Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132651) justaview


justaview
őstag

Nemir Ombe tanácsát követve kicsit visszaolvastam a fórumban. A Viablue SC-4 Silver (gyártó) egész ígéretesnek tűnik a paramétereit olvasva, bár ezt sem ismerem. :)

(#132652) Nemir Ombe válasza justaview (#132651) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak mellékesen kérdezem; neked mindegy milyen kábel csak a "silver" szó szerepeljen benne? :D

Hmm ....

(#132653) justaview válasza Nemir Ombe (#132652) üzenetére


justaview
őstag

:D

Ez teljesen véletlen.... :)

(#132654) brembo válasza Nemir Ombe (#132652) üzenetére


brembo
tag

Ha már silver, az AVX-en árulnak egy MA Silver RX8 szettet feketében, erősen gondolkodom rajta, csak jókat hallottam róla, de élőben nem volt még szerencsém hozzá. Valakinek van ilyenje Pest környékén, esetleg tud olyan helyet, ahol ilyet meg lehet hallgatni?

(#132655) justaview válasza #74247424 (#132650) üzenetére


justaview
őstag

A hangfalak még úton vannak. :)
A következő napokban fogom csak bekötni, ahogy az ünnepek engedik. :) Szívesen elmondom majd a tapasztalatomat. (Minden funkcióról persze nem hiszem, mert ahhoz több idő kell, de a hangzásról, és az első benyomásról mindenképpen.)

A Yamaha V781 olcsóbb, és állítólag csak pár paraméterben gyengébb az A860-nál (bár részleteiben nem néztem ennek utána).

[ Szerkesztve ]

(#132656) Norbi 72 válasza brembo (#132654) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az utódját itt meghallgathatod,előzetes bejelentkezés után.

(#132657) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Éppen tesztelgetek két lejátszót és arra lettem figyelmes, hogy az Onkyo 636 két különböző HDMI bemenetei között drasztikus hangerő (remélem csak az) különbség van ugyanazoknál az anyagoknál. Akkor jöttem erre rá, hogy felcseréltem a két lejátszót a HDMI bemeneteknél és mindig ugyan annál a HDMI bemenetnél halkabb a hang. A beállításban semmi ilyen beállítást nem találtam. Valaki találkozott hasonlóval? Konkrétan a HDMI 1 (BD/DVD) a hangosabb a HDMI 3 (STB/DVR)-el szemben. :F Képi megjelenítésben nem látok különbséget. A kábeleket dugtam át az erősítőbe, de mivel ugyan az a két kábel Audioquest Pearl 1,5m mindkettő ezért azokat nem cseréltem fel a lejátszók között.

[ Szerkesztve ]

(#132658) Nemir Ombe válasza Joshi (#132657) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

[link] .... ;)

Hmm ....

(#132659) Joshi válasza Nemir Ombe (#132658) üzenetére


Joshi
titán

"IntelliVolume

Default Value : 0 dB

Adjust the volume level difference between the devices connected to the unit. Select a value between "-12 dB" to "+12 dB". Set a negative value if the volume of the target device is larger than the others and a positive value if smaller.

This function is not effective in Zone 2."

Most komolyan a 0dB értéknél nem egyforma a hangerő az egyes HDMI bemenetek között? :F De ez mitől intelligens hangerő? :F :Y És akkor sacc/köbö belövöm hogy egyforma legyen vagy mi? :O

(#132660) Nemir Ombe válasza Joshi (#132659) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vegyél egy normális AVR-t ..... ;]

Hmm ....

(#132661) Joshi válasza Nemir Ombe (#132660) üzenetére


Joshi
titán

A következő már az lesz, habár ez se volt rossz vétel 100k-ért 1év garival. Igaz hogy a HDMI 2-es bemenet már halott. :D

(#132662) Nemir Ombe válasza Joshi (#132661) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor még bírja ..... majd ráérsz akkor lecserélni, ha nem maradt működő HDMI rajta .... :D

Hmm ....

(#132663) Joshi válasza Nemir Ombe (#132662) üzenetére


Joshi
titán

Igen ez a cél. :D

(#132664) Nemir Ombe válasza Joshi (#132663) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor dugdosd gyakrabban a kábeleket áram alatt és gyorsabban "célhoz érsz" ..... :D ;]

Hmm ....

(#132665) Joshi válasza Nemir Ombe (#132664) üzenetére


Joshi
titán

Addig amíg van gari nem gond, de amúgy is rengeteg HDMI bemenet van még. :DD

ui.: majd eladom érték csökkent terméknek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132666) #74247424 válasza justaview (#132655) üzenetére


#74247424
törölt tag

Igen néztem azt is, aztán végül a Denonra esett a választás. Házimozis oldalak egy-két emberével beszélgettem és azt mondták a Yamaha kevesebb dinamikával szólal meg mint a Denon, ami egy melegebb hangú erősítő. Nem tudom így van-e mert végül a Yamahát nem hallgattam meg, de az biztos hogy a kis Denon túlmutat a kategórián, nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#132667) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Na megjött ma az SVS SB12 NSD... most pihen a dobozában karácsonyig. Úgy nézem enyém volt az utolsó darab, mert elfogyott-nak jelzi ma már.

(#132668) dota1 válasza dota1 (#132637) üzenetére


dota1
aktív tag

Nemir Ombe:
Ha jól emlékszem neked voltak B8 hangfalaid, bizonyára a 8xxVW sorozatot is hallotad már. Neked mi a tapasztalatod, hozza hangban azt mint a rendes sorozat? Azt látom, hogy a doboz anyaga más, könnyebbek is.

[ Szerkesztve ]

(#132669) #74247424 válasza Vicarious1 (#132667) üzenetére


#74247424
törölt tag

Wow, gratula hozzá, én az SVS subomat csak egy nagyobb SVS-re cserélném az tuti, annyira bejött. Direkt választottad a zártat? Több a zene mint a film? Vagy más miatt?

(#132670) Dorian válasza #74247424 (#132669) üzenetére


Dorian
félisten

Miért gondolod azt, h filmekhez nem a zárt a jobb?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132671) Nemir Ombe válasza dota1 (#132668) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A B8 szerintem hangban tök ugyanazt tudja, mint a 806vw, a cc8 center is ugyanazt tudja, mint a 800, egyedül a C8 ami "kilóg a sorból" (nincs talp, nincs dupla br nyilás, ezért kicsit kevesebb a mély) .... szerintem a Focal azt csinálta, hogy a 7-es széria dobozaiba (ezért is könnyebbek valószínűleg) lakkfekete kivitelben, belepakolta a 8vw "cuccait" és így olcsón tudott jó hangot adni, de mégsem "üti agyon" az eredeti 8-as sorozatot .... szerintem az áráért jobbat nem nagyon lehet venni annak, aki szeteti a hangját (és ha még kapni) .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132672) #74247424 válasza Dorian (#132670) üzenetére


#74247424
törölt tag

Nem mondtam ilyet hogy egyik jobb vagy rosszabb. De tény hogy a reflex nagyobbat szól, és mélyebbre megy mint a zárt egy adott teljesítménnyel. A zártat sokan választják zene meg koncert filmek miatt mert pontosabb, részletezőbb a hangja.
Pontosan ezért kérdeztem mert érdekel miért választotta a zártat.

(#132673) -KP-


-KP-
addikt

Itt rengeteg hasznos infó található az svs szubokról, közvetlen az SVS mérnökeitől:

https://www.svsound.com/blogs/svs/75367747-sealed-vs-ported

(#132674) bajnokpityu válasza #74247424 (#132672) üzenetére


bajnokpityu
félisten

És filmeken is jobb a hangminősége a zártnak. Egy baja van, kisebb a hatásfoka.
De az már nem igaz, h mélyebbre megy a reflexes. Söt a reflexes meredekebben szokott esni átvitelben.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#132675) Nemir Ombe válasza -KP- (#132673) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... még azt is (kiemelten) irják benne, hogy a br sub sem jelent "hátrányt" egy zárthoz képest, ha kb. 700e Ft ..... ;]

(azért általánosságban kijelenthető, hogy a gyakrabban vásárolt (cca. 200e-es) kategóriákban a (jól megépitett) zárt (vagy passzív membrános) sub-ok jobban teljesítenek .... de az írában példának odarakott pb-13 azért nem a "népsub" kategória ..... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132676) Dorian válasza #74247424 (#132672) üzenetére


Dorian
félisten

"A zártat sokan választják zene meg koncert filmek miatt mert pontosabb, részletezőbb a hangja"

Pontosan ezek az előnyei filmeknél is. Tehát ha bír az ember elegendő teljesítményű subot venni az adott légköbméterre, akkor nem kell a reflexes kompromisszumba belemenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132677) #74247424 válasza bajnokpityu (#132674) üzenetére


#74247424
törölt tag

De igaz, mélyebbre megy. Nézegess mérési eredményeket. Speciel a 25cm-es PB-1000 stabilan megy 20Hz alá is +-2db határon belül, míg a 30cm-es zárt ugyancsak SVS ezt nem tudja, inkább 25Hz.

(#132678) Dagidög válasza #74247424 (#132677) üzenetére


Dagidög
senior tag

Azt is megnézted, hogy a két típus +-2dB-en kívül hogy viselkedik?

(#132679) #74247424 válasza Dagidög (#132678) üzenetére


#74247424
törölt tag

igen. Mire akarsz ezzel kilyukadni?

(#132680) dota1 válasza Nemir Ombe (#132671) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi, remélem januárban lesz még valahol :)

(#132681) #74247424 válasza -KP- (#132673) üzenetére


#74247424
törölt tag

Igen ez jó írás, asszem rövidre is zárhatjuk ezt a témát, a lényeg az "attól függ". Én nem is mondom hogy a reflexes jobb mint a zárt, de nekem az én szobámban, az én filmnézési szokásaimhoz, az én árkategóriámban talán jobb választás.
Hogy a kolléga miért zártat vett pusztán kiváncsiság volt, nem megkérdőjeleztem a döntését.

(#132682) -KP- válasza Nemir Ombe (#132675) üzenetére


-KP-
addikt

A kommenteket olvassátok :) Kismillió kérdés és infó van. Nem a cikk maga a lényeg itt most. Sokkal hasznosabbak a kérdések és az arra adott válaszok!

tipp: azért legyen előttetek egy cubic feet - köbméter ill. egy feet - méter könverter :)

[ Szerkesztve ]

(#132683) Khaosz55 válasza Vicarious1 (#132667) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem van 2 is belőle. Jó darab nem vitás, zenére is használom. A nappali egy légtérben van mindennel ami kb 60mˇ2 ahhoz kevés a két zárt sub. Ezért a kanapé mögött van egy reflex klipsch. Úgy már megfelelő mozira...

A másik probléma hogy gyakorlatilag a 60mˇ2 közepében van a süllyesztett nappali. Gyakorlatilag mély szempontjából pocsék az akusztika mert középen vagyok ezért pl a konyhában a pocon remegnek a poharak és sütő ajtaja is, de ahol ülök sokkal kevesebb a mély. A frontok mögött is van egy 1,5 méteres közlekedő rész na ott is sokkal erősebb a mély mint ahol ülök. A kanapé mögött elhelyezett klipsch volt a legjobb választás mozihoz.

Kipróbálom majd még, hogy a 2 db SVS-t máshova helyezem, vagy megfordítom 180 fokban. Egyszer rövid időre próbáltam, hogy nem a frontok mellett volt hanem oldalt középen, és előjött egy komoly mély hang a nézési pozícióban. Mély láda pozíciót nehéz beállítani...

(#132684) Khaosz55 válasza #74247424 (#132677) üzenetére


Khaosz55
addikt

20Hz-et érzed inkább mint hallod. Ha meg érezni akarod akkor inkább reflex, mert azt jóval jobban érzed mit a zártat. Szerintem a mély láda elhelyezése dob a legtöbben a mély ládán. Kell egy 10 méteres kábel és próbálgatni kell hol szól a legjobban. Nekem a kocsiba, hogy 180 fokot fordítottam a ládán sokkal jobb lett a mély hang.

(#132685) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy vajon érdemes-e egy Wharfedale 9.CS centert, a CM verzióra cserélni, mely kicsit nagyobb mélyekkel, és dedikált dóm középpel is felvan szerelve, no és zárt a jelenlegi reflex kialakításúhoz képest?!

Mindezt egyedül annak tekintetébe kérdezem, hogy tisztább megszólalást szeretnék elérni, a mélyekről más gondoskodik! :)

Köszönöm a válaszaitokat! :K

[ Szerkesztve ]

(#132686) python1 válasza Khaosz55 (#132684) üzenetére


python1
veterán

Rádásul kocsiba fordítva kell bekötni a subot,hogy kapj értelmes hangot,ne csak puffogást.

Nálam is az a probléma mint nálad,kb az én nappalim is akkora mint a tiéd,de még társul hozzá 4m belmagasság. Viszont 2db Pistiféle zárt sub 40cm-es membránnal helyrehozta a dolgot,de reflexes tönkrevágja,sajnos én érzékeny vagyok a reflexes subokra,kihallom azonnal,hogy zúg,búg brummog.
Van itthon 2db zárt subra való anyagom,de egyelőre lusta vagyok megcsinálni,inkább szenvedek a lyukas subbal. :B

(#132687) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#132685) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ezt meg kellene hallgatnod, a leírt különbségek alapján kell(ene), hogy legyen változás, de hogy milyen az kérdéses .... plusz a rendszer többi elemétől és a beállításoktól is eléggé függ, hogy milyen és mekkora különbséget fogsz hallani .....

Hmm ....

(#132689) PrinceHerceg válasza Nemir Ombe (#132687) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna nem igen járok mostanság Heves megye környékén, szóval ettől kicsit több kellene... :B

(#132690) hm15


hm15
senior tag

Sziasztok!

Rendszert bővítenék, 4db Wharfedale Diamond 10.1 és Wharfedale Diamond 10CS center vagy Castle Knight 2 + Lincoln 2 + Knight 1 5.0-t javasolnátok, ha filmek 80-20 arányban vannak zenéhez viszonyítva. A Wharfi 160, a Castle 210e forint lenne nagyjából. Egyelőre 12nm-en, majd nagyobb szobába költöztetve tennék mellé szubot.

(#132691) Nemir Ombe válasza hm15 (#132690) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a Castle szettel lényegesen jobban jársz .... ;)

Hmm ....

(#132692) hm15 válasza Nemir Ombe (#132691) üzenetére


hm15
senior tag

Érdemes a rendszerbe illő Castle Compact szubot venni vagy megengedőbb módon hozzáállni és feljebb menni minőségben? A Castle szett és a Knight2 különösen ajánlott a tesztekben, de erről a mélyládáról nem tudok semmit.

(#132693) Ear001 válasza Khaosz55 (#132684) üzenetére


Ear001
addikt

Jaj, ne már. A zárt láda sokal egyenletesebb frekvenciaátvitelű. A reflexnek egy elönye van, érzékenyebb, ezért kisebb erősítőteljesítmény elég neki. Cserében a reflexnyílás hangolási frekvenciája körül kiemel, és a hangszóró rezonancia frekije körül csillapítatlanabb.

Az pedig, hogy autóban a szubon muszáj lenne fázist fordítani, az marhaság.

(#132694) Khaosz55 válasza Ear001 (#132693) üzenetére


Khaosz55
addikt

Autóban nem fordítottam meg a fázist.

Most futtattam le egy tesztet 10Hz től 150Hz-ig lépésben az otthoni szubra. Csak a 2db svs ment. Az ülési pozícióba statikusnak mondanám a mély hangot. Közben rohangáltam a közlekedő részhez és a hallgatási pozíció között. Ahogy írtam a 1,5 méteres közlekedő rész a sub mögött van. Vagyis a Front vonal mögött. 40-50 Hz között jött egy erőteljes hang a közlekedő részben. Nem tudom, hogy ez lenne az állóhullám vagy sem, de nagyon erős volt, de csak ott, a hallgatási pozícióban nem. Majd kipróbálom, hogy oldalt vannak a subbok.

Majd csinálok fényképet ha nem lesz ekkora kupleráj...

(#132695) Nemir Ombe válasza hm15 (#132692) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sub-ot majd szobamérethez + minőségi igényhez vegyél majd, ne a meglévő dobozokhoz....

Hmm ....

(#132696) hm15 válasza Nemir Ombe (#132695) üzenetére


hm15
senior tag

Rendben, kösz!

(#132697) python1 válasza Ear001 (#132693) üzenetére


python1
veterán

Nem muszáj,ha megfelelő a subod kialakítása,és egy kicsit értesz hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#132698) Quetz válasza -KP- (#132673) üzenetére


Quetz
őstag

Találtam egy összehasonlító tesztet SVS sb2000, pb2000 mélynyomókról. Van benne frekvencia diagram és SPL/Hz táblázat is.

(#132699) Lacielvtárs válasza Dorian (#132676) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez így igaz :K
én magam is vitatom ricfiam kolléga állítását.
igaz nekem nincs nagy tapasztalatom, de a zárt szinte minden esetben jobb egy nyitottnál, szerintem. (pénztárca kérdés)
legyen az film vagy zene, és sokkal "szebb, tartalmasabb" a mély hang a zárt szubnál

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#132700) lemmy9 válasza Lacielvtárs (#132699) üzenetére


lemmy9
őstag

Mindig is reflexest használtam, mígnem egy hónapja megvettem egy zárt Emotiva X Ref 10 DSP-t.
Ég és föld, nagyon pontos, és zenére is frankó. A Metallica új lemeze jó tesztalany, a lábdob a reflexessel egy szétfolyós rágógumi volt, a refissel mintha mellbe lőnének. Otthon, pogózás közben :D

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.