Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) bajnokpityu válasza forma69 (#58897) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miért anyag alapján választasz kábel,miért nem meghallgatás,láncbaillés alapján?
Ársorrend alapján nekem a MIG elnevezésű diy kábel, a VDH 122, és a dynavoice lenne ajánlatom,mint ezüstözött kábelek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58902) gógyi


gógyi
aktív tag

Uraim!

Olvasgatom már egy ideje a topikot, 5.1 es rendszert keresek. Megfogadtam a tanácsotokat elmentem hallgatózni. Eddig Wharfedale Diamond 10.6 – ot , valamilyen Magnat Vectort és Dali Lektor 6-ot sikerült meghallgatnom.

Sajnos egyedül a Dali tetszett igazán. Denon X2000-ben gondolkodom.

Hallgatózás után hazamentem, megnéztem a Samsung bögreszettemmel a
2 Guns-t, de az élmény megvolt, röpködtek a golyók körülöttem rendesen és ez is elbizonytalanít egy csöppet. Viszont zenére nagyon kiábrándító a Samsung.

Légy szíves győzzetek meg! Valóban hatalmas előre lépés lenne az új rendszer? Megéri a 439ezer forintot? Egyenlőre subot még nem is vennék.

Esetleg érdemes lenne meghallgatnom egy Dynavoice Challenger M-65 EX V4-t is?

A szobám 5X6 méteres, de koporsó alakú, mert tetőtér.

Bármilyen ötletet szívesen olvasnék!
:R

(#58903) Sefter válasza Toobee (#58891) üzenetére


Sefter
veterán

a DAC-tól jobbra levő polcon az miaz :F (nem emléxem rá...)
csini babarózsaszín szoba... ;]

tudom-tudom a fények.. :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#58904) mp54 válasza JohannZimu (#58868) üzenetére


mp54
senior tag

Nem az. Lehet hogy figyelmetlenül olvastam...?

(#58905) mp54 válasza t-bali3 (#58883) üzenetére


mp54
senior tag

Igen.

(#58906) JohannZimu válasza mp54 (#58904) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Lehet én értettem félre. Elnézést.

(#58907) Patice válasza Toobee (#58891) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha elég a 2x1,87 m-es Coincident, akkor jó áron veheted ValhallA-tól szintén. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58908) forma69 válasza bajnokpityu (#58901) üzenetére


forma69
tag

Messze lakom Bp.-től tehát a próba nem megoldott, amit többen használnak és hallották a javulást is az nem lehet rossz. Lánctól függetlenül amit itt a többség jónak ítél meg hallottak alapján.

(#58909) Tamoo válasza forma69 (#58908) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Majd megtanulod még, hogy csak a saját fülednek hihetsz.
Vagy nem. Néha nekem is sikerül elkövetni ezt a hibát. :D

[ Szerkesztve ]

(#58910) Norbi 72 válasza forma69 (#58908) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én öreg Hamáról váltottam Qed XT-re,nekem bejött,szebb lehet a hangja,nagyobb a tere.

De nem mindegy,milyen erősitőt/hangfalakat kell kiszolgálni..

Mondjuk én se a saját rendszeremen hallottam először(NAD/Focal/MA/Polk),de tetszett,bevállaltam,és szerencsére jól jártam. :)

Annyi fajta kábel van,hogy egy életen át lehetne kisérletezgetni..

[ Szerkesztve ]

(#58911) adodaniel válasza forma69 (#58897) üzenetére


adodaniel
őstag

Én Audioquestről váltottam QED Silver Anniversary XT Bi-Wire-re, határozottan megérte.

(#58912) Toobee válasza Sefter (#58903) üzenetére


Toobee
veterán

Az egy Wadia 151. Csak vendegeskedik. Amugy meg cseresznye, csak megszaladt a feher kikevereskor :D

Xt: sokat tologattam, ez a tav meg nem art neki.

https://barbieripnk.hu/

(#58913) forma69 válasza Norbi 72 (#58910) üzenetére


forma69
tag

Denon-Canton közé kéne, de még csak érdeklődnék mik a népszerűek. Ezt a Qed silver-t nézegettem én is.

(#58909) Tamoo:bízom a többiekben.

(#58911) adodaniel: miben változott a hangzás?

[ Szerkesztve ]

(#58914) bajnokpityu válasza forma69 (#58908) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor vegyél használtat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58915) forma69 válasza bajnokpityu (#58914) üzenetére


forma69
tag

Ha találok valamit, ez esetben szóba jöhet az is.

(#58916) Norbi 72 válasza forma69 (#58913) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dynavoice tesztet olvastad?[link]
Elég jókat írnak róla.Monjuk még nem mondtad,mennyit szánnál rá,hány méter kell,stb..

(#58917) xtremetuning válasza Toobee (#58912) üzenetére


xtremetuning
addikt

10 centi a faltól ? :Y
És mi lesz a hangfalon kívülre eső színpaddal ? Elviszi a cica ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#58918) Tamoo válasza Norbi 72 (#58916) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szívesen olvasgatom én is az ilyen teszteket, de egyébként túl sok értelme nincs. Meg mások véleményének se. Max a fületbe suttogják, hogy "mit kell" hallanod. Akaratukon kívül is befolyásolnak. Kezdők ebbe rendszeresen belecsúsznak szerintem. Csak a saját fülnek szabad hinni, ezért nagyon fontos a próba.

[ Szerkesztve ]

(#58919) gyurczy válasza xtremetuning (#58917) üzenetére


gyurczy
őstag

Olyan nincs is. :DDD

(#58920) spiky03


spiky03
veterán

Ha valaki egybe szeretne egy jó szettet venni. :)
Polk+Velo

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58921) forma69 válasza Norbi 72 (#58916) üzenetére


forma69
tag

Olvastam persze. 5m lenne össz. 3000ft/m-ig.

(#58922) adodaniel válasza forma69 (#58913) üzenetére


adodaniel
őstag

Hasonlót tapasztaltam, mint amit Norbi72 fórumtárs írt, még annyit, hogy dinamikában is javulást éreztem. De ahogy itt sokan írták, neked kell hallanod, csak az számít.

(#58923) forma69 válasza adodaniel (#58922) üzenetére


forma69
tag

"Magasba húzást" az előzőhöz véltél e felfedezni?

(#58924) Norbi 72 válasza Tamoo (#58918) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ez igaz.

Egyébként pont ajánlani akartam a Sinus kábeleidet,de az rövid.

(#58925) Toobee válasza xtremetuning (#58917) üzenetére


Toobee
veterán

A magas 55-re van a faltól. El, ha máshogy rakom, akkor más hibák jönnek elő, amik jobban zavarnak. Amit tud a szoba, abból főzök. Hidd el, el tudnék viselni +1 méter szélességet.

https://barbieripnk.hu/

(#58926) JohannZimu válasza gyurczy (#58919) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Dehogy nincs, nálad tegnap is volt...amikor a "jámborok" nem takartak. ;]

(#58927) gyurczy válasza JohannZimu (#58926) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha takartak, akkor meg lelépett a zenekar fele, a színpad egy terjedelmes része pedig másik dimenzióba ugrott át.

Hogy más is értse, a jámbor:

(#58928) xtremetuning válasza Toobee (#58925) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem is a magassal lenne bajom.....szegény dupla közép, ami jobban zavar...
Mennyi a belső táv a frontok közt ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#58929) Norbi 72 válasza spiky03 (#58920) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ejha!Arról a subról elég jókat olvastam.

F@sza,hogy belinkelted,máris jár az agyam...

(#58930) Patice


Patice
nagyúr

Vasárnap du. 16:00-ra tudok szerezni két jegyet a Zeneakadémiára, Varázsfuvola előadsára.

Valaki esetleg társulna? :)) :B Egyedül nem akarok menni, asszony meg már anyósnál lesz addigra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58931) Toobee válasza xtremetuning (#58928) üzenetére


Toobee
veterán

A két magas között 270 cm. Ha jössz segíteni tologathatjuk :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#58932) Oldfighter válasza gógyi (#58902) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Neked kell eldönteni, hogy mekkora javulást érzékelsz. Ha neked elég a bögrék tudása, akkor költsd másra a pénzt. Ha nem....akkor nem vitás, hogy csere. Mondjuk elég nehéz elképzelni, hogy még filmeknél se tapasztalsz eltérést. A Dynavoicet még feltétlenül hallgasd meg; kevesebbe is kerül a Dalinál, előadásmódja viszont az áráért kiváló.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#58933) xtremetuning válasza Toobee (#58931) üzenetére


xtremetuning
addikt

Fiatal kölyök létedre egy vénemberrel tologattatnád ?
Én 15-15 centit összébb raknám. Jót tenne a középnek.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#58934) Toobee válasza xtremetuning (#58933) üzenetére


Toobee
veterán

Nem egy emberes, mert akkor kiesik a 20 Ft-osokból épített torony a jobbos alól, amit még Tonyoval csináltunk. ;] Meg ígérted is, hogy jössz...összekötném a kellemest a hasznossal.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#58935) Warter válasza Patice (#58930) üzenetére


Warter
őstag

Nem is rémlik, hogy lenne a varázsfuvolában Sára nevű előadó. :DDD

(#58936) ricsik válasza Norbi 72 (#58910) üzenetére


ricsik
őstag

És van rajta dugó? Ha jól tudom a gyári dugó felszereléséhez spéci szerszám kell, persze normál dugó nem gond.

(#58937) Norbi 72 válasza ricsik (#58936) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nincs rajta,nem tervezem ki-be kötögetni.

(#58938) forma69 válasza Norbi 72 (#58937) üzenetére


forma69
tag

Tőled is kérdezném:"Magasba húzást" az előzőhöz véltél e felfedezni?

(#58939) BBéci válasza Patice (#58930) üzenetére


BBéci
titán

Azt nagyon szeretném megnézni, de csakis asszonyostól, nem pasival! Remélem megérted!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58940) ProdyG


ProdyG
senior tag

Segítséget szeretnék kérni a 2 front, illetve a hallgatási pozíciók közti távolságok tekintetében:
Mik a szabályok? Nálam most a 2 front közti távolság valamivel nagyobb, mint a frontok és a köztem levő távok.
Ha jól sejtem ez nem a legjobb így. közelebb tudom tenni egymáshoz a frontokat, ha érdemes. Léteznek esetleg optimális távolságarányok?
köszi

(#58941) adodaniel válasza forma69 (#58938) üzenetére


adodaniel
őstag

Részletesebbnek hatnak a magasak, de számomra nem tolakodóan (ha ezt érted magasba húzáson).

(#58942) forma69 válasza adodaniel (#58941) üzenetére


forma69
tag

Valami ilyesmire, a rézhez viszonyítva a magas több, fényesebb, teresebb, részletesebb, füllel halhatóan stb.

[ Szerkesztve ]

(#58943) Oldfighter válasza ProdyG (#58940) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az ideális az lenne, ha a két front, illetve te, egy egyenlő oldalú háromszög csúcsaiban lennétek. A frontok semmiféleképpen ne legyenek ennél szélesebben.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#58944) dunkel válasza ProdyG (#58940) üzenetére


dunkel
őstag

Az a szabály, hogy úgy állítsd be ahogy a legjobban szól :)
Vannak irányelvek amiket Oldfighter kolléga leírt. Ebből elindulhatsz. Próbálj ki több pozíciót majd hagyd ott ahol a legjobb. Ha nem egyértelmű/nem tűnik fel azonnal, akkor hagyd ott 1-2 napig és ismételd meg a folyamatot. A doboztologatás mellett a dobozok forgatása ugyanúgy játszik.

Ha véletlenül nem a szabályoknak megfelelő elrendezés tetszik a legjobban, akkor titkold el, nehogy ki legyél közösítve! :DDD

(#58945) adodaniel


adodaniel
őstag

A Denon AVR-1911-es ki tudná szolgálni ezeket a szetteket?

Mordaunt Short Aviano
Tannoy Mercury V4i
Tannoy Mercury V

Véleményetek szerint melyik lenne a legnagyobb előrelépés a mostani Mordaunt-Short MS904 + 905C + 092 szettemhez képest?

Egyenlőre csak nézelődök, esetleg más javaslatokat hasonló árkategóriában szívesen elfogadok. Természetesen bárminemű válasz esetén is meg fogom hallgatni személyesen is a szetteket, csak kíváncsi vagyok. :)

(#58946) Oldfighter válasza adodaniel (#58945) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igen, kitudná. Erősítőben még meghallgatnám mondjuk a Marantzot is; 500x, 600x közül bármelyiket.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#58947) Pinochet


Pinochet
tag

[link]
Erre a problémára valakinek ötlete? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#58948) ProdyG válasza Oldfighter (#58943) üzenetére


ProdyG
senior tag

ok, tehát szabályos háromszög.
Én eddig egyenlő szárúban gondolkodtam, és a 2 szár egyenkénti hossza rövidebb volt, mint a 3. oldal (2 front közti táv). Ezen változtatok a másik irányba, köszi

dunkel: ok :D

(#58949) greike válasza adodaniel (#58945) üzenetére


greike
tag

Még vedd számításba a Dynavoiceból a Definition df5 vagy a Challenger m65 szettet.Xerobyte fórumtárs Denon erősítővel nagyon dicsérte a Challengert. Barátom most cserélte le a Dali Conceptet Definitionra és neki sokkal jobban tetszik a Dynavoice.

(#58950) #09634560 válasza Pinochet (#58863) üzenetére


#09634560
törölt tag

A digitális hang akkor megy el ha nem egyezik a frekvencia a küldött frekvenciával igy szerintem az erősitő elöregedett alkatrészei tréfálnak meg. Ki kel próbálni egy másik erősitővel és ha az nem csinálja akkor a technics bizony cserére vagy szervizre szorul...

Gógyi: hallgasd meg de vedd figyeloembe hogy a dali-denon páros remekelni fog a késöbbiekben is, akár zene akár film, mig a Dyna inkábbb mozis karakter szerintem. A csere pedig ne legyen már kérdés tárgya, ha egyszer zenére nem jó a samu..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.