Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#82400) üzenetére


xy.zsolt
őstag

először én is csak keresztedzésnek szántam 2.5éve.....aztán 1éve max a boltig tekerek.
Nem hiányzik a defekt, az itteni pofaszélben tekerés, a kretén autósok, hogy hangulatuktól függően akarnak kinyírni.....és sokaknál elgurult a gyógyszer mostanság.
Esőben nem szeretek futni, de sokkal jobb mint tekerni, stb
Sorolhatnám még, de gondolom így is átment a lényeg. ;)
Bringázni max teljesítményhajszolás nélkül fogok talán....kb a futás keresztedzéseként
Ugyanitt megkímélt, alig használt Garmin 520 Plus eladó :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82402) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#82401) üzenetére

Igen értem, van benne igazság de nekem a bringa a nagy szerelem. Meg jelenlegi alkatommal jobban is megy illetve már legalább 1,5M-át rálocsoltam, asszony szerintem kicsit érdekesen nézne rám ha meg akarnék válni a bringás cuccaimtól. :D
Sajnos a futás közel se megy úgy mint 20 évesen, akkor még szélső középpályás voltam fociban és gyorsan is tudtam futni meg sokat is. Most csak próbálnék néha ilyen 4-10km között futni. Illetve még erőltetnem sem szabad mert épp egy részleges térdszalag szakadásból gyógyulok.

Més que un club!

(#82403) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#82402) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Értelek....és a lényeg, hogy mozogsz! Aztán ahogy írtam csak óvatosan....ne mostanában akard körbefutni a tavat 5:00 tempón

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82404) ballazol


ballazol
senior tag

a fák között mennyivel jobb volt megint a levegő, mint az aszfalton, ahhh...

:N

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#82405) tomcica


tomcica
Topikgazda

Felenk a tegnapi penzum 2 x 10x 200m/200m,az utolso eros edzes volt a csapat egy reszenek,en nyulaztam nekik.
Jovo szombaton 4km es 10km a versenytav akik mennek.Itt a szomszed varosban,helyi jellegu.
Lanyok megcsinaltak a 10x200/200metert 43-as atlag lett a gyors fele (ez nekik mar vo2max es attol erosebb munka,utolso loket a rendszernek,10nap van h kipihenjek) a lassu fele extra laza. Delutan 15:00-kor 32fok,hat porgott a pulzus.
A fiuk mentek meg egy kort,10perc fokozo tempocska 5:00-4:20 kis frissites,wc es ment a masodik 10x200/200m itt picit megcsavartuk 40-es atlagra kijott (az ugye 3:20-as ritmus) egyet kertek maxra a 16.-ik lett kiporgetve nekem 29vege ment,ezzel elegedett is vagyok. Regi Rebel volt rajtam,porgott rendesen,de a bal mar teljesen kiszakadt a nagylabujjnal belul.Mar csak laza napokra fogom felvenni.
Penteken laza hosszut mennek,vasarnap laza 10km...jovo heten meg mar TAPER het van,hetfon meg lesz egy 500-1000-500m (ha meleg van akkor 3-4perc pihenovel,ha nincs meleg akkor 2-3perc) versenyempon v. hajszallal gyorsabbra. Lanyoknak 400-800-400m ugyanugy tervezett versenytempon v. picit gyorsabb.
Kedd full piheno,szerda 5x200m/200m eros tempo es utana mar mindenki csinal amit akar. Lesz aki atmozgat,van akinek a full futasmentes rapihenes jon be.
Egyik fiu idore tervezi 45perc alatti 10km legyen,a csajok inkabb helyezesre taktikaznak.
Beci pedig 34:XX tempozik,ha lesz ellenfel akkor gondolom van meg egy perc amit tud tekerni rajta :K
Csapat helyzetjelentes OFF

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82406) xy.zsolt válasza tomcica (#82405) üzenetére


xy.zsolt
őstag

és te nem rajtolsz?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82407) LanyUs válasza xy.zsolt (#82406) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez egy jól irányzott kérdés :R Miért nem nyulaz Bécinek vagy kergeti jól meg? Ismerik egymást ezer éve, együtt edzenek. Náluk az adott napi forma is kijönne.

A húzódásom futás közbeni enyhe, tompa fájdalommá javult, de a térd emelésekor érződik a hátsó comb külső részén. Levegőben, nyújtott lábbal történő mozdulatnál következett be a repülő fázisban. Google szerint tipikus sérülés. 3-5 nap után óvatosan újra terhelhető.
Bringázás közben viszont semmit nem érzek belőle, olyan mintha az az izom nem is lenne használatban. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#82408) HKorn


HKorn
addikt

Látványos szemléltetése a tempókülönbségnek 100-on. [link]

Első helyezett 1:51-es tempóval nyert, míg a röhej tárgyát képező szomáliai versenyző 3:31-es tempót "kocogott".

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#82409) tomcica válasza xy.zsolt (#82406) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem,csak felugyelem oket :K Nehogy nekem elbeszelgessek a rendes bemelegitest stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82410) parandroid válasza HKorn (#82408) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, az kb megyei diákolimpia U12 kvalifikációs szint a lányoknál. Nézd már meg, milyen szétesett mozgással halad, kb örüljünk, hogy nem esett el a felénél. Konkrétan párom gyorsabb tud lenni ennél 100-on, pedig sosem edzett sprintet. Mondjuk szerintem ez a szerencsétlen sem.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82411) norby_42 válasza parandroid (#82410) üzenetére


norby_42
aktív tag

De vajon mire gondolt(ak) amikor odaállt?

Eat pasta, run fasta

(#82412) parandroid válasza norby_42 (#82411) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semmire. Mezei nepotizmus. A nagybácsi megígérte az unkoahuginak, hogy intéz neki egy helyet a világbajnokságon (vagy mi volt ez). Szerencsére annyi pénzük nem volt, hogy a többi indulót is megvegyék, mint a szaudiak, meg a többi homoki olajbogár szokta. Valamelyik szaudi, vagy dubaji, vagy milyen herceg (asszem ketten, testvérek) indult pár éve itt frankfurtban az ironman-en, semmi komolyat nem tudott, de győzték kerülgetni a pályán őket a truppjukkal együtt, mert persze testőrök tömegével kellett közlekedniük. Szarházi, nagypofájú népek, a világ összes pénzével a boeing csomagtartójában, amivel ide röpködnek. Ők a legnagyobb érv, hogy omoljon végre össze az olaj-alapú gazdaság, és takarodjanak vissza tevét hajtani a sivatagba a százezer milliárdokból felhúzott felhőkarcolóik romjai közé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82413) xy.zsolt válasza norby_42 (#82411) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkora Szomáliában a korrupció, hogy még ezt is be merték vállalni. Mégis csak az elnök rokona, na.... hadd lásson már világot közpénzből :D Mondjuk egy húzódást a startnál eljátszhatott volna :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82414) stefyY válasza HKorn (#82408) üzenetére


stefyY
őstag

Ezen tényleg jót nevettem...de belegondoltam, hogy a 200-as résztávokon sem futok ilyen gyenge tempóval.

Igazából nem vicces, hanem egyszerűen szánalmas. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82415) xy.zsolt válasza stefyY (#82414) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért ez az IAAF korruptságára is rávilágít.....kizárt, hogy ez a bojlertestű csaj bármilyen szintidőt teljesítve állhatott rajthoz

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82416) parandroid válasza xy.zsolt (#82413) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy van az a testképzavar, amikor valaki tényleg elhiszi magáról, hogy milyen ügyes, meg tehetséges, meg szép, és hogy ő is meg tudja csinálni, amit bárki más, akár világbajnok szinten. És ez nyilván együtt jár egy teljesen leépült fizikai állapottal, mert ha kicsit is foglalkozott volna sporttal korábban, az rendbe tette volna a fejében a dolgokat.

Lásd még: a teljes magyar futballszurkolói társadalom. Mert focizni mindenki tud.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82417) stefyY válasza xy.zsolt (#82415) üzenetére


stefyY
őstag

Ebbe nem gondoltam bele; méginkább szánalmas.

Bojlertestű. ;] :DDD

Mind azok vagyunk, csak az a kérdés, hogy mekkora az a bojler. Mondjuk nála egy 160 literes bejátszik.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82418) tomcica válasza parandroid (#82416) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyanitom ez a trend,a nagy langyos-meleg-travi osszeborulassal is...ugy vagy jo ahogy vagy,ne csinalj semmit es a tobbiek mindezt igy fogadjak el SOOOOT tapsoljonak is :K
Na csakmostszolok,hogy nalam az oltozobol a szemetet se viheti ki egy ilyen "kemenytoku csaj" :N :DDD itt meg van gerinc,itt meg vannak elvarasok.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82419) Hi!King válasza parandroid (#82412) üzenetére


Hi!King
őstag

Inkább az a kérdés, hogy az illető mire gondolt, én semmi hasznát nem látnám ha beszerveznének egy világversenyre 100 méteres sprinten, aztán ott kullognék nagyon lemaradva. *nkább az a durva, hogy nem is érzi hogy ez ciki.

(Eddie a sas tök más kategória, mert nekik eleve nem voltak síugróik, talált egy országán belül niche sportszámot, és megtette azt ami az induláshoz szükséges, ráadásul ott a belépő szint hogy tudjon ugrani arról a sáncról, nem összetörve magát.

Amúgy gyerekkoromban volt otthon egy könyvünk amiben egy-egy országról voltak leírások, és ott volt a születéskor várható élettartam. Magasan Szomáliában volt a legalacsonyabb 33 évvel. Azóta olvasgattam az országról, gyakorlatilag béke sosem volt, hadurak, kiskirályok állandó háborúja van, a hivatalos kormány ma is csak kis részét ellenőrzi az országna, nagyrészt amúgy is sivatagos, nagyon csóró az egész. Meg mivel nem volt kormány, amelyik tiltakozzon, oda kezdték lebaszni az arra járó hajók a szemetüket, így idővel a halászat elehetetlenült, így helyette elkezdtek kalózkodni, a szomáli kalózok azóta is rettegettek arrafelé.

Na ez az az ország, aminél nagyon nem csodálkozok a korrupción, és akkor enyhén fogalmaztam, ami nálunk van az ahhoz képest kispálya, ráadásul ott a sokkal kevesebbnek lopják el a nagy részét...

(#82420) tomcica válasza stefyY (#82417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en a kis hordozhato piknik bojler vagyok ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82421) tomcica válasza Hi!King (#82419) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]
egy masik pelda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82422) parandroid válasza tomcica (#82418) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az a gond a body-shaminggel, hogy eredetileg ugye azt jelentett, amikor valakit azért baszogattak, mert vörös a haja, vagy alacsony, vagy elállnak a fülei, vagy mittudomén. Ha én valakit lenézek, mert dagadt, akkor az nem body-shaming, hanem fat-shaming, és nem arról szól, hogy a testét kritizálom, hanem az életvitelét. Amihez amúgy semmi közöm, szóval fel sem kellene vennie, de ha zavarja az, hogy szerintem dagadt, az abból indul ki, hogy neki is komplexusa van a súlya miatt (az 'akinek nem inge, nem veszi magára'-elv alapján). Amúgy sosem szólnék be valakinek, hogy dagadt, ha látom, hogy változtatna rajta, és ezen dolgozik, amikor viszot jön az 'így érzem jól magam', meg 'így vagyok szép', meg 'teljesen egészséges a testem' szöveg (bónusz: 'én nem tudok lefogyni, mert nehezek a csontjaim'), olyankor elő szokott belőlem törni a rosszmájúság.

Szerk.: Oh, Erik, az angolna! De itt is az a helyzet, mint Eddie, a sas (vagy a jamaikai bobcsapat) esetében, hogy a semmiből elkezdtek valamit felépíteni (még ha értelmetlenül is), edzettek, dolgoztak, aztán a válogató kvóta alapján bekerülttek. Erik esetében pl az volt a gond, hogy az országban nem volt 50m-es medence, így 25-ösben edzett, ami egy kicsit más pálya, szóval a medence felére teljesen kiúszta magát szerencsétlen a teljes erőbedobástól, és ezért fulladt kis híján bele az olimpiai medencébe.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82423) norby_42


norby_42
aktív tag

És hogy mennyire számít a kontexus: ő 32,81-et futott, igaz gáton, mégis hős

Eat pasta, run fasta

(#82424) parandroid válasza norby_42 (#82423) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lett volna humorérzéke, utána meghívta volna a mezőny többi részét egy baráti súlylökésre. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82425) HKorn


HKorn
addikt

Persze szánalmas, de ha belegondoltok egy full átlagember, talán még amatőr sportolónak sem mondható ember fel tudott gyorsítani 3:30-ra, az azért nem is annyira rossz. Nyilván ezzel nem kellene ott lennie a versenyen az igazi sprinterek között, de 3:00-nál gyorsabbra én se tudnék felgyorsítani, egyszerűen fizikailag képtelen vagyok ennél gyorsabban mozogni.

Run&Ride

(#82426) parandroid válasza HKorn (#82425) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az 'átlagember' az 1500m-es coopert sem tudja, de ez nem azt jelenti, hogy ez a cél, hanem hogy az 'átlagember' egy lecsoffadt fos, és ettől még 1500m 12 perc alatt a 'kurva szar, de még talán menthető' szint, és nem olimpiai kvalifikáció.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82427) tomcica válasza HKorn (#82425) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hagyjuk az atlagembereket,nekik az a dolguk hogy odauljenek a "TV" ele a sorrel es nezzek azt aki eveket fegyelmezetten edzve rendesen csinalja is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82428) LanyUs válasza tomcica (#82427) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ohhh ha nem lenne felépülőben a combom hétvégén megmutattam volna mit tudnak az átlagos apák fm-en :K Ez helyett ma reggel " "TV" ele a sorrel " volt a menü :K Amúgy nem, de az óvatos mözgás után 2 lekváros kenyér lecsusszant. Ezt kívántam, punktum :D

(#82429) stefyY válasza tomcica (#82420) üzenetére


stefyY
őstag

...milyen jó kis kalandregény lehetne a "Tom Boyler kalandjai". Betenném kötelező olvasmánynak. :) ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82430) tomcica válasza LanyUs (#82428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

remelem valami "fenszi" keto-dietas-cukorbeteges verzio -50% cukorral (aka mar ranezve is tobbet eget el,mint amennyivel indultal) :DD :DDD :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82431) tomcica válasza stefyY (#82429) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd ez lesz a nemzetkozi nevem ;] habaaar amilyen trendek vannak epp a tomcica jobban megfelel a szivarvany mozgalomnak :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82432) Alg válasza Hi!King (#82419) üzenetére


Alg
veterán

Egész Afrika ott let elcseszve mikor a gyarmatósító európaiak a meglévő törzsi területeket lesz@rva ott húztak országhatárokat ahol kedvük tartotta, aztán ott hagyták őket nagylelkűen hogy "alakítsanak saját kormányt" - értsd, van ott néhány, egymással folyamatosan harcoló törzs összezárva, hogy egyezznek meg egy közös vezetésben, egy olyan helyen ahol amúgyis folyamatos küzdés megy a kevés erőforrásért. Good luck!

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#82433) stefyY válasza tomcica (#82431) üzenetére


stefyY
őstag

Rainbowyler? :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82434) Hi!King válasza parandroid (#82422) üzenetére


Hi!King
őstag

A fat-shaming sem oké, pont azért mert semmi közöm hozzá.Bunkó dolog pl. egy kollégát, kolléganőt, ismerőst, barátot, rokont kövérnek nevezni, kivéve ha olyan a viszony, hogy az ilyesmivel oda-vissza szivatjuk egymást.

Ellenben teljesen más amikor valaki kimondottan hirdeti az egészségtelen életmódot pl. politikusként, celebként, meg azt gondolom akkor is jogom van véleményt mondani, ha az illető csak simán hétköznapi emberként kérkedik azzal, hogy milyen jó kövérnek lenni, vagy mondjuk slim-shamingezik (Magyarországon gyakoribb), esetleg előadja hogy a rendes kaja az az, amit ő eszik, miközben nagyon kövér.

Szerintem is tök más helyzet nem csak Eddie, hanem Erik az angolna, legalábbis amennyit hallottam róla az alapján. A világversenyeken teljesen normális rendszer ha a résztvevő országok szabad kvótákat kapnak, mert enélkül lennének sportágak ahol kizárólag egy-két nagyon erős ország indítana versenyzőket. Ha egy országnak nincsen az adott sportágban sportélete, és mégis elküldenek valakit aki közülük mégiscsak a legjobb, vagy az állam nem támogat senkit, de valaki jelentkezik, hogy önköltségre menne, akkor az szerintem teljesen oké. Nagyon más az, amikor ilyen módon csókost neveznek, feltehetőleg eleve állami költségre.

(#82435) #76500480


#76500480
törölt tag

Hogy tudta magát kvalifikálni az rejtély, mikor a vízilabda csapatunk úgy indulhat olimpián, ha döntőbe jut VBn.(Amit megnyert :C ). Vannak mocskos dolgok sportban pl. hazai jégkori amit ukránnal/ruszkival töltenek fel, magyarokat meg elűzik.

Bodyshaming oda-vissza működik, sőt ha vékony vagy: “Milyen szarul néz ki” “Szerintem rákos lehet” de elég a politikai megnyilvánulásokat elolvasni amit a nagy közönség befogad. Index interjú Ferenczi Orsolyával(űrkutatás, miniszteri biztos) - “Karácsony Gergely legnagyobb eredménye viszont az, amit elmondhat magáról városvezetőként, hogy magas és vékony”.
[kép] Én is lassan futottam ma, legalább nem több millió szempár előtt, korán hajnali 5kor:DDD

[ Szerkesztve ]

(#82436) inf3rno válasza HKorn (#82425) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem olyan 2:30 min/km vagy 25kph megy, de csak rövid távon, max 200m jelenleg. Szerintem ennyi mindenkiben van, nem annyira nehéz elérni, tartani annál nehezebb.

Voltam Gyulai Memorialon, nagyon durva időket futottak. A gátfutás volt izgalmas, mert szinte olyan lett az idejük, mintha ott se lenne a gát. Talán +10%, amit vesztettek miatta. Érdekes, hogy nem látszott annyira a sebesség egyiknél sem, ránézésre simán alábecsültem a tempójukat, pace-ben olyan 1 percet is volt, hogy tévedtem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#82437) Hi!King válasza #76500480 (#82435) üzenetére


Hi!King
őstag

Csapatsportban mindig van egy szigorú kvalifikáció az olimpiára (ahogy a sportági világversenyekre is), mivel egy korlátozott létszámú torna. Egyéni sportágakban nem tudom mennyire korlátozták, de olimpián voltak szabad kvótái az országoknak, ami végső soron szükséges is, hogy minél több ország vegyen részt a versenyeken, talán már szigorították a legtöbb sportágban, hogy mindig legyen egy minimum szint, de ezen a versenyen lehet hogy volt ilyen szabad kvóta.

@inf3rno
Bennem nincs, talán 35 másodperc a 200-an a legjobb amit mértem, 100 méteren 17 másodperc körül, de 15 másodperc elérhetetlennek tűnik számomra ami a 2:30 perc/km. Szerintem sokkal nehezebb fejlődni benne mint hosszútávfutásban, mert célzottabb edzést kíván, illetve erősen tehetség függő is. Valószínűleg sok teljesen edzeten ember lehagy engem 100 méteren.

(#82438) inf3rno válasza Hi!King (#82434) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem meg ha releváns valami miatt, akkor lehet cseszegetni, ha nem releváns, pl. nem a személyi edződ vagy nem randizol vele, vagy nem a melletted lévő helyet foglalta a repülőn, akkor tök mindegy. Engem nem érdekel, ha kérkedik vele, mindenki úgy él, ahogy akar, ha valakinek bejön ez az életmód, akkor tegye meg hirdesse, sőt kimondottan van helye pl. steak reklámokban, meg a szex iparban is van rá igény bizonyos körökben. A fat shaming normál esetben azt kéne, hogy jelentse, hogyha releváns, akkor lehet cseszegetni, egyébként ha nem releváns, akkor meg ne cseszegessük, csak ezt is sajnos túltolták arra, hogy sose cseszegessük a dagadtakat, mert az nem PC. A cseszegetéssel kapcsolatban is megvannak a határok, csak a szükséges mértékben pl. nem vesszük fel a munkahelyre, vagy lelépünk a randiról, vagy ha kérdi, akkor mondjuk neki, hogy dagadt, stb. Nem kell emiatt eltorzítani a valóságot, de nem jó az sem, ha átfordul bántalmazásba. Az a baj, hogy pl. állásinterjún ha ilyennel utasítják el, akkor perelhetnek. Tulképp mindenért perelni szoktak, azért nem szokták elküldeni az indoklást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#82439) inf3rno válasza Hi!King (#82437) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sok dombnak sprint kell, aztán egy idő után rááll a lábad, meg mindent bele kell adni, tényleg mindent, mintha az életedért futnál.

Buliban hasznos! =]

(#82440) LanyUs válasza tomcica (#82430) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lekvároknál a -50% tartalmú diabetikus cucc az ipari hulladék! ( Itt pontosítok, hogy a nálunk kapható! ) Azt szoktam figyelni, hogy prémium legyen és a lehető legkevesebb cukorral. Pl. az ömlesztett szemét átlagban 50-62g cukrot tartalmaz. A prémium több gyümölcstartalommal 28-38g között. Pacific gyárt olyan prémium baracklekvárt is, amit a házi mellé tettem és nem tudták a csajok megmondani melyik- melyik. Igaz 100g belőle 1000 Ft, nem elírás 1kg 10e... ilyen árak vannak :Y A futás mellett belefér, ezért mondom mindig a baráti körnek, olyan étrend legyen, amit hosszútávon tartani tudnak. Ne 2 hónapra álljanak át fehérjeporra. Ja és mozogjanak mellé, különben soványak lesznek nulla erőnléttel.
Pár éve átjöttek a csákánnyal kettő ütés után elfáradtak, mondtam nekik menjetek vigyázni a gyerekre és beszélgessetek a feleségemmel. Itt sokra nem megyek veletek :)
Ha meg Nutella, akkor Protein Cream magas fehérje tartalommal [link]

[ Szerkesztve ]

(#82441) inf3rno válasza LanyUs (#82440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A csákányozás az jó mérce erőnlétre. :K

Buliban hasznos! =]

(#82442) Studi válasza #76500480 (#82435) üzenetére


Studi
addikt

Ha van is szintidő, annak teljesítését a szomáliai szövetségnek kell leigazolnia, és innentől ugyanott vagyunk. Knézy is bemondja, hogy Eriket, az angolnát milyen idővel nevezték. Hát élesben nem jött az a teljesítmény, biztos a drukk miatt. :DDD

Nem védenék egyetlen miniszteri biztost sem, de arra is emlékezzünk, hogy magasság ügyben KariGeri szúrt először, ez már csak egy volt a kontrák közül. ;)

(#82443) xy.zsolt válasza LanyUs (#82440) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Erre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82444) LanyUs válasza xy.zsolt (#82443) üzenetére


LanyUs
senior tag

A 42g cukortartalmú ízemlékek nevű barackra pl. a vékony üvegesre. Ezt a nagyot még nem vettem. De szokott lenni 3x g tartalmú is, de azt nem tudom melyik, mert általában rohanok a boltban is. Ezért megnézem a cukortartalmat, gyártót és szavidőt. Utána kapom is le a polcról.
De most nézem nekik van diabetikus is. Kipróbálom majd az Aldi-Lidl diabet. hulladékok helyett.

[ Szerkesztve ]

(#82445) Hi!King válasza inf3rno (#82438) üzenetére


Hi!King
őstag

De ha valaki kinyilvánítja a véleményét a nyilvánosság előtt, hogy a milyen csudajó egészségtelen kajákat enni és elhízni, bezzeg a sok gebe milyen egészségtelenül él, akkor azzal szerintem teljesen korrekt dolog vitatkozni, még ha az életemben nem is releváns. Társadalmi szinten meg számít hogy milyen témáról milyen hangok vannak.

Szóval szerintem 3 külön kategória, hogy személyes érintettség miatt teszem szóvá, véleménnyel vitatkozok vagy pedig kéretlenül beszólok valakinek. Utóbbi bunkóság, és ez a fat shaming negatív értelemben.

Randi esetében egyébként teljes mértékben releváns, hiszen hazugság lenne azt mondani, hogy nem számít a külső, baszogatni viszont felesleges az illető, nem vele kell randizni ha nem tetszik, munkahelyen pedig akkor számít, ha olyan a munkakör, ahol a külső fontos, mert ilyen is van, és nem a prostitúcióra gondolok.

Sprintelek én dombnak viszonylag rendszeresen, és így jön össze nagyon jó esetben 17 másodperc 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#82446) Hi!King válasza Studi (#82442) üzenetére


Hi!King
őstag

Vannak olyan sportágak és versenyek, ahol ezt úgy oldják meg, hogy meghatározzák azon versenyek körét, ahol teljesíteni kell a szintidőt, és ezek közé nem tartoznak a nemzeti bajnokságok.

(#82447) itouchfan válasza tomcica (#82405) üzenetére


itouchfan
senior tag

Amúgy nekem, mint régi csapatsportolónak ez a közösségben történő edzés, csapatszellem nagyon hiányzik a futásból (bringázásból) is, jó egyedül is meg amúgy néha a legjobb kikapcsolódás, terápia, stb, de az teljesen más amikor csapatban rója az ember a köröket.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#82448) #76500480 válasza LanyUs (#82444) üzenetére


#76500480
törölt tag

[link] ár/érték bajnok és legalább tartja 13% mogyoró szintet. :D (Lindt cukros krémje ami 20% kell a fenének csillagászati áron). Biotech és a Diablo maltitot tartalmaz amiről meg nem derült ki semmi rondaság, de próbálom kerülni őket mert sportnál első félórában annyira kivert a hideg verejték ezektől, hogy majdnem elájultam. Édes cucc beindította az inzulin termelést mikor “cukormentesen” étkeztem.

Lekvárt nem nagy dolog befőzni. Sőt szedd magad akcióra sem kell elmenni. Jó a fagyasztott :D Pl meggy 1,2e eper 1,1e kilója boltokban. Kevesebb cukorral, keverve eritrittel pár óra és kész. Ilyen befőző dzsemfix sem feltétlen muszáj. Saját eljárás szerint: üvegek elmosása, mikrozása, lekvár megfőzése, betöltés, fej tetőre állítás(vákuum miatt), kihülés után mehet a spájzba :D Amit el akarok felejteni az a csipkebogyó lekvár… ;] egyesével levágni a termés végeit, puhává főzni, passzírozni, harisnyán keresztül átpréselni, majd a második főzés. már akinek elviselhetetlen a “szúrós lekvár”.

[ Szerkesztve ]

(#82449) LanyUs válasza #76500480 (#82448) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Látom ügyelsz a részletekre :R Általában Te is hajnali köröket osztasz meg itt. Én éhgyomorral vágok neki mindig. Ezért is fura már ha egy edzés vagy verseny dél körül van, akkor hirtelen azt se tudom mit egyek előtte és mikor :)

(#82450) ballazol válasza LanyUs (#82449) üzenetére


ballazol
senior tag

semmit
majd este bevacsorázol :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.