Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133701) alphamooncam válasza Joshi (#133700) üzenetére


alphamooncam
őstag

Persze, ezt kérdeztem, amikor azt írtam, hogy arányos. Előre is köszönöm, ha ajánlotok vmit, mert nemigen találok ilyet.

P.S: HM erősítőt nem szeretnék, mint ahogy passzív hangfalszettet sem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133702) BBéci válasza alphamooncam (#133701) üzenetére


BBéci
titán

Azoknak a lejátszóknak, amik árban és minőségben illeszkednek a rendszeredbe, a legritkább esetben van sokcsatornás, analóg kimenetük. Szerintem ritka elhibázott ötlet azokkal a JBL stúdió hangdobozokkal házimozizni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133703) Patice válasza alphamooncam (#133699) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor neked egy HDMI-s házimozi processzorra van szükséged.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#133704) Joshi válasza alphamooncam (#133701) üzenetére


Joshi
titán

"HM erősítőt nem szeretnék, mint ahogy passzív hangfalszettet sem."
Így elég nehéz lesz az ajánlás, de majd a hozzáértőbbek biztosan megkísérelnek rávezetni a helyes útra. :D

(#133705) Lacielvtárs válasza Joshi (#133704) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Es az az ut, zsebbe nyúlós lesz ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#133706) liszi70 válasza alphamooncam (#133699) üzenetére


liszi70
nagyúr

Dune HD Max vagy Dune HD Duo?

[ Szerkesztve ]

(#133707) alphamooncam válasza liszi70 (#133706) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm! Ránézek!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133708) alphamooncam válasza Patice (#133703) üzenetére


alphamooncam
őstag

Igen, erre én rájöttem több mint egy éve, de elérhető áron nem találtam. Esetleg tudnál segíteni?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133709) Patice válasza alphamooncam (#133708) üzenetére


Patice
nagyúr

Kérdés, hogy neked mi az elérhető ár. Használtan 100 körül már találhatsz...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#133710) alphamooncam válasza Patice (#133709) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ennyit találtam kb. [nanoAVR HDA], de fogalmam sincs milyen minőség lehet ez.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133711) Joshi válasza alphamooncam (#133710) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi erővel vehetsz egy normális AV erősítőt is. :B
ui Mondjuk használtan egy jobb sztereót. :U

[ Szerkesztve ]

(#133712) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#133710) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet, hogy csak nekem nem világos, de mit is szeretnél pontossan összehozni .... !!?? :)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133713) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#133712) üzenetére


alphamooncam
őstag

HM, aktív hangszórókkal.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133714) Joshi válasza alphamooncam (#133713) üzenetére


Joshi
titán

De mit akarsz azokkal a studio aktív hangszórókkal? :U

(#133715) ttower válasza BBéci (#133702) üzenetére


ttower
aktív tag

A stúdió monitorral mozizás általánosságban elhibázott ötlet vagy csak ezekkel a ládákkal nem ajánlott?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133716) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#133712) üzenetére


alphamooncam
őstag

Javítsátok ki a gondolatmenetem, ha úgy látjátok jónak !

Sztereónál a "térábrázoláshoz" komoly elektronikák és hangsugárzók szükségesek.
HM-nál ugyanezt több, sok hangszóróval lehet elérni - lásd sorround.

Ebből arra is lehet következtetni, hogy utóbbi esetén "ugyanazt" a térhatást akár pontszerűen sugárzó hangszókkal is el lehet érni.

Kövezzetek meg !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133717) alphamooncam válasza Joshi (#133711) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mi a baj a stúdió monitoraimmal, azon kívül hogy naturális?! Nem igazán nevezhető bögreszettnek.

Hallgattam pár Dalit, Elacot, KEF-et, és egyáltalán nem jött be a hangjuk. Ízlések és pofonok.

Ami nekem bejött az egy Sonus-faber volt, de az meg árban elérhetetlen, és az "csak" egy pár hangszóró. És a többi HM-hoz szükséges elem?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133718) Joshi válasza alphamooncam (#133716) üzenetére


Joshi
titán

(#133717) alphamooncam

Pontosítva a Studio Monitor hangsugárzók arra valók amire kitalálták, olvass utána és talán megérted.

[ Szerkesztve ]

(#133719) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#133716) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy sztereó rendszernél a legfontosabb a "komponensek" minősége, mivel itt (jó esetben) nincs semmiféle dsp/korrekció ..... egy mozi esetén a(z egyik) legfontosabb dolog a dsp és az adott sw (persze egy elvárt "hardveres" szint felett), mivel itt ez "állitja elő" a térhatást, ráadásul az adott akusztikát is figyelembe véve (bemérő rendszerek).... a legújabb formátumoknál (atmos/dtsx) pl. bemérés nélkül nincs "rendes tér", mert nem tudja a rendszer kiszámolni a hangok "helyzetét" a hangszórók helyének "ismerete" nélkül .... pl. egy sztereó rendszernél ilyen sincs, csak "beülsz középre" és vagy minden rendben van vagy nincs .... ergo: egy mozinál a "softver" minősége is legalább annyira fontos, mint a "hardvereké" ..... ezt viszont nem tudtam értelmezni: "pontszerűen sugárzó hangszókkal is el lehet érni" ....!!??

Hmm ....

(#133720) alphamooncam válasza Joshi (#133718) üzenetére


alphamooncam
őstag

Olvastam eleget, és hallgatóztam is eleget, azután döntöttem a monitorok mellett.

Lehetne, hogy a 133716-os hozzászólásommal kapcsolatban fejtenéd ki a véleményedet, és nem terelni próbálnál?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133721) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#133719) üzenetére


alphamooncam
őstag

A pontszerűséget nem szó szerint kell érteni. A monitorok legnagyobb hibájául tudomásom szerint pont azt hozzák fel, hogy nincs elég tere.

Egyébként, köszönöm a magyarázatodat, ezért gondoltam először pont az Oppo-ra.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133722) Joshi válasza alphamooncam (#133720) üzenetére


Joshi
titán

Nem terelek, de egy 40ezres monitor hangsugárzóra te azt mondod hogy ez jön be úgy, hogy olyan hangfalakkal példázódsz hogy nem is lehet egy lapon említeni őket. Most akkor mit lehet mondani? Én bottal se piszkálnám azokat a dobozokat, max egy PC-hez jó lehetne de kb ennyi.:F

[ Szerkesztve ]

(#133723) BBéci válasza Joshi (#133722) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, egyetértek. Ráadásul aktív monitorok, tehát az árát kétfelé elosztva, igencsak szerény összegből kell kihozni az alkotóelemeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#133724) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#133721) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom melyik Oppo tudja azt amiről írtam, de mindegy is .... röviden; szerintem abba az irányba menj, amit Patice írt .... ha ragaszkodsz az aktiv dobozaidhoz, akkor vegyél eléjük egy AV procit (a "kommereszebbek" közül pl. Marantz/Onkyo, de van jópár lehetőség még) htpc-d van (ha jól olvastam) kösd össsze és hallgasd megelégedéssel .... bár megjegyezném, hogy még a "legkommereszebbek" is kissé túlzásnak fognak számítani a dobozaidhoz, de ha neked ez jön be, akkor OK, Te hallgatod .... továbbá lehet kisérletezgetni "egyebekkel" is, de egy normális, erre a célra készült proci (vagy akár előerősítő kimenetekkel felszerelt AVR) nélkül ez csak a "sz@r pofozgatása" lesz .... szerintem .... ;)

(#133725) alphamooncam:

Itt nem a dobozok árával ill. a "térhatással" van a "probléma" .... amire a többiek is próbáltak célozni szerintem .... hanem azzal, hogy ezeket a dobozokat pl. arra találták ki, hogy a "csóringer" kezdő "DJ jelölt" otthon a PC előtt az ingyenesen letöltött keverő sw használata közben ezeken hallgassa vissza mit sikerült összehoznia, mikor már nyomja a fülét a "DJ fejhallgató".... kb. erre találták ki, nem másra .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133725) alphamooncam válasza Joshi (#133722) üzenetére


alphamooncam
őstag

OK !

Nyilván tudod, hogy léteznek több millás stúdió monitorok is.

Akkor most vonatkoztass el attól, hogy mennyibe került az enyém, csak arra lennék kiváncsi, hogy mi a véleményed a hivatkozott gondolatmenetemről. Tudod! Sok hangszóró, térhatás...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133726) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#133724) üzenetére


alphamooncam
őstag

Többek között arra is kiváncsi voltam, hogy valaki aki olvassa ezt a topicot "kísérletezgetett-e" már hasonlóval, vagy csak úgy mondunk véleményt valamiről, hogy még sosem csináltunk ilyet.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133727) Joshi válasza alphamooncam (#133725) üzenetére


Joshi
titán

"Nyilván tudod, hogy léteznek több millás stúdió monitorok is."
De mégis mi köze van ennek a te JBL LSR 305 dobozaidhoz? :F Ezek olyanok amilyenek és ehhez mérten próbál mindenki segíteni. Szerintem olvasd el az összefoglalót, lehet hogy okosabb leszel. :R

(#133728) alphamooncam válasza Joshi (#133727) üzenetére


alphamooncam
őstag

Amennyiben érdemben akarsz segíteni akkor a 133699-es hsz-om a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133729) Joshi válasza alphamooncam (#133728) üzenetére


Joshi
titán

Ok, nem olvastam az aktív hangfalas 5.1-es kérdésedet, most kerestem rá a nevedre. A gond ott van, hogy mi a helyzet a centerrel? Nekem is van egy aktív hangfal párom de a nevében is benne van hogy PÁR. Gondolom olcsón jutottál ezekhez a hangfalakhoz és ki szeretnéd hozni a maxot. Felvázolnád a jelenlegi hangfalszettet?

(#133724) Nemir Ombe "Itt nem a dobozok árával ill. a "térhatással" van a "probléma" .... amire a többiek is próbáltak célozni szerintem .... hanem azzal, hogy ezeket a dobozokat pl. arra találták ki, hogy a "csóringer" kezdő "DJ jelölt" otthon a PC előtt az ingyenesen letöltött keverő sw használata közben ezeken hallgassa vissza mit sikerült összehoznia, mikor már nyomja a fülét a "DJ fejhallgató".... kb. erre találták ki, nem másra .... ;)"
Mármint konkrétan a JBL LSR 305-re gondolsz? Mert akkor ok. :D

[ Szerkesztve ]

(#133730) python1 válasza alphamooncam (#133728) üzenetére


python1
veterán

Sok sebből vérzik az elképzelésed.,nem mozizásra való. ;)
Természetesen lehet háttal ülni a lovon,és mégis haladsz előre,csak az élvezeti faktor marad el.

(#133731) Nemir Ombe válasza Joshi (#133729) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azokról volt szó .... vagy lemaradtam valahol .... !!?? ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133732) alphamooncam válasza Joshi (#133729) üzenetére


alphamooncam
őstag

Újonnan vettem a Hitspace-ben, meghallgatást követően.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133733) Joshi válasza Nemir Ombe (#133731) üzenetére


Joshi
titán

Azt hittem általánosságban írod, de akkor ok. :R

(#133732) alphamooncam egy párat?

[ Szerkesztve ]

(#133734) Nemir Ombe válasza Joshi (#133733) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezeket darabra is meg lehet venni, mint a Pioneer, Yamaha és egyéb gyártók ilyen dobozait .... nem ez a "fő" probléma .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133735) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Csak egy kérdés. Szerintetek miért lett kitalálva a sokhangszórós mozizás, miért nem volt elég kettő ?!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133736) ttower válasza alphamooncam (#133728) üzenetére


ttower
aktív tag

Én úgy érzem, hogy a lehetőségekhez képest meg lett válaszolva a kérdés. Én is stúdió monitorokból csinálok/csináltam mozit itthon, de egyet kell értsek, hogy ezek a ládák kevesek. A probléma amit előttem is már többen írtak, hogy a stúdió ládák és hozzávalóik (pl dac) nem fog neked térhangzást csinálni (tudom, mert próbáltam). Ha normális térhangzást akarsz kihozni a rendszerből, elé kell tenned valamit ami szoftveresen képes rá ami viszont extra pénz és jó eséllyel olyan dologra is költened kell amit nem fogsz használni (pl avr esetében az erősítő rész neked fölösleges lesz).
Amiért érdemi választ nem kapsz mert a ládáid mellé nem éri meg felsőbb kategóriában mozgó procit/avr-t venni mert úgy járnál, hogy vettél egy Ferrarit falura...

Jelenleg nálam egy DN-500AV a proci és mögötte Focal Alpha 80-asok vannak, de még kellene egy Dirac Live box, hogy azt merjem mondani be tudom állítani a rendszert. Szóval van rá mód, hogy megcsináld amit szeretnél, de az nem a 40e ft/db ládák szintjén van ha jó minőségben akarod. Lehet, hogy van valami szoftveres csoda ami megoldja a problémád, de tapasztalatból mondom, hogy ha nem vagy nagyon ráfeszülve a monitor vonalra, inkább engedd el és válaszd a könnyebb utat.

#133735: Mert nem fogod a hátulról jövő robbanást az első hangszóróból helyén hallani...

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133737) alphamooncam válasza Joshi (#133733) üzenetére


alphamooncam
őstag

Megmondom hányat vettem, ha előbb válaszolsz a feltett kérdéseimre ;) Esetleg egy ajánlás??

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133738) alphamooncam válasza ttower (#133736) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na ez már válasz. Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133739) Joshi válasza alphamooncam (#133737) üzenetére


Joshi
titán

Tudod mit, ne mond meg. :D Igazából te rugózol olyan dolgokon amin nem kellene. :D
Olvasd el az összefoglalót, de most nem vicc. ;)

(#133734) Nemir Ombe ha mondjuk veszek 1db-ot annak mi értelme? :U

[ Szerkesztve ]

(#133740) ttower válasza Joshi (#133739) üzenetére


ttower
aktív tag

A sztereót kiegésszítheted egy centerrel :)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#133741) alphamooncam válasza Joshi (#133739) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azért mert eddig nem szólaltam meg itt, az nem azt jelenti, hogy nem is olvastam.

Hosszabb ideje napi szinten olvasom a hsz-kat, és igen, olvastam az összefoglalót. Többször is, meg mást is. Sok minden mást is.

Érdemi ajánlás?!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133742) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Jó éjszakát, és köszönöm az igyekezeteket. Járom az utam...

Az meg, hogy többször lehülyéztek nem veszem magamra. Természetesen.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133743) Nemir Ombe válasza Joshi (#133739) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Visszahallgatni zenei "betéteket", effektet vagy csak egy adott sávhoz/egy adott hangszer hangjához .... ;) .... vagy "kezdő lakodalmas zenészeknek" az "alap" összerakásához .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#133744) Joshi válasza alphamooncam (#133741) üzenetére


Joshi
titán

Mire? 5.1-es hangrendszerre?

AV erősítő
5.0 hangfalszett
Mélysugárzó
kábelek
médialejátszó vagy Blu-Ray lejátszó
TV vagy projektor
Nagyjából ennyi. A kérdés hogy mennyi pénzmagod van a projektre. ;]

(#133743) Nemir Ombe Ok, ha egy monitor hangfal mondjuk 200ezerbe kerül még meg is fontolnám hogy csak 1db-ot vegyek, de egy ilyen árkategóriában nem is tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#133745) Nemir Ombe válasza Joshi (#133744) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne akadj fenn az áron, amire tervezték, arra teljesen jó .... csak arra kell használni .... ;)

Hmm ....

(#133746) alphamooncam válasza Joshi (#133744) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mire? 5.1-es hangrendszerre? Igen.

AV erősítő Nem
5.0 hangfalszett Nem
Mélysugárzó
kábelek
médialejátszó vagy Blu-Ray lejátszó
TV vagy projektor
Nagyjából ennyi. A kérdés hogy mennyi pénzmagod van a projektre. ;]

Erre, mint korábban írtam.

Erre tőled nem kaptam ajánlást.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#133747) Joshi válasza alphamooncam (#133746) üzenetére


Joshi
titán

Összeg nélkül nem lehet ajánlani, mert akkor vegyél egy Focal GRANDE UTOPIA EM hanfalpárt, azzal nem lőhetsz mellé. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133748) Tamoo válasza ttower (#133736) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na ... pont ezen gondolkoztam mire eljutottam a Te hozzászólásodig. XLR-t használsz összekötésre ugye? Gondolom pl. a hátterek kábelezésére csak ez jöhet szóba ha nagyobb (~10m) távolságokról van szó.. Az XLR-es pre out meg nem jellemző az olcsóbb AVR-ekre, procikra, szóval itt sem nagyon lehet elspórolni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#133749) Mankó


Mankó
veterán

Nem tudom, hogy jó helyre írok e, de ez is házimozival kapcsolatos kérdés.
Nemsokára érkezik az Astro A50-em (Gen2) és szeretném az xbox One-om és az erősítőm is rádugni. A kérdés az, hogy hogy tudom ezt egyszerre megoldani, hogy ne kelljen állandóan dugdosni a forrásokat, hanem csak a fejesen átkapcsolni, hogy épp mit akarok hallgatni?
Az erősítőre csatlakozik HDMI-vel egy Beelink MXIII is, amiről a filmeket nézek, zenét hallgatok.

Kellhet egy optikai elosztó a művelethez, ha így van milyet ajánlotok hozzá? Egy bolti elérhetőség, link is jöhet.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#133750) krichd1 válasza Nemir Ombe (#133743) üzenetére


krichd1
addikt

Azért annyira nem rossz az LSR305.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.