Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) ribarszki válasza Zeki (#26249) üzenetére


ribarszki
őstag

Mármint hogy érted? Akksiban, percben mi bírná ki, vagy mi boldogulna vele?

Ha azt akarod, hogy egyszerre járja végig az említett területet, és nincs rongyszőnyeg, vagy Shaggy szőnyeg és a küszöb nem magasabb 1,5cm-nél, akkor inkább egy szisztematikus modell. A szisztematikus előnye, hogy ha lemerül, tudja hol hagyta abba. Visszamegy a töltőre, majd ha végzett onnan folytatja. LG-t egész jó áron ki lehet fogni használtan. Ott a Xiaomi is, bár a garancia annál vékony jég. Nagyon ritkán Neato is van jó áron használtan.

Ha nem kell, hogy egyszerre bejárja, és elég a random, akkor az IlifeA4/Aldi 5000 gépe nagyon korrekt! 140perc körül bírja az akksija. Vagy egy iRobot. Igaz drágább, de nagyon megbízható, robosztus gépek. Sok éves, bizonyított technológia. Viszont a random nagy eséllyel nem tudja egyszerre bejárni az említett 4 szobát, előteret és fürdőt. Max az iRobot világítótornyos vezérlésvel, ami jelzi a robotnak, hogy hol vannak a szobák.

(#26252) Zeki válasza ribarszki (#26251) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elmegy otthon reggel a család, addig jó lenne ha bejárná az emeletet, mire délután hazajönnek.
Majdnem tükörképben van egymásnak a 4 szoba. Talán olyan 70nm körül lehet a fenti rész.

(#26253) ribarszki válasza Zeki (#26252) üzenetére


ribarszki
őstag

Az, hogy egy random mind a 4 szobába betaláljon, illetve a mosdóba is, kicsi a valószínűsége. Vagy egy világítótornyos iRobotot néznék, de ehhez minimum 3 világítótorony kell. Vagy pedig - ez az egyszerűbb - egy szisztematikus gépet. De most semmi értelmes nincs a jófogáson sem.

Kérdés, hogy mennyit szánsz rá. 100k körül vannak a szisztematikusak használtan is.

iRobotot sem fogod sokkal olcsóbban megúszni, ha jó állapotút keresel.

(#26254) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.

Electrolux ZPFCLASSIC PowerForce jó választás? Most 25.600Ft MM-ban.

(#26255) Zeki válasza ribarszki (#26253) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi az infót!

(#26256) gianni85


gianni85
veterán

Sziasztok!
Ügyfélszolgálatot/szervízt csak hétfőn tudom hívni, ezért gondoltam addig is írok ide... adott egy gorenje mosogatógép amit múlt májusban vettünk és csak 1-2 hónapja üzemeltünk be. Müködik, de ma észrevettük, hogy a használati utasításban leírt 140-160-170 perces ciklusok helyett kemény 4órába telt míg elmosogatott. Az én értelmezésemben ez nem normális, de megkérdezném hogy másoknak mi a tapasztalata ezen márka gépeivel?

(#26257) pjen válasza gianni85 (#26256) üzenetére


pjen
félisten

Sok függ a befolyó víz hőfokától is,lehet,hogy azokat az értékeket 20 fokos vizhez adták meg.hidegebb vizet hosszabb ideig melegít.

(#26258) Bacusuz válasza sandró60 (#26233) üzenetére


Bacusuz
őstag

Eddig ezt használtam, most lehet ilyet veszek.
Mind 2 gyári electrolux, egyikkel se lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#26259) #94529552 válasza #00444928 (#26254) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem rossz, de a + parkettafejjel is rendelkező ZPFPARKETT vagy ZPFPARKDB talán még jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26260) sandró60 válasza #94529552 (#26259) üzenetére


sandró60
addikt

Én a második ajánlottat vettem.Azért,mert figyelmesen olvasva a paramétereket ez 700 V.A másik csak 600 V
És az ár különbség 10 Ft ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#26261) ribarszki válasza sandró60 (#26260) üzenetére


ribarszki
őstag

No offense, de azért reméljük, mindkét motor 220-240V hálózati feszültségről működik ;] :P

Tudom, persze a W-ra gondoltál csak magas labda volt. ;)

(#26262) pomk válasza sandró60 (#26260) üzenetére


pomk
őstag

Ez vajon a nekünk is jó lenne? :)

(#26263) sandró60 válasza ribarszki (#26261) üzenetére


sandró60
addikt

Akartam javítani,de lejárt az "időm" :D

#pomk
Nem vagyok szakember itt a fórumon van nálam tapasztaltabb.
Szerintem az Elektrolux porszívóval nem fogsz csalódni.Nekem több háztartási gépem ebből a márkából van Hűtő-Mosógép most meg a porszívó is
Azt tudtátok,hogy ezeket a porszívókat itthon szerelik össze.

[ Szerkesztve ]

(#26264) Csabroncka válasza sandró60 (#26263) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A márka preferencia hibás döntés! Itt nem arról van szó, hogy maga az elux nem jó. Mindenkinek saját magának kell eldöntenie pénztára/igények/és a kínálati ár alapján, hogy mi a jó választás.

Maximum az irányban tudunk segíteni.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26265) tomazin válasza Thunderzolee (#26111) üzenetére


tomazin
veterán

Nem tudom azota valaszolt-e erre valaki, de ez a motor teljesen ugy nez ki, mint a mi lg proszivonkban levo. Azon is ugyanez a szurke rezgeselnyelo gumi volt, illetve ahol belatsz a tekercsekhez ott volt korbe egy szivacs. Ill ez a motor egy lezart muanyag dobozban volt. A dobozon belul nem volt semmilyen szennyezodes mikor szetszedtem (azaz hazudok, mert parom felszivta vele a lecsiszolt falat, az odavagott a gepnek, de ilyen normal por amibol ez osszeallhat nem volt).
Szoval szerintem ez csak es kizarolag dzsuva.

(#26267) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de hátha.

Vettem egy elektromos seprűt, hogy ne keljen folyton nyúzni a porszívót.
Minden okés, viszont most volt lakásfelújítás és a nagy pakolásban eltűnt a töltője. :(

Megnéztem, hogy milyen volt hozzá:
Töltő
Bemenet: 100 - 240 V ~ 50 / 60 Hz, 0,3 A max.
Kimenet: 5V 500 mA
Típusjelzés: SABD 3.6 Li A1-1
Védelmi osztály: II /
Gyártó: Kompernass Handels GmbH

Akkus seprű
Bemeneti feszültség/áram: 5V 500 mA
Akkumulátor - üzemi feszültség: 3,7V
Akkumulátor: Lítium-ion akkumulátor 1 x 3,7 V, 1800 mAh
Védelmi osztály: III

Szerintetek elég neki, ha egy sima 9 V/0,5 A hálózati adapterrel pótolom, vagy mindenképp kell az az SABD-s cucc neki?
A kézikönyv szerint csak azt használhatom.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#26268) .DLL válasza alratar (#26267) üzenetére


.DLL
veterán

5V kell neki, szerintem egy telefon töltő megteszi + egy hozzá való adapter fej.
_ _ _ _

Mindenkihez: tényleg, valami jó tili-tolit lehet még kapni? Nagymamámnak vennék egyet, volt elektromos seprű, de utálta, meg tönkre is ment 2 év alatt. Régebben meg volt nekik sima tologatós, azt állítólag szerette. Hagyományok. :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26269) sandró60


sandró60
addikt

Tegnap és ma írtam,hogy vettem egy 700W Elektrolux porszívót.
Elfelejtettem írni,hogy milyet vált le.
Moulinex 1000W aminek a gyártási ideje 1988-ezt asszonyék munkahelyén használták. A cég csődbe ment(bányaipar).Ő ezt örökölte.Most se azért cserélem,mert nem működik,ha nem-szeretnék egy kicsit halkabb precízebb porszívót.Alaposabb portalanítással.

[ Szerkesztve ]

(#26270) pjen válasza .DLL (#26268) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni,de 10K.A 17.ker.ben vettem én is asszonynak egy gazda boltban.

(#26271) #94529552 válasza sandró60 (#26269) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyiket vetted?

(#26272) alratar válasza .DLL (#26268) üzenetére


alratar
addikt

Biztos, hogy nem kell neki 9V, mivel a az ad le fél Ampert?

Kimenő feszültség: 9 VDC/0,5 A

Az 5V 2+ ad le, nem? [link]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#26273) .DLL válasza alratar (#26272) üzenetére


.DLL
veterán

Az ampert nem belepumpálja, hanem annyit tud leadni maximum. Kicsit pongyolán megfogalmazva: az adapter feszültséget ad le, a fogyasztó pedig ennek hatására áramot kezd el felvenni. Ha a seprű nem vesz fel annyit, csak 0,5A-t az jó, nem terheli annyira a töltőt, viszont a feszültségre oda kell figyelni, mert a nagyobb fesz kinyírhatja, ha nincs benne védelem.

Viszont neked akkor egy ilyen kell: [Link] Beállítod 5V-ra és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26274) sandró60 válasza #94529552 (#26271) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt vettem A JOY napok alkalmából 20% engedménnyel. Pénteken hajnalban már megrendeltem.Azt hittem,hogy ma megkapom,de nem.Pedig lett volna kedve eljátszani vele egy kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#26275) ribarszki válasza sandró60 (#26269) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen nagyvonalúan adakoztak a csőd után 😂 (melyik bánya ha nem titok? Fejér megye?)

[ Szerkesztve ]

(#26276) blattida válasza .DLL (#26268) üzenetére


blattida
nagyúr

Kimondottan jó leifheit mechanikus seprűt lehet kapni több helyen is, 9000 huf alatt, például mall.hu-n.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26277) .DLL válasza blattida (#26276) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm, igen, ezaz!

Érdemes ezt az új Regulus Supra-t venni, vagy jobb a klasszikus?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26278) peppe79 válasza sandró60 (#26269) üzenetére


peppe79
senior tag

Azért tedd el azt a régi Moulinex-et, még hasznát veheted!

(#26279) blattida válasza .DLL (#26277) üzenetére


blattida
nagyúr

Az újjal sem járnál rosszul, de a régi egy kicsit jobb, szerintem az jobban megéri, nem hiába drágább.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26280) #40553216


#40553216
törölt tag

Ha valakit érdekel:
ELECTROLUX ZPFANIMAL most 31450 Ft az Euronicsban Vácon. Lehet, máshol is, de itt most láttam a boltban.

(#26281) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#26190) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Erre valaki?

(#26282) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Hőlégkeverős elektromos sütőben minden zsiradékban sütött hús brutális mennyiségű fehér füstöt termel. Követjük a recepteket a hőfok tekintetében, de az egész lakás füstben úszik, a szagelszívó teljesen tehetetlen. Enyhén szólva frusztráló, sima sültcsirkénél is ezt csinálja! Mit csinálok rosszul? Nem hallottam, olvastam még ilyen problémáról sehol.

A legutóbbi után teljesen kitakarítottam a sütőt, melegszendvics simán megsült füst nélkül. Most kacsamellet próbáltunk sütni (serpenyőben megpirítva, saját zsírjában), 5 perc alatt füstben úszik minden. Még szerencse, hogy nincs füstérzékelőnk.

[ Szerkesztve ]

(#26283) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#26281) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Sürgős lenne :U

(#26284) Atesz 666 válasza KilgoreTrout (#26282) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Hőlégkeverős elektromos sütőben minden zsiradékban sütött hús brutális mennyiségű fehér füstöt termel. Követjük a recepteket a hőfok tekintetében, de az egész lakás füstben úszik, a szagelszívó teljesen tehetetlen. Enyhén szólva frusztráló, sima sültcsirkénél is ezt csinálja! Mit csinálok rosszul? Nem hallottam, olvastam még ilyen problémáról sehol.
A legutóbbi után teljesen kitakarítottam a sütőt, melegszendvics simán megsült füst nélkül. Most kacsamellet próbáltunk sütni (serpenyőben megpirítva, saját zsírjában), 5 perc alatt füstben úszik minden. Még szerencse, hogy nincs füstérzékelőnk."

Üdv.

-Szerintem a hőlégkeverést nem a zsírban tocsogó dolgok sütésére találták fel? :U :F
-Azt inkább tészta sütésre alkalmazzák.
-Viszont erre van egy olyan találmány amit sütőzacskónak neveznek,de ehhez nem kell a hőlégkeverés. :U
-Többféle méretben létezik szinte minden nagyobb élelmiszer boltban Spar,Tesco stb lehet kapni.
-A melegszendót meg általában grill fokozaton a legfelső rács pozícióban szoktuk sütni.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#26285) napocska2 válasza KilgoreTrout (#26282) üzenetére


napocska2
senior tag

Szerintem sütőben sütéshez nem kell zsír, ez független a légkeveréstől. Túlhevül a zsír és füstöl.

(#26286) DeFranco válasza JegesEmber20 (#26283) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

mi ilyet vettünk, szeretjük. jó, tartós, nem fröcsköl.

(#26287) KilgoreTrout válasza Atesz 666 (#26284) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Mint kommentemből is látszik, nem vagyok egy Gordon Ramsey.

A hőlégkeverés hatása nem csak annyi, hogy a befújt forró levegő miatt egyenletes a hő a sütőtérben, szemben a hagyományos alsó/felső sütéssel? Azt hittem azért is van már minden sütőben, mert egyenletesebben sülnek meg a dolgok. Mi miatt okozhatja a füstöt (ami gondolom az elégő zsír/olaj) a hőlégbefúvás?

Tudom, nem főzőtopic, de sütőzacskóban hogy lesz piros a csirke bőre?

napocska2: Nem adunk hozzá zsírt, kijön a húsból.

[ Szerkesztve ]

(#26288) Atesz 666 válasza KilgoreTrout (#26287) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Csak megnyugtatásul, én sem vagyok egy Gordon Ramsey csak leírtam,hogy mi miképp csináljuk. :U
-A hússütéshez szerintem azért nem jó a hő légkeverés mert szét is fröcsköli a zsiradékot. :U
-De ezzel már szerintem nagyon elkanyarodtunk a topik igazi témájától.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#26289) .DLL válasza KilgoreTrout (#26287) üzenetére


.DLL
veterán

Haveroméknak is légkeveréses sütőjük van, amikor náluk főztünk nem füstölt a természetes zsiradék sem, pedig nyitott tepsiben volt. Szóval érdekes a problémád, nem hallottam még ilyet. Alacsonyabb fokozaton is füstöl?

(P.H.)

(#26290) Csabroncka válasza KilgoreTrout (#26282) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sűtő zacskó, szerintem óriási, nagyon jól bent marad az íz és a sovány húsok sem száradnak ki!

"in medias res"

(#26291) lufi7 válasza KilgoreTrout (#26287) üzenetére


lufi7
aktív tag

Igaz a mienk gázsütő, de hőlégkeverés van benne és soha ilyet nem tapasztaltunk, pedig használjuk rendesen.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#26292) canniball válasza JegesEmber20 (#26283) üzenetére


canniball
nagyúr

Mosogatógépből néhányunknak bevált az alap Bosch, de hogy most épp belefér-e az említett összegbe azt nem tudom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26293) canniball válasza KilgoreTrout (#26282) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyenről még én sem hallottam. Tuti füstről van szó, nem páráról...?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26294) KilgoreTrout válasza .DLL (#26289) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Igen, máshol én sem találkoztam ezzel a problémáva. A régi gázsütőnk sem csinálta...

Egyedül arra tudok gondolni, hogy a légáramlat szétfröcsköli az olajat és valamiért az így kis cseppekben jobban ég.

200-220 fokon próbáltuk, úgy füstölt.

Szóval ezért vagyok tanácstalan. Legközelebb a légkeverés nélkül próbáljuk majd, hátha az megoldja a dolgot.

canniball: tuti füst.

(#26295) peppe79 válasza KilgoreTrout (#26294) üzenetére


peppe79
senior tag

Vizet szoktál tenni a sütőbe?

(#26296) guminyúl


guminyúl
tag

Sziasztok!

Van nekünk egy kb. 9 éves Samsung alulfagyasztós kombi hűtőnk (egy kompresszoros). Úgy 3 hetente a hűtő része egyszerűen fogja magát és nem hűt. A fagyasztó rész tökéletesen működik. Ha 3-4 órára kikapcsolom, utána megint hűt 3 hétig, aztán megint leáll.

Télen még elmegy, hogy kis időre kikapcsolom, de 30 fokban már kimászik majd a parizer az ajtó alatt. :D

Mi lehet a hiba oka?

(#26297) Csabroncka válasza guminyúl (#26296) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

elment a gáz....

"in medias res"

(#26298) .DLL válasza guminyúl (#26296) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy a hideg levegő felvezető csapóajtója beragad. Nálunk legalább is ez volt csak fordítva: nem záródott be, folyamatosan vitte fel a hideget, és fent is fagyasztott 1-es fokozaton is... :D

(P.H.)

(#26299) guminyúl válasza .DLL (#26298) üzenetére


guminyúl
tag

Az nekem is eszembe jutott, hogy lefagy a kis ajtó és beragad. Én szétszedtem, de semmi elváltozást nem tapasztaltam, visszatettem, működött ... 3 hétig. :U

Nálatok mi lett a megoldás?

@Csabroncka: és 3-4 óra pihenéstől helyreáll a rend?

(#26300) .DLL válasza guminyúl (#26299) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem is kb. egy hónapja csinálta, megforgattam, azóta nem jött elő a hiba, normálisan hűt, szóval egyelőre ennyit tudok.

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.