Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) forma69 válasza krx21 (#59400) üzenetére


forma69
tag

Ha vallóban így van, akkor tényleg sok a difi, de hátha valaki ad rá magyarázatot.

(#59402) krx21 válasza forma69 (#59401) üzenetére


krx21
nagyúr

Van már tapasztalat... (#59213) Dorian

Mondjuk érdekelne, hogy miben lett jobb, hogyan jön ki, mit mondanak...

[ Szerkesztve ]

(#59403) forma69 válasza krx21 (#59402) üzenetére


forma69
tag

Az a star volt, de ez a premium (kék) lenne ami engem érdekelne.

(#59404) krx21 válasza forma69 (#59403) üzenetére


krx21
nagyúr

Az is 0,6mm-es csak dupla árnyékolású, tehát valószínűleg erre is igaz...

(#59405) MasterMark válasza ithomas (#59394) üzenetére


MasterMark
titán

Hát elég mókás működésre bírni...

Nekem nem szólt...

De a linux anomáliáktól, amúgy is megőszülök, úgyhogy hagytam a francba...

Switch Tax

(#59406) Kobe


Kobe
veterán

130k bol lehetseges osszerakni egy hasznalhato belepo szettet ? Az "igen, ha melle raksz meg felmilliot" tipusu valaszokat inkabb hanyagoljuk lecci.

Egy 26 nmes szoba 8-9 nmresre levalasztott reszet kellene beszolnia, nem audiofil kozonsegnek, aki csereberelni fejlesztgetni, ezzel foglalkozni vajmi valoszinutlen hogy fog.

Egy LG 46LM660S tvre lenne kotve, amihez egy pc, illetve hordozhato vinyo van raaggatva. Filmezes, koncertdvdk nezese turheto hangminosegben, nem a vilagot akarom megvaltani ennyiert.

A masik alternativa a logitech Z906, ertelemszeruen ha azt lepipalja en mar elegedett vagyok. A keret fix, ennel tobbet biztos nem szanok ra.

Az onkyo skf 4800 van most ennyiert, melle egy onkyo gy pioneer belepo erosito pl

[ Szerkesztve ]

(#59407) bajnokpityu válasza ithomas (#59394) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ubuntu studiot low latency kernellel, jack, deadbeefel használtam. egészen addig,emig elkészült a hackintoshom, pont két hétig. ap linuxot használt asszem a bryston is,annak jobb hangja volt,mint az ubuntumnak.

toobee:használt mpc-HCt, az nem szaggat. nem egész 5 perc volt feltenni a 2012et,még konfigolok, tökörészek. ez az oprendszer elsőre úgy vélem, elég neccesen használható asszony,gyerekbarát médiaplayernek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59408) #09634560 válasza Kobe (#59406) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tulzás hogy lepipálja de áráért korrekt, és elfogadható, valamnint jóval könnyebben bővithető, és inkább Onkyót vedd, vagy a pióból a 42x vagy felfelé... a 323 az gyengus. Vagy hasnált erősitőt keress, mert hangfalat ugyse találsz használtan ennyiért..,

(#59409) Kobe válasza #09634560 (#59408) üzenetére


Kobe
veterán

Engem inkabb a hangfalak erdekelnenek, azert ebben az arkategorian is van 1-22, sztem annal nagyobb difi lehet mint pl erositoben

(#59410) zolaas válasza Kobe (#59406) üzenetére


zolaas
senior tag

Használtból: Proson szett 65k alkudható.

Erősítő 1
Erősítő 2
És még kell 1 sub is. Azt később is lehet vadászni hozzá. Pár kábel. és nagy örömködés. Szívesen:) :R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#59411) Kobe válasza zolaas (#59410) üzenetére


Kobe
veterán

Koszi, de a hasznalt cuccoktol kicsit odzkodok, foleg a komolyabb elektronikaval rendelkezo cuccoknal, igy legalabb az erositot erdemes lenne ujonnan venni. A libra szett tenyleg egesz barati aron van, de nem sokkal dragabban van streamaudional uj. Kerdes, hogy van e ezen a szinten erezheto szamottevo kulonbseg a libra es event szettek kozt.

(#59412) spiky03


spiky03
veterán

Nah a Slam sub már nem eladó. :) A tulaj mégsem adja el.
Így marad a Vitas. Igaz előtte azért meghallgatom majd.
Thx előre is Dorian. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59413) Ed Parker válasza spiky03 (#59412) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Miért nem frontokat keresel a center mellé?

(#59414) Patice válasza bajnokpityu (#59236) üzenetére


Patice
nagyúr

Y kábellel bekötve minden esetben +6 dB-lel erősebb lesz a jel, mint LFE-t bekötve szimpla kábellel.... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59415) spiky03 válasza Ed Parker (#59413) üzenetére


spiky03
veterán

Mert arra most nem lenne 100 ezrem. :(
Szubra meg igen, mert visszaforgatom a pénzt,a mit kaptam az enyémért, és ez jön ki belőle.

Tudom nem jól csinálom, de most a szub az fontosabb a mozihoz nekem. :DDD

Tegnap megnéztünk egy sorozat részt (Éghasadás), és már abban is érezhető volt a mély hiány.
Frontokat majd idővel, ha minden jól megy akkor attól akitől a center lett.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59416) fess


fess
őstag

sziasztok
van egy tv,amin s/pdif koaxiális kimenet van, és egy erősítő,amin van optikai illetve ilyen dugójú bemenet. Mivel lehetne összedugni a kettőt? ilyet találtam,gondolom ez jó lenne hozzá,csak drágálom. nincs ettől olcsóbb megoldás?

(#59417) MasterMark válasza fess (#59416) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lenne jó az.

Kösd össze a Scart sztereó kimenetét az erősítővel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59418) Tamoo válasza fess (#59416) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

TV-n optikai kimenet nincs? Amit optikai kábelt linkeltél, attól találsz olcsóbban is megfelelőt. De ezt csak úgy tudod használni ha a tv-n is van ilyen kimeneted.

[ Szerkesztve ]

(#59419) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ausztriai vásárlás esetén garanciával kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?

Ezek elég jó árban vannak odakint, viszont ha csak ott érvényesíthető a gari, akkor az nem túl jó:

Denon AVR-X1000
Onkyo TX-NR626

Köszi előre is a segítséget!

(#59420) bajnokpityu válasza Patice (#59414) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez igy nem igaz. bejátszik még az erősítők impedanciaviszonya is. ha kicsi a sub bemenő impedanciája,akkor simán összejöhet, hogy valami gyengébben szól Y kábellel,mint simával.
ezen kivül az se mindegy,h a subon belül hogy oldották meg az elejét.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59421) Borisz76


Borisz76
veterán

SONUS FABER CONCERTO DOMUS 2550.- euró, használtan.

Ez milyen hangfalnak számít ?

Jó, nagyon jó, über állat :) ?

És sokat olvasom a DALI EPICON nevet itt a fórumon !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59422) Patice válasza bajnokpityu (#59420) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze. Ez benne van. Én magára a bekötésre értettem. Elvileg +6 dB gyakorlatilag akkor szubja válogatja. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59423) dunkel válasza spiky03 (#59412) üzenetére


dunkel
őstag

Én ezt javasolnám megvenni, ha falra akarod majd rakni a háttereket.

(#59421) Borisz76
Igaz én csak a nagyot hallottam mindkét hifisón, de mindkét alkalommal csalódottan álltam fel előlük. Voltak Dali hangfalaim és szerettem őket, de ennyi pénzért teljesen mást vennék (Focal).

(#59424) Sefter válasza MadKet (#59419) üzenetére


Sefter
veterán

Ha ezekre még rájön a szállítás, akkor ~10%-ot spórolsz...viszont a garival szívsz ha baj van...
Akkor már érdemesebb használtan venni ezeket olcsóbban.

(#59421) Borisz76
Azt az Epicont igen drágán adja...itthon boltból az új megvan ennyiért...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59425) spiky03 válasza dunkel (#59423) üzenetére


spiky03
veterán

Igen láttam ezt a hirdetést.
De most a szub elsőbbséget élvez.
De remélem, hogy nem viszik el és majd később megtudom venni.
Igaz ahhoz el kellene adnom még valamit, hogy legyen rávalóm. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59426) Sefter válasza spiky03 (#59425) üzenetére


Sefter
veterán

SZVSZ ilyet később nem találsz majd...

Psn ID: sefter_hun

(#59427) Tamoo válasza spiky03 (#59425) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szub jó más márka is, könnyebb találni. Ilyen alkalom meg egy évben lehet egyszer van (vagy egyszer se). Jobban járnál ha ésszerűen építkeznél.

(#59428) Dorian válasza Tamoo (#59427) üzenetére


Dorian
félisten

+1

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59429) cekkk válasza spiky03 (#59425) üzenetére


cekkk
veterán

Inkább gondold végig, mi az ami ritkán van fent hirdetve és mi az ami sűrűn.
Sub hirdetés van dögivel, ilyenből meg elvétve találsz. Én is ezt venném mint a subot.

De te tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#59430) Toobee válasza cekkk (#59429) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tanácsért, hanem megerősítésért jött. Szub lesz és pont. :D

https://barbieripnk.hu/

(#59431) cekkk válasza Toobee (#59430) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor nincs mese az lesz :DDD

(#59432) mp54


mp54
senior tag

Valszeg családon belül átadom hibátlan, 2 éves (még 1 év gari), Pioneer BDP-140 BD-lejátszómat.
Mit javasoltok helyette a köv. körülmények esetén:
-a tv: Pana 50G30; hibátlan, 2 éves, 5 év gari, János által kalibrálva, nem tervezem (jobbra) cserélését
-a hangrendszer: csak sztereó, külső DAC van: EMOTIVA XDA-2
-kevés BD-m van, főleg "kölcsönzött" filmeket nézek (Popi A-210)
-CD-re van dedikált CD-játszó
-a kép és a hang minőség a lényeg, USB lejátszási tudás (pld. FLAC zene) csak akkor, ha jobb a Popi-nál
-használt is lehet
-nem sürgős
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#59433) Gergőke88 válasza spiky03 (#59425) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért nem adod el a frontokat?
És elöl használod a polcsugárzót és megveszed mellé a subot is.
Így egységes lenne a hang.

(#59434) Toobee válasza mp54 (#59432) üzenetére


Toobee
veterán

Add el a Popcornt is és rakj össze egy HTPC-t, ha túlnyomó részt BDrip van terítéken. Nálam már a Win7 + XBMC alaplapi koax kimeneten hozta a Dune Duo-t hangban, mostanra jócskán túl is szárnyalja azt, szerencsére képminőségben is.

https://barbieripnk.hu/

(#59435) FST200


FST200
tag

van egy Yahama YHT - S401 erősítőm , és írja hogy tudja ezt a : AIR SURROUND XTRENE módot , hogy 7.1 -s hatást kellt a falról visszavert hangsugarakkal, és ezt pl egy blueray film lejátszásánál automatikusan lekezeli ?

(#59436) spiky03


spiky03
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget.
És igen lehet, hogy bánni fogom, hogy ha azt most nem veszem meg.
És tudom, hogy szubból bármilyen jó a rendszerbe.

De mivel most erre van pénzem, nincs mind a kettőre, mert az eladott cuccaimból forgatom vissza a pénzt a szubba.

A frontok eladása meg nem hiszem, hogy gyorsan menne, nah meg nem kapnék értük annyit, amiből szubot tudnék venni szerintem.

De tudjátok jön a karácsony és hiszem a csodákban, hogy később is meglesznek azok a hátsók a Focalból. :)
A center is fent van már rég.. ami nem is center igazából. :).

Nah mindegy.
Tudjátok, mindenki úgy b@ssza el az életét ahogy akarja. :DDD
És most egy szubnak nagyobb hasznát veszem mint a hátsóknak. Nah meg azt is írtátok, hogy azt hagynátok a legvégére.

A szubról meg Dorian jókat írt, hogy azért árán felül teljesít.

Persze még az eladótól is függ, hogy enged-e az árból vagy postázza-e? Mert ha nem jön össze vele az üzlet, akkor lehet, hogy maradnak a hátsók.

Jah és szerintem azok frontnak nem lennének olyan jók.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59437) junkpod


junkpod
nagyúr

Mi a véleményetek az alábbi hangszóró készlet ([link] ) és a Harman Kardon AVR130 viszonyáról? Életképes rendszer?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#59438) mp54 válasza Toobee (#59434) üzenetére


mp54
senior tag

A HTPC sajnos nem nekem való: PC-nél az én szintem -kicsit eltúlozva- a Word+Excel....Semmi idő alatt kiidegelnének a beállítási nehézségek...
Már sokat olvastam, hogy ez egy jó minőséget adó út, filmre és zenére is, de ÉN (joggal) tartok tőle...

(#59439) Vikthor válasza mp54 (#59438) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kb semmilyen hozzáértés nem kell a HTPC + XBMC kombóhoz, mert csukott szemmel belőhető, ha meg elakadnál válaszolunk azonnal.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#59440) Tamoo válasza spiky03 (#59436) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Monitor Audio-ról ("álom") nagyon gyorsan átnyergeltél a Focal-ra egy center miatt ( wtf :F ). Sajnos jól írták, tényleg csak megerősítést vársz, jó tanács nem kell.

De azért még egy próbálkozás:
Én látatlanba nem ajánlom a megvételét semminek. Képekkel, leírással, ismeretlen eladó szavával kitörölheted.

(#59438) mp54: Biztos van aki szívesen segítene beállítani és utána zökkenőmentesen csak használod.

(#59439) Vikthor: Ez egyáltalán nem igaz. Nekem is nagyon sokáig kell/kellett finomítgatni, pedig nem vagyok teljesen satu az egészhez. Gondolhatok itt akár csak a CCC - erősítő - tv színmódjainak megfelelő összehangolásáról. Aki először fog hozzá, garantáltan sok fontos beállítás fölött elsiklik.

[ Szerkesztve ]

(#59441) TCr válasza Vikthor (#59439) üzenetére


TCr
veterán

Azt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy ez a 2 dolog önmagában elég ahhoz, hogy igazán jó minőséget kapjunk?
Kezdjük ott, hogy az XBMC-t és a hangminőséget (főképp zenére gondolok) nem igazán lehet egy lapon említeni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59442) mp54 válasza Tamoo (#59440) üzenetére


mp54
senior tag

utána zökkenőmentesen csak használod.
Rosszul emlékszem, hogy beállítás után is lehetnek gondok: mennek a filmek és egyszer csak egy friss szerzemény nem megy (rendesen)...?
Ja és nincs HM vas, csak sztereó, ez nem bonyolítja?

(#59443) cekkk válasza TCr (#59441) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes Tobeenak mégis megfelel a nagy focalokkal, és nem sír a sarokban, hogy milyen szar. :DDD

(#59444) spiky03 válasza Tamoo (#59440) üzenetére


spiky03
veterán

Igen. Az RX széria még mindig állom, de arra soha sem lesz sajnos pénzem.
Meg ugye a BX centert is elvitték, így lett belőle a Focal, mert az épp volt és lett rá pénzem.
Meg gondoltam annyira nem sz@r hangfal, ha itt sokatoknak az van. Meg talán azt ha szerencsém lesz akkor a frontok is meglehetnek idővel. Ha meg nem akkor marad külföld, mint a Monitor Audionál is, mert az sem fordul elő sűrűn a használt piacon, mint ezek a Focalok sem.
Így most arra váltottam, amikor volt rá lehetőségem.

Igen ezt is tudom. Ezért is jó, hogy Dorian ilyen rendes és áthozza majd nekem a Heco-ját aztán megnézzük, hogy mit is mutat majd nálam a 20 nm-en. Mert ha tényleg sok lenne, akkor elég lesz nekem valami kisebb is, így lehet marad a hátsók megvétele, és a jelenlegik eladás, és így nem kell annyival kipótolnom a kisebb szubot. Igaz azt is mondtátok, hogy nincs olyan, hogy nagy a szub, mert akkor lentebb kell venni. Inkább nagy legyen és legyen benne tartalék, mint, hogy kicsi legyen és ne legyen "hangja"

Jelenleg még többváltozós ez az egyenlet. :)

De ha gondoljátok karácsonyra meglephettek a hátsókkal. :DDD ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59445) TCr válasza cekkk (#59443) üzenetére


TCr
veterán

Ne kezdjük!
Pláne azért se, mert pont a napokban írta le, hogy feláldozta a hangminőséget a kényelem oltárán!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59446) cekkk válasza TCr (#59445) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt hol írta? :B

Itt azt írja, hozza a pio n50 szintjét. :U

Itt megint arról, hogy mondjuk a 2012 mennyi előrelépést hozott neki.

De tényleg hagyjuk, neked nem jöttbe és kész. Másoknak meg igen. :R

[ Szerkesztve ]

(#59447) Toobee válasza spiky03 (#59444) üzenetére


Toobee
veterán

10 db meg :D Ha valakinek Focalja van, az nem azt jelenti, hogy a márka összes terméke remek, ahogy a többi gyártónál sincs ez így. Ilyen SR hátsó még ritkábban fordul elő, mint egy sima monitor változat. Butaságot csinálsz, ha szubot veszel helyette, de még mindig a te dolgod, csak ha már ennyi ember mondja, akkor lehet van egy kis igazságalapja a dolognak.

https://barbieripnk.hu/

(#59448) Tamoo válasza mp54 (#59442) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Végülis minden előfordulhat. De ha ilyen történik meg lehet oldani. Dedikált lejátszót nehezen piszkálod. Egyébként ha be van lőve minden és megfelelően erős a HW, akkor ilyen gond nemigazán szokott lenni.
Az, hogy nincs AVR, az nem bonyolítja.

Egyébként én nem akarlak rábeszélni HTPC-re. Csak ha lemondasz, ne a beállítási "macera" miatt tedd.

[ Szerkesztve ]

(#59449) JohannZimu válasza cekkk (#59443) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Azért pár könnycseppet elmorzsolgatnak a HTPC-sek néha... :)) [link]
Persze minden megoldható, egy ideig, majd jön más. SZVSZ az én hajam hullana tőle az biztos...

(#59450) Toobee válasza cekkk (#59446) üzenetére


Toobee
veterán

Elnézést, hogy nem szerkesztek visszafelé, de másik topikban is megkaptam, hogy átláthatatlan.

Pontosabban ezt írtam: "Sokkal közvetlenebb és hallgathatóbb hangot hallok jelenleg, mint amit a Win7-tel bármikor is elértem, pedig én is kipróbáltam a favorizált lejátszókat, de mindig visszatértem a kényelem miatt az XBMC-hez". Azt még odaírhattam volna, hogy ha olyan letaglózóan nagy javulást éreztem volna más lejátszóval, akkor nem térek vissza. Valószínűleg eddig nem a lejátszó volt a szűk keresztmetszet, de majd most kiderül, amint lesz időm és kedvem foglalkozni vele.

(#59449) Kittosz: passz, hogy mitől van ez. Win7-tel futhatott hetekig is, nem kellett restartolni. Azt hiszem, hogy ennyivel együtt tudok élni (van hogy havonta nézek meg 1-2 filmet), az meg más tészta, hogy sokan szerintem észre se vesznek ekkora eltérést.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.