Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Dorian válasza zolaas (#59299) üzenetére


Dorian
félisten

Én ennyit látok csak a leírásban:
"1" Soft Textile Dome"

Nem volt semmi előjel, a bemérőhang közepén egyszer csak elhallgatott, aztán kiírta, hogy nem talál bal surroundot.

Nem tudom, hogy amit Ginola linkelt, olyant kell-e venni, komplett tokozattal vagy mivel, vagy elég csak egy ugyanekkora selyemdóm.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59302) ginola válasza Dorian (#59301) üzenetére


ginola
addikt

Mióta írtad, hogy ez történt bújom a netet, de nem találok több infót róla....ha találok vmit priviben írom! Lehet elfáradt....

(#59303) Dorian


Dorian
félisten

Előre is köszönöm Mindenkinek a segítséget!

Ez a bemérés a sub próbálgatás miatt volt, maradnom kellett volna a seggemen.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59304) cekkk válasza Dorian (#59303) üzenetére


cekkk
veterán

Tőlük tudsz venni, de drága lesz, legalább is amikor én kaptam ajánlatot tőlük egy dobozra hangszóró készlet nélkül, nem volt sokkal olcsóbb mint a új doboz.

A gyárnak írnék még neki vagy , "dali c25-g1" a típusa ennek a sugárzónak és úgy keresném a neten, de mindenhol drága amit eddig láttam :(

(#59305) Dorian válasza cekkk (#59304) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi. Basszus, ha használtan veszek egy pár C1-et komplett, az majdnem annyi, mint a két magas...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59306) ginola válasza Dorian (#59305) üzenetére


ginola
addikt

Vifa BC25SC06-04, ezt írják egy kínai honlapon... a fene tudja.

(#59307) troooper


troooper
tag

Szevasztok!

3x5 m-es szobába LCD tv hez szeretnék a tv hang kiváltására vmit. A tv a 3m es fal egyik sarkában van.
2.0 hangfal párt vagy egy 2.1 hangprojektort ajánlanátok inkább? Az elhelyezés miatt a hangprojektor felé hajlok. A 2.0 hangfalakat a tv mellé a szőnyegre tudnám csak rakni, és tőle 1 méterre van az ágy.

(#59308) cekkk válasza Dorian (#59305) üzenetére


cekkk
veterán

Látom szép áruk van, esetleg próbálkozz meg azzal amit Ginola írt a Vifaval az már van 10 pár dollárért :)

(#59309) Oldfighter válasza Dorian (#59303) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Basszus, azért ez így nem semmi. :( Új, bejáratlan hangdobozoknál még megérteném, a bemérés nem alacsony hangerőn történik, simán kinyírhatja a hangsugárzókat, bár nem így kéne ennek akkor se történnie. Remélem sikerül valami olcsó megoldást találnod.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59310) BBéci válasza Norbi 72 (#59300) üzenetére


BBéci
titán

Erősítőre megadnak hangnyomást? Annak szerintem semmi értelme, mert leginkább a hozzá csatlakoztatott hangdobozoktól függ a mértéke.

(#59307) troooper
Inkább a hangdobozpárt ajánlom, mint azt a Samsung lomot, de a dobozokat kötelező állványra tenni, földön drámaian szarul szólnának.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59311) Oldfighter válasza troooper (#59307) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A sarokelhelyezés nem a legjobb megoldás, bár sztereó jelnél még nem vészes. A szőnyegen való elhelyezésről viszont le kéne mondanod, mert a hangdobozok magas sugárzóinak kb a fülmagasságban kéne lenniük.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59312) troooper válasza Oldfighter (#59311) üzenetére


troooper
tag

Sajnos nem tudom máshogy átrendezni a szobát. Sejtettem, h nem a legjobb hely a szőnyegen elhelyezés, ezért írtam, h inkább a hangprojektor. Ezek szerint az jobb megoldás lenne?

Szerk: akkor marad a 2.0 és nézek alá egy-egy sámlit :)

Uraim, köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

(#59313) Oldfighter válasza troooper (#59312) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Azt meg nem sarokba találták ki. Ott közrejátszik a két oldalsó párhuzamos felület. Ez, sarokból kiindulva nem teljesíthető.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#59314) Norbi 72 válasza BBéci (#59310) üzenetére


Norbi 72
veterán

Amit nemrég linkeltem tesztet,abban van benne.Amikor arról társalogtunk,hány ohm-os hangfalat lehet az erősítőre kötni.

De végülis mindegy,mert én már biztos nem próbálom ki a bemérést.

[ Szerkesztve ]

(#59315) Dorian válasza Oldfighter (#59309) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy most fáradt el. Olyasmi lehet, mint amikor az izzók is felkapcsoláskor pukkannak el, egy intenzív igénybevétel hatására.

Norbi 72:
Most is azt mondom, hogy ettől félni nem érdemes, ez volt kb. az 30. bemérés amit csináltam eddig. Ha nem most, akkor egy filmnél történik.

Most agyalok, hogy ha fizikailag kompatibilis, akkor igazából más magas is jó lehet, ami ugyanúgy 4ohm-os. Ez a Vifa is papír szerint (átvitelben, érzékenységben) igazából jobb, mint az eredeti, mi történhet, ha ilyent teszek bele... Persze párban cserélve.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59316) Ed Parker válasza Dorian (#59291) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem egyszer egy polk rti a3 ment így haza.
Szerencsére a focalok túlélték,de nem kísérletezem többet :N

(#59317) ginola válasza Dorian (#59315) üzenetére


ginola
addikt

Akkor mindkét surroundban érdemes lenne cserélned!

(#59318) robi-k válasza ginola (#59317) üzenetére


robi-k
őstag

Sziasztok,

Egy Pioneer SC-LX 82 vajon ér annyit zenében, mint pl. egy Denon AVR-4308/4310?

(#59319) BBéci válasza robi-k (#59318) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam olyan Pio és 4308 is, nekem jobban bejött a Denon hangja, de ez nagyrészt ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59320) gyurczy válasza bajnokpityu (#59283) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem tudom akarom-e. :DDD

Viccet félretéve érdekes lenne összevetni a DIY és a gyári megodást.

(#59321) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Ezt már régóta megakartam kérdezni, de mindig elfelejtettem. Mozikba milyen hang van? Ugyan úgy ott is DTS meg DD? És pl egy szinkronos filmnél, akkor ugyan úgy - adott esetben - 600kb/sec-es DD megy? Eredeti hangnál meg 3-4-5000 kb/sec-es DD/DTS? Ugyan az, mint a később kiadott BD lemezeken?

(#59322) Vikthor


Vikthor
nagyúr

sziasztok!

ha berendelek egy hc8000-es mitsu projektort amerikából, akkor minden további nélkül hajthatom egy 220V to 110V konverterrel itthon? nem lesz baja vagy ilyesmi?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#59323) #09634560 válasza nagyfejü (#59272) üzenetére


#09634560
törölt tag

7.1-re a surrounb back.
Height az a frontok főlé, wide az a frontoktól kifelé lévő hangsugárzókra, bi amp pedig értelemszerüen ftontokra biampolva kell kötni.

(#59324) Dorian


Dorian
félisten

Hoppá. Lehet, hogy az erőlködő egyik surrounk végfoka ment ki? :U
Rákötöttem a hátsókat frontnak és sztereó zenén úgy tűnik rendben van...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59325) junkpod válasza bajnokpityu (#59281) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet, hogy egyszerű "multiméter" eszközzel ez nem mérhető dolog?
Semelyik egyenáramű Volt mérés értéktartomány se mutat semmit, semelyik kábellal sem, akármelyeik forrással sem.

:W

Box's don't touch!

(#59326) Norbi 72 válasza Dorian (#59315) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sajnálom,ami veled történt,de az ördög nem alszik... :(

És lehet,hogy macerás,de fülre teljesen jól be lehet lőni a cuccot.

(#59324) Dorian: Nocsak,lehet hogy a vas hibásodott meg?Az se jó hír..

[ Szerkesztve ]

(#59327) Ed Parker válasza Dorian (#59324) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van lakásbiztosításod?
Lehet hogy fizetne a biztosító.

(#59328) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok, 20m-re kéne vinnem az optika kimenetem jelét. Kábelt csak 10m-est találok... Kettőt össze lehet hozni valahogy?

plata o plomo

(#59329) #09634560 válasza KisTücsök (#59321) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek is vannak,HD-k is ott kerültek bevezetésre. de SDDS és THX EX és THX ASA is létezik. A DTS-t külön lemezzel viszik be.

(#59330) Dorian válasza Ed Parker (#59327) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, van, ingóságra is. Ilyesmire vajon fizet?

Most agyalok, hogy lehetne kipróbálni a surround hangfalkimeneteket. Mert persze miután beméréskor történt az, ami, le is vannak most tiltva hiszen úgy gondolja, hogy nincsenek hátsók...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59331) szityo83 válasza Dorian (#59324) üzenetére


szityo83
tag

Milyen erősítőd van?

(#59332) Ed Parker válasza Dorian (#59330) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Muszáj neki,mivel tönkrement.
Ha nem is az egész cuccot,de a javítást.

(#59333) ginola válasza Dorian (#59330) üzenetére


ginola
addikt

Csinálj egy új mérést!

(#59334) BBéci válasza Norbi 72 (#59326) üzenetére


BBéci
titán

Mit állítasz be fülre? A szobaakusztika korrekciót? A csatornánként 5-8 sávos parametrikus ekvalizátort?
Még a hangerő szintekhez is erősen ajánlott egy hangnyomásmérő műszer használata.

(#59328) code1005
100 métereset is lehet kapni, nem jó helyen kerested. A toldás szigorúan tilos!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59335) #75912448 válasza ginola (#59333) üzenetére


#75912448
törölt tag

Még 1-2 mérés és 2.0 lesz a rendszer :U

(#59336) Toobee válasza zolaas (#59285) üzenetére


Toobee
veterán

Én nem automatázok. De Saeco Odea Go beállítva SiD-től egész használható cucc. Kávés topikban megtaláljátok.

https://barbieripnk.hu/

(#59337) #75912448 válasza Toobee (#59336) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azon gondolkozom, hogy mozigép esetén AMD WASAPI bitstream esetén -ami elvben kikerüli az oprendszert- is lehet ekkora különbsaég? Tuti kipróbálom, csak eszembe ötlött :)

(#59338) Dorian válasza ginola (#59333) üzenetére


Dorian
félisten

Eszem megáll. Most úgy tűnik a mérés hülyült meg.
Remélem ha újat csinálok jó lesz, mert mielőtt beírtam ide először 2x is ismételtem ugyanazzal az eredménnyel, tehát nem talált bal hátsót. Most össze vissza dugva-cserélve (csatornák és hangfalak) minden passzolt, manuálisan visszaállítva a surroundokat pedig filmben is volt bal hátsó, magas hang is.

Kikapcsolok, áramtalanítok, mérek és talán kiderül vmi..

szityo83:
Denon 2809

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59339) ginola válasza Dorian (#59338) üzenetére


ginola
addikt

Vagy a mikrofon kábele sérült.....ismerősnek is volt rá példa!

[ Szerkesztve ]

(#59340) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Szeretnék új Front sugárzókat venni.
Jelenlegi cuccaim:
Erősítő: Kenwood krf-v7060d
Front sugárzók: Épített SAL 3utas hangfalak 30cm-es mélyekkel
Surround + center: Yamaha NS-P60

Eddig két kiszemeltem van:
Wharfedale Diamond 8.4 /50ezer/
YAMAHA NS-555 /65ezer/

Melyiket ajánlanátok inkább? Vagy tudtok jobbat ebbe az árkategóriába?

(#59341) Dorian


Dorian
félisten

Elnézést a pánikkeltésért, vagy a bemérő elektronika, vagy a mikrofon hülyült meg. :W

Ki-bekapcs és újabb mérés szerint minden ok. Azt hiszem most iszom egy szilvapálinkát. Vagy kettőt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59342) Toobee válasza #75912448 (#59337) üzenetére


Toobee
veterán

Én koax wasapizom. Nem akarok én belehajszolni senkit, csak leírtam, hogy mi változott itthon.

https://barbieripnk.hu/

(#59343) mandju válasza #75912448 (#59337) üzenetére


mandju
senior tag

AMD Wasapi Bitstream esetén is nagy különbség van.
Én tegnap óta kísérletezem, egész jó sikerekkel.

Már csak a harmony one plus-t nem tudom működésre bírni a hp ir-rel... eddig ment win7-8-8.1 és openelec alatt is.

Most server alatt sehogy nem akar összejönni, pedig már kipróbáltam minden féle trükköt...

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59344) #75912448 válasza Toobee (#59342) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem kell engem hajszolni :) SSD alatt pikk-pakk ki tudom próbálni, ha bejön, lehet majd váltani.

(#59345) DjKoxi válasza junkpod (#59325) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezt váltakozóáram állásban kell mérned. A "0" szint 0,775V.

[ Szerkesztve ]

(#59346) Toobee válasza mandju (#59343) üzenetére


Toobee
veterán

Ha XBMC-t használsz, akkor telefonos app is jó lesz, még meg nem találod a megoldást.

https://barbieripnk.hu/

(#59347) mandju válasza Toobee (#59346) üzenetére


mandju
senior tag

Jelenleg így használom. Laptopról, illetve iphoneról irányítom.

Igazából még egy gondom van, a megosztások nem látszanak a hálózaton. Intézőből elérem, az ip cím beírásával, de pl a wd tv live nem látja a hálózaton...

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59348) Toobee válasza mandju (#59347) üzenetére


Toobee
veterán

A tűzfalat kapcsold ki a netsh advfirewall set AllProfiles state off paranccsal, utána jobb klikk a mappára és ott már be tudod állítani a megosztásokat. Én gond nélkül látom az itthoni hálózatomról a gépen lévő megosztásaimat.

https://barbieripnk.hu/

(#59349) mandju válasza Toobee (#59348) üzenetére


mandju
senior tag

Tűzfal kikapcsolva... megosztásokat látom, de csak intézőből... pont ez a baj. tc-ben nem látszik a server... szerintem valamit elállítottam a házirendekben, mikor próbáltam az automata kijelentkezést letiltani... mert 110 perc után mindig kijelentkezett és elhallgatott a zene...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59350) ginola


ginola
addikt

Szia
Velodyne CHT Q szériához adnak mérőmikrofont. Véleményetek szerint, használjam e az erősítő mikrofonos bemérése előtt, vagy után, vagy elég ha a subot alaphelyzetbe állítom és az AVR mikrofonja bemér? Kissé ellentmondó dolgokat találok a neten róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.