Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133451) Pazolini válasza Festina86 (#133450) üzenetére


Pazolini
senior tag

Hálisten, csak közelről érezni, s egyre jobb. Amúgy udvariasak, gyorsak, kiválóan csomagolnak, plusz egy vastag dobozt húztak a gyári doboz köré. Szóval minden oké, de mi (volt) ez a szag, komolyan közelről mintha szipuzna bent valaki. ;]

(#133452) dave118 válasza Pazolini (#133451) üzenetére


dave118
senior tag

Olyan friss terméket kaptál, hogy még a ragasztó és épp csak megszáradt :DDD én nem aggódnék, ha elmúlik az "új termék" szag 1 héten belül.

... Ami ami, az az.

(#133453) alfamate89


alfamate89
tag

Sziasztok! Úgy adódott, hogy kaptam egy Technics SA-TX50 erősítőt és egy BOSE Acoustimass 10 Series II rendszert. Ezt szeretném majd szolgálatba állítani. Eddig nem foglalkoztam térhangzással, mindent sztereóban hallgattam. Adott egy laptop. Ez, ha itthon vagyok a dokkolóban ül, tehát, mint egy hagyományos PC működik. Erre szeretném USBn keresztül rákötni az erősítőt. Innen jönnek a kérdések.
Opció_1: Vehetek 5.1 külső hangkártyát és RCA kábelekkel összekötöm.
Opció_2: Vehetek egy Technics SH-AC300 -at. Ezt optikai kábellel kötöm össze, amihez még szintén kell valamilyen USB hangkártya, optikai kimenettel.
Opció_3: HDMI -ből választom le a jelet, ezt sem tudom hogy hívják.
Melyik opcióval lenne a legjobb a minőség? Mindenképpen valódi térhangzást szeretném átvinni, mert a források is azok, amiket nézek. Ehhez még hozzájön az, hogy nagyon sokat hallgatok zenét. Természetesen sztereóban. Erre külön DACom is van, egy SMSL M2. Érdemes zenéhez külön DACot használni, vagy megoldható valahogy egy kapcsolattal? A 2. opció nagyon tetszene, mert jól nézne ki együtt az erősítővel. Mi a véleményetek, esetleg más opció? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#133454) Hohocali válasza Pazolini (#133449) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Fehéret vettél? Én feketét már tavaly nem kaptam ott, és írták nem lesz. A zsetont villámgyorsan visszautalták hiánytalanul. Én gumi tablettákat kaptam mellé.

Festina86 : ennek szerintem három oka lehet (vagy ezek kombinációja) :
1. kifutó darabok, és alig tudnak már adni.
2. a szerintem idióta visszaküldéses rendszer, ami jó, ha visszaküldöm, de rossz, ha én kapom. A Hifi-fabrik megjelöli ezeket az oldalán, és olcsóbban adja, de belátható, hogy egy kritikus darabszám után ez tarthatatlanná válik...
3. keletre passzolják el a visszaküldött darabokat.

Ezekből jön már, ha egyből jó hangja van, nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy már bejáratta(ák) valaki(k)... :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#133455) Nemir Ombe válasza Hohocali (#133454) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Canton (is) saját feliratos ragasztószalagot használ (pár éve) a csomagolásnál, igy azonnal látható, ha nem "originál" a csomagolás (ezért is tüntetik fel a webshopokban, hogy "bontott"), ill. a bazi nagy tüzőkapcsokat sem lehet "gyári helyzetbe" visszatenni a kibontás után normálisan .... ha ezek stimmeltek, akkor tuti bontatlan újat kaptál .... ;)

Hmm ....

(#133456) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Kedves ismerősöm kért tőlem segítséget, de pontos választ nem tudtam adni neki. Egy ilyen házimozi rendszere van, és a kérdése, hogy mit kell néznie a filmek jellemzőinél, hogy biztos legyen az, hogy az összes hangszórón szóljon a film hangja.

A válaszokat előre is köszönöm,
Üdv.

Samsung Galaxy A55 5G

(#133457) ottofon válasza DrDobos (#133456) üzenetére


ottofon
csendes tag

Szerintem azért nem kapsz választ mert ez nagyon amatőr kérdés. Eleve a cucc is full amatőr. Az ilyen szettek bármilyen (akár még mono) jelböl is képesek 4 vagy 5 oldalt megszólaltatni. A legegyszerübb stereo hangsáv is tartalmazhat már sorround információt amitől a hátsó "hangfalak" is effekteknél megszólalnak. Szóval gyakorlatilag minden olyan film ami nem moziban kamerával és mikrofonnal van felvéve már tudni fogja a minimális "házimozis" hangzást. Jól mondom srácok?

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#133458) blakey válasza DrDobos (#133456) üzenetére


blakey
titán

Inkább itt kérdezz, a hangkeltő messze van a haladó szinttől.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#133459) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Lenne egy Wharfedale Diamond 240 pár (!!!), amit 140e Ft-ért el tudnék hozni az egyik MM-ból (9 hónapos bemutató darabok)
Denon X520BT erősítőm van és jelenleg a frontok szerepét egy pár állványra helyezett Wharfedale 220 tölti be.

Meg szabad ezeket a bemutató darabokat vásárolni, vagy inkább várjak, gyűjtsek és vegyek majd újonnan? :F
Elég ez az erősítő a 240-es állók meghajtásához?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#133460) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, kezdeném azzal, hogy nem tudom melyik topicban kell feltennem a kérdésem, ezért csak egyet kiválasztottam a 20 közül, ami a hangrendszerekkel foglalkozik, elnézést érte.

szóval van itthon egy Pioneer VSX-520 5.1 erősítő és hozzá egy JBL 178 hangfal szett, 5.1-es. még valamikor 5 éve, sok-sok óra alatt sikerült valahogy beüzemelni a rendszert, azóta csak használva volt, semmit nem foglalkoztunk vele. új helyre került a TV, összedugtuk, nem szól. kicsit próbálkoztunk, semmi...

alig 5 perc alatt sikerült túltennem magam azon, hogy baltával verjem szét a rendszert, de olyan mély sebeket ejtett bennem az előző beüzemelés, hogy úgy döntöttem nem szarakodok ezzel, inkább eladom ezeket és veszek valami másik szettet.

itt szeretném kérni a segítségeteket. a lényeg, hogy fogyatékosok is be tudják üzemelni. 50-ért és 100-ért milyen hangrendszereket lehet kapni és mi a kettő között a különbség? olyat keresek aminél egyben van az erősítő, meg a hangfalak is, amit csak be kell dugjak és kész. a használati útmutatót látni se akarom, a hozzá való távirányítón, (ha van ilyen) csak a hangerőt szeretném szabályozni maximum. PANASONIC TX-PF50S20 TV-m van, hogy ha ez számít valamit esetleg (bár ezzel is képes vagyok szopni mostanában, valami relytélyes oknál fogva nem viszi át a laptopom rá a hangot HDMI-n, csak a képet, de ez még nem idegesített fel annyira, hogy cseréljem). köszönöm

valami ilyesmit vizionáltam egyébként, tehát ami egy doboz, aztán jön ki belőle a hang, nem kell 6 helyre hangfalakat pakolni, meg külön összedrótozni mindent [link]

[ Szerkesztve ]

(#133461) axwel18 válasza szpali (#133459) üzenetére


axwel18
senior tag

Mivel boltból veszed mért ne szabadna megvenni ? Garanciát ugyan ugy megkapod mintha bontatlan lenne,ha nem karcos és nincs semmi baja akkor annyiért jó vétel. Viszont az erősítőd gyenge hozzá de annyi pénzért én nem hagynám ott. :)

(#133462) szpali válasza axwel18 (#133461) üzenetére


szpali
addikt

Köszi, hamarosan nagyobb erősítőt is szeretnék venni, de csak jövőre.
Köszi a megerősítést

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#133463) adamsfamily válasza SLYM (#133460) üzenetére


adamsfamily
tag

[link]
Itt talán segítenek.

(#133464) Joshi válasza SLYM (#133460) üzenetére


Joshi
titán

Azt azért jó ha tudod, hogy ha veszel egy bögreszettett vagy egy hangprojektort az nem fog úgy szólni mint a jelenlegi szetted. Nem mintha über hangrendszer lenne a jbl 178-as szett, de akkor se. Egyébként mi fogott ki rajtad a régi hangrendszer összerakásán?

(#133465) SLYM válasza Joshi (#133464) üzenetére


SLYM
veterán

adamsfamily köszi

ezért idegesít a dolog, mert a világon semmi sem történt azon kívül, hogy át lett helyezve a TV és a hangrendszer. tehát a kábelek kihúzkodása és összedugdosás. ennyi a történet és nem szól egyik hangfal sem. régebben is volt ezzel gond és már nem emlékszem a megoldásra, de, hogy őszinte legyek nem is érdekel

[ Szerkesztve ]

(#133466) Pazolini válasza Hohocali (#133454) üzenetére


Pazolini
senior tag

+ Nemir:

Meggyőzödésem, hogy a Cantonnak nagyon bejön ez a felezős üzletpolitika, s után is gyártanak rendesen. Eredetileg 856-os centert rendeltem, ahogy Nemir ajánlotta a Ref 7-esekhez, de azt írták az eketroweltesek, hogy kifogytak a készletből, belátható időn belül nem is lesz, így kénytelen voltam lemondani róla. De örüljek, vigasztalt az ügyintéző, mert most akciósan nem sokkal drágább a pont 2-es modell, és az, csakis az passzol hangban. Hiába mondtam, h más a magasa, a levélíró mélyen meg volt győződve a maga igazáról, s miután a gyárhoz utasított a menedzser, "ha nem hiszek neki, majd ők eloszlatják a kételyeimet" jelszóval, egyúttal tőlük is elment a kedvem. Hozzá jött még, hogy a webshopukat is képtelenek frissen tartani (azért tudtam egyáltalán rendelni), átpártoltam a heidelbergi konkurenciához. Meg azután hanyagabbul is csomagolnak a Hi-Fi Fabrik cégnél, ahogy Nemir írta meg korábban, úgyhogy nem is bántam meg a döntésemet. :))
858.2-est rendeltem náluk, feketét, és zsír újat kaptam, szűz gyári csomagolásban. A ragasztószag mára szinte teljesen eltűnt, vagy én váltam totál immunissá? :DDD
Brutális ez a 60 centi széles jószág a plazma alatt. Meg kellet 8 centivel emelnem a tévét, h elférjen a régi KEF helyén. Képet csak Patice kollégára tekintettel nem mellékelek, hisz már a múltkor is a hányiger kerülgette. ;] :P
Frontokra kinéz egy Ref 3, ahogy írtam korábban, annak a közép és magas hangszóróival szinte centire egy szintben van a center. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#133467) Nemir Ombe válasza Pazolini (#133466) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vagy hallani fogod a különbséget a magasban és zavar, vagy hallod, de nem zavar vagy egyáltalán észre sem veszed .... az utolsó 2 esetben szerencsés ember vagy .... :D

Ne foglakozz senkivel, dobjál fel pár képet nyugodtan .... akinek nem tetszik majd nem nézi .... ;]

Hmm ....

(#133468) Pazolini válasza Nemir Ombe (#133467) üzenetére


Pazolini
senior tag

Érdekes, rögtön meghallottam, hogy másképpen képzi a magasat, hozzá még nem szoktam ugyan, de inkább érdekesnek tartom, ahogyan a frontok magasai húzzák fel a kerámia színezetlenebb, beszédhanghoz közelállóbb, kissé visszafogott, diszkrétebb magasait.
A magas hangszórókra is érvényes, h bejáratás kell nekik, h kiadják legjobb tudásukat?
Mert akkor az reménykeltő lenne vmiféle kiegyenlítődés irányában...

[ Szerkesztve ]

(#133469) Nemir Ombe válasza Pazolini (#133468) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az első 50-100 órában változik a legtöbbet, utána már nemigen .... ahogy én hallottam .... de majd kiderül Te mit hallasz később .... ;)

Hmm ....

(#133470) Pazolini válasza Pazolini (#133468) üzenetére


Pazolini
senior tag

A Vento Ref aluminium magasai voltak kezdetben nagyon csapongók, harsányak. Az jobban zavart, mint ez.
De ahhoz is hozzá tudtam szokni.
Túlontúl izoláltnak tűnt sokáig, a középtartománnyal nehezen forrt össze. Hiányzott a harmónia. Nos, ez is sokat változott a bejáratás alatt.

(#133471) Squirrel


Squirrel
őstag

Szerintetek ha páromnak 5-8 percenként jönnek a fájásai, akkor olvasgassam tovább a fórumot vagy húzzunk inkább a szülőszobára?

(#133472) SLYM válasza Squirrel (#133471) üzenetére


SLYM
veterán

amelyik jobban megnyugtat :D

(#133473) Joshi válasza SLYM (#133465) üzenetére


Joshi
titán

"régebben is volt ezzel gond és már nem emlékszem a megoldásra, de, hogy őszinte legyek nem is érdekel"
Akkor vegyél egy hangprojektort, beüzemelés szempontjából talán az a legegyszerűbb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#133474) Patice válasza Squirrel (#133471) üzenetére


Patice
nagyúr

Ideje lenne indulnotok. ..

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#133475) Squirrel


Squirrel
őstag

Ma nem úgy készültem lelkileg, hogy szülőszobán kötünk ki... Szépen beállítottam a NAS-t, updateltem az erősítőt, néztünk volna egy filmet és 1 hét-10 nap múlva mentünk volna szülni... Úgy néz ki, ma már nem fogunk filmezni, gyanús, hogy indulnunk kell :)

(#133476) SLYM válasza Joshi (#133473) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, már kaptam néhány választ a másik topicban, de konkrét terméket még nem javasoltak, csak, hogy úgy 120 környékén akad már 1-1 jó vétel. konkrétan melyik típusok ezek? köszi

[ Szerkesztve ]

(#133477) spiky03


spiky03
veterán

Érdekes lehet egy ilyen felállásban a mozi, nem?
[link]
Persze ha jól vannak elhelyezve akkor akár még jó is lehet. Nah meg nem foglalnak legalább helyet a hangfalak. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#133478) rottenbull válasza spiky03 (#133477) üzenetére


rottenbull
senior tag

A legtobb epuletben ezeket csak ál fal vagy mennyezet mellett tudod kivitelezni. Az meg lehet indokolatlanul sok helyet vesz el.

(#133479) Nemir Ombe válasza spiky03 (#133477) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ilyen felállásban lehet, hogy "érdekes" lenne .... ;] .... de teljesen jó mozikat lehet csinálni beépithető hsz-kból...

rottenbull:
Nem szükséges "telibegipszkartonozni" ezért a szobát, vannak egész jó "köztes megoldások" ezekehez.... ;)

Hmm ....

(#133480) rottenbull válasza Nemir Ombe (#133479) üzenetére


rottenbull
senior tag

En nem lattam gipszkartonos megoldast, biztos jo. Amikbe belefutottam, azok fa szerkezetek voltak fa panelekkel burkolva. Tobb hazimozi teremben ultem mar, ahol beepitett rendszer volt, de mind fát hasznaltak.

(#133481) Nemir Ombe válasza rottenbull (#133480) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet abból is, de elég tud lenni egy jól összerakott gipszkarton is, megfelelő merevítésekkel .... ;)

Hmm ....

(#133482) Norbi 72


Norbi 72
veterán

...pótapák jönnek és mennek....

Jólesik egy kis nosztalgia. :)

(#133483) gboszi válasza Squirrel (#133471) üzenetére


gboszi
senior tag

FUSS! Te döntsd el merre :D
Viccet félretéve, akkor már bizza menni kell, vagy inkább már ott lenni...:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#133484) Joshi


Joshi
titán

Szeretném kipróbálni a Panasonic DMP-UB900 lejátszóm zenei képességét egy Onkyo TX-NR636 erősítőn keresztül JBL Studio 290 frontokon. A frontok az erősítővel Neotech KS-11275 kábellel vannak összekötve. Milyen RCA kábelt vegyek a BD lejátszó és az erősítő közé? Esetleg ez jó lenne vagy érdemes lenne drágább kábelt is venni ezekhez a cuccokhoz?
Esetleg mozinál van értelme a BD lejátszóra bízni a DAC szerepét és RCA kábelekkel összekötni az erősítővel? Jobb lenne a végeredmény?

Ja és a Neotech kábelt szeretném szereltetni banán dugóval. Hol, milyen dugóval érdemes és mennyi az ára?

[ Szerkesztve ]

(#133485) Nemir Ombe válasza Joshi (#133484) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy próbát megér(het) a sztereó, hátha .... de a mozit hogy akarod kivitelezni a 636-al(?) van rajta sok.1 analóg bemenet!? ;)

A "dugózásnak" én sok értelmét nem látom, max. ha sürün dugdosod, de Te tudod ....

Hmm ....

(#133486) Joshi válasza Nemir Ombe (#133485) üzenetére


Joshi
titán

"....de a mozit hogy akarod kivitelezni a 636-al(?) van rajta sok.1 analóg bemenet!? "
Mivel nem látom az erősítő hátulját de sok RCA csatira emlékeztem... Na mind1, akkor ezt meg is beszéltük. :DD

És az RCA kábel szerinted jó lesz, vagy vegyek jobbat? Sztereóra kábelhez nem sajnálom a pénzt, annak még vehetem komolyabb cuccnál is hasznát.

(#133487) Hohocali válasza Pazolini (#133466) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Lehet, nekem is türelmesebbnek kellett volna lennem a második pár 820.2-vel..., csak megijedtem, nehogy ne legyen. :)
Hifi-fabrik-nál láttam nincs fekete, rákérdeztem, mikor lesz? Erre azt válaszolták, hogy van 826 "special offer"... (láttam a web-en, visszaküldött, de ezt nem írták a mail-ben). Mondtam nem.
Át elektrowelt-hez megrendeltem. Írták nincs, de van "special offer" 826. :) Mondtam nem, erre írták : akkor se, ha még olcsóbban adják? Mondtam akkor se, erre mondták ok, de... és megkaptam a "Canton-os szöveget", amit te is.
Vissza Hifi-fabrik, és rendeltem cherry verziót. Majd a hátsó fal színét hozzá igazítom. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#133488) Nemir Ombe válasza Joshi (#133486) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem elég lehet, bár azt a kácsást nem ismerem .... viszont, ha vmikor elugrasz felém tudok adni próbára "jobb" kábelt, meg tudod hallgatni van/hallasz e különbséget, ha nincs akkor nem kell "feleslegesen bevásárolnod" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133489) Joshi válasza Nemir Ombe (#133488) üzenetére


Joshi
titán

És melyik kábelt ismered ami tuti hozza az elvárhatót?

(#133490) Nemir Ombe válasza Joshi (#133489) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Erre ahány ember, annyi válasz lehetne .... ;)

1, ki kell próbálni, hogy hallasz e egyáltalán különbséget

2, ha igen, akkor milyet (jobb/rosszabb szerinted)

Hmm ....

(#133491) Joshi válasza Nemir Ombe (#133490) üzenetére


Joshi
titán

Na jó, de ez analóg kábel aminél azért van egy minimum követelmény a haladó topikban, most ne menjünk bele a hallod a különbséget vagy nem témába. Akkor az általam linkelt Kácsa megfelel ezeknek?

[ Szerkesztve ]

(#133492) Joshi válasza Nemir Ombe (#133485) üzenetére


Joshi
titán

"A "dugózásnak" én sok értelmét nem látom, max. ha sürün dugdosod, de Te tudod "
Azért szeretném dugózni, mert a hangfal menete rendszeresen meglazul, egyszerűen nem tudom olyan erővel meghúzni(hely sincs) hogy idővel ne lazulna le.

(#133493) adamsfamily válasza Joshi (#133484) üzenetére


adamsfamily
tag

Sokan használják a Van Damme 268 900 055 kábelét,ez csatitól függően,használtban 8000-től kapható,árán jóval túlmutató kábel.

(#133494) Squirrel válasza gboszi (#133483) üzenetére


Squirrel
őstag

Futottunk, eppencsak, de be is ertunk. (Remelem alcantara ulesbol kijon a magzatviz :) ) Na, nem offolom a topikot tovabb!

[ Szerkesztve ]

(#133495) Patice válasza Squirrel (#133494) üzenetére


Patice
nagyúr

A lényeg lemaradt: hány kiló lett? :DDD
Gratulálhatunk? Mindenki jól van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#133496) Squirrel válasza Patice (#133495) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen lehet :) kisfiu es mindenki jol van, anya, a baba es en is.

(#133497) robi-k válasza Squirrel (#133496) üzenetére


robi-k
őstag

Gratulálok! :C

(#133498) Vicarious1 válasza Squirrel (#133496) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Gratulálok!

(#133499) Nemir Ombe válasza Squirrel (#133496) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gratula! ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133500) ctrlaltdel13 válasza Nemir Ombe (#133499) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

B&W asw1000 szubról tudnátok mondani pár szót?
Ha valakinek van ilyen,vagy hallotta már szólni,ossza meg tapasztalatát.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.