Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132451) Csabroncka válasza Joshi (#132449) üzenetére


Csabroncka
addikt

Joshi ilyen hibákat ne kövess el :( , ráadásul ha tudom nem kétfilléres a TV-d, vagy nem azt tervezel venni, ráadásul az Onkyo-k, vagy HarmanKardon AVR-ek HDMI panelje valamiért sokkal kényesebb :(((

"in medias res"

(#132452) dunkel válasza Norbi 72 (#132448) üzenetére


dunkel
őstag

Ne nyissátok ki azt az üveget 😀 ha még nem késő.

(#132453) Joshi válasza Csabroncka (#132451) üzenetére


Joshi
titán

Nem szoktam bekapcsolt állapotban kábeleket dugdosni, a hangfal kábelek cseréje alatt is ki volt minden eszköz kapcsolva már mint a konnektorból. Namind1 holnap még ránézek.

(#132454) Csabroncka válasza Joshi (#132453) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem véletlen, hogy sokszor felhívjuk rá a figyelmet itt, hogy kihúzva a konnektorból (ez nem egyenlő a kikapcsolással) áramtalanított készülékekkel végezzük a kábelezést. Például hiába van relé védelem a végfokok előtt, ha sokszor összeér a hangfalkábel két vége előbb utóbb meghal a végfok, de ugyan ez van a HDMI kábel esetén is, hiába gondolják úgy sokan, hogy Hot plug eszköz az AVR és a megjelenítő.

"in medias res"

(#132455) Joshi válasza Csabroncka (#132454) üzenetére


Joshi
titán

Tisztában vagyok ezekkel, egyszerűen nem figyeltem és bekapcsolva maradt az erősítő. Régen egy LG tévét kétszer gariztattam a HDMI panel meghibásodása miatt, akkor PC-ét kötöttem rá és megtanultam hogy csak áramtalanított eszközöket kössek össze. Most nem figyeltem de már mindegy is.

(#132456) Khaosz55 válasza Tonyka 2 (#132444) üzenetére


Khaosz55
addikt

Most olvasom az SR7010 használati utasítását.

"If “Speaker Config.” - “Front” and “Center” are set to “Large”, and “Subwoofer Mode” is set to “LFE”, no sound may be output from the subwoofers, depending on the input signal or selected sound mode. (v p. 248) Select “LFE+Main” if you want the bass signals to always be produced from the subwoofer."

Tehát ha Large nem megy a sub, small esetében tudjuk megy. Viszont ha LFE+Main esetében működik elméletileg.

(#132457) Tonyka 2 válasza Khaosz55 (#132456) üzenetére


Tonyka 2
tag

Igen csak h ebben az esetben duplázódik a történet. Nálam ez nem játszik, a subjaim mély minősége jóval a frontjaim felett vannak. Ezért is használom zenéhez őket.

(#132458) Norbi 72 válasza Joshi (#132449) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sajnos be volt kapcsolva az erősítő

Brávó... :(

(#132452) dunkel

Már késő.... :))

[ Szerkesztve ]

(#132459) Joshi


Joshi
titán

A minap téma volt a "kell az új ficsör az erősítőknek?". Elvileg gond nélkül használható egy régi erősítő is ha a lejátszón van külön analóg kimenet vagy HDMI kimenet csak az Audionak. Ilyen lejátszó a Pana DMP-UB900 is. Ha valakinek kell HDMI kimeneten keresztül a HD hang, akkor minimum HDMI 1.3-ra van szükség az erősítő felöl. Mondjuk azt nem tudom hogy a Pana modellnél teljes értékű-e a HDMI Audio Out, de szerintem biztosan. Sajnos média lejátszókon ez ritka, de biztosan van a prémium kategóriában ilyen is.

(#132460) Ragadozó válasza Tamoo (#132288) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szép lett :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#132461) DJMDJM válasza DJMDJM (#132427) üzenetére


DJMDJM
tag

Megjött a válasz, sajnos nem tudják már beszerezni, de azt írta, hogy egyáltalán nem ütne el, ha neki nem hiszem el, nyugodtan kérdezzem meg canton-t is. Ti mit gondoltok? A 820.2 jobb választás lenne, mint a 810.2 ugye?

Aki már rendelt innen, attól kérdezném, hogyan fizetett?

(#132462) BBéci válasza DJMDJM (#132461) üzenetére


BBéci
titán

Ha falra akarod akasztani, akkor 810, más esetben 820.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132463) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132461) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az első részét részben megválaszolta a bolt, részben BBéci, de majd úgyis a saját füled dönt, hogy hallasz-e különbséget a más magas miatt vagy nem ..... ;)

Én banki utalással szoktam fizetni (olcsóbbra jön ki, mint a Paypal, de bankja válogatja) megrendeléskor megjön a megerősítő email, az alapján utalok, közleménybe a rendelés száma és ennyi .... általában 7-10 nap mire megjön (a hétvégéktől is függ) ....

Hmm ....

(#132464) DJMDJM válasza BBéci (#132462) üzenetére


DJMDJM
tag

Falra akarom rakni, mert állvánnyal nem lenne elég magasan ha jól gondolom. Viszont a falon egy ilyen tartóval terveztem rögzíteni. A 820 univerzálisabb ha máshol is esetleg használnám, de egy esetleges továbbértékesítésnél is, ha jól gondolkodom.

(#132463) Nemir Ombe:
Ha már akkor derül ki, hogy hallok, akkor már régen rossz ;) , de sajnos így már nincs már alternatívám, legalább is ha jól gondolom, lehet évekig kellene várnom, hogy vmi jó használt beessen, ezt meg természetesen nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#132465) Hohocali válasza DJMDJM (#132464) üzenetére


Hohocali
aktív tag

810 nem kapható az elektrowelt-nél? Zöld színű a csík a web oldalon... Ezek szerint az megbízhatatlan?

Én CL510.2-et vettem, és nem falon "kívánnivalót hagy maga után" a hangja. Ez a tartó szerintem nem fal. A 820.2 reflexnyílását is be lehet tömni, ha közel lenne a fal, és szubbal alátámogatsz... De ezt nem próbáltam, csak okoskodok, majd a többiek megmondják a tutit :) .

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#132466) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Egy SONY BDP-S300-as készülék, analóg RCA-n keresztül, legújabb FW 3.90-el ellátva, vajon képes lehet kiküldeni a DTS-HDMA-t, külső amp felé? Ezt csak azért kérdezem, mert gyakorlatilag, hárdveresen nem tudja dekódolni a DDTHD-t se, mégis megoldották a leguccsó szoftver frissítéssel, de ez a turpisság vajon DTS-éket is érinti, vagy csak a mag metadatát köpi ki még mindig?

Sajna próbálkozni nem tudok, de ha vki adna némi támpontot annak módfelett örülnék! :B

[ Szerkesztve ]

(#132467) DJMDJM válasza Hohocali (#132465) üzenetére


DJMDJM
tag

Hát én is megvoltam győződve, hogy jók a raktári jelzések az Elektrowelt oldalán, ezért is ugrottam bele a Reference7-be, hogy nem lesz nehéz hozzá kiegészítő hangszórókat venni, sajnos mint kiderült totál nem igazak a jelölések, mert sem a kinézett center, sem a surround nincs.
Ha 810.2 lenne, akkor nem lenne a Vogel's fali tartó, akkor tényleg csak felakasztanám a falra, olcsóbban jönne ki, de nem tudom mennyire kell félni az ilyen lapos (vékony) hangszóróktól.

Itt
az úriember csak az első magasságinak rakott 820.2-t, hátra 810.2-t, még falikonzollal is.
Én is csak próbálok jó döntést hozni, hogy mi lenne a nyerő felállás.

(#132468) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#132466) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt egyből választ is kapsz a kérdésedre: [link]

Hmm ....

(#132469) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132467) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az EW24- nél azért pörög a bolt, szerintem azért nem tudnak mindig naprakészek lenni.... kb. 2 hete még volt 856 (ismerősnek rendeltünk) tudom nem vigasztal .... javaslom nézz körül az amazon.de-n és az ebay.de-n a boltosok hirdetései között, lehet találsz "utolsó darabokat" ....

Hmm ....

(#132470) PrinceHerceg válasza Nemir Ombe (#132468) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

THX, de ezt már végig nyálaztam ma... csak tudod külföldi fórumokon azt írták, h megy, igaz csak a DTS-HD nem pedig a teljes értékű HDMA, amit elvárnék! Viszont ezt a márkaképviseleti telefonbeszélgetésekre hivatkozva mondták, na mind1, így nekem nem éri meg vesződni vele! :o

[ Szerkesztve ]

(#132471) justaview válasza xtremetuning (#132376) üzenetére


justaview
őstag

Nekem van személyes tapasztalatom SD adással 4K-n, ugyanis 4K-s a TV-m.

Egy 2009-es 40" FHD-t (Samsung 40B650) váltottam le idén egy 49" UHD-ra. A TV átló méretnövekedés miatt (és nem a FHD - 4K váltás miatt!) arra számítottam, hogy az SD adások minősége erősen romlani fog, röviden csapnivaló lesz majd.

Nem így történt. Ugyanabból a távolságból nézve az új, 49"-os TV, ha nem is látványosan, de érezhetően jobb képet produkál ugyanazon SD csatornák esetében, mint a régi TV-m. Gyorsan hozzáteszem, hogy természetesen nem azért, mert 4K-s a TV panel! (És nem is azért, mert a régi TV egy kramanc volt, 2009-ben az egy prémium kategóriás TV volt.)

A lényeg, hogy az egy tévhit, hogy a 4K-n rosszabb lesz az SD adás minősége, mint a FHD-n, csak azért, mert 4x annyi pixel van a panelen.

Ezen érdemes elgondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#132472) spiky03 válasza DJMDJM (#132467) üzenetére


spiky03
veterán

Egyáltalán nem kell félni. Jó hangja van. ;)
Tere is van ahogy kell. Nekem CL szettem van és a hátsók nálam is on-wallos kialakitasuak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#132473) BBéci válasza justaview (#132471) üzenetére


BBéci
titán

Nem tévhit, többünk tapasztalata, hogy az SD felbontás rémesen néz ki UHD tévén. Sőt, még full HD LCD-n is.

Nyilván nem 3-4 méterről nézve a 49 colos tévét, hanem a hozzá illő, optimális távolságból, ami UHD esetén 1,5 m.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132474) justaview válasza BBéci (#132473) üzenetére


justaview
őstag

"A lényeg, hogy az egy tévhit, hogy a 4K-n rosszabb lesz az SD adás minősége, mint a FHD-n, csak azért, mert 4x annyi pixel van a panelen."

Ez a lényeg.

Te másról beszélsz, mint én. Olvasd el a linkelt részeket is!

[ Szerkesztve ]

(#132475) BBéci válasza justaview (#132474) üzenetére


BBéci
titán

Nem olvasok el semmit, a saját szemeimnek hiszek.
Nem tévhit, ezzel csak az UHD tulajok mételyezik magukat, mert nem ismerik be, hogy feleslegesen vettek olyan tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132476) xtremetuning válasza justaview (#132471) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köszönöm szépen a választ.

Bevallom, titokban reménykedtem, hogy 'értelmes' választ is fogok kapni a múlkori helyett. :R

Az az igazság, hogy közben megvettem a kiszemeltet és bár szkeptikus voltam, azt kell, hogy mondjam : nem hittem volna, de egyet kell hogy értsek veled. A 4K nagy ellenzője voltam, mondván csak közelről lehet látni a különbséget, de ez nem igaz. 5 méterről is látom a különbséget, de még keresem az okát. SD szebb rajta, mint az FHDOLED-en, az FHD tartalom meg egyenesen megdöbbentő. Natív 4K-ról ezek után nem is beszélnék. Asszem a Pana tud valamit a felskálázásról.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#132477) BBéci válasza xtremetuning (#132476) üzenetére


BBéci
titán

DXW-904, vagy CRW-854?
"SD szebb rajta, mint az FHDOLED-en" Ez nem meglepő, hiszen az csak egy elgé. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132478) justaview válasza BBéci (#132473) üzenetére


justaview
őstag

Nyilván nem 3-4 méterről nézve a 49 colos tévét, hanem a hozzá illő, optimális távolságból, ami UHD esetén 1,5 m.

Nincs közöttünk nézeteltérés, csak másról beszélünk.

A TV panel felbontása és a film felbontása (amit éppen nézek rajta) az két különböző dolog.

Az interneten keringő „optimális nézési távolság” táblázatok feltételezik, hogy az SD TV-den SD felbontású filmeket nézel, a HD-s TV-n HD-s anyagokat, a FHD-s TV-n FHD-s filmanyagokat, a 4K-s TV-n 4K-sat. Ezen helyzetekre adnak meg optimális nézési távolságokat a szemünk (jelenlegi fizikai ismereteink szerinti) felbontási képességéből kiindulva.

Más a helyzet akkor, ha a 4K-s TV-n néz az ember SD anyagot. Az SD filmanyag optimális nézési távolsága ugyanis nem változik meg attól, hogy SD, 4K-s, vagy akár 8K-s TV-n nézem azt.

Az SD filmanyagot a TV elektronikája ugyan „felskálázza” a TV panel felbontására, ugyanis, ha ezt nem tenné, akkor az SD filmünk a FHD-s TV közepén, egy kisebb téglalapban jelenne meg, 4K-s TV-n még kisebb lenne az a téglalap. De ettől még az nem lesz 4K-s film! (Ezt a felskálázást persze a marketingesek jól kidomborítják.)

Tehát, tegyük fel, hogy van két (pl. 50”-os) TV-nk egymás mellett, ahol az egyik FHD, a másik 8K-s, és minőségileg szinte egyformák. Amennyiben erre a két TV-re ráküldjük ugyanazt az SD filmanyagot, az SD film optimális nézési távolságából a 8K-s TV-n semmivel sem lesz rosszabb élményünk, mint a FHD-n. Mitől is lenne? Azért, mert a FHD-s TV egy pixelének helyén a 8K-snak 16 db pixele van?

A fentiek mellett persze az elektronika különböző interpolációs technikákkal próbálja simítani az éleket a TV panel nagyobb felbontásához, ami javíthat valamit (és javít is) az SD anyag élményén.

Ugyanakkor, ha egy SD filmanyagot nézünk a 8K-s TV-nken, semmi értelme nincsen a 8K-s panelhez igazítani a nézési távolságunkat (és pl. 50cm-re rámászunk a képernyőre), mert a 8K-s részletek, amit keresünk nincsenek ott.

Hogy lennének, amikor SD anyagot nézünk? :F

(#132479) Nemir Ombe válasza justaview (#132478) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez már tényleg az elérhető technika "kimaxolása", hogy milyen jelenlegi "csúcs" TV-n mutat legjobban az SD adás ..... ;]

Hmm ....

(#132480) Dagidög


Dagidög
senior tag

4k tv-n azért fog jobban kinézni bármilyen anyag felbontástól függetlenül, mert valószínűleg újabb széria, mint az átlag FHD, így a képfelskálázó algoritmusa fejlettebb. A 4k anyagot értelemszerűen a 4k tv fogja teljes pompájában megjeleníteni, az alacsonyabb felbontású kijelzők le fogják skálázni.
A másik ok, hogy bármilyen felskálázás bele fog nyúlni a képbe: élesíti, maszkolja vagy akár át is színezi azt algoritmustól függően. Felmerül a kérdés, hogy fogjuk megkapni azt a végeredményt, amit a filmes szakik megálmodtak.
Akit jobban érdekel a dolog, az PC-n az MPC-HC + madVR kombóval tud kipróbálni kismillió lehetőséget.

(#132481) justaview válasza Nemir Ombe (#132479) üzenetére


justaview
őstag

:) :) :)

Megjegyzem nem azért vettem 4K-s TV-t, hogy minél jobb legyen az SD adás rajta. :) Még csak nem is azért, mert tele vagyok 4K-s filmekkel (mellesleg azért a családi kirándulós 4K-s képek bitang jól mutatnak rajta -- a Quantum dot technológia is sokat segít). Sajnos, vagy nem, de a FHD-s TV-kből szépen vonulnak ki a gyártók, és a legújabb fejlesztések lassan már csak a 4K-sakba kerülnek bele. Én úgy látom, hogy aki ma prémium kategóriás TV-t szeretne venni, az nem sok FHD-ból válogathat már, feltéve ha időtálló vásárlás a célja, és nem csereberélgeti 2 évente őket.

Amúgy pedig kinek mi... :)

(#132482) szepi0808 válasza xtremetuning (#132476) üzenetére


szepi0808
senior tag

:Y

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#132483) DJMDJM


DJMDJM
tag

Kipróbáltam kíváncsiságból az Audyssey-t. Nem nagyon akartam addig, amíg minden eleme meg nem érkezik a HM-nak, de kíváncsi voltam az eredményre. Röviden: Nagyon nem tetszik az eredmény. Biztos, hogy gond van a helyiséggel is, ezzel tisztában vagyok, de nem gondoltam, hogy ennyire rossz eredményt kapok vagy pontosabban nekem ennyire nem tetszőt akár a manuális beállításaimhoz képest is (Dynamic volume, EQ nincs bekapcsolva, érdemes egyébként?).

A bal hangszórót úgy jelezte, hogy rossz a polaritása, persze ez nem igaz, ezt eredményezheti a rossz akusztika?

Végig próbáltam az elérhető módokat: A reference még a magasból is elvesz, nemcsak az egész dinamikájából, ez inkább filmhez lehet jó, hogy ne csilingeljen fülbántóan, de zenére szerintem nem megfelelő. Flat hasonlóan dinamikátlan, de a magas csökkenését ott nem vettem észre. A subot nagyon vissza kellett vennem a mérés elején (egész pontosan 1/4-re ekkor mért 75dB-t) és így sem találta el a távolságát, annak a beállításával még futnom kell 1-2 kört vagy visszaállok a manualra egyelőre.
Így ugyanis alig szól (zene hallgatásnál kikapcsolom egyébként).

Viszont ha az Audyssey Bypass L/R-t választom ki, annak az eredménye már közelebb van ahhoz, amit el tudok képzelni, nem tudom ez szentségtörés-e, de ha választanom kellene az Audyssey módok közül, akkor csak ez jöhet számításba. De majdnem úgy vagyok vele, hogy akár hagyhatnám manuálban és egy jó mérőszalaggal majd én beállítom a jó távolságokat. :) Jól gondolom, hogy az Audyssey használata ettől függetlenül egy kötelező lépés?

Számomra érdekesség, hogy a kis MA Bronze 2-t, amit most centernek használok is large-re és Full Bandre lőtte be, így én túl dominánsnak hallom, nem túl magas hangerőn szinte csak azt hallom szólni.

Bocsánat, hogy megszaladt és ha nem is egész idevaló, de a 4k-s tvknél ez talán egy picit közelebb van a topik témához. :R

[ Szerkesztve ]

(#132484) liszi70 válasza DJMDJM (#132483) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Jól gondolom, hogy az Audyssey használata ettől függetlenül egy kötelező lépés?"

Nem jól gondolod. :)

(#132485) Tamoo válasza DJMDJM (#132483) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nem tetszik az eredmény ne használd. :) Én sem használom.
Bemérek vele hogy a távolságok, hangerőszintek meglegyenek, utána minden dobozt small-ra rakok 80Hz-es vágással, room eq off, dyn eq off. A szubot szoktam még utólag feljebb állítani mert eléggé leveszi a hangerőt.

"A bal hangszórót úgy jelezte, hogy rossz a polaritása, persze ez nem igaz, ezt eredményezheti a rossz akusztika?"
Igen.

A subot nagyon vissza kellett vennem a mérés elején és így sem találta el a távolságát, annak a beállításával még futnom kell 1-2 kört vagy visszaállok a manualra egyelőre.
Az nem baj ha távolságát nem találja el, mert ezzel állít fázist. Mondjuk az kell, hogy bemérés közben megfelelő hangerőn szólaljon meg a szub, mert különben a mikrofon sem feltétlenül érzékeli megfelelően. Ha a szobához jól van méretezve, az 50%-os állás jó szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#132486) kezo0 válasza DJMDJM (#132483) üzenetére


kezo0
addikt

"a 4k-s tvknél ez talán egy picit közelebb van a topik témához" - én viszont pont most akartam beírni, hogy nem értem, ez a 4k körüli polémia miért kerül off-ba egy házimozis topikban. Mintha a házimozi csak a hangról szólna...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#132487) gboszi válasza DJMDJM (#132483) üzenetére


gboszi
senior tag

Gondolom ez az égvilágon semmit nem segít rajtad, de nekem a denon 3312, centire pontosan belőtte a hangfalak távolságát. Leszámítva persze a sub-ot...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#132488) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132483) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha nincs tökéletes vagy ahhoz közeli akusztikád, akkor ajánlott a bemérés.... a bemérés nem csak távolságot állít, hanem sok "egyebet" is (az új formátumoknál meg "kötelező" használni) és nem véletlenül "nem talája el" helyesen a távolságot vagy "polaritást", ha ilyen dolgok vannak, akkor nagyon nincsenek jó helyen az adott dobozok .... plusz a Audyssey-t mindig érdemes "finomhangolni" a beállítás után, nekem soha nem sikerült normális beállítást összhoznom vele "utánállítás" nélkül .... a dyn eq-t és társait tedd off-ba, arra viszont semmi szükség egy jó rendszernél .... de először érdemes "véglegesiteni" a rendszer elemeit (dobozok, kábelek, stb) utána érdemes szórakozni a beméréssel, doboztologatással..... ;)

justaview:

Semmi bajom a 4k-val, én csak azt nem szoktam érteni, mikor a "nép" veszi a belépő vagy ahhoz közeli uhd tv-t 40" környéki méretben, majd otthon 3-4m-ről nézve "elájul" a minőségtől....lehet velem van a baj, de nekem ez még soha nem jött össze ..... mint korábban is írtam, vennék én is, ha nem egy kisebb lakás ára lenne akkora méretben, amekkora jelenleg előrelépés lenne a megszokott nézési távolságomhoz .... annak meg nem látom értelmét, hogy "messzebbről" jobban mutason rajta az SD vagy a FHD, arra jó a mostani is .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#132489) xtremetuning válasza Nemir Ombe (#132488) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én jelen esetben 65"-ről értekezek.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#132490) Nemir Ombe válasza xtremetuning (#132489) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem a Te hsz-edre céloztam, korábban írtam mással kapcsolatban a méreteket .... legutóbb csak az SD-t mint "összehasonlítási alapot" jegyeztem meg .... ;)

Hmm ....

(#132491) Joshi válasza Nemir Ombe (#132490) üzenetére


Joshi
titán

Nézd meg a TV árakat, nem hinném hogy ennyiért kellene adni egy 65"-os LCD tévét. Ebből 10-15 év múlva Kartel ügy lesz. ;]
Sony 65ZD9
Pana 65DX900

(#132492) robi-k


robi-k
őstag

4K tulajoknak érdekes lehet ;] - ma hivatalosan megjelent az új OPPO UDP-203 lejátszó.
Nálunk elvben szerda-csütörtöktől lesz kapható az első néhány darab.

Aki komolyabb 4K lejátszót akar, annak érdemes megvárni a 2017 tavaszán megjelenő UDP-205 modellt, abban lesz 4K-s DARBEE, OLED kijelző és Sabre ES9038Pro chipekre épülő DAC.

(#132493) Nemir Ombe válasza Joshi (#132491) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezt most nem értem miért írod, kicsit feljebb írtam, hogy egy "nagyobb" méret egy kisebb lakás árával vetekszik .... a "karteles" részt meg hagyjuk, mindent rá lehet fogni a fejlesztésre és annak a költségére .... nem elég nekünk a "hifi/hm maffia" ..... :D

Hmm ....

(#132494) Joshi válasza robi-k (#132492) üzenetére


Joshi
titán

A 205 lesz 5-600k, ahhoz már TV is kell hogy kihasználja az ember. A Pana DMP-UB900 is kiváló 4K lemez lejátszó minden téren ráadásul jóval olcsóbban.

(#132493) Nemir Ombe pont azért írom neked, mert nagyon is meg van az oka hogy miért annyi amennyi. Számtalan hírt olvashattunk ez ügyben az elmúlt ~20 évben. És tévé átlóban a 65" manapság egyáltalán nem extrém méret.

(#132486) kezo0 Ezt a kérdést már én is boncolgattam, de kiegyeztünk abban, hogy ez inkább a hangról szól és a képi megjelenítés témáról a különböző TV topikok gondoskodnak.

[ Szerkesztve ]

(#132495) krx21 válasza robi-k (#132492) üzenetére


krx21
nagyúr

Én meg tegnap vettem egy panasonic dmp-ub900 lejátszót. Első benyomások: Nagy, nehéz, nagyon szép, cserélhető tápkábel, nagy világítós távírányitó. Egyszerűen érződik, hogy ebbe mindent bele adott a Panasonic.
Eddig csak fullhd Bluray lemezel néztem. Iszonyat minőségi 4K skálázás, kontrasztos szép színek. Egyszerűen nem tudok belekötni. Ma pedig veszek valami uhd Bluray hdr filmet is.
Egy darabig a Playstation pro-val néztem filmeket, lejátszó hiányában. Zongorázni lehet a különbséget természetesen...

(#132496) Vikthor válasza krx21 (#132495) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ráadásul a ps4 nem is tudja a nativ 4K-t...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#132497) krx21 válasza Vikthor (#132496) üzenetére


krx21
nagyúr

Már hogyne tudná... Csak uhd Bluray-t nem játszik... De mint írtam sima Bluray lemezeket néztem...

(#132498) justaview válasza Nemir Ombe (#132488) üzenetére


justaview
őstag

Teljesen egyetértek. :K

Én sem úgy mentem be a boltba, hogy "megjöttek a 4K-s TV-k, nekem azonnal kell egy". Megérett a cserére a régi. Miután nem két évente cserélgetem a TV-nket, minőségi darabot szeretek venni. A minőséget, és a megfogalmazott elvárásainkat pedig egy olyan TV-ben találtuk meg, ami 4K-s volt (nem belépő szint, de nem is a horror.... bár ennek a határa mindenkinek máshol van). Szóval, valaki azért cserélgeti a kütyüjeit, és veszi az új technológiákat akár évente, mert nem bírja ki, hogy ne legyen meg neki a legújabb (ezzel sincs gondom, ez egy másik üzemmód :) ), én szeretem végig gondolni az igényeimet, és ahhoz igazítom a vásárlás cél- és időpontját.

Sajnos a marketingesek nagyon értenek ahhoz, hogyan hangsúlyozzanak rá egy új paraméterre úgy, hogy tömegeket kapjon el az érzés: "Azonnal cserélni kell !". Ez a fogyasztói társadalom, amiben jó, ha résen van az ember. ...ezért jók ezek a fórumok, mint ez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#132499) Squirrel


Squirrel
őstag

Fentebb volt téma, hogy nem éppen ideális a készülékeknek nem áramtalanított állapotban a kábelezése. Hasonló kérdésem lenne nekem. Ha a TV, erősítő, lejátszó (NAS, router) egy közös hálózati elosztóba/szűrőbe vannak dugva, és a tv/erősítő/lejátszó stand-by állapotban van, ha kihúzzuk/kikapcsoljuk/elmegy az áram az elosztót, azzal lehet kárt okozni? Vagy előtte fizikailag ki kell kapcsolni a készülékeket és nem stand-by-ban hagyni?
Másik kérdésem, ha minden készülék rendesen kábelezve van, ezeknél van bekapcsolási sorrend? Nem gond, ha már megy a tv és utána kapcsolja be az ember az erősítőt/lejátszót (stand by módból persze)?
Lehet buta kérdések, de mielőtt rászoknék valami ostobaságra, inkább megkérdezem.

(#132500) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Csak mert belefutottam és nemrég volt szó az új "ficsőrökröl": itt a HDMI 2.0b "HLG"(?) támogatással .... (mikor még a 2.0a-hoz sincs "normális" anyag (HDR) .... :D

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.