Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132052) Dorian válasza Gabesz26 (#132040) üzenetére


Dorian
félisten

Nem hiszem, h az én megoldásom segítség a továbblépésedben, de ha már a kérdés, akkor leírom.

"Aki sztereó - HM öszvér megoldást használ, milyen felállásban?"

MA GS20, GSLCR, RS1, T12.
Denon 4520 + front pre outra Hivox Amp4you, zene pedig külső DAC-ról, forrásról. Ez utóbbi jelenleg Denon da300 és laptop, ezeket fejlesztem majd a közeljövőben, részben minőségi, de nagy részben kényelmi okokból (külön zene-PC)
Mozi/zene "időtartam arány" 80/20% de "igényszint arány" 40/60 (30/70?). Ez kicsit így ketté válik.

"Miért?"

Felsőkat. Denon AVR-ek hangját mindenki ismeri, nem magyaráznám, a Hivox végfok a mozin is emeli a hangminőséget és teljesen semleges hangú, nem lóg ki.

Az én minőség-igényszintemet bőven kielégíti a fenti kombó, fontos, hogy elérhető áron, ill. az ár/minőség arányát is kifejezetten jónak gondolom, e fölé biztos nem fogok menni (kivéve a zene-forrásoldal), mert a szobám mérete, geometriája behatárol egy szintet, amit szvsz. az elektronikák már bőven meg is haladtak. De őszintén elárulom, hogy a jelenlegi cucc az igényszintemet is simán kielégíti, e fölé menni számomra tisztán pénzszórás lenne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132053) krx21 válasza robi-k (#132036) üzenetére


krx21
nagyúr

Vajon képminőségben milyen lehet ez a Oppo udp-203 egy HIMEDIA Q10PRO vagy egy jobb DUNE vagy POPCORN lejátszóhoz képest? Egyértelműen jobb?

(#132054) BBéci válasza krx21 (#132053) üzenetére


BBéci
titán

Van értelme a találgatásnak? Majd kipróbáljuk, ha lesz rá lehetőségünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132055) krx21 válasza BBéci (#132054) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát gondolom, hogy az eddigi típusokkal van tapasztalat... Azok képminősége túlmutat az ismert csúcs media lejátszókon?

(#132056) -KP- válasza BBéci (#132044) üzenetére


-KP-
addikt

hát ha csak 3-4 hétig használtad, és utána megváltál tőle, akkor talán mégse lehet olyan jó :DDD viccet félretéve ismerem az oldalt és a tesztet is olvastam.

Amire avx-en hívta fel a figyelmem egy kedves fórumtárs, hogy német ebay állandóan tele van használt 2070-ekkel. Sokszor pár hetes, pár hónapos darabokkal. Azon agyaltunk ennek mi lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

(#132058) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne. Hogy adott egy hangsugárzó aminek annyira nem gyere be a színe. Lehetoseg lenne öntapadós matricával bevonni amim van is itthon. Ez takarna a sérüléseket is. De olyat mondtak hogy ne vonjam be mert szar lesz tőle a hangja 😁😂Nem tudom hova tenni ezt a dolgot, mert ilyet még nem hallottam, h ettől megvaltozna a hangja 😊

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#132059) Nemir Ombe válasza Valkűr (#132058) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az csak 1 ember "agymenése" volt abban a csoportban, hogy megváltozik a hang "rezgések", stb .... nyugodtan tegyél rá fóliát, amit max elronthatsz vele az a kinézete .... ;)

(ha már a hangjáért aggódsz, akkor inkább az zavarhatna, hogy egy belépő Dali szettet hajt, egy felsőközép AVR .... tuning ide vagy oda .... :) )

Gabesz26:

Én személy szerint a komolyabb sztereóra szavazok (akár) végfokként, a sokcsatornás végfokok csak nagyon- nagyon drágán tudták azt produkálni, amit egy jó sztereó ..... mellesleg később könnyebb fejleszteni is a sztereó és a mozi részét is külön- külön, ha igény van/lesz rá .... szerintem ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132060) BBéci válasza -KP- (#132056) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mi lehet az oka, mert tényleg szuperül teljesített nálam, akárcsak kisebb és nagyobb testvérei, mindhármat használtam, teszteltem.
Rákerestem, egyetlen szál 2070 sincs az eBay-en.

(#132059) Nemir Ombe
Szerintem csupán pénz kérdése. Ha a lehető legkevesebből akarjuk megúszni a lehető legjobb hang előállítását, akkor felső középkategóriás (vagy régebbi csúcs) házimozi erősítő, mellé ugyanabból a kategóriából egy sztereó vas.
Konkrétan a Denon AVR-4308 mellé valami újonnan 4-500000 forintos, persze használt sztereót tennék. A kettő együtt kijöhet 500-nál kevesebből.
Másik út valami high end mozikombájn, mondjuk Arcam AVR750, Primare SPA23. Vagy az elő/végfok kombinációk, bontva 2 és 3/5 csatornásra. Ilyeneket kínál az Emotiva, Mark Levinson, Parasound, stb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132061) Valkűr válasza Nemir Ombe (#132059) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi en is igy gondolom...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#132062) -KP- válasza BBéci (#132060) üzenetére


-KP-
addikt

a kleinanzeigen részt keresd :D

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-elac-2070/k0

(#132063) claire78


claire78
senior tag

Nem reklámozni akarok, de nagyon jót nevettem rajta.
[link]
:DD

(#132064) lemmy9 válasza claire78 (#132063) üzenetére


lemmy9
őstag

Melyik részén? Megosztod velem?

Szerintem!

(#132065) -KP- válasza lemmy9 (#132064) üzenetére


-KP-
addikt

Nézd meg milyen terméket hirdet, és mi van a hangfal hátuljára írva :DDD

(#132066) dualcore


dualcore
őstag

Az mennyire elfogadható, hogy egy erősítő már több mint 1 hónapja a szervizben van?

(#132067) Nemir Ombe válasza dualcore (#132066) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha garanciás. akkor reklamálhatsz, ha nem az, akkor a "jó munkához idő kell" ..... :D

Hmm ....

(#132068) lemmy9 válasza Nemir Ombe (#132067) üzenetére


lemmy9
őstag

"A lassú munkához idő kell" ez is jó :)

Szerintem!

(#132069) dualcore válasza Nemir Ombe (#132067) üzenetére


dualcore
őstag

Természetesen garanciás, ezért bosszant. Ráadásul 3. alkalommal van távol tőlem emiatt.

(#132070) Nemir Ombe válasza dualcore (#132069) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ez a helyzet, akkor olvasd el a magyarországi garanciára vonatkozó jogszabályokat/törvényeket/rendeleteket, mert sok érdekeset fogsz ott találni .... ;)

Hmm ....

(#132071) dualcore válasza Nemir Ombe (#132070) üzenetére


dualcore
őstag

Ha jól emlékszem cserélni kellene a készüléket??? Most nincs időm végigolvasni sok száz oldalt.

(#132072) liszi70 válasza dualcore (#132066) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az mennyire elfogadható, hogy egy erősítő már több mint 1 hónapja a szervizben van?"

Ha enyém a szerviz, akkor teljesen elfogadható. Ha enyém az erősítő, akkor nem annyira. :D
Komolyra fordítva (na azért nem teljesen :D ), ha alkatrészre kell várni, és nem rajtuk múlik, akkor elfogadható. Ha még el sem kezdték bevizsgálni, akkor nem elfogadható, hacsak nem jelezték előre, hogy nem tudják elkezdeni a bevizsgálást egy hónapon belül. Ha bevizsgálták, és ilyen sokáig tart a javítás, mert komplex és szakembert próbáló a javítás, akkor elfogadható. Ha bevizsgálták, és azt ígérték, hogy pár nap alatt kész lesz, és ennek ellenére több mint egy hónapja ott van, akkor nem elfogadható.

Szóval látod, sokféle ok lehet (és nem is írtam le mindet), szóval marha nehéz így, minden infó nélkül erre választ adni, hisz senki nem ismeri a körülményeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#132073) Dorian válasza liszi70 (#132072) üzenetére


Dorian
félisten

Asszem csak annyi az előírás, h a "szerviznek törekednie kell a 15 napon belüli javításra".
Na bizonyítsd, h nem törekedett...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132074) dualcore válasza liszi70 (#132072) üzenetére


dualcore
őstag

A beadás után 2 nap múlva bevizsgálták, HDMI panel csere szükséges. Elvileg megrendelték külföldről ami 3 hét. Na ez nem jött meg elvileg a 3 hét alatt. A múlt héten ha minden igaz megjött de még nem szerelték bele. Azóta nem "zaklattam" őket, hogy hátha jelentkeznek, de semmi. Még a holnapi napot kivárom.
Eddig volt mit hallgatni, de tegnap eladtam a sztereó rendszert, maradna a HM, és már hiányzik. :(((

UI: Érdekelt vagy a szervizelésben? ;] :P

(#132075) BBéci válasza -KP- (#132062) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Megnézted alaposan a hirdetéseket?
A kilencből kettő keres, venne 2070-et. Hárman írják, hogy túl nagy, sok a szobájukba, amin nem csodálkozom, tényleg brutális. Másik négynek ugyanaz a feladója, a képeken is látszik. Alighanem üzletel velük a jóember.
Tehát ezen hirdetések alapján még véletlenül sem lehet arra következtetni, hogy nem jó szubláda az ELAC SUB 2070, inkább az ellenkezőjére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132076) liszi70 válasza dualcore (#132074) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na látod, máris árnyalódott a kép. Tehát 2 nap bevizsgálás, aztán 3 hét alatt nem jön meg az alkatrész, ami simán életszerű lehet. Tehát 3 hét két nap az eddigi igazolt "hiányzás". :D Maradt pár nap, ami alatt még nem szerelték be. Mi ezzel a probléma, azon kívül, hogy szar, hogy még nincs erősítőd, és bosszant? :)

"Érdekelt vagy a szervizelésben?"

Igen, az vagyok, de mint kuncsaft. :) A te történeted semmi az enyémhez képest, ahol itt az egyik legjobbnak mondott szerviz ítélte javíthatatlannak a hibátlan av processzoromat. :D

[ Szerkesztve ]

(#132077) mivamma válasza liszi70 (#132076) üzenetére


mivamma
senior tag

Zseniális sztori lehet! Nem osztod meg velünk? Ha nem publikus jöhet privátban is :U

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#132078) Toobee válasza mivamma (#132077) üzenetére


Toobee
veterán

En javitottam meg :D

https://barbieripnk.hu/

(#132079) liszi70 válasza Toobee (#132078) üzenetére


liszi70
nagyúr

Te nem javítottad, hanem eladtad! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132080) nadtom válasza BBéci (#132075) üzenetére


nadtom
tag

Szerinted az Elac 2070-es sub-ot érdemes zenére is használni az Elac 249.3-as frontok mellé, vagy csak hm-hoz van értelme használni? A két sub általában jobb, mint az egy, de két db 2070-es nem sok egy 22m2-es nappali moziszobába?

SVS SB13 ultra vs. Elac 2070 összehasonlításban melyik lenne szerinted a nyerő?

[ Szerkesztve ]

(#132081) BBéci válasza nadtom (#132080) üzenetére


BBéci
titán

A SUB 2070 éppenséggel használható zenére, de 249.3 mellé brutálisan felesleges lenne. Azok már úgyis kissé nagyok 22 négyzetméterre. Az én nappalim is akkora, volt nálam 249 BE, nyüstöltem pár hétig. Akkora szobába még egy db 2070 is kicsit túlzás, kettő pedig teljesen eszement ötlet. Ha mindenáron kettőt akarsz, akkor a 2050 jó lehet. Vagy két darab Sunfire XTEQ 12.

Nem tudom eldönteni, melyik a nyerő, egy biztos, az ELAC hangosabbnak tűnt, mint az SB13-Ultra. Óriási előny a mobil eszközös kalibráció, nem hittem benne, ismerve a telefonok erre alkalmatlan mikrofonját, de működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132082) kezo0 válasza claire78 (#132063) üzenetére


kezo0
addikt

Conan, a pusztító. :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#132083) nadtom válasza BBéci (#132081) üzenetére


nadtom
tag

Köszi a válaszod. Zene alatt jelen esetben a többcsatornás (dts) zenét értettem. Azon gondolkodtam, hogy a Jamo 650-es és 660-as szub-októl jobb, az Elac-hoz inkább passzoló szubok mennyivel javítanák a többcsatornás zene minőségét. (Hm-ra a Jamo-k is megfelelőek számomra).

(#132084) dualcore válasza liszi70 (#132076) üzenetére


dualcore
őstag

Azért nem ennyire egyszerű a hejzet! 2016 Májusi vásárlás HIVATALOS magyar importőrtől. 1. nap jeleztem hogy hibás a készülék, ment vissza. 1 hét múlva visszakaptam, hogy én vagyok a hülye, és nincs baja. Majd ismét viszaküldtem hogy igenis van baja, még egy hét ismét és szerintük nincs baja. Ekkor megszületett a kislányom és lesz@rtam hogy mi van az erősítővel, hónapokig. :K Ott volt a stereo ment az (altató dalok stb.) Októberben ismét visszatértem mert már azárt néha egy egy koncert vagy film már hiányzott, de az erősítő még mindig bibis, így okt. 31-én ismét szervíz. Kiderült hogy HDMI panel hibás (hogy vajon eddig mért nem jöttek rá) Ugyan működött első perctől, de gerjedt, és puffogott a csatornaváltáskor, és 2 naponta kilőtte a rutert. Na most ugye dec. 2 van és még nincs infó az erősítőről, így telt el a 30 nap.

Bocs a hosszú offért de így kerek a történet, nem fogom őket csesztetni, ráérek még de már nincs stereo. :(

(#132085) arcitec válasza dualcore (#132084) üzenetére


arcitec
addikt

Szia. Ez milyen típus, hogy ez évi új vásárlás és első nap kifeküdt. Csak mert a HDMI hiba állítólag rég volt "rendszerben" :U Persze így utólag könnyű, de nem akartad úgymond egyből visszaadni? ( Pláne 1. nap) ...

[ Szerkesztve ]

(#132086) dualcore válasza arcitec (#132085) üzenetére


dualcore
őstag

Konkrétan egy Onkyo TX-NR 747. És nem akartam visszaadni egáltalán. Még most sem akarom sem eladni sem cserélgetni!!! De nem hiszem hogy te boldogan használnád a készülékedet 1. nap, ha a hálózatba bedugva csak a hangfalak bekötve, és a hangrő növekedésével folyamatos pattogó hang hallatszik, és a készülékházhoz hozzáérve, őrült gerjedésbe kezd a készülék. :(

(#132087) arcitec válasza dualcore (#132086) üzenetére


arcitec
addikt

Abszolút egyetértek, sőt, szíved joga, hogy s mint, csak a vásárlástól elállásra gondoltam, a hiba okán, azzal még egy teljesen jó új másik hibátlan példányra is lehet cserélni ...

[ Szerkesztve ]

(#132088) sony309 válasza dualcore (#132084) üzenetére


sony309
őstag

Majd a harmadik gyermeknél már fontosabb lesz az erősítő!

S3x, hifi & rock and roll

(#132089) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap néztem az új Bourne-t. Mint film csak 12 - egy tucat, de a hangkeverés-hangminőség igen kiváló!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132090) Pazolini válasza Dorian (#132089) üzenetére


Pazolini
senior tag

Szóval jól megcsinált xar film. Akkor tesztelésre még jó lehet. :P

(#132091) Dorian válasza Pazolini (#132090) üzenetére


Dorian
félisten

Egy estére azért szórakoztató volt, csak nem fogom elővenni többször, mint a korábbiakat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132092) dualcore válasza arcitec (#132087) üzenetére


dualcore
őstag

Természetesen kértem az első alkalommal, és ezt a választ kaptam lerázásként: Tisztelt tulajdonos, cserét nem tudunk biztosítani, mert ez annyira új készülék, hogy több hónap lenne a beszerzése. :U :U :U
Szóval jót röhögtem és nyeltem egyet.

(#132088) sony309
Sajnos ez már lehet nem adatik meg, egyéb okok miatt, viszont van 5 keresztgyermekem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132093) dunkel válasza Dorian (#132089) üzenetére


dunkel
őstag

Másfél óra után elaludtam rajta, pedig mozi hangerőn néztem. :DDD

(#132094) spiky03 válasza Dorian (#132089) üzenetére


spiky03
veterán

Nah majd én is megnézem eredti nyelven, mert moziban szinkronosan láttam. :)

Nekem tetszett, hozta azért az előzők színvonalát szerintem.

Igaz néha azt sem láttam, hogy ki kivel van úgy rángatták a kamerát :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#132095) -KP-


-KP-
addikt

Az új Bourne film sajnos semmi újat nem mutat annak, aki látta az első három részt. Olyan mintha azokból kivágott jelenetek ismétlődnének meg újra.

(#132096) BBéci válasza -KP- (#132095) üzenetére


BBéci
titán

Kedvenc íróim egyike Ludlum, nagyon szeretem a Bourne könyveket és filmeket, de ez számomra is csalódás volt. A hang sem vigasztalt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132097) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok! Adott egy Denon avr x2200w erősítő...

Ha rácsatlakozok Bluetooth-on keresztül akár egy Sony, akár egy Iphone készülékkel és ha elindítom a youtube-ot akkor késik a hang a képhez képest. Nagyon bosszantó, örülnék ha lenne valami megoldás erre...

A másik dolog pedig az lenne, hogy van-e benne olyan megoldás, beállítás, hogy ha zenét hallgatok, akkor "elfelejti" a távolságot és teljes mértékben, távolság, korlátozás nélkül szólnak a hangfalak. Mondjuk "Multi CH Stereo" lenne ez. Ha pedig filmet nézek akkor Dolby-ban meg maradna a távolság a házimozihoz szükséges beállításokkal.

Köszönöm! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#132098) python1


python1
veterán

Üdv!

Régen véstem már ide nektek,most viszont lenne egy kérdésem.
Szeretnék venni valami HM erősítőt mozizni,(kismozinak) a két kiszemelt erősítő pioneer sc-lx60 vagy pioneer sc-lx72,kérdés az,hogy melyik a jobb választás a kettő közül?
Vagy még alternatíva lehet egy onkyo 876-os is.
Válaszokat köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#132099) RocknRoller válasza robi-k (#132036) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

hogy lehet házilag SACD-t írni?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#132100) robi-k válasza RocknRoller (#132099) üzenetére


robi-k
őstag

Misem egyszerűbb, kell hozzá egy SACD.iso képfájl és egy DVD-R lemez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.