Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) sixer66 válasza dgyuri0123 (#83174) üzenetére


sixer66
senior tag

Meg szabad kérdezni, hogy mennyi az az elég jó ár?

(#83202) Oldfighter válasza bbmt (#83196) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ne lepődj meg, ha látványosan több háttérhangod lesz, a Marantzok többek közt ebben is erősek. Nagyon jó a térleképzésük.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83203) Norbi 72 válasza saltrock (#83200) üzenetére


Norbi 72
veterán

Táp,és Sub.

(#83204) andorb


andorb
csendes tag

Sziasztok!

Aktív mélynyomó vásárlása előtt állok és ebben kérném ki a segítségeteket, hogy melyiket vegyem. Egy kb 25 m2 es szobába kellene- Ez a három kiszemeltem van, de ha esetleg Nektek van valami ajánlatotok akkor szívesen meghallgatom:

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/JAMO-SUB-260-m%C3%A9lynyom%C3%B3--fekete-%282-%C3%A9v%C2%A0-garancia%29,103952,505087,720003.html?langId=-19

http://digibest.hu/index.php?p=termek&kat=458&termek=12529

http://www.hangkepstudio.onlineuzlet.hu/hangfal/melylada/taga-harmony-tsw-200-melylada/

http://www.hififutar.hu/index.php?P=1&K=3&ID=4771

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#83205) Tamoo válasza Norbi 72 (#83203) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

És ha vesz egy Boxer-t + gyári tápkábel marad az nem jobb? Egyébként meg azt se tudjuk milyen szubról van szó.

(#83206) velizare válasza adodaniel (#83193) üzenetére


velizare
nagyúr

spotify, és tsai közül valamelyikkel összebarátkoztatható?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83207) Tamoo válasza velizare (#83206) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem. 2008-ban hol volt még spotify. Azt az X4000 tudja.

(#83208) devil-k válasza Tamoo (#83207) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már az X2000 is tudja.

Szerk.
Ennyire jó ez a Spotify egyébként?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83209) Tamoo válasza devil-k (#83208) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na akkor csak van egy dolog amit irigylek belőle. ;] Bár nem létszükséglet, PC úgyis mindig megy.

Elég jó. Háttérzenének ingyen de reklámokkal elmegy a 128kbit/s-es is, de havi 1500Ft-ért simán megéri előfizetni a jobb minőségre, reklámmentességre.

Én főleg azért szeretem, mert új, számomra ismeretlen zenékbe is belebotlok. :) Van egy rakás playlist aztán hadd szóljon. Ami tetszik meg megcsillagozom.

[ Szerkesztve ]

(#83210) Norbi 72 válasza Tamoo (#83205) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én csak a kérdésre válaszoltam..de majd elmondja,milyen sub.A keretből többre nem tellett,de valószínűleg elég lenne egy boxer.

[ Szerkesztve ]

(#83211) jeni


jeni
félisten

Üdv
Az alábbi Pioneer VSX-827K az egy lebutított Pioneer VSX-923K(922K) házimozi erősítő?

(#83212) Norbi 72 válasza andorb (#83204) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én inkább gyüjtenék még erre.

De a 4 közül a Wharfit,és a Heco-t hallgatnám meg,ha nem fér bele a Velo.

(#83211) jeni Szerinted egy Denon X2000 egy lebutított X3000?Fura egy kérdés..

[ Szerkesztve ]

(#83213) skoos


skoos
őstag

Denon x3000 erősítőm a remote app-bol (ios) irànyítva a class fm internet ràdiònàl valami egèszen màst hoz be. Nem tudom mi az, de magyar ràdió, èjjelnappal CSAK zenèvel. Ès sehogy nem talàlom a valos class fm-et.

Ez mi lehet?

(#83214) v!ct0y válasza skoos (#83213) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ott az app-al vagy a class fm el van valami. Ezt mondták is valamenyik nap a morning show-ba.

(#83215) jeni válasza Norbi 72 (#83212) üzenetére


jeni
félisten

pontosítva :R
a végén lemaradt a lényeg.
A VSX-827 lebutított vas a VSX-923 erősítőhöz képest? az edigitalban megrendelhető ha jól tudom 80000 Ft környékén van az ára.
Videó részénél nincs 4K
most akciósan rendelhető és annyiba kerül mint egy VSX-528 sőt tovább menve a MALLI boltban 99000 Ft-ért egy BDP-160 lejátszót is adnak mellé,holott ott a szólóban az VSX-528 97000 Ft,így már a 2000 Ft-t rátéve jobban megérné a lejátszóval együtt,és abban igaz csak 5.1 van de tudja a 4K-t.

[ Szerkesztve ]

(#83216) bbmt válasza Oldfighter (#83202) üzenetére


bbmt
senior tag

Hát igen, szegény Rx V550 nem nagyon tűnik ki 5.1-ben :)
Az is érdekelne mennyire mozis a hangzása. Nem az kell, hogy üvöltsön és romboljon, hanem részletesen,de amikor kell akkor kellő dinamikával szóljon.
Esetleg Denon 2113? Vagy a Yamaha RX V467 már nem lenne előrelépés?
Kb megint 10 évre tervezek :)

A kanál a gyengék villája

(#83217) velizare válasza Tamoo (#83207) üzenetére


velizare
nagyúr

x500 kivételével minden 2013as modell tudja, és a 2012esek közül is sokat felupgradeltek rá még a belépőkategóriában is. mivel a kérdéses készülék hálózati lejátszóként képes netrádiós vételre, gondoltam egy kérdést megér.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83218) skoos válasza v!ct0y (#83214) üzenetére


skoos
őstag

Nem hallottam, mert nem jó az app
;]

Köszi!

(#83219) Norbi 72 válasza jeni (#83215) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 827 egy lépcsővel(kategóriát nem írok)lejjeb van,mint a 923,ami ajánlott erősítő.

Az 528-as nem 4K-s az 529-es már az.

(#83220) jeni válasza Norbi 72 (#83219) üzenetére


jeni
félisten

(#83221) Norbi 72 válasza jeni (#83220) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az nem natív 4K.Azt csak a Hdmi 2.0 tudja.Az 528-as Hdmi 1.4a.A 4K jelet feldolgozza,de 1080-as marad a felbontás.Ezt az én 4 éves vasam is tudja,csak vakítás.

[ Szerkesztve ]

(#83222) jeni válasza jeni (#83220) üzenetére


jeni
félisten

az VSX-528-t de gyorsan megemelték,tegnap este még 99000 Ft volt egy Pioneer BDP-160-al,ma meg 107000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#83223) Oldfighter válasza bbmt (#83216) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A Denon és a Marantz jóformán testvérmárkák, nagyon hasonló a karakterisztikájuk. Dinamikában, részletezőképességben, zenés anyagok visszaadásában ezek ajánlottak. Mozis hangzás kifejezést inkább más erősítőkre szokták ráaggatni ( Harman Kardon, Onkyo ), de a legjobban akkor jársz ha a saját fülleddel hallgatod meg. :) Én nem panaszkodok, a 6007-es Marantzom szépen teljesít.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83224) Tamoo válasza Oldfighter (#83223) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Onkyo-t nem hallottam, de nekem a Harmanról a 360-as alapján elég lesújtó véleményem van. Ha ez a mozis hang akkor kösz nem kell. Se részlet, se tér. Hátsók alig éltek.... :F Úgy igazán semmiben sem éreztem jónak, hogy legalább bármi mellette szólna. Még a beállítási lehetőségek is elég szánalmasak voltak.
Remélem nem gázolok a H/K tulajok lelkébe.

[ Szerkesztve ]

(#83225) PrinceHerceg válasza BBéci (#83192) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Én inkább az erősítőjében kicserélt 3-db műveletire (8-lábúakra) gondolok, mert előtte sose csinált ilyet a ládám. Bírta pokolian a strapát.

Az én tippem, hogy túlvezérlik az új chippek, vagy mivel az eredetiekkel sem javult meg, rosszul lettek visszaforrasztva a lábazati részeken.

:)

(#83226) devil-k


devil-k
nagyúr

Srácok!

Mitől van az, hogyha 6 mérési pozícióban kalibrálok (X4000), akkor dinamikátlanabb, pontatlanabb, laposabb az eredmény? 3 mérési pozícióban viszont nagyon szuper!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83227) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Kiosztották az idei EISA díjakat.

Vélemények? :)

[ Szerkesztve ]

(#83228) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#83227) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

erőlködő kategóriában ha jól értem a pio nyert? :Y
nem semmi :R
link

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83229) velizare válasza Tamoo (#83224) üzenetére


velizare
nagyúr

yamahákról mi a véleményed? rx-v és aventage készülékekről egyaránt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83230) Tamoo válasza velizare (#83229) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Semmi. Nem találkoztam velük. H/K-ról is csak azért mertem írni mert majd egy évig az volt.

(#83231) bbmt


bbmt
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz választani erősítőt :) régen egyszerűbb volt :)
Tudom, hogy meg kellene hallgatni a kiválasztottakat,de őrült távolságok vannak vidékről, ezért a ''tömegek'' tapasztalatában bíznék. Ráadásul nem egyszerű a helyzetem mert nem egy mindennap használt tv-re kötném,hanem egy projektort(Benq W1070) szolgálna egy nappali mozisarkában,ami heti 2 max 3 filmet jelent.Érdemes venni drágábbat vagy nem? Amennyiért tudnék használt 2 éves Marantz 5007-et venni,annál olcsóbban vehetnék új Pioneer vsx-828-at.Ennél is olcsóbban Denon avr 2113-at, szintén 2 éveset. Na meg Yamaha RX V475-öt.Szeretem az RX V550-et ,de elhaladott az idő felette.Egyáltalán mi az a széria ami vállalható a mostani Yamaha sorozatokból.Valahogy a HTR széria nem vonzó.
Mi a helyzet a Pioneer-el Yamaha-val? Mindenki Onkyo-t és Denon-t használ?

A kanál a gyengék villája

(#83232) Patice válasza Norbi 72 (#83227) üzenetére


Patice
nagyúr

Akinek volt rá pénze "benevezett" :K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83233) BBéci válasza Norbi 72 (#83227) üzenetére


BBéci
titán

Gittegylet, kár rájuk egy szót is vesztegetni.

(#83232) Patice
Aki a legtöbbet fizette, vagyis a legtöbb lapban hirdetett, az nyert. :(((
Volt év, amikor csak azért hoztak létre egy kategóriát, hogy tudják díjazni az egyik jól fizető kuncsaftjukat. Szégyen és gyalázat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83234) dunkel válasza Norbi 72 (#83227) üzenetére


dunkel
őstag

Érdekes az a Sony zenelejátszó. Csak a saját 1TB lemezéről játszik le, hálózatról nem. DAC-ként sem használható. 2000 $-ért. :F

(#83235) Warter válasza bbmt (#83231) üzenetére


Warter
őstag

Yamaha RXV-3800-3900 :)

(#83236) bbmt válasza Warter (#83235) üzenetére


bbmt
senior tag

Jah azt nem írtam,hogy köll a 3D átvitel..
Jut eszembe, bekalibráltattam a projektort. Ha az erősítőn keresztül megy HDMI-n a videójel, akkor fog változni a színtér? ''belenyúl'' az erősítő?

A kanál a gyengék villája

(#83237) BBéci válasza bbmt (#83236) üzenetére


BBéci
titán

Erősítőn keresztül kellett volna kalibrálni. Ideális esetben az erősítő nem befolyásolja a képminőséget, de sajnos ez nem mindig áll fenn.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83238) Norbi 72 válasza Patice (#83232) üzenetére


Norbi 72
veterán

Már vártam.Nem véletlen volt ott a szmájli... :DDD

(#83239) bbmt válasza BBéci (#83237) üzenetére


bbmt
senior tag

Akkor még nem volt tervben erősítő csere :)

A kanál a gyengék villája

(#83240) Norbi 72 válasza bbmt (#83236) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha tetszik a Yamahád hangja,itt van egy másik.Lépnél előre is vele.

(#83241) bbmt válasza Norbi 72 (#83240) üzenetére


bbmt
senior tag

Pont ezt nézegettem máshol :) meg ezt

Lehet le kéne csapni rá? van máshol is közel ennyiért..

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#83242) velizare válasza Norbi 72 (#83240) üzenetére


velizare
nagyúr

ezzel összehasonlítva ti melyiket vennétek?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83243) Norbi 72 válasza bbmt (#83241) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az 515-ös jóval alatta van,meg nem mindenkinek tetszik a nyomulós,mozis karakter.

(#83242) cain69 775,ez egyértelmű,márcsak a 2 hdmi kijárat miatt is(proji+tv).
Az adatok alapján minimális különbségek vannak,de nézd meg a seggüket,a 775-ös szépen el van látva csatikkal.

[ Szerkesztve ]

(#83244) velizare válasza Norbi 72 (#83243) üzenetére


velizare
nagyúr

a spec szerint szimultán a 2 hdmi kimenete a v775nek. :(

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83245) Norbi 72 válasza velizare (#83244) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem nagyon értem,mi a probléma.

Itt egy teszt.

(#83246) velizare válasza Norbi 72 (#83245) üzenetére


velizare
nagyúr

hogy a kimenetek nem függetlenek. bár gondolom az csak egy magasabb árkategóriától lenne elvárható :) egyébként tetszik a kütyü, határozottan gondolkozom rajta. viszont az x2000-zel teszik pariba, amiből van használt, akár fórumon bellülről is. :D

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83247) dgyuri0123 válasza velizare (#83246) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is ma kezdtem hirdetni. :K

"csak a zene van"

(#83248) BBéci válasza velizare (#83246) üzenetére


BBéci
titán

Azt, hogy a két HDMI kimeneten más-más jel menjen, azt magasabb kategóriában keresd.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83249) velizare válasza BBéci (#83248) üzenetére


velizare
nagyúr

közben leesett, igen. :K

amúgy használ valaki két kimenetet eltérő felbontású kijelzőkkel pc-ről etetve? a kép megjelenítésére használt kijelző váltásakor a windoze automatikusan vált az aktuális kijelző natív felbontására, vagy ehhez kell még valamit varázsolni is? vagy célszerű ilyen esetekben a pc-ből két jelkábelt is húzni az erősítőig, amikre a két kijelző natív felbontásának megfelelő felbontást kényszerítesz rá, és kijelzőváltásnál az erősítőn bemenetet is váltani?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#83250) mettek


mettek
addikt

Sziasztok
Némi segítséget kérnék. Milyen eszközt ajánlanátok ha én egy popcorn hour a300 medialejátszót használok és fejhallgatóval szeretnék filmet nézni de rögtön 2 fülessel és jó minőségben? Köszönöm

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.