Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86451) xy.zsolt válasza tomcica (#86450) üzenetére


xy.zsolt
őstag

oké....Én M-est vettem ami 183cm-ig oké. Az S-t 176cm-ig jelzik, azt nem mertem bevállalni a 178-179es magasságomhoz :N mert utálom ha a hidegben sok kilóg a zokniból.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86452) xy.zsolt válasza tomcica (#86448) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Emberes meló :R
Remélem ma nekem is szépen 'duruZSOLT' lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86453) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86449) üzenetére


Peterhappy
őstag

Linket tudnál adni? Én nem látom.

Liberate 2 is 16K, azt be is rendeltem - épp azért jöttem, hogy bedobjam ide :)

(#86454) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#86451) üzenetére


xy.zsolt
őstag

tévedtem....180cm-ig írja az M-est (még jobb), de itt a gyári mérettáblázat

BestSecret – Training Shoes by Puma

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86455) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86454) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi :R
Remek. Agyalhatok, melyik legyen :D

(#86456) LanyUs válasza Peterhappy (#86455) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez legyen :) ( 20 évvel ezelőtti gyúrós korszakomból van még a doboz, jelenleg is kreatin mono van benne ) :)

(#86457) Peterhappy válasza LanyUs (#86456) üzenetére


Peterhappy
őstag

:) Van itthon, még ki sem bontottam. Kéne ilyen cuccokat használnom, de nem vitt még rá a lélek.

(#86458) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86455) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Picit melegebb és vízlepergetős Daily trainer télre vagy tavasztól őszig tempó cipő.
Egyszerű a válasz....ennyiért mindkettőt venni kell :K
Ha nem vettem volna 2pár Rebelt jó áron nemrég akkor most lecsapnék a Liberate-re IS :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86459) LanyUs válasza Peterhappy (#86457) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is csak este szoktam 2g-ot, de Tom írta az edzés utáni állapotot, ezért a mai laza után is bedobtam, ami így is csak összesen 4g/nap. Kell, mert már tudok robbantani 200 méteren, 1K PB-t pár másodperc híján nem tudom megfutni 1 km-en 3:39 és jó lenne az 5K időd, amit letettél az is elég motiváló ( 20:23 ). Párszor hajnalban már vért köptem miatta fejlámpával, de állandóan kiestem 21:20-ra. Ki kell tudni tartani a 04:00-át nincs mese! Most több lazát futok és rotálom a gyorsakat is. Tom letiltotta az "ész nélküli" PB próbálkozásokat, ezért türelemmel közelítünk.

[ Szerkesztve ]

(#86460) attiss66


attiss66
senior tag

Harmadszor eszek úgy, hogy este 6-kor vacsora és másnap reggelig semmi, reggel lefutottam a távom/3km patakparton , füves, göröngyös, bokakiugrasztós, szederindás(az egyik ilyen szederindát láttam a földön, vékony volt, gondoltam kettérúgom futás közben, mintha ott se lenne... nem szakadt ketté, elvágódtam, mint egy zsák krumpli :DDD , tigrisbukfenccel a végén) letört faágasos, akadályfutásos terep/, ott a réten szedek egy marék galagonyabogyót, azt elrágcsálom, aztán futás vissza, ez összesen 6km./ és 8.30-kor reggeliztem. És úgy nézem, fogytam megint 1kg-ot, így most 73 kg vagyok. 3 nap alatt lehet fogyni 1kg-ot? Így már a tervezett 71 kg csak 2 kilóra van. A nagynéném anyámmal üzente, hogy ne fogyjak már tovább, mert nagyon sovány vagyok. :D Na ettől egy kicsit "hízhatott a májam". :DDD Én egyáltalán nem érzem úgy , hogy sovány vagyok, még mindig úgy érzem, hogy lehet belőle leadni, és ha idén le tudok menni 71 kilóra, akkor jövőre megcélzom a 68 kilót és az a teljes cél.

[ Szerkesztve ]

(#86461) inf3rno válasza attiss66 (#86460) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet attól is, hogy a beleidben nincs már annyi kaja, amikor méred. A bevitt kalóriára érdemes odafigyelni, aztán akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86462) attiss66 válasza inf3rno (#86461) üzenetére


attiss66
senior tag

tényleg, az is lehet
kevesebbet eszek amúgy egyszerre, amióta fogyózok, így szerintem szűkült a gyomor és hamarabb lehet érezni a telítettséget
"A bevitt kalóriára érdemes odafigyelni"
azért ez elég bonyolult, nem?! méricskélni a kalóriákat/miből mennyi, azért ehhez sok mindent kell tudni

[ Szerkesztve ]

(#86463) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem közben valamit javult a helyzet, core izomzatra csinálok edzést meg kocogok néha. A core edzés sokat használ úgy látom, mert kevésbé remegnek tőle az izmaim. A tartásom még mindig pocsék. A kocogás megy, ha több naponta csinálom. A jobb térdem ugyanúgy tropa, mint eddig, elkezd fájni a gyakoribb futós edzéstől, guggolásoktól. Úgy nézem, hogy vissza tudom hozni a kórházi tartózkodás előtti formát legalább, ha rendszeresen tornászok. Fehérje port elfelejtettem venni, de ami késik, nem múlik. Combra guggolás helyett most a kung fus lovagló állást találtam ki. Nagyon hatékony, amikor szerintem helyesen állok - a fejem a térdeimmel van egy vonalban - akkor nagyon durván ég tőle a combom. És mivel statikus gyakorlat, ezért nem bántja a porcot a térdemben. Most így ennyi, minden nap negyed óra ilyen belefér meg negyed-fél óra kocogás pár naponta. Már nem is viszek órát meg pulzus mérőt, erre nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86464) inf3rno válasza attiss66 (#86462) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bloggoltam erről régebben, ha van kedved olvasd el. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86465) xy.zsolt válasza attiss66 (#86460) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én már visszafelé jövök az utadon ;) Már napi 2x40 fekvőtámasz megy szűk és szélesből 15mp szünetekkel.....de messze még a 2x100
Direkt nem érem magam, de szemre alakul a felsőtest....vagy csak így akarom belelelátni :DDD

Indulok résztávozni 30-35kmh-s szélben :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86466) tomcica válasza Peterhappy (#86453) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abban a cipoben NEM lehet lassan futni...na de hatha te racafolsz erre ;] (ez mekkora ganesag volt :DDD )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86467) tomcica válasza attiss66 (#86460) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Esszel azert a fogyast...csinalj valami protokollt,amivel ellenorzod,hogy mennyi erod maradt :K mittomen 2x max fekvotamasz (1perc pihenovel koztuk) es ha jocskan leesik a darabszam,akkor tultoltad a fogyast ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86468) LanyUs válasza tomcica (#86467) üzenetére


LanyUs
senior tag

Rendben főnök, délután erőpróba! Ha leesett a szint, akkor tisztességesen bezabálok a gyerekekkel :) Tegnap vacsorára úgyis tokányt ettek én meg kígyóuborkát kevéske kolbásszal ... De most ötletet adtál! Mérek egy bicepszet és ránézek 2 hónap múlva...

[ Szerkesztve ]

(#86469) tisn válasza inf3rno (#86463) üzenetére


tisn
addikt

A jobb térdem ugyanúgy tropa, mint eddig, elkezd fájni a gyakoribb futós edzéstől, guggolásoktól.

ne guggolj :)

nekem segitett a lassabb tempo, es a kisebb lepesek. meg a guggolas labdaval a lab kozott (erosen osszenyomva), mikozben trx kotelbe kapaszkodva csokkentem a terhelest az izuleten.

igaz tegnap elott a garmin beadott egy kuszobedzest, utana fajt mint az istennyila :(

(#86470) tomcica válasza LanyUs (#86468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked 89kg-ig nem kell ellenorizned....addig van tartalekod ;) utana johet akar a grillezett lofej is tolem ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86471) LanyUs válasza tisn (#86469) üzenetére


LanyUs
senior tag

Feleségem dettó! Spinning oké, kocogás/lassú futás oké, de kitörés fáj a térde. Mondtam is neki engedje el, formás lábai vannak, ne tegye tönkre magát! Meglepődött, hogy 5k futástól enyhe izomláza lett, mikor 2 órákat spinning teker :)

Tom: jó volt a mai csúszka a sötétben. Igazi örömfutás volt. Egyensúly, koncentráció, sötét és sár :) 100 perc laza 130-140 tartomány, végén 5x100m dombra tempó. Lehet gyönyörködni a tájban. Nézzetek szét! :)

[ Szerkesztve ]

(#86472) attiss66 válasza tomcica (#86467) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi, tudom, nehogy valami hiánybetegség lépjen fel..de érzem magamban az erőt, mint a Jedi-k. :DDD Bringázok is mellette... van, hogy a reggeli 6km futás lemegy, délután meg tempós 40km 13kg-os alumontival, be a városba és vissza, egybekötött vásárlással/, azon is le tudom mérni az erőnlétet.

(#86473) tisn válasza LanyUs (#86471) üzenetére


tisn
addikt

te egy allat vagy :)
fel 7kor keltem, 7 korul valahogy eljutottam a kondiba, es ott szundikaltam a fekpadon :) na jo, azt azert nem, de kurvaszarul esett, inkabb aludtam volna.

(#86474) tomcica válasza attiss66 (#86472) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Altalaban amikor a test kicsit ledob,akkor meregtelenit is egyben...ez rengeteg energiat felszabadithat :K en arrol beszelek amikor energia deficites szindroma fele tendal mar valaki a tultolt (es tul gyors) fgyassal + melle meg edz is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86475) LanyUs válasza tisn (#86473) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt az érzést ismerem! Hajnali ötkor ültem a fekpadon és nagyon nehezen pörögtem fel a súlyzósra... Néztem én közben mindenféle motivációs videót és lenyomtam az edzést. Azt tapasztaltam, ha megpöccintem magam egy adag bcaa-val, akkor a felszívódása után előbb rá tudtam pörögni. De zavartak a falak, na most falak nélkül meg hideg van. Első körben félig nyitott teraszon próbáltam kondizni. 5 fokban nem volt kellemes megizzadni, mert mégsem ugyanaz, mint futni.
De a futás mindent megváltoztatott pozitív értelemben.

(#86476) attiss66 válasza inf3rno (#86463) üzenetére


attiss66
senior tag

Parajdi sós fürdődézsát kb 38 fokos 10%-os sóoldatban még nem próbáltad? Készítettem egy külső kazános fürdődézsát, amiben parajdi só van, az agyagos(az a hasznos). Nálunk a rokonság abban fürdik és észrevehető jótékony hatása van az izületekre, alvásjavító, nyugtató stb/. A sógorom teniszezik és gondja van az izületeivel. Azt mondja, elég jól csillapítja egy pl fél órás fürdés a 38 fokos sós vízben. Érdemes ilyet beszerezni. Télen a hidegben is jól lehet használni, csak a dézsa és a kazán szigetelését kell jól megoldani/nehogy elfagyjon /.
Elolvastam nagy részét, amit linkeltél, de még átolvasom párszor az egészet. Tanulságos okosságok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#86477) tomcica válasza LanyUs (#86471) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs itt semmi latnivalo,oszoljanak kerem...aki napkelte elott nincs kesz a reggeli edzessel az vagy munkanelkuli vagy topikot tevesztett ;)
Itt ez a norma.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86478) attiss66 válasza tomcica (#86474) üzenetére


attiss66
senior tag

Ja, az enyém nem gyors fogyás, fél év alatt fogytam 12 kilót, mostmeg csendeskén egyeselek. Ha úgy érzem, hogy nincs energiám, elrágcsálok 10 deka pörkölt mogyorót, vagy egy kis dióbelet. Biztonsági intézkedés. :DDD

(#86479) LanyUs válasza attiss66 (#86476) üzenetére


LanyUs
senior tag

attiss66: lányom ekcémás a csuklóján. Egy körmedencét háztartási sós rendszerrel alakítottam ki nyáron vegyszer helyett sóbontóval. Pár hét alatt eltűnt a kezéről a sós víz jótékony hatásától. Ügyes vagy a dézsával :R

Tom: kollégám ( 60 éves ) volt teljesítmény diagnosztikán. Eredménye: túl sok résztávos edzés csökkentése, valamint a reggeli éhgyomros alacsony pulzusos futások jelentős növelése. Vagy annyi zsé van, hogy nem kell droid dolgozni :D

[ Szerkesztve ]

(#86480) attiss66 válasza LanyUs (#86479) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi. Igen, különböző bőrproblémákra is jó a sós víz.

(#86481) attiss66 válasza xy.zsolt (#86465) üzenetére


attiss66
senior tag

A hasizmozást ne hagyd ki... hasprést. :)

(#86482) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, megvolt ez is 1,5k WU+CD-vel. Szerintem látszik melyek voltak a 35-40kmh-s pofaszélben és hátszélben futott 400m-es szakaszok :D ....utóbbit nem toltam meg erőből nagyon.

Minden sprint előtt ma 1percet pihentem a szél miatt...az Avg HR ezért lett alacsony.
Stat: 10k 4:13 146bpm (max165) 182spm 1,3m
napi 6perc egybefüggő plank megy nálam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86483) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86458) üzenetére


Peterhappy
őstag

Liberate lett. Ho vege van :) meg aztan van meg harom bontatlan cipom, ketto, ami felig hasznalt es meg ketto, amibe boven fer.

(#86484) Peterhappy válasza LanyUs (#86459) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jol csinalod :K :R

(#86485) Peterhappy válasza tomcica (#86466) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igazad van.

Lehet, hogy nekem is noi cipoben kellene futnom. Talan abban en sem mernek lassan futni ;)

(#86486) tomcica válasza Peterhappy (#86485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pinkhappy neven :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86487) Peterhappy válasza tomcica (#86486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csak akkor, ha a Lorettahappy foglalt :)

(#86488) LanyUs válasza tomcica (#86486) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tom: ma sörözés lesz este és sok-sok kenyér! :K Filmezés helyett megbeszélt szauna az asszonnyal :K Megjöttek az új illatok :D

Csokoládé: Édes illat. Serkentő, hangulatjavító hatású.
Sör: Aromás, frissítő illat.
Kenyér: Erőteljes, fűszeres illat. A frissen sült kenyér illatát idézi.
Pina-Colada: Egzotikus illat. Közérzet javító hatású. ( Itt megjegyzem az első fele nem illóolaj formában is hangulat javító hatású :DDD ).
Kamilla: Tisztító, kiegyensúlyozó hatású illat.
Karácsonyi illatkeverék: A karácsony meghitt hangulatát varázsolja szaunájába.
Méz: Édeskés illat. Antibakteriális hatású. Serkenti a vérkeringést. ( Ezzel szoktam próbálkozni, ha épp "támadás" alatt állok valami ovis ajándékkal -> általában nem segít, a csoda elmarad :)

(#86489) xy.zsolt válasza LanyUs (#86488) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Még nem tettem le az ötletemről, hogy az e-cigis löttyöket kéne a szaunakőre önteni :DDD
1000+1 íz/illat van és ha igény van rá a nikotindózist is belehetne így vinni :DDD
Mindegy, hogy fűtőszálon képződik a gőz vagy a kazán forró kövén....elméletem szerint

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86490) LanyUs válasza xy.zsolt (#86489) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem ismerem őket, de ha megtalálod a megfelelő arányt a hígításhoz, még a végén beválik :) Eszembe juttattál egy régi cuccot, amit persze én soha nem vettem, csak barátom mutatta stb. -> Innen már csak egy lépés a szerelmi elixír szauna kőre felöntése :)

(#86491) inf3rno válasza attiss66 (#86476) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Sajnos a dézsa nem fér el nálunk. Kádban esetleg megpróbálhatom. Az van, hogy szakadt a porc a térdemben, és 5 év alatt nem forrt össze, úgyhogy valszeg ez már így marad. Azt várom, hogy legyen valami új műtéti technika, amivel össze tudják varrni, akkor talán kés alá fekszek, kivetetni nem akarom.

Buliban hasznos! =]

(#86492) tomcica válasza LanyUs (#86488) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szoval megint habzsi-dozsi?! :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86493) Peterhappy válasza LanyUs (#86488) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sörillat a szaunában száraz november idején??? Mik vagytok ti, barbárok??? :D

Szerintem Te túl komolyan vetted Tom "fejben táplálkozós" ötletét :)

(#86494) #76500480


#76500480
törölt tag

[mai] Szétesősre sikeredett :DDD Elszoktam én ettől a 24óránkénti futásoktól. Tegnap 18km/4:36 délután 50km/ 1h51p(27kmh) pofa és oldalszélben kerékpárral. Munkahelyen sport és reggeli után úgy éreztem magam, mint a doxorubicinnal kezelt rákos beteg, csak nem vizeltem vöröset ;]

(#86495) tomcica válasza #76500480 (#86494) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Messze meg a nap vege,lehet osszejon az is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86496) norby_42 válasza tomcica (#86495) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én is azt hittem, megártott a futás, de rájöttem, csak a sült cékla volt az oka :D

Eat pasta, run fasta

(#86497) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86493) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én inkább letoltam egy jól megérdemelt sört chips-szel......minek csak szagolni ha inni is lehet ㄟ( ▔, ▔ )ㄏ

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86498) Studi válasza Peterhappy (#86493) üzenetére


Studi
addikt

Tök jogos, ilyenkor csak száraz borokat iszunk! :DDD

(#86499) Napfénysüti válasza #76500480 (#86494) üzenetére

Nekem is tegnap futós nap volt de csak egy könnyű 6km-t kellett lenyomnom ma meg 9-kor bringára pattantam az 5 fokban és tekertem egy 50km-s kört. Azért fel kellett öltöznöm mert szél volt rendesen, visszafelé konkrétan bringaúton 50km/h-val nyomtam Fehérvár előtt, együtt haladtam az autókkal. :D
Most nézem hogy 5 PR összejött a szakaszon. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#86500) tomcica válasza Studi (#86498) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez jooo :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.