Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) kutga válasza Racer77 (#26197) üzenetére


kutga
nagyúr

Pár éve az én Whirlpool elöltöltősöm is ugyanezt csinálta.

Szakit hívtam hozzá, megnézte, vezérlőpanel csere kellett volna, de annyiba került hogy inkább vettem tőle egy használt, de felújított Samsungot egyszerűbb elektronikával és jobb mechanikával. Azóta sincs vele gond, a Whirlpool hatodik érzéket meg azóta elkerülöm. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#26202) macskaszőr válasza dh66e (#26181) üzenetére


macskaszőr
újonc

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem az összefoglalókra, magamtól sajnos nem vettem észre, hogy léteznek. Sokat segítettél, és a többiek is! :)

(#26203) #94529552 válasza kutga (#26201) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagy HT gépet én se vennék többet WhirlPool-t, nekünk volt egy konstrukció hibás hűtőnk. Viszont a tizenvalahány éves hatodik érzékes grill/Crisp-es mikró máig tökéletesen működik. Igaz, ez még svéd gyártmány. Nemtom a mostaniak milyenek lehetnek.

(#26204) peppe79 válasza dethroner (#26199) üzenetére


peppe79
senior tag

60 dB azért még nem egy fülsüketítő zaj, de hosszú távon nem is túl kellemes. Kb annyira zavaró, mintha egy normál forgalmú út mellett laknál, és nyitott ablak mellett kellene tévét nézned, vagy pihenned.

(#26205) dethroner válasza peppe79 (#26204) üzenetére


dethroner
veterán

Jól gondolom hogy a megadott dB értékek a legmagasabb fokozatra érvényesek?
Ha igen, akkor a kisebb, 1 és 2 fokozat élhetőbb hangot produkál? És a szívóerő elég lehet ezeken az alacsonyabb fokozatokon is?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26206) Csabroncka válasza LámaZ (#26200) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

köszönöm!

"in medias res"

(#26207) Arni9010 válasza dethroner (#26205) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Igen, szerintem az a max állásban a hangerő, alacsonyabb fokozatban jóval halkabb.
Az hogy melyik fokozat "elég", az attól is függ hogy mi készül a tűzhelyen.
Leves főzésnél pl elég 1-esen a gőzt kiszívni, olajban sütésnél kell a max simán :)

(#26208) Mister_X válasza peppe79 (#26204) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Normál beszédhangerő 60dB.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26209) dethroner válasza Arni9010 (#26207) üzenetére


dethroner
veterán

Ha csak gőzt kell semlegesíteni arra kinyitom az ablakot, ellenben ha a készülő levesnek (pl húsleves :F ) szaga is, na az takarodjon ki minél hatékonyabban :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26210) Thunderzolee válasza -Ben- (#26192) üzenetére

A Premium modell az nem műanyag tartályos, hanem rozsdamentes.
De amúgy igen, csak ez ugye nem színbeli különbség, hanem az anyaga más.

A típusok között van motorteljesítménybeli különbség, ill. a szűrő is más kialakítású a nagyobb típusoknál.

Ezek a Premium, Home, Car, stb utótagok pedig a felszereltségét jelentik (többféle szívófej, hepa filterek), a Karcher weblapján össze lehet hasonlítani őket, esetleg ha a magyar oldalon nincs, akkor válts német/angol lokalizációra, ott már fel van tüntetve az összes típus, a magyar oldalon csak azokat jelenítik meg, amiket itthon is forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26211) Thunderzolee válasza 7Sony7 (#26178) üzenetére

Igen, az a kör alakú izé az tartozék tömítés.

Viszont a por ami bejutott, az már nem tartozék.
Ezt mondta a szervizmérnök is, h nem azért égett le a motor, mert a szűrő nem volt cserélve, hanem mert ez a sok por bejutott. Ő is azt mondta, h vagy nem volt benne szűrő, vagy nem jól tették bele.

Őszintén szólva nem lepődnék meg, ismerve a kolléganőt, h nem vitte túlzásba a porszívó kímélését, férje nincs, gyerekei semmit se segítenek otthon...

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26212) -Ben- válasza Thunderzolee (#26210) üzenetére


-Ben-
veterán

Érdekes. Én totál műanyagnak látom az egészet, de sehol nem is írja, hogy ilyen téren lenne különbség. :F

(#26213) Thunderzolee válasza -Ben- (#26212) üzenetére

Hoppá, én nem is jót néztem.

Azt hittem a takarítógépekre gondoltál.
A WD3 vs WD3 Premiumra gondolsz.

Mert a Karchernél vannak ezek a termékkódok, amiknek a Karcheres belső kódjuk más. WD3 = MV3. De nem jól emlékeztem, h mik is ezek a belső kódok, csak tudtam, h vannak ilyenek.
És arra asszociáltam, h a VC3 amit te írtál, az biztosan a WD sorozat másik kódja.
De most megnéztem, nem, azok teljesen más típusok, nem takarítógépek.

Úgy tűnik, ahogy írtad is, a Premium modellben valódi HEPA filteres a szűrő (13-as fokozatú).

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26214) Arni9010 válasza dethroner (#26209) üzenetére


Arni9010
aktív tag

A húslevesnek nem a gőzben van a szaga is? :DDD

(#26215) pjen válasza Arni9010 (#26214) üzenetére


pjen
félisten

A húslevesnek illata van.

(#26216) Arni9010 válasza pjen (#26215) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Igen, csak ha már ő így írta akkor én is :) Mégiscsak SZAGelszívót keres :DDD

(#26217) peppe79 válasza dethroner (#26205) üzenetére


peppe79
senior tag

Pont emiatt írtam már jóval korábban is, hogy megéri a páraelszívót túlméretezni. A nagyobb átmérőjű légkivezetés, és egy nagy teljesítményű páraelszívó alacsony fokozaton történő használata kisebb zajt és fogyasztást eredményez, emellett még a motorját is kíméled vele.

(#26218) dethroner válasza pjen (#26215) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor eszed, illata. Amikor főzik, akkor szaga, sőt, bűze. Mint a legtöbb készülő ételnek, kivéve talán a májkrémes kenyeret :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26219) sandró60


sandró60
addikt

Ma sikerült a JOY-napok alkalmából egy Elektrolux porszívót vennem az interneten.
A Media Markt oldalán (Elektrolux-Samsung porszívó) van kupon kód,ha jól értelmeztem.Én egy kupon füzetből írtam le.20%kedvezménnyel.
A 35000-7000=28000 Ft lett a vége.

(#26220) McAdam6


McAdam6
tag

(#26221) expander


expander
senior tag

sziasztok,

e kozul a 2 kozul ajanlott valamelyik? vagy erdemi kulonbseg nincs, csak desgin?

SAMSUNG RB33J3205

LG GBB539PZCWS

[ Szerkesztve ]

(#26222) zoltan6 válasza sandró60 (#26219) üzenetére


zoltan6
őstag

Mediamarkt 20%-os kuponok online is működnek,kuponkód "JOY20" :K

(#26223) blattida válasza pjen (#26215) üzenetére


blattida
nagyúr

A szag a kémiai inger neve, nem jó vagy rossz. A jó szag az illat, a rossz pedig a bűz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26224) sandró60 válasza zoltan6 (#26222) üzenetére


sandró60
addikt

Igen ezt én is láttam.
Amúgy van olyan cég ahol csak a kupon füzetben lévő szelvénnyel van kedvezmény.PL-Asszonynak a DM-ben egy bizonyos márkánál vinni kell a füzetből kivágott szelvényt,mert azon van a termék vonalkódja.Tehát nincs közhírré téve. ;]
A Media-ban is azonos személy csak egy terméket vehet ugyanazzal a kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#26225) ribarszki válasza McAdam6 (#26220) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, ez annál kevesebb és butább. Nincs központi hengerkefe, kicsi portartály, sokkal kevesebbet bír az akksija, magas felépítésű, nagyon nehezen megy fel a szőnyegre. Mondjuk ott nem is tud mit csinálni hengerkefe hiányában. Ha semmi szőnyeg nincs a lakásban, akkor vedd meg nyugodtan. Ha van, akkor nem a legjobb választás.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26226) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok. Vákuumos fóliahegesztő gépet szeretnék venni. Neztem Laica es Gorenje vs110 es 120e.típusú gépeket. Annyi lenne a kérdésem, hogy ezekhez bármilyen vákuumozható fóliát lehet használni, nem csak az előbbi gyártók fóliáit, ugye? Gorenjének van, azt láttam.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#26227) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Rég óta nyúzunk otthon egy inkább nem is mondom milyen porszívót, mert kitagadtok a fórumról... :D
Eljött a váltás ideje. Elolvasva a cikket a kérdésekre válaszok a következőek:
1, Mekkora a lakás alapterülete amit tisztán szeretnénk tartani? ~50 m2
2, Milyen a szőnyeg-szilárd burkolat aránya a házban? Jelenleg 100% szilárd, de ha lesz szőnyeg, akkor is 80-20% lesz a szilárd javára
3, Van-e poratka-allergiás a családban? Nincs
4, Van-e kisgyermek/gyermekek a családban? Nincs, de terv szerint lesz. :)
5, Lakik-e háziállat (kutya, macska) a háztartásban? Nincs, de terv szerint lesz kutyánk. :)
6, Fontos-e a minél halkabb és gazdaságosabb üzemeltetés? Igen
7, Átlagosan milyen gyakorisággal vesszük használatba a porszívót egy héten? 1x

Olvasgattam a fórumot, és most hogy JOY napok vannak, Electrolux és Bosch porszívókra akció van MM-nél, találtam is itt pár modellt amit ajánlottato a fórumban:
1. Electrolux Ultra Silencer ZUSORIGWR+
2. Bosch BGL2A220 ProPower
3. Bosch BGL3B210 (GL-30)

Árban nem egy kategóriák, de célozzuk meg a max 50.000-et.
Tudtok esetleg ajánlani valami más típust, kategóriát?

Köszi!

(#26228) zoltan6 válasza FerNandor (#26226) üzenetére


zoltan6
őstag

Nekünk Gorenje VS 110W van,megvagyok vele elégedve,gyárilag adtak hozzá valamennyi fóliát is.Én aliexpress-ről szoktam rendelni hozzá fóliát 2000ft körül van amikor akciós,de most volt a lidlbe is akciósan 2x3méter 2000ft-ért.
Az 1 tekercs 5 méteres nekünk 4 tagú családnak 2-3 hónapra elég szokott lenni,elég sokat fagyasztunk havi szinten.

(#26229) pjen válasza blattida (#26223) üzenetére


pjen
félisten

Hát igazán köszönöm,most már nem éltem hiába. :W :W :W :W

(#26230) mzso válasza pjen (#26229) üzenetére


mzso
veterán

Nem hát. Beleköthettél alaptalanul valamibe. (a szag semleges) Utána meg küldhettél falverős emotikont amikor valakinek nem tetszett a fölösleges kötekedés és szintúgy belekötött. :)

(#26231) pjen válasza mzso (#26230) üzenetére


pjen
félisten

Mibe kötöttem bele?Ezt most nem is értem!Nekem a húslevesnek illata van akkor is amikor fő,és ezt le is írtam.

(#26232) .DLL válasza pjen (#26231) üzenetére


.DLL
veterán

"Mibe kötöttem bele? [. . .] és ezt le is írtam."

Pontosan az volt az. ;)

(P.H.)

(#26233) sandró60


sandró60
addikt

Nézegettem a leendő Elektrolux porszívóhoz porzsákot.
Kérdezni szeretném azoktól akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban,hogy milyen porzsák lenne jó-Textil-papír?Azt már tudom hogy S-Bag típusú kell.A textil porzsák olyan értelemben lenne jó,hogy nem kell több papír porzsákot elhasználni.Ár-barátabb. :F

[ Szerkesztve ]

(#26234) pjen válasza .DLL (#26232) üzenetére


pjen
félisten

Hát legyen. Nektek,Abszolút nem kötekedésnek szántam de ha az jött át akkor elnézést mindenkitõ

[ Szerkesztve ]

(#26235) dh66e válasza sandró60 (#26233) üzenetére


dh66e
veterán

A textil minden értelemben jobb.

(#26236) ribarszki válasza sandró60 (#26233) üzenetére


ribarszki
őstag

A fogalmak keverése végett. Van a papír porzsák, ami meglehetősen régi fejlesztés, szakad, stb.. meglehetősen rossz választás. Ezt ugye cseréled ha megtelik.

Van a szintetikus porzsák. Ebben vannak a fejlesztések, légátersztés, hosszabb élettartam, stb.. Ez egy speciális szintetitikus anyag, ha úgy tetszik akkor a textilhez hasonlít. Ha megtelik ezt is kidobod a kukába.

S van a klasszikus textil porzsák, ahol a porzsákot porolod a kuka fölött, majd a végét lezárod egy szorító sínnel és újra használod. Na ezt kellene elfelejteni egy életre. Ilyet ma már nem csinálunk!

Ez az árbarát dolgom számtalanszor ki lett vesézve a fórumon. Elux esetében havonta 200-250Ft költséget jelent a porzsák. Nincs miről beszélni.

Szóval igen, tessék eldobható szintetikus porzsákot venni! Lehetőség szerint vagy gyári Elux porzsákot, vagy Menalux Duraflow porzsákot.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26237) FerNandor válasza zoltan6 (#26228) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi a gyors választ. Akkor az aliexpresses fóliával ugyanolyan jól működik?
Én most elsősorban marha steak érleléséhez szeretném, de persze akkor lenne használva fagyasztásra is. :)
Mediamarktban is lattam tekercs fóliát 6m kb 3000Ft.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#26238) #94529552 válasza pjen (#26234) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nyugi, nem volt az. Viszont, ha így írod: A húslevesnek illata van, felénk. Akkor nem köthetnek bele. :N

(#26239) zoltan6 válasza FerNandor (#26237) üzenetére


zoltan6
őstag

igen, ugyan olyan jó minőségű az aliexpresses fólia is,elég jó vastag,nem büdös,talán nem is kínai,hanem német gyártmány ha jól rémlik.egyik fele sima a másik meg recézett,teljesen jó.

(#26240) pjen válasza #94529552 (#26238) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#26241) Dluinet válasza McAdam6 (#26220) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olcsó és jó (nem buta, minta roomba olcsó modleje, meg a kínai szarok) az a
xiaomi vacuum
ez a minimum robot-porszívóba
ebből a videóból egyértelmű lesz (xiaomi a fehér)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26242) Zeki válasza Dluinet (#26241) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ma láttam az Auchanban is valami Qilive robotporszívót 30-ra leárazva...
Q.5244 a neve.
Semmi értelmezhető találat se nincs rá.

(#26243) Dluinet válasza Zeki (#26242) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azok az olcsók (100k alatt) max egy szobát tudnak 90-95%-osan takarítani, egy lakást nem

xiaomi van 120k-ért (néhol 110k), vagy hasonló tudásúak 200k felett

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26244) FerNandor válasza zoltan6 (#26239) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#26245) ribarszki válasza Dluinet (#26243) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez így nem teljesen pontos leírás.

A iRobot Roombanak csak a 900-as modellsorozata tud szisztematikusan takarítani. Nem igaz, hogy az alatta lévő robotok nem lennének használhatóak. 2 olyan ismerősöm is van, aki végigpróbálta a kínálatot Neatotól LG-ig, és az iRobot mellett döntött. Most is van Neato D5 modellje, de ami fix, állandó igásló az az iRobot. Igaz nem szisztematikus, de a takarítási hatékonyságuk semmivel sem rosszabb, sőt! Ha nagyon labirintus a lakás, akkor viszont nem a legjobb. De ha átteszed szobáról szobára, ahol amúgy is összepakolsz előtte, akkor tökéletes. Ja igen, lassabban végez mint a szisztematikus. Kb 2-3x annyi idő. De a lakás egy pici odafigyeléssel simán tisztán tartható vele. Ugyanakkor, pláne szőnyegek esetén, a rendszeres porszívózást egyik robot sem helyettesíti, max az időintervallumot tolja ki, 1 hétről 2 hétre.

100k alatt is van bőven használható robot. Az Aldi 5000-es modellje baromi jó gép! Ez az iLife A4 modellje csavarra, csak átnevezve. Igaz átrakod egyik szobából a másikba, de a takarítási hatékonységuk bőven kielégítő! (Szőnyegen meg a Neato sem ér többet mint az Aldi/iLife modell)

Egyébként a Xiaominak annyi az előnye, hogy Li-ion akksi van benne, a Neato D75 modellben ami közel sem 200k felett van, hanem inkább 160k, ott pedig Ni-Mh akksi. És ugye a Neatonal van magyar garid, 2 év.

Nekem fél évig Aldi 5000-es gépem volt, 50k-ért vettem az Aldiban. Bátran ajánlom bárkinek! Főkefés, nagyon szépen, alaposan takarított! Igaz véletlenszerű, nem szisztematikus, de ez nem von le az értékéből.

Most egy Neato D95-reváltottam ami alapból 240k. (Töredék árért jutottam hozzá. Legális úton, de a hogyant hagyjuk) Ez szisztematikus, gyorsabban dolgozik mint a random, de a takarítási hatékonyságuk egyforma. Közel sem ér annyit a robot amennyi az ára. 100k-t talán, jóindulattal, de brutálisan elszaladtak az árak a robotok piacán. (iRobot 980 - 300k)

Na mindegy, csak azért írtam, mert nem kell leszólni a véletlenszerűen takarító gépeket. Az új iRobotok Li-ion akksival jöttek ki, robosztus felépítésűek és nagyon-nagyon jó gépek.

A Xiaomi is ügyes a tesztek szerint, de ott nehézségek lehetnek a gariztatással. Arról nem beszélve, hogy külföldi fórumokon vannak hibák szép számmal a Xiaomiba.

Szerintem kevés pénzért Aldi/Ilife A4 gépet kell venni! Ha 100k körül rászán valaki, akkor iRobotot, vagy Xiaomit ha szisztematikus kell. 160k körül LG/Neato ha pedig itt is jó a random, akkor egy 7-800-as sorozató iRobot. (Jófogáson is ki lehet fogni kiváló darabokat, ha van időnk kivárni.)

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26246) ribarszki válasza Dluinet (#26243) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja igen, volt iLife "kínai szarod" vagy csak úgy bemondtad? Tényleg van pár gagyi a kínaiakál, de ha megfizetik tudnak brutálisan jót gyártani. Lásd Xiaomi cégcsoport. Lásd az iLife robotporszívók. Lásd a OnePlus telefonokat! Most egy OP3 telóm van, soha életemben nem volt ilyen jól összerakott és minőségi telefonom. Bőven Samsunk S sorozat, vagy Apple anyag és összeszerelési minőség.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26247) Dluinet válasza ribarszki (#26246) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aldi/ilife nincs keféje
Szobánként takarítás nem opció, a lakásban pedig meg kell találnia a töltőt. Ha nem képes rá akkor inkább felseprek én.

Szobáról szobára rakni meg a többi macera helyet inkább megcsinálom én.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26248) ribarszki válasza Dluinet (#26247) üzenetére


ribarszki
őstag

Aldi 5000/Ilife A4-ről van szó. Van főkeféje.

A kolléga által linkelt aldis modellnek valóban nincs, azért is írtam, hogy szőnyeges lakásba nem ajánlom, de keményburkolatra megfelelő.

Mindegyik iLife modell hazatalál a töltőhöz. Ha nem fogja be a jelet, akkor elindul falkövetési opcióban, s úgy megtalálja, hiszen a töltő a fal mellett van.

Ha nem labirintus a lakás, akkor betalál a szobába is, bár életszerűbb berakni és rácsukni az ajtót. Miért lenne macera? Abban a lakásban ahol élnek, ahol gyerek van, a robot előtt úgyis össze kell pakolni valamennyire. Miért macera akkor betenni a gépet és elindítani? A Neato előtt mindig így csináltuk. Esténként 1-2 szobát kitakarított. Tökéletesen jó volt. Nyilván minden helyzet más, de ez egyáltalán nem életszerűtlen.

Az életszerűtlen az, hogy minden nap azonos órában elindul és átszívja a lakást. (szisztematikus) Ha egy patent, minimál legénylakásról van szó, akkor el tudom képzelni. De ott ahol élet van, ott ez nem reális. Széthagyott játékok, leesett ceruzák, ajtó előtt lerúgott cipők, stb.. Folyamatosan beszívna valamit és szólna, hogy megállt.

(Nem a Xiaomi a minimum robotporszívó, bőven van alatta használható, csak véletlenszerű/random a működési elve)

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26249) Zeki válasza ribarszki (#26248) üzenetére


Zeki
nagyúr

Emeleti 4 szoba , eloter, furdot mi birna ki?

(#26250) FerNandor válasza zoltan6 (#26239) üzenetére


FerNandor
őstag

Meg is rendeltem a gépet is és a fóliát is. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.