Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) blattida válasza Zirowe (#25400) üzenetére


blattida
nagyúr

Az nd, mivel többet lehet vele mosni, csak az most éppen akciós, szerintem azt vedd a plusz garival.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25402) Zirowe válasza blattida (#25401) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk azért elég durva, hogy az lg 100 alatt nem tesz időjelzést a mosógépeire...

No jól van, köszönöm szépen a segítséget, holnap beballagok a közelben lévő mmbe.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25403) blattida válasza Zirowe (#25402) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, valamit, valamiért...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25404) Zirowe válasza blattida (#25403) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, csak az a baj, hogy a max 84k-s tervekből így lett kerek 100k, mivel azért a kényelmem fontos, és az lg-ből a LG F12B8NDA7 a legolcsóbb kijelzővel..

Na, majd holnap mm-ben. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25405) blattida válasza Zirowe (#25404) üzenetére


blattida
nagyúr

Vagy vehetsz gorenjét, az tudja olcsóbban az időkijelzést és három év gyári garancia van rá... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25406) Dluinet válasza pjen (#25395) üzenetére


Dluinet
nagyúr

na jó, 95%

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25407) Zirowe válasza blattida (#25405) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ingyen szállítással 83k körül van carbotech dobbal, ami remélhetőleg nem rozsdásodik, kérdés megéri-e az lg a 100k-t és a plusz egy évet..

Jól összekavartatok, pedig én az indesitet akartam megvenni! :D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25408) Acef válasza Zirowe (#25407) üzenetére


Acef
addikt

Jó (jobb) ez a 7523-as, ha elfér: 85*60*kb65cm.

(#25409) Zirowe válasza Acef (#25408) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A méterrel nincsen gond, elfér.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25410) Morris válasza Zirowe (#25407) üzenetére


Morris
veterán

Az Indesit nagyon alja kategória. 1-2 év és rozsdásodni fog.
Nekem gorenje w8544n van. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#25411) Csabroncka válasza Zirowe (#25407) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én többször el mondtam itt a fórumon, hogy kevés kivételtől eltekintve, de + garanciaidő vásárlással normális mosógépet 100 ezer alatt nem nagyon lehet megúszni..... 60-70 ezres gép pedig működik, amíg működik, utána kuka!

"in medias res"

(#25412) blattida válasza Csabroncka (#25411) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt tudod, hogy a polly-ban van e még valami a citromsavon és a vízen kívül?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25413) pjen válasza Csabroncka (#25411) üzenetére


pjen
félisten

Igen,erre mondta most a szerelő,mosogatógép cserénél.Olcsót kell venni 5 év garival.Ha tovább megy az már ajándék.

(#25414) blattida válasza pjen (#25413) üzenetére


blattida
nagyúr

De pont azért mondta, mert a drágább gépek sem bírják gyakorlatilag tovább...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25415) pjen válasza blattida (#25414) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz.

(#25416) Csabroncka válasza blattida (#25412) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

cikkben leírtam: tenzid, + inhibitor ami a legfontosabb

"in medias res"

(#25417) Emu


Emu
őstag

Régen jártam erre, látom az összefoglaló bővült már készüléktapasztalatokkal, én is megosztom a miénket:

Nekünk LG F14U2TDN0 mosógépünk van, nyáron lesz két éves. Összességében meg vagyunk elégedve "Masával" de ennyi pénzért kicsit többre számítottam. Garanciával is volt már dolgunk, gyakorlatilag kicserélték az egész gép belsejét egyszer, ami valamely szinten user error volt, de itt jön be, az ezért a pénzért többet vártam dolog.

Poztívumok: 1400 centrifuga szinte szárazra pörgeti a ruhákat (nekünk nagy előrelépés, mert előző gépünk talán csak 600(?)-t tudott.
Gyorsan és szépen mos, nagyon egyszerű tisztán tartani a gumi részeket. Rengeteg program, és variálási lehetőség. Turbowashnak nevezett dolog a nem erősen szennyezett ruhák esetében bőven elég, és még takarékos is. Kimondottan halk, csak azt szoktuk hallani, amikor leengedi a vizet.
NFC alkalmazás (Miután hazahoztam, akkor esett le, hogy nincs is NFC a mobilomban :DDD )

Negatívumok: Ha szüneteltetni szeretnéd a programot, energiatakarékosság miatt kb. 5 perc múlva lekapcsolja magát, és nem tudja folytatni a programot :W
Pontosan be kell tartani a megadott töltet méreteket, különben gyakran lesz szervizvendég a mosógép...
Viszonylag drága.

Szeretnék kérdezni is. Volt egy LIDL-ben vásárolt álló mixerünk, ami kilehelte a lelkét (Sehol nem volt leírva, hogy nem birkózik meg a nyers zöldségekkel) Valaki tudna ajánlani helyette valamit ami bírja?
Láttam elvetemült áron mixergépeket (70e Ft+) de nem szeretnék ennyit költeni. Bármilyen eszköz ajánlást szívesen veszek amivel van tapasztalat :R

(#25418) Zirowe


Zirowe
nagyúr

No, kiderült, hogy az mm akció ezekre az lg mosógépekre nem érvényes.

Végül megrendeltem az LG F12B8ND1-t, ingyenes szállítással 99k.

Több, mint terveztem, de remélem nem bánom meg. :D

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25419) blattida válasza Csabroncka (#25416) üzenetére


blattida
nagyúr

Melyik cikkben? A karbantartósban nincs erre vonatkozólag semmilyen infó, a termék adatlapján meg csak a citromsav szerepel, mint összetevő...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25420) Csabroncka válasza blattida (#25419) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"A kialakult vízkövet kimondottan erre a célra szolgáló savkeverékkel tudjuk eltávolítani (beállított pH-jú!) aminek fontos tulajdonsága, hogy inhibitor tartalmaz, ami megakadályozza a fém "sav erózióját", vagyis a fémet nem fogja bántani a vízkőtelenítő. Ez egy nagyon fontos tulajdonság, emiatt csak ecet vagy citromsav rendszeres használata nem ajánlott."

"in medias res"

(#25421) gjoe válasza Zirowe (#25418) üzenetére


gjoe
őstag

Nekünk egy f14a8 van, kb 2-3 éve, de idáig hibátlan.

(#25422) blattida válasza Csabroncka (#25420) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez oké, csak ez nem a polly-ra vonatkozik, legalább is a cikked szerint, ráadásul az említett keverék vízkő eltávolításra való, éppen ezért nem is szerepel ott tenzid, igaz, ez utóbbi máshol sem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25423) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

1 hete lett beépítve a Elux enn2854cow típusú hűtőm és nem tudom kiszedni a Demo módból, ami miatt, szerintem, nem hűt. Nincs vmi ötletetek, hogy hogy lehetne kikapcsolni? Leírásban nyomát se látom ennek.

Mode-okat persze végig nyomkodtam.

Tessék egy kép.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#25424) la_cc válasza la_cc (#25423) üzenetére


la_cc
addikt

Mode gomb 10 sec-ig és életre is kelt... :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#25425) pjen válasza Csabroncka (#25420) üzenetére


pjen
félisten

Ebben csak az a baj,hogy szerintem 5 Miele mosógép sem tart addig,hogy a 10 az egyhez felhígítótt ecet ami mondjuk havonta van benne a rozsdamentes üstben 1 órát,bármi kárt tegyen benne.

(#25426) Csabroncka válasza pjen (#25425) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ám legyen, de elég drágák a gépeim (kávéfőző, mosogatógép, mosógép) ahhoz, hogy ne ecetet használjak...

"in medias res"

(#25427) DeFranco válasza pjen (#25425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

5 miele mosógépből az ötödiket viszi magával az ükunokád a marsra ;]

(#25428) pjen válasza Csabroncka (#25426) üzenetére


pjen
félisten

Semmi gond,csak szerintem egy rozsdamentes lemezt talán sosem mar meg a háztartási ecet.Még töményen sem.Nemhogy a 20% os ecet még 10x es hígításban.

DeFranco:nem biztos,hogy örülnék ha egy mosógép 30 évig működne.az energómatot is kidobtam,pedig még bőven javítható lett volna.Csak már útáltam.

[ Szerkesztve ]

(#25429) DeFranco válasza pjen (#25428) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vicceltem csak. :)

rám fog mostmár sülni, hogy nem kedvelem a mielét, ami nem igaz :) csak pont a híre miatt van benne viccfaktor.

(#25430) Met válasza DeFranco (#25429) üzenetére


Met
nagyúr

És hány Miele készüléked is van? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25431) DeFranco válasza Met (#25430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van egy miele habkártyám :D még sose hagyott cserben :D

ha öreg leszek, a fiamé lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#25432) Csabroncka válasza DeFranco (#25427) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem én egy vödör krumplit, egy marék sót, meg egy tábla szalonnát vinnék - ha mehetnék :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25433) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Indukciós főzőlap alatti fiókba lehet rakni fém cuccot vagy csak urban legend, hogy inkább ne? :))

Üdv!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#25434) blattida válasza la_cc (#25433) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért ne lehetne? Ott nem fogsz tudni vele gerjeszteni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25435) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!

Ezt a hűtőt néztem ki (SAMSUNG RB29HSR2DSA), majdnem meg is rendeltem, csak azt olvastam, hogy az oldala meleg. Gondolom, ott adja le a hőt.
Az lenne a kérdésem, hogy betehető-e szerintetek 61 cm széles helyre. Így összesen 1,5 cm maradna. Egyik oldalon fal, a másik oldalon alul-felül konyhapult van, középtájékon lenne kb 60 cm magasságban "levegő".
(A leírása szerint 5-5 cm kellene neki oldalanként...)
Menni fog, csak többet fog fogyasztani? Nagy felületen fűt, vagy kis helyen van a hőleadója?

Manapság jellemző ez az oldalt hőleadós megoldás? Vagy milyen "hátulfűtőset" vegyek 100-115e ft-ig?

(#25436) Emu válasza Emu (#25417) üzenetére


Emu
őstag

Senkinek sincs tapasztalata turmixgépekkel? :U

[ Szerkesztve ]

(#25437) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Felvilágosodni szeretnék porszívó témakörben, hogy milyen fajta (porzsákos, anélküli, esetleg más), milyen szűrős (hepa, mikro), milyen típus ésatöbbi érdemes mostanság venni. 2 szobás normál lakáshoz lenne, ami padlószőnyeges. Eddig egy Samsung SC4045-öt használtunk (1600W normál, 1800W max, szívási teljesítményét nem találom), aminek a teljesítményével meg voltunk elégedve, jó erősen szívott és bár nem használtuk maxon, de azért jó volna valami hasonló erejű. Max 20-30 eFt körül lenne. Mit ajánlanátok?

(#25438) Emu válasza lemusz (#25437) üzenetére


Emu
őstag

Nekünk Sencor SVC 8YL teljesít már több mint 3 éve jó szolgálatot. Halk, parkettát képes lenne felszívni a földről, nálunk napi szinten 80nm-t kell körbeszívnia.

(#25439) polonic


polonic
félisten

Mosogatógép:
55 fokos normál program nem hozta le a 3-4 napja rászáradt krumplipürét egy műanyag edényről. Ez normális?

(#25440) pjen válasza polonic (#25439) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem igen,bár mosó szer függő is lehet.Nem tudom milyen gép,de a normál progi 60fokos szokott lenni.

(#25441) #94529552 válasza lemusz (#25437) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a Bosch és az Electrolux porszívó jó választás, és az MM-ben most éppen porszívó akció van [link]

[ Szerkesztve ]

(#25442) polonic válasza pjen (#25440) üzenetére


polonic
félisten

Miele. Ezen 55 fokos a normál. Az intenzív 75 fokos.Kímélő 45, eco 52. A mosogatószer somat alap tabletta volt.

Leírás alapján rászáradt, keményítő tartalmú ételmaradványoknál intenzív program kell. De egy edény miatt nem akartam ezt elindítani.

(#25443) #40553216 válasza polonic (#25442) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha egy miatt nem akarod, akkor azt az egyet előtte áztasd be, miután a nagyját levakartad! ;)

(#25444) pjen válasza polonic (#25442) üzenetére


pjen
félisten

Neked van hozzá ilyen leírásod?Akkor Tudhattad.Most ez nem verseny,de a Gorenje a 2xrásült rakott kelt 55fokon lemosta a jénairól áztatás nélkül.Somat gold tablettával.

[ Szerkesztve ]

(#25445) polonic válasza pjen (#25444) üzenetére


polonic
félisten

Igen. Utolag neztem meg na. :D
A rasult lasagne a jenairol meg a rasult kolbasz a keramiaedenybol nalam is lejott eddig a normal programmal.

(#25446) DeFranco válasza pjen (#25444) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van olyan amit leszed akkor is ha ránézésre makacs, van ami rajta marad, ha nem távolítod el fizikailag előre. utóbbi a ritkább szerencsére. gondolom az anyagok kémiai összetételéhez van köze, attól függhet, hogy mennyire oldja a mosogatószer a tablettában. köze lehet az alapanyaghoz is, az üveget jobban tudja tisztítani a gép, mint a műanyagot, gondolom más a felület és máshogy tartja-ereszti a hőt.

a krumpli nálunk is volt hogy rajta maradt az edényen, nem meglepő szerintem.

mi azt csináljuk, hogy a nagyja ételmaradékot előre kitöröljük vagy gyorsan leöblítjük és úgy megy a gépbe, ha úgy látjuk, hogy makacs lesz. persze nem mosogatjuk el, két mozdulat és megy, de így nem szokott gond lenni a visszamaradt maradékkal.

(#25447) pjen válasza DeFranco (#25446) üzenetére


pjen
félisten

Asszony szinte mindent leöblít ez a jénai az én akcíóm volt.Kiváncsi voltam mit alkot a friss meleg gorenje.2 hetes.Egyébként ha nem sietünk valamiért,szinte mindíg a legnagyobb progit használjuk.Ott biztos elmosogat.

[ Szerkesztve ]

(#25448) DeFranco válasza pjen (#25447) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jénai nagyon hálás a gépben, bármi ráragad csőben sütéskor vagy rakott krumpli készítésekor, kristálytisztán jön ki. ha mosogatógépügynök lennék jénaival demóznék.

gondolom a sima felület meg az hogy jól tartja a hőt miközben dolgozik a gép együtt adja a sikert.

(#25449) polonic válasza DeFranco (#25446) üzenetére


polonic
félisten

En a mosogatotabblettara is gondoltam.
Nem lehet, hogy ezeknek lejar a szavatossaguk?. Mar tobb mint ket eve maradt meg a regi helyemrol, ahol volt gep. Gondoltam megtartom, ha uj helyre koltozom es meglesz a gep, akkor jo lesz.
Tobbszor volt olyan, hogy felbontas utan kiesett a feher kozepe. Meg frissen, amikor regeben hasznaltam, ilyen nem volt.
Egyebkent tanyerrol lejott mindig a raszaradt krumplipure. Lehet abban vmi, amit mondasz. A muanyaghoz nagyon ragaszkodik a cucc. :D

(#25450) DeFranco válasza polonic (#25449) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom mi tudna benne lejárni. szerintem emiatt ne nagyon kattogj rá a dologra, ha csak elszigetelt a probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.