Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) cyberkind


cyberkind
félisten

Megnézve a Transformers 4, érdekes, itt nem vettem észre sehol se a gagyi CGI-t, még az Imax részeknél se.

Jöhet az 5, szerencse hogy jövőre jön, megyek is rá mozira, annyira nem volt jó rész ez mint a többi, de voltak benne látványelemek, meglehet nézni könnyedén. ;]

Paranormal Cocktivity

(#64552) Ace owner válasza cyberkind (#64551) üzenetére


Ace owner
addikt

Jövőre jön az 5? :Y

Galaxy Fold 4

(#64553) cyberkind válasza Ace owner (#64552) üzenetére


cyberkind
félisten

Aha, 16 van írva, és remélem követik a F&F szériát, és minimum 10-ig elmennek, méghozzá Bay papóval az élen.

;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64554) emiki6 válasza emiki6 (#64548) üzenetére


emiki6
veterán

Nagyon jár az agyam ilyenkor, szóval folytatom eszmefuttatásomat:
Az Építész azt mondta, hogy vagy elbukik Zion, a többi ember meg túléli vagy mindenki meghal és Zion minden bizonnyal elpusztul. Felvetődik a kérdés, hogy az előző Mátrixokban is elszabadult Smith? Nem hinném, mivel az túl nagy fenyegetést jelentene a gépekre nézve, ha bent hagytak volna egy ilyen hibát. Aztán csak az aktuális szakaszban lesz szerelmes Trinitibe és ha nem lett volna, akkor ő meghal és nem tud visszatérni a forráshoz és megbomlik a rend, ez pedig nevezhető hibának. Szóval nem hibátlan a sztori. Inkább áttérek másra. Smith célja, hogy elpusztítsa Neo-t, éppen ezért ha elpusztítja, akkor magát pusztítja el (nocsak, nocsak, a Harry Potterben is ez volt, azt hiszem a Mátrix volt előbb.), mondhatjuk úgy, célja, hogy saját magát elpusztítsa és mindent megtesz ennek érdekében, valószínűleg belátta, hogy így is, úgy is meg fog halni, ezért úgydönt sírba viszi Neot.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#64555) oriic válasza emiki6 (#64554) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézd meg a 3. részt is, meg az Animatrix-ot. :)

Live-Die-Respawn

(#64556) pohár


pohár
félisten

nem tudom, hogy látta-e valaki már innen a Kiképzőtábort (Basic), de ha egy jó kis nyomozós krimit akartok látni, akkor mindenképp lessétek meg

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64557) #54715584 válasza cyberkind (#64551) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oooh, miket mulasztottál el... :)
A kocsis résznél nem jó a mélység/magasságérzékelés, az űrhajónak le kellett volna fejeznie a csúnya robotbácsit, nem pedig megállni felette, hogy felvegye.
Vagy a 2/3 részénél, amikor a városban zuhannak le, nem találják el a lámpaoszlopot, pedig pedig össze kellett volna zúzniuk.
És még azt hiszem van pár ilyen dolog. Ejnye, nézd meg még párszor :D
Bár tényleg baromi jól sikerült a CGI, azt el kell ismerni.

(#64558) cyberkind válasza #54715584 (#64557) üzenetére


cyberkind
félisten

Most láttam másodszorra, a tavalyi premier után. :P

Paranormal Cocktivity

(#64559) marilllyo válasza pohár (#64556) üzenetére


marilllyo
veterán

+1

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#64560) PuMbA válasza Tibiajax (#64504) üzenetére


PuMbA
titán

Valószínű :) Mivel nem vagyok képregényes, illetve semmilyen Superman, Batman, Iron Man stb. rajongó, így generikus filmként tekintek rá, aminek hátast kéne gyakorolnia rám, de nem igazán megy és ezért fürkésztem az iMDb 8.2-es értékelését, hogy ki mit lát benne. Batman rajongó, mint említettem nem vagyok, de a TDK tetszett, TDKR kevésbé, de ok. Avengersbe meg nem tudok semmiféle kiemelkedőt magamnak megtartani: zene felejthető, akció langyos (Terminátor 1 4 perces rendőrörs jelenete izgalmasabb az egész filmnél), karakterek nem hagytak bennem semmit, poénos csak kicsit volt, látvány meg önmagában semmit se ér, ha nincs mögötte stílus. Még a 2-re elmegyek, mert esélyt adunk, de ha ez se tetszik, akkor a 3 illetve a 3,5-re már nem :DDD

noxwill: TDK még nálam nem volt annyira darkos, TDKR már túlzottan az volt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#64561) Bad Pritt válasza PuMbA (#64560) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Avengersből egy dolog maradt meg nekem teljesen, a nagy csatában az a vágás nélküli kb fél perces jelenet, mikor sorban mutatták az összes tagot, ahogy zúznak. Meg egy két közepesen jobb poén.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64562) devil-k


devil-k
nagyúr

Ragyogás (1980)
The Shining

8/10

Egyértelműen mestermű. Nagyon sajnálom, hogy Kubrick nem rendezett olyan sok filmet, de ez nagyon betalált. Talán a vége nem volt számomra az igazi, illetve 1-2 részlet homályos volt... Szerintem egy kicsivel többet figyelmet kellett volna a "múltra" összpontosítani. A Ragyogás minisorozat ilyen szempontból többet nyújt, mivel ott a játékidő is 4,5 óra és több dolog kerül reflektorfénybe. Bár ott a színészi játékok nem ennyire kiforrottak és "durvák", mint itt, de nagyon durván el lehet merülni Mr. Stephen King világában. :) A Kubrick féle mű csak ízelítő, köze nem sok van a könyvhöz.

Shelley Duvall pedig annyira nem volt a legjobb, de...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#64563) spammer válasza devil-k (#64562) üzenetére


spammer
veterán

Ha esetleg nem ismered, érdemes utánanézni a filmmel kapcsolatos "összeesküvés-elméleteknek" illetve értelmezéseknek is, többek között a Holdra szállással kapcsolatban is.

Az ezekről szóló dokumentumfilm: Room 237

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#64564) devil-k válasza spammer (#64563) üzenetére


devil-k
nagyúr

Húha! Köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen komolyan megy. Elgondolkoztam a kissrác pulcsiján egyébként, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki! :R :R

A filmen kívül hol érdemes még utánanézni?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#64565) devil-k válasza devil-k (#64564) üzenetére


devil-k
nagyúr

(#64566) devil-k


devil-k
nagyúr

Kérdések, elmélkedések a Ragyogás c. film kapcsán:

Most, hogy így elolvastam pár dolgot erről a témáról, nagyon sok minden nekem is feltűnt aminek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, de mégis piszkálta a gondolataimat.

1. Jack Nicholson jól játszotta a szerepét, de valóban látszik rajta már a film legelején, hogy nem százas, van valami baja. Még ha nem is egyértelműen, de érezni lehet rajta, hogy valami nem okés.

2. Kissé visszatetsző volt az is, amikor labdával dobálja a falat Torrance. Egy gondnok aki nem foglalkozik az épület állagának megóvásával?

3. Iszonyatosan hiányzott, hogy nem volt kifejtve ez az indián temetős téma jobban. Bár állítólag a liftből ömlő vér a legyilkolt indiánokat szimbolizálta, erre azért nem tenném le a nagy esküt, de elképzelhető.

4. A padlószőnyegek furcsasága. Elgondolkoztam rajta, hogy miért ilyet választottak, mi a jelentősége? Vagy egyszerűen ez volt a divat azokban az időkben?

5. Shelley Duvall szerepe szerintem is tévedés volt. Ez a nő abszolút nem illett ebbe a filmbe. Egyszerűen nem tudtam hinni neki. A másik, hogy annyira védte, óvta a fiát mindentől, de azért simán a képébe bagózott amikor a srác evett (vagy bejezte az evést).

6. Egyetértek, hogy a filmben volt egy jó erős szexuális utalás.

7. Hallorann halála valóban túl rövid és "gyenge" volt.

8. A befejezés
Amikor megláttam a fali fotón Torrance-t, akkor felmerült bennem az, hogy ő talán ott sem volt a szállodában, mint Wendy Torrance férje (lehet nem is ő volt), hanem a nő képzelgése volt az egész. Az alkoholista múlt és a gyerek bántalmazása miatt elválhatott és elvállalta ezt a munkát és a magánytól becsavarodott és "megelevenedett" a fali képen látható gondnok, akit a férjének "hitt". Érdekes téma...

Kubrick egy állat volt...

- mozi bolondéria -

(#64567) spammer válasza devil-k (#64566) üzenetére


spammer
veterán

2. Be volt kattanva teljesen, miért foglalkozott volna vele, hogy rongálódik-e a fal? :D

5. Az nem spoileres szerintem. Abban az időben másképp tekintettek a cigarettázásra, közel sem figyeltek oda rá annyira, mint ma (már aki, persze, sokan ma sem). Az 50-60-as években még az orvosi rendelőben is rágyújtottak simán, még az orvos is. :Y Amúgy a nő nekem sem volt szimpi. Az egy dolog, hogy rusnya, mint a bűn, de színészileg sem volt a csúcson. Mondjuk Kubrick megkínozta, kihozta belőle, amit tudott. :D

8. Nem, mert ott volt a gyereke is ugye, meg a többi szereplő, mind látták, beszéltek vele. De de mindenképpen érdekes értelmezés. :K

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#64568) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

2 Blart 2 Furious

:DDD

Live-Die-Respawn

(#64569) Ace owner válasza oriic (#64568) üzenetére


Ace owner
addikt

ez se rossz :DD

Galaxy Fold 4

(#64570) james001


james001
veterán

Deadpool fotó Negasonic Teenage Warhead-ről Olvastam/olvasom a képregényt de fogalmam nincs ki ez a hosszú nevű csaj :F

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64571) oriic válasza james001 (#64570) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg telepata, Emma Frost tanítványa volt. [link]

Live-Die-Respawn

(#64572) james001 válasza oriic (#64571) üzenetére


james001
veterán

Ja,főleg X-Men-es képregényekben volt gondolom azért nem ismerős.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64573) #54715584


#54715584
törölt tag

Deadpool poén kétharmadnál kb. :DDD

(#64574) james001 válasza #54715584 (#64573) üzenetére


james001
veterán

Még hányszor linkelitek ugyanazt? :P [link] és [link] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64575) #54715584 válasza james001 (#64574) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én kérek elnézést :D

(#64576) diablo1984


diablo1984
veterán

Birdman: oscar díj ide vagy oda, színészi játék jó, a zenék szarok, attól a rohadt dobtól kiakadtam, kameramozgások nekem nem jöttek be, a történet meg amolyan semmi, borzasztó hosszan szól a szinte semmiről! nem köt le, nem izgalmas, nem is értem, amolyan művész jellegű film.....ha valaki szórakozni akar, akkor ne ezt nézze meg, ez egy fos!2/10 ez alatt azt értem, hogy meg lehet nézni, de felesleges......

(#64577) oriic válasza diablo1984 (#64576) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hogy te ezért mit kapsz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#64578) abridabri válasza oriic (#64577) üzenetére


abridabri
veterán

Elismerest . Szerintem is higfos kategoria

(#64579) cyberkind válasza abridabri (#64578) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem vagyunk egyformák, úgyhogy ja, nekem pl nagyon bejött, Norton isteni volt, Keaton-nek végre volt egy méltó szerepe mint anno, nekem tetszett a film. :)

Viszont a Gravity-t utálom, és szidom is, sokaknak meg az jön be. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#64580) pohár válasza cyberkind (#64579) üzenetére


pohár
félisten

mit lehet azon utálni? egy jó látványfilm, se több, se kevesebb

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64581) cyberkind válasza pohár (#64580) üzenetére


cyberkind
félisten

Na látod, még annak se, abszolút nem tetszett az egész, még látványra se, egy Interstellar-nak a közelébe se ér, de még egy Hobbit-nak se.

Paranormal Cocktivity

(#64582) diablo1984 válasza oriic (#64577) üzenetére


diablo1984
veterán

mint írtam a színészi játék jó volt benne, a többi értékelhetetlen számomra. egyszerűen nem értem, hogy mire osztják a szobrocskákat, de ha bekattant celebek történetére(akkor már inkább Lohan kisasszony történetét nézném meg :DDD ) vagy háborús valamikre, de akkor már inkább a Titanic, csöpögős cucc, de legalább történik is benne valami! :B

(#64583) devil-k válasza diablo1984 (#64582) üzenetére


devil-k
nagyúr

A zenék szerintem abszolút jók voltak, főleg a dobolás ami az idegekig hatolt. :) Pont ez volt a lényege.

- mozi bolondéria -

(#64584) diablo1984 válasza devil-k (#64583) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem nem jött be az sem, mert nem volt benne olyan cselekmény, amitől kettéstresszeltem volna magam, lényegében semmi sem volt! de amit ebből ki tudtak hozni, a színészek játéka parádés volt, de a többi számomra "nem az én stílusom" , sem a kameramozgás, sem a zene, sem a műfaj.

(#64585) devil-k válasza diablo1984 (#64584) üzenetére


devil-k
nagyúr

Furcsa ez, olyan mint a Chokito szlogenje annak idején: "Ronda és finom". Maga a műfaj és a stílus tőlem is távol áll, de mégis azért adtam rá magas pontszámot mert a kategóriájában és a mondanivalójában rendben van. Lehet, hogy egyszer majd újranézem mondjuk 10 év múlva és akkor máshogy fogom értékelni.

A Magnólia c. filmet sem nézd meg, számomra az is "toplistás". :D

- mozi bolondéria -

(#64586) radi8tor válasza oriic (#64577) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is áttekertem az egészet. :U

⭐ Stella

(#64587) marilllyo válasza diablo1984 (#64584) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem sem jött be a Birman....vagyis Számomra ilyen..."aham...jó...ezt is láttam." A színészi játék zseniális...a kamera mégjobb...a többi meg ilyen.."ok".

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#64588) spammer válasza diablo1984 (#64576) üzenetére


spammer
veterán

"hosszan szól a szinte semmiről!"

Vagy csak nem értetted. ;] Ja tudom, ezt inkább ne is mondjuk itt. :D Pedig a végén a CGI-s jelenetnél is eléggé egyértelmű volt, hogy többek között miről szól. Azon kívül is szól úgy magáról a művészetről, a tökéletességre törekvésről, az életről, életműről stb. Nagyon sok jó gondolat (és metafora) van a filmben, csak nincs mind szájba rágva. A kameramozgás meg zseniális volt, eszméletlen nagy meló lehetett összerakni az egész filmet így.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#64589) atike válasza diablo1984 (#64576) üzenetére


atike
nagyúr

...már azt hittem én vagyok az egyetlen, aki képtelen volt megnézni... :DDD

(#64590) harylmu válasza spammer (#64588) üzenetére


harylmu
őstag

Engem az egészben az zavart a leginkább (a doboláson kívül :D), hogy a vége teljesen értelmetlenné azt is, aminek még volt értelme.

Ugye végig tök nyilvánvaló volt, hogy az ember skizo, a második énjéhez dumálgatott, képzelgett (pl a repülés vs taxis utazás) stb, aztán a végén meg felrepül? wtf. mintha a harcosok klubja végén brad pitt életre kelne

[ Szerkesztve ]

(#64591) eeXaa válasza spammer (#64588) üzenetére


eeXaa
addikt

"A kameramozgás meg zseniális volt, eszméletlen nagy meló lehetett összerakni az egész filmet így." ...igazából nem volt olyan eszméletlenül nehéz megcsinálni, mert több vágás is van a filmben... ha egy valódi egy snittes kameramunka lenne, arra emelném a kalapom...

(#64592) devil-k válasza eeXaa (#64591) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez meg így fos, ugye? :N

- mozi bolondéria -

(#64593) somasz válasza harylmu (#64590) üzenetére


somasz
addikt

metaforáról hallottál már? ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#64594) spammer válasza harylmu (#64590) üzenetére


spammer
veterán

Azért sikerült egy Harcosok Klubja spoilert elrejtened a Birdman spoilerben. :DDD

(#64591) eeaa : Persze, hogy van vágás, meg vannak "rejtett" vágások is, amikor úgy tűnik, mintha nem lenne. Nyilván nem az egész vágatlan. De attól még nem kis meló összehangolni azokat a hosszú jeleneteket. Nem sok filmben vagy sorozatban látsz ilyesmit.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#64595) harylmu válasza spammer (#64594) üzenetére


harylmu
őstag

nem gondoltam, hogy van aki nem látta még sorry :D

somasz: persze, értem én, hogy mit szimbolizál kék ürge, de nekem akkor se világos, hogy a film végét miért így..

(#64596) somasz válasza harylmu (#64595) üzenetére


somasz
addikt

Birdman spoiler!
Újjászületés, alkotói válság hátrahagyása, fölnéz rá a lánya, stb.? Nekem ezt jelentette a vége.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#64597) eeXaa válasza devil-k (#64592) üzenetére


eeXaa
addikt

..mindenesetre én nem szédültem el a filmtől mint a nagytöbbség... holott első nézésre is pontosan felismertem hogy mi akarna ez lenni... én a mai napig tartom, hogy ez a film nem más mint egy hatalmas kúltúrgiccs

(#64598) devil-k válasza eeXaa (#64597) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az tény, hogy nem egy könnyen emészthető film. Maradjunk annyiban, hogy egyszer azért érdemes megnézni. ;)

- mozi bolondéria -

(#64599) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

90 másodpercnyi Age of Ultorn.Az Ironman vs. Hulk bunyó részlete. Ejj de jól néz ki...( főleg Stark lebegő izéi)

Live-Die-Respawn

(#64600) marilllyo válasza oriic (#64599) üzenetére


marilllyo
veterán

Szerencsétlen város. Csóri biztosítócégek...
Fel se építették az ufótámadás óta de már szét is verik megen...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.