Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) Dorian válasza dgyuri0123 (#83049) üzenetére


Dorian
félisten

Talán ez az Onkyos mozivas hangkarakter esszenciája. Ha az tetszik (nyomulós, dinamikus, ütős, de NEM részletező és zenei), akkor a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83052) Toobee válasza Lacielvtárs (#83050) üzenetére


Toobee
veterán

Ez így magában nem releváns. Miket hajtottál még ezen kívül? Mihez képest vagy megelégedve vele, persze iszonyat módon?

https://barbieripnk.hu/

(#83053) Norbi 72 válasza dgyuri0123 (#83049) üzenetére


Norbi 72
veterán

25 kiló tömény moziszörny.

Dorian,ez azért már elfogadható zenére is,külföldi tesztek csupa jókat írnak róla.. :K

(#83050) Lacielvtars 125 ezer,szinte ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#83054) Tamoo válasza Norbi 72 (#83053) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem sok olyan marketingtesztet olvasni amiben valamit teljesen lehúznak. :D Max ha "bátrak" elhintenek egy-két negatív dolgot.

(Nem az Onkyo ellen szólt. Azt még sosem használtam... mondjuk nem is tervezem.)

[ Szerkesztve ]

(#83055) Dorian válasza Norbi 72 (#83053) üzenetére


Dorian
félisten

Kinek, mihez képest elfogadható? Nekem nem. Vagy egy kategóriatárs Denonhoz képest sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83056) BBéci válasza Dorian (#83055) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.
Aki a zúzást szereti a házimoziban, annak számára ideális lehet, de ennyi és nem több. Az apró, finom részletek hiánya akciófilmeken is feltűnik, persze csak akkor, ha az adott filmet más erősítővel is hallotta az ember.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83057) Norbi 72 válasza Tamoo (#83054) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azért akad,amit lehúznak.

Dorian:A Denon 3808A a kategóriatársa,bizonyára jobb sztereóban,de nem mondanám,hogy a 876-os teljesen sz.r lenne..

(#83058) spitzelhauer válasza #09634560 (#83043) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Kaphatóak már atmos erősítők?

(#83059) Tamoo válasza BBéci (#83056) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

H/K-t milyennek tartod ilyen szempontból?

(#83060) Dorian válasza Norbi 72 (#83057) üzenetére


Dorian
félisten

Nem mondtam, hogy teljesen sz@r zenére, hanem hogy kategóriájában gyenge erre. De tuctucra még jobb is lehet. Más részről filmben sem mindenki a "zúzós-filmes" hangzásvilágot szereti, ezért azt sem lehet kijelenteni, hogy filmre jobb az Onkyo. Ízlés és zenehallgatási/filmezési szokások kérdése.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83061) zsolt320i válasza Highend55 (#33471) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szevasz!

a kábeleket hol vetted?
mennyire vagy elégedett vele?

(#83062) adodaniel válasza zsolt320i (#83061) üzenetére


adodaniel
őstag

Te most komolyan 1,5 évvel ezelőtti hsz-re reagálsz? Azóta nem is írt ide... :U

(#83063) velizare válasza Tamoo (#83059) üzenetére


velizare
nagyúr

BBéci: és a malacot marantzot?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83064) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm a h.sz-eket mindenkinek. Tanulságos volt.

Mivel szeretem a finomságot is, nem csak a zúzást lehet, hogy mást választok.

Még egyszer köszi. :R

"csak a zene van"

(#83065) Vikthor válasza dgyuri0123 (#83064) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Bubu árul X4000-es Denont, azt érdemes lenne megnézni...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#83066) Gabesz26 válasza dgyuri0123 (#83064) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ha a helyedben lennék én számításba venném a tomic által árult Denon 4310-et is (feltéve, ha nem kell a 3d) szerk.: közben látom, hogy már le van zárva a hirdetés. Mondjuk azon az áron nem is csoda, hogy elvitték :B

(#83065) Vikthor: az már elkelt, bár van most fent egy ezüst X4000

[ Szerkesztve ]

(#83067) devil-k válasza dgyuri0123 (#83064) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem bejött/bejön az X4000 mozira. Zenében (sztereó) is jobb, mint az X2000, DE a jó az nem ilyen még.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83068) dgyuri0123 válasza devil-k (#83067) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"DE a jó az nem ilyen még"

Hát ez az. :D Ráadásul nekem drága a 4000-es sajnos.
Bár annak az áráért már tudnék válogatni a picivel "régebbi" vasakból.

"csak a zene van"

(#83069) axwel18


axwel18
senior tag

Sziasztok! Szereztem egy új (nekem új) Denon AVR-2310-est szépen beüzemeltem beállítgattam de bele ütköztem egy problémába. Hdmi-vel van bekötve a pc és a blu-ray lejátszó is. De ha blu ray lejátszórol nézek filmet a számítógép akkor is oda viszi a jelet pedig a bemenet nem azon van. Denon avr 1312-essel nem volt ilyen gondom azzal csak ha kiválasztottam vitte oda a jelet más esetben a dvi-ra tolta a gép a jelet. Nem értem a dolgot.

(#83070) dunkel válasza dgyuri0123 (#83068) üzenetére


dunkel
őstag

Denon 3808 és fölfelé
Arcam 300 és fölfelé
...de ezek mozigépek. Tisztában kell lenni vele ez mit jelent, nehogy megint csalódás legyen a vége.

(#83071) #75912448 válasza BBéci (#83056) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kétszer vizsgázott a Denon 4810 az Onkyo 5010-zel. Senki nem mondhatja, h elapróztam, természetesen már az új LS-sel. Mozin mindkétszer hangyafasznyival elbukott dinamikában, részletekben, térképzésben. Koncerteken sem volt részletezőbb, inkább természetesen finomabb, azaz némileg jobb. Végül Onkyo maradt, egyszer sem volt tolakodó, vagy erőltetetten dögös, kizárólag, ha a film úgy kívánja. Ezzel a picivel nő a Denon fölé részemről. Mindkettő maximálisan ajánlott, élnék vele együtt, azt hiszem ha HM erősítővel szteróznék, Denon is maradhatna.

[ Szerkesztve ]

(#83072) liszi70 válasza #75912448 (#83071) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mozin mindkétszer hangyafasznyival elbukott dinamikában, részletekben, térképzésben."

Mármint melyik?

"Koncerteken sem volt részletezőbb, inkább természetesen finomabb, azaz némileg jobb."

Mármint melyik?

(Biztos én vagyok hülye, de nekem nem egyértelmű. Tessék úgy fogalmazni, hogy a hülyék is megértsék! :D )

(#83073) robi-k válasza liszi70 (#83072) üzenetére


robi-k
őstag

A Denon volt ;)

(#83074) #75912448 válasza liszi70 (#83072) üzenetére


#75912448
törölt tag

:) A Denon maradt alul, az ő szeméevl írtam a hozzászólást. Szó sincs az Onkyo részéről eltűnő részletekről mozin, sem. Nyilvánvalóan más karakter, de nem az itt divatos és hangzatos kijelentések miatt jobb egyik vagy másik, amellett, h mindkettő 10/10 kategóriájában, csak mások.

[ Szerkesztve ]

(#83075) Dorian válasza #75912448 (#83074) üzenetére


Dorian
félisten

Miért OFF-ban írtok? Teljesen ON a téma.

Nem személyesen neked, csak általánosságban: A magas tartomány torzításait sokan vélik részletező képességnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83076) devil-k válasza dgyuri0123 (#83068) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha megküldöd egy jó DAC eszközzel, akkor már tuti lesz. Én is ezt tervezem. :) Csak ez ügyben kell valakit meginterjúvolnom, hogy 150.000 Ft-ig mit érdemes és hogyan venni. (DAC).

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83077) Dorian válasza devil-k (#83076) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor már csak dinamikában és a hangszerek testességében, "valóságosságában" lesz hiány.

A DAC a többi dologban segít.

A külön sztereó nehéz kérdés, mert amikor összedugdosom, bekapcsolom, imádom, óriási élmény, így sosem szól mozierősítő, de határozottan és sokkal kevesebbet hallgatok ezért (az ezzel járó macera miatt) zenét.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83078) devil-k válasza Dorian (#83077) üzenetére


devil-k
nagyúr

A DAC nem segít? Nem mintha annyira el akarnék menni a sztereó irányába.

Dorian update
Nah, az nálam tuti nem fog menni... Ismerem magam... Nem szeretnék ilyet. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83079) #75912448 válasza Dorian (#83075) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szándékosan offoltam, nem a nagy igazság szólt belőlem, csak személyes vélemény ill tapasztalás.
Erre próbáltam reagálni: ...Az apró, finom részletek hiánya akciófilmeken is feltűnik..., ezzel van bajom, tudniillik nem tűnik fel. Tudom süket vagyok :)

(#83080) liszi70 válasza #75912448 (#83079) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na így már értem, kösz!

"Szándékosan offoltam, nem a nagy igazság szólt belőlem, csak személyes vélemény ill tapasztalás."

Szerintem körülbelül mindenki a személyes véleményét és tapasztalását írja minden témában, ilyen alapon az egész fórum halvány egérszürke lehetne. :D

(#83081) Tamoo válasza devil-k (#83076) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem érdemes DAC-ot venni elé. Akkor inkább vettél volna annyival drágább(jobb) avr-t. Úgy többet nyersz. (tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#83082) devil-k válasza Tamoo (#83081) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerencsére, nem érdekel annyira a sztereó téma, mint ahogy fentebb is írtam. :) Ilyen téren nincs bogár a fülemben. (Hál' Istennek). A mozi jobban megy nálam illetve a koncert BD. Ismerem magam és nem ülnék le a sztereó elé. Ráadásul időm sincs rá.

Majd öregségemre. ;]

Egyébként ha PC-hez érdemes venni DAC-t?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83083) #75912448 válasza liszi70 (#83080) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jelen estben nem értünk egyet, erősítők esetében sokszor dogmák mentén repkednek hozzászólások mindennemű konkrét tapasztalat nélkül. Legrosszabb mikor évekkel, vagy generációkkal azelőtti típusokra építkezve. Az a baj ahogy ezt írom, már menthetetlenül okostojás leszek, :D úgyhogy be is rekeszteném magam.

(#83084) Tamoo válasza devil-k (#83082) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Egyébként ha PC-hez érdemes venni DAC-t?"

Ezt nem tudom értelmezni. :DDD

(#83085) devil-k válasza Tamoo (#83084) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos. Ott maradt a "ha". Sorry. :D Elütöttem, máris rohanok egy moderátorhoz, hogy vegye ki. ;]

(Előre bocsátom, nincs tapasztalatom ebben a témában).

update:
Ha PC-hez szeretnék kialakítani sztereót? Mivel itt több időt töltök.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83086) Tamoo válasza devil-k (#83085) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem amiatt nem értem. Hanem hogy érted hogy PC-hez. Bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#83087) liszi70 válasza #75912448 (#83083) üzenetére


liszi70
nagyúr

"erősítők esetében sokszor dogmák mentén repkednek hozzászólások mindennemű konkrét tapasztalat nélkül"

Akkor írják ők offban! :DDD (Még mindig nem értem a tapasztalás alapú véleményed "offba-tevésének" miértjét, de nem firtatom tovább, természetesen szíved joga! :) )

[ Szerkesztve ]

(#83088) zsolt320i válasza adodaniel (#83062) üzenetére


zsolt320i
senior tag

öööö, háát ez így sikerült.
szeretnék ilyen kábelt venni, tusz, tudtok valakinek eladót?

üdv..

(#83089) dunkel válasza zsolt320i (#83088) üzenetére


dunkel
őstag

Kácsa audio

(#83090) Csabroncka válasza devil-k (#83082) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kompromisszummal, de megfelelően megválasztott magasabb kategóriás erősítővel és normális dac-al korrekt sztereót lehet összerakni.

Arányában nézve ha azt veszem nem feltétlen több, mintha összeadnám a két külön erősítő árát.

Saját példámon nekem most Pio LX60-om van, a lejátszóm pedig Pio 51FD. Még-e két mozira kihegyezett eszköz között is kihallani (én a leendő feleségemmel szoktam tesztelni a rendszert), hogyha analógon a Wolfson WM8740 Dacokkal hallgatom Direct módban a sztereó zenét sokkal szebb, feszesebb, mélyebb terű, mintha az erősítő konvertere dolgozna, na persze a kanóc sem mindegy de egy teljen átlagos Valhalla Cuagns (Piccolo) Ezüst-Réz kábel nem feltétlen okoz ekkora előnyt amekkorát hallani.

Én azt mondom rá, hogy korrekt és szépen szól, kompromisszumként abszolút elfogadható.

"in medias res"

(#83091) zsolt320i válasza dunkel (#83089) üzenetére


zsolt320i
senior tag

használtan?
újonnan nagyon drága :(

(#83092) korko78


korko78
csendes tag

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy valakinek volt szerencséje hallani a:SONY STR-DA5400ES erősítőt?Egy Denon AVR 4310 képest milyen lehet?Válaszokat előre is köszönöm szépen.

(#83093) Norbi 72 válasza Csabroncka (#83090) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mint Pio-s,szerinted ez a kombó milyen szintet képvisel?Csak úgy érdeklődök.

Szívesen elhallgatnék ilyen régi nagy vasakat,de se időm,se energiám végighallgatni a teljes repertoárt,mint Liszinek.. ;] :DDD

(#83094) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét nektek!

A kérdésem a következő: garanciális javítást igényel az, ha a T12-m elkezdett halkan búgni? :U Akkor hallani, ha nagyon halk a "műsor", persze hangosan elnyomják a búgást, de így este kifejezetten hallható/zavaró. Akkor is búg, ha nincs beledugva kábel. Ilyet nem csinált eddig, az tuti, mert feltünt volna. :(((

"Földhurok"-ra kerestem, de az kialakul így ukmukfuk? Mert eddig sose volt ilyen... :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#83095) Játékos válasza Játékos (#83094) üzenetére


Játékos
addikt

Elnézést a zavarásért! A hülye hajszárító volt az! :DDD
Egy kicsit bosszantó volt, és nem is értem a miértet. A lényeg, hogy megszünt! :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#83096) velizare válasza Játékos (#83095) üzenetére


velizare
nagyúr

kikapcsolt hajszárító?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83097) BBéci válasza Tamoo (#83059) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon kevés tapasztalatom van velük, annak alapján "ingyen sem kellene" kategória.
Szégyen és gyalázat, hogy a Harman International, akik kezében van a Mark Levinson, Lexicon, Synthesis, csak erre képesek.

(#83063) cain69
Szeretem őket, éppen egy elő/végfokot próbálok szerezni hosszútávú tesztre.
Hogy ne kelljen keresgélni, Marantzról van szó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83098) #09634560 válasza dgyuri0123 (#83049) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jelenlegi árán minden fillérjét megéri. Még zenén is elfogadható zászlóshajó alatti. Én simán megvenném ha lenne rávalóm .

(#83099) BBéci válasza Dorian (#83075) üzenetére


BBéci
titán

"A magas tartomány torzításait sokan vélik részletező képességnek."
Csodásan megfogalmaztad a lényeget, ebben is egyezik a véleményünk. :C

(#83098) Sanci38
Csökkentett új árát megérte az X4000, de inkább vennék 4308/4310-et, az egyetlen pillanatig nem kérdéses. Sőt, a 3808A-t is többre tartom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83100) Csabroncka válasza Norbi 72 (#83093) üzenetére


Csabroncka
addikt

Attól függően, hogy mire használnád a szett jó áron van és az AX5i kiemelkedően jó hangú erősítő volt és ma is kenterbe ver párat.

Állapottól függően és nem felejtve azt, hogy ez az erősítő több mint 10 éves a következőt kell megfontolnod!

A mai világban a HDMI-s erősítők gyakorlatilag már elemi szükségletek a nagyobb beruházások elkerülése érdekében -mire értem ezt-

Ha netán BD anyagra irányítanád a figyelmed, ami egyáltalán nem ördögtől való, jó ha tudod, hogy analógon átvezetve az erősítőd teljes mértékben kompatibilis a TrueHD és DTS HD szabványokkal! Ugyanakkor a dekódolási képességei 10 évesek, tehát olyan lejátszót érdemes venni hozzá, amin van kiváló minőségű analóg kijárat 7 vagy több csatornára.
(kábelek ára egy vagyon, és a lejátszó is)

A minőséget azért emelem ki, mert ebben az erősítőben van még anyag és bizony még az én LX-60-omat is gatyára veri sztereón.

+
-kiváló strapabíró megépítés
-jó minőségű alkatrészek
-példa értékű sztereó hang
-ár

-
-10 éves kor
-dekódolási képességek
-drágább szekrényt kell alá venni a tömege miatt ;]
-HDMI hiánya

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.