Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132101) Norbi 72 válasza python1 (#132098) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyértelmű,LX72.Nagyobb,2 évvel fiatalabb.

A 876-os,ha hibátlan,mozira komoly,de az is 9 éves.

(#132102) python1 válasza Norbi 72 (#132101) üzenetére


python1
veterán

Köszi a választ!

Én is az lx72-felé hajlok jobban,de közben lett egy új versenyző is a láthatáron egy yamaha rxv3067.
Igazából volt már yamahám még régebben,akkor kicsit túl lágy volt a karaktere számomra,de ki tudja,hogy azóta változott-e valamit a cég szemlélete.

[ Szerkesztve ]

(#132103) BBéci válasza python1 (#132102) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, sosem hallottam egyetlen Yamaha erősítőt sem lágynak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132104) python1 válasza BBéci (#132103) üzenetére


python1
veterán

Akkor inkább úgy fogalmaznék,hogy a pioneer,onkyo vonalhoz képest visszafogottabb volt mozin.
Tehát,mernéd ajánlani pioneer sc-lx72 ellenében?

[ Szerkesztve ]

(#132105) bajnokpityu válasza BBéci (#132103) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mélyük azért lágy, szerintem is. a teteje meg túl kemény volt azoknak, amit hallottam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#132106) python1 válasza bajnokpityu (#132105) üzenetére


python1
veterán

Pontosan így emlékszem én is.

A trióból a Pioneer LX72 re tettem a voksom,maradok a pioneer mellett mozira, nekem nagyon tetszik mozin a karaktere.
Remélem hozza a megszokott hangzásvilágot,amit az ax5i-től megszoktam,de ő is marad örökbe,egyszerűen nem tudok szabadulni tőle,hozzám nőt na. :B

(#132107) Joshi válasza robi-k (#132034) üzenetére


Joshi
titán

Úgy hallottam hogy idehaza 260-270k lesz az ára amit kicsit sokallok a beharangozott ~200k-hoz képest. Mindenesetre kíváncsian várom az első teszteket. :K

(#132108) gabi32


gabi32
csendes tag

Sziasztok!
Egy problémára keresnék megoldást,hát ha valaki futott már bele ilyenbe.
Adott egy Denon x-4100 amivel a következő gondom van.
Amikor HDMI-n keresztül kapcsolom ki a készüléket (pl.a TV-t kikapcsolva és az kapcsolja ki az erősítőt) eldobja a hálózatot,és csak áramtalanítás után találja meg újra.
Viszont ha a saját távkapcsolójával kapcsolom ki ez nem jelentkezik.
Elég bosszantó így mindig ki huzogatni a konektorból,ezért ha valakinek lenne valami megoldása, nagy örömmel venném.
Előre is köszönöm.

(#132109) BBéci válasza bajnokpityu (#132105) üzenetére


BBéci
titán

Ha a teteje túl kemény, akkor összességében nem nevezem lágynak. A többi stimmel.

(#132108) gabi32
Állítsd át vagy tiltsd le a CEC-et és kapcsolgasd a saját távirányítójával, az a legbiztosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132110) gabi32 válasza BBéci (#132109) üzenetére


gabi32
csendes tag

Értem én,és gondoltam,hogy ez szerepelni fog az ajánlások között,de ez már a negyedik Denon erősítőm,és az eddigiekkel (x2000,x3100,x3200)ilyen problémám nem volt.
Ezért gondoltam,hogy valami beállítási probléma lehet(remélem,nem hibás a készülék).

(#132111) BBéci válasza gabi32 (#132110) üzenetére


BBéci
titán

Nem szoktam házimozi erősítőt netre csatlakoztatni, az nem kell a filmnézéshez, másra nem használom. Ezért nincs konkrét tapasztalatom és más ötletem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132112) gabi32 válasza BBéci (#132111) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszönöm,hát ha valakinek lesz valami ötlete még.
A probléma,hogy amikor a párom szeretné bekapcsolni,hogy internet rádiót hallgasson,és én nem vagyok itthon,sajnos mindig szembesül a szomorú ténnyel,miszerint megint nem szól a rádió...!
Azt meg sajnos nem tudja megjegyezni,hogy melyik táp csatlakozót kell kihúzni és vissza dugni az elosztóba.
:D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#132113) Norbi 72 válasza python1 (#132102) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem érdemes lenne meghallgatni azt is,utána dönteni.

(#132114) python1 válasza Norbi 72 (#132113) üzenetére


python1
veterán

Igen tudom,de sajnos idő hiányban szenvedek, felhasználói tesztek,tapasztalatok alapján pioneer pont azt a karaktert hozza amit keresek és megszoktam.
Nem a fő mozi lenne róla hajtva,tetőtérbe gyerekeknek megy,de kicsit szeretném upragelni a régi technikát.

Bár hozzá kell tennem,kellemesen csalódtam a helyiség akusztikáján,mcacc szépen ki tudta egyenlíteni.

[ Szerkesztve ]

(#132115) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Erre esetleg valaki tudna válaszolni? :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#132116) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Vki nem tudja, h ennek a terméknek pontosan mekkora átmérője és vastagsága van /db?

Köszi a válaszokat! :K

[ Szerkesztve ]

(#132117) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#132116) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Már nem fontos, kapitalista egy bolt ez, mert 10k alatt nem szolgálnak ki, VICC...

:W

(#132118) BBéci válasza PrinceHerceg (#132117) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem valamit félreértettél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132119) Norbi 72 válasza python1 (#132114) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen tudom,de sajnos idő hiányban szenvedek

Pedig kell rá szánni időt,nem egy hónapra veszed,ugye?

felhasználói tesztek,tapasztalatok alapján

A saját tapasztalatod a döntő. :K

(#132120) python1 válasza Norbi 72 (#132119) üzenetére


python1
veterán

Persze ez tiszta,azért is fordultam hozzátok,hogy melyik készülék a jobb választás.Ismerem a fórumot és tudom,hogy alapozhatok a véleményetekre.Egyébként ezzel az lx72-es erősítővel tényleg nem lövök mellé.

(#132121) Norbi 72 válasza python1 (#132120) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mindkét vas felső kategóriás,egyikkel se lősz mellé,ez nem is kérdés.

Hogy melyiknek jön be jobban a hangkaraktere,az a kérdés.

Nálam egy 3010-est meg tudsz hallgatni,nem olyan lágy az... ;]

[ Szerkesztve ]

(#132122) python1 válasza Norbi 72 (#132121) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a felajánlást! :R

Valószínű,hogy lehet a karakterén változtatni,és azért hozzá kell tenni,ilyen minőségi erősítőknél már azért élvezhető hangélményt lehet elérni.
Őszintén bevallom, yami 3067 lett volna a másik befutó ha az lx72-nem jött volna össze.

Most írhatnám azt is,hogy gyerekeknek jóvan az lX72-es is. :DDD

(#132123) Norbi 72 válasza python1 (#132122) üzenetére


Norbi 72
veterán

Van fent most egy LX73-as,és egy 1009-es Onkyo is... :)

(#132124) python1 válasza Norbi 72 (#132123) üzenetére


python1
veterán

Igen,ezeket is számításba vettem,de húztam egy határt aminél többet erre a projektre nem szeretnék áldozni.
Elméletileg az Lx72-es csak processzorként fog működni,és a HD hangok miatt kellett,hogy egész kerek legyen minden.
Inkább várok még az atmos elterjedéséig,kiforrásáig és akkor egy komolyabb erősítőt a "nagy mozihoz",de az még évekbe fog tartani mire összejön.

PrinceHerceg: Rendelj mellé még mást is,és utána küld vissza mert nem tetszik a szivacsokat meg megtartod. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132125) PrinceHerceg válasza BBéci (#132118) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

10.000 Ft a rendelési minimum, mit néztem vajon félre, ha nem engedi lerendelni a cuccost??? :D

(#132126) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#132125) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne háborogj, vegyél máshol....pl. akár itt .... [link] ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132127) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lesz egy blu-ray lejátszóm, illetve erősítőm. A gond az, hogy mindkettő tápkábele európai szabványú, viszont a falon svájci dugaszok vannak. Szerintetek mi a legjobb megoldás, hogy áramot kapjanak a drágaságok? Megteszi bármiféle hálózati aljzatátalakító?

(#132128) Joshi válasza Squirrel (#132127) üzenetére


Joshi
titán

"A gond az, hogy mindkettő tápkábele európai szabványú, viszont a falon svájci dugaszok vannak."
Svájc is EU-n belül van, vagy ott más szabvány lenne? :F

(#132129) arcitec válasza Joshi (#132128) üzenetére


arcitec
addikt

[link]
Megfelelő átalakítót kell beszerezni - Vagy eleve megfelelő csatlakozójú tápkábelt, ha cserélhető. ( Már itt a szomszéd Ausztriában is van eltérő csati )

J típusú aljzat és dugasz

A C típus csatlakozóhoz hasonló J típusú aljzat/dugasz elsősorban Svájcban használatos, de találkozhatunk vele például a Maldív-szigeteken is. Az ilyen típusú dugó abban különbözik a C típusútól, hogy a két láb között egy harmadik, földelésre szolgáló is található, amely nincs egy vonalban a két szélsővel.

[ Szerkesztve ]

(#132130) python1 válasza Squirrel (#132127) üzenetére


python1
veterán

Vegyél hozzá átalakítót,és minden gondod elillan. ;)

(#132131) blakey válasza Squirrel (#132127) üzenetére


blakey
titán

Svájc is eu kábelt használ. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#132132) Joshi válasza blakey (#132131) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem is, a J-be bedugható a C is. Vagy nem? :U

(#132133) blakey válasza Joshi (#132132) üzenetére


blakey
titán

Igen, természetesen jó, nem lesz semmi gond, Svájcban a C mellé a J van, nálunk C+F, ha C-s a csatlakozó de a dugalj J-s attól még használható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#132134) Joshi válasza blakey (#132133) üzenetére


Joshi
titán

Akkor jól gondoltam. :U

(#132135) Squirrel


Squirrel
őstag

Abban igazatok van, hogy pl. telefontöltő dugaszát simán be lehet dugni a J-s konnektorba is. Viszont a TV, háztartási gépeknek (akár egyszerű vasaló, kenyérpirító) kör alapú (C-típusú) dugaszát már nem tudom mindegyikbe beledugni, mivel sok fali dugalj egy kicsit süllyesztve van (szerintem pont biztonsági - földelési okok miatt) és oda fizikailag nem fér bele a kör alapú tápkábel. De pl. a nappaliban nem süllyesztettek a dugóaljzatok, oda elméletileg belemegy az otthoni, EU-s szabványú dugó is. Más kérdés, hogy oda konyhai tapasztalatból kiindulva nem mertem még beledugni otthoni kábelt. Szerintetek mi történhet egy erősítővel, ha mégsem tetszik neki a földelés hiánya miatt a konnektor? Ezen a honlapon pl. [link] kérik is, hogy rendelésnél jelezni kell, hogy milyen dugasszal kéri az ember a kábelt.

Ezért nem tudom, mi a legjobb megoldás, mikor házimozi, hifi témákban sokszor ölre menő viták vannak, hogy egy tápkábel mennyire fontos a hangminőségben, akkor ha a tápkábel és fali csatlakozó/elosztó/zavarszűrő közé valahol a rendszerbe beteszek egy 10 CHF-os dugasz-átalakítót, akkor az mennyiben avatkozik bele a hangképbe? Anyagi okok miatt nyilván szerencsésebb lenne otthoni szabványú kábel sima átalakítóvel, mert ha terveink szerint a közeljövőben hazamennénk, otthon hasonló aljzat-okok miatt dobhatom ki a svájci tápkábelemet. Vagy dugóztathatom át.

(#132136) dunkel válasza Squirrel (#132135) üzenetére


dunkel
őstag

Milyen erősítőről, hangfalakról van szó?

(#132137) Squirrel válasza dunkel (#132136) üzenetére


Squirrel
őstag

Cambridge lett végül (hosszas vajúdás után) és Aria. Blu-ray (CXU) lejátszónál is számít a tápkábel, vagy ott jó a gyári?

(#132138) dunkel válasza Squirrel (#132137) üzenetére


dunkel
őstag

Próbálj ki néhányat és meglátod nálad mennyit számít.

Indulj el egy sima adapterrel, majd ha ki lesz dolgozva a rendszer előveszed újra a kérdést. Egyébként én inkább a fali aljzatot cserélném schuko-ra.

(#132139) Squirrel válasza dunkel (#132138) üzenetére


Squirrel
őstag

Ok, én is erre gondoltam. Érdemes egy hálózati elosztóba/szűrőbe dugni az összes kábelt vagy jobb, ha mindegyik tápkábel külön fali csatlakozóból táplálkozik?

(#132140) liszi70 válasza Squirrel (#132139) üzenetére


liszi70
nagyúr

"jobb, ha mindegyik tápkábel külön fali csatlakozóból táplálkozik?"

Ezt most komolyan kérdezed? :D Szerinted hány felhasználó tudná megoldani (ha ez valóban fontos lenne), hogy az összes, hifi-házimozihoz szükséges készüléke külön fali aljzaton lógjon? Vegyél egy egyszerű, nem drága, de megnyugtató minőségű elosztót (pl. Kontaset), és mindent megtettél, amit érdemes. :)

[ Szerkesztve ]

(#132141) Lipton válasza liszi70 (#132140) üzenetére


Lipton
őstag

Mitol jobb a kulon fali aljzat? Siman 1,5-os vagy 2,5-os tomor rez kabellel sorba vannak kotve falon belul, rosszabb esetben bizonytalanabb csatlakozassal.

Ekkora varialas eseten nem az lenne a legjobb, ha hosszabb kabelt huzol be eleve es arra teszel fixen egy elosztot? Egy csatlakozassal kevesebb.

(#132142) claire78 válasza Lipton (#132141) üzenetére


claire78
senior tag

Pontosabban párhuzamosan. ;)

(#132143) liszi70 válasza claire78 (#132142) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem soros kötésre gondolt, hanem arra, hogy sorban, egymás után. :)

[ Szerkesztve ]

(#132144) Dorian válasza liszi70 (#132140) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. nálam minden külön fali aljzatba van dugva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132145) Lipton válasza claire78 (#132142) üzenetére


Lipton
őstag

A kotes parhuzamos valoban, rosszul irtam. A fejemben az volt, hogy a fazis/nulla/fold szepen megy sorba a dobozok kozott es ahany dugalj annyi kotes (es persze jellemzoen el is van vagva a kabel).

Ez mitol lehet jobb?

Nalam 4db van a tv mogott de kenyelmi szempontbol (tv, 2db erosito, pc).

[ Szerkesztve ]

(#132146) Squirrel


Squirrel
őstag

Nálam a falon jobbról is balról is 2x3 db aljzat van a tv oldalán és még 3 db hátul, ahol most az ülőgarnitúra van. Kérdésem abból az elgondolásból indul ki, hogy örök visszatérő téma a tápkábelek minősége. Én ilyenkor mindig úgy kérdeznék (szerintem logikusan) vissza, hogy mi értelme egy több 10, ha nem 100 ezer Ft-os kábelt venni, mikor a falban ki tudja milyen minőségű kábel fut a legtöbb helyen. Erre általában megkapom a választ, hogy ott más az árnyékolás stb. Ebből kiindulva ha több fogyasztót kötök egy elosztóra, ott azok között nem léphet fel interferencia vagy bármi, hangminőséget befolyásoló probléma? Vagy a jó minőségű elosztók szűrik az összes aljzatot külön-külön? Ezért gondoltam megkérdezni, hogy melyik a jobb megoldás, egy jó minőségű elosztóba dugni mindent, vagy külön-külön a falba.
Esetemben jobban járnék nyilván, ha elég vennem egy elosztót és oda dugom a tápkábeleket és az elosztó tápkábelét cserélem svájci dugaszba valóhoz ha lehetséges vagy csak oda veszek egy adaptert.

Nem értek a témához, ezért kérdezősködök :) de valószínű csak túlgondolom - túlparázom a témát.

[ Szerkesztve ]

(#132147) liszi70 válasza Dorian (#132144) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tehát külön a hm erősítő, külön a sztereó erősítő, külön a dac, külön a többféle (nálam 3) lejátszó, külön a szub? Ha igen, akkor elismerésem, hogy ennyi fali aljzatod van a rendszered körül. :) Szerintem egy cseppet sem rosszabb, ha ezt egy jó minőségű, de nem különleges elosztóval oldjuk meg.

(#132146) Squirrel "Nálam a falon jobbról is balról is 2x3 db aljzat van a tv oldalán és még 3 db hátul, ahol most az ülőgarnitúra van."

Az elvileg pontosan ugyanaz, mintha falon kívül, elosztóban történne az elosztás.

[ Szerkesztve ]

(#132148) Jegesmaci81 válasza liszi70 (#132147) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A legjobb megoldás nyilvánvalóan az ha befalazunk egy 8 foglalatos hosszabbítót!
:)

[ Szerkesztve ]

(#132149) Dorian válasza liszi70 (#132147) üzenetére


Dorian
félisten

10 dugalj van a TV alatt, ebből 1 antenna, 1 net.
Nem gondolom, h jobb lenne egy elosztónál, csak írtam, h van ilyen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132150) Squirrel


Squirrel
őstag

Akkor úgy csinálom én is, hogy elosztóba dugom a tv, erősítő, blu-ray lejátszó kábelét és az elosztót fogom adapterrel a fali J-s konnektorba dugni vagy próbálok magához az elosztóhoz keresni J végű kábelt.

Én sem mondom hogy hogyan jobb, nem értek hozzá, csak a dugalj-konnektor problémaforrás miatt kezdtem el agyalni, mi lehet a költséghatékony megoldás, ami nem megy a minőség rovására.

De köszönöm a véleményeket! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.