Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) Bad Pritt válasza zolka95 (#64349) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tulajdonképpen... igen. Vagy Neót ugyanúgy törölték a Mátrixból, mint Smith-t.
Ugye Smith másolási képességét Neo adta neki az első rész végén, mikor belebújt és így pusztította el, majd a harmadik végén ugyanígy pusztította el ismét, csak épp ekkor Smith bújt bele (azt is érdemes észrevenni, hogy maga a másolás effektje ugyanaz, mint mikor Neo hozzáér a tükörhöz az első film elején és szépen szétterjed a testén). Gyakorlatilag onnantól össze voltak kapcsolva, a sorsuk is közös kellett legyen.
Az orákulum azért mondta, amit mondott, mert ez a bizonyos hiba a Mátrixban, ami Neo, nem lett kijavítva és újra el fog jönni. Talán még a háború is kitör újra, ezt már ránk bízták a készítők.
Ami számomra érdekes volt még, hogy Neo az Orákulum-Smith-szel küzdött, ebből én arra következtetek, hogy a Smith-ek sem voltak egyenlőek, vannak köztük erősebbek és gyengébbek, attól függően, hogy ki volt a másolás alanya.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64352) oriic válasza Bad Pritt (#64351) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mátrix spoiler:
"Ami számomra érdekes volt még, hogy Neo az Orákulum-Smith-szel küzdött, ebből én arra következtetek, hogy a Smith-ek sem voltak egyenlőek, vannak köztük erősebbek és gyengébbek, attól függően, hogy ki volt a másolás alanya."

Ez szerintem egyértelmű, nem véletlenül vette le a bekebelezés után a szemüvegét, és kezdett el gúnyosan kacagni. Addig mindegyik másolat egyenértékű volt szerintem, azután már ő volt az irányító. Szerintem.

Live-Die-Respawn

(#64353) Bad Pritt válasza oriic (#64352) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Addig sem volt egyenértékű mindegyik, vedd csak Bane-Smith esetét. Más Smith másolat nem jutott volna ki a Mátrixból, csak ő, onnantól kezdve világos, hogy számít a másolt alany személye.
Viszont az érdekes szerintem, hogy Smith azért tudott repülni, mert az Orákulum lemásolásával szert tett olyan képességekre, amik bőven túlmutatnak egy normál érző program pl. ügynök képességeinek szintjén, viszont a jövőbelátást láthatóan nem tette magáévá, mert akkor tudta volna, hogy ott és akkor nem nyerhet Neo ellen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64354) oriic válasza Bad Pritt (#64353) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Matrix spoiler:

"Addig sem volt egyenértékű mindegyik, vedd csak Bane-Smith esetét."

De Bane esete más volt. Az ő testét használta hogy kijusson a Mátrixból, de semmi különleges nem volt ebben. Szerintem bármelyik másik felszabadított embert használva kijuthatott volna, annyi volt szerintem csak a feltétel, hogy már felszabadított emberként volt rácsatlakozva a Mátrixra. (most az hogy Zionból, vagy egy hajóból csatlakozik fel, az mindegy.)

Plusz tudtommal semmi utalás nem volt arra, hogy Bane jó vagy rossz ember lett volna a megszállás előtt.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#64355) Bad Pritt válasza oriic (#64354) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De pont ezért nem más, mert felszabadított ember kellett hozzá, szóval nem mehetett ki csak úgy bármelyik Smith, hanem annak a bizonyosnak kellett kagylóznia.
Az Orákulum különlegessége már ott megnyilvánult, mikor elkezdte másolni, akkor jött az orkán meg tornádó a kis konyhában. Szegény sütik. :( ;]

Pont annyi utalás volt rá, hogy ő volt az, aki a Neónak szánt értesítőt hordozta. Nem volt áruló.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64356) madgie válasza Bad Pritt (#64355) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az egész Mátrix úgy sz*r az első rész után, ahogy van ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64357) oriic válasza Bad Pritt (#64355) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"De pont ezért nem más, mert felszabadított ember kellett hozzá, szóval nem mehetett ki csak úgy bármelyik Smith, hanem annak a bizonyosnak kellett kagylóznia."

De, bármelyik kimehetett volna, hisz az összes Smith le tudta másolni magát nem? Ennyi erővel ha Bane megy ki előbb, akkor a társát kapja el az egyik másolat, és vele jut ki a való világba.

No mindegy, hagyjuk ezt szerintem, mert mindjárt jönnek hogy mi ez a sok spoiler, és a Mátrix tipikusan az a játék, amit többféleképpen felfoghat az ember. :)

Live-Die-Respawn

(#64358) james001


james001
veterán

Nem jött ki mostanában valami jó látványos robotos sci-fi? Erről pl. mi a véleményetek?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64359) #54715584 válasza james001 (#64358) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát ez minden, csak nem látványos...nekem nem jött be.
Ha látványt akarsz, nézz TF-et vagy Pacific Rim-et :DDD

(#64360) oriic válasza james001 (#64358) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én még nem láttam, de sok jót nem olvastam eddig róla.

Én inkább még mindig az Ex Machina című filmet várom, de még mindig van pár hét megjelenésig.

Live-Die-Respawn

(#64361) .LnB válasza madgie (#64356) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Így igaz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64362) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Star Wars 7 új előzetesében végre Han Solót is láthatjuk :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64363) Enton


Enton
addikt

Ez félrement.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#64364) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Megnéztem a F&F7 zárójelenetét, és basszus ez tényleg üt. Még úgy is, hogy láttam a filmet.

All→M8

(#64365) FoxiestFox válasza james001 (#64358) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem világmegváltó, de nekem tetszett. Pedig nem kedvelem túlzottan Banderast.

(#64366) Ispy válasza james001 (#64358) üzenetére


Ispy
veterán

Meg lehet nézni, nem világmegváltó film, néhol kicsit vontatott.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64367) james001


james001
veterán

Köszi srácok,ránézek akkor erre az Automatára. :R
Nem tudom miért de olyan "robotos film hiányom" van :DDD Lehet megnézem majd az I,Robot-ot még egyszer,bár már láttam vagy 5-ször.
Ex Machina amúgy nálam is várós.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64368) Bad Pritt válasza oriic (#64360) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nálunk nem lesz moziban, ez volt az utolsó hír, nem?
CC oldaláról is leszedték már... :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64369) oriic válasza Bad Pritt (#64368) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

IMDB április 30-at ír... :(

Live-Die-Respawn

(#64370) Ispy válasza james001 (#64367) üzenetére


Ispy
veterán

A Machine-t láttad már? Ez is hasonló téma, csak angol változatban.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64371) james001 válasza Ispy (#64370) üzenetére


james001
veterán

Ismerős,de nézek majd róla valami előzetest :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64372) Pearce


Pearce
aktív tag

(#64373) Ispy válasza james001 (#64371) üzenetére


Ispy
veterán

Lucy, Transzcendens megvolt már? Igaz ezek nem igazán látványfilmek, mint az I, Robot.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64374) zolka95 válasza gyuromoj (#64362) üzenetére


zolka95
őstag

Olvastam egy pletykát a sztoriról régebben, még a teaser előtt:

A csaj főszereplő találkozik a néger rohamosztagossal aki dezertált. Együtt keresik Luke-ot, hogy a csajból jedit faragjon. A film végén találkoznak valakivel aki Darth Vader égett maszkját viseli. Leveszi és kiderül, hogy Luke az. :DD
És anno ennél a pletykánál voltak képek is. Az egyik egy járműről a Tatooine-on. Az pont az a jármű volt amelyikkel a csaj ment a videóban.
Bár azóta már kiderült, hogy a sith neve Kylo Ren, de lehet Luke a mestere :DDD ki tudja

Az új lézerkardon a két kis penge nem tudom mi célt szolgál. A lézerkard is máshogy néz ki mint a hagyományos piros kardok. Ha jól megfigyeled a videóban akkor láthatod, hogy villámok cikáznak körülötte. Néhányan azt mondják a sithek bolygójáról származik egy régi sith lord sírjából. Örülnék ha a Korriban benne lenne a filmben :C

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#64375) james001 válasza Ispy (#64373) üzenetére


james001
veterán

Láttam őket,nem tetszettek nagyon :( Pedig a Lucy jó témát boncolgat,de nekem valamiért nem jött át.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64376) Ace owner


Ace owner
addikt

Na takarodj :DDD

Galaxy Fold 4

(#64377) Ispy válasza Ace owner (#64376) üzenetére


Ispy
veterán

Valaki nagyon ráért :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64378) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Forgatási fotókon és videókon Deadpool! (Frissítve)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64379) atike válasza gyuromoj (#64378) üzenetére


atike
nagyúr

Így egy kicsit farsangi feelingje van - :P ;] - de majd effektekkel, kiszínezve, végső filmes állapotában tuti meggyőző lesz... :R

Belegondolva anno a Batman lépcsős jeleneteiből kiszivárgott forgatási fotók is ilyesmik voltak... :U

(#64380) james001 válasza gyuromoj (#64378) üzenetére


james001
veterán

Zsíír :C
Amúgy ezen a képen látszódik Reynolds fején hogy el van maszkírozva,de remélem nem csak ennyi lesz a "csonkítás" rajta,ha már 18-as lesz a film legyen durvább a kinézete :P

(#64381) Ace owner: Nem,18-as lesz,a hírben is ott van amúgy: tényleg rendkívül ígéretes a projekt, főleg, hogy R-besorolást kapott!

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64381) Ace owner válasza gyuromoj (#64378) üzenetére


Ace owner
addikt

Most akkor 13-as karika lesz rajta vagy nem?

Galaxy Fold 4

(#64382) gyuromoj válasza Ace owner (#64381) üzenetére


gyuromoj
veterán

Talán megkapja az R besorolást, legalábbis Reynolds nagyon azt akarja.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64383) callmeakos válasza gyuromoj (#64378) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát nem tudom. Azért ez a Deadpool nekem egy kicsit vézna. Ahhoz képest, mint amilyen mint mobdjuk a játékban volt. A feje is kissé csúcsosabb mint az eredeti, nem olyan kerek. De ez legyen a legnagyobb baj :D

All→M8

(#64384) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Keresek egy filmet. Tartalmilag röviden: Egy visszavonult bérgyilkos éli nyugis világát, de ellopják a sokat jelentő kocsiját és itt indulnak a gondok. A címét nem tudjátok véletlenül?
Köszi!

Eagle16! Nyert! köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64385) Eagle16 válasza Kolondrum (#64384) üzenetére


Eagle16
addikt

John Wick?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#64386) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha már filmkeresés.. kedvem támadt autós filmeket nézni.
De nem a csecsemőintellektusú sorozatra hasonlókat szeretnék, inkább olyasmiket, mint pl a Vanishing Point volt anno, az nagyon tetszett.
Nem kell sok autónak szerepelnie, a hangulat lenne a lényeg. Lehetőleg túl nagy ökörségek és fizikát meghazudtoló dolgok ne forduljanak elő. Autós, egyszereplős minimál road movie-k is jöhetnek, ha léteznek még ilyenek. Épkézláb történet nem feltétel, csak előny. :B

(#64387) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Fantasztikus 4-es trailer

Jól olvasom, úgy kapják az erejüket, hogy egy másik világba kerülnek?

Live-Die-Respawn

(#64388) gyuromoj válasza oriic (#64387) üzenetére


gyuromoj
veterán

:K
Kapaszkodj meg, Doom pedig egy hacker lesz. :U

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64389) oriic válasza gyuromoj (#64388) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:W

Live-Die-Respawn

(#64390) bigdady válasza oriic (#64387) üzenetére


bigdady
nagyúr

Minek is csinálnak ujra egy olyan filmet ami pár éve jött ki? :U

(#64391) gyuromoj válasza oriic (#64389) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem biztos, de mint ha ilyet olvastam volna valahol. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64392) HuMarc válasza oriic (#64387) üzenetére


HuMarc
addikt

Annyira azért nem megy az angol, szóval olvastam a feliratot, de csak még jobban összezavart :(

;]

[ Szerkesztve ]

(#64393) Pearce válasza bigdady (#64390) üzenetére


Pearce
aktív tag

Annál a 2003-as (?) első résznél meg a 2007-es Ezüst utazónál csak jobb lehet.

(#64394) cyberkind válasza oriic (#64387) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó lesz röhögni ezen a szaron majd.

Paranormal Cocktivity

(#64395) Bad Pritt válasza cyberkind (#64394) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

*itthon ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64396) cyberkind


cyberkind
félisten

Glorious Back To The Future Illustrations

A gitáros kicsit se lett durva. :Y

Paranormal Cocktivity

(#64397) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Avengers 2

Stáblista közben lesz egy jelenet, de a lista után nem, szóval ne várja meg senki a legvégét. :D

Live-Die-Respawn

(#64398) Ispy válasza oriic (#64397) üzenetére


Ispy
veterán

Mi az öcsémmel mindig megnézzük az utolsó feliratig, mert ki van fizetve, nehogy már ott hagyjuk :DDD

Sokszor már ott sepregetnek körülöttünk (lábakat fel), de mi azért sem állunk addig fel :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64399) cyberkind válasza Ispy (#64398) üzenetére


cyberkind
félisten

Remélem a Gyűrűk Ura 1-nél is megnéztétek, finom 25-30 perc a stáblista. :)

Paranormal Cocktivity

(#64400) Bad Pritt válasza cyberkind (#64399) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ott ez még nem volt divat szerencsére. Az első pár Marvelnél fun volt még, aztán egyre semmitmondóbb jelenetek jöttek, szóval már meg se vártuk (főleg mert neten is fenn volt már, mire hozzánk moziba ért a cucc).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.