Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133401) arcitec válasza mettek (#133399) üzenetére


arcitec
addikt

Nem kell feltétlen nullázni, korrigáld fülre, ahogy jónak hallod hagyd úgy ...

(#133402) Dorian válasza mettek (#133399) üzenetére


Dorian
félisten

Miért zavar ez?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133403) mettek válasza Dorian (#133402) üzenetére


mettek
addikt

az zavar hogy jobban kell húzni az erősítőt, feljebb kell tekerni a hangerőt. Ha nem venné vissza a decibeleket akkor 40-50es hangerőn már használható lenne, most 60-70ig kell tekerni, a max 98. Gondolom így jobban is melegszik.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133404) Nemir Ombe válasza mettek (#133403) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ugyan annyira "melegszik", mintha a csatornák 0-án lennének, a hangerő meg "40 környékén" mivel ilyenkor az adott csatornát a beállított - értékkel alacsonyabb teljesítménnyel hajtja (alacsonyabb a bemenő jel) .... ha "pszihésen" nem tudsz megbarátkozni ezzel, akkor a legmagasabb - értéket állitsd 0-ra, a többi csatornát meg arányosan hozzá és máris nem kell 60-70-ig feltekerni a hangerőt .... ;)

Hmm ....

(#133405) mettek válasza Nemir Ombe (#133404) üzenetére


mettek
addikt

köszi. Igen a tudat zavar :D hogy fel kell tekerni. De az is érdekelne h miért csinálja ezt az audyssey.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133406) Vicarious1 válasza mettek (#133405) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Nincs egy olyan mérési pontod a 8 -ból, ami aránytalanul közelebb van a frontokhoz, centerhez mint a többi?
Ha van azt hagyd ki esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#133407) Nemir Ombe válasza mettek (#133405) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Általában ha kicsi a hely, közel vannak egymáshoz/falhoz/bútorokhoz a dobozok vagy közel van a mikrofon beméréskor akkor csinál ilyet az Audyssey ..... de lehet egyéb oka is .... ;)

Hmm ....

(#133408) mettek válasza Nemir Ombe (#133407) üzenetére


mettek
addikt

Értem. A kanapé illetve a nézőpozíció 190cm-re van a centertől és 220-ra a feontoktól.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133409) lemmy9 válasza mettek (#133408) üzenetére


lemmy9
őstag

Akkor meg is van a válasz.

Szerintem!

(#133410) BBéci válasza lemmy9 (#133409) üzenetére


BBéci
titán

Úgy bizony!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133411) simi762


simi762
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni egy normálisabb 5.1-es rendszert, a mostnit lecserélve.
A focal aria 948-as frontjaira gondoltam, cc900-as centertel, és 906-os háttérrel. Az a kérdésem, hogy vajon milyen szinten tudná ezt meghalytani egy
ONKYO TX-RZ3100-as erősítő. Nagyjából 4.800 Euro-s árob lehetne most ezt a konfigot beszerezni.
Talán ez már egy kicsit felette van a belépő szintnek....!?
Attól tartok, hogy az erölködő, nem fogja kihatani a
focal-okat....
Előte is köszönöm!

(#133412) gboszi válasza lemmy9 (#133409) üzenetére


gboszi
senior tag

Nálam is ez van, akkor azért, mert ez közelnek számit?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#133413) BBéci válasza simi762 (#133411) üzenetére


BBéci
titán

"Attól tartok, hogy az erölködő, nem fogja kihatani a focal-okat...."

Ezt mire alapozod?
Más kérdés, hogy eszembe nem jutna Focal hangdobozokat Onkyóval hajtani, mert szerintem nem passzol a karakterük, de ez erősen szubjektív vélemény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133414) Patice válasza simi762 (#133411) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát, egyiket sem hallottam még, de még így is hasonló érzésem van ezzel a párosítással kapcsolatban.

Aria-khoz szerintem combos proci-végfok párosban kellene gondolkodnod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#133415) Norbi 72 válasza simi762 (#133411) üzenetére


Norbi 72
veterán

Talán ez már egy kicsit felette van a belépő szintnek....!?

Hát nem kicsit,felsőkategória. :K

Ki tudja hajtani őket.Részletes teszt.

(#133416) BBéci válasza gboszi (#133412) üzenetére


BBéci
titán

Igen, nagyon közelinek számít. Megőrülnék, ha a centersugárzó 1,9 méterről ordítana a képembe, nem beszélve a szintén közeli frontsugárzókról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133417) gboszi válasza BBéci (#133416) üzenetére


gboszi
senior tag

Ezt már írtad régebben, hogy te nem a "szabályos háromszöget" részesíted előnyben, de akkor hogy kellene elhelyezni az 5.1-et? Mert a tv nézési távolság (ideális) az adott...de akkor center hova?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#133418) BBéci válasza gboszi (#133417) üzenetére


BBéci
titán

Ennek semmi köze a szabályos háromszög szeretetének vagy elutasításának.
Számtalanszor leírtam azt a tapasztalaton alapuló megállapításomat, mely szerint egy 50 colos tévéhez illő optimális nézési távolság nem hozható össze a hangrendszerhez passzoló hallgatási pozícióval.
Éppen az előbb említett 190-200 centis centersugárzó közelség miatt. Akinek az bejön és nem zavarja, egészségére, engem vallatni lehetne vele. És a jelek szerint az Audyssey sem képes normálisan működni.
Vagy nagyobb TV, vászon kell, vagy lemondás a kép apró részleteiről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133419) Nemir Ombe válasza simi762 (#133411) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Annyiért én nem hagynám ki (lényegében ajándékba kapod az Onkyo-t) ha nem tetszik a hangja, el lehet adni az AVR-t és lehet másikat venni helyette .... gondolom "Gall honban" nézted a dió Aria szettet a 3100-al, így meghallgatni nem tudod, de a fentieket figyelembe véve, ár/érték arányban megéri, a hangja meg majd kiderül, hogy tetszik vagy nem .... ;)

gboszi:

Nem a TV-hez kell "illeszteni" a nézési távolságot, hanem a nézési távolsághoz a TV méretét .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133420) Csabroncka válasza BBéci (#133418) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem BBéci most azért nincsen teljesen igazad. Beszéljünk 20-25 négyzetméteres kocka szobákról. Pontosan az előbb említett "közelség" miatt veszi vissza az AVR a hang erősségét (nekem is). Beállítja mind az 5-öt ahogy kell és a távolságokat tökéletesen belövi.
Abban az esetben igazad lenne, ha az összes hangfalat a maximális -10 dB-re venné vissza valamint a távolságokat össze vissza lőné be, és nem lehetne normálisan kalibrálni.

Én személy szerint egyáltalán nem érzem zavaróan közelinek a 220cm-re lévő centert és más rendszerével összehasonlítva sem éreztem élvezhetetlennek, vagy rossznak. Az szerintem a normális működés része, hogy kisebb helyen egy 10-es skálán 7-esre vissza veszi a hangerőt pl.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#133421) Nemir Ombe válasza simi762 (#133411) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kimaradt: mivel az Aria nem egy tipikus "Focal-os karakter" és az új Onkyo-nak sem a "régi" már a hangjuk, ezért még akár jó is lehet .... ;)

(nálam jelenleg egy Pio LX után vannak az Aria-k, amitől sokaknak biztos feláll a szőr a hátán, de nekem spec. ez most igy tetszik, pedig korábban, amig nem hallottam, bennem is volt előítélet a Pio + Focal párosítással, de kellemesen csalódtam .... ;) )

Csabroncka:

Pontosan azért állitja alacsonyabbra a csatornákat, mert túl közeli a hallgatási (mérési) pozició és méréskor egy adott "referencia" hangerőt vesz a számítások alapjául, az adott mérési ponton. Mindettől függetlenül a távolságokat és a akusztikai korrekciókat még akár teljes mértékben eltalálhatja, mivel ez nem a hangerő fübbvénye.... de függ ez még a dobozok érzékenységétől, az elhelyezéstől (sarokba, szekrény mellett, de még a hallgató felé fordítva is) hangosabbnak méri az adott doboz(oka)t .... elég sok ismeretlenes az "egyenlet" ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133422) lemmy9 válasza Csabroncka (#133420) üzenetére


lemmy9
őstag

A 20-25 m2-es kocka szoba az kb. 5x5 v. 4x5 m. Ha a szoba közepén ülsz, akkor lehetséges a 2,2 táv. Ülhetnél 3,5-re is, és akkor nem ordítanak a füledbe, ahogy Béci írta.

Szerintem!

(#133423) Csabroncka válasza lemmy9 (#133422) üzenetére


Csabroncka
addikt

De miért ordítana a fülembe (nem tudom hátrébb tenni a kanapét), a hangfalak hangereje egymáshoz képest van állítva. Hallok hibát a rendszeremben, de ezt sosem éreztem, még a kalibrációfinomítás előtt sem :( . (az igaz, hogy nem mozizok "örült" hangerőn, de ez is viszonyítás kérdése, nálam ennél még lehet beszélgetni, Norbinál az alaphangerő mellett a sörömet alig tudtam meginni :(( )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#133424) Nemir Ombe válasza Csabroncka (#133423) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Norbinál pl. az már "rendes" mozihangerő .... az alatt elég egy soundbar is .... ;]

Hmm ....

(#133425) Csabroncka válasza Nemir Ombe (#133421) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tudom, pontosan emiatt írom (referencia szint) azt, hogy ez csak egy viszony szám -írod is, hogy mi mindentől függ, még a hangdobozok érzékenysége is befolyásolja - azt nem értettem csupán, hogy ez (mármint, hogy visszaveszi a hangerőt) miért baj, vagy van rossz hatással az akusztikára, már amennyire ezt 25 négyzetméteren meg lehet valósítani :B

"in medias res"

(#133426) Nemir Ombe válasza Csabroncka (#133425) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha túl közel vannak a dobozok nem tud megfelelő "egységes" "hangtér" kialakulni (rosszabb esetben szinte külön-külön hallod a dobozokat, mint amikor sztereoban szinte a 2 doboz közé ülsz és vagy az egyiket hallod vagy a másikat, de nincs "rendes" szinpad) szerencsétlen Audyssey-nek meg ezzel kell valamit kezdenie (mikor alapból sincs a helyzet magaslatán) már az is (akár jelentős) változást okozhat, ha pl. 2m helyett 2.5m-re teszi az ember a frontokat (ezt lehet szélességben is variálni nem csak mélységben), ilyenkor ha a center maradt a helyén, akkor csak annak a hangerejét kell visszavenni, de máris jobb (lehet) a "moziélmény" .... de ahány hely/rendszer/hallgató, annyi variáció lehetséges ..... ;)

Hmm ....

(#133427) gboszi


gboszi
senior tag

Akkor egy kb 4x5-ös szobában nem is lehet "ideálisan" házimozizni? Mert ülj messzebb innen, ülj messzebb onnan, de közelebb a tv-hez és akkor elfogynak a méterek... :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#133428) Norbi 72 válasza Csabroncka (#133423) üzenetére


Norbi 72
veterán

:DDD ;]

(#133421) Nemir Ombe

Az új nagy Onkyokban részben LX cucc van,valahol csak meg tudom majd hallgatni,kíváncsi vagyok.. :)

[ Szerkesztve ]

(#133429) BBéci válasza gboszi (#133427) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, de szerintem nem 1,9-2,2 méterre a centersugárzótól, hanem minimum 3-ra, de inkább még messzebb ülve.
Amikor látni akarom az összes apró részletet a képen, a tévétől 2 méterre ülök egy puffra és rettentően zavarnak a túl közeli hangsugárzók. Ez is egyéni ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133430) mettek válasza BBéci (#133429) üzenetére


mettek
addikt

Vagy nem ízlés csak előnytelen szoba adottságok, berendezés kérdése, ami adott. :(

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#133431) Gabesz26 válasza gboszi (#133427) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Dehogyisnem, simán lehet. Az egyik fórumtárs 20 nm alatti szobában mozizik, és ott a hang az azért több mint rendben van (a mozi mellett a sztereó rész is). Nyilván jobb lesz egy nagyobb szobában, de jó elhelyezéssel, és megfelelő komponenssekkel van élet 20 nm alatt is :).

(#133432) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap jött egy frissítés a Marantz 6009-re.
Valamiért elsőre nem sikerült neki a frissítés csak második neki futásra.
Tudja valaki mi változott? Én nem néztem végig a menüket. ☺️

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#133433) -KP- válasza BBéci (#133429) üzenetére


-KP-
addikt

Ha veszünk egy átlag 20nm 4*5m szobát. Ülj 3 méterre a centertől, de akkor meg a hátterek fognak a képedbe ordítani 2 méterről, ahogy fentebb írtad. Elég nehezen kivitelezhető a dolog egy átlag nappaliban.

[ Szerkesztve ]

(#133434) ottofon


ottofon
csendes tag

Lefelé sugárzó subwoofer alá ti tesztek gránit lapot? Ha igen számit-e hogy padlószőnyeg vagy parketta van alatta? Ha van "felesleges" gránit lapom érdemes tenni a tetejére is? Tüske gondolom alap....

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#133435) Pazolini


Pazolini
senior tag

Végeztem egy kis kutatást a Canton német hangsugárzó-gyártó Reference szériái körül.
Az 1972-ben alakult kreatív csoport 79-ben jött ki az első termékével, majd a Karat szériának lett előbb Reference darabja (2002), de az majdnem visszhangtalan maradt. Az áttörést a 2005-ben megjelenő Vento Reference sorozat DC1-es darabja hozta meg, Ezzel egy időben jött ki a következő méret: a DC5-ös, majd a 7-es és a 9-es követték. Alumínium hangszórókkal szereltek voltak mindhárom fő hangmagasságban (hangtartományban).
2008-ban jött ki a második széria: a Ventoról leválva külön (csak Reference) sorozatként, ez volt az első "pont 2-es" széria: az eddigiekhez jött még két nagy doboz az óriás 1.2 mellé: a 2.2 és 3.2. Újdonság volt a kerámia magas, a közép és a mélyhangszórók az előző sorozatból kerültek át.
2010-ben kis módosításon esett át ez a széria: a középsugárzók megkapták az új fejlesztésű TTC technológiát a torzítás és a rezonancia további csökkentését célozva meg, A sorozat neve nem változott!
Végül 2016-ban kijöttek a Reference K szériával, ami - ahogy a neve is mutatja - mindhárom hangmagasságban megkapta a kerámiafejlesztést. Ebben a sorozatban már csak a páratlan számú darabokat hagyták meg: 1K, 3K, 5K, 7K és 9K.

Mint látható az első - Vento Ref. - sorozatból hiányzik a DC3-as modell. Ezt nem is gyártották a maga idejében, csak 2015-től szereltek össze kevés számú darabot, mert a meghirdetett kifutó akció keretében igény mutatkozott erre a méretre is, amelynek a váza, szerkezete megvolt már a 3.2 modellhez, úgyszólván csak a megfelelő hangszórókat kellett beépíteni. Ezzel lett teljes a Vento sorozat. Néhány páros még kapható féláron, vagy az alatt is.

Természetesen a házimozis igényekre is egyre érzékenyebben reagált a gyártó. Az első sorozatnak még se centere, se subja nem volt; de a pont 2-es széria mellé előbb az 50.2 majd a monstrum 55.2 center is kijött, a K sorozat már csak az 50-es méretet kapta meg. A subok tekintetében előbb a sub 850 R, majd a sub 50 K lettek a Referencia-sorozatok dedikált darabjai. Ja, és ne feledkezzünk meg egy on-wall hátsó hangfalról, az 50.2 rear nevű darabról sem.

[ Szerkesztve ]

(#133436) Nemir Ombe válasza Pazolini (#133435) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha már ilyen szépen összeszedted, akkor édemes még megemlíteni a kimaradt korlátozott számban készült Reference Jubilee tipust, aminek nincs közvetelen utódja, ill. Karat Jubilee néven hoztak össze egy új "referenciadarabot" (mi ilyet is tudunk alapon), mindegyiket érdemes meghallgatni, akinek van rá lehetősége .... mindegyik szintén "féláron" beszerezhető jelenleg ..... ;) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133437) gboszi válasza -KP- (#133433) üzenetére


gboszi
senior tag

Na pont ezért írtam, kérdeztem... :D

"If you're good at something, never do it for free!"

(#133438) BBéci válasza -KP- (#133433) üzenetére


BBéci
titán

A háttérsugárzók 2 méteres távolságát teljesen megfelelőnek érzem. Ami fontos, a nappalim 22 négyzetméteres, 5,2 m hosszú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133439) -KP- válasza BBéci (#133438) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem is 20nm, 4*5méter. Nem tudom milyen messze van a center, de szerintem 2,5m körül. Talán 2,7-2,8m. A 3 méter nincs meg szerintem, de majd lemérem. Hátterek kb. 2 méter, lehet picit több.

[ Szerkesztve ]

(#133440) BBéci válasza -KP- (#133439) üzenetére


BBéci
titán

Ha tetszik a hangzás, ne törődj semmi mással!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133441) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem, aminek az okat nem egeszen ertem. Adva van egy mkv file a NAS drive-on. Elvileg 2 felirat van integralva, egy magyar es egy angol. Miert van az, ha a TV sajat medialejatszojaval nyitom meg, akkor lat: magyar1, magyar2, angol3 feliratot - es ebbol az egyik magyar es angol mukodik, ha meg a bluray/medialejatszoval, akkor ott van magyar 1-4 es angol 5/6, 6/6 felirat es ebbol egyik sem mukodik? Mit-hol tudnek beallitani, hogy a mediaplayer is lassa az angol feliratot (nekem igazabol ez a fontos, ha lehet angolul nezzuk a filmeket es este alateszem a feliratot, ha nem lehet hangosan hallgatni).

Tudom, ez nem egeszen hardveres hazimozi tema, de hatha mas is jart igy. Ja, es ez nem csak egy filmmel fordult elo.

(#133442) Squirrel válasza Nemir Ombe (#133421) üzenetére


Squirrel
őstag

Ugyanezt mondtak korabban a Focal-Cambridge parositasra. Szerintem gyonyoruen szolnak egyutt.

(#133443) -KP- válasza BBéci (#133440) üzenetére


-KP-
addikt

Nem ilyen egyszerű. Amit tudtam megtettem a hangzás érdekében (elhelyezés, akusztika). itt ennél többet nem lehet kihozni, max ha kibontom valamelyik falat :) megszoksz vagy megszöksz elv érvényesül :) De lekopogom szerintem elég jó lett a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#133444) Thom!


Thom!
veterán

rel t9i teszt
Sumiko S9 szubot is szivesen latnek a tesztek kozott.

(#133445) totya800


totya800
csendes tag

Kedves Nemir!

Ismét szeretnék egy kérdéssel feléd fordulni, megtisztelnél ha kielégítő választ adnál ezúttal. :)

Aktív mélynyomó és erősítő összkötéshez megfelelő lehet a következő kábel? [link][/L
Amennyiben nem, kérlek javasolj olyat, amely még megfizethető áron van. Köszönöm.

a mélynyomó KLIPSCH R-12SW
az erősítő Denon avr-x1300W

(#133446) Quetz válasza totya800 (#133445) üzenetére


Quetz
őstag

Megfelel.

(#133447) ottofon


ottofon
csendes tag

Ha az erősítő 2 aktív subwoofer kimenettel rendelkezik de csak egyet hajtok meg vele amin szintén 2 aljzat van akkor érdemes 2 kábellel összekötni vagy felesleges?

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#133448) Ragadozó válasza ottofon (#133447) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A két kimenet, két külön ládának csatlakozója.

A subot egy kábellel, a LFE bemenetre kösd.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#133449) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!
Megjött a Vento 858.2-es centerem. Bejáratlanul is oké a hangja, ének- és beszédhang is szuper, a mélyei brutálisak. Ref 7-esek közé vettem, de úgy, hogy már egy Ref 3-asra váltásra is elég legyen.
De lenne 2 kérdésem:
- penetráns ragasztó szag jön ki a doboz reflexnyílásaiból, ez miért van? Ahogy legyártották, rögtön be is dobozolták vajon? Vagy javítani kellett, s ez egy secondhand darab? Nem hinném..., Hi-Fi Fabrik cégtől rendeltem. Amúgy ez a szag - közvetlen gyártás után mondjuk - normális lehet? Tapasztalt már valaki hasonlót? Ha igen, mennyi idő, míg kiszellőzik?
- azt írja a Canton hanlapja, hogy lábacskák is járnak mellé. Én csak gumi párnácskákat kaptam. Ezekre gondoltak vajon, amikor az "Equipmentfeet"-et írták?

(#133450) Festina86 válasza Pazolini (#133449) üzenetére


Festina86
tag

Szia!
Grat a centerhez. Nem tudom milyen erős az a ragasztó szag, de én nem emlékszem, hogy az enyémnek ilyen szaga lett volna. Nem szagoltam körbe, de az biztos feltűnt volna ha az egész szobában ragasztó szag van.
Én teljesen máshonnan vettem és gumi tappancsok + törlő kendő volt hozzá. Ha jól emlékszem az összes vento doboznak ugyanaz a leírása van, és az a láb amire te gondolsz a frontokhoz jár.
Kicsit nekem fura, hogy ezekről az „olcsó” német oldalakról mostanában egyre többen írják, hogy nem 100%-os amit kaptak.(rövidebb láb, csavar az erősítőben).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.