Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) tomcica válasza LanyUs (#93450) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked nagyon oda kell figyelni erre a mini elezesre (is) :K te tulhajtod a darabolt gyorsnal magadat,legalabbis a multban igy tetted...ide komolyabb onfegyelem kell.
Pulzus az elezesnel nem erdekes,teljesen egyedi h valakinek 200/400m alatt mennyire megy fel (lesz akinek alig,van akinek porgosebb) ami esetleg erdekes lehet,hogy a pihenes soran mennyire esik le.Az es a reggeli ebredesi pulzus eleg adat a szivrol az elezes soran.
A 200 es 400-as napon a piheno 200-400m kocogas,ha kell par meter seta belefer. A lenyeg h porgosek legyenek,plane a 200-as napon.Ez ad majd a futasod gazdasagossaganak,es az idegrendszer is mas ingert kap.
A mini alapozasodnal a koztes regeneralo napok rovidebbek legyenek,kevesebb legyen az ossz heti laza is,akar csak 30-40perc laza napon,alacsony pulzussal.
1000-es nap,elso heten 5db eleg,iparos amit tudnal 10km-es tempo most,az eleg.Piheno 400m kocogas.Masodik heten 6db es az utolso mehet gyorsabban.
Utolso ket heten az 1000-es nap HELYETT verseny,vagy felmerocske..3km nyelgaz egyik,5km nyelgaz masik.
Utana amikor ujra kezded a 2-3honap (nyaron eleg 2) alapozast,akkor az elso het meg csak feles legyen,mennyisegben is,tempocska NEM kell...mintegy restart het,ha kesz az idegrendszer es keri,akkor 2db ilyen lazabb het is mehet...
Ennyi ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93452) LanyUs válasza tomcica (#93451) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az már 3 éve volt! Telik az idő ugye? :K 400-as napot most is szoktam tartani ( 100s ). Jól emlékszem mit írtál akkor, hogy a 400m végén a kipörgetés után egy pillanatra szinte teljesen lelassulni, ekkora a szív terheltsége hirtelen csökken, majd lassan indulni tovább... így szoktam. Olyan 07:00 tempója lehet a pihinek, ebben az esetben 80m alatt 168-170-ről 150-re, a 200m pihenő végére 138-140-re esik a pulzus. Ezért nem is szoktam 400/400 napot tartani csak 400m/200m.

[ Szerkesztve ]

(#93453) tomcica válasza LanyUs (#93452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

200m piheno is eleg,ha ugy erzed h kipihented :K 200m gyors utan epp eleg,400m iparos gyors utan szinten eleg...de ha valakinek 400m kell az se gond. Nem ezen mulik.
400-as napon a 100mp neked eleg,inkabb arra kell torekedni,h minel jobban ellazulj a mozgas soran....jusson eszedbe,elotte es kozben is,ez fontos.Nem erolkodni,nem is olyan gyors h ne lehessen szepen kifutni.Laza vall,nem feszul be az allkapocs,nem akaratbol futod,epp csak engeded h elojojjon.
200-as nap az mas,annak az elejen az elso 50metert meg kell erosen tolni,felgyorsulni 90-95%-ig,picit visszavenni,ellazulni es csak tartani,porgetni :K
1000-es nap elsore szinte csak unalmas utazas legyen,nezz ra mar 200meternel a tempora,el ne szaladjon.Igazits rajta amig megszokod.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93454) LanyUs válasza tomcica (#93453) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nocsak... még ennyi év után is meg tudsz lepni! :) Erre eddig nem figyeltem, hogy a 400m résztávon lazuljak :) De megpróbálok kevésbé belefeszülni! Zsolt és Papi futja ezeket full lazán :C
200m 40s az megfelelő lehet?
1000m az oké 04:20 lesz 104s 400 / 52s 200

(#93455) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

5x [400/R200 + 2x200/R100] ✅ Úgy volt, hogy ma salakos pályán edzek, de a Rebelt nem volt szívem ott használni....minőségből meg ragaszkodtam, ezért inkább maradt a beton.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93456) tomcica válasza LanyUs (#93454) üzenetére


tomcica
Topikgazda

200m 45-rol inditod elso par db-ot...majd szepen csavarsz rajta minden darabbal egyre gyorsabban,ahova engedi,annal par db az edzes tulso felen mehet jo gyorsan (felenk a 40-es 200m az iparos,nem a "jo gyors" kategoria ;] ). Lehet igy fokozosan,akkor szepen ra is melegedsz.
10x400m el classico eleg...200m-nel mehet 15db azzal a feltetellel,hogy nem esik szet a mozgas,nem hajtod tul magad...ha eszreveszed h aznapra eleg akkor megallsz,ha kell mar 10nel,majd jon legkozelebb ADJA nap es engedi.Tureleeeem.
Ja ezekre gyors cipo kell,amilyen konnyut es laposat csak elbirsz. Az se baj,ha bemelegitesnel kenyelmesebb cipot hasznalsz,es csak a gyorsakra huzol pengebbet.
Kifutasnal szinten visszaveszed a kenyelmesebbet.
Nekem a kemenyebb cipok jobbak 200-400-ra,a tul eros csillapitas,puha cipo nem az igazi. 1000m az mas oda lehet puhabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93457) tomcica válasza xy.zsolt (#93455) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek mennyi mp/tav?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93458) xy.zsolt válasza tomcica (#93456) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Cipőre visszatérve....nek írtam, hogy neki talán kevés a LN2 csillapítása.....mégis csak 90kg egyelőre és térdműtétje is volt 8-10 hónapja és inkább hosszabb távok felé kacsingat mint a 200m@3:00 interval felé. Egyetértesz?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93459) xy.zsolt válasza tomcica (#93457) üzenetére


xy.zsolt
őstag

200m@3:20-3:25
400m@3:40-3:45
R@5:10-5:15
Ahogy 1 hete is, ahogy javasoltad :K

Utolsó 200m megküldve átlag 3:10re :B
mp-ket én nem mérem mert elveszi a figyelmem...inkább futom a tempót érzésre, néha órára pillantva.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93460) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#93458) üzenetére

Műtét hála égnek nem volt de amúgy igen, nálam a hosszabb táv a cél inkább mint hogy igazán gyorsan fussak.
Olvasgattam teszteket és a DN2 tényleg elég jó kis mindenesnek tűnik.

Més que un club!

(#93461) tisn válasza Napfénysüti (#93437) üzenetére


tisn
addikt

nekem pepe mangify nitro2-t ajanlott a pumakbol, mint nem konnyusulyunak.
a foodball miatt ovatos legyel a terddel.

(#93462) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#93460) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Annyi van csak annál, hogy daily trainer-nek a carbon lap nem tudom mennyire ajánlott. Mivel sosem próbáltam. VN2 mellé váltogatva viszont biztos jó :K és persze versenyekre

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93463) tomcica válasza xy.zsolt (#93458) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen :K a Deviate Nitro 2 elbir sok km-t,szoval edzesre lehet jobb valasztas,mint a pengebb Elite verzio ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93464) tomcica válasza xy.zsolt (#93459) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R szep
Mar egy ideje csinalod,a mozgasod dinamikusabb lett ? Mar ahhoz kepest mielott igy edzettel.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93465) tomcica válasza xy.zsolt (#93462) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Embere valogatja,en nem nagyon birom napi edzesre a karbonosat :N mas meg abban is "alszik" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93466) bandus


bandus
veterán

[link] ben is megjött a rebel v4 teszttel. nem is bírtam ki, hogy ne rendeljek egyet :) a v3 esetén végül fél számmal nagyobbat vettem (42.5 vs. 43), amit összességében megbántam, így ennél maradtam simán a 42.5-nél, remélem nem kell majd visszaküldeni. érdekes, hogy az új modell ellenére, csakúgy, mint mondjuk a nimbus 25 vs 26 esetén, a v3 nem lett minden sarkon leakciózva...

kíváncsi vagyok nagyon, ideális esetben ezt tempós edzésekre, és fm versenyre fogom használni, elvileg ezt tudnia kell.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93467) tomcica válasza bandus (#93466) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na epp kivancsi vagyok,mg egy kis elet van a Rebel V2-ben :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93468) Napfénysüti válasza tisn (#93461) üzenetére

Foci az még térdrögzítővel megy és kizárólag a kapuban vagyok. Azt még nem merném mezőnybe megkockáztatni a sok hirtelen irányváltás meg ütközés, odarúgás esélye miatt.

Més que un club!

(#93469) xy.zsolt válasza tomcica (#93464) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ég és föld az 1évvel ezelőttihez képest pl a 4:00-4:15tempó
....gyorsabban akkoriban nem is futottam. Most a 3:45 sem hat annyira erőlködősnek mint anno a 4:10. Emlékszem 1 éve a Rebelt azért vettem, hogy ne kelljen megpusztolnom a 4:00as tempóért....írtam is ezt hsz-ben anno. Most meg nagyon más a szitu....a Rebelt kéne mar váltani pörgősebb cipőre az ilyen interval napokon mint a mai.:K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93470) robag93 válasza Napfénysüti (#93460) üzenetére


robag93
aktív tag

Nem azt írtad, hogy elszakadt a keresztszalagod? Abból a műtét rehab jó móka. Azt nyomom 3. eve :DDD

(#93471) Napfénysüti válasza robag93 (#93470) üzenetére

De, részlegesen elszakadt viszont nem kellett műteni. Sőt az MRI után kiderült hogy volt korábban már egy szakadásom amit észre se vettem. :DDD
Nekem csak gyógytornára kellett járnom meg térdrögzítőt használni. De ez utóbbit már elég csak a focihoz felvennem.

Més que un club!

(#93472) robag93 válasza Napfénysüti (#93471) üzenetére


robag93
aktív tag

Szóval van szalagod? Ha van, akkor minden happy:C

(#93473) Napfénysüti válasza robag93 (#93472) üzenetére

Igen, hála égnek nem a legrosszabb eset következett be. Neked jobbulást!

Més que un club!

(#93474) tomcica válasza robag93 (#93472) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elsore ugy olvastam: "van szagod?". Na mondom,vegre egy normalis beszelgetes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93475) Lortech


Lortech
addikt

Mai menü:
12x200m gyors + 550m lassú (így jön ki a rekortánon a kör, hogy a gyorsabb rész ne kanyarogjon), a 200-as egyenesben emberes pofaszél volt. Utána még levezettem 3k z2-vel.
A 4. interval már rosszul esett, utána masszívan oxigéndeficites voltam. A 6-7. környékére pedig látványosan dehidratálódtam, pedig mint mindig, most is nagy hangsúlyt fektettem az előzetes hidratációra. Végre most éreztem, hogy a combizmaimat is használom, nem csak az izületeimet koptatom.
HR/PACE
intervalok

Thank you to god for making me an atheist

(#93476) #64052736


#64052736
törölt tag

Most bütyköt átpattintottam a Shift 2-re, mely Lany kedvenc "puha"cipője. :)
Ismét kiválóan szuperált. A cél most 4:50 alatt tartani végig, de nem elrugaszkodva tőle. Az elején elaludtam...
A végén gyorsítottam és azt igyekeztem tartani.
[kép]
[kép]

(#93477) LanyUs válasza tomcica (#93474) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mosolyogva ment a 15 kör! Adott egy 12m szintes domb onnan indulnak a gyerek csúszdák. Leültem a tetején és a lányok legalább ennyiszer felfutottak! Pulzusom stabil maradt, légszomj nem volt és ahogy írtad könnyedén ültem :) Délutáni edzés pipa :R

Pepe szép edzés! Mennyi a pulzus? Még mindig nem kapcsoltad be? 170 felett kézifék! Még látatlanban is!

[ Szerkesztve ]

(#93478) #64052736 válasza LanyUs (#93477) üzenetére


#64052736
törölt tag

Mennyi, 170? :Y
Azért elég könnyű volt ez ahhoz, hogy úgy megugorjon. Már látom, hogy Tom mit gondol! Nem volt elég kemény az edzés. Tényleg nem... :D
A cipő ütött, ütött, de rendesen, főleg a végén.
ÓÓÓÓ, de keménnyé tud válni!

(#93479) LanyUs válasza #64052736 (#93478) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem is zavar a legjobban, hogy kemény, mint egy tégla, hanem csúszkál még szárazon is. Milyen az már hogy minden egyes elrugaszkodásnál csusszan egyet a cipő. Azt meg nem hiszem, hogy nálam nincs erősebben futó. Vizes felület meg eleve kuka...
Zsolt jól mondja! Ezeken a fix tempós futasokon tökéletes az órád által mért eredmény csak kapcsold már be végre :R

(#93480) zaskar válasza bandus (#93466) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem éppen ma jött meg a v4. Többnyire nem szokásom a megjelenés után közvetlenül megvenni cipőket, de ezzel most kivételt tettem. Egyrészt tetszett a v2 is, másrészt már az első tesztek jókat írtak róla. Ugyanazt a méretet rendeltem belőle, mint a többi NB-ből, 45.5-ös, és az első szobai próba után ez most is jónak tűnik. Ebben a méretben ilyen kis súlyú cipőm még nem volt (231 gramm), ráadásul ugye nem is egy minimál talpa van. Sajnos kipróbálni csak a jövő héten tudom majd, mert holnap valami hosszabb terepet tervezek. Tény, hogy nem feltétlenül én vagyok a célcsoport, mert a gyorsaság egyre távolabb van tőlem, de a v2-es is tolerálta a lassabb tempómat.

(#93481) xy.zsolt válasza zaskar (#93480) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem itt többen is kíváncsian várjuk a tapasztalatokat. :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93482) tomcica válasza LanyUs (#93477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93483) tomcica válasza Lortech (#93475) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo lesz ez,szokni kell...mondjuk ennyire erosen nem kell,ha rendszeresen akarod csinalni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93484) tomcica válasza #64052736 (#93478) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megnyitottam es egybol az a kerdes jutott eszembe,hogy "na de hol tolta meg,azt irta a vegen gyorsulas" ?! :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93485) #64052736 válasza tomcica (#93484) üzenetére


#64052736
törölt tag

Finoman adagoltam 3 kötőjel 4! másodpercet. :DD
Nézz oda, hát nem feltűnő?
A megtolás nem feltétlenül 4 perc alatti kilométereket jelent. :D
Tudod, csak óvatosan, mintha tojáshéjon lépkedne az ember.

[ Szerkesztve ]

(#93486) tomcica válasza #64052736 (#93485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szoval magyarul maszatoltal valamit :DDD jol van no,cukkollak csak,majd tolod,ha tempo nap lesz :K
(felenk az a szolas ugy van,hogy "csak finoman,mintha lovat baxnal")

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93487) Studi válasza zaskar (#93480) üzenetére


Studi
addikt

Én sem szoktam early adopter lenni, de ez a cipő őszintén elgondolkodtatott engem is. Kár, hogy nincs BestSecreten, már be is vetném a gyűjtögetett kuponjaim. :DDD Azért várok egy kicsit, de 40 körül szerintem én is beújítok majd egyet. :D

(#93488) zaskar válasza Studi (#93487) üzenetére


zaskar
senior tag

A Saucony Endorphin Speed 3 volt még ilyen korai vásárlás nálam, és azt sem bántam meg. Remélem, ezzel se fogok mellé. Egy érdekesség: szokásom, hogy vásárlás után megmérem a cipőket digitális mérlegen. Általában mindig van néhány gramm eltérés a jobbos és a balos között, de itt grammra egyezik mind a kettőnek a súlya:)
A Bestsecret nem inkább a kifutó modelleket tartja mindenből? A v2-t én is ott vettem anno 17 ezerért:)

(#93489) bandus válasza zaskar (#93480) üzenetére


bandus
veterán

szuper :R en is nagyon kivancsi vagyok, kicsit aggodok a meret miatt, de mindenhol true to sizet irnak. kozben a helyi hervisben 100 eur-ert van nimbus 25 amin szinten elgondolkoztam, de ezt mar valoszinuleg elengedem, nem tudnam elhasznalni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93490) zaskar válasza bandus (#93489) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem utoljára a Nimbus 21 volt vagy 5 éve, de nem tetszett, eladtam. Az imént megállt bennem az ütő, hogy a Zalando-n pont van a méretemben egy utolsó pár Rebel v4, én meg megvettem jóval drágábban. Aztán jobban megnézve láttam, hogy ez egy v3, csak hibásan írták ki a verziószámot:)

(#93491) tisn válasza bandus (#93489) üzenetére


tisn
addikt

nekem jo lenne :)
hu webshop 55k
:(

[ Szerkesztve ]

(#93492) zzola válasza zaskar (#93490) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#93493) zaskar


zaskar
senior tag

Egy kis néznivaló hétvégére, akit érdekel, hogyan zajlott a 2000-es évek elején az edzőcipők, többek között a futócipők fejlesztése. Akkoriban rögzítettem VHS-re ezt a NatGeo dokumentumfilmet, szóval nem 4K minőség, de a tartalom a lényeg:)

A tornacipő és a tudomány

(#93494) bandus


bandus
veterán

scak hogy meglegyen a konkurenciaja a rebel v4-nek mint legfaszabb szines, feltuno cipo :D rohadtjo amugy ez a 40-es pega. a talp kb ugyanaz, de szerintem a felsoresze skat javult, nagyon kenyelmes. ha valaki lat akciosan akkor ajanlom. [kép] [kép]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93495) zzola válasza bandus (#93494) üzenetére


zzola
félisten

Az a rózsaszín berakás a tetején meg a talp oldala, igazán.... :DDD ;]

Engem most megfogott a Puma, talán teszek egy próbát a Pega 40-nel, ha lesz occón.

[ Szerkesztve ]

(#93496) tomcica válasza bandus (#93494) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csini cipo :P szerintem a regi Pegasus Turbo esetleg konkurenciaja a Rebelnek,a sima Pegak nehezek,vastagok hozza kepest ;) (attol meg jo cipo,de azert nem konkurencia)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93497) tomcica válasza zzola (#93495) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nala a Pumat a hatterben a padlon kiteritett "joszag" kepviseli ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93498) xy.zsolt válasza zzola (#93495) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hétfőn nekem is érkezik a DNE1.....a méret stimmeljen csak, a teljesítményében tesztek olvasása és az itteni tapasztalatok meghallgatása után biztos vagyok. Drop oké, nem túl ütős a lábnak a PWRPLATE, pillekönnyű, stb.....mi bajom lehetne vele?! :DDD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93499) tomcica válasza xy.zsolt (#93498) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Max szetbaxxa az achillest es/vagy talpibonye gyulladast oko ;) de embere valogatja a karbontalpas csodaknal :K
Szoval csak finoman fogd be a rotacioba.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93500) zzola válasza tomcica (#93497) üzenetére


zzola
félisten

:DDD :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.