Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133751) Nemir Ombe válasza krichd1 (#133750) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor csak 1 kérdésem van: csinálnál belőlük mozit magadnak ....!!?? ;)

Hmm ....

(#133752) krichd1 válasza Nemir Ombe (#133751) üzenetére


krichd1
addikt

Nem, viszont másból se nagyon, mert annyira nem érdekel. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#133753) -KP- válasza alphamooncam (#133746) üzenetére


-KP-
addikt

Azzal ugye tisztában vagy, hogy az LSR305 elsősorban közeltéri halggatásra lett tervezve. Ha nem arra használod, közel se biztos a végeredmény.

(#133754) -KP- válasza Nemir Ombe (#133751) üzenetére


-KP-
addikt

Árát meghazudtoló hangja van az LSR305-nek. De stúdiómonitorként szerintem nem akkor fogja a legjavát hozni, ha több méterre a hallgatási pozíciótól letesszük vhova és beülünk a szoba közepére. Szerintem elsősorban felvétel utáni keverésre lett kitalálva és közeltéri hallgatásra. Esetleg dj-nek a feje fölé kontrol monitornak. Valamint a trs csatlakozóért se vagyok túlságosan oda. Már csak azért se építenék 5.1-et belőlük, mert nincs minden falnál konnektor és francnak lenne kedve vastag 6-7 méteres tápkábeleket elvezetni. Annak ellenére, hogy hangja elég jó, rengeteg dolog szól ellene...

[ Szerkesztve ]

(#133755) krichd1 válasza -KP- (#133753) üzenetére


krichd1
addikt

Ez a típus pont nem közeltéri hallgatásra való. Gyakorlatilag ez egy midfield monitor.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#133756) mettek


mettek
addikt

Subkérdésben mit javasolnátok? Svs pb12-t cserelnem zartra. Vagy 2db dynavoice s10 vagy egy db t12?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133757) dunkel válasza mettek (#133756) üzenetére


dunkel
őstag

Mekkora a szoba? Milyen rendszerbe? Milyen kábelezés lesz?

(#133758) mettek válasza dunkel (#133757) üzenetére


mettek
addikt

Kb 25 nm de nyitott folyoso is van. Marantz sr7010, quadral argentum 5.0, kácsás subkábel fölé most nem tudok menni. Az svs rezonáltat mindent illetve mindenki a zártra esküszik.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133759) BBéci válasza mettek (#133756) üzenetére


BBéci
titán

SVS SB-2000.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133761) Dorian válasza mettek (#133758) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs itt esetleg vmi (ízlés- mélyhangmennyiségbeli) anomália? Biztos, hogy azért rezonál nálad minden, mert a sub refis, nem pedig azért, mert túl hangos? Zárt ládával is lehet "rezonáltatni" ha van elég teljesítmény és membránfelület, meg a reflexeset is lehet visszább venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133762) rottenbull


rottenbull
senior tag

A Power sound audio S3600i-rol van itt valakinek tapasztalata ?

(#133763) mettek válasza Dorian (#133761) üzenetére


mettek
addikt

a marantz bemérte, kérte állítsam be 75 decibeles hangerőre, megtörtént, nem hangos. Az egyik akusztikai gond a sok és régi keretes ablak, másik, h emeleten vagyok, így a földszinten mennydörgős fíling van. De maga a sub mérete is túlzás. Most egyelőre ledobozolom, aztán talán elviszi valaki.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133764) ttower válasza Tamoo (#133748) üzenetére


ttower
aktív tag

Igen, szimmetrikus kábelezés van az egész rendszerben. Én amondó vagyok ha tudod még a legrövidebb kábeleknél is használj szimmetrikus vezetékeket mert hallható különbség lesz. A másik amire figyelni kell, hogy a csatlakozók is szimmetrikusan legyenek bekötve, mert néhány eszközön ott az XLR/TRS de a negatív láb a földre van kötve, úgy meg nem vagy sokkal beljebb.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133765) carpediem007


carpediem007
tag

Dolby hang teszteket honnan lehet leszeni? Nem találom azt a bejegyzést....
Köszi!!

:R

(#133766) -KP- válasza carpediem007 (#133765) üzenetére


-KP-
addikt

wirágbolt :)

(#133767) carpediem007 válasza -KP- (#133766) üzenetére


carpediem007
tag

Letölteni! Így jobb? :)

(#133768) blakey válasza carpediem007 (#133765) üzenetére


blakey
titán

DemoWorld

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#133769) PrinceHerceg válasza carpediem007 (#133765) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vagy esetleg Demolandia, or pár UHD-s! :K

[ Szerkesztve ]

(#133770) carpediem007


carpediem007
tag

Köszi mindenkinek!! :R

(#133771) alphamooncam válasza -KP- (#133754) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szvsz 18nm-re felesleges nagyobb teljesítményű dobozokat - öt monitort - bevetni. (+ *.1 :D )
A tápkábelek elvezetése meg nálam nem jelent problémát.

Természetesen én is a szimmetrikus kábelezést pártolnám, legutóbbi hsz-om óta képbe került egy Steinberg UR28, amivel ez nem jelent problémát.

A jó hír az, hogy a forgalmazó tájékoztatása szerint működik stand-alone üzemmódban, tehát egyszer beállítom, aztán nincs szükség sztg-re.

Amiről még nincs információm, az pedig a szobakorrekció, de rajta vagyok. Amennyiben van erre lehetőség, vélhetően megtaláltam a számomra idális eszközt.

P.S. Ja, és köszönöm az utolsó hsz-om után érkezett információkat, hasznosak voltak.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133772) ttower válasza alphamooncam (#133771) üzenetére


ttower
aktív tag

Nem teljesen értek egyet. Az öt monitor nem is feltétlen a teljesítménytöbblet (pedig hidd el az extra ott sem lenne baj), hanem a térhangzás létrehozásához kell. Egy sztereó párból a legnagyobb varázslással sem lesz még olyan élményed sem mintha 3.0 vagy 5.0 lenne a felállás.
A szimmetrikus kábelezést pedig alapnak tartom ha már monitorokra esett a választás. 3-5 méter sima jelkábelen már brutálisan sok zajt össze tud és fog szedni.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133773) Csabroncka válasza ttower (#133772) üzenetére


Csabroncka
addikt

Minőségi sztereóval tökéletes színpadképet lehet varázsolni parabola szerűen, tehát a 3.0-nak nem sok értelme van.

"in medias res"

(#133774) BBéci válasza Csabroncka (#133773) üzenetére


BBéci
titán

Sztereó forrás esetén igaz, amit állítasz, de amit 5/7.1-re kevertek, arra kevésbé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133775) Csabroncka válasza BBéci (#133774) üzenetére


Csabroncka
addikt

Már ha a 3.0-át élménynek lehet nevezni, valóban keverés kérdése....

"in medias res"

(#133776) alphamooncam válasza ttower (#133772) üzenetére


alphamooncam
őstag

Bocsi, félreérthető voltam. A klasszikus 5.1-es felállás a cél. A szoba méretére utaltam akkor,amikor azt írtam, hogy ötször valódi 127watt ;) meg a mélynyomó teljesítménye több mint elég.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133777) ttower válasza Csabroncka (#133773) üzenetére


ttower
aktív tag

Ezt nem vitatom, én viszont 5/7.1 forrásra gondoltam lévén mozitopikban vagyunk. És nem mondom, hogy a 3.x igazi élményt nyújt, de ha választani kéne inkább azt mint sztereót mozira.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133778) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#133776) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"ötször valódi 127watt"

Ez hogy jött ki neked .... ha kérdezhetem .... ?

Hmm ....

(#133779) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

reg jartam erre ugyhogy valami utossel tartozom...annak akinek ez meg nincs meg:

Samsung
Imadom az ilyen videokat (akkor is ha ezt viccbol csinaltak hogy kifigurazzak az LGt)
A laptopomon is latni a jobb minoseget! :Y

(#133780) Nemir Ombe válasza Z0mbi (#133779) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Érdemes azon elgondolkozni, hogy ha 1 subpixel-t kicserélünk más színre, attól még a valós pixelszám nem (törvényszerűen) változik (a megjelenített kép már más kérdés ill. az kapcsolódó elektronika/vezérlés is).... ;)

Gondolom a "jutyubon" található "eredeti nativ 4K tesztanyagot" a 4K kijelzős laptopodon nézted, hogy láttad a "valós" különbséget és véletlenül sem dőltél be a marketingesek trükkjeinek .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133781) Csabroncka válasza Nemir Ombe (#133778) üzenetére


Csabroncka
addikt

;]

"in medias res"

(#133782) Z0mbi válasza Nemir Ombe (#133780) üzenetére


Z0mbi
senior tag

termeszetesen az esetek 99% ban szarkasztikus vagyok. es igen viccnek szantam. Birom az ilyet :D

(#133783) gabi32


gabi32
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Egy Marantz SR7010 tulajtól szeretnék segítséget kérni.
Aki esetleg ilyennel rendelkezik és tudna egy kis segítséget nyújtani kérem jelentkezzen
privátban.
Köszönettel.

(#133784) totyika93


totyika93
tag

Üdv!
Mennyit érhet egy Grundig Fine Arts AS-ir erősítő?

(#133785) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Ez egy egész jó hír, szerettem a nagy termet..

"in medias res"

(#133786) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Véleményetek szerint egy 1 éves ( még 4 év garis) Heco Victa Prime 702 és Heco Victa prime center 102-es mennyire lenne jó párosítás egy Denon AVR-X2200W mellé?
Valszeg 100-110eFt.-ért hozzájutnék a hangfalakhoz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#133787) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#133778) üzenetére


alphamooncam
őstag

5x

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133788) ttower válasza alphamooncam (#133787) üzenetére


ttower
aktív tag

Az a max teljesítményfelvétel a konnektorból. A spec 2*41W/ládát ír erősítő teljesítménynek (41 a magas és 41 a woofer).

Amúgy fölösleges a teljesítményt nézned, inkább nézd a hangnyomást amit a láda tud produkálni. Simán lehet, hogy egy fele ilyen erős ládából dupla hang jön ki mert érzékenyebbek a hangszórók benne.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133789) spiky03 válasza Csabroncka (#133785) üzenetére


spiky03
veterán

Kíváncsi leszek rá.
Majd, ha kész lesz elmegyünk majd, kipróbáljuk a haverokkal. :)
Azért az nem teljesen igaz, hogy csak ott adtak feliratos filmeket. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#133790) alphamooncam válasza ttower (#133788) üzenetére


alphamooncam
őstag

Már a 80 is túl sok.

Kb. 15W/db szvsz elég lenne.

P.S:Amint látod nem én találtam ki ezeket az értékeket.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133791) BBéci válasza alphamooncam (#133790) üzenetére


BBéci
titán

Nem Te találtad ki az értékeket, de megtévesztően adtad közre.
Hangszórónként maximális 15 W az nudli, lepkefing, ha házimoziról van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133792) ttower válasza alphamooncam (#133790) üzenetére


ttower
aktív tag

Teljesítmény nem baj ha van tartalékban, ha nagyobb a forrás dinamikája jól jöhet. Bár nem lepne meg ha a mély idő előtt kifogyna a szusszból.

Egy szóval nem mondtam, hogy Te találtad ki, csak azt, hogy rossz értéket néztél.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133793) alphamooncam válasza BBéci (#133791) üzenetére


alphamooncam
őstag

Vágom, amit mondasz !!!

Amiket itt, a prohardver különböző topikjaiban olvastam az az, hogy ne higgyek sokszor száz wattos marketing ígéreteknek, nézzem meg, mi van a hátulján, mert az a mérvadó, ami oda van írva.

Kommersz erősítők adatlapjainak nem is hiszek, NAD D3020-am 2x30wattos ( 8ohm) erősítőjét max a feléig feltekerve bővel elég volt.

Ha jól értem ezzel arról akarsz meggyőzni, hogy 5x15watt (+ 0.1 ) nem lesz elegendő a a 18nm-es nappalim hangosítására.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133794) ttower válasza alphamooncam (#133793) üzenetére


ttower
aktív tag

Egy stúdió monitor specifikációjának hihetsz. Amúgy az is jó párszor le lett írva, hogy a puszta teljesítmény semmit nem mond. A hangszóró érzékenysége is fontos és így jön ki egy max hangnyomás amit el tudsz érni.
Értsd: egyik hangszóró 1W teljesítményre tud 100dB-t, a másik 2W-ra tud ugyanennyit. Melyik fog hangosabban szólni 15W esetén?

Az, hogy elég lesz e attól függ, hogy mozizni vagy csak filmet nézni szeretnél. Utóbbira elég, előbbire kevésbé.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133795) alphamooncam válasza BBéci (#133791) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kifejtenéd, hogy mivel is próbáltam meg téveszteni itt bárkit?!

Abban, viszont igazat kell hogy adjak Neked, hogy kommersz hm erősítőnél a 15w az lepkefing, és pontosan ez miatt érdeklődöm a professzionális technika iránt.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133796) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#133790) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Most viszont a 80-at nem értem .... !?

Az a 41 + 41 Watt (mély + magas) szerinted > 80 Watt .... !!??

Hmm ....

(#133797) alphamooncam válasza ttower (#133794) üzenetére


alphamooncam
őstag

Panel. IX-em. Többet nem merek.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133799) BBéci válasza alphamooncam (#133793) üzenetére


BBéci
titán

Semmiről nem akarlak meggyőzni, azt csinálsz, amit akarsz.
Szerintem az elképzelésed már a meglévő stúdió monitorokkal elbukott.

Elegendő lehet 5x15 W, de valahogy nekem a házimozizás során sokkal jobban tetszik az olyan erősítő, amelyik egy időben 5x100 wattot ad le 8 ohmon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133800) rottenbull válasza BBéci (#133799) üzenetére


rottenbull
senior tag

Valahol ott kezdodik a mulatsag, az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.