Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132751) arcitec


arcitec
addikt

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Tud valaki olyan programot, amivel egy mkv típusú file-t (nyilván azon belül) chapterek-re lehet felosztani, ha nem tartalmazza azt. Lejátszók tudnak pl. direkt ugrani a scenes menüben adott fejezetre. ( Ha van) .. Köszönve...

(#132752) liszi70 válasza arcitec (#132751) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#132753) BBéci válasza Laposelemer (#132742) üzenetére


BBéci
titán

Félreértettél! Próbállak a biampról lebeszélni és a szimpla felé terelni, éppen az előbb elmondottak miatt.
Nem kell megvenni azt a kábelt, amit szeretnél kipróbálni, boltokból, ismerősöktől kérj kölcsön!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132754) arcitec válasza liszi70 (#132752) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi. Úgy tudtam, hogy ki lesz az ... Remek ... :R

(#132755) DJMDJM válasza ssj4vegita (#132718) üzenetére


DJMDJM
tag

Rendeltem, az egyik már meg is jött. 😉Nem ők tehetnek róla, hanem a mi postánk, de vezírnek jár az 5 millás fizú. Hagyjuk... Bocsi. Mi angolul toltuk emailben, kicsit konyhai angollal válaszoltak, léjnyegretörűen, de semmi gond nem volt vele, merem ajánlani én is őket, habár engem átvert a raktár készlet jelölésük az oldalon. 🙁

(#132756) DJMDJM válasza Khaosz55 (#132683) üzenetére


DJMDJM
tag

Sajnos nálam is hasonló a gond. Pedig nekem csak egy normál szobában van 1db. A mellette lévő helyiségben, a folyosón, de még a 2-vel arébb lévő heliységben is brutális mély van, csak ott halovány, ahol kellene. Hallgatói pozició picivel több mint 3méter, van mély, de a korábbi "filléres" logitech z 5500 nyomába sem ér. 1 és2 méter között olyan lyuk van, hogy nem is hallani , csak látom, hogy majd kiszakad a hangszóró. 😯 Egyelőre ötletem sincs, hová kellene tennem a sub-ot, hogyan is találjam meg az ideális helyet. Eddig a helycserés dologra gondoltam, de pont neked írta BBéci, hogy nem biztos, hogy az a legjobb hely, ahol a leghangosabb. Egyébként hány hertzes anyagot kellene lejátszani, mikor keresem az ideális helyet?

(#132757) python1 válasza DJMDJM (#132756) üzenetére


python1
veterán

Ez teljesen egyéni mindenhol,rádásul a beállítás is lehet rossz.Nálam Pl az audyssey beállítása szernt +8 dB a jó eddig én nem adtam neki +-os értéket,de most szépen előjött az a dugi mély tartomány.
Egyébként érdekes módon az újabb AVR-ek jobban kalibrálnak mint a régebbi modellek,sőt meg is lépi őket minőségben mozi reprodukcióban.

(#132758) Kroland25


Kroland25
tag

Sziasztok!
Na így év végére összeállt a teljes rendszer egy vaszon és projektor személyében..jövőre már csak finomítgatások:)
Kellemes ünnepeket mindenkinek!!


Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#132759) Shingen válasza Kroland25 (#132758) üzenetére


Shingen
addikt

Nagyon lecsó Tesa! ;]

風林火山

(#132760) spiky03 válasza Kroland25 (#132758) üzenetére


spiky03
veterán

Nah végre összeállt a cucc.

Nagy gratula hozzá! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#132761) Nemir Ombe válasza python1 (#132757) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Egyébként érdekes módon az újabb AVR-ek jobban kalibrálnak mint a régebbi modellek,"

Miért érdekes ez? Újabb, nagyobb, több vagy több magos processzorok és újabb szoftverek vannak az újakban, mozinn amúgy is jobban számít* a számítási teljesítmény, újabb processzorok/dsp chip-ek és szoftverek megfelelő alkalmazása, mint az "ezek nélküli hangminőség" ....

*rendes beállítás és feldolgozás nélkül nincs "igazi" mozi ..... az újabb AVR-eken még egy sw frissítés is hozhat "hangminőség beli" változást .....

Hmm ....

(#132762) sting2


sting2
addikt

Létezik olyan jelenség, hogy 5 év után a rendszerből kivéve a Hivox Alces-t, a Tv képe most "jobb"?..
Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak mintha "sok " lett volna egy picit vele, kiiktatva nyugodtabb lett minden.
Elfáradhat ebbe a kütyübe valami ennyi év után?

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#132763) Dorian válasza sting2 (#132762) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a változás nem teljesen egyértelmű, hajlamosak vagyunk magát a változást pozitívumnak értelmezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132764) sting2 válasza Dorian (#132763) üzenetére


sting2
addikt

Anno mikor eladtam a 4-es Alces-t, ugyanezen a tévén drámai volt a hiánya, színek, a kontúrok, mind mind "megérezték" - vissza is vásároltam.
Most más a helyzet.
Öregszik a panel, (más nem jut eszembe ezzel kapcsolatban.) ami eddig kellett neki, az most már lehet sok.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#132765) liszi70 válasza sting2 (#132762) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Elfáradhat ebbe a kütyübe valami ennyi év után?"

A "kütyüben" nemigen, de BENNED annál inkább. Ennek sok mozgatórugója lehet, ha gondolod, és pontos paramétereket adsz, ki is elemzem a miértjét. :)

"mikor eladtam a 4-es Alces-t, ugyanezen a tévén drámai volt a hiánya, színek, a kontúrok, mind mind "megérezték"

Sok hülye pana-sony-samu-lg mérnök hogy nem jött rá eddig, hogy csak egy pár száz forintos anyagköltségű magyar kiegészítő kell ahhoz, hogy kihozzák a maximumot a készülékeikből? Lúzerek.........

[ Szerkesztve ]

(#132766) Lipton válasza liszi70 (#132765) üzenetére


Lipton
őstag

Az alces weboldala ennel sokkal tobbet iger.

(#132767) xtremetuning válasza sting2 (#132762) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez csak annyit jelent, hogy nálad a placebó szavatossági ideje ennyi idő alatt járt le. ;]

Liszinél ugyanez 0 perc. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#132768) liszi70 válasza xtremetuning (#132767) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#132769) sting2 válasza xtremetuning (#132767) üzenetére


sting2
addikt

Akkó" itt jó sokan beszo---tuk... :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#132770) Kroland25 válasza spiky03 (#132760) üzenetére


Kroland25
tag

Köszi erre az èvre már csak ez maradt,de szerencsére csak összejött:)

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#132771) mettek


mettek
addikt

Sziasztok! Kelemes ünnepeket!

Van egy Svs pb12 nsd subom és azon gondolkodom h eladom és veszek egy thunder t12-t. Egyik oka hogy nagyon nagy ez a sub a másik hogy iszonyat bontja a házat, búg, rezonál az egész szoba. Szerintetek érdemesebb cserélni vagy inkább kezdjek el hangcsillapítani panelekkel?
Felhasználás 98% mozi egy Onkyo 818 vassal.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132772) Mikisys válasza mettek (#132771) üzenetére


Mikisys
őstag

Először vedd lejjebb a szub-szintet.
Utána nézd meg, hogyan van beállítva, mekkora az alsó és a felső határfrekvencia, amik között működik.
Itt a 20-25Hz alsó és 80-100Hz-es felső határ az elég jó értékek. A szintet pedig akkorára kell beállítani, hogy éppen egyenesre, lineárisra egészítse ki a teljes rendszer frekvenciamenetét, amit lehet megfelelő műszerrel mérni, vagy teszt-lemezzel ellenőrizni. Az interneten is nézd meg mit ajánlanak.
Milyen hangszín-korrekció van a processzoron beállítva? - mert ha ott emeled a mélyet, az a szubládára is kihat, tehát a hangszínszabályozót célszerű középre, azaz lineárisra állítani.
-
A hangcsillapítás elnyelető elemekkel költséges és nem jó megoldás, mert nem azt és ott csökkenti, ahol hallgatja az ember.
Felesleges kiadás ilyen csillapító-paneleket, csöveket venni, ahhoz hely is kell, ahová azokat mérésekkel beállítva(!) el kell helyezni.
A túlzott csillapítás az egész hangzást leronthatja egy lóbálós rádiómagnó szintjére, kell ez neked?!

Kellemes Ünnepeket!

Üdv!

(#132773) mettek válasza Mikisys (#132772) üzenetére


mettek
addikt

Koszonom. Próbálkozom kicsit vele...viszont az érdekelne hogy a thunder t12 finomabb, kevésbé döngős lenne e vagy kb igyanugy szolna mozi alatt? Mert azt tudom hogy a zárt subok feszesebbek és zeneibbek de nekem mondjuk zenére pont nem kell, igy érdemes e egyáltalán gondolkodni benne?

Jeenleg amugy 80hz-re vannak állítva a vágások THX szerint. Plusz lehet játszani a sub távolságának a beállításával az erősítőn de én nem nagyon hallok különbségeket. :(

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132774) Quetz válasza Mikisys (#132772) üzenetére


Quetz
őstag

A hangcsillapításról szóló megállapításoddal nem értek egyet. Az tény, hogy mérés és/vagy kellő szakmai tapasztalat hiányában könnyen el lehet rontani, viszont az akusztikailag tökéletes szoba ritka mint a fehér holló. Szerintem az akusztikai kezelést kötelezővé kellene tenni minden házimozi rajongó számára.

KnockOut87 (#132771): Nekem T12 van itthon, ugyanúgy képes lebontani a házat mint a reflexes SVS-ed. Az erősítőm hibásan +10 gaint állapított meg a bemérés után, amit levettem 0-ra. Amikor megjött a mérőmikrofonom, akkor derült ki, hogy így, 0-ás gain mellett is 13Db-vel volt hangosabb a front hangfalaknál. Az erősítőt meghagytam 0-án, a T12-n tekertem le a hangerőt úgy, hogy a frontokhoz képest +3/+4 Db legyen a hangnyomás. Így most jól szól, igen ritka az olyan durva jelenet, amik megrezegtetnék a poharakat a szekrényben. :)

(#132775) mettek válasza Quetz (#132774) üzenetére


mettek
addikt

Na akkor erős a gyanúm hogy itt is audissey kalibrációs problémák lesznek. Az a baj hogy ha basszusos jelenet van akkor döng a szoba es elnyom minden mást illetve nincsenek olyan mellbevágó mélyek amikor fegyverek szólnak pl. Pedig ugy gondolom ez a sub képes kell legyen erre :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132776) Nemir Ombe válasza Mikisys (#132772) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"A hangcsillapítás elnyelető elemekkel"

Milyen az az "elnyelető elem" .... !? :D

"nem jó megoldás, mert nem azt és ott csökkenti, ahol hallgatja az ember."

Hát ha a konyhába vagy a pajtába rakod, (de nem ott mozizol) akkor feltehetőleg igy van .... ;]

Hmm ....

(#132777) xtremetuning válasza Nemir Ombe (#132776) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kétszer végig olvastam, aztán feladtam...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#132778) Laposelemer válasza mettek (#132775) üzenetére


Laposelemer
tag

"Az a baj hogy ha basszusos jelenet van akkor döng a szoba es elnyom minden mást illetve nincsenek olyan mellbevágó mélyek amikor fegyverek szólnak"

Monnyuk ez függ a film hangjától is.
Nekem is van olyan filmem, aminek fos a mélyhangjai. Ugyanakkor más filmeknél meg minden klappol.

Persze a megfelelő bemérés/beállítás szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#132779) BBéci válasza xtremetuning (#132777) üzenetére


BBéci
titán

A szokásos hadoválós ámokfutás. Szerencsére Ombe helyére tett néhány blődséget, mielőtt még valaki komolyan venné.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132780) Nemir Ombe válasza mettek (#132775) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az audissey beállításában ne nagyon bízz meg, a bemérés után rendesen utána kell állítani mindig, a túl sok mély lehet beállítási, elhelyezési vagy fázishiba is .... kisérletezni kell.... az a sub már nem egy rossz darab, ennél jobbat kellene produkálnia .... ha a mozi 98%-akkor nem biztos, hogy mindenáron zárt kell neked (az sem biztos, hogy megoldás lenne a jelenlegi problémára) ;)

Hmm ....

(#132781) mettek válasza Nemir Ombe (#132780) üzenetére


mettek
addikt

Most átnéztem minden beállítást és THX-en volt vágva minden de LFE-re állítva a sub ergo 80-120hz kozott szólt a front es a sub is. Most a feontokat 120hz-es vágásra tettem illetve visszább vettem a hangerőt picit. Most talán jobb.

A másik hogy ha LFE-n van a sub akkor egy halvány nagyon nagyon halk fehér zajt ad a sub, mindegy milyen konnektorba dugom. Csak közelről hallani de főleg akkor ha odahajolok a membránhoz. Ez normális? Esetleg sub kábel kontakt?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132782) Mikisys válasza Nemir Ombe (#132776) üzenetére


Mikisys
őstag

Talán meg kellene próbálni megérteni, mit is akar a másik ember mondani az írásával és ha ez sikerül, akkor esetleg segíteni, kiigazítani, kiegészíteni a mondandóját.
Az, hogy itt sokan belekötnek mások mondataiba, szóhasználatába, az a teljes hozzánemértésüket bizonyítja.

Üdv!

(#132783) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#132776) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#132784) Nemir Ombe válasza mettek (#132781) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A frontokat felesleges 120-ra tenni, jó az 80-on (ha nem valami "mikro" hsz-id vannak). Az AVR menüjében a sub/lfe beállitásokat is nézd meg (ha vannak ilyen lehetőségek).... a sub hangerejét (ahogy itt találóan szokták írni) úgy állitsd be, hogy ne legyen "feltünő", de ha kikapcsolod "hiányozzon" .... ill. próbáld meg a fázisállítát más állásban ..... a "zaj" lehet kábelhond is, decez igy csak találgatás ....

Ennek az írásnak a végén van pár beállítási tanács; [link]

Mikisys: most komolyan; én próbáltam megérteni (másokkal együtt) amit irtál, értettem is mire célzol, de ha nem tudod egyértelmüen leirni/kifejezni mit szetetnél átadni "tudásként" másoknak, akkor kár a "biteket pazarolni" szerintem ..... de ne vedd kötekedésnek..... ha szeretnéd nyugodtan kifejtheted mit is akartál korábban írni, hogy mi hozzánemértők is megérsük..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132785) Norbi 72 válasza mettek (#132781) üzenetére


Norbi 72
veterán

Milyen subkábeled van?

(#132786) mettek válasza Norbi 72 (#132785) üzenetére


mettek
addikt

Kácsás 3méter. Most gonsolkodom hogy boxer vagy hidiamond subkábelre cseréljem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132787) mettek válasza Nemir Ombe (#132784) üzenetére


mettek
addikt

De nem az a lényeg hogy tehermentesítsük a feontokat, centert a mélyfreki alól? Most ha keresztezik egymást a frekik akkor aok lesz abból nem? Most vagy a frontot teszem 120-ra vagy 80-ra de akkor a subot is 80-on vágom.
Amugy Quadral Argentum 470 szett.
A másik "bosszantó" dolog hogy a feontok kb csak effekteknél szólnak a legtöbb keverésben, a film 90%-a a centerből szól igy nincs kihasználva a front ereje.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132788) Nemir Ombe válasza mettek (#132787) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

1, Elolvastad amit linkeltem....? (főleg a végét) .... amugy az lfe egy ".1", azaz diszkrét csatorna, igy (jó esetben) nem az szól rajta mint a frontokon....

2, mozinál a hangok (ha nem is 90 de) kb. 70%-áért a center "felelős", ezért is fontos egy jó minőségű center és ezért is szinte "jelentéktelen" a frontok mérete (mozihoz tök felesleges az álló front max. "esztétikai szempontok" miatt ragaszkodnak hozzá sokan, hogy "földig érjen", ill. nagyobb helységben lehet értelme/jelentősége) sztereónál már lehet értelme/jelentősége ....

(ahogy olvasgatom amiket írsz, nálad valószínű, hogy a beállításokkal lesz a gond .... ezekről meg elég sok hsz-t találsz, ha visszaolvasol)

Hmm ....

(#132789) Norbi 72 válasza mettek (#132786) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mindenképp próbálj ki egy jobb kábelt.

A másik "bosszantó" dolog hogy a feontok kb csak effekteknél szólnak a legtöbb keverésben, a film 90%-a a centerből szól igy nincs kihasználva a front ereje.

Akkor ott valami nagyon nincs jól beállítva.

(#132790) mettek válasza Norbi 72 (#132789) üzenetére


mettek
addikt

Most kiderult hogy nem a kábelből/avr-ből jon a morajlás mert subkábel nelkul is hallani. Olyasmi hang mint amit a kagylókban hallani (ami igazából a saját véráramlásunk) de biztos sokan hallották már. Most ezt vagy a hálózatból szedi össze a sub vagy nem tudom. :)

Jó, valami alap effekt, háttérzaj szól rajta de jelentéktelen...nem olyan erővel és minőségben mint mikor a centert kikapcsoljuk és akkor a feontokból szól minden. Igy értettem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132791) mettek válasza Nemir Ombe (#132788) üzenetére


mettek
addikt

Most már ezt én is igy látom es koszonom, visszaolvasgatok, hátha találok valamit.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132792) Joshi


Joshi
titán

Ide is linkelem a passzív vs aktív 3D tesztet, igaz nem mai cikk, de mindennek ellentmond amit a "hozzáértők" mondanak. Érdekes cikk érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#132793) mettek


mettek
addikt

na az tuti probléma volt, hogy az EQ-ban az audissey nagyon túltolta a mélyeket...minden hangfalra 4-5-6 decibel pluszokat adott az alsó frekikre :W most manualba visszavettem nullára mindent, így már nem döng a szoba úgy.

Másik dolog: milyen tápkábelt ajánlanátok Onkyo 818 vas alá? mondjuk max 40ezerig.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132794) Nemir Ombe válasza mettek (#132793) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"milyen tápkábelt ajánlanátok Onkyo 818 vas alá."

Amin nem billeg .... :D

(viccet félretéve; vegyél Inakustik vagy Lapp tápkábelt méterre + normálisabb dugókat (kb. egy tizesből meg van) a maradékot meg tedd félre egy jövőbeli AVR cseréhez.... szerintem jobban jársz .... de szerintem lesz még pár másik javaslat is) ;)

Hmm ....

(#132795) liszi70 válasza Nemir Ombe (#132794) üzenetére


liszi70
nagyúr

"(kb. egy tizesből meg van) a maradékot meg tedd félre egy jövőbeli AVR cseréhez.... szerintem jobban jársz"

Pontosan. :K

"de szerintem lesz még pár másik javaslat is"

Ez a "baj". :D

[ Szerkesztve ]

(#132796) Nemir Ombe válasza liszi70 (#132795) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogy baj ez, attól "szép színes" a világ, hogy nem vagyunk egyformák .... és persze ettől pörög a gazdaság .... :D

Hmm ....

(#132797) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Ezt olvastátok? Szerinte ne vegyünk centert, inkább a spórolt pénzt fektessük jobb frontokba :U

(#132798) mettek válasza Nemir Ombe (#132794) üzenetére


mettek
addikt

:C Na ha már cserénél tartunk. Most hogy maradt a sub, maradt a pénz is zsebben amit viszont kábelekre fordítottam vna de most hogy mondtad a cserét, valóban. Az a helyzet hogy eléggé elégedett vagyok az Onkyo-val. Kb csak mozi megy rajta ahogy írtam is...milyen vasra lenne érdemes cserélni ha rá tudnék dobni 100k-t?

Na és mennyit érhet most ez az Onkyo tx nr818? ha meghirdetném...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#132799) python1 válasza Bobolit (#132797) üzenetére


python1
veterán

Egyszerűen nem értem a mai napig,hogy némelyik pontagyút mi vezéreli arra,hogy hűlyeséget terjesszen. :F

(#132800) justaview válasza Bobolit (#132797) üzenetére


justaview
őstag

Center speakers tend to sound boxy, so Denzel Washington sounds like he's in a box.

Ez az ürge, lehet, hogy egy fém vödörben tartja a centerét... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.