Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132151) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok ajánlani a Kácsából olyan banán dugókat, amik jók lehetne az én rendszerembe?
Canton dobozok, VD kábel és 6009-es Marantz.

Mert csak kellenek azok a banánok. :DDD

Gondoltam kihasználom ezt a 20%-os akciót. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#132152) Tamoo válasza spiky03 (#132151) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vidd be a kábeleket és forrasztasd rá: [link]

(#132153) spiky03 válasza Tamoo (#132152) üzenetére


spiky03
veterán

Thx
Gondoltam rá én is, meg talán ajánlottátok is itt már korábban ezeket.
Csak az a baj, hogy a hátsókat nem akarok szétszedni, meg az ugye 2x15 méter lenne. :DDD
Vagy hagyjam azokat a francba, vegyek rá valamilyet aztán kész. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#132154) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok,

Audyssey ACM1H mérőmikrofonra esetleg van tipp, hogy honnan érdemes beszerezni, ha nem akarok befürödni egy hamisítvánnyal? Arról olvastam, hogy aminek nem mono jack-je van az tuti fake, de még ez se nyugtat meg teljesen ebay/aliexpress stb vásárlásoknál.
Itthon már több mint egy éve próbálom beszerezni használtan, sikertelenül..

(#132155) jaszy76 válasza Akos1994 (#132154) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Pár éve a Totel-től vettem.

(#132156) lemmy9 válasza Akos1994 (#132154) üzenetére


lemmy9
őstag

Mobilról vagyok, bocs.

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/89121-audyssey-acm1hb-bemérőmikrofon/#entry2009702

Szerintem!

(#132157) DJMDJM


DJMDJM
tag

Udv,

Bocs a minőségért, csak reggel gyorsan kattintottam egyet. Csütörtök este elhoztam, de csak tegnap délután volt időm beüzemelni, korrekt volt az eladó, úgy egyeztünk meg, ha nem tetszik, visszavihetem. Hát mit is mondjak, nem tudom, ha még sokat mennék tesztelni, hallgatózni, ezért az árért találnék-e sokkal jobbat. Nekem nagyon tetszik, szerintem a Denonomnak is :)) .
Amit még "szoknom" kell, az a középtartomány erőssége (nem hibának írom, csak a polcsugárzók után, amik eddig ideiglenesen szolgáltak), egy-két koncertlemezembe belehallgattam, ha nem is így szól élőben, ahogy a Canton visszaadja, akkor lehet nem is tetszene élőben. :DD Amiért tollat ragadtam, hogy úgy néz ki eldőlt, megmarad, ezért szeretném megköszönni az ajánlásokat, a segítséget, amit innen kaptam. Így ez azt jelenti, hogy vadászhatom hozzá a centert és a surroundokat. Ideiglenesen, - szigorúan csak próbára - centernek beraktam az egyik MA Bronze 2 polcsugárzót, hát nagyon hallani, hogy más szól középen, remélem a 856 nem fog nagyon elütni tőle.
És még egy dolog egyelőre:
Nagy hiba lenne ezekkel a kábelekkel "megajándékozni"?

(#132158) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132157) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kábelből én személy szerint ezt [link] vagy ha sokallod (bár ebben a kategóriában az előző is "filléresnek" számít a jelenlegi akciós árán) akkor ezt [link] ajánlanám .... elég csak előre (frontok + center) hátra meg majd tehetsz pl. ilyet [link] vagy ilyet [link] ..... ha van kábeled, ideiglenesen jó lehet, de ha pénzt akarsz adni kábelért, akkor a fentiek közül válogass szerintem .... ;)

Hmm ....

(#132159) PrinceHerceg válasza BBéci (#132118) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Be kell valljam, elsőre az oldal kissé másra engedett következtetni, de az @-mail váltások után már sokkal barátibb megoldás kerekedett, így elnézést kérek a korábbi kirohanásért! :K

P.s: köszönöm a tippeket is, de saccra lehet, h a Proson-os 6,5 cm is kicsi lesz! Akárhogy is, este elválik a dolog egy kis tolómérőzéssel! :)

:B

[ Szerkesztve ]

(#132160) DJMDJM válasza Nemir Ombe (#132158) üzenetére


DJMDJM
tag

Nem akarok pénzt adni, de félek, nem úszom meg. :( Csak úri hóbortból nem akarok komoly pénzt ölni kábelekbe, inkább a szobaakusztikát javítanám amivel csak lehet, mondjuk hasra-ütésre lehet az sem lenne a legsikeresebb projekt, de 2 majdnem csupasz fal nem maradhat, ez nem kérdés.
Megint olyan márkákkal jöttél, amikről életemben még nem hallottam (persze tudom, ez az én hiányosságom), de már arra is rájöttem, hogy nagyon figyelnem kell rá, hogy mit ajánlasz, főleg ha az német. :))
Egyébként VDH sem igen olcsóbb, mint amit 2.-ként ajánlottál.

(#132161) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132160) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen, csak az nem mindegy, hogy listaáron vs jelenlegi áron "sem igen olcsóbb" (az első 90€ helyett 19.99€, a második 20€ helyett 9.99€), nem véletlen, hogy ezeket ajánlottam "úri hóbortból" .... de nekem (mint mindig) teljesen mindegy mit veszel, Te fogod hallgatni én csak ajánlottam, mert hallottam együtt ezeket Canton-nal (és más egyebekkel is) .... ;)

Hmm ....

(#132162) gadna


gadna
csendes tag

Sziasztok.

Erősítőre fejhallgató témával kapcsolatosan lenne kérdésem.

Adott egy Sherwood RD-6106R erősítő számítógéppel.

Próbáltam már pár olcsó fej és füllhalgatóval, de elég gyengén szólt mindegyik.

- Fejhallgató, vagy az erősítő miatt szól gyengén?
- Hagyjam a pi...ba és kösem rá gépre a füleseket?
- 10 körül milyen fülest érdemes keresni, nem agybadugóst, filmre, játékra?
- Mikor van szükség fejhallgató erősítőre?

Lényeg az hogy semmit nem tudok a témában, majdnem mindig hangfalakról szól az erősítő, azzal nincs gond, de este már a család aludna és jó lenne valami megoldás.

(#132163) zsocy válasza gadna (#132162) üzenetére


zsocy
őstag

Fejhallgatós témában gyere át ide, fejeserősítő témában pedig ide

(#132164) gadna válasza zsocy (#132163) üzenetére


gadna
csendes tag

Mennék, csak szeretnék tisztán látni, hogy az erősítő vagy a fülesek a gyenge láncszem.

(#132165) justaview válasza Jenő76 (#131619) üzenetére


justaview
őstag

Ha még nem dőlt el, ITT összehasonlítják a kettőt (Denon AVR-X2300W Onkyo TX-NR656), de lehet, hogy nem lesz könnyebb a helyzeted tőle. :)

(#132166) BBéci válasza gadna (#132164) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132167) DJMDJM válasza Nemir Ombe (#132161) üzenetére


DJMDJM
tag

Remélem nem voltam félreérthető, nagyon is hálás vagyok az ajánlásaidért. Az úri hóbortot csak azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy nem azért akarok komolyabb kábelt venni, hogy elmondhassam, hogy ilyen is van, szerepeljen az aláírásomban, hanem mert tényleg jobb, javít. Tisztában vagyok vele, hogy Te sem azért írtad, hogy eltapsoljam az árát. :C :R

(#132168) kabar válasza gabi32 (#132112) üzenetére


kabar
senior tag

Statikus IP-n van az erősítő? Milyen telefonról próbálod? Iphone vagy Android? Csak mert a Denonom nekem is csak az Iphone-ról stabil, az android nem is látja.... A Yamikkal egyiknek sincsen gondja :DD

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#132169) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Annyira nagyszerű :C hogy a Kaspersky mindig földobja a jobb oldali ablakot amikor jövök olvasgatni:

(#132170) arcitec válasza fehér_ember (#132169) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt nem a Kaspersky topikba akartad volna írni? Mert több gépen, több féle tűzfal/vírusirtó , több féle böngészőben(3), nem tapasztaltam ilyet....

[ Szerkesztve ]

(#132171) dota1


dota1
aktív tag

Sziasztok,
Mi most a bestbuy stereo ic kábelből 0,6-1m hosszban, jazz, akusztikus zenére, max. 15k-ig? Aq evergreen ajánlott?

(#132172) Dorian válasza dota1 (#132171) üzenetére


Dorian
félisten

VDC Silver Session 55 pF

(Ezen kívül egy másik kábelt is használok, ami ennél egy hajszállal (tényleg nincs sok különbség) jobb, de nem tudom a beszerezhetőségét)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132173) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv! Csak egy gyors kérdés: van bármi más mód az optikai audio kábelen kívül, hogy a TV hangját eljuttassam a hanszórókba? 1 db HDMI van a falba behúzva, eddig set top box volt, így abból jött a hang. Most antenna kábel megy direktbe a falon lévő TV-be, és az optikai nem fér el a csőben ami a falban van. (Ezt mos ne firtassuk, el lett cseszve a cső...)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#132174) blakey válasza TazLeacher (#132173) üzenetére


blakey
titán

HDMI ARC, a tv is és az erősítőnek is tudnia kéne, ha nincs ilyen akkor az optikai az egyetlen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#132175) dunkel


dunkel
őstag

A nap vétele: SB12

(#132176) ithomas válasza dunkel (#132175) üzenetére


ithomas
őstag

Eddig tartott :)

Real eyes realize real lies!

(#132177) bajnokpityu válasza dunkel (#132175) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ami szívás a tulajoknak, h mostantól ennyit fog érni a sub, jó magyar szokás szerint.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#132178) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy lehet megcsinálni a hangfalakat?
Van 2db 50 wattos hangfalam és levan vágva róluk a csatlakozó mutatom:kep1 ,hogyan lehet megoldani, illetve hol csinálják meg nekem, mennyibe kerül? Ilyenre kellene megcsinálni: kep2

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#132179) Nemir Ombe válasza bajnokpityu (#132177) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

:D ;]

Hmm ....

(#132180) TazLeacher válasza blakey (#132174) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, tényleg. :R

Mivel még nem használtam, kérhetnék egy kis segítséget? Onkyo 508-as elvileg tudja. 1 db HDMI van a kettő között, TV-n ARC-ba dugva, erősítőben az Out-ba.

TV-n beállítottam a Hangnál, hogy

- Külső hangszóró (optikai/hdmi arc), van még egy opció, hogy AV szinkronizálás, az ki van nyomva.

- Erősítő:

TV/CD-re van kapcsolva, kijelzőn DCK <TV Sp On>

Mi a gond? Mert hang az nincs...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#132181) -KP- válasza bajnokpityu (#132177) üzenetére


-KP-
addikt

egy újonnan 500 eurós szub használtan mennyit érjen? új árának 90%-át?

(#132182) blakey válasza TazLeacher (#132180) üzenetére


blakey
titán

Ohh, én nem használom, de ha nem tévedek akkor a tv-n be kell kapcsolni a HDMI-CEC-t, ez lehet, hogy nem ilyen néven találod meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#132183) arcitec válasza TazLeacher (#132180) üzenetére


arcitec
addikt

Ha megfelelőek a beállítások, még akkor sem biztos, hogy összejön, pl nálam sem sikerült.(de nem is érdekel). Állítólag ez nem egy egységesített szabvány szerinti és ahány tv/erősítő annyi variáció lehet(vagy jó, vagy nem) :U

[ Szerkesztve ]

(#132184) Nemir Ombe válasza TazLeacher (#132180) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "sima" hdmi out általában nem arc .... igy nem valószínü, hogy lesz hang .....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132185) TazLeacher válasza blakey (#132182) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, ez segített, bár LG-n tényleg máshogy hívják.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#132186) liszi70 válasza -KP- (#132181) üzenetére


liszi70
nagyúr

Itthon a hazai árak mérvadóak (nem mindenki hajlandó külföldön vásárolni), és kifutó áron is 170.

(#132187) -KP- válasza liszi70 (#132186) üzenetére


-KP-
addikt

110 ezer forint egy 1 éves készülékért melynek új ára 170 ezer forint, teljesen reális szvsz. Én például egy heed elixir erősítőt vettem 150-ért. Újonnan volt 270, volt kb. fél éves a gép. De ha megnézed a hifi piacos, avx-es hirdetéseket használtan minden félár körül megy, esetleg picit magasabban. De szerintem ez nemcsak a hifi / házimozi esetén van így.

(#132188) BBéci válasza -KP- (#132187) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem inkább a 120-130000 lenne reális és tutira annyiért kínálták volna a szóban forgó darabot is, ha nem lenne a tulajának égető szüksége a pénzre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132189) -KP- válasza BBéci (#132188) üzenetére


-KP-
addikt

Magunk közt szólva, szerintem elkelt volna 120-ért is. Lehet hogy nem 1 nap alatt, hanem mondjuk két nap alatt. Ahogy nézem rákapott a nép az NSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#132190) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valami bejáratott unión belüli webshopot? Hátha van valami olcsó és nekem megfelelő erősítő akcióban...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#132191) BBéci válasza -KP- (#132189) üzenetére


BBéci
titán

Persze, hogy rákaptak, hiszen nincs 170000 forintért jobb hangminőségű új, garanciális szubláda a piacon. SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132192) bajnokpityu válasza -KP- (#132187) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon meglepődnék, ha listaáron vették volna a heedet...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#132193) -KP- válasza BBéci (#132191) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem se :)

(#132194) -KP- válasza bajnokpityu (#132192) üzenetére


-KP-
addikt

Annyiért vették. Az itthoni 270 ezres ár még így is bőven a kinti ár alatt van (1000 euró).

(#132195) WP14


WP14
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdést, hogy adott házimozi erősítőhöz melyik ajánlott hangfalszett, azt itt tegyem fel, vagy van rá más fórum?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#132196) Nemir Ombe válasza WP14 (#132195) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Írd nyugodtan ..... ;)

Hmm ....

(#132197) WP14 válasza Nemir Ombe (#132196) üzenetére


WP14
őstag

Köszi, akkor tehát :)

Onkyo TX-NR545-höz 200 ezerig melyik gyártó, melyik szettje lenne ideális választás egy 12 nm-es szobába tervezve? :)

Mélyláda nem feltétel :)

EZ esetleg?

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#132198) dota1 válasza Dorian (#132172) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi,

A helyzet az , hogy nekem most ma délután kellene , amit Bp-n meg tudok venni.
AQ evergreen jó lehet? Vagy tudsz/tudtok jobb alternatívát hasonló értékben? QED QE6101 12k-ért?

(#132199) BBéci válasza WP14 (#132197) üzenetére


BBéci
titán

Akkora szobába túl nagyok a kinézett szett állódobozai, válaszd az eggyel kisebbet. Viszont a szubláda kötelező, nélküle nem beszélhetünk házimoziról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132200) WP14 válasza BBéci (#132199) üzenetére


WP14
őstag

gondoltál?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.