Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) stefyY válasza parandroid (#81850) üzenetére


stefyY
őstag

Hova gondolsz? Csak azt mondtam, hogy nem mentem volna ki futni... ;] :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81852) tomcica válasza stefyY (#81849) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha nem kellett FM-nel kopkodni,akkor az meg nem teljes PB...de jo az irany :K amikor jo be vagy edzve,es kb feltavnal ugy erzed,hogy vagy vegigmegy ez igy vagy nem....pengeelen...na az lesz a valos PB ;)
persze barmilyen uj PB-nek orulunk,bravo :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81853) stefyY válasza tomcica (#81852) üzenetére


stefyY
őstag

Félreérthető voltam? Siófokon novemberben futottam 1:30 alattit már; csak arra utaltam, hogy a tavaly nyári formámhoz képest jó állapotban érzem magam. Azért köszi. :D :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81854) xy.zsolt válasza ballazol (#81833) üzenetére


xy.zsolt
őstag

22éves....úgy könnyű ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81855) tomcica válasza stefyY (#81853) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertettem en,nagyon jo ez igy...ha FM-en igy erzed ezen a tempon magad akkor a 2:5X maraton mar itt is van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81856) Studi válasza tomcica (#81844) üzenetére


Studi
addikt

A Pega Turbo első generációja az, ami Pegasus Turbo Next Nature néven fut? Ilyet húztam be tegnap 22ezerért. De nem látom melyik a Turbo 2, olyat nem mutat a Nike honlap.

(#81857) HKorn válasza stefyY (#81849) üzenetére


HKorn
addikt

Gratula! Hogy lett ilyen tökéletesen szabályos a 400m pálya trackje? Track run-t indítottál?

Run&Ride

(#81858) Studi válasza parandroid (#81850) üzenetére


Studi
addikt

Inkább végezném alatta, mint a villamos alatt... :DDD

(#81859) stefyY válasza tomcica (#81855) üzenetére


stefyY
őstag

Hát ha heti 40 óra munka mellett én, mint rekreációs kispöts tudnék valaha 3 óra alatti maratont, akkor madarat lehetne velem fogatni... :B ;)

HKorn: Ahogy mondod. Be van állítva "Lane 1"-re, s 400 méterenként pittyen. :)

Studi: :)) :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81860) Peterhappy válasza Studi (#81856) üzenetére


Peterhappy
őstag

Studi, neked hány cipőd van?! :)
Lőhetnél pár fotót, viccen kívül. Talán könnyebb is, mint felsorolni :D

(#81861) Peterhappy válasza stefyY (#81859) üzenetére


Peterhappy
őstag

Miből gondolod, hogy nem vagy rá képes? ;) :P

Amúgy a tempód meg is van hozzá, egy böcsületes téli alapozás kell csupán neked is.

(#81862) stefyY válasza Peterhappy (#81861) üzenetére


stefyY
őstag

Inkább ami a gyengém: a futás közbeni frissítés. :B

De szerintem te hamarabb fogsz 3 óra alatti maratont futni, mint én... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81863) dom1n0 válasza Maximum1 (#81848) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igen, érzem is, hogy 2 napja sántigálok utána :(
Ráadásul itt még enyhén emelkedős az utca pluszban..
Köszönöm, én is erre gondoltam, hogy ez az 1km nagy terhelés még most.
Most inkább arra gyúrok, hogy a napi rutin mozgások, bevásárlás, stb menjen fájdalom mentesen, a nagyobb sétákkal még várok.

(#81864) ígyvanferi válasza Studi (#81856) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, az egy teljesen újragondolt cipő, igazából semmi köze a Pegasus Turbo 1-hez, 2-höz. Újrahasznosított zoomx habból van a talpa. Valójában egészen rossz cipő, semmit nem érzel abból, hogy zoomx, talán mert kisebb-nagyobb darabkákból ragasztották össze a talpat. Baromi nehézkes, és a felsőrész is egészen merev. A régebbi Vomerokat idézi nekem. Végülis daily trainernek el lehet használni, akár hosszabb távokra is, mert azért csillapít rendesen, sőt, mivel nem süppedsz úgy bele, mint pl. az Invincible-be, akár picit meg is lehet pörgetni, de ezekre is vagy egy tucat sokkal jobb cipő létezik.
Az eredeti Turbo '18-ban jött ki, a 2-es pedig '19-ben. Rákeresve ott van az. Persze már nem lehet venni. A designja is ezerszer jobb volt, mint a NN-nek.

[ Szerkesztve ]

(#81865) Studi válasza stefyY (#81862) üzenetére


Studi
addikt

& Peterhappy: erre már csak Wolfot, a problémamegoldót tudnám idézni! :D :D :D

#81860 Peterhappy: az összes... :DDD Kétféle cipőm van: nagyon tetszett, és megvettem valami olcsóbb piaci áron (az összes Brooksom, adidas TS8 30e, Nike Streakfly 30e, Nike Invincible 2 30e, adidas Terrex PRO 30e), vagy olyanok, amik viccesen olcsón kerültek hozzám (Hoka Rincon 3 :DDD 23e, Pega Trail 4 21e, adidas Boston 11 18e, Saucony Endorphin Shift 30EUR :Y, Nike Infinity FK3 17e, Nike Pega Turbo NN 21e). Ez utóbbiak vagy bekerülnek a forgásba, vagy árában/kis haszonnal el lehet pattintani a Marketplace-en, Vinteden. Két hete pl. megkívántam egy Pega Trail 4 GTX-et a bótban, 21 körül volt az is. De nem tudom, nálam mikor kerülne sorra, így feldobtam Vintedre, 1 hét alatt elment 27e-ért. Ilyenkor elgondolkozom, hogy ha egyből két párral veszek, akkor 15-ért lenne most egy sajátom is. :DDD

(#81866) Studi válasza ígyvanferi (#81864) üzenetére


Studi
addikt

Dánke, így már világos! :R Az is, hogy miért nem találkoztam az eredeti Turbo/Turbo 2 cipőkkel, ezek gondolom már egy ideje nincsenek forgalomban. Akkor ez nem volt olyan extra jó vétel. :DDD

(#81867) ígyvanferi válasza Studi (#81866) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Majd kipróbálod, nem akartam azért a kedvedet szegni. Mert ha extra jó talán nem is, de azért nem rossz vétel alapcipőnek annyiért. Pláne manapság. Ami pozitvum, hogy nincs benne semmi flancolás, plate, meg rod, meg ilyesmi, nem holdjáró vastagságú a talpa és a gumi külső talp is elég strapabírónak tűnt.

A marketplace az alapvetően csoportfüggetlen, ugye? Nem igazán használtam még. Tehát nem egy kimondottan használt futócuccos csoportba raksz be hírdetést, hanem a mindenki által látható marketplace-re?

(#81868) Peterhappy válasza stefyY (#81862) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp a minap olvastam, Kipchoge 11 (vagy 13?) alkalommal frissített a kétórás maratonja alatt. Tekintettel arra, hogy (egyelőre) jobb futónak tartom, mint magamat, kész vagyok elfogadni, hogy jobban csinálja a frissítést is, mint én ;)

Bár így lenne :) De nem hinném, és azt sem, hogy szeretném. A 3:30:00 nekem már csoda lenne, én tényleg inkább kifelé tologatnám a távot, a hülye sérülések miatt nem hiszem, hogy én gyorsulni akarok.
A csütörtöki tombolásnak is meg lett a böjtje, még FM sem lett a mai kocogásomból, pedig nagyon lassan, kíméletesen próbáltam morzsolni.
Egyszer majd csak jó lesz.

(#81869) Peterhappy válasza Studi (#81865) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az nagyon derék :R
Nekem ehhez nincs affinitásom - pedig tényleg jó lenne úgy vásárolni, hogy 3-4 darabot adott erősen akciós csukából, és kis haszonnal eladva a tiéd gyakorlatilag ingyen volt.
Ügyes :)

(#81870) stefyY válasza Peterhappy (#81868) üzenetére


stefyY
őstag

...még annyit tegyünk hozzá, hogy neked ott a család is. Nem elhanyagolható körülmény. :R

A 3:30 pedig addig lesz csoda, amíg egyszer meg nem futod. Mert meg fogod futni. ;)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81871) bandus válasza stefyY (#81859) üzenetére


bandus
veterán

deicide-nak is ment, menni fog neked is, ha ez a cel :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#81872) stefyY válasza bandus (#81871) üzenetére


stefyY
őstag

Hát hosszútávon nem elhanyagolható szempont; egyelőre maradok az anaerob részénél. Mondogatta itt Tom többször, hogy az első 5 év a homokozó. Furcsamód ez pont most lett meg tavasszal, mégha az első bő 2-3 év elég lötyögősen ment csak, de mostanában kezdek rájönni, hogy a hazai elithez képest is mennyire nem tudok futni.

Jövő vasárnap Monorierdőn futok 5k-t, biztosan nem erős a mezőny, illene egy dobogót összeszaladgáljak, de elsősorban PB-t futni megyek, tehát <19:41 a cél.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81873) HKorn


HKorn
addikt

Behúztam egy szép zöld színű Puma Velocity Nitro 2-t 22-ért. Mivel nagyon szerettem az első Velocity-t, izgatottan várom ez milyen lesz. Mostanában sajnos nem volt szerencsém a cipővásárlásokkal, valahogy egyik sem volt jó amit vettem, el kellett adnom, vagy visszaküldeni. Jó lenne ha ez már meg tudna maradni, mert már elkeseredésemben 30 ezerért néztem cipőket, pedig megfogadtam, hogy 25 a felső limit :D

Run&Ride

(#81874) Peterhappy válasza stefyY (#81870) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

@Bandus: bizony :K en nem ismerem Ot, csak utolag olvasgattam, de hogy O sokkal-sokkal nagyobb hendikeppel indult, az tuti. De fejben piszkosul eros volt es persze jol safarkodott a szabadidejevel :)

(#81875) #76500480 válasza HKorn (#81873) üzenetére


#76500480
törölt tag

Viszonylag könnyű, dupla habréteg(EVA/TPU :F ) saroknál puha érkezést biztosít, de rengeteg energiát elnyel. Nekem a mérlegelt súlya adja vissza azt futásban, inkább 300g cipőket idézi. Orrán a ragasztott puma logo hamar leválik. 24kmnél távolabb nem merészkedtem vele, 4:30’ alatt öli a combokat.

Studi: Turbot 21’ augusztusában lehetett rendelni egy miskolci cipoboltbol. Szomorú vagyok, hogy a feketét otthagytam 38ezerért. Akkor még senki sem tudta, hogy a NagyForgalmazó kínaihulladékudvarból gyártatja az újrahasznosított 3.gen turbot. Talán ez az egy [cipő] az amit sajnálok le selejtezés után utcai/konditermi használtra bevonni.

[ Szerkesztve ]

(#81876) tomcica válasza #76500480 (#81875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy latom nem igazan kajaltak be az emberek ezt a jo dragan kinalt,de a regi Turbora semmiben sem hasonlito Nature verziot :N gyanitom le lesz allitva ez az iranyvonal.
A konkurencia atlepi oket,ha "malekodnak",legalabbis a konnyu tempo/trainer kategoriaban.
Ott a Hoka Clifton,Mach,Rincon...NB Rebel,Propel....Brooks Hyperion Tempo,Reebok Floatride Forever,Puma Liberate,Asics Novablast,Evoride Speed,Trinoosa 14,DS Trainer :K
Az adidas balfaxkodik meg ezzel a kategoriaval,kihereltek a Boston vonalat,most kezdenek eszhez kapni. Adios kerdeses kemenysegu es talpmagassagu gyors munkara.Egyedul a SL ami hasznalhato.Meg a Takumi Sen (ami azert nem ez az arkategoria).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81877) tomcica válasza #76500480 (#81875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uhh ebben a szinben nagyon jot mutat :K nekem csak halvany rozsaszin jutott,es szurkeszold (noi mindketto) elveztem bennuk minden futast.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81878) stefyY válasza tomcica (#81876) üzenetére


stefyY
őstag

...új Adios is kuka ezek szerint? 6-ost de szerettem pedig... :O

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81879) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Szenvedek én itt a lábammal. Hol a térdemnél fáj, hol a combomban hátul, hol a combtövemnél belül, gyanítom, hogy valamelyik szalag szívat.
Azt tudom, hogy a bokáim tropák, és elég erőteljesen kijött a lúdtalpam. Van is ok-okozat összefüggés a kettő között.
Most tornáztatom is, nyújtom is napi szinten, böcsülettel, ahogy kell.

Kérdés: alhas tájékon szokott még fájdalom lenni, illetve ma pl. edzés közben (core gyakorlatsor, és haskerekezés) elég erőteljesen éreztem, hogy a hasfalamban azért valami nem százas. Túl azon, hogy puha sz.rkupac vagyok, lehet összefüggés e között és a fent említett problémák között? Lehetséges, hogy mégsem bokából indul az egész hacacáré és/vagy a szalaggal/combizommal van a probléma, hanem hastájékon kellene keresni a gócpontot?

Van ilyesmi - alhasi/hasizom/hasfal fájdalom tapasztalatotok? Izomproblémának tűnik (szerencsére), nem emésztési/szervi. (koppkoppkopp)

(#81880) tomcica válasza stefyY (#81878) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem kuka,csak messze nem olyan,mint anno az Adios 1-2...a 7-es nagyon hasonlo a 6-os modellhez,szoval ha neked bejott,akkor nem lesz azzal se baj :N
Csak egyeni preferenciamat mondtam el,sok embernek mukodnek az uj Adiosok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81881) tomcica válasza Peterhappy (#81879) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kettlebell swing nagyon jo gyakorlat az erositesre :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81882) Peterhappy válasza tomcica (#81876) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt az SL20-t mire javasolnád kimondottan?
Bestsecreten elég jó áron van most, a méretemben van kétféle színben is (és piszkosul tetszik mindkettő :B), csak nem tudom, le merjek-e csapni rá, lenne-e helye a mostani kollekciómban.
Egy Rebel 3 érkezett volna még, de mint kiderült, némi kommunikációs malőr lépett fel haveromnál, és végül rohadtul nem lesz óccsó Rebel 3-mam :W

Most úgy nézek ki, hogy:
- recovery cipő: Kayano 29. Ezt aszfaltra, rekortánra használom, lassú tempóra, mostanság gyakrabban, a lábamat kímélendő
- daily trainer + erdőjáró: GT-1000 11 (ebből van még egy bontatlan)
- tempóedzés: Rebel 2 (ebből van még egy bontatlan)
- erdőjáró (eső után, és őszi-tavaszi időszakban: Pega trail 3

Lenne helye valahol az SL-nek?
Túl azon, hogy igen és mindig :D - valahogy be kell ezt adnom a Feleségemnek is.

(#81883) Peterhappy válasza tomcica (#81881) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm, puszillak, de nem az erősítés mikéntje a bajom, hanem a kiszabott fájdalom, ami másfél hónapja pokollá teszi az életemet :D

[ Szerkesztve ]

(#81884) tomcica válasza Peterhappy (#81882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

SL 20.3 ergo a harmas verzio FM tempotol a gyorsig mindenre jo,es igen gazdagon csillapot a sebessegehez kepest. Az uj ismet csak SL nevet viseli azt nem ismerem.

most olvasom,a Rebel-t nem tudja uberelni,neked ez most ide felesleges

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81885) tomcica válasza Peterhappy (#81883) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor passz,amig nem szedunk szet addig igy nem tudni mi lehet :F ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81886) tisn válasza Peterhappy (#81879) üzenetére


tisn
addikt

Nincs neked served?

(#81887) stefyY válasza HKorn (#81873) üzenetére


stefyY
őstag

...ha másnak nem, utcára nagyon jó lesz, az 1-est még most fogom kidobni, szerintem vagy 4-5000 kilométert biztos raktam bele, nagyon kényelmes volt... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81888) ladybug válasza Peterhappy (#81879) üzenetére


ladybug
őstag

A hasammal nekem is voltak problémáim, amikor elkezdtem megint rendszeresen futni. Én nem erősítettem (tudom, kellene, de 1. utálom, 2. mert utálom, nem találok rá időt), hanem a rendszeres terhelés miatt egy idő után abbamaradt a fájdalom. Vagy ignoráltam? :F

Amúgy veled vagyok a nyavalyák miatt.

A talpam/bokám hónapok óta fáj. Hol kicsit, hol nagyon.
A futóanalízis (erről ígértem beszámolót 🙈) után kikérdezett az edző és mindenképpen javasolt egy ortopédusi vizsgálatot. Azóta csak 10 km alatti távokat futok. Sokat nyújtok és mintha kevésbé fájna. De lehet, hogy placebó.
Mindenesetre hétfőn van időpontom. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak.

tisn: Roppant jó észrevétel. :K
Nekem kettős sérvem volt - hasfali és köldök. Kb 1 éve műtöttek. Azóta nem volt semmi fájdalom.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81889) tisn válasza ladybug (#81888) üzenetére


tisn
addikt

Aki nem sérült idonkent, az nem is fut. Tájfutó haverom irta, amikor először panaszkodtam a terdemre :)

En is ytaltam a haserositest, de kondiban raszoktam, hogy mindig csinalok es egy ido utan megerősödött...

(#81890) Peterhappy válasza tomcica (#81884) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi! :R akkor marad a boltban, es varok Rebel akciot :)

(#81891) Peterhappy válasza tomcica (#81885) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor inkabb hagyjuk :D

@Tisn: frankon erre gyanakodtam en is, mar nagyon sokszor, pl. a derekam miatt is, mert maskor meg az faj nagyon (most ugy tunik a barefootozas es a ludtalp miatt).
De barmilyen servre kerestem ra, mindegyiknel kitulemkedesrol, duzzanatrol ir, nekem hala az egnek sehol nincs ilyen.

@Katica: draga vagy, koszonom!
En sem szeretek hasazni, altalaban eroedzeni (foleg sulyzozni), de csinalom becsulettel, van is hasizmom, meg ha nem is tul sok.
Csak gyanus, hogy van osszefugges a hasfal/hasizom fajas es a random terd/comb/derek fajdalom kozott.

Ha sokaig nem javul, elmegyek vele orvoshoz, de ilyen panaszokkal hova egyaltalan?

Tokom tele van mar magammal. :(
Jo tanacs! Ne oregedjetek meg. Kiprobaltam, nekem nem jott be.

Szerk: hat- es vallizommal allok cudarul a multkor emlitett balesetek okan, de most arra is probalok edzeni. Es elkezdtem uszni tanulni is a heten!

[ Szerkesztve ]

(#81892) #76500480 válasza tomcica (#81877) üzenetére


#76500480
törölt tag

45,5 méretben árultak smaragdzoldben [link] . Mérete miatt 2 napig volt a kezemben. :O Amazonon kétes eredetű Pegákra panaszkodtak, hogy leszakadt a sarka. Saját, 1000km túl kopott talpon kívül gyári állapot. Lényeg amit mindenhol szajkóznak. Ha Pegasus kell, maradjunk 39/40nél.

(#81893) Studi válasza Peterhappy (#81891) üzenetére


Studi
addikt

Ilyesmivel küzdők én is. A gyors tempók hozzák elő, főleg, ha nincs meg a kellő bemelegítés. Nem vagyok jó bioszból, de van egy izom, ami az alhasi rész és a comb belső oldala között van, én úgy gondolom annak a felsőbb szakasza.

Steffy írta, hogy óvatosan, mert okozhat nagyobb bajt is a hosszas kínzása. Nekem a bemelegítés sokat segít, ahogy ladybug is írja, enyhülhet, erősödhet az okos terheléstől.

Ami saját megfigyelés: amikor próbálom növelni a lépéshosszt, akkor jelentkezik leginkább. Ne feszítsd túl a lépéshosszt, inkább növeld a tempót lépésszámból, ha kell. De el lehet karistolni egy ideig lassú tempókon is, mini alapozásként. És emellett erősíts a core izmokra. Bemelegítés. Nem kell sok, de legyen.

Gyulladáscsökkentő (ibuprofen) is segíthet. Nem folyamatosan, és főleg nem azzal futni, mert amúgy fájdalomcsillapító is, és nem érzed meg, ha nagyobb a baj. De pár nap pihi mellett esténként, a regenerálódáshoz segítségként meg lehet próbálni.

De ezek csak laikusként a gondolataim, tapasztalatok, és dr. Google alapján. Ha erősebb a fájdalom, akkor megmutatnám szakembernek.

(#81894) HKorn válasza stefyY (#81887) üzenetére


HKorn
addikt

Ennyivel rosszabb mint az egyes? Teszteken jót írtak róla. Utcára nem akarnék cipőt, van már elég. Másik. ehetőség, hogy 22-ért tudok venni egy Hoka Clifton 8-ast. Viszont még sosem volt a lábamon Hoka, méretezést sem ismerem, de lehet bepróbálom.

Run&Ride

(#81895) Peterhappy válasza Studi (#81893) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom Studi!

Ezeket javareszt eddig elhanyagoltam, most igyekszem nagyon becsuletesen potolni a restanciam. A bemelegitesre is gondom van mar, sajnos korabban azt is elbohockodtam.

Jobb a helyzet, mint az elso par hetben - de el nem mult, most terhelesre pedig megint rosszabb lett, de szerencsere messze nem annyira, mint eleinte.

En is ugy vettem eszre, hogy a lepeshossz novelese tett keresztbe. Megprobalok holnap cadence alapon futni. Nagyon jo otletet adtal, koszonom!

(#81896) xy.zsolt válasza Peterhappy (#81895) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én jöttem itt pár hónapja a lépéshossznöveléssel....de az én core izomzatom oké, lehet ezért nem lett gondom. Ugye a rendszeres plank karbantart rendesen

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81897) stefyY válasza HKorn (#81894) üzenetére


stefyY
őstag

Ó, hát nem jól fogalmaztam.

Na szóval megvettem, tetszett, s 2-300 kilométer körül tettem is bele; de egyik alkalommal hatalmasat is estem benne, valamint akkortájt jött tavaly március elején a hosszabb lefolyású sérülésem is, ami hát nyilván nem a cipő miatt volt, de elég hamar nyugdíjaztam, majd befogtam utcai cipőnek, annak pláne imádtam, rendkívül komfortos volt. Szóval alapvetően nem volt gond vele, csak annyi, hogy ha nem is lesz tökéletesen beválós neked a 2-es, a kialakítása miatt simán elcsászkálsz benne majd pár hónapot az utcán.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81898) HKorn válasza stefyY (#81897) üzenetére


HKorn
addikt

Ja ok, így azért bíztatóbb 🙂

Az én szélesebb lábfejemre nem egyszerű cipőt találni, sokat visazaküldtem emiatt. Ennél a RunRepeat-es tesztben kiemelték, hogy roomy toebox, amitől azonnal szimpatikus lett. Emelett jó lassab alapozásra és kisebb tempókra is. De majd meglátjuk, jó lenne, ha jó lenne, végre a szín is tetszik, nem fekete, amit muszájból kell rendelni, mert az van akcióban 🙂

Run&Ride

(#81899) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van olyan ajánlott bolt vagy ajánlott módszer a megfelelő futó cipő kiválasztására?

Elég maci járásom van, kifele terhelek, túlsúlyos is vagyok, aszfalton futok.... szélesebb a lábfejem.

Valamelyik oldal a Nike Pegasus 40- et hozza, de azért lehet a szakember jobban vágja, mint egy weboldal.

Illetve a spurinál van ez a kamerás diagnosztikás dolog, ezt érdemes megcsinálni? csinálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#81900) HKorn válasza V.Stryker (#81899) üzenetére


HKorn
addikt

Diagnosztika a legjobb ilyesmire. Kamerázzák futópadon a mozgásod, lábállásod.

Széles lábfejjel a Pegasusokat felejtsd el, azoknál szűkebb cipő kevés van. Talán a Wide verzió jó lehet Ilyen van több márkánál is.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.