Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93201) LanyUs válasza tomcica (#93198) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vigyázok! Feleségem ugyanez... Kiment tegnap 10k-ra befejezte a felénél... De mozgásban akartam maradni a sok kaja miatt. Ja és a futás Lentiben reggeli után volt! :Y Tudod az a 10 tojásból rántotta + sajt + zöldségek + 3 kávé + 4 rétes + virsli + kolbász + sült bacon + fél liter narancslé + tejbegríz + aszalt gyümölcsök :D . Vacsorára meg ennek a négyzete :)
Láttam voltak, akik 1 banánt + 1 almát ettek vagy abonett kekszet :Y De én a tömeg elvét képviselem :DDD

(#93202) tomcica válasza LanyUs (#93201) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Baxod ez ket heti kajam :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93203) tisn


tisn
addikt

nagyon megtetszett a fodballbirok tesztfutasa

tudok e olyan edzest csinalni, ami 10x4x(75m 18mp futas + 25m 22mp seta/pihi) garminon?

(erdekes amugy, mert a helyszinen stopperrel 20/10 masodpercet mertem, de a hivatalos ez)

tehat a tavot es az idot is figyelje az edzesen

mondjuk ki is bolyazhatom, akkor meg csak az idoket kell beallitanom.

(#93204) tisn válasza LanyUs (#93201) üzenetére


tisn
addikt

10k kcal / nap? peldakep lettel :C ;] :DDD

(#93205) tisn válasza LanyUs (#93201) üzenetére


tisn
addikt

szalloda, ingyenkaja? az nekem is a gyenge pontom :D

(#93206) bandus válasza tisn (#93203) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ezt nem tudod összelegózni így. de ebből számolhatsz sebességet és ahhoz tudsz távot rendelni. más kérdés, hogy felesleges, ilyen rövid intervallumokon nem lesz semmi sem pontos. szóval ha ez ennyire fontos neked érdemes kimérni a távot és ott futkározni fel-le.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93207) Napfénysüti válasza bandus (#93200) üzenetére

Írsz majd róla beszámolót?
Eléggé szimpatizálok vele és ha jól dolgozom még lehet ingyen meg is tudnám szerezni. Úgy meg lehet megérné váltani az FR245-ről. :)

Més que un club!

(#93208) tisn válasza bandus (#93206) üzenetére


tisn
addikt

kozben lattam, van letoltheto hanganyag, ami az idoket "beallitja", a tavot kimerem bojakkal, es mehet sima futasnak.

(#93209) bandus válasza Napfénysüti (#93207) üzenetére


bandus
veterán

őszintén ezt nem tervezem :) nem hiszem, hogy magamtól jobbat tudnék írni, mint ray: [link] de ha ezen túl van valami specifikus kérdésed, azt szívesen megnézem neked, csinálok videót, stb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93210) xy.zsolt válasza tomcica (#91183) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Remélem megfelel ez a 10k fokozó mert a 260g-os téli pumában futottam és eléggé meghaltam a végén :O .....3:30 helyett enyhe emelkedőn csak 3:40ig bírtam kigyorsítani az utolsó métereket (nem adta könnyen :N) Kb +5mp/km-el gyorsabbak voltak a 6+2+2k-s résztávok. Ezentúl csakis Rebel-ben futok ilyet :K .... mára kinyúltam erőnlétileg :DDD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93211) tomcica válasza xy.zsolt (#93210) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tokeletes :R na most azt kell megneznunk mit regal a tested erre ;) ergo pihenes utan mit erzel,mit mutat.
Tudod az edzes csak egyik resze az egyenletnek,AMIT valaszol ra a test az a masik,es az a fontosabb!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93212) xy.zsolt válasza tomcica (#93211) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A picit gyorsabb tempó és a nehéz cipő (inkább ez utóbbi) miatt lehet túllőttem a célon :U
A VN1 WTR-t nem erre a fajta edzéstípusra szánta a Puma :N csak azért vettem ezt fel, hogy kíméljem a térdet, bokát.....de hibáztam mert az a 4:45ös Z3nál lett volna hasznos

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93213) Pttypang


Pttypang
veterán

Köszi mindenkinek :R
Mostmar elkaphatjuk a nyari cipoket? ;]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#93214) tomcica válasza xy.zsolt (#93212) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy azert mas a leanyzo fekvese,ha nehez cipot van kedved huzni ilyen napon akkor be kell erni kicsit lassabb tempoval ;)
Nem mintha a 3:40-es befutoval gond lenne :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93215) LanyUs válasza tisn (#93205) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tisn: hááát ööööööö. Igen, de bőségesen benne van a szállás költségében :) Párom életében nem evett kagylót, de bejött neki. Nekem nagyon nem, inkább eszek egy almát, mint ezeket a tengeri herkentyűket. Összességében jó hely, de a fürdő Lentin nem tud versenyezni egy Sávárral vagy egy Gyulával.

Tom: 2 heti kaja? Látod figyelek, hisz ment aszalt gyümölcs :K Érdekes, mert 200-400m távra erő még lenne, de utána kényelmetlen. Éppen 1 hete kezdődött. Ha Agonynál is így fut le a betegség, akkor nemhogy feljavul 1 hét múlva, hanem a gyengesége a csúcson lesz sajna :( Akkor el kell engedni a versenyt. Mondom én ugye, aki full betegen estem már ki párszor fm-en :)

(#93216) tomcica válasza LanyUs (#93215) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5nap alatt barmi lehet,ne temessuk el teljesen Agony versenyet ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93217) LanyUs válasza tomcica (#93216) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, ez is csak egy tapasztalat! Csak bosszantó, mert vártam már a javulást és az erő robbanást, aztán koppantam... Én drukkolok itt Mindenkinek! Az is lehet, ha semmit nem futok, csak sétálok, akkor már rég jobban lennék. De úgy tapasztaltam, hogy a semmittevéstől nem gyógyulok előbb, ezért lehet menni. Sőt, a hajnali orrfújós futások még ki is tisztítanak :K

(#93218) tisn válasza tomcica (#93216) üzenetére


tisn
addikt

pont nem leszek szegeden, pedig megneztem volna...

(#93219) Agony válasza LanyUs (#93217) üzenetére


Agony
aktív tag

Én az októberi COVID-ot végig futottam, ott is pont ugyanez volt mint most, hogy igazából futni tudok, csak ami korábban könnyen ment, az most szarul esik és ami eddig szarul esett, az simán nem megy. :D

Ugyanígy mint most 5 BPM-el rosszabb pulzuson ment ugyanaz a tempó, aztán kb. január-februárra állt vissza a betegség előtti állapot:

Start with a whisper, end with a scream!

(#93220) tisn válasza Agony (#93219) üzenetére


tisn
addikt

nem rossz havi bicajozasmennyiseg :D

(#93221) LanyUs válasza Agony (#93219) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tom jól mondja! Majd meglátod hogyan alakulsz! Ezer féle szervezet és ezer féle vírnyák van! Én amúgy büszke vagyok, mert 3 körből ( Tom jól olvasod! Háromból! :K ) is kimaradtam az elmúlt hónapokban, ami otthon lepörgött. Ez most eltalált, de azért nem említettem itt, hogy Tom mester ne tudjon vele trollkodni :)
Arról majd tegyél említést, hogy ennél a lazább betegségnél mennyi időbe telt a visszarázódás. Ez érdekelne :R Pár hétre tippelném csak.

(#93222) tisn válasza LanyUs (#93221) üzenetére


tisn
addikt

inkabb azert nem kellene ilyen vernyakkal futkarozni, hogy nehogy valami kronikus izuleti gyulladas vagy szivizomgyulladas legyen belole, aztan nyista futi tobbet. (covid, influ siman okoz ilyesmit)

tudom, nehez par napig is a seggunkon ulni, nekem is es mondjuk csak seta vagy konnyu bico...

(#93223) HKorn válasza tisn (#93222) üzenetére


HKorn
addikt

Ne is mondd. Mélyponton vagyok megint a futással. Egész télen toltam a ramaty időben, sötétben, mocsokban, hogy jó forma legyen. Minden betegség elkerült, örültem is neki, forma is alakul, erre január végén térdszalag sérülés. 6 hét pihi, mire újra rápróbálnék a futásra elkapott valami nyavaja, újabb 1 hét pihi. Tegnap rápróbáltam, mostmár nemcsak a térdfájás a probléma, hanem ennyi idő után (+ a betegség) olyan érzés volt futni, mint aki először fut. Pulzus az egekben, 5km-be belesétáltam.

Jamuár végén még jóleső FM-et futottam, most meg 5km is szarul megy. Egyre kevésbé van kedvem újrakezdeni megint. (nem mintha a térdem miatt egyelőre újra tudnám kezdeni)

Egyáltalán nem igazságos sport ez a futás, kapja be :( :D

Run&Ride

(#93224) Peterhappy válasza Agony (#93219) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha normalizálódik a pulzusod, menj neki a versenynek, ha viszont közvetlenül előtte még mindig nem az igazi, hagyd a fenébe.
Nem ezt mondanám, ha nem rólad volna szó, de mivel Te nagyon úgy készülsz, hogy EGYETLEN alkalommal akarsz maratont futni, annak tökéletesnek kell lennie.

Vagy feladod az elveid, és lesz még legalább egy legközelebb is ;) Akkor menj most el, és lesz, amely idő megdöntése motiváljon a következő alkalommal.

(#93225) Peterhappy válasza LanyUs (#93201) üzenetére


Peterhappy
őstag

B+ ez még az én skálámon is nagyon durva.
Nem, ez optimális esetben mindenkinél az :D

Jobbulást Nektek!

@Tisn: :D
Jahhh, ha kcal, akkor LanyUs sub30:00-t tud 10k-n :D

[ Szerkesztve ]

(#93226) tisn válasza Peterhappy (#93225) üzenetére


tisn
addikt

hat, ilyen helyen en is ilyen jo magyarosan etkezem. viszont az ebedet kihagyom :) es sokat mozgunk, reggel futas, napkozben tura, uszas, setak, ha bicajt viszunk vagy berelheto tekerunk is, barmlyien meglepo, ilyen 3 napos wellness turan fogyni szoktam, hiaba a brutal zaba :)

vacsora utan pl. minden sutit vegig szoktam kostolni, es a jobbakbol repeta :)

(#93227) Never79 válasza HKorn (#93223) üzenetére


Never79
tag

Az elmúlt 2-3 évem erről szól. Elérek egy szintet, s nem tudok tovább fejlődni, mert a szervezet jelez azzal, hogy elkapok valami szart,(covid, légmell, stb). Valószínű elérem azokat a határaimat, amiket ilyen meló-edzés-alvás kobó mellett el lehet. Ez van, elfogadtam. Felállok mindig, újraépítek mindig. Nem azért futok, hogy 3:40-es km-et fussak, és azt nézzem ki mit fut straván, hanem mert szeretem. Szeretem a természetet, szeretem mikor zöldel minden, szeretem mikor felettem repül el egy sas, átrohannak előttem a vadak, az éjszakai erdőben a bagoly huhogását, vagy ahogy a hold bevilágítja a tájat. Ezért csinálom, magamért, nem másért (szentimentalitás off).

Agony: nekem max. 1 hét volt a szar. Hétfőn jött elő, azon a héten vasárnap futottam először (igaz még nem voltam 100%).

(#93228) tisn válasza HKorn (#93223) üzenetére


tisn
addikt

hat akkor 5km-t futsz, nekem ez a leggyakoribb tav a fos mindenemmel :) de futni jo, ne hagyd abba, nekem is volt terdszuri miatt 6 het kihagyas, szinte 0-rol kellett ujrakezdeni 1km-t futottam utana elso tavnak.

(#93229) #64052736


#64052736
törölt tag

Pechemre alhasi húzódás szerűség lett úrrá testemen. :U
A fene egye meg, már úgy belejöttem a szaladgálásba. Először a jobb, majd mára a bal oldalon is húzódottá vált(szép a magyar nyelv).
A tempótartó segítségével sikerült 5p környékére lassulnom, így nem csapott oda.
A szél is jó hideg volt. :((
[kép]
Ennyire telt.

(#93230) #64052736 válasza LanyUs (#93201) üzenetére


#64052736
törölt tag

Nagy test, nagy gyomor!
Mennyi finomságot bepusziltál. Egészségedre!
Látom te sem az a nyammogós fajta vagy. :D
[link] Tomot így képzelem el. :DDD

(#93231) xy.zsolt válasza #64052736 (#93229) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ideje lenne csökkentened a reco tempóját kb 5:30alá :K ....még a végén te is heresérvet kapsz a túlterheléstől :P Pontos tempót akkor tudnád ha használnád a HR mérés funkciót :P
Neked is jobbulást kívánok, ahogy az összes "vernyákosnak" a csoportban

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93232) #64052736 válasza xy.zsolt (#93231) üzenetére


#64052736
törölt tag

Ne csináld Zsolti!
Nálad a pulzusmérő számolja a sebességet? A GPS akkor minek van? :Y
Tudod inkább mit törpöltem ki? Veszek egy lábra csíptethető szenzort. Coros Pod 2 a neve.
Az pontosabban mér, a nagy fák és épületek mellett, alatt haladva ugrál a jel. Még soha nem veszett el, de pár másodpercet lassul olyankor. Sokszor futok járdán, betonfal, épület fa, egyéb mellett. Nem tudok mindig a pusztában futni. Jön a nyár zöldülnek a fák, Pepe jele meg köddé válik.

Köszönöm a jókívánságot. Remélem azért a zsákom tartalma nem fog sérvet szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#93233) xy.zsolt válasza #64052736 (#93232) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A megfelelő bpm-en kell menjen a reco.....ez a lényege. :K A tempó mérése csak akkor lényeges ha már tudod, hogy az adott reco HR értékéhez milyen tempó társul.
Az, hogy te hasra ütve ezt 5:00nak adtad meg még nem biztos, hogy eléggé regeneráló :N Az ideális reco távot is a HR értékből kapod.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93234) Peterhappy válasza #64052736 (#93229) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én is így kezdtem. De 9 hónap alatt el is múlt, még ha nem is pikk-pakk.
Ha az a gond, ami nálam volt, akkor talán túl hirtelen kezdted jelentősen növelni a lépéshosszt. És vagy a hasizmodon lehet egy-két csomó, vagy még inkább a csípőhorpaszban. Csak vigyázz, mit nyomkodsz, és valóban észnél légy, mert humorizálunk itt róla, de amúgy simán lehet kezdődő alhasi/lágyéktáji sérv előjele, mikrorepedésekkel, amiket még az UH sem mutat ki.

Ha futásnál fáj, próbálj rövidebb, gyakoribb lépéssel futni, bokából előredőlve (egyenes törzzsel), kissé behúzott hassal, megfeszített farral, kontrollált medencével).

Csak ésszel, a hogyantovábbot illetően.

(#93235) #64052736 válasza xy.zsolt (#93233) üzenetére


#64052736
törölt tag

Itt félreértés történt kérem, a húzódás miatt mentem ennyit. :)
Nem merem addig bevállalni amíg el nem múlik, marad ez a lassú alapozós tempó.
Regenerálót még sosem mentem, ha futok, akkor hosszút, ha nagyon nem megy inkább el sem indulok.
A hasizom legszélén érzem. Ahogy nézem a nagy horpaszizom lesz az, mindkét oldalt.
Nem tudom mit csináljak, fussak, ne fussak, csak keveset fussak? :F
Köszönöm az ötleteket, le is vettem a sebességet, meg már a távot is.

(#93236) tomcica válasza #64052736 (#93235) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha futas kozben nem faj,akkor en siman futnak vele :K persze igy kivulrol ezt nem lehet megmondani.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93237) Napfénysüti válasza HKorn (#93223) üzenetére

Jobbulást!
Hogy valami pozitívat mondjak én a tavalyi térdszalag szakadásomból gyógyulgatva döntöttem el hogy nekiállok rendesen futni. Az adta az extra löketet és azóta is tolom. :R

Més que un club!

(#93238) tomcica válasza Napfénysüti (#93237) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol a regi vicc jut eszembe:
Doktor a paciensnek:
- Sajnos Onnek gyogyithatatlan betegsege van,valamint le kell vagnunk a bal labat is!
- Doktor Ur,tudna valami jot hirt is mondani?
Erre a Doki:
- Latja ott azt a nagymellu noverket? Az ejjeli muszakban megdugtam!
:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93239) Peterhappy válasza #64052736 (#93235) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha az, mint nekem, azzal lehet futni. De fájni, na azt fog folyamatosan. De nem akarok vészmadárkodni, ez csak akkor, ha azt sz.ptad be, amit én.
Fent leírtakkal tudod enyhíteni a futás közbeni fájdalmat. De krém, pihentetés, gyulladáscsökkentő stb. nem segített, csak a kimasszírozás, csak azzal nagyon óvatosan, mert a zacsivezeték is arrafelé van..

HA úgy jártál, mint én. Ha nem, és reméljük, hogy nem, akkor talán 2-3 nap lazább kocogás és elmúlik.

(#93240) jimpo


jimpo
aktív tag

A mai futásom, benne egy pici 300 Watt. A Garmin megint feldobta a tegnapi "Mai javaslatot". Altra Torin 6, jó cidris, szeles időben.
Én ugyan nem szárnyaltam, de legalább a pulzusom igen. :O :DDD
De nem éreztem magam szarul, ahhoz képest milyen magasságokban járt a pulzus. ~ 195 BPM a max :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#93241) Peterhappy válasza HKorn (#93223) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jézusom, nem is olvastalak. Basszus, jobbulást, mielőbbi teljes felépülést, és kitartást...

Ez egy ilyen év, úgy fest.

Jön a szép idő, nyílnak a virágok, csicseregnek a madarak, süt a napocska, tessék ezekre támaszkodni, hátha az visszahozza a kedved!

(#93242) Studi válasza Peterhappy (#93239) üzenetére


Studi
addikt

Ilyesmim van nekem is. De lassan már egy éve. Futás közben, bemelegedve sosem fájt, nagyon nagy tempónál picit éreztem, de azt fájdalomnak nem mondanám. Ha kifejezetten alhas specifikus feladatot csinálnék, akkor fáj. És eleinte köhögéskor, tüsszentéskor nagyon szar volt, akkor tényleg fájt. Mostanra az nagyon sokat enyhült, azt mondanám, hogy most futáskor már semmi, tüsszentéskor érzem. Remélem nálam is elmúlik szépen.

(#93243) Peterhappy válasza Studi (#93242) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tenyleg, remlik is hogy meselted. Tok jo, hogy neked elkopott.

Nekem navyobb intenzitasu edzesek utan epp ugyanugy fajt, mint elotte fel evvel.
Nekem manualterapeuta segitett, de mult heten pl. magamnak is el tudtam nagyjabol egyengetni a csomokat, mondjuk csillagokat lattam kozben, de elmult a hasfajas.
Lett mondjuk helyette mas :W

@Pepe: kitores gyakorlat kozben mennyire faj? Nekem az volt az ertekmero, mindket oldalon. Ha az nagyon faj, sanszos hogy azt nyaltad be, mint en/mi.

(#93244) Napfénysüti válasza tomcica (#93238) üzenetére

Ez jó! :C

Més que un club!

(#93245) inf3rno válasza HKorn (#93223) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást! Átérzem, nekem a térdem szarabb, mint valaha. Most ott tartok, hogy már nem tudok futni vele komolyabb távot és inkább gyaloglok. Van valami krónikus gyulladása, ami szerintem bakteriális fertőzés, talán Lyme kór, az orvosok szerint meg csak beképzelem vagy ennyi idősen már ez jár. Néha kicsit még felmegy a pumpa miatta, ez az össz kardio edzésem... :(

Buliban hasznos! =]

(#93246) Studi válasza Peterhappy (#93243) üzenetére


Studi
addikt

No igen, a kitörés az egyik kritikus feladat. A másik fix pont, hogy amikor kicsit jobban érzem, akkor az együtt jár a combközelítő izomlázával.

(#93247) Peterhappy válasza inf3rno (#93245) üzenetére


Peterhappy
őstag

:( neked is kitartas, valahogy csak jobb lesz vegre...
Nagyon rossz lehet igy...

(#93248) tisn válasza inf3rno (#93245) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast :(

megneztek MRIvel?

(#93249) Peterhappy válasza Studi (#93246) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azaz, a masik. Honapok ota szivok vele, biztos voltam benne, hogy van a ketto kozott osszefugges, ebben most csak meg inkabb megerositettel.

(#93250) #64052736 válasza Peterhappy (#93243) üzenetére


#64052736
törölt tag

Semennyire, az van, mint Studinál, mikor köhögök, kicsit érzem. Futás közben néha, és gyengén, gyorsításnál már jobban. Mikor ülök és előre hajolok akkor jobban érzem.
Aztán az is lehet, hogy egyszerű izomláz, viszont ilyen helyen még soha nem volt.
Gyógyulást kívánok, jó régóta bajlódsz mindenféle problémával.
Neked is kitartást.

Ahogy néztem az elmúlt időszakban jó sok embert ért valami baj. A vírus nagyon tarol, az ember zsinórban kapja el egymás után őket.
Veled mi a helyzet, megúszod a vírushullámokat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.