Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) cekkk válasza Toobee (#58786) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes lesz :)

Pityunak is pedzegettem a témát, hogy vajon milyen lehet a MACel szemben :DDD :B

(#58796) robim
Ez működik vele?

[ Szerkesztve ]

(#58802) Tamoo válasza cekkk (#58801) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet win-ek közt jó hangja van, de fapaci nagyon nem ment el linux irányba.
Csak azért írom, ha esetleg Ő ihlette ezt az érdeklődést a win server iránt.

(#58803) cekkk válasza Tamoo (#58802) üzenetére


cekkk
veterán

De pityuék próbálgatták már azt a linuxot amit te is akarsz, MAC jobbnak bizonyult, ezért is vagyok kíváncsi a MAC vs Server
Hifis topikban én feldobtam, hogy ki kellenepróbálni ezt hátha tényleg jó hangja van neki :DDD

(#58804) Tamoo válasza cekkk (#58803) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De a MAC nekem drága. Ubuntu Studio attól még jobb lehet a win-től. Majd tesztelgetek én is ha lesz keret +1 SSD-re. Azt külön csak erre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#58805) robim válasza cekkk (#58801) üzenetére


robim
tag

Igen, működik, csak be kell állítani a DLNA control funkciót.
Nekem egyébként GUI nélkül fut az egész.

(#58806) cekkk válasza Tamoo (#58804) üzenetére


cekkk
veterán

De őkse MAC gépet használnak, hanem hackintosh-t, ha meg most építkezne az ember lényegében mindegy, hogy intel vagy amd irányba menne el. Legalább is ha van már olyan támogatott alaplap a listán amit tudja a 24p-t :)

(#58805) robim
Már mint a winnnek nincs?
Ezt nem teljesen értettem a cikkben sem, hogy anélkül ment, akkor viszont filmezésre nem lehet használni a rendszert, bár lehet nála ez nem is volt opció. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58807) robim válasza cekkk (#58806) üzenetére


robim
tag

A win úgy bootol be, hogy elindul egy command prompt (tehát nincs desktop-od, start menüd, semmi), aztán elindul a JRiver. A videólejátszás 24p-vel, SPDIF kimenettel tökéletesen működik.

(#58808) cekkk válasza robim (#58807) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, majd ki kell ezt nekem is próbálnom.
Mekkora különbséget vettél észre gui és anélkül a hangban? :U

(#58809) g.osseus válasza Valkűr (#58777) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Köszi a véleményt, de kicsit még kifejtenéd jobban? Szerinted miért a CA?
A Pioneerban pont az tetszik, hogy még analógos időkből való. Úgy tudom, akkor még jobban pakoltak anyagot a gépekbe, tehát jó eséllyel megbízhatóbb, tartósabb kivitelezésű, mint a mai vasak.
Igaz, hogy a CA 3D képes? Az eladó szerint igen, de egyértelmű speckót nem találtam róla. Nekem erre pont nincs szükségem, szóval megfizetni sem szeretném. :N
Még azt furcsállom, hogy 2014-ig van rá gari. Ezek szerint nem 2008-as készülék? Tegnap néztem, hogy a manualjában 2008 szerepel. Most nem találom ugyanazt, csak ezt, itt meg 2010. Akkor hogyisvanez? :F

(#58810) bajnokpityu válasza gyurczy (#58800) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ne csodálkozzunk,hogy miért nem halad a 4-es metró. :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58811) g.osseus válasza g.osseus (#58809) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Megvan! Itt még 2008 szerepel.

(#58812) madoxx


madoxx
aktív tag

Denon AVR-ekre mennyi garancia szokott lenni?
1713-ast vennék egy majdnem újat. Mire kell figyelni garlevélnél? Itt is meglehetnek a szürkeimport stb hátulütők?

(#58813) Sefter válasza madoxx (#58812) üzenetére


Sefter
veterán

Ha van kitöltött, lepecsételt GYÁRI garlevél akkor az nem szürke importos....azokat a boltba kell vissza vinni általában

Psn ID: sefter_hun

(#58814) robim válasza cekkk (#58808) üzenetére


robim
tag

Ez jó kérdés, még nem próbáltam. :DDD
Hétvégén ha lesz időm megnézem...

(#58815) bajnokpityu válasza cekkk (#58806) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azért nem egészen. Elvileg a mavericks már támogatja az AMD legújabb procijait, de, mivel még a telepítőt is újra legyártják a hackintoshhoz, mert telepitő is látja,h nem gyári mac gépre települ, ezért csak akkor vennék hack alá AMDt, ha egy közeli megbizható ismerősnek sikerült egy óra alatt ilyet felrakni.

másik meg, hogy maverics alá még nincs hiface driver.

Nagyon örülnék, ha 2012 hozná a mac szintjét, mert azért win alatt jóval egyszerűbb az élet. Viszont nem hiszem, hogy az ingyenes 180nap után megtartanám, mert horror az ára. Tabla+usb kábel is kijön az oprendszer árából...

e addig is költsetek akusztikára inkább :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58816) cekkk válasza robim (#58814) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi :R

(#58815) bajnokpityu
Azért mondtam, hogy ha most kezdenék bele, akkor lehetne választani, hogy intel vagy amd. Mivel még nem próbálta senki így én sem merném ajánlani, hogy amd alapokra építse a mac gépet.

Na jó de az osx sem lenne ingyen nem? Már mint eleve, nem olyan gépre telepítitek valamint... :D
De gondolom a wint is meg lehet oldani ;) :B

(#58817) Patice válasza cekkk (#58816) üzenetére


Patice
nagyúr

OS X Mavericks jelenleg ingyenes letölthető.. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58818) JohannZimu válasza gyurczy (#58800) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nálam is megy másfél éves uptime-al Win7...

(#58819) bajnokpityu válasza cekkk (#58816) üzenetére


bajnokpityu
félisten

OSX jogtisztasága furi dolog. Ott kezdődik,hogy elviekben csak gyári mac gépre teheted fel. Ettől függetlenül megveheted bármilyen gépre a Liont, és letöltheted ingyé Mavericket. Szóval vehetsz szoftvert, ami nem lesz soha jogtiszta hackintosh esetén...

Nem kerül többe olyan gépet venni, ami hackre jó. mármint minimáls a dolog. olyan procit kell venni, amiben normális vidkari van (pár ezer ftal ezek drágábbak, de annyival gyorsabbak is), alaplapból meg szinte csak gigabyteot érdemes(ez meg nem drágább, mert eleve nagyon jók a giga lapok árukért).

Egyébként most pont nem vennék hack alá gépet, mert év elejére igérik a 11es, állitólag nagy újításokkal felvértezett osXet. Ezért is lett ingyenes a Mavericks,hogy befogják a száját a türelmetleneknek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58820) Keszeg_82


Keszeg_82
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem lenne erősítő és eszközök összekötögetése ügyben.
Nem rég vásároltam egy erősítőt, van 3 hdmi bemenete, 1 kimenete.
Úgy szeretném megoldani, hogy tv-hez ne kelljen médialejátszót, vagy külső vinyót venni, így számítógépről játszanám le a filmeket és tv-n nézni.
A kérdésem a következő: Hogy kéne összekötnöm és milyen kábellel (hdmi, optikai?) az eszközöket? Azt szeretném, hogy a számítógépről játszott filmeknek, a sima tv adásoknak, valamint az xbox-omnak is a hangja az erősítőhöz legyen kötve. Mennyi kábel szükséges ehhez és mit mivel kéne összekötni? A helyzetet még bonyolítja, hogy a számítógépen nincs hdmi port, így jelenleg csak a tv-vel egy HDMI-DVI kábellel van összekötve. Még az is kérdésem lenne, hogy a HDMI-HDMI kábelhez viszonyítva jár-e minőségromlással a HDMI-DVI kábellel szóló hang? Köszönöm!

(#58821) Patice válasza bajnokpityu (#58819) üzenetére


Patice
nagyúr

És a 11-es OSX miért ne menne a legutóbbi Intel procikkal. Év elejéig nem jön új architektúrás Intel-es proci...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58822) cekkk válasza Patice (#58817) üzenetére


cekkk
veterán

Oké, hogy ingyen letöltheted, de mire telepítheted? Csak apple által árult gépre? :U Mert ha igen akkor viszont ha te otthon összeraksz egy olyan gépet akkor megint jogsértést követsz el. nem?

(#58819) bajnokpityu
Érdekes dolog ez. Nem vagyok benne, hogy almáéknál mit lehet és mit nem :D

[ Szerkesztve ]

(#58823) Ed Parker válasza Patice (#58817) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Meglevő es kompatilis Mac gépre, azt azé' tegyük hozzá.

(#58824) Toobee válasza cekkk (#58816) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, azt is meg lehet :)

https://barbieripnk.hu/

(#58825) bajnokpityu válasza Patice (#58821) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Van olyan,hogy néha kivesznek pár hardvert a támogatott listából, de azért nagy százalékban támogatják az előző 1-2 oprendszerhez tartozó hardvert. Csak előferdülhet, hogy több probléma lesz telepitésnél.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58826) Borisz76 válasza Keszeg_82 (#58820) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Két cikket is találtam ami hasonló témával foglalkozik.

DVI-HDMI hangátvitel tv-re Nvidia kártyával.

ATi Radeon HD 4870X2 mint hangkártya

A második leírásban házimozi erősítővel való összekötést tárgyalja ki a szerző.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58827) Keszeg_82 válasza Borisz76 (#58826) üzenetére


Keszeg_82
csendes tag

Isten vagy!

(#58828) cekkk válasza Toobee (#58824) üzenetére


cekkk
veterán

Kérdésemben a válasz. Nézegettem én ezt, csak már ki nem akartam írni ennyire nyilvánosan.

(#58829) Borisz76 válasza Keszeg_82 (#58827) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne túlozz....

CSAK félisten :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58830) adodaniel


adodaniel
őstag

Erre valaki? Denon AVR-1911 és Mordaunt-Short MS904 frontok

(#58831) gyurczy válasza bajnokpityu (#58810) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem M4, Bitcoin. :DDD

(#58832) adam0010


adam0010
csendes tag

Hello !

Szeretnék egy kis segítséget kérni h. valaki tudna-e ajánlani hdmi splitter és ha igen milyet érdemes venni ?
3d fontos lenne,vagy ha van valami tapasztalat örülnék ha megosztaná.

Előre is köszi a válaszokat.

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#58833) hétalvó válasza tome.jr (#58628) üzenetére


hétalvó
addikt

hát akkor velem lehet a baj, de egy lx-76-ot használok és nekem sehogy nem jön be a hangja, se tere se élet nincs benne, az énekhangok se az igaziak. sokkal jobban szeretem a rotel rb-1070-esem hangját.
ezt több barátom is alátámasztotta. a 3311-esemet azért lenyomja erőböl.

érdekes hogy ti pont fordítva látjátok.

tudom csak avianiom van :N , de volt itt egy pár chario is és azokkal is ugyanez volt a helyzet...

komoly jó erősítő az lx, de inkább csak mozira való. komoly bug-ok is vannak a software-ben, a kalibrációja is elég érdekesen állítja be a hangszínt.

5010-es onkyo-t pedig egy barátom 500000ft-ért hozatta.
lehet ma én is ezt venném inkább ;)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#58834) JohannZimu válasza hétalvó (#58833) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Elismerésem az "önkritikáért", komolyan. :R
Más forrás komponenseket próbálj ki szerintem a HTPC-d helyett.

(#58835) hétalvó válasza JohannZimu (#58834) üzenetére


hétalvó
addikt

belső media lejátszóját használom zenére
htpc csak film
van itt egy bdp-140 is sacdzni és zenei bluray-ekhez, audioquest chocolate-al összekötve.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#58836) BBéci válasza hétalvó (#58833) üzenetére


BBéci
titán

5 hónapig használtam SC-LX76 házimozi erősítőt, rendben volt a tere és az elevensége. Viszont egy sztereó végfokhoz hasonlítani balgaság, még szép, hogy nem annyira jók az énekhangjai és az ereje sem mérhető azzal össze.

Ráadásul Aviano szettel a Pio tudása sem mutatkozik meg, pláne a Rotelé. Az LX76 listaára 600000 Ft volt, ahhoz viszonyítsd a hozzáillő hangdobozok árát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58837) JohannZimu válasza hétalvó (#58835) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Digitálison is a Pio DAC-ja dolgozik, ezért gondolom, hogy valami dedikált lejátszó vagy CD lejátszó analógon, saját DAC-jával kipróbálnám... Aviano-t hallottam több láncban, nekem nem jött be, de van akinek tetszik.

(#58838) JohannZimu válasza BBéci (#58836) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Pedig egy árkategória AVR400-al. Igaz az is egy házimozi erősítő.

(#58839) alázógyík válasza BBéci (#58836) üzenetére


alázógyík
őstag

A Hifipiac tesztjei mennyire jók, ill. megbízhatóak?

(#58840) BBéci válasza alázógyík (#58839) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem korrektek, hitelesek, mindig szerettem olvasni a tesztjeiket, cikkeiket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58841) #75912448 válasza alázógyík (#58839) üzenetére


#75912448
törölt tag

Inkább (reklám) bemutatóként tekints ezekre, nem tesztként.

(#58842) hétalvó válasza BBéci (#58836) üzenetére


hétalvó
addikt

abban mondjuk van valami, hogy nem illene egy stereo vegfokhoz hasonlitani... a tere akkor is osszehullik meg a chariot is elrontotta.
csak pont azert vettem, hogy ne kelljen vegfokot hasznalnom, de nem sikerult, ezert egy kisse csalodott vagyok.
kabeleket, hangfalat csereltem es sehogy se birtam egyutt elni a hangjaval a pioneer-nek zenen a rotel utan

a protesadio tesztben is elo-vegfok paroson kotottek ki az avianok-k. igazabol mar keresem az uj front hangfalaimat, de nem nagyon talalok helyettuk semmit amiert ki is adnek penzt. 500k az elkoltheto keret egy parra hasznaltan, de egyenlore semmi.

hallgattam egy ms performance 6-ot, nekem tul kemeny, egy contour 3.4-et tul steril, tannoy precision 6.4 2 percet birtam, focal 807 nem rossz de nem sokat

egy focal 1027be-re palyaztam, de portugaliaban van, b&w illene a rotelhez itthon abbol is semmi diamond az alomkategoria.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#58843) junkpod válasza MasterMark (#58791) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs kedvem kodolgatni, inkáb toltok másik releaset. Ha a mediaplayeremet be tudom erre allitani akkor jo, hanem hat nem.

Box's don't touch!

(#58844) MasterMark válasza junkpod (#58843) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy értem real-time lejátszás közben.

Ja médiapléjer. Ott más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58845) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Beállítottam a Canton Karat 40-et. A Jamo Studio 130-as előző hangfalamhoz képest hallgattam.

A Canton kultúráltabban, finomabban, érzékenyebben, részletezőbben szól, a Jamo csak egy massza hozzá képest, erős, hangos, domináló közepekkel, erőszakosabb, fárasztóbb hanggal. Filmnézés esetén lehet hogy hiányozni fog az erős, hangos, domináló közép, mert pont a beszéd-sáv volt így kiemeltebb, ami segítette az érthetőséget, zenéhez viszont szebb hangú ez a Canton, úgyhogy a célom elértem vele, hogy egy kicsit fejlesszek a hifista füllel reménytelen rendszerem hangminőségén.

Imádom a kivitelét! (Ez nem az enyém, de ugyanolyan.) A valódi fa, mahagóni, íves saroklécek, a mahagóni furnéros lécbetétes bútorlapból készült test bútorrá is teszi, nem csak hangsugárzóvá. (Sajnos csak kevés látszik belőle.) A 25 év hagyott nyomot rajta, egy-egy karc, csikarás, de nem zavar, alapvetően jó állapotban van.
Tamoo-nak köszönöm a tippet, meg a kábelt is, amit majd holnap veszek át, kíváncsi vagyok, hogy hallok-e majd különbséget a jelenlegi vastag tyúkbélhez képest.

Egy kérdésem lenne, ha rászánom az időt-pénzt, hogy felújíttassam, kondit cseréltessek benne, esetleg tuningoltassam, azt kinél-hol tegyem? Érdemes egyáltalán, ennél az öreg hangfalnál járhat számomra is hallható különbséggel?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58846) Tamoo válasza liszi70 (#58845) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Paraméterek alapján rendelni kell kondikat, keresel valakit helyben aki normálisan tud forrasztani és meg van oldva. Én nagy pénzeket erre nem adnék ki tuning címszó alatt. De szerintem mindenképpen érdemes megcsináltatni a kora miatt, ha még nem volt belenyúlva.
Ha esetleg majd erősítőt is cserélsz, akkor érdemes lesz komolyabb kábeleket is kipróbálni.
Dobozokat hogy helyezted el? Mire raktad rá? Mit tettél a két "felület" közé?

[ Szerkesztve ]

(#58847) Toobee válasza hétalvó (#58842) üzenetére


Toobee
veterán

Aria 926? Nekem is meg kene hallgatni, jokat hallottam rola.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#58848) gorbep válasza Tamoo (#58804) üzenetére


gorbep
senior tag

Audiophile linux bebootol CD-ről és fut..... nem macerálja gépben lévő HDD-ket.... aztán ha tetszik, fel is telepítheted egy szabad partícióra.... :U

(Deadbeef+ Jack Server)

(#58815) bajnokpityu MSDNA-n van jogtiszta 2012 Server, ha valaki a családban jogosult..... hallgató v. oktató.....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#58849) Ed Parker válasza Toobee (#58847) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért a 920-ig nem érnek fel biztosan:)

(#58850) Dorian válasza gorbep (#58848) üzenetére


Dorian
félisten

Win Server 2012-t most tettem fel, de számomra tiszta szopás. míg a Win8 kapásból felismert minden hardvert, semmit nem kellett telepíteni, ez nem ismeri még a wifit sem, így nincs netem, most próbálok másik gépről netről vadászni hozzá valamit... :W
Asszem úgy 21-2 éves koromban kinőttem ezt a gépbűvölést, mert most csak idegesít...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.