Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) Oldfighter válasza Lacielvtárs (#83550) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egész pontosan mit raktál 40 Hz-re? Frontokat, centert, háttereket? Mert ezeknél állítjuk a vágási frekvenciát azon túl, hogy az LFE csatorna jelét meghagyjuk 120 Hz-es alapértéken, illetve kicsit utánaigazítunk.
A dübörög kifejezés nem túl meggyőző egy sub esetében; diszkós körökben biztos, hogy bizalomgerjesztő, de hm esetében egészen másfajta követelmények vannak. A " sok a mély-t" se igazán értem, szerintem ott a dB kiemeléssel lesznek plusz gondok. Minden esetre olvasd el az ajánlott cikket és állítsd utána a megfelelő értékeket. Hangdobozoknál érdemes az alsó határfrekvenciára kb 20-25 Hz-et rászámolni és ott vágni őket.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83552) Toobee válasza cecil (#83515) üzenetére


Toobee
veterán

C6 dobozaim megvannak még, de sajnos Kiskunhalason.

(#83520) bajnokpityu: :DDD Külön öröm volt levenni nálatok.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#83553) mettek


mettek
addikt

Mi a jobb srácok, ha optikain megy át a hang vagy hdmi-vel? Vagy teljesen ugyanaz? Esetleg előfordulhat hogy ha külön optikain küldjük a hangot akkor eltérés lesz a kép és hang között?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83554) adodaniel válasza mettek (#83553) üzenetére


adodaniel
őstag

HDMI-vel -1 kábel.

A "kép és a hang között mindig eltérés van", különben ugyanúgy hívnák őket. ;]
Csúszásra gondoltál nyilván, az előfordulhat HDMI-nél is. Az erősítők többsége tudja kezelni (Audiodelay, LipSync pl.).

Végül melyik erősítőt veszed a Mission szetthez?

[ Szerkesztve ]

(#83555) mettek válasza adodaniel (#83554) üzenetére


mettek
addikt

Nos használtat nem nagyon teláltam ami tetszene. Illetve most egyen gondolkodom: Denon 2807, 85 ezer de alkudnék belőle ha lehet illetve ha ez nem akkor egy új Denon x1000es lenne. Vélemény? :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83556) Vikthor válasza mettek (#83555) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezt vedd inkább, ha még megvan neki. AVR-2809

vagy egy fokkal gyengébb AVR-2113

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#83557) adodaniel válasza mettek (#83555) üzenetére


adodaniel
őstag

Azt az X1000-est felejtsd már el! Ez is jobb vétel nála, de a 2807 elsősorban. 85e jó ár érte. Vagy az előbb ajánlott, újabb 2809.

[ Szerkesztve ]

(#83558) mettek válasza adodaniel (#83557) üzenetére


mettek
addikt

köszönöm srácok. Utánanézek ezeknek a használt denonoknak :) A mission mv8 szettér holnap megyek, remélem lassan már összeáll. :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83559) mettek válasza adodaniel (#83557) üzenetére


mettek
addikt

most ajánlottak egy 2805-öst itt hardveren, erről valami infó? érdemes elgondolkodni rajta?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#83560) Dorian válasza mettek (#83559) üzenetére


Dorian
félisten

Ha (feltételezzük, hogy igen) ~ olyan hangminőséget ad, mint az utód 2809, és nem kell HDMI, akkor a Mission MV8-nál sokkal jobb hangfalakat is bőven kiszolgál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83561) tomic válasza karika011 (#83545) üzenetére


tomic
addikt

Ezt jó hallani.
Egyébként nem a fehér,ez fekete. Ha egyről beszélünk az amit kb 880euróért árul?Azzal csak az a baj,hogy annyi az új ára is.Nem tudom mikbe van a gazdija. Alkudtam egy sima verzióra is de a tulaj szerintem nem kerek. Pedig jó áron meg lehetett volna venni de nem hajlandó úgy elpostázni,hogy utánvételben fizetném ki. Én meg előre senkinek nem utalok.Így abba maradt a dolog.
A mély hangokat sokalltam amúgy egy kicsit. Annyit csináltam,hogy tologattam picit őket,bemértem a subot az új kábellal,és kivágtam a Kimber hangfal kábeleket és egy VDH-ra cseréltem(átmenetileg). Egyenlőre sokkal jobb a helyzet. De nagyon a továbbiakban nem merülök bele mert költözés előtt állok. Majd az új helyén megnézem milyen lesz. A szoba az biztos,hogy sokkal ideálisabb a rendszer kialakításra mint ez.
Először beszerzem a hangfalakat és utána jöhet a kábel,forrás és egyéb kérdés is.

(#83562) potkem


potkem
aktív tag

Üdv.
Filmeknél sikerült megoldanom pc-ről digitális kábellel átmenjen az 5.1.
Viszont ha elkezdek valami 5.1 es játékot akkor az erősítő dekódol és az nem igazi 5.1.
Hogyan tudnám megoldani hogy játéknál is 5.1 jöjjön a digitális kimeneten.

(#83563) #09634560 válasza potkem (#83562) üzenetére


#09634560
törölt tag

AZt a gép szoftverjében kell megoldani.
Nem értem: nem igazi 5.1, mit ir ki az erősitő játéknál és mit filmnél? :F

(#83564) potkem válasza #09634560 (#83563) üzenetére


potkem
aktív tag

Filmnél Dolby Digital.
Játék közben AV1 és amire éppen állítom.
HDMI kábellel teljesen más a hangja játéknál mint optikai kábellel.
Az lenne a lényeg hogy ne dekódoljon, csak azt a jelet adja amit a hangkártya ad.

(#83565) Osynho válasza potkem (#83564) üzenetére


Osynho
addikt

Amennyiben DD hangot kapna, azt is írná. :) Tehát, a hiba a PC-nél van.

(#83566) #09634560 válasza potkem (#83564) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vagy a hangkártyánál. HDMI-ről nem lehet erősitőre vinni?
ha van a hangkártyán raw/bitstream/auto arra kellene mindent ráálitani.

(#83567) Osynho válasza #09634560 (#83566) üzenetére


Osynho
addikt

Amennyiben jól tudom, a játékok valós 5.1 hangjához Dolby Digital Live vagy DTS Connect képes hangkártya kell és megfelelő játékprogramok.

(#83568) #09634560 válasza Osynho (#83567) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor a hangkártya topikjába kel fordulni. De HDMI-n kimegy a Játék DD 5-.1 az nálam is müköödtt minden hókuszpókusz nélkül, Denon ki is irta szépen és ikonokal is jelezte az 5.1 vagy EX játékot.

[ Szerkesztve ]

(#83569) potkem válasza #09634560 (#83568) üzenetére


potkem
aktív tag

Akkor Marad a HDMI.
Van a VGA-n 2db Display Port.
Az tudja vinni a hangot olyan kábellel hogy Display- HDMI?

(#83570) potkem válasza Osynho (#83567) üzenetére


potkem
aktív tag

:R

(#83571) bigangel


bigangel
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy LG LA740-es tv-m, és most vettem egy Denon_avr-x2000 erősítőt. Hogy kell öszekábelezni, hogy a tv távírányítóval tudjam a hangerőt szabályozni az erősítőn?
Most optikai kábelel van összeköve, de így két távírányítót kell használnom.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#83572) #09634560 válasza bigangel (#83571) üzenetére


#09634560
törölt tag

HDMI ARC funkciót minkettőn engedélyeznmi valamint a CEC-funkciót is.

(#83573) bigangel válasza #09634560 (#83572) üzenetére


bigangel
csendes tag

Bocsánat, de nagyon kezdő vagyok ezen a téren, ezeket hol találom?

(#83574) #09634560 válasza bigangel (#83573) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mindkettőt a beállitások-hdmi funkciókban találod, valamint a tévé HDMI bemenet mellett ot az ARC felirat oda kell csatlakoztatni.
Nagyon fontos: mindkét készülék a HDMi átdugáskor kikapcsolva legyen!!

(#83575) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Már megint én.

Úgy néz ki beruházok egy NAD T748-ba. :D
Van, akinek esetleg rossz tapasztalata volt ezzel az erősítővel?
Ha volt bárkinek is bármilyen tapasztalata megírná, ha szépen kérem? :R

Az igényem: hang minél jobb minőségben, mozi + sztereo is fontos.
Ami nem érdekel: USB, DLNA, 4k, Odyssey, stb. stb.

Holnap délelőtt megyek meghallgatni és ha tetszik, haza is vinném, kivéve, ha vannak komoly ellenérvek.
Persze tudom, hogy nekem kell döntenem, de azért jól esne némi támogatás, vagy eltántorítás. :D

Köszönök minden választ előre is.

"csak a zene van"

(#83576) bigangel


bigangel
csendes tag

A tv-n megtaláltam, de az erősítőn még nem találom. Egyébként mi történik ha müködés közben van átdugva?

(#83577) #09634560 válasza bigangel (#83576) üzenetére


#09634560
törölt tag

5 V a vezérlőfeszültség és leéghet valamelyik hdmi panel, legalábbis müködésképtelenné válik.

(#83578) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !
Szeretném a véleményeteket kérni erősítő vásárlást illetően.
A jó öreg Onkyo Tx sv4545 erősítőmet egy kicsit komolyabbra szeretném lecserélni.
Sok pénzem nincs az akcióra így használt erősítőben gondolkodom. Alternatívák egy Onkyo TX NR-609 vagy egy +Denon AVR 2808 .
Tudom ez az Onkyo tipus kicsit újabb és innovatívabb erősítő mint a Denon ,de sokan mondtátok hogy a Denon zenei vonalon jobb és finomabb cuccokat készít. Az avr 2808 is nagyon igényes kis szerkezetnek tűnik ilyen szempontból /Al 24 processing plus, Master Clock, pure direct…stb/
Az említett két erősítő közül melyik lenne számomra jobb ha többször sima zene hallgatásra használnám ?

Jelenleg az említett Onkyo Tx SV454 , egy Pioneer DV 600 av (SACD ,HDMI) egy Med600X3D média lejátszó , egy asztali PC, Samsung S3 és egy Panasonic TX 42 UP plazma társaságába kerülne.
Hangfalak: front (center) -Sony ss-e 315 , rear- Wharfedale Xarus 2000 Sub.bass-Celestion

Még azon is gondolkodtam hogy használom tovább a jó öreg TX sv454 –et / bár nem egy nagyon komoly cucc/ és esetleg vennék egy jó kis stereo erősítőt !
Várom válaszotokat !

(#83579) #09634560 válasza meszeske (#83578) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztereó erősitővel valóban nem versenyezhet zenében az azonos árú AV erősitő így valóban meggondolandó a sztereó vonal kiépitése.
Ha maradnál a házimozi melett e kettő közül a Denont javasolnám, de ha tudsz várni valamennyit akkor Arcam és NAD erősitők lennének zeneileg is alkalmasabbak a denonnál.
Hangsugárzóid mindekképpen cserére szorulnak mert nem jön ki belőlük az erősitő valódi tudása. Dali, Focal, Polk, MA, Castle, és Mission jöhet szóba házimozi terén.

(#83580) bigangel válasza #09634560 (#83577) üzenetére


bigangel
csendes tag

Köszönöm a választ eddig erre nem figyeltem, de remélem még nem tettem semmit tönkre.
Most találtam az erősítőn egy szoftver frissítés, azt lefutatom, aztán holnap elkezdem keresgélni rajta hogy hol lehet engedélyezni az Arc-t.

(#83581) Jozzz válasza bigangel (#83580) üzenetére


Jozzz
tag

Privátba leírtam, hogy hol találod és hogyan állítsd be. Remélem így menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#83582) BBéci válasza bigangel (#83580) üzenetére


BBéci
titán

Ismered ezt a rövidítést: RTFM? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83583) JohannZimu válasza tomic (#83540) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nem, válaszd a sima 241-et. 549€
Éppen elég, hogy más a hangváltója a BE-nek.

[ Szerkesztve ]

(#83584) dgyuri0123 válasza BBéci (#83582) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nem ismerem.
Elárulod?

"csak a zene van"

(#83585) liszi70 válasza dgyuri0123 (#83584) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én sem ismertem. :D

[ Szerkesztve ]

(#83586) dgyuri0123 válasza liszi70 (#83585) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igy már világos.
Jogos.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#83587) Jozzz válasza dgyuri0123 (#83584) üzenetére


Jozzz
tag

Read The F**king Manual... :P

Közben látom már megelőztek :R

[ Szerkesztve ]

(#83588) gorbep


gorbep
senior tag

egy fincsi erősítő valakinek? ..... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#83589) tomic válasza JohannZimu (#83583) üzenetére


tomic
addikt

Köszi az infót. Közben kaptam egy címet ahol egy simát árulnak.
Ez az az ember aki nem postázza,vele beszéltem.

(#83590) dunkel válasza tomic (#83589) üzenetére


dunkel
őstag

Ezt az utánvétet Te is úgy gondoltad, hogy a postaköltséget átutalod előre, ugye?

(#83579) Sanci38
Arcam és NAD erősitők lennének zeneileg is alkalmasabbak a denonnál.

Most már a Denon is szar? :F

[ Szerkesztve ]

(#83591) zolaas


zolaas
senior tag

Hát embörök, járt nálam 1 Arcam AVR 350. Cserélgettem a NAD-al. Először nem akartam elhinni, h ennyire szar is tud lenni. Dugdostam reseteltem mindent az Arcam-ban, de szinte észrevehetetlen változás. Mondom is a tulajnak, hogy ez tuti nem volt mókolva? Állítólag nem...(beszűkült tér, dinamikátlan alsó-közép, puffogó mély) szörnyű csalódás, vagy csak nálam vmiért nem működött a szinergia a komponensek közt. Mindenesetre nekem aztán nem kellett:D Még a tulaj se mondott semmit sem. Még jó hogy volt lehetőségem itthon meghallgatni, pedig szinte látatlanba majdnem megvettem, csak mondta az eladó, hogy úgy is erre lakik, próbáljuk ki nálam. Sose veszek többet hallgatás nélkül semmit se :(

Maradok a NAD-nál egyenlőre:) Kipróbálom, ha összejön a T747-t. Kíváncsi vagyok a HD-re (is).

dunkel: ne csak a mondat felét vágd ki és értelmezd, hanem a teljes összefüggést. Nem vagy Te bulvárfirkász véletlen? Azok csinálnak ilyesmiket. ;]

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#83592) tomic válasza dunkel (#83590) üzenetére


tomic
addikt

Én màr mindennel próbàlkoztam. Semmi nem jó neki. Azt mondta az utànvétel nem biztonsàgos. Kérdeztem hogy tudnàm még kifizetni,de még csak nem is vàlaszol. Ott valami nincs rendben.

(#83593) dunkel válasza tomic (#83592) üzenetére


dunkel
őstag

Nem baj, németben nem kell éveket várni, hogy egy-egy ELAC felbukkanjon. Várd ki a passzoló centert.

[ Szerkesztve ]

(#83594) lemmy9


lemmy9
őstag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#83595) liszi70 válasza zolaas (#83591) üzenetére


liszi70
nagyúr

Valamit nagyon eltoltál az Arcam hallgatásnál. Ugyanígy voltam én is mint te. Amikor először bekapcsoltam és próbálgattam, már azon agyaltam, hogy mikor és hogy viszem vissza. A menüben böngésztem és keresgéltem, össze vissza nyomogattam mindent, és egyszer csak...... hoppá-hoppá, megjött a kívánt hang! Csak kapcsolgasd szorgalmasan te is. :D
Persze nem zárom ki, hogy hibás volt az általad próbált erősítő, ki vagyok én, hogy tudjam, de hogy ebből a próbából nem szabad messzemenő következtetést levonni, abban biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#83596) #09634560 válasza dunkel (#83590) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem, nem ezt akartam sugallni,igenis jó a denon, nincs szégyenkeznivalója ilyen téren. Természetesen kategóriafüggő.
Zolaas: Nem vagy Te bulvárfirkász véletlen? Azok csinálnak ilyesmiket. +1 :D

[ Szerkesztve ]

(#83597) Norbi 72 válasza meszeske (#83578) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azt a 15 éves Onkyo-t tényleg ideje cserélni! :)

Mennyi a keret?

+ a Sonykra is ráfér a csere,ahogy Sanci mondja.

[ Szerkesztve ]

(#83598) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Egy belepo szintu hazimozi rendszer kiepitesen gondolkodom. Atolvastam a bevezetot, de sajnos az ott szereplo belepo szintu erositok/rendszerek kozul mar sok nem kaphato.

Osszesen kb 100e Ft-ot tudnek most raaldozni, hasznalt megoldas is abszolut szobajohet.

Jo par oras kutakodas utan ugy tunt, hogy egy Onkyo TX-SR508 erosito megfelelne az igenyeimnek, sajnos jelenleg nem talaltam belole eladot.

Vagy tudtok esetleg ajanlani hasonlo tudasu es aru keszuleket?
Legyen rajta 3-4 hdmi, megbirkozzon a 3D-vel, universal port, FM tuner is jol jon. (Esetleg USB csatlakozo, bar az nem tudom mennyire gyakori, nem igazan latom erositokon.)
Elsosorban filmezesre hasznalnam, neha radio/mp3.

Tudnatok ezen kivul ajanlani hozza valo 5.1-es hanfalszettet? Ezzel bajban vagyok, nem igazan ertek hozza.

Elore is koszonom a segitsegeteket.

Szep napot.
Udv.

(#83599) #09634560 válasza tPedro_ (#83598) üzenetére


#09634560
törölt tag

SZia. Természetesen segitünk.
De 100 ezer kevés lesz egy 508-as szintű rendszer létrehozásához, bár szerencsével öszejöhet használtan.
Az erősítők usb-je nem alkalmas filmnézésre, erre a célra médiajátszó vagy htpc de saját pc is tökéletes ezekre vannak megfelelő topikok de mede8er vagy popcorn 400 vagyy régebbi Dune lejátszókban még senki sem csalódott...

(#83600) Norbi 72 válasza tPedro_ (#83598) üzenetére


Norbi 72
veterán

universal port mire kell neked?

3D-s,USB-s használt vasak 65-90-től kezdődnek,meg kell toldani a keretet,hogy beleférjen egy hangfalszett.

Sanci USB-n keresztül szerintem zenelejátszásra gondolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.