Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83951) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

"SÍN" tápkábelt lehet még beszerezni valahol?
Esetleg nincs valakinek eladó?

Köszi

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#83952) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#83950) üzenetére


Norbi 72
veterán

Lejárt az idő:The monster ball tour at Madison square garden,a koncert.

[ Szerkesztve ]

(#83953) t.zolka válasza Norbi 72 (#83952) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Filmekből én is elvagyok eresztve, egy négylemezes (4x3TB) NAS szinte teljesen tele van. :D
Koncertekből már nem annyira. Legutóbb a 2011-es Sade Bring Me Home Live volt terítéken. :)

(#83954) dunkel válasza mandju (#83951) üzenetére


dunkel
őstag

A készítőnél tudsz rendelni: gaboraudio [at] gmail.com
Nagyon segítőkész, rendes.

(#83955) Tomi13


Tomi13
senior tag

Sziasztok

Laikusként lenne egy-két kérdésem, ami az összefoglaló átolvasása után sem tiszta számomra, ha van időtök légy szíves segítsetek.
Van otthon egy wd tv nevű média lejátszónk, amit eddig hdmi kábel segítségével kötöttünk egy alap 42"-es Orion tv-hez. Mivel az utóbbi időben sok olyan hd filmet nézünk aminek 5.1 illetve dts hangja van gondoltuk, hogy vennénk egy alap kompakt rendszert ami segítségével kihasználnák ezt a fajta térhangzást.
Ha veszünk egyet akkor mire kellene figyelni a csatlakozásokat illetően? A médialejátszónak van hdmi illetve optikai csatlakozása, más nincs :) a tv-nek van pár hdmi bemenete, pc illetve scart csatlakozása.
Belépő kompakt rendszerből melyik gyártótól érdemes választani?Nagy igényeink nincsenek, nem kell se 3d,se bluray, csak jó lenne az 5.1.
Illetve van egy ps3 konzolunk,ezt is rá lehet valahogy kötni egy ilyen kompakt rendszerre?
Előre is köszönöm!

(#83956) Norbi 72 válasza Tomi13 (#83955) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hali!

Mennyi a keret?Ha jól értem,hangfalszett is kellene?

155-ért van egy jó kis motyó.

Csak sub kell hozzá,ami ráér késöbb.

[ Szerkesztve ]

(#83957) Tomi13 válasza Norbi 72 (#83956) üzenetére


Tomi13
senior tag

Szia

Nagyon maximálisan 70-et szánnánk rá, ezeket nézegettük így neten keresztül.
Sony-davtz715
LG-dh6430p
Philips-htd-3570
A nappali kialakítása miatt, főleg ilyen "álló" hangszórókat néztünk.

(#83958) lemmy9 válasza Tomi13 (#83955) üzenetére


lemmy9
őstag

Azért nem tiszta, mert ez a topik nem ezekről az egybeszettekről szól. Itt nem fognak ajánlani ilyeneket, csak max. illemből.

Szerintem!

(#83959) Tomi13 válasza lemmy9 (#83958) üzenetére


Tomi13
senior tag

Az összefoglalóban volt szó erről, illetve a topic neve is házimozi ezért mertem megkérdezni, de ha ez túl low budget kategória akkor próbálkozok máshol.

(#83960) Digital válasza Norbi 72 (#83952) üzenetére


Digital
addikt

Nekem is nagyon tetszett! :K

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#83961) Norbi 72 válasza Tomi13 (#83957) üzenetére


Norbi 72
veterán

Bocsánat,Lemmy megírta,egybeszettekkel nem foglakozunk.

A topik neve házimozi erősítő,és minden ami hozzá csatlakoztatható.

(#83960) Digital Te hányast adnál képre/hangra 10-es skálán?

[ Szerkesztve ]

(#83962) lemmy9 válasza Tomi13 (#83959) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem bántásként, de nem tudom van e olyan topik, hogy "hogy dobjunk ki sok pénzt feleslegesen az ablakon"
Ezzel el is mondtam a topik többségének a véleményét ezekről a hulladékokról.
Vedd amelyiknek tetszik a színe.

Szerintem!

(#83963) Digital válasza Norbi 72 (#83961) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem 9/10, azt hiszem az én rendszerem képi tudását teljesen kihasználja!
(Popi A410, Panasonic TX-P42G20E noname HDMI kábellel összekötve)
A hangra 7/10-et adnék, lehetne benne több mély is! Én DTS HD-MA-ban hallgattam Denon AVR 2309 erősítővel, RTi A7 szettel, a mélyet egy Wharfi SX10 szólaltatta meg! :D Elméletileg kedden/szerdán kész a Polk PSW125, majd vele is letesztelem!
Nagyon szép, és jól szól még a The Rolling Stones - Sweet Summer Sun koncert!
Madonna, és Shade volt nagy csalódás!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#83964) devil-k válasza Norbi 72 (#83952) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az egyik kedvencem, bár nekem DTS-HD sávval van meg!

- mozi bolondéria -

(#83965) Norbi 72 válasza Digital (#83963) üzenetére


Norbi 72
veterán

Remek!

Devil Ha véletlenül felém jönnél,hozzál egy teli vinyót,majd válogatok! :DDD

Most a TV2-n a Bourne rejtély-t nézem,persze megvan,de egyszerüen megunhatatlan,a legjobbak között van!

(#83966) Digital válasza Norbi 72 (#83965) üzenetére


Digital
addikt

Én is azt nézem, de én melóban vagyok! :D
Ilyenkor jön jól a TVGO ;)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#83967) devil-k válasza Norbi 72 (#83965) üzenetére


devil-k
nagyúr

Többet is viszek. ;)

Életemben nem láttam még a A Bourne-rejtélyt. Kb. fél éve néztem meg, nekem nem jött be. :(

Van egy nagyon jó ZZ Top BD koncert, azt is csekkold le!

- mozi bolondéria -

(#83968) Norbi 72 válasza devil-k (#83967) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szuper! :D

Életemben nem láttam még a A Bourne-rejtélyt. Kb. fél éve néztem meg, nekem nem jött be.

Lecsekkoltad mit írtál?Most láttad,vagy nem?Nézd meg rendesen,eszméletlenül jó film! :K

(#83969) Tomi13 válasza lemmy9 (#83962) üzenetére


Tomi13
senior tag

Értem, és akkor ennyi pénzért nincs is semmi alternatíva? Nekünk a filmek úgyis a médialejátszóról mennének, tehát elég lenne erősítő plusz hangfalak hozzá.

(#83970) lemmy9 válasza Tomi13 (#83969) üzenetére


lemmy9
őstag

Akkor használt sztereót nézz, 5.1-et nem lehet összerakni ennyiből. AVX, AV fórum, hifipiac, stb.

Szerintem!

(#83971) Tomi13 válasza lemmy9 (#83970) üzenetére


Tomi13
senior tag

Nekem a használt is megfelel ha jobban megéri megvenni, mint az új kompakt rendszert.
Köszönöm,megnézem az általad írt oldalakat.
Az összegen kívül mi alapján döntsek? Gyártó?

(#83972) lemmy9 válasza Tomi13 (#83971) üzenetére


lemmy9
őstag

Én egy öregebb Nad-ot, Denont, vennék sztereónak, 20-30 körül, és hozzá valami öreg Elacot, szintén ennyiért, és belül vagy a kereten. De ha fejleszteni akarsz később, és nem hagy nyugodni az 5.1, akkor Denon 2809 az AVX-ről, de akkor növelni kell a büdzsét, legalább 2 hangsugárzó erejéig. Aztán majd fejlödik az szép lassan.
Itt az a vélemény, hogy hallgatható 5.1-et 250-300K alatt nem érdemes beszerezni, persze használtan.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#83973) Tomi13 válasza lemmy9 (#83972) üzenetére


Tomi13
senior tag

Hűha,ez elég kínaiul van nekem,de majd rákeresgetek. :)
Félek tőle, hogy ez a 250 már nem az az árkategória amit kiadnék házimozira,mert úgysem tudnám értékelni a különbséget, ehhez már hobbi szinten kellene foglalkozni vele szerintem.
Köszönöm szépen a segítséget, megnézem mi az a Nad,Elac aztám meglátom mi lesz.

(#83974) Norbi 72 válasza Tomi13 (#83973) üzenetére


Norbi 72
veterán

Megkímélünk:NAD Elac NAD mozivas

[ Szerkesztve ]

(#83975) Tomi13 válasza Norbi 72 (#83974) üzenetére


Tomi13
senior tag

Köszönöm!

(#83976) #09634560 válasza Tomi13 (#83975) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azok amiket te eredetileg kinéztél tényleg csak tévé hangját kiváltani jók valódi élményt csak nagy hangerőn nyújtanak mivel túl kicsi a teljesítményük és a hangszóróik. És a teljesítmény nem a hangerő miatt kell sőt: minél nagyobb a teljesítmény annál szebben szól halkan. És amire rá van írva hogy 1000 watt és nincs minimum 20 kiló az vakítás és jó ha 150 wattos. :D

[ Szerkesztve ]

(#83977) adodaniel


adodaniel
őstag

A Canton GLE 409 dobozokat ismeri valaki? 2010-es modell, ha jól látom, a jelenlegi széria (496) pedig Zensor ill. Lektor árban megy.

(#83978) devil-k válasza Norbi 72 (#83968) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fáradt voltam. :D Szóval.

Eddig nem láttam, nemrég néztem meg, nekem nem jött be. :(

- mozi bolondéria -

(#83979) Tomi13 válasza Norbi 72 (#83974) üzenetére


Tomi13
senior tag

Megnéztem a hirdetéseket, a Nad erősítő jó árunak tűnik még így is hogy hibás, de ugyanakkor azt látom más oldalakon, hogy ezek a készülékek 2001 körül jelentek meg. Nem veszélyes egy ilyen öreg műszaki cikket megvenni? Mi van ha elromlik, van szerviz meg alkatrész hozzá?

(#83980) #09634560 válasza adodaniel (#83977) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jók a cantonok bátran merem meghallgatásra ajánlani.

(#83981) #09634560 válasza Tomi13 (#83979) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elég sokáig elmennek. Kérdezz rá azért hogy volt e javítva, ha igen akkor nagyobb esélye van a hoszabb élettartamra. De ha nem volt akkor is bátran megvehető.

(#83982) rgeorge válasza Norbi 72 (#83974) üzenetére


rgeorge
addikt

(válasz, mert ebben van a hirdetés)
A NAD 741 elgondolkodtatott. Lecserélném a mostani, több, mint 15 éves SONY STR-DE635-öt erre, szerintetek érdemes?
Röviden: a hangfalak bár a kóbor kutyák kergetésére alkalmasak csak (Jamo Studio 190 + surr, + center), de ezek cseréje anyagi okokból most sem aktuális. Az erősítő viszont több okból is csereérett:
1. Nem tudja a DTS-t. Emiatt, ha a BD-n csak DTS-MA hangsáv van, akkor abból a Core sem jön át digitálisan, csak analóg sztereón.
2. Csak egy digitális hangbemenetet van. Igaz, hogy ez lehet akár optikai, akár koax, de egyszerre csak az egyik. Ha viszont mindkettő csatlakoztatva van, akkor az optikai nyer, mert ott mindig van "adás", azaz fény, ezért hiába van csak a koaxról hang, akkor sem szól.
3. Van néhány hibája: a kijelző nem megy, a fejhallgató kimenet nem megy.
A források: Pioneer BDP-150, Sony DVD/SACD lejátszó (van koax kimenete + 5.1 analóg is), Dune Smart H1 (optikai kimenet).
HDMI-re nincs szükségem, a megjelenítő elbír a három HDMI-s forrással (van egy UPC STB is, annak a digitális hangjára nincs szükségem).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#83983) Tomi13 válasza #09634560 (#83981) üzenetére


Tomi13
senior tag

Köszönöm, ez megnyugtató.
Sajnos ma már úgy vagyok a műszaki cikkekkel, ha nincs gari félek megvenni, mert fél év egy év alatt tönkremegy.

(#83984) #09634560 válasza rgeorge (#83982) üzenetére


#09634560
törölt tag

Több mint érdemes. Ha nem jön össze akkor az arcam is megéri az árát.

(#83985) trotrotro


trotrotro
csendes tag

Sziasztok!

Egy elvi kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Nappali felújítás előtt állunk, és minimalista stílusban szeretném megoldani a tévé könyékét, valami ilyesmire gondoltam:

A kérdésem: mennyire buta ötlet, a normál, már meglévő hangfalakat az alábbi módon beépíteni: a képen látható fehér lap (ami a tévé mögött van) egy "doboz" lenne, tehát kicsit jobban kiemelném a faltól. A tévé mellett két oldalt, valamint alatta vágnék akkora lyukat, amekkorák a hangfalak, és a dobozon belül egy kis állványra (erkélyszerűségre) tenném őket, oda rögzítve, és így egy síkba helyezve a fehér lap felületével. Méretre vágnék fehér hangfal selymet, és ez egy keretbe rögzítve kerülne rá a lapra, "eltakarva" a hangfalakat. Remélem érthetően írtam le, mit szeretnék.

Hálás lennék pár szakértői véleményért! :)

Köszönöm előre is!

(#83986) Oldfighter válasza trotrotro (#83985) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Jó nagy böszmeség lenne. Egyrészről ha közvetlenül a tv mellé rakod nem használod ki a frontoldali teret. Ennek vannak bizonyos arányszámai a hallgatási ponthoz mérve, másrészről falba süllyesztett hangsugárzókat direkte külön gyártanak erre a célra megfelelően. Egy hangsugárzó nem csak a membránrészén "szólal" meg, hanem minden irányba sugározz valamennyi hangot. Ezért fontos a falaktól mért távolsága.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83987) Lacielvtárs válasza Oldfighter (#83986) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
ebben maximálisan igazat adok, ugyan is tapasztalatból tudom hogy pont tegnap állítottam be egy pár hangfalat aminek hátul van a bassrefleksz nyílása a gyártó által meghatározott távolságra a faltól és ég és föld a hangzása :)
előjött a rejtett mély és dinamika :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83988) rgeorge válasza #09634560 (#83984) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. Melyik Arcam?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#83989) #09634560 válasza Oldfighter (#83986) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1
És olvasd el a 83098 as hozzászólast.

(#83990) Norbi 72 válasza rgeorge (#83982) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem is érdemes cserélni.De ha vársz egy kicsit,Liszi Arcam 250-ese nemsokára eladó lesz... :DDD

(#83991) rgeorge Ha kicsit rágod a fülét,csak ad egy kis kedvezményt neked.. :)

[ Szerkesztve ]

(#83991) rgeorge válasza Norbi 72 (#83990) üzenetére


rgeorge
addikt

De valószínűleg nem azon az áron, amennyit én rászánnék...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#83992) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok és tudtok segíteni...

Van egy régebbi samsung kompakt házimozim, amit szeretnék lecserélni egy philipsre, viszont a hátsó hangsugárzók és a mélyláda kábelei be lettek építve a falba és ezeket a kábeleket kellene használnom az új rendszernél is.

Viszont a philips-nél a dvd/Blu-ray lejátszónál más csatlakozók vannak mint ami nekem a falból kijön és ugyanez a helyzet a hangfalaknál is a samsungnál csak a sima kábelt kell becsiptetni a hangszorókbal a philipsnél bele van kötve a hanszoróba fixen a kábel.
Gondoltam az új rendszernél elvágom a kábeleket és összeforrasztom a régivel vagy valami nagyon kicsi csatlakozóval kellene összetoldani.

Mi a véleményetek, melyik lehet jobb a hangzás veszteség elkerülése végett?

Esetleg ha csatlakozó akkor milyet kellene használni?

Segítségeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!

(#83993) Lacielvtárs válasza ozz (#83992) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát én ez esetben első kőrben ezt ajánlom, vagy a forrasztást ahogy írtad is
link
értelem szerűen, pirosat a piroshoz és feketét a feketéhez :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83994) MasterMark


MasterMark
titán

Dolby Atmos-t hallott már valaki élőben?

Van egyáltalán megjelent film ilyen hanggal?

Switch Tax

(#83995) devil-k válasza MasterMark (#83994) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az AVO-n van egy teszt róla. Korongon még nincs ilyen sáv, filmek vannak amik tartalmazzák a DA-t, de csak moziban lehetne meghallgatni, idehaza jelenleg pedig nincs ilyen mozi.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83996) Oldfighter válasza MasterMark (#83994) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Mintha a múltkor valaki linkelt volna be egy listát ezekről a filmekről. Most, hogy ez csak a mozikban megjelent változatokra vonatkozik azt nem tudom.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83997) KisTücsök válasza Oldfighter (#83996) üzenetére


KisTücsök
addikt

Csak a moziban. De gondolom majd kiadják újra DA hanggal is. Már 2012 óta vannak olyan filmek.

És vicc, hogy egy magyar moziban sem lehet megfülelni.

[ Szerkesztve ]

(#83998) devil-k válasza KisTücsök (#83997) üzenetére


devil-k
nagyúr

A magyar mozik többsége vicc!

- mozi bolondéria -

(#83999) ozz válasza Lacielvtárs (#83993) üzenetére


ozz
tag

köszi a választ :)

a csatlakozókkal csak az a gond hogy nem találtam nagyon kicsit, ugye a hatsók a falon vannak és esztétikai szempontból valami nagyon miniatűr csatlakozó kellene.

(#84000) rgeorge válasza #09634560 (#83984) üzenetére


rgeorge
addikt

Melyik Arcam-ra gondoltál, ami árban a nevezett NAD T741-el egy szinten lehet?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.