Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) Met válasza Elemental (#26550) üzenetére


Met
nagyúr

[link] van is meg nincs is :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26552) dethroner válasza koxx (#26513) üzenetére


dethroner
veterán

Mi a francot tud egy 50K-s fogkefe ami szükséges és amit az 5K-ba kerülő nem? El nem tudom képzelni, tényleg írd már le :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26553) dethroner válasza st6969 (#26517) üzenetére


dethroner
veterán

Müllerben vettünk eddig két különböző csomagot. Egyik olyan sörtés mint amivel vettem az enyém, és a bnőméhez meg olyat vettem, ami kisebb fejjel készült. És nem érzek különbséget a gyárihoz képest.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26554) tomazin válasza Elemental (#26550) üzenetére


tomazin
veterán

Igy is megy rajta a flame, nemha meg abbol is lenne :D

(#26555) DeFranco válasza Elemental (#26550) üzenetére


DeFranco
nagyúr

abból még egy használt is megérné :D az még akkor is best buy, ha lovardában használták lófogápolásra :D

max. lősz hozzá kínából fejet, igaz hogy az anyag fele pakura a másik fele az összes fejlett demokráciában betiltott festékanyag, de occsó. :DDD

(#26556) .DLL válasza koxx (#26549) üzenetére


.DLL
veterán

Valóban /perc, így már van értelme. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26557) koxx válasza dethroner (#26552) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbáld ki és rájössz. Nyilván nem 10x jobb mint ahogy az ára mutatja.
De nem akarok senkit győzködni mindenki azt vesz amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#26558) Csabroncka válasza dethroner (#26552) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Annak fényében, hogy én Curapox 5460-at használok nem is sok, ennek darabja 1400 Ft

"in medias res"

(#26559) koxx válasza Csabroncka (#26558) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

CP-nak brutál ára van, de tényleg jók.

(#26560) Klara_ válasza blattida (#26533) üzenetére


Klara_
őstag

Ezt honnan lehet tudni, hogy nemet-e? Liebherre is rairtak made in EU... Nem vagyok elegedett az osszeszerelesevel.

(#26561) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, milyen poszívót ajánlanátok?
53nm -albérlet.

nappali, kisszoba - parketta
fürdő, wc, konyha - járólap

nappaliban van 2 kisebb szőnyeg kb 1m x 2m

olyat szeretnék ami ténylegesen szív... viszont árban is baráti akár.

előre is köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#26562) emitter válasza TBMC (#26561) üzenetére


emitter
őstag

Ha 30k belefér, ezt ajánlom: Sencor SVC 8 YL (ECO)
hatékonyságok: A/A/C/A

(#26563) bazsimano válasza Klara_ (#26560) üzenetére


bazsimano
őstag

series 8tol felfele gyartjak nemetorszagban, ami alatta van az törökorszagban!

(#26564) Varoz válasza emitter (#26562) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem akkor inkább Elux ZPFPARKETT! Több ugyan, mint 30k, de nem írt a kolléga még árat, hogy mennyi fér bele neki. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#26565) TBMC válasza emitter (#26562) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! elnézést, igen az ár lemaradt. esetleg ilyen 18-20környékén van vállalható? vagy esélytelen, inkább ezt a 30ezres kategóriát kellene megcélozni?

markbellus.hu 

(#26566) ribarszki válasza TBMC (#26565) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia kolléga! :) Macbook fórumból ismerlek :) 18-20k körül felejtsd el. Én is egy 30k körüli porzsákos Electroluxra szavaznék. ZPFCalssic, vagy ZPFparkett. De azt tudnod kell, hogy ezek a gépek 30k körül is meglehetősen kompromisszumosak. Jó gépek, de van 1-2 bosszantó hiányosság. A csövek csak egymásba csúsznak, nem retszes rendszerűek. A kábel 6m-es. Az anyagminőség meglehetősen átlagos. A feladatukat teljesíteni fogják, de hasra nem fogsz esni tőlük. Sajna a normálisabb illetve majdnem kompromisszummentes gépek itt is 50k fölött kezdődnek. De 50nm-re szerintem is elegendő egy 30k körüli Electrolux.

[ Szerkesztve ]

(#26567) TBMC válasza ribarszki (#26566) üzenetére


TBMC
addikt

szia!
nagyon köszönöm válaszod! :R

markbellus.hu 

(#26568) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Kenyérsuto gépet szeretnek venni.
Tudtok segíteni ajánlott darabokban?
Köszi!

(#26569) Klara_ válasza bazsimano (#26563) üzenetére


Klara_
őstag

Serie 8-at boltban nem nagyon latok.
Lehet mas marka is, de valami normalis helyen rakjak ossze!

[ Szerkesztve ]

(#26570) koxx válasza Gergőke88 (#26568) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tefalok elég jók 30 körül vagy ha többet szánsz rá akkor Panasonic.

(#26571) blattida válasza Klara_ (#26560) üzenetére


blattida
nagyúr

Bosch esetében valóban a nyolcas sorozat a vízválasztó, de ahogy írtam, inkább siemens legyen, ha már bsh csoport.

A normális hely Neked mit jelent, hogy ne kínai, ukrán, lengyel, orosz, török, magyar, szlovák, cseh, román, vietnámi, indiai, malajziai, horvát, szlovén, bolgár, spanyol, mexikói, koreai, legyen, hanem csak japán és német, esetleg svéd, holland, francia vagy amerikai legyen?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26572) pjen válasza Klara_ (#26569) üzenetére


pjen
félisten

Ha ellenőrzik tök mindegy,hol rakják össze.Lásd:Audi,merci,és a HTC telókat is itt rakták össze sokáig a hangár utcában.

(#26573) mxr576 válasza Dalion (#24339) üzenetére


mxr576
csendes tag

@Dallon azóta mi a tapasztalatod a hűtővel? Mi is ezen vagy a nagyobb testvérén a 4813-on gondolkozunk.

(#26574) catbalu


catbalu
újonc

Sziasztok,
szeretném a véleményeteket kérni a konyhai gépeim kiválasztásánál.
40 nm kis lakás, 2 személyes háztartás.
Ezeket választottam eddig, ár/érték arány volt a szempont, mi a vélemyényetek?

Főzőlap: Bosch PKF651F17E [link]
Sütő: Bosch HBN231E4 [link]
Mosogatógép: Bosch SMV58L60EU [link]
Páraelszívó: CATA TF-2003 60 [link]

Még keresem a hűtőmet és a mosógépet :)
Hűtő: Alulfagyasztós, szabadonálló, nem fehér, és ami nagyon jó lenne, hogy a fagyasztó rész kikapcsolható legyen, mert ritkán használom. Gorenje, Bosch gépeket néztem eddig, de még nem sikerült kiválasztani. Ár kb: 150k
Mosógép: ebben még csak egy márkát néztem , pl LG LG F1296NDA3 [link] vagy LG F12B8NDA7 [link]

köszi előre is a válaszokat, nagy segítség lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#26575) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Sajnos megadta magát a porszívónk, 14 év után vennünk kell egy másikat. Ettől a Bosch-tól van jelenleg jobb vétel max. 25k-ig? Kb. 65 négyzetméteres lakásban lenne használva, 1 db szőnyeg van mindössze, a többi kemény felület.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#26576) Klara_ válasza blattida (#26571) üzenetére


Klara_
őstag

8as Bosh fel millio, ezert nem lattam sehol...
Lengyel, ukran meg jo, onnan keletre illetve delre mar nem kerem. Japanban gyartott japan termeket kedvelem a legjobban ha igy nezzuk. 150-250ezer arban, no forst lehetoleg, feher, 200/70l a mostani elferunk benne igy ennel sokkal nagyobb nem kell. Hutson legalabb 10 evig, minel tobb garanciaval. A mostani Gorenjevel is ellenek ha nem vonyitana....

@(#26572) pjen
Pedig de, egy olasz soha nem fog ugy minosegellenorizni, mint egy japan. Mas a mentalitasuk.

(#26577) polonic válasza Klara_ (#26576) üzenetére


polonic
félisten

Japanban gyartott japan termek. Csakis mazda :)

(#26578) dh66e válasza Varoz (#26564) üzenetére


dh66e
veterán

Pedig semmivel sem jobb mint az SVC-8 Eco.Ellenben az ára is és a fentartása is drágább.

(#26579) JoinR válasza Traxx (#26575) üzenetére


JoinR
senior tag

Szia én is ilyen árkategóriában keresek valamit, én ezt meg ezt találtam egyelőre, ami nekem jobbnak tűnik, mint a Bosch, de még nem vettem meg - kicsit kicsi a porzsák.

[ Szerkesztve ]

(#26580) ribarszki válasza JoinR (#26579) üzenetére


ribarszki
őstag

Ugye ezt nem gondoltad komolyan... vagy úgy értetted, hogy a gyereknek játszani?

(#26581) .DLL válasza ribarszki (#26580) üzenetére


.DLL
veterán

Nagyon helyes, már kicsiként el kell kezdeni a házimunkát, éppen ezért én a fehér-narancssárga színűt ajánlom, az vidámabb. :DDD

(P.H.)

(#26582) JoinR válasza ribarszki (#26580) üzenetére


JoinR
senior tag

Én csak az 5 év garit meg EU-s címkéket nézem :) Annyira nem vagyok tisztaságmániás, és nem is ipari felhasználásra venném. Persze megértem, hogyha más nem akar minden hónapban zsákot cserélni.

(#26583) Zeki válasza JoinR (#26582) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, noname, az életben hallottam/olvastam róla. De lehetsz te az első aki megveszi, és 3 havonta dob egy infót róla, hogy még mindig jó-e. Vagy ajánlható lesz, vagy nem,.

(#26584) ribarszki válasza JoinR (#26582) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor a legelső feladat, amivel egy ilyen porszívó újdonsült tulajdonosa 1 hónapon belül találkozni fog: - porzsákot kéne venni a géphez. Keressünk rá a neten. Sok sikert! Majd linkeld már be ha találtál ehhez a típushoz való porzsákot! Köszi

(#26585) tomazin válasza ribarszki (#26584) üzenetére


tomazin
veterán

Teljesen igazad van, de ezt le lehetett volna normalisan is irni.

(#26586) #94529552 válasza Traxx (#26575) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem is jó választás a Bosch, vagy kicsivel többért: Electrolux ZPFCLASSIC PowerForce vagy Electrolux ZPFPARKETT [link]. Utóbbihoz jár egy + parkettafej is, ami hasznos dolog keménypadlóhoz(nekem szőnyeghez is). Külön kb 4k-ért lehet ilyesmit venni.

(#26587) Attas


Attas
aktív tag

Kedves Tagok!
Szárítógép vásárlás előtt állok.A helyzet az, hogy kicsi a fürdő (panel) ezért a mosógép fölé szeretném rakni, vagy összeépítő kerettel, vagy egy polc készítésével. A mostani LG mosógépem keskeny kivitelű. A kérdésem az lenne, hogy mely, vagy melyek azon szárítógépek, amelyek keskeny kivitelűek. Pár linknek nagyon örülnék. Na és persze az örök kérdés.... kondenzációs vagy hőszivattyús.

A válaszokat előre is köszönöm!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#26588) tomazin válasza Attas (#26587) üzenetére


tomazin
veterán

Kond vs hoszivattyus temahoz olvass vissza egy kicsit, most volt tema.

(#26589) DeFranco


DeFranco
nagyúr

elnézést, ez most átkérdezés lesz a lakfelből, de remélem elfér itt is máshova nem megyek már vele:

abban szeretnék segítséget kérni, hogy valaki ismeri-e a "double j & gp kft"-t, mint közös képviseleti szervezetet?

elvileg ők vennék át nálunk a társasház közös képviseletét, szeretném őket leinformálni, de nem jutottam semmire.

van esetleg valakinek infója róluk?

a címük elvileg a bíbor utca 14-16 ami szerepelt a hírekben mint a hermina bau egyik gázos projektje, de nem tudom van-e közük hozzájuk

[ Szerkesztve ]

(#26590) blattida válasza Attas (#26587) üzenetére


blattida
nagyúr

Szárítógépekből nincsenek keskeny kivitelűek, ha lennének, akkor azokkal csak nagyon kevés ruhát lehetne megszárítani.
A hőszivattyús is kondenzációs, csak a szárításhoz szükséges hőt állítja elő hőszivattyúval. Ha nem számít sokat a pénz és szeretnél minél kevesebb villamos energiát fogyasztani, akkor hőszivattyús gépet vegyél.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26591) Csabroncka válasza DeFranco (#26589) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

ez nem ilyen helyi jött-ment :F ?

"in medias res"

(#26592) DeFranco válasza Csabroncka (#26591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fogalmam sincs, ezért próbálok valahogyan akárhogyan infót szerezni róla

[ Szerkesztve ]

(#26593) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!

A konyhában kicsit elszámoltuk magunkat. 54-cm széles hűtőt keresek, mivel a "szabvány" 60cm-esek már nem férnének el.
Keresgéltem és úgy láttam a Beko/Godess/Candy gyárt ekkora méretben hűtőket. Többi márka mind a 60cm-re van ráállva.

Kinéztem ezt:
beko-csa-31020x

Visszajelzések jók, méretben megfelel, és INOX ami fontos.
Szabad megvenni? :D Vagy ha tudtok jobb márkától linkelni ilyen keskeny hűtőt azt is megköszönöm! :R

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#26594) Attas válasza blattida (#26590) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a választ. Oké.. Nincs keskeny kivitelű. De csak 60cm mély van? Nincs mondjuk 52cm körüli? Már 8 cm is megmentene..

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#26595) canniball válasza Attas (#26594) üzenetére


canniball
nagyúr

Én 55, 60 és 65 cm mélyeket láttam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26596) Met válasza DeFranco (#26592) üzenetére


Met
nagyúr

2013-ban alakultak.
Mire vagy kíváncsi? Hogy milyen jól látják el a közös képviseletet vagy hogy le fognak e lépni a ház pénzével.
Előbbire: mész egy kört a környékbeli házakon, hátha ki van rakva egy tábla hogy ezésez látja el itt a feladatokat, aztán becsöngetsz kérdezősködni
Utóbbira: [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26597) DeFranco válasza Met (#26596) üzenetére


DeFranco
nagyúr

zavarosban halászok, hátha van aki találkozott már a nevükkel.

(#26598) KilgoreTrout válasza DeFranco (#26597) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Kérj tőlük referenciacímeket és csöngess be pár lakóhoz, hogy mi a véleményük. (A legtöbb kk cég az ajánlatban szokta írni, hogy a közelben hol van "háza", szóval lehet, hogy elég azt megszerezni, ha nem kaptad volna meg.)

(#26599) DeFranco válasza KilgoreTrout (#26598) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez ennyire nem egyszerű. az a felállás, hogy a társasháznak eddig egy lakó volt a közös képviselője, de már nem akarja tovább csinálni, lemond. többé-kevésbé elégedettek voltunk vele, stimmeltek a számok (már amit láttunk).

ő keresett maga helyett valakit, őket találta meg, én csak személyes, informális beszélgetés alapján tudom, hogy ők lesznek, ez köröztetve nem volt a lakók között. a választás kőkemény szempontja az volt, hogy a srác apját ismeri és az egy rendes ember. no comment.

na már most én ezeknél jobbat nem tudok, és nem is áll módomban keresni, egyedül annyit tudok tenni, hogy megpróbálok előzetesen valami háttérellenőrzést végezni, de mivel egyedül a nevük áll rendelkezésre így ez alapján tudok csak elindulni.

a csavar ott van a dologban, hogy holnap lesz a lakógyűlés, ahol ezek (egyéb pályázó hiányában) nyilván meg is lesznek választva, ha csak nem derül ki most valami eget verő turpisság. de azon kívül, hogy ötöde a mérlegfőösszege a kft-nek ahhoz a pénzhez képest, amit most rájuk akarunk bízni, nem találtam semmi eget verőt.

a vicc az, hogy ezek annyira naivak, hogy a pénzügyi ellenőrzés annyiból fog állni, hogy a lakók közül kikerülő számvizsgáló bizottsági tag rá tud nézni a bankszámlára meg az ottani mozgásokra. szerintem még egy sima ellenjegyzési kötelezettséget sem fognak kikötni. ezt mondjuk amúgy meg fogom említeni, mert ez szerintem nonszensz.

arra viszont nincs módom, hogy ezt most mindenki ellenében leboxoljam, meg keressek alternatívát (nyilván rám dobnák, hogy kedves franco akkor lesz kedves valakit keresni *dramatic ragequit* meg jajjmá de nagy macera 50k fölötti kiadásoknál beszerezni az ellenjegyzést omg omg fffuuu).

szóval mint ahogy a leírtakból is látszik, tele van a törpöm ezzel, meg fel is nyomja a savamat rendesen, és már nagyon unom, hogy én vagyok az ügyeletes donkihóte a sok nyugger között.

[ Szerkesztve ]

(#26600) tomazin válasza DeFranco (#26599) üzenetére


tomazin
veterán

Hadeteccikerteni: tessek elvallalni es akkor nem lesz izgulas, adtal alternativat, tudod mire lesz elkoltve a penz ;)
De a szerzodesbe biztositekokat kell berakni (aztamilyenokosvagyok).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.