Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81751) stefyY válasza sherlock82 (#81749) üzenetére


stefyY
őstag

3000 méter alá nem adni! Nem a Vénusz napos oldalán vagyunk. ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81752) #76500480


#76500480
törölt tag

Nem enyhül az idő. Meteorológia kudarcot vallott. Legalabbis nyugaton, porosan száraz az idő, ígért szerdai-csütörtöki eső :( . Vasárnap hajnali 5kor 22fok, hétfőn 26, ma 22. Délután a magasabb Celsiusok, 60fokban tűző nap ellenére nem érződik ennyire húgymelegnek a levegő, talán a páratartalom. :U El raktam a lobogós rövid nadrágokat, tapadós fekete keveset mutat, főleg nálunk ciki le izzadni, de nem tudok mit csinálni mikor már a zokni nedvesedik át. 3L folyadék után reggel 10ig csak hidratált a testem.

[ Szerkesztve ]

(#81753) sherlock82 válasza stefyY (#81751) üzenetére


sherlock82
senior tag

Tavaly céges futáson 2950 m jött össze,
Most pár hetet kihagytam szóval 2500 m szerintem meglesz. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#81754) stefyY válasza sherlock82 (#81753) üzenetére


stefyY
őstag

Neeeeem. Mondom a trükköt. Este 6 körül belapátolsz rakott krumpliból, 9-10 közt ledőlsz, legkésőbb 5:30-kor ébresztő, egy pohár víz, rá pre-workoutnak egy tripla presszó, az órán belövöd, hogy 4:00 alatt nyivákoljon, mint egy hisztis p*csa, aztán uccu. Meglátod, hogy milyen könnyen megy. ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81755) xy.zsolt válasza stefyY (#81754) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:Cilyen egyszerű :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81756) tisn válasza stefyY (#81754) üzenetére


tisn
addikt

jo, de ehhhez ugye az kell, hogy a wc is 3000-nel legyen, kulonben megszivod a kavezast :D

(#81757) stefyY válasza tisn (#81756) üzenetére


stefyY
őstag

Jogos. :K

Célszerű pályán futni; pont a 200 méterhez le kell tenni egy toi toit. Probléma megoldva. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81758) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Sziasztok,

ez az első házon kívüli séta a baleset óta, 33 nap kihagyás után :)
Szerintetek ha elkezdem napi 20% emelni a távot, az nem túl nagy terhelés?

Köszi, Andris

(#81759) tomcica válasza stefyY (#81754) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi :K :R (annyit meg hozzatennek,hogy amikor 3km megvan 4:00-ba,akkor kesz is a bemelegites es mehet egy rendes nyelgazas Cooper ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81760) stefyY válasza tomcica (#81759) üzenetére


stefyY
őstag

...persze, miután teleengedte a toitoit, s végre versenysúlyba került. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81761) tomcica válasza stefyY (#81760) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na igen,a versenysuly az fontos :P

@dom1n0 - szerintem emelheted :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81762) itouchfan válasza dom1n0 (#81758) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem ilyenkor amíg nem fájdalmas vagy nem érzed rosszabbul utána, addig mehet, akár nagyobb mértékben is. De én az elején a többször keveset se vetném el, pl 3*1 km reggel délben este. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#81763) norby_42 válasza dom1n0 (#81758) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó, és egyre jobb lesz!
(Napi 20% az két hét után 12,8 km!)

Eat pasta, run fasta

(#81764) stefyY


stefyY
őstag

...Peterhappy; mit tettél velem? HRV-m és training readiness-em a béka feneke alatt, pihenőnapot javasol a drága Garminka. :O :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81765) Peterhappy válasza stefyY (#81764) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tom milyen büszke lenne most rám ;]
Én épp azon gondolkodom, ki kéne menni egy laza kocogásra :P

(#81766) tomcica válasza stefyY (#81764) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kitalaltam amugy,ugy kell ezt megoldani hogy ket ember viseli ugyanazt a Garmint,egyik edz benne,a masik felveszi a nap tobbi reszere ;] az ora se nyafog,szep lesz a regeneracio,meg a terheles is :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81767) Peterhappy válasza tomcica (#81766) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez csak akkor működik, ha a másik fél nagyon inaktív. Nem, szerintem a megoldás a két óra. Egy edzésre, egy a nap többi részére.
Mint középsuliban az ellenőrzők anno. Egy a suliba, egy otthonra, a szülőknek. :)

(#81768) norby_42 válasza Peterhappy (#81767) üzenetére


norby_42
aktív tag

Átrakni a macskára?

Eat pasta, run fasta

(#81769) stefyY


stefyY
őstag

...na a két trükkbetyár. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81770) sherlock82 válasza Peterhappy (#81765) üzenetére


sherlock82
senior tag

Küldetés teljesítve. Némi bemelegítés után 2800 m jött össze.
Reggeli szemerkélő eső elállt, de az utolsó kettő körre már természetesen nem bírta ki h ne eredjen meg újra az eső.

Bevallom rosszabbra számítottam, nem olyan nagy a baj mint gondoltam. :D

Akinek van hozzá kedve , tegyen egy próbát miképpen is áll cooper teszt ügyileg. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#81771) Peterhappy válasza norby_42 (#81768) üzenetére


Peterhappy
őstag

:)
Melyikre? Tomra? Akkor három karóra is kevés lesz. Cserélgetheted rajta naponta 3-4x az 5/100 body batterys órákat.

(#81772) tomcica válasza Peterhappy (#81767) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ott a pont,vaaagy a masik az epp aktualis serult forumtag :DDD (jol van ez aljas volt,mondjuk attol meg poen ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81773) tomcica válasza sherlock82 (#81770) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R korrekt az

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81774) stefyY válasza sherlock82 (#81770) üzenetére


stefyY
őstag

...mondtam, hogy a dupla presszó kevés lesz. ;] :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81775) Peterhappy válasza sherlock82 (#81770) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R Az nagyon jó eredmény! :R

Én nem mentem ki végül, féltem a lábam. Másfél hónap elteltével végre tudtam normálisan tempóedzeni, most azért fájdogàl, úgyhogy ma kímélő üzemmód.

20x200m volt terítéken tegnap, ehhez csatlakozott Stefy, és amúgy sokkal ügyesebb bolt, mint ahogy előadja magát :D csak nincs ilyesfajta edzéshez szokva, és még a lábában a hétvégi Deseda.

[ Szerkesztve ]

(#81776) stefyY válasza Peterhappy (#81775) üzenetére


stefyY
őstag

...fele résztávnál a hátad nézegettem. A hétvégére nem fogok semmit, kipihenten mentem oda, de ennyire jó(k) vagy(tok)... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81777) Never79 válasza tomcica (#81766) üzenetére


Never79
tag

Vagy baxni garminra és nyomni amíg lehet ;]

(#81778) sherlock82 válasza tomcica (#81773) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm szépen. :)

Stefy.
fél liter víz, egy presszó kávé, 2 dl őszilé.

Peterhappy
Köszönöm, jobbulást neked is !

Rekortán vagy salakon futtok ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#81779) Peterhappy válasza stefyY (#81776) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ugyan már, 56kilit nem fogsz három nap alatt kipihenni :N
Az első néhány résztáv/interval edzésen pontosan ugyanígy voltam én is. Azt se tudtam, hol vagyok, soha nem futottam korábban ilyeneket, talán csak 1-2 alkalommal, Garmin Coachra, de jóval kisebb mennyiségeket.

Relax ;)

@Sherlock: rekortánon. Pár éve csinálták, nagyon jó minőségű, gyors pálya. Minden PB-m innen származik, és sokan vannak ezzel még így a környezetemben :)

[ Szerkesztve ]

(#81780) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Koszonom mindenkinek.
Egyszerre azert sok volt picit ez, faj kb minden izmom egyebem aminek koze van a csipohoz :D
Ma jon a gyogytornasz is, kivancsi vagyok mit mond, tuti lebasz :D

(#81781) stefyY válasza sherlock82 (#81778) üzenetére


stefyY
őstag

Barackávé? Igazi phosaturmix. :R ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81782) sherlock82 válasza Peterhappy (#81779) üzenetére


sherlock82
senior tag

Értem , amíg volt lehetőségem azon futni nagyon szerettem én is.
2012 ben voltam újpesten egy versenyen, ott ilyen régebbi rekortán volt akkor picit elhsználva, de még az is jobb volt mint az aszfalt.
De a salakkal sincs annyira nagy baj, csak nálunk rengeteg nyomnövény van rajta már.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#81783) Peterhappy válasza sherlock82 (#81782) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azzaz. Vidéken voltunk pár napot, két hete, a helyi salak futókör olyan állapotban volt, hogy ránézésre a hét vezér is azon edzhetett anno.

(#81784) tisn válasza tomcica (#81759) üzenetére


tisn
addikt

azt szamolgattam, hogy cooperen mennyivel kell futnom, hogy a 2km meglegyen. aztan rajottem, hogy 6:00-val. asszem a kettes szintet (talan ennyi volt kozepsuliban) azt nem tudom mar megfutni.

(#81785) tisn válasza dom1n0 (#81758) üzenetére


tisn
addikt

amit a doki/gyogytornasz javasol. tom mar kuldene 3:30-as fm-re :)

(#81786) ígyvanferi válasza Peterhappy (#81775) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Komoly mennyiség az a 20x200, még aki hozzá van szokva, annak is. :R
Milyen tempón toltátok?

(#81787) tisn válasza stefyY (#81764) üzenetére


tisn
addikt

nekem 3 hete pihit javasol, mar kezd idegesiteni. kimegyek futni, o szerinte meg pihenjek?!
tegnap nem futottam, kondi + seta volt, tok laza nap, erre ma reggel: piheno javasolt... neniked....

(#81788) tomcica válasza tisn (#81785) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyogytornasszal egyutt ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81789) tisn válasza tomcica (#81788) üzenetére


tisn
addikt

hat, akihez a gyereket vittem kisjanyhoz, azzal en is futnek barmennyit is :DDD

(#81790) Peterhappy válasza ígyvanferi (#81786) üzenetére


Peterhappy
őstag

Max 45mp-re lőttük be, de azért általában 40mp körül voltunk. 2db 200m között 45mp pihi, kocogás sem volt.
"Hátunknéző Stefy" 39:00 átlaggal hozta le a 20x200-at, én pontosan nem tudom, mennyivel, de rosszabb átlaggal. Épp a végére gyorsultam fel.

Szerk: Ja és a hátnézésről annyit, a 20-ból kb. az utolsó ötben futottam csak Stefy előtt, mikorra Ő kezdett elfáradni, én meg belejönni.
A két, végig elől futó srác közül pedig az egyiknek 18:23as 5k-ja van, a másiknak kis híján 39:00 alatti 10k-ja.

[ Szerkesztve ]

(#81791) stefyY válasza Peterhappy (#81790) üzenetére


stefyY
őstag

Nem kezdtem el fáradni (de), sőt, az utolsó 10×200 38,2-re jött ki átlagban...tehát te is hasonlóan futottad a fájós lábaddal. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81792) norby_42 válasza tisn (#81789) üzenetére


norby_42
aktív tag

Asszony megtudja, meglesz a 3500-as Cooper ;]

Eat pasta, run fasta

(#81793) Peterhappy válasza stefyY (#81791) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó, visszavonom, tényleg jobb lett az átlagom, mindig elfelejtem, hogy külsőbb (kettes-hármas) pályán futok zömében, ott pár méter grátisz jár hozzá. Szóval gyakran pl. a 40mp ~210 méterre értendő.

Leszűrtem most (ilyet se csináltam még), ha már az órám nem tud ilyet, de szerencsére Connectből ki lehet nyerni :)

36:12 az átlag.
36:18 az első 10x200m, majd 36:06 a második csomag.

[ Szerkesztve ]

(#81794) stefyY válasza Peterhappy (#81793) üzenetére


stefyY
őstag

Ezzel most elérted, hogy kiderült, hogy az összes ide berakott futásom kamu, nem tudok még 3 kilométert sem lekocogni. :O :))

Mondtam neked, amikor bemelegítettünk, hogy olyan nagyon különbség nincs köztünk, erre tessék... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81795) tisn válasza norby_42 (#81792) üzenetére


tisn
addikt

torott labbal, szaporitoszervek nelkul nem lesz az egy meter sem ;]

(#81796) tomcica válasza tisn (#81789) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81797) Peterhappy válasza stefyY (#81794) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D :B

(#81798) tomcica válasza Peterhappy (#81790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az 3:20-as iram (marmint a 40-es 200m) szoval par mp-vel gyorsabb 37-38-39 az 3:02-3:15-os sebesseg :K kemeny munka,szinte nektek ez mar kozeptavos mennyisegi munka.
Lehet kesobb csavarni rajta pl 15x 200m DE 3x5x200-as bontasba,es mindegyik szettnel gyrsulo erg 40-39-38-37-36mp...ez kevesebb ossz munka,de intenzivebb...
majd megy ez at 2x5x200m 38-37-36-35-34...majd kovetkezo alkalom 4x200m full 800-as sebesseg...ebbol 2x 400m jn full 800-as sebesseg,majd a kovetkezo heteken fuzes 500+300m...600+200m es full 800m verseny...igy nez ki amit csinaltok abbol ami lesz.
MInden 800m-tol hosszabb tavra ez a 40-es 200m ennyi darabszammal (20!) tobbet art,mint hasznal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81799) zzola


zzola
félisten

NB More v4 , 7 km futás után , gumis pályán…
Csak a bal lábon, jobb nem ilyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#81800) tomcica válasza zzola (#81799) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Emelni kell a terdet,plane ha ilyen holdjaros talpa van...kulonben "lecsoszogod" simara a talpat :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.