Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) Garada válasza Norbi 72 (#83299) üzenetére


Garada
őstag

Zöld,kék,piros jelöléshez nem fog semmi kelleni?
Egyébként minden kábel megvan csak kicsit ügyetlen vagyok a dologban, akkoriban is nagy küzdelmek árán hoztam össze. :D
Valamint ha jól tudom a fekete-fehér jelzésű kábelrész a pozitív és a fekete a negatív igaz? :D

(#83302) Norbi 72 válasza Garada (#83301) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ahhoz nem.

Fekete-fehér?Ha rca,fehér a fehérhez,ha hangfalkábel feketét a feketéhez.

(#83303) Oldfighter válasza mettek (#83300) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Csak digitális kimeneten megy át. A "kollega" is bajban lesz ha közvetlenül RCA-val akarja csatlakoztatni a hangrendszert a tv-hez, mert ott csak sztereó jelet fog kapni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83304) mettek


mettek
addikt

Akkor nem nagyon oldható meg digitális jelet küldeni egyszerre 2 füleshez filmnézésre...??

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83305) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Erről a weboldalról van esetleg valakinek tapasztalata? Elég sok ismert kábelgyártó terméke megtalálható náluk. Kérdés érdemes lehet innen rendelni, vagy nem eredeti kábelek és inkább felejtős?

(#83306) cecil válasza Gabesz26 (#83305) üzenetére


cecil
aktív tag

"Hamis" kábelek tárháza... Egyik sem eredeti!

(#83307) Gabesz26 válasza cecil (#83306) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi a megerősítést, erősen gyanús volt nekem is :(((

(#83308) Norbi 72 válasza xtremetuning (#83276) üzenetére


Norbi 72
veterán

Miután magamhoz tértem,betoltam a T4-et,a hangerőt egy 10-essel megtoldottam a "szokásoshoz" képest.

És már majdnem! :D Hátőő..... mintha picit kevesebb lenne a dinamika....egy hangyányit a részletesség....talán egy szusszanásnyit a tér is.... :O :Y :R

Szóval,ha nem lennének szomszédaim,egész jó lenne így... :DDD

Elötte bemelegítettem csod. p. 2-vel,háát,kezdenek átesni a ló túloldalára,vagy már átestek.

[ Szerkesztve ]

(#83309) sixer66


sixer66
senior tag

Van egy Denon AVR-2807-es erositom tokeletes allapotban karcmentesen, de ahogy egyre jobban olvasgatom a forumot ra kell jojjek, hogy mivel leginkabb mozira hasznalnam, ebben az esetben jobban jarnek egy 100k koruli 807-es Onkyo-val.Erdemes eladni a Denon-t es kipotolni mondjuk egy 10-essel az Onkyo-t?Sajnos meghallgatni nincs eselyem az Onkyo-t.

(#83310) KisTücsök válasza sixer66 (#83309) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kizártnak tartom, hogy 90 körül elkeljen az a Denon. Még 80 körül se nagyon.

(#83311) Norbi 72 válasza sixer66 (#83309) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én inkább egy 876-ost ajánlok.Az még jobb,és alig drágább.

Beszélhetünk a meghallgatásról.Még holnap ráérek,de utána a jövőm ködbe vész...11.ker.

[ Szerkesztve ]

(#83312) Oldfighter válasza sixer66 (#83309) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Attól, hogy mozira használod még nem feltétlenül kell megválnod tőle. Elvégre a Denon is házimozi erősítő márka. Egy mozinak ( hangnak) nagyon sok összetevője van melyben hol egyik, hol pedig a másik márka képviselője az erősebb. Ezek alapján dönts, ne pedig azon, hogy pl az Onkyo nyersebb hangzásvilágot biztosít, melyet gyakran mozis hangkarakternek neveznek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83313) xtremetuning válasza Norbi 72 (#83308) üzenetére


xtremetuning
addikt

Minden rotor hang megvolt ? ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#83314) #09634560 válasza nemeth989 (#83294) üzenetére


#09634560
törölt tag

Léteznek falba épithető hangfalak, jól is szólnak, a streamaudioban is van sok.

(#83315) kimi02 válasza xtremetuning (#83313) üzenetére


kimi02
őstag

Mikor az elején le esik a helikopter , arra gondolsz ?

(#83316) Norbi 72 válasza xtremetuning (#83313) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sssimán!!!!! ;]

Úgy nagyjából.. :DDD

Ha valamikor a kerületben jársz,megmutatom... :B :B :B

[ Szerkesztve ]

(#83317) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

^üdvözlet Uraim
szeretnék venni egy centert a jelenlegi házimozimhoz
mit kell figyelembe vennem?
A jelenlegi JBL nem rossz csak ezzel az új onkyo erősítővel halknak hallom a hangját...
szerintetek mi lehet az oka?
szép a hangja, jó a hangja csak az az érdekes hogy ha külön állítom a center hanját egy 5.1 filnél, van hogy a hangja elég hal és a max 12db-búl van hogy +10-re kell állítanom...
vagy mi lehet a gond szerintetek? :)
az elhelyezésük a hangfalak változatlan
egyedül az erősítő cseréltem le a jelenlegire (lásd: adatlapom)
előtte egy yamaha dolby digital erősítőm volt.
arra optikán ment ki a hang, erre az onkyo-mra meg hdmi-n megy ki a hang
ötleteket tippeket előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83318) #75912448 válasza Norbi 72 (#83316) üzenetére


#75912448
törölt tag

Fejleszt mindenki, mint a hülye, közben csak hangosítani kell a 608-at :U :D

Nézz bele a Wanted c. filmbe, (filmként hanyagolható) szvsz a DTS-HD MA hangsáv ott van a legjobbak között, erre most kellett rájöjjek :)

AMD hátépécézők nem vették észre, hogy az utóbbi néhány Cata driverben a hátterek térben magasabbra húzódtak? Főleg hang áthúzásoknál volt hallható a surround irány emelkedése, mintha a képzelt tér néhány centivel megemelkedne mögöttünk, kis visszhang kíséretében. Tegnap jött egy RC driver és végre elmúlt, minden a helyére került, összességében is javult, pontosabb lett.

(#83319) Oldfighter válasza Lacielvtárs (#83317) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egységesíteni kéne a hangdobozokat. Főleg a frontoldalt. Próbálj meg egy márkán belül maradni és akkor nem lesz gond.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83320) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#83317) üzenetére


Norbi 72
veterán

Esetleg egy mikrofonos kalibrálás?

Bár nekem is Onkyo vasam van,fülre beállítottam,a center(és minden,csak a hátsó hátterek vannak +2 db-en) 0db-en van,tökéletes.Ritkán kell,és max -3,+3db-re állítanom,sz.r tartalom miatt.

(#83318) regger :D sajna a Wanted csak dvd-n van meg..

Ha véletlenül hazajössz,szívesen látlak diskurzusra.. :B

[ Szerkesztve ]

(#83321) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#83320) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, én is erre próbálnék törekedni...
neked is egységes a márkája a hangfal szettednek?
volt mikrofonos kalibrálás, de azzal sem lett jobb
gondoltam ha úgy állítom be hogy messzebb van a center akkor hangosabb lesz, de szinte nem változik semmi a hangerején
Oldfighter: ln is ilyesmire gyanakszom, hogy ez lehet a gond
és milyet ajánlotok?
Norbi, neked például milyen van, ha megkérdezhetem? :R

egyébként így is mondhatni rendben van ha ahogy leírtam korrigálom, csak furcsállom ezt a jelenséged, de akkor lehet hangfal szett vásárlás lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83322) eboostr válasza #75912448 (#83318) üzenetére


eboostr
aktív tag

Hdmi kimeneten érted?

(#83323) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#83321) üzenetére


Norbi 72
veterán

neked is egységes a márkája a hangfal szettednek?

Egyáltalán nem,de remekül el vannak egymással.

Német frontok:Magnat Vintage 450
Dán közép:Jamo center 200
Amcsi hátterek: Polk Audio FXi A6/RTi A3

A front/középre már egy jó hónapja feladtam kereső hirdetést Polk LSIm 704c/705-ösre,de nincs eladó... :(

[ Szerkesztve ]

(#83324) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#83323) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, no utána nézek
és mit érdemes figyelme venni a center választásnál?
mekkora legyen az ellenállása?
már ha az számít egyáltalán valamit?
mintha azt olvastam volna hogy minél kisebb az ellenállás, annál hangosabb egy hangfal gaz ez vagy marhaság? :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83325) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#83324) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nálam a frontok 6 Ohm-osak, a többi 8.Nincs különbség,de álltalában hangosabbak az alacsonyabb ohm értékü falak.De erről majd Sanci megmondja a tutit.

(#83326) xtremetuning válasza kimi02 (#83315) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen. Mind a jobb oldalt leszállónak, mind a Connort szállítónak külön kell hallani a rotorjait.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#83327) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#83325) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem :R
nagyon köszönöm az irányvonalat :R
akkor le is kedzek keresgélni, mert szeretnék életet vinni az centerbe is
a többi amúgy rendben van
a háttér magnatokat meghatja az onkyo, egy panasz szavam sem lehet
isteni lett a térhang és a filmek őrület milyen dinamikusan szólnak...
kiváló ez az onkyo cucc :R
no köszönök mindent és legyen szép az este, vagyis ami még megmaradt belőle :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83328) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#83327) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ugyan már,nincs mit.Megyek is Vilmosért... :DDD

(#83329) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#83328) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

helyes, egészségedre, ha az Vilmos folyékony és körte ízű :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83330) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#83329) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az hát :DD

(#83331) #09634560 válasza Norbi 72 (#83325) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez függ az érzékenységtól is. de általában hangosabbak mert a kisebb impedancia miatt nagyobb áram haladhat át rajtuk. Nálad ki lehet egyenlítve lehet kiseb érzékenységüek a 6 ohmosok. Különben sem, állandó érték, és lehet hogy a terhelés miatt neked egyenletesen vanak megterhelve és az eltérés (ohm) is minimális ha öszeségében nézzük mivel elég keskeny határon (1 kHz-en) mérik, és azt adják meg.

[ Szerkesztve ]

(#83332) #09634560 válasza Lacielvtárs (#83324) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igaz amit olvastál...
Eltérhet vannak egy hangfalcsaládban is ahol az ohmok eltérhetnek, az impedancia különben sem állandó kőbe vésett érték. Kiseb szobába kiseb méretű, nagyobba erősebb centert válassz. Fronttal legaláb megegyezzen..

[ Szerkesztve ]

(#83333) Norbi 72 válasza #09634560 (#83331) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azért valamikor te is eljutsz hozzám... :K

Gyanitom neked tetszeni fog az "előadás". :D

(#83334) #09634560 válasza Norbi 72 (#83333) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gyanitásod helyes. :) erősen hiányzik a házimozi..Onkyo megszerettette velem Denon meg megmutatta, milyen is egy nagyon jó mozi-zene kombájn.

[ Szerkesztve ]

(#83335) #09634560 válasza #09634560 (#83334) üzenetére


#09634560
törölt tag

Te, devil-k sirfer a bakancslistámon vagytok.

(#83336) Norbi 72 válasza #09634560 (#83335) üzenetére


Norbi 72
veterán

Devil-k már bejelentkezett,de Sefterrrel akár holnap is átjöhettek. :)

Ő már tudja az utat.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83337) #75912448 válasza eboostr (#83322) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, reszelgettünk kicsit a Kaverin, lehet, hogy szimplán az előző 2 RC nem tetszett neki és más platformon nincs hasonló ...

(#83338) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
Osztottam-szoroztam, olvasgattam, kértem Tőletek tanácsot és végül úgy gondolom, hogy sikerült kiválasztanom a következő házimozimat, de szeretném még a véleményeteket kikérni. Az erősítő Onkyo TX-NR737 (bár lehet, hogy a 636 is bőven elég lenne, az erősítőn nem szeretnék spórolni a jövőre való tekintettel). A hangsugárzó Polk Audio TSx 330-ra épülő szettje lenne, megspékelve a szintén Polk Audio PSW110 subládával. Nem szeretem a túlzott, falbontó basszusokat (persze ha egy film jelenete ezt követeli meg, hát hajrá...:) ), inkább a részletekre és a magasakra megyek (pl a Szárnyas fejvadász nyitójelenetének a zenéje Blu-Ray-en valami fenomenális). Megfelelő lenne ez a kombó a céljaimnak? Nézegettem még Mission szettet is, de nekem már túl nagyok voltak azok a hangfalak, talán MX5-ösek voltak. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#83339) Norbi 72 válasza CoroStar86 (#83338) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem vállalható a cucc.Ha beleférne TSX 440,jobb volna.Főleg 737-hez.

De még szvsz jönnek vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#83340) Lacielvtárs válasza #09634560 (#83332) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt, értem és köszönöm a válaszod
mondjuk ezt a szobát nem mondanám nagynak, de nem is egy pnale szoba :)
esetleg van egy típus amit ajánlasz?
a szobánk kb olyan 30m2-es
vagy valamilyen paraméter ami alapján érdemes válogatnom.
esetleg ha két hangfalat kötök rá a centerre az baj lehet?
vagy érnék e bármilyen eredményt ha kettő lenne?
vagy ugyanúgy osztódnak a hang és semmi nem változna?
vagy teljesen marhaságokat gondolok? :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83341) devil-k válasza #09634560 (#83335) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó tudni, hogy a bakancslistádon vagyok. :) Annyi változás történt a rendszerben, hogy X2000-ből X4000 lett, illetve jövőhéten érkezik a Sony HW55 vetítő. De ettől függetlenül ugyanúgy fennáll a hallgatózás lehetősége! :K

Norbi 72
Szeptemberben szeretnék már eljutni! Ráadásul cecil mester is meghívott egy hallgatózásra. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83342) #09634560 válasza Lacielvtárs (#83340) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ami paraméter az a front típusa.. Akkora szobába polk rti lenne jó cs6 centerrel. Ja 2 centerrel simán leégetheted az erősítő végfok kimenetét!!! Mivel feleződik az impedancia és még ha két 8 ohmost is kötsz rá akkor is túl terheli annyi hangszóró meg hajtása és nagyon hamar torzítás majd clipping következhet be.

(#83343) #09634560 válasza devil-k (#83341) üzenetére


#09634560
törölt tag

Így előre is lettél helyezve . :D

(#83344) mettek


mettek
addikt

Sziasztok nézegettem a házimozi rendszereket. A Logitech z906-osomat cserélném le valamire. Eddig a yamaha yht199 szett tetszett meg. Esetleg tudnátok ajánlani valamit max 130-140 ezer Ft-ig? 5.1 rendszer erősítővel és a lényeg hogy a hangfalak kicsik legyenek mert nem szeretem és nem is férnek el a batár ládák. Köszönöm

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83345) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok, több fórumtárstól kértem már segítséget, kaptam is javaslatokat, de mégsem tudom meghozni a számomra legkedvezőbb döntést.

Azt kell tudni, hogy az eddigi rendszerem egy Onkyo 508 AVR, és NAD 325 Bee stereo erősítőből állt.
1 év után megelégeltem a folyamatos kábeldugdosást, és egy "egybe" rendszer szeretnék itthon összehozni.
A nappalim mérete: 5m x 5m, a vetítés projektorról történik.
Az erősítő hangja: Legyen alacsony hangon is részletező, és jobb legyen stereoban mint a NAD.

ATC- által árult CAV A8M-et már volt szerencsém kipróbálni, a maga monumentális méretével, és hangjával elnyerte a tetszésemet, de HDMI hiányában nem szívesen venném meg. Az első tapasztalatom az volt, hogy stereoban a NAD-ot, és házi moziban az Onkyot is maga mögé utasította. Az erősítő "új" akcíós ára 185 ezer forint jelenleg, ami még beleférne a keretbe.

Számításba jött még:

Cambridge Audio Azur 650R - (Nem tudom a NAD-nál képes lenne-e jobban zenélni)

Onkyo-Denon-Pinoeer felső kategóriái... De azokból is melyiket lenne érdemes?

Emotiva umc-1- processzor + hozzá illő végfok: Sajnos nem volt szerncsém hallani a hangját. Kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban, mert "általában" az ár és a hang arányban szokott lenni. USA-ban "olcsón" hozzá lehet jutni, az itthoni árát csak a vám, a szállítási költség, illetve áfa emeli magasra...

Keret: ~200.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#83346) Lacielvtárs válasza #09634560 (#83342) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, értem köszönöm a válaszod :R
de ahogy látom szinte minden mostanság kapható center 6 ohmos...
ennyi elég lenne neki?
no mindjárt felmászom a szekrény tetejére és meglesem hány ohmos a frontok :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83347) potkem


potkem
aktív tag

Üdv mindenkinek.
A problémám a következő.....
Adott egy Yamaha HTR-2866 erősítő és MSi z87 Mpower alaplap.
HDMI kábellel videó kártyáról tökéletes 5.1 van az erősítőn. Viszont az erősítő továbbítja a jelet a monitorra.
Tehát az erősítő jelenleg nem dekódol kapja a normális 5.1-et. Viszont az erősítő kijelző egy része folyamatosan villog a kép frissítés miatt. Ha leviszem a beállítást 50Hz-re ez a dolog megszűnik.
A problémám hogy vásároltam optikai kábelt ás csak sztereó jel van rajta a hangkártyától. Az erősítő mindent össze vissza dekódol, bármilyen funkcióval próbálkozom. Már mindent megpróbáltam de nem jön össze.
Olvastam egy fórumon az AC3 Filterről, le is töltöttem de nem igazán értek hozzá.
Csak az optikai kábel jöhet szóba, de hogyan csaljam ki rajta az 5.1-et?

(#83348) Csabroncka válasza potkem (#83347) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyobb valószínűséggel nem az erősítőben kell keresni a problémát! A lejátszó program sem mindegy, illetve a hangkártya sem, főleg ha integrált és régi a lap, na akkor még az OP rendszer sem mindegy!

A te esetedben végig kell futni a windows beállításokat, majd a lejátszó beállításait ezt követően kell próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#83349) potkem válasza Csabroncka (#83348) üzenetére


potkem
aktív tag

A lap egy nagyon komoly lap elég komoly hangkártyával. Szinte minden lejátszót próbáltam.
A rendszer Windows 7 64Pro

(#83350) Lacielvtárs válasza potkem (#83347) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

először is filmhez ezt a médiaplayert javaslom!
MPC-HC
az alábbi képeke alapján állítsd be az optikai kimenetet...

tehát első képen a beállításoknál a kimenet fülön válaszd ki a te optikai direkt hangkimeneted.
nálam a hdmi van beállítva, de van ott optikai is.
a második képen meg a beállításoknál van olyan hogy Belső szűrők --->>> majd azon belül jobb alsó sarokban Audio decoder.
ahogy a képen is látod, a Tulajdonságokban eljönnek a formátumok.
ott pipáld be a dolby digitalt és a dts-t
más, nagyon felbontású hang nem megy át optikán, ahhoz már Hdmi kell
de ha ezeket beállítod és elindítod optikán ezzel a média playerrel a filmet, akkor garantálom neked hogy megkapod a direkt nyers digitális hangot. :K
remélem segítettem :R

szerk: nálam nincs spdif pipa (mivel nálam hdmi van), de ha jól emlékszem ha az a profilt választod ki amit írtan, akkor kell majd egy pipát is bepipálnod szerintem, de erre már nem emlékszem :O

szerk 2: jah és ez ebben a totyikban OFF, bocsánat Urak!

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.