Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) bajnokpityu válasza spiky03 (#59444) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de bácsi,ennél tovább kéne gondolkodni. nem divatból, vagy logo alapján vásárolni. van olyan,hogy opel jobb választás,mint egy bmw.

többek irtuk,h a focal igazából electrától fölfele az igazi. Magam részéről e kategória alatt sokkal inkább vásárolnék 24xtől felfele elacot, silvertől monitor audiot, cantont, tehát kommerszebb cuccot, vagy ha nincs ennyi, akkor conceptet, vagy kevéssé márkás dobozokat.

Kittosz: ne is mond. tegnap ajánlgattam Toobeenak win 2012 alá a mpc-hc-t. közvetlen ezután fél óra alatt nem sikerült megoldanom,h ne kockásodjon be a kép néhány másodperc után. Aztán felraktam az xbmc-t, és megnéztem inkább egy filmet. xbmc van a legközelebb a dedikált médialejátszóhoz. de ezt meg agyonvágja a win2012 idióta jelszóbekérése, kikapcsolómenüje. Viszont sajnos azt kell mondjam, bizalomgerjesztő első blikkre a hangja, és a képe is. Xbmc szemcsésedésével kellene még megbarátkoznom, még nem tudom, hogy oldjam meg, hogy elérje a madVR képminőségét.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59452) cekkk válasza JohannZimu (#59449) üzenetére


cekkk
veterán

MEg kell majd néznem nekem is ezt. Mivel nem foglalkoztam vele, de erre nagyon egyszerű a megoldás Win7/8 filmezni server zenét hallgatni.
Ha erre majd az jön, hogy hú két operációs rendszert stb, ez ugyan olyan mint aki egyik gépével zenél mással meg filmezik.

(#59450) Toobee
Én csak arra reagáltam, hogyha olyan szar lenne az xbmc akkor nem használnád, a foobar is tökéletesen vezérelhető androidról és ha jól látom a jrivel is a sokak által nagyon szeretett lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#59453) TCr válasza cekkk (#59446) üzenetére


TCr
veterán

Lehet Tamoo volt, már nem emlékszem pontosan, de nem is ez a lényeg, hogy ki volt.
További vitát kizárandó azért maradjunk annyiban, hogy Toobee közel sem azon a szinten van, hogy "HTPC + XBMC azt csók".

Tamoo sem volt.

[ Módosította: Tamoo ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59454) #16729600


#16729600
törölt tag

Szerintetek a Proson Event 41 hátsó mennyire lenne életképes egy Dali Lector szett mögé?Pécsi barátom bevásárolt,de sub vétel után kimerült anyagilag és kis pénzből kellene átmenetileg megoldania a teljes térhatást.

( Esetleg akinek lenne eladó. megvenné Pécsi átvétellel,ha azt mondjátok szükségmegoldásnak elmenne egy ideig. )

(#59455) JohannZimu válasza cekkk (#59452) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Egy Win áráért már stabil médialejátszót kapni. Egy kellően jó HTPC + Win 2012 áráért jobb zenelejátszót is.
Nos? :F

(#59456) Vikthor válasza TCr (#59441) üzenetére


Vikthor
nagyúr

de lehet egylapon említeni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#59457) TCr válasza Vikthor (#59456) üzenetére


TCr
veterán

Ok, akkor lehet. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59458) cekkk válasza JohannZimu (#59455) üzenetére


cekkk
veterán

Filmezni bőven elég egy opencelec (ingyenes), viszont egy win szerver árából te még nem veszel szerintem egy olive lejátszót, mert ahogy látom igen milliók fölött vannak, és a használt kb mint a fehér holló.

(#59459) Tamoo válasza JohannZimu (#59455) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ubuntu Studio, Audiophile Linux, XBMC ingyenes. :)

(#59458) cekkk: Nem vesz, mert már van Neki. :))

[ Szerkesztve ]

(#59460) Toobee válasza JohannZimu (#59455) üzenetére


Toobee
veterán

A win servernek van 180 napig használható változata, amit ha jól hallottam, utána még ennyivel meg lehet hosszabbítani. Meg álszentek se legyünk...:DDD Nem vagyok benne biztos, hogy ennyi pénzből kapni jobb futóművet. Hardverigénye: 2x4 GB RAM, mondjuk egy A8-5600, valami lap 20 körül, egy normálisabb táp 20 körül, egy ház, meg SSD, vagy merevlemez. De használtan is lehet nézelődni.

https://barbieripnk.hu/

(#59461) spiky03 válasza bajnokpityu (#59451) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ezt is tudom.
De nekem zenére nem kell, úgy mint nektek, hogy hallgattok rajta hangszeres zenét.
Nálam csak a rádió szokott menni a háttérben, vagy épp valami hip hop muzsika. :) Erre meg nem kell nagyobb hangfal. Az ELAC is tetszik, de abból sem kellene olyan nagy, mint amit te írtál. Elég lenne egy FS67.2-es, sőt lehet, hogy még a kisebbel is ellenék sokáig. Nah meg úgy gondolom, hogy azért még ez az alap Focal is csak minőségibb, mint a mostani Eltaxom. Itt azt írtátok, hogy azért ez sem a legalapabb Dalikkal van egy szinten ez a belépő Focal.

Ha ez összejönne, akkor nem tervezem a cseréjét, max tuningoltatnám őket, ah úgy adódna, nah meg ha kellene.

Annyi csak a tervem, hogy összerakni egy minőségibb rendszert, mint amim volt.
Ezért is cseréltem a belépő Yamahámat egy közepes, Pio-ra.

És akkor itt egy kérdést fel is tennék nektek. :)

Mi a különbség, vagy mennyi az olyan háttér között amit épp árulnak a Focalból és a sima monitor között?
Mert azok nem dipólok, de olyan formája van. Vagy csak annyi a lényeg, hogy ezeket könnyebb a hátsó falra feltenni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59462) bajnokpityu válasza JohannZimu (#59455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kittosz:azért nekem is az a véleményem,hogy már az XBMC ingyenes önállóan bootolos verziója is jobb képet, és hangot ad,mint a popcorn hour a210,ami meg kifejezetten jóképű cuccnak számít. Dünénél is jobbnak mondják, mégis jobb a htpc.

Tehát,ha azonos árban gondolkodunk, akkor a kényelem vs képminőség között kell dönteni. És akkor a htpc még csak filmnézésre használtam, miközben igen jó zenei futóművet, mindenféle szervert, akármit lehet belőle csinálni. munkával, némi problémával és még érteni is kell hozzá.

Ha meg jó képet, és problémamentességet egyszerre akarsz,akkor meg ott vannak a PC alapú egyedileg fejlesztett médialejátszók.

spiky03: hol irták,hogy jobb a 7xx focal,mint pl a concept? sztem semmivel se jobb, inkább szebb, és más hibái vannak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59463) Toobee válasza Toobee (#59460) üzenetére


Toobee
veterán

Még annyit tennék hozzá, hogy én most öszvér megoldásról beszélek, azaz film + zene. Dedikált eszközökből nyilván kell rögtön kettő is és, mint tegnap írtam, szerintem egy átlag médialejátszónál jobb a képminősége is, de örülnék, ha ezt más is kipróbálná, egyelőre lábjegyzetbe írom.

https://barbieripnk.hu/

(#59464) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Általánosítva egy 100.000,-Ft körüli új erősítőhöz milyen értékben érdemes környező 5.0-ás plusz mélyládás házimozirendszert kiépíteni? Gondolom itt is van hasonló szabály, amivel jó kis párosokat lehet alkotni. Se alá, se fölé nem szeretnék lőni.

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#59465) cekkk válasza Toobee (#59463) üzenetére


cekkk
veterán

Ezta tápot nincs kedved ki próbálni kíváncsiságból, hogy hoz/ront vagy nem csinál semmit a hanggal? :D

Van egy a szekrényemben :DDD

(#59466) #09634560 válasza Darko_addict (#59464) üzenetére


#09634560
törölt tag

5.0:erösitő:2:1 árban, Mélynyom ó pedig szobamértehez, 20 nm.=20 cm membránátmérő és 100-150 W. Kisebbe kissebb is elég, nagyobba nagyobb vagy több kell.

Junkpod. a magnat elmegy, de a H6K helyettt keress jobbat. nekem nincs jó véleméényem erről a H6K-ról, 255 felettiek már okék. Még egy onkyo 3xx is job vétel ettől, Nemrég valaki pio 521-re váltott a H/K 130-ról és meglepődött mennyivel jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#59467) junkpod válasza junkpod (#59437) üzenetére


junkpod
nagyúr

erre valaki? úgy látom elvesztem a HTPC-XBMC vitában...

Box's don't touch!

(#59468) TCr válasza Darko_addict (#59464) üzenetére


TCr
veterán

5.0 új áron 200-250.000 Ft
Sub új áron 70-100.000 Ft

Kábelezés: durván a hangsugárzók értékének 10-15%-a.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59469) Ed Parker válasza Sefter (#59424) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugy érted hogy a gyári állvánnyal megvan otthon újonnan ennyiért? :U
Mert nálunk is 2500€/db állvány nélkül.

(#59470) Toobee válasza cekkk (#59465) üzenetére


Toobee
veterán

Hogyne lenne! Kockád is van hozzá?

https://barbieripnk.hu/

(#59471) spiky03 válasza bajnokpityu (#59462) üzenetére


spiky03
veterán

Tán Sefter írta, hogy kb a Dali ikon szint, ha jól emlékszem.
Nah de mindegy is, mert már ez van és ez is lesz, ha össze jön.
Mert azért mondhatni, hogy fentebb léptem az Eltax center utána azért hangban. :)

Nah de mindjárt feldobom a hátsókat is meg a frontokat és meglátjuk, hogy mi lesz. lehet két legyet ütök egycsapásra. :D
Max após jelölttől elkérem az ő hangfalait amik a sztereóra vannak kötve, mert nem nagyon használja. :D Mert nem hiszem, hogy azok a Focal-ok nagyon megállnák a helyüket,m mint frontok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59472) cekkk válasza Toobee (#59470) üzenetére


cekkk
veterán

Van minden :D

Sőt szerezni kéne egy xbox tápot, arra rárakni egy olyan csatit ami ehhez jó és akkor már kipróbálnánk azt is, ha lejatszo.hu ennyire dicséri :D

(#59473) Darko_addict válasza TCr (#59468) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm Sanci38, és TCr igen konkrét volt. Örülök, hogy ilyen gyorsan megoldottátok a bizonytalanságom. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#59474) Toobee válasza cekkk (#59472) üzenetére


Toobee
veterán

Az a box-os verzió éredekelne engem, szerintem a kínai kocka lenne a szűk része a dolognak.

https://barbieripnk.hu/

(#59475) lfabian válasza spiky03 (#59444) üzenetére


lfabian
tag

Látom ez a center lesz, az én keresztem! :U

fabi

(#59476) bajnokpityu válasza cekkk (#59472) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha minden igaz, a héten,max a hónapban kapok egy kb 80W terhelhetőségű tápot a htpc-be. Nulla kapcsiüzem, tiszta lineáris. Egy picoPSU kellene mellé, és csókolom. Nah,azzal még össze lehetne engedni a tápodat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59477) spiky03 válasza lfabian (#59475) üzenetére


spiky03
veterán

Dehogy lesz. :)
Használd egészséggel. Jó nekem ez a Focal, ami van. Nyugodj meg.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59478) cekkk válasza Toobee (#59474) üzenetére


cekkk
veterán

Majd szétnézek a használt piacon :D

(#59476) bajnokpityu
Akkor majd lehetnek egy nagy közös tesztet csinálni, és megnézni, hogy melyik milyen.
Nekem a fő szempont az volt ennek a vásárlásakor, hogy nincs hangja :D

(#59479) Toobee válasza cekkk (#59478) üzenetére


Toobee
veterán

Az én házamban ott a táp ventilátora, a processzoré és van a ház oldalán is két nagyméretű. Szinte semmi hangjuk sincs, maximum éjszaka hallani, ha nagyon figyelsz és ki van kapcsolva minden más.

https://barbieripnk.hu/

(#59480) robim válasza bajnokpityu (#59476) üzenetére


robim
tag

Ez engem is érdekelne, most épp valami ilyesmin (is) gondolkozok. Nekem egy 120W-os picopsu van (12-25V wide input), de a gyenge láncszem egyértelműen a külső (kínai) kocka.

(#59451) bajnokpityu: Egyébként a Win Server 2012-nél is be lehet állítani az auto logint, lépések és egyéb beállítások itt: link

(#59478) cekkk: Ha lehet, akkor egy ilyenhez én is szívesen csatlakoznék! :B

[ Szerkesztve ]

(#59481) cekkk válasza Toobee (#59479) üzenetére


cekkk
veterán

Meg olcsón is jutottam hozzá :)

De legalább majd tudunk ezekkel próbálkozni :D

(#59482) bajnokpityu válasza cekkk (#59478) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennek sincs hangja,full passziv. viszont pici a teljesitménye

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59483) cekkk válasza bajnokpityu (#59482) üzenetére


cekkk
veterán

Ismerem a pico psukat, azt azért nem akartam venni, mert kicsinek találtam a teljesítményüket, meg általában 12Vos(ha jól emlékszem) külső kocka kell nekik és az meg megint drágább mint az átlag. :U

(#59484) t-bali3 válasza spiky03 (#59425) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem is le kell csapni a kihagyhatatlan helyzetekre. Azt nem tudom, hogy árban mennyire jó a surround, de ha igen gondold át. Én pl nagyon nem akartam centert, más volt tervben, de beleugrottam mert jó áron jött és ritka holló.

(#59485) Sefter válasza Ed Parker (#59469) üzenetére


Sefter
veterán

Itthon 1,350 misi állvány nélkül...a hírdetéses meg 1,25 misi...ekkora összegnél ÉN boltból venném inkább...

(#59471) spiky03
Lektort írtam nem ikont.... :)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59486) Borisz76


Borisz76
veterán

Trinity RS 4A

Ez szimpatikus :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59487) Ribi válasza cekkk (#59483) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajna viszonylag drágák, de rendszerint 6-24V ig vagy még tovább lehet nekik tápot adni. Notebook kockák sem 12 voltosak.

[ Szerkesztve ]

(#59488) spiky03 válasza t-bali3 (#59484) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom.
De már ott tartok, hogy nem tudom mi lenne a jó. :W

Mert ugye jelenleg hátsóm van, subom meg nincs.
Sub nélkül rosszabb a mozizás.

Viszont az biztos, hogy ilyen kihagyhatatlan ajánlat nem biztos, hogy lesz később, hogy pont olyan hangfal van eladó ami illene a rendszerbe.

Mert ha most megveszem a hátsókat, akkor szubra kb 4 hónap múlva lenne csak kb pénzem. Mert a frontokat inkább nem adnám még el, csak a hátsókat.
Sajnos nem olyan jók azok az Eltax frontok, hogy kitöltsék a szub hiányát. :U

Nah mindegy még alszom rá egyet. Meg a teszttől is sok minden függ.

@(#59485) Sefter
Akkor meg az. :) De nem Concept szint, hanem magasabb.

Természetesen köszönöm Mindenkinek a tanácsokat és tudom, hogy segíteni akartok csak! :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59489) cekkk válasza Ribi (#59487) üzenetére


cekkk
veterán

De aminek 12Vkell annak olyan tápot kell adni, aminek meg 6 annak meg nem jó a 12, nem?

Én ezért vettem többek között ilyet, mert elégszéles feszültség tartománya van.

(#59490) Tamoo válasza spiky03 (#59488) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem vennék rá mérget, hogy az a 7-es Focal magasabb szint a Concept-től. Inkább más.

(#59491) spiky03 válasza Tamoo (#59490) üzenetére


spiky03
veterán

Oke, én nem tudom, itt mondták. :)

Nah mindegy már. Ilyenem van/lett és kész.
De mondjuk az MA M szériával milyen szinten van azt tudjátok esetleg?

Valamint a fentebb említett kérdésemre tudna valaki válaszolni? Vagy már én meg is válaszoltam magamnak? :)

Írtam a csávónak. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59492) Dorian válasza Tamoo (#59490) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem sem jobb. Vagyis a Concept hibáival (nekem) könnyebb együtt élni.

spiky03:
Szerintem is csapj le azokra a hátterekre. De ha nagyon subot akarsz, meg nagyon Focal, akkor esetleg hallgasd meg a kis Focal subot amit hirdetnek avx-en. Szobádhoz amúgy sem kell bazi nagy.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59493) Tamoo válasza spiky03 (#59491) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

M alatta van. Bronz ez a szint kb. De a hangja ezeknek igencsak más. Nem kategória, hanem "tetszési faktor" alapján kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#59494) spiky03 válasza Dorian (#59492) üzenetére


spiky03
veterán

Szubban nem ragaszkodom a Focal-hoz. :)
Igen láttam azt a szubot is.

Azért megnézném a Heco-t ha nem baj? ;)

Max ha úgy alakul, hogy mégis a háttereket választom, akkor később veszek egy ideiglenesen egy kisebb szubot, amit tovább tudok majd adni.

@(#59493) Tamoo
Thx. Akkor jó szinten vagyok. :) Mert ugye BX volt az egyik kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59495) Ed Parker válasza Sefter (#59485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na ugye akkor az ugy korrekt hogy egyformán nézzük.
Tehát az uj 1,36M+280e=1,64M
Az meg 1,25M
Azért 400k az nem smafu
Persze ettől független még mindig sok amit kér érte.

[ Szerkesztve ]

(#59496) gógyi


gógyi
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem DaliLektor6 szettet, Denon AVR X2000-el. Tudnátok javasolni hozzá valamilyen olcsóbb kábelt?

Előre is köszi!

(#59497) Tamoo válasza gógyi (#59496) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Olcsót? Mihez képest? Ezen a szinten ehhez a szetthez már 2000Ft/m is olcsó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59498) Sefter válasza Tamoo (#59490) üzenetére


Sefter
veterán

szerintem jobb, de mint minden focal-t rendesn ki kell szolgálni, míg egy concept kevesebbel is beéri, hogy jól szóljon...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59499) Tamoo válasza Sefter (#59498) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért van 8TC-d? ;]

(#59500) Sefter válasza Tamoo (#59499) üzenetére


Sefter
veterán

Nem, azért mert jó áron vettem... :P

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.