Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) davidunited válasza MasterMark (#59099) üzenetére


davidunited
tag

Na ha ezt tudtam volna.... Holtig tanul az ember! Lehet ink eladom....sajnos nincs pènzem ùj hangfalakra is.... Köszönöm szépen a segìtséget!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#59102) Sefter válasza MasterMark (#59092) üzenetére


Sefter
veterán

:Y gratula

Psn ID: sefter_hun

(#59103) Toobee


Toobee
veterán

Window’s 7-ről Window’s Server 2012 R2 Essentials X64-re váltás a zene szemszögéből:

Mint az sokan tudjátok, 64 bit-es Win7-et használok forrásnak, melyen XBMC fut. A Fapaci-féle blogbejegyzés után elkezdett bennem motoszkálni a kisördög, vajon tényleg ennyire rossz lenne az a rendszer, amiről etetem a DAC-ot? A héten úgy döntöttem, hogy egy próbát teszek én is. Pendrive-os telepítést választottam, viszont a 4 GB-os nem volt elég hozzá, így csúszott pár napot a dolog, de ma végre sort kerítettem a rendszer kipróbálására. Régóta hallgattam az eredeti felállást, igen jól ismerem már a hangját, ezért bátorkodom megírni ezt a hozzászólást. Tudom, friss rendszer, nincs szemét bla bla…hallgattam frissen is, nincs különbség, ugyanis semmi másra nem használom a gépemet, csak erre, közben persze folyamatosan hajózik halálfejes vitorlával, de az mellékes dolog. SSD nincs, ezért egy Samsung 103 SJ-re telepítettem az új Win-t, a gép pedig a következő alkatrészekből áll: Be Quiet S6-SYS-UA-300W, Corsair CMV8GX3M1A1600C11, AMD A10-5700, ASUS F2A85-M LE (Realtek ALC887)). A telepítés rendben zajlott, azonnal megtalálta magának a Realtek LAN drivert, így ezzel már nem is kellett foglalkoznom. Az alaplapi hangkártyát külön kellett feltelepítenem, ezzel akadt egy kis bajom, mert csak a 3. verzióval lett működőképes az S/PDIF hangkimenetem. Ezután jöhetett a Cataclys-t, ami valamiért összeakadt a Realtek driverrel, viszont miután letöröltem azt, újra működni kezdett. Mindössze annyit kell csinálni, hogy újraindítás után újra engedélyezem a hangkimenetet, ezt valamiért kikapcsolja jó poén gyanánt. XBMC-t telepítettem első körben, a legújabb 12.2-t, a beállítás után (arra figyeljetek oda, hogy a 80-as port foglalt a serverben, ezt át kell írni, mondjuk 8080-ra, hogy be lehessen kapcsolni a távoli vezérlést) jöhetett a szokásos tesztcsomagom, melyet még mindenféle optimalizáció nélkül, futó GUI-val eresztettem meg.

Jöjjön a lényeg:

Akik járnak hozzám rendszeresen, azok tudhatják, hogy folyamatos problémáim vannak az alsó tartomány feldúsulásával, de arra már rájöttem, hogy nem teljes mértékben a szoba okozza ezt, mert néhány kábel cseréjével is rengeteget tudtunk javítani rajta (ofkórsz Valhalla). Ami elsőre, rögtön feltűnt, hogy nagymértékben csökkent ez a fránya és utálatos dúsulás. Ha már csak ennyit hozott volna az új rendszer, akkor már megérte kínlódni vele, de szerencsére maradt még írnivaló. Szintén könnyen észrevehető változás, hogy mélyebbre megy a Focal egyúttal sokkal feszesebb is lett, tesztjellel nem néztem meg, hogy milyen mélyre megy, de ezt még a húgom is meghallotta, magunk közt szólva nem egy műértő. A tér sokat változott, kevesebb szemetelést érzek az egyes hangszerek körül (azaz definiálhatóbbak lettek a hangok), illetve azok hangjában, ez valószínűleg alacsonyabb jitter-re utalhat. Nőtt a színpad mérete is (illetve apróbb változásokat, mozgásokat is könnyebb meghallani), ez sem vitás, ez is azonnal észrevehető változás. Annak is nagyon örültem, hogy számomra új hangokat hallottam egy-két kedvenc zeneszámomnál, amik eddig nem voltak jelen, vagy csak amolyan valami zörög itt, az egyik zenész ráléphetett egy csomag háztartási kekszre. Sokkal közvetlenebb és hallgathatóbb hangot hallok jelenleg, mint amit a Win7-tel bármikor is elértem, pedig én is kipróbáltam a favorizált lejátszókat, de mindig visszatértem a kényelem miatt az XBMC-hez. Őszintén szólva (a hibajavító szerint ez egy sablonos kifejezés, legyen inkább őszintétlenül) nem is értem, hogy miért ültem le eddig zenét hallgatni. Egyenletesebb lett a frekvenciamenet, ez szinte biztos, de ezt is mérni kellene inkább, hangosabbnak is hallom néhány helyen a zeneszámokat, ez pedig arra utal, hogy nőtt a dinamikatartomány is. Csík Zenekar – Télbolyda című számának az elején a zenész besétál a mikrofonig, az amúgy nem túl jó minőségű felvételen kimondottan élethűen hatott az egész, ez igazából apróság, de nagyon meglepett. Visszatérve a dinamikára, miközben Danny Elfman – Fireside (Terminator) című számát hallgatom újra szót kell ejtenem: az elején, a szám felvezetésekor a két oldal széléről lágy pengetést hallani, ez eddig is megvolt, de most a jobb oldal 2/3-a környékéről határozott, de nagyon halk ütemes kopogást is hallok, tehát biztos vagyok benne, hogy nem csak felfelé, de lefelé és nőtt a dinamikatartományom. Hoppá, ebben fúvós is van? Eddig nem tudtam róla. Kész, végem van…Fourplay – Galaxia: eddig is maga volt a gyönyör, de most átértékelődött bennem ez a szám. Eddig is szólt jobbról is, szólt balról is sőt, még a felső sarokból is, tetszett, hogy lehet kapkodni a fejet, de most már érződnek magasságbeli különbségek is az oldalak között, illetve nem csak jobbról, balról és középről szól valami, hanem a közép és a két oldal közti távolság feléről-kétharmadáról is gyönyörűen kivehető hangszerhangokat hallok. George Benson – El Mar: megint csak azt tudom mondani, amit eddig leírtam. Új hangok, nem egy helyről jönnek, hanem jól hallhatóan táncoltatják őket, mozognak a térben. Nem azonnal szűnik meg a Triangulum hangja, hanem gyönyörű szépen lecseng egyre halkulva, de végig jól hallhatóan, ez eddig elveszett a „zajban”, ami végig szennyezte az összes zeneszámot. Azt hiszem egyelőre ennyi elég lesz. Hátra van még néhány program kipróbálása és a core mód, melyektől várok még egy kis javulást, bár nem vagyok benne biztos, hogy lesz kedvem ezzel foglalkozni. A nagy lépést már megtettem és minden PC alapon zenélő fórumtársnak javaslom, hogy lépje meg ezt a váltást. Biztos vagyok benne, hogy nem fog csalódni, akinek sikerül működésre bírnia ezt az operációs rendszert!

Rendszer: Emotiva XPA-2; Emotiva XDA-1; Focal 920.1; Black Noise Six. A kábelekbe most nem folynék bele.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#59104) zolaas válasza davidunited (#59101) üzenetére


zolaas
senior tag

Az erősítőt állítsd alapra, tedd direkt sztereora, illetve a dobozok méretét tedd large-ra. Akkor a teljes tartományt kiadja a frontkimeneten.
Itt a manual: guglizz barátom:)

Tobee: Én ezt talátam a boltban: Microsoft Windows Server 2012 - R2, (x64) - DVD (Hungarian)

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#59105) gyurczy válasza Toobee (#59103) üzenetére


gyurczy
őstag

Foobar-t nem erőltetted? Annak is van Androidra app-ja.

(#59106) junkpod válasza lfabian (#59063) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lehet állítani a hdmi-t hogy psssthrough vagy valami más?

Box's don't touch!

(#59107) Toobee válasza gyurczy (#59105) üzenetére


Toobee
veterán

Foobart próbáltam, nekem sosem jött be igazán a hangja.

https://barbieripnk.hu/

(#59108) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Arra lennék kiváncsi ,hogy ha a tv és a médialejátszó 3D képes, akkor a meglévő Onkyo 508-as képes továbítani a képet? Minden HDMI-vel van összekötve.

(#59109) davidunited válasza zolaas (#59104) üzenetére


davidunited
tag

Köszönöm....de google a baràtom... Màr néztem amit linkeltél (azzal kezdtem) bàr angol tudàsom = a 0-val de amit leìrtàl azt hiszem megcsinàltam.... De egy hang sem jött ki sub részen...... Végső elkeseredésemben fordultam hozzàtok!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#59110) lfabian válasza junkpod (#59106) üzenetére


lfabian
tag

A beállításokkal sztem nincs baj.Mint írtam ö még nem tud HDMI.hangot továbbítani,próbáltam RCA-val,hát inkább ne.Plusz a képet se tudom aTV-re vinni,mert nincs szabad csati.Marad a konvertálás.

fabi

(#59111) Sefter válasza Toobee (#59103) üzenetére


Sefter
veterán

köszönjük a beszámolót :R

Psn ID: sefter_hun

(#59112) Oldfighter válasza davidunited (#59109) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Hagyd azt a subkimenetet; tedd OFF állásra. A frontok beállításával foglalkozz, ahogy előttem is írták.

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59113) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
5e Ft környékén milyen sub kábelt ajánlotok?
3m-re lenne szükség.

(#59114) forma69 válasza MasterMark (#59082) üzenetére


forma69
tag

Jófajták ezek a Cantonok, nekem is ilyen zenél csak fiatalabb kiadásban.

(#59115) Sefter válasza Gergőke88 (#59113) üzenetére


Sefter
veterán

Proson vagy tdk...

Psn ID: sefter_hun

(#59116) davidunited válasza Oldfighter (#59112) üzenetére


davidunited
tag

Rendben holnap kipròbálom! Remèlem jò lesz mert nèztem aktìsubokat... De mèg hasznàltan sem olcsòk sajnos viszont nekem fontos h dübörögjön a mély....most arra is gondoltam ha nem tudom jòl beàllìtani esetleg elcserèlem egy stereo eròsìtőre vagy eladom! Pedig pont azért vettem ezt mert gondoltam frankòn fog dübörögni....nem tudtam h ehhez ilyen aktìv mèlylàda kell!!!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#59117) MasterMark válasza forma69 (#59114) üzenetére


MasterMark
titán

Jók bizony. Frontnak nekem ennél is öregebb van.

davidunited: A dübörgő mély általában rosszat jelent.

Switch Tax

(#59118) Oldfighter válasza davidunited (#59116) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A mély pontos, feszes, terjengő lehet többek között. Dübörgő semmiféleképp.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59119) Gergőke88 válasza Sefter (#59115) üzenetére


Gergőke88
addikt

Proson csak a Streamnel van?
Kacsaban ebben az arban jol latom hogy nincs kabele?

(#59120) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Ma megnéztem már, hogy milyen mélynyomó nélkül hallgatni sztereó zenét. Szóval az erősítő menüjében Off állásra raktam a subwoofert, melózzon csak a két front. :) Schiller-Morgenrot számában van néhány olyan taktus, ahol már-már a Mariana-árok mélyéről jönnek elő a mélyhangok. Na ekkor nekem meg kellett győződnöm, hogy véletlenül nem e a mélyláda kapcsolt e be magától, mert az a frekvenciasáv ahonnét azok a hangok jöttek és áradtak szét a szobámban..... :Y
Szóval nincs panasz továbbra sem az Avianok teljesítményére. Ha jól számolom, most már fél évesek lettünk. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59121) Sefter válasza Gergőke88 (#59119) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, ott.
Ebben a kategóriában ezt is ajánlom, legalább a proson szintje...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59122) Norbi 72 válasza Gergőke88 (#59113) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem ilyen van,egy noname Y kábelt váltottam,annál sokkal jobb:[link]Már nem a képen látható csatival árulják,hanem a Patmoshoz valóval.

[ Szerkesztve ]

(#59123) Gergőke88 válasza Sefter (#59121) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszi. A villak milyen celt szolgalnak rajtuk?
Nem tudom hogy holnap melyiket tudom majd megvenni. Itt a sub, de kabelem nincs hozza.
Norbi72: neked is koszi.

[ Szerkesztve ]

(#59124) Sefter válasza Gergőke88 (#59123) üzenetére


Sefter
veterán

Földelés...de én nem használom.
Egyik zugló másik kelenföld....

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59125) junkpod válasza lfabian (#59110) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jobb ha ujratöltöd, én az ac3 vagy dd hangsavosakat reszesítem előnyben.

Box's don't touch!

(#59126) Norbi 72 válasza Sefter (#59124) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kelenföldtől kicsit odébb van,Németvölgy.

(#59127) Spagyi


Spagyi
tag

Sziasztok!
Mennyire lenne szerintetek jó ötlet használtan egy Pioneer VSX-922-K 3D mozizásra első házimozi erősítőnek?

(#59128) #09634560 válasza Spagyi (#59127) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha az ár jó és hangfalak is lesznek nekivalók valamint szükséges a 3D tudás akkor semmi ellenvetésünk nem lehet: középkategória, használd egészséggel.

(#59129) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Arcam 350:[link]

Most találtam,egész jó ár érte.

(#59130) MasterMark


MasterMark
titán

Egy kép az egészről. Új szőnyeggel, új centerrel, saját készítésű állványokkal, kicsit átrendezve. :)

Switch Tax

(#59131) zolaas


zolaas
senior tag

No mikori is a sokpontegy? Meg ki is találta ki? :D

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#59132) MasterMark válasza zolaas (#59131) üzenetére


MasterMark
titán

Oké, oké, értem én. :))

Switch Tax

(#59133) junkpod


junkpod
nagyúr

Újabb fejezet sub kínlódásomra, a szervizben semmi hibát nem produkált, jelre bekapcsolt, nem búgott...
Itthon továbbra is gondja van a jellel: tv adás esetén néha bekapcsol mikor gondol egyet, de érdektelenség hiányában egy idő után kikapcsol. Ha 5.1 anyagot járatok akkor bekapcsol (bár késve) de tartja magát végig. Ez szöget ütött a fejembe és feltekertem az avr-en a sw csatornát +10dB-vel. Így már bekapcsol tv-re is és tartja is (bár így is késik).
Na ehhez mit szóltok?
Mintha alapon a mély kevesebb is lenne a szükségesnéla korrekció nélkül.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#59134) Toobee válasza junkpod (#59133) üzenetére


Toobee
veterán

Kabelt csereltel mar? Addig felesleges kinlodni barmi massal.

https://barbieripnk.hu/

(#59135) nebulo5 válasza junkpod (#59133) üzenetére


nebulo5
senior tag

Érdemes lenne más kábelekkel is próbálkoznod (nem követtem az előzményeket, talán már túl vagy rajta), vagy a jelenlegi kábeledet esetlegesen zavarható tényezőket (más kábelektől felszedhető zavarok) neutralizálni. Korábban, nálam is volt hasonló jelenség, de kábelcserével megszűnt.

Üdv: nebulo

(#59136) lfabian válasza junkpod (#59125) üzenetére


lfabian
tag

Sajnos a számomra érdekes (70-évek) zenéiből kicsi a választék. Jazz és Blues zenékből, viszont szerencsére tudok válogatni.Ezért biztos nem cserélek erősítőt.

fabi

(#59137) Toobee


Toobee
veterán

Nem olyan rég találtam: Hindi Zahra - Handmade. Marokkói csajszi, nekem nagyon tetszik a zenéje.

Hindi Zahra - Stand Up
Hindi Zahra - Beautiful Tango

https://barbieripnk.hu/

(#59138) Oldfighter válasza MasterMark (#59130) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Látom, még egy kis fehér diszperzitet is felhasználtál. :D

Én még kicsit széjjelebb húznám azokat a frontokat. A mélyládát meg megcserélném azzal a fronttal mellette.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59139) MasterMark válasza Oldfighter (#59138) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig úgy volt.
Közel ülök a TV-hez, 2 méter alatt, ezért raktam összébb, szerintem így jobb.
Ezért van ennyire beforgatva is.

Az nem festék, csak olyan bútorlapból vágtam, amin fehér bevonat volt, az volt kéznél :DDD
De ez maximálisan ideiglenes, amíg lesz rendes TV állványom.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59140) Oldfighter válasza MasterMark (#59139) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Akkor a kép torzít egy keveset, azt hittem, hogy messzebb ülsz tőle. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59141) MasterMark válasza Oldfighter (#59140) üzenetére


MasterMark
titán

Mert elhúztam a kanapét. :DDD

Switch Tax

(#59142) zolaas


zolaas
senior tag

No ma megint okosabb lettem 1 tapasztalattal. Ha vmi nem szól, ne rohanjak új hangszórókért, hanem nézzem meg a vezetéket, nem e kihúzta ez a kisördög....Az éjjel éppen a HS 280-kon hallgattam egy kis zenét, mikor elkezdett recsegni az egyik oldalon a közép. Én meg, mivel úgyis típushiba ( van ithhon tartalék:D) kicseréltem most de. Erre ugyanúgy recseg... mondom ezzel meg mi lett? Akkor keztdtem nézni a kábeleket...no comment. Hiába fiatal apuka vagyok még :D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#59143) #16729600 válasza MasterMark (#59139) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egész jók lettek a saját készítésű állványok,pláne hogy milyen horror ára van a gyáriaknak.

(#59144) MasterMark válasza #16729600 (#59143) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem is. :)

Még nincs teljesen kész ugyan.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59145) Nonner


Nonner
tag

Egy szép karácsonyi ajándék, ajánlom figyelmetekbe:

http://www.hifipiac.hu/hirek/linn-%E2%80%93-24-bits-of-christmas

Sajnos az első néhány napról lemaradtam...

(#59146) #16729600 válasza MasterMark (#59144) üzenetére


#16729600
törölt tag

Frankók nagyon,kis csiszolás lakkozás,esetleg festegetés és perfekt lesz.Ebből meg is tudnál élni simán :)

(#59147) Sefter válasza Norbi 72 (#59126) üzenetére


Sefter
veterán

pályaudvartól 2 perc...

Psn ID: sefter_hun

(#59148) Sefter válasza junkpod (#59133) üzenetére


Sefter
veterán

Vedd ki a kábelt az antenna és utp mellől !
Sajnos nem lehet egy csatornában vinni mindenféle kábelt...

(#59130) MasterMark
Klafa :K
Milyen sub az, mert nem látom rendesen..?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59149) #16729600


#16729600
törölt tag

Pár gyöngyszem az Osztrák használt piacról :

Ezt lehet ,hogy holnap megveszem és felhajítom a polcomra.Kíváncsi vagyok sztereóban mit mutatna.

Ez meg megbontható 800 € + 400 €. Egyben 1100 €

[ Szerkesztve ]

(#59150) MasterMark válasza Sefter (#59148) üzenetére


MasterMark
titán

Canton Plus C

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.