Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) Met válasza pomk (#25500) üzenetére


Met
nagyúr

100k klímára? Csak a szerelés 40-től indul...
Annak a páraelszívónak aminek nincs kivezetése, nincs túl sok értelme.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25502) DinkaDanka válasza GIJoe (#25496) üzenetére


DinkaDanka
tag

Kösz :D Esetleg a szervizeltetésről valami info ? Lehet alkatrészeket kapni BEKO cuccokhoz? Vagy ha 3 év után behal dobhatom ki ?

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#25503) MittuDomain_ válasza GIJoe (#25496) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én viszont köszönöm a hűtő tippet, jöhet még másoktól is. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#25504) #94529552 válasza DinkaDanka (#25502) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most elvileg lehet. Mivel török gyártású(asszem kínai kompresszorokkal operálnak), ezért bármi lehet alkatrészfronton náluk, ezt nem lehet tudni előre. A magyar-német vonal stabilabb szerintem, de még talán az olasz is. Meg kell kérdezni pl. az Orczy szervizt, ők többet tudnak a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#25505) pomk válasza Met (#25501) üzenetére


pomk
őstag

100k csak a klíma, úgy értettem. :)
Páraelszívóra van valami tanács? Üssem ki a tetőt és azon keresztül vezessük ki?

(#25506) pjen válasza pomk (#25505) üzenetére


pjen
félisten

Nem muszáj a tetőt,az oldal falon egyszerúbb kivezetni.45 ,négyzetmétert 1 klímával nem nagyon tudsz lehűteni.Szerintem hívjál 1-2 klímást,felmérik,adnak ajánlatot.

(#25507) pomk válasza pjen (#25506) üzenetére


pomk
őstag

Az a gond, hogy ha szemben állsz a páraelszívóval, akkor jobb oldalon az étkező van (arra nem lehet), fent plafon vízszintesen a sátortető alatt és balra van a sátortető ferde része:
- kék: sátortető
- zöld: plafon
- piros: páraelszívó
- fekete: szekrény
- szürke: fal

(#25508) canniball válasza pomk (#25507) üzenetére


canniball
nagyúr

A páraelszívó mögött vagy fölött ki lehet vinni; már ha az külső fal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25509) pjen válasza pomk (#25507) üzenetére


pjen
félisten

Legegyszerűbb a plafonon és a tetőn keresztül lenne,csak egy sima egyenes cső+egy szellőző idom szúnyog hálóval a tetőn.A szekrényben is el lehet vezetni,lehet kapni tégla lap alakú szép fehér kivezetőt,vagy csövet.Falat átfúrni,kivülre egy gravitációs zsalut.

(#25510) pomk válasza pjen (#25509) üzenetére


pomk
őstag

Hátra felé nem tudjuk vezetni, mert ott meg már a fürdő van...
Úgy tűnik csak felfelé vezet az út. :) Jön majd egy tetős egyébként is mert van egy beázása a társasháznak a lakás másik sarkában, de akkor megkérdezzük tőle ezt is. Bár nem tudom van-e jogunk ilyenhez... :F

[ Szerkesztve ]

(#25511) #40553216


#40553216
törölt tag

A Tudatos Vásárlók Egyesülete mosógéptesztjéből inkonzisztenciára hivatkozva kivették a tartósságra vonatkozó értékeket, miután jeleztem, furcsállom a Mielék 1,5-et kaptak, míg egy Indesit 3,8-at, egy Fagor meg 3,2-t.

[ Szerkesztve ]

(#25512) pjen válasza #40553216 (#25511) üzenetére


pjen
félisten

Ha hozzá szólásos alapon módosítani lehet egy tesztet,akkor az egésznek semmi értelme.

(#25513) blattida válasza #40553216 (#25511) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint kinek jelezted, a tve-nek? Azt láttam, hogy az index mosógép fórumán írtad nem rég.

pjen
Rengeteg visszajelzést kaphattak miatta, hiszen aki csak egy kicsit is ismeri a mosógépek világát, az tudja, hogy tartósság szempontjából egy indesit nem fog megelőzni egy miele-t, ha ezt hozza ki egy teszt, arról teljesen egyértelmű, hogy komolytalan és inkompetens.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25514) #94529552 válasza pjen (#25512) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértek, ez így nem nyerő.
blattida
Gondolod, hogy ezer millió ember olvassa azt? Főleg, hogy regisztrálni kell, hogy láss egy tesztet, vagy fizessünk is ezért? :(
Inkább nem ismeri senki, én arra tippelnék. Én is most hallok róla először.

[ Szerkesztve ]

(#25515) pjen válasza blattida (#25513) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de akkor honnan tudom,hogy a többi megállapítás mennyire valós.Alfonzó mondta egyszer.Van egy gyönyörűen megterített asztal,tele finomsággal.Az egyik sarkán van egy pici sz@r,te tudnál jó étvággyal enni rólla?

(#25516) blattida válasza #94529552 (#25514) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyi biztos nem, de már csak az indexes közlés miatt is biztos, hogy sokan látták, olvasták. A tve-nek azért sok regisztrált felhasználója van, a teszteredmény megtekintéséért meg nem kell fizetni, így biztos, hogy nem egy-két lehordást kaptak, plusz, azért a szakma is beszólhatott nekik, hogy ezt, így azért nem kéne közölni.

pjen
Valószínűleg nem a dilettantizmusuk miatt lettek ezek a tartósság eredmények, hanem tudatos tesztmetodika miatt, ami a valósággal nincs köszönő viszonyban. Amúgy hihető a teszt többi része, hiszen, ha a gyári műszaki adatokat összeveted, akkor ez a sorrend jön ki, leszámítva a tartósságot, de az más tészta. Például a miele mosási hatékonysága és a relatíve magas víz és energia fogyasztása meg összefügg, csak hát, ennyire részletesen nem beszél a teszt a mosásról, meg egyáltalán, a hatékony mosás feltételeiről, ezért is félrevezető egy ilyen tudományos, de valójában nem alapos teszt. Írtam is erről akkor, amikor valamelyikőtök belinkelte ide és tartom, hogy ezért nem szabad teljesen komolyan venni. Tudatosabbnak kell lenni náluk.

Ha valóban szar lenne az asztalon (azaz emberi ürülék), akkor nem ennék. Ha viszont guanó lenne, akkor igen. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25517) ribarszki válasza pjen (#25515) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezzel a teszttel ugyan úgy gondok voltak mint a porszívó teszttel. Ott két értelmes vizsgálati pont volt: takarítási hatékonyság (bár ez sem lebontva szőnyegre és padlóra) valamint a porvisszabocsátás. Ennyi.

Tartósság? Használhatóság? :F

[ Szerkesztve ]

(#25518) pjen válasza ribarszki (#25517) üzenetére


pjen
félisten

Ezek a tesztek kb annyiö érnek,amennyit a megrendelő fizet értük.Jó példa erre a Német autó klub gumi tesztje.

(#25519) #94529552 válasza blattida (#25516) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sokan látták? Ahhoz regelni kellene sokaknak, és fizetni a tesztekért, amit kétlek. Te se gondolod komolyan. A szakma, vagyis a szerelők meg szervizek, eladók ilyennel tuti, hogy nem foglalkozik.

(#25520) #40553216 válasza pjen (#25512) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet, beképzelt majom vagyok, és csak az események időbeli véletlen egybeesése történt. :DDD Tény, hogy két napja írtam, amit, és tegnap levették.

(#25513) blattida
Igen, nekik.

„a teszteredmény megtekintéséért meg nem kell fizetni”
Most néztem volna a porszívó tesztet. Azért éppen kell fizetni. Meg a hűtőtesztért is.

[ Szerkesztve ]

(#25521) blattida válasza #94529552 (#25519) üzenetére


blattida
nagyúr

Sokezer regisztrált felhasználójuk van és nem azt írtam, hogy minden teszt eredménye ingyen megtekinthető, hanem a konkrét mosógépesre. A tve tesztjeit nézik gyártók, forgalmazók is, többek között a miele Magyarország...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25522) pjen válasza #40553216 (#25520) üzenetére


pjen
félisten

Nekem semmi bajom Veled.Úgy általában a tesztekkél és tesztelőkkel van bajom.Szerintem ha egy tesztet végig visz egy független tesület,szakemberek és véletlen kiválasztott felhasználók halmaza,a véleményüknek objektívnek kéne lenni.Ezekszerint nem az.Nem hozzák nyilvánosságra ki fizeti a terem bért,a tesztelők idejét,a mosó szert,ki mehet nyaralni a győztes gépével stb.Ez mind üzlet.Mi meg itt irogatunk mindenféle véleményt holott max 2-3 esetleg 4 féle gépet ismerünk és abból is csak pár példányt .

(#25523) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Van egy ilyen mosógépem, és gondoltam kipróbálom az időzítő funkciót, hogy kb. mire hazaérek, ki legyen mosva. Reggel beraktam a ruhákat, betöltöttem az öblítőt és folyékony(!) mosószert, majd elindítottam. (Vagyis majd kb. 4-5 óra múlva indul el..)
Viszont hogy beértem a melóhelyre, eszembe jutott, hogy lehet nem volt annyira jó ötlet, mert 6 órát vár indulásig, és kérdés, hogy addig a folyékony mosószer nem "folyik el"? Szóval nehogy az legyen, hogy mikor elindul a gép, a mosás résznél kvázi csak vizet fog tudni benyomni, és nem lesz normálisan kimosva. Ráadásul pont fehérneműket mos.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25524) szakalistvan válasza TomMusic (#25523) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mi egy műanyag gömbbel mosunk,abba töltjük a mosógélt,mehet a ruhák közé.Ilyen esetekre jól jöhet.

(#25525) blattida válasza TomMusic (#25523) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mivel csak a dobba tud lefolyni, ezért teljesen mindegy., hogy lefolyik vagy sem. Ha előmosást vagy áztatást is beállítottál, akkor viszont tud hiányozni az elfolyt mosószer.
Az indesitedből meg nem fog elfolyni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25526) TomMusic válasza blattida (#25525) üzenetére


TomMusic
őstag

De azért az gáz, ha 6 órán át rajta van a ruhákon a mosószer, nem?
szakalistvan : köszi Neked is!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25527) DeFranco válasza blattida (#25525) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiveve hogy altalaban a mosogepek szivattyuzassal inditanak igy alapbol leszivja a mososzert meg a toltes elott legalabb is a nagyjat biztosan.

a pollyval is ezert szivtam.

vegul is a ruha megfogja... hat... en inkabb nem parkoltatnam rajta tomenyen fel napot. mosogolyo megoldast jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#25528) blattida válasza TomMusic (#25526) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyik mosószer sem annyira agresszív, hogy ebből baj lenne, egyik mosógépünknél sem volt ebből fakadó gond
Az más, ha valamilyen tömény savat, klórt raknál így bele, de nem erről van szó.
Ettől függetlenül használhatsz mosógömböt, ha akarsz (az viszont, adott esetben, valóban tud mechanikai okokból problémát okozni, igaz, ritkán).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25529) #40553216 válasza pjen (#25522) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én viszont tényleg öniróniának szántam az előzőt. :DDD

(#25527) DeFranco
A miénk nem így indít.

[ Szerkesztve ]

(#25530) pjen válasza #40553216 (#25529) üzenetére


pjen
félisten

Tudtam. ;]

(#25531) blattida válasza #40553216 (#25529) üzenetére


blattida
nagyúr

A miénknél meg a program (illetve a felhasználó) dönti el, de, szerintem, a kezdeti szivattyúzásnak, ebből a szempontból, nincs jelentősége.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25532) #94529552 válasza blattida (#25521) üzenetére


#94529552
törölt tag

2/2 tesztről bebizonyosodott, hogy smafu. Nem látok olyan statisztikát, hogy itt nálunk ki olvassa. Ha a miele követi, vagy együttműködik velük, akkor nem adnának ki ilyen teszteket. De inkább ne ragozzuk tovább sztem.

(#25533) TomMusic válasza blattida (#25528) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi (mindenkinek) a hozzászólásokat!
Leírom közben azóta mi történt, hátha mosolyt tudok csalni arcotokra. :))
Szóval kiderült, hogy el kell vinni pár cuccot a céges kocsival egy helyre, és pont útba esik az otthonom. Szóval sikerült úgy alakítanom, hogy hazamenjek előtte, és elindítsam a mosást, majd amikor jövök visszafele, beugrok gyorsan kiteregetni. Ez így pont jó is lett volna, viszont! Amikor hazaértem, akkor rájöttem, hogy a kulcsot bent hagytam a melóhelyen... Ja és nyilván pisilnem is kellett, mert a melóhelyen indulásnál úgy voltam, hogy majd otthon megyek WC-re..
Azt már nem is írom, hogy az M1-en természetesen megint araszolni kellett 1-esben csomó ideig, meg ilyen apróságok.. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25534) blattida válasza #94529552 (#25532) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy a tesztjeik eredménye kérdéses, egy dolog, az, hogy az egyesület tesztjeit meg kik olvassák, meg egy másik dolog. Azért például a miele magyarország nem fogja kézi vezérléssel irányítani őket, viszont pont, hogy szakmai szempontok szerint blőd az élettartamra vonatkozó tesztjük, ezért is kerülhetett ki az értékelésből, amúgy, nagyon helyesen. de tényleg ne ragozzuk tovább.

TomMusic
Az valóban burlesque szerű, ahogy próbálod megoldani azt, hogy ne kelljen időzítve elindítani a mosógépedet. Ennyi erőfeszítést tenni, gyakorlatilag fölöslegesen... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25535) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Vélemény erről a porszívóról? [link] Vagy mit ajánlanátok max 25e Ft-ig. Semmi extra nem kell, csak porszívás, heti 2-szer egy 65nm-s lakában.

Valahogy nem vonz a porzsánélküli de meggyőzhető vagyok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25536) pjen válasza szabonagyur (#25535) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ennyi pénzért bőven megéri.

(#25537) ribarszki válasza szabonagyur (#25535) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt senki nem fog meggyőzni a zsáknélküli, kis száraztartályos gépről, emiatt ne aggódj :)

Ebben az árban vagy Bosch, vagy belépő zsákos Electrolux. Van aki Sencor gépet is használ, én soha nem próbáltam. Lehet jó gép, de én idegenkedem tőle. Persze ez már lehet inkább az emberi gyengeségem.

[ Szerkesztve ]

(#25538) szabonagyur válasza ribarszki (#25537) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben köszönöm mindkettőtöknek. A kuponnapokon megvesszük szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25539) TomMusic válasza ribarszki (#25537) üzenetére


TomMusic
őstag

Én azért porzsákosat tuti nem vennék. Porzsák nélkülim van már régóta, és egy megváltás volt a porzsákos után. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25540) Zeki válasza TomMusic (#25539) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezzel szinte egyedül vagy. :)

(#25541) #94529552 válasza Zeki (#25540) üzenetére


#94529552
törölt tag

A többség ezt fordítva gondolja szerintem, hogy nkább porzsákost érdemes, de ne a textilest, ha az volt neked. Ahhoz képest lehet, hogy egy hangyányit jobb a tartályos. Az eldobhatós mikroszűrős, vagy szintetikusnak nevezett porzsák a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#25542) ribarszki válasza TomMusic (#25539) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert te is porolható textilporzsákosra gondolsz porzsákos alatt. Egyszer próbálnál ki egy tisztességes, eldobható-porzsákos gépet, és örömmel taposnád a kukába a mostani tartályosodat ;]

[ Szerkesztve ]

(#25543) Morris válasza ribarszki (#25542) üzenetére


Morris
veterán

+1
Úgy úgy! :K

(#25544) Zeki válasza #94529552 (#25541) üzenetére


Zeki
nagyúr

A textiles már szado-mazo kategória.
Az eldobható zsákos az aduász. Na persze jó minőségben minden.

(#25545) #94529552 válasza Zeki (#25544) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az. Ha arról váltott, akkor mondjuk érthető, hogy jobb a mostani.

(#25546) Csabroncka válasza #94529552 (#25545) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Őskor!

"in medias res"

(#25547) GyureX


GyureX
tag

Segítséget szeretnék kérni. :)

Van egy Whirlpool BSNF 8452 OX hűtőnk, és az asszony szeretné jól kitakarítani. :)
Szégyen, nem szégyen, de nem jövünk rá, hogy a kihúzható rekeszeket (hús, zöldséges) miképp lehetne szétszedni, hogy az illesztésekből is ki lehessen takarítani a szennyeződéseket.

Valakinek lenne valami ötlete? Google-n nem sikerült találnom semmi érdemlegeset.

[ Szerkesztve ]

(#25548) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!
Olyan csövet keresek, ami a videóban is látszik 1:15-nél.[link]

(#25549) TomMusic


TomMusic
őstag

Kitartok álláspontom mellett és megyek szembe a cunamival.
A tartályos porszívó a legjobb. Ti meg termeljétek csak a hulladékot.. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25550) ribarszki válasza TomMusic (#25549) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen porzsáknélküli géped van? Csak kíváncsiságból. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.