Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) kiki22 válasza #09634560 (#83396) üzenetére


kiki22
senior tag

20 nm korul van a szoba.amit ajnlotok :-) gyujtok meg a mainhoz ha kell.az erosito sincs meg meg csak jo arban talatam most egyet.max olyan 300 ig mennek el amugy a teljes rendszerel.szival igazabol erositobol is elfogadok par tanacsot.ha egy 2-3 tipust tudnatok ajanlani ,h legyen mibol valogatni.addig akarom majd hajtani a cuccot amig megy.nem szeretnek cserelgetni evente :-) filmre lesz jobban hasznalva

(#83402) Vikthor válasza #75912448 (#83399) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hosszabb tesztelés eredményeképpen a hang is érezhetően javult win 7-hez képest a cad win 8.1 optimizer után!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#83403) Norbi 72 válasza mettek (#83398) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Yamahát itt is megkapod,tőlük már többször vásároltam.Nemrég ajánlottam 2 szettet,olvass vissza.Az Onkyo szettet nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#83404) Norbi 72 válasza XtremLor (#83394) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pont most jelentkezett a tulaj,megvan még.

(#83405) bbmt válasza Norbi 72 (#83404) üzenetére


bbmt
senior tag

A Hivox tuningon kívül nagy különbség van a sima E80 és e között? Sajna a studio már elkelt.

A kanál a gyengék villája

(#83406) Norbi 72 válasza bbmt (#83405) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kérdezd meg a tulajt. :K

(#83407) Toobee válasza Vikthor (#83402) üzenetére


Toobee
veterán

Masodik rendszernek rakj fel egy szervert. SSD-rol par masodperc alatt atbootolsz, ha zenelni szeretnel. Arra ne rakj fel semmit, csak egy JRivert. Driverbol is bekenhagynek mindent, csak azt tennem fel, ami nagyon kell. Lemennel minimal server modba, majd egy msconfigos inditassal menne a river, vagy mondjuk XBMC. Szerintem annak jobban csipned a zsiros, erzelmes hangjat, bar alul kisse dunnyogos.

https://barbieripnk.hu/

(#83408) #75912448 válasza Vikthor (#83402) üzenetére


#75912448
törölt tag

Innen még egy lépés a Server, optimalizált Server - minimal server mód, de sztereón többet hoz, mint mozin, mérlegelni kell mennyi időt, energiát érdemes beleölni. Képben még könnyen lehet előrelépni, pl HTPC szín-klibrálás/menedzsmenttel. Tömören: kalibráltatod a megjelenítőd, annak képprofilját madVR kompatibilis 3DLUT fájlokká alakítva megeteted a rendererrel, ezután a HTPC-program-megjelenítő összedolgozva, tökéletes átjárású színterében mozog. (Egyszerűen hangzik, de az életben nem az, olyan kalibráló faszit érdemes keresni, aki legyártja helyetted, te csak a késztermékkel konfigurálsz. Argyll cms és egyéb csavarokra, megjelenítő tulajdonságokra is akkor van értelme kitérni, ha megvalósul a folyamat) Ennél természetesebb képminőséget ma nem nagyon lehet elérni, túlzás nélkül érdemi (színhelyes megjelenítésre képes) megjelenítőt feltételezve azt kapod a HTPC-d segítségével, amit a rendező/operatőr a BD-re álmodott, maga előtt látott. Akár több-k dollár/eurós videó processzorok minőségét is képes hozni, vagy lehagyni. Más kérdés, ha valaki képjavítós, hogy ne mondjam VXP-s, Darbee-s, RC-s moszkitó zaj-szűrős, élkiemelős képet szeret nézni... Kérdés ugyanaz, mint hang esetén, mennyi időt, energiát érdemes szánni mások számára hangyafasznyi különbségekért, pl kalibrált megjelenítő+BD50 és egy magasabb algoritmusú chroma upscaling.

Bővebben: link, link 2

Pont néztem az Extremely Loud & Incredibly Close c. filmet. Micsoda természetes színeket kapott, a külső jelenetek szemkápráztatóak, nagy pozitívumként nincsenek elcseszve a belső térben játszódó jelenetek, sehol pirospozsgás, sárgásra színeződött arcok. OK, nem szokásos mozis transzfer, nyilvánvalóan a realitás volt a cél, ennek ellenére a steril filmek között eszement minőség.

(#83409) mettek


mettek
addikt

Mondanák nekem ezen a netdepo oldalon egy jó hangfalszettet? Mer már teljesen bizonytalan vagyok. Max 120 ezerig és ne legyen benne állványos hangfal. Köszönöm

En most a Harman Kardon hkts 16-ot néztem ki. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83410) #75912448 válasza #75912448 (#83408) üzenetére


#75912448
törölt tag

hányaveti vagyok, moszkitót szűrhetnek :) , csak a graint ne tüntessék el alapban dolgozó noise reduction-nel, illetve növeljék azt élkiemeléssel.

(#83411) Norbi 72 válasza mettek (#83409) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ne legyen benne állványos hangfal? :F

Csak állódobozok?

A H/K-t nem ismerem,de sok jóra ne számíts..én a helyedben összeszednék egy JBL E20/ES20/ES25c szettet az AVX-ről.

[ Szerkesztve ]

(#83412) #09634560 válasza mettek (#83409) üzenetére


#09634560
törölt tag

ez drágáb de mélynyomóval együtt, 90 ért van mélymnyomó nélküli.
Félreértettelek: vagy 4 álló kell??? Az drágáb de dynavoice van 150-éert a streamaudióban, vagy 2 normál front??Tessék.
Felejtős a H/K, nehéz jó hangzást -lehetetlen!- kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#83413) Norbi 72 válasza #09634560 (#83412) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem rosszul írta,pont hogy állványos kell neki,monitorok.

Azt a kis Polk szettet meghallgatnám a helyébe.De szigorúan subbal.

[ Szerkesztve ]

(#83414) mettek válasza #09634560 (#83412) üzenetére


mettek
addikt

Úgy értettem hogy mind a 4 hangfal kisméretű legyen es ne legyen benne batár front hangfal mert nem fér el

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83415) #09634560 válasza mettek (#83414) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor a Norbi által javasolt jbl szett neked való.

(#83416) mettek válasza #09634560 (#83415) üzenetére


mettek
addikt

Na de nem sokra megyek 1-2 hangfallal. Nekem komplett szett kellene. Ha nekem kell összeválogatni akkor nem jön ki 100ból

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83417) Norbi 72 válasza mettek (#83416) üzenetére


Norbi 72
veterán

Aki keres,talál:Centernek,frontnak,háttérnek.

(#83418) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#83417) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hozzá egy Mission Sub.Ez így 122 ezer,együtt.

(#83419) mettek válasza Norbi 72 (#83417) üzenetére


mettek
addikt

nagyon köszönöm

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83420) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Olvasgatok a Nad T 747-ről és azt látom, hogy gond lehet a HDMI-n keresztüli képfrekvencia váltással.
Azaz a 24 és az 50hz-et kézzel kell beállítani? Létezhet ilyen???? Vagy csak a felhasználó béna? 1.3-as HDMI-n át kéne menni mindenféle video jelnek gond nélkül, kivéve persze a 3D-t, nem?

Főként a HD hangok miatt is, hiszen azok a BD formátummal vannak pariban, az meg 24hz-es.

Ha valakinek van esetleg Nad T747, kérem világosítson fel, mert ma mennék venni egyet és jó lenne tudnom, mire számítsak.

Köszi minden segítséget.

"csak a zene van"

(#83421) Patice válasza Norbi 72 (#83417) üzenetére


Patice
nagyúr

Én az ES20-asokat raknám be frontnak, és az E20-akat háttérnek, amíg mondjuk nem tudok szerezni még egy pár ES20-at, vagy akár ES30-at.

Így a front vonal (frontok + center) egységes lehetne. :K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83422) Vikthor válasza Toobee (#83407) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Értem és köszi a javaslatot, de most hogy elértem ezt a minőségbeli javulást mind képben és hangban, nem bolygatnám tovább, mert itt beza nekem WOT is kell meg esetleg egyszer végigjátszós Wolfenstein New Order nemsokára. Csak ez a CAD win 8.1 sound optimizer önmagában azt eredményezte, mintha egy klasszissal jobb erősítőt vettem volna. Remélem nemsokára megkapom az új állásomat és akkor a kábeleket is "rendbe" rakhatom (táp/audio).

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#83423) Norbi 72 válasza Patice (#83421) üzenetére


Norbi 72
veterán

Világos,de színben így passzolnának...valamit valamiért. ;)

(#83424) Hossel


Hossel
tag

Üdv! Sose voltam otthon a témában. Van két Sony hangfalam, amik szerintem jobban szólnak, mint a 3szor akkora új hangfalak. Viszont egy Hifire van rá kötve optikai kábellel, vagy mi :D és amióta megvannak, néha nem is tudom milyen hangot ad, zúg vagy sípol, zavart hangot ad. Ugye a hifi meg össze van kötve PC-vel RCA to Jack kábellel. Cseréltem már ezt a kábelt is, megmaradt ez a hang így is.. Aztán mozgatni kell, lefele feszíteni és jó lesz a hang... Erősítőt kellene vennem?

(#83425) mettek válasza Norbi 72 (#83423) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm a segítségeteket. Végül egy Denon x1000 és egy H/K hkts16 mellett döntöttem. Majd ha érdekel valakit leírom a tapasztalatokat.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83426) mivamma válasza Hossel (#83424) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

" Van két Sony hangfalam, amik szerintem jobban szólnak, mint a 3szor akkora új hangfalak. " Ez aztán a magas kezdés!!! ;]

Az összekötéseket sajnos nem értem, de ha leírod az összetevők pontos típusát, akkor megpróbálunk segíteni.

Látatlanban: Erősítőt kellene venni!

Ugye nem sztereó, mert arra van saját topik is.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#83427) Hossel válasza mivamma (#83426) üzenetére


Hossel
tag

Nem tudom milyen pontos típusokat írjak.. A hangfalak a HIFI optikai bemenetéhez csatlakoznak. A HIFI RCA-Jack kábellel csatlakozik a PC hangkártyájához. Néha elkezd zúgni vagy mittudom én.. És ha megmozgatom a RCA-Jack kábelt megjavul. Egyébként nem tudom pontosan milyen típusu hangfalak, annyit tudok, hogy nem kell áramba dugni őket, nincs is mivel.

(#83428) Norbi 72 válasza Hossel (#83427) üzenetére


Norbi 72
veterán

A hangfalak hátulján vannak a márka(Sony) után betük,számok,azokat írd le,hogy tudjuk,miből kell bevásárolnunk. :D

A hifi hátulján ugyanez,vagy csinálj fotót róla.

[ Szerkesztve ]

(#83429) adodaniel válasza mettek (#83425) üzenetére


adodaniel
őstag

Csak nem fogadtad meg az itt elhangzott tanácsokat... Azért használd egészséggel és a tapasztalataidról majd számolj be!

[ Szerkesztve ]

(#83430) Osynho válasza Hossel (#83427) üzenetére


Osynho
addikt

"A hangfalak a HIFI optikai bemenetéhez csatlakoznak"

Na ezt nem hiszem. :DDD

" Egyébként nem tudom pontosan milyen típusu hangfalak, annyit tudok, hogy nem kell áramba dugni őket, nincs is mivel."

Mindent be lehet dugni mindenhova. A falumban az egyik agysebész be is dugta a 220-ba a hangfalat. Azóta nem szól. Nem értik miért.

(#83431) eboostr válasza #75912448 (#83408) üzenetére


eboostr
aktív tag

Az elkészült profilt winben(színkezelés) be lehet betölteni?

(#83432) Hossel válasza Norbi 72 (#83428) üzenetére


Hossel
tag

Azt gondoltam, de nem vagyok otthon. Miért az optikai nem az, amit bekell csiptetni ?

[ Szerkesztve ]

(#83433) adodaniel válasza Hossel (#83432) üzenetére


adodaniel
őstag

Az bizony nem. Amit be lehet csíptetni, az a hangfalkábel. Egyébként próbáltál már jack-to-RCA kábelt cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#83434) Osynho válasza Hossel (#83432) üzenetére


Osynho
addikt

Nem.

(#83435) Norbi 72 válasza Hossel (#83432) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az optikait nem kell csíptetni,a hangszórókábelt kell...eléggé kusza,amit mondasz... :F

(#83436) Hossel válasza adodaniel (#83433) üzenetére


Hossel
tag

Igen cseréltem. Akkor az a hangfalkábel.

(#83437) Osynho válasza Hossel (#83436) üzenetére


Osynho
addikt

Ha a régi kábellel is csinálta, akkor a hangkártya csatlakozása, vagy az erősítőn lévő rca bemenet is lehet hibás. Próbáld ki más forrással (pl telefon), illetve kösd át másik bemenetre az erősítőn.

(#83438) Hossel válasza Osynho (#83437) üzenetére


Hossel
tag

Nincs erősítő. Ez egy régi kétkazettás Hifi vagy mi. Telefonnal is ezt csinálja..

(#83439) Osynho válasza Hossel (#83438) üzenetére


Osynho
addikt

Van erősítő. Különben nem szólna. :) Így elég nehéz bármiben is segíteni. Fotózd majd le, úgy egyszerűbb lesz az élet.

(#83440) adodaniel válasza Hossel (#83438) üzenetére


adodaniel
őstag

Mini-Hifi lesz az, szerintem felejtsd el. Itt ez egyébként is off...

(#83441) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok,

Az alábbi hangfalszetthez szeretnék erősítőt venni, és a Yamaha RX-V377 -et néztem ki. Az erősítőbe 2-3 hdmi kábelen megy majd a video+hang (PC, bluray lejátszóból, +lehet hogy a set-top box is rá lesz dugva.) Az erősítőből egy projektorba menne tovább a videojel szintén hdmi-n keresztül. 2D és 3D filmekről lenne szó.
A kérdés, hogy a fentebb említett erősítő szerintetek jó lesz-e a hangfalszetthez, és felhasználási célra? Esetleg nézzek olcsóbbat (drágábbat nem nagyon szeretnék csak ha feltétlenül muszáj.)

Köszönöm,
Richard

(#83442) Hossel válasza Osynho (#83439) üzenetére


Hossel
tag

Én is úgy gondoltam.. Most már évek során érdekelne, talán le is videózom :D

(#83443) #75912448 válasza Vikthor (#83422) üzenetére


#75912448
törölt tag

Örülök, hogy végül nekiálltál legalább ennek, követendő példa, pedig ugye először hitetlenkedtél... mennyivel előrébb lennék, ha mindenki legalább ennyi fáradtságot venne és kevesebbet beszélne levegőbe. Lehet csacsogni hülyeséget, én is megteszem, előtérbe helyezni saját ízlést másokéval szemben stb, de tapasztalat nélkül hányni mindre, az nem OK. szvsz.

(#83431) eboostr

Nem értek a technikai részéhez, ahogy a szoftveres 3D LUT készítéshez sem, nekem a végeredményhez ugyanúgy szakember (hozzáértő) segítsége kellett. Szerencsére vannak nálam sokkal okosabbak, :) de szeretném megtanulni, ahogy egy colorimeter vásárlásán is gondolkodtam már, végül is egy életre veszi az ember, ma már túl drágának sem mondható.

(#83444) Gergőke88 válasza mettek (#83425) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miert kersz segitseget, ha utana a leheto legnagyobb hulyeseget csinalsz? :U

(#83445) Norbi 72 válasza Hossel (#83442) üzenetére


Norbi 72
veterán

Valami ehhez hasonló a cucc?

(#83441) TwentyFour Inkább a 475-ös,ez már hálózatos,és csak 7 ezerrel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#83446) Hossel válasza Norbi 72 (#83445) üzenetére


Hossel
tag

Hasonló igen, van AUX meg ilyen funkciók.

(#83447) TwentyFour válasza Norbi 72 (#83445) üzenetére


TwentyFour
tag

Köszönöm a gyors választ :R
Viszont eléggé új vagyok a témában, így elnézést a kérdésért, de a "hálózatos" az mit takar és miért jó (hdmi helyett utp vagy wifin keresztül megy a jel)?

(#83448) Norbi 72 válasza Hossel (#83446) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sajnálom,de ilyesmivel itt nem foglalkozunk.Ez házimozi topik.Abban tudunk segíteni.

A cuccot vidd el szervízbe,megjavítják.

(#83449) Panthera válasza Norbi 72 (#83393) üzenetére


Panthera
őstag

És ha az erősítőn spórolni akarnék (az ajánlottak hangfalszettek ~100 körül vannak)? Mennyire követendő az 1. hsz: "5.1-es rendszerben, a front-center-surround dobozokra költendő összeg, az erősítő árának körülbelül duplája legyen"
Pl. a Yamaha RX-V375 is mindjárt kevesebbe kerül.

Vagy pl. egy Pioneer VSX-323-K? (ez most 50-re van akciózva)

Eszembe jutott valami, ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdezek, nem értek hozzá...
A csatolt képen levő Pio-ra a régi dvd-t rá tudnám-e kötni? A dvd lejátszón csak koax van, hdmi nincs. Az erősítőn van egy koax bemenet (de az CD, így gondolom kilőve), és a dvd bemenet az csak 2 csatlakozós. Utóbbiakból le tudja keverni az 5.1-et?

(#83450) adodaniel válasza TwentyFour (#83447) üzenetére


adodaniel
őstag

Hálózati funkciókra példa: internetrádió, böngészőből/mobileszközről vezérlés, média streamelése más hálózati eszközről, spotify ...stb. Hogy ezek közül melyiket tudja ez a típus, annak utána kell nézni.

(#83449) Kvardlipot A DVD lejátszódon van optikai kimenet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.