Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) .LnB válasza cyberkind (#64249) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ne is mond! Szenzációs lesz. De nem kell a Marvelnek tanulnia belőle. Tudod fociban is van a magyar megyei színvonal (Marvel), és mondjuk az Angol Barclays Premier League (DC) ;] :DDD És jól elfér egymás mellett a kettő :P

Ne harizzanak sokan? A fórum 98%-ban Marveles :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64252) pohár válasza .LnB (#64247) üzenetére


pohár
félisten

szerintem rakd aláírásba, úgy legalább nem kell minden Marveles filmmel kapcsolatos válaszba beleírnod, ha van köze a válaszodnak hozzá, ha nincs

ez igen :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64253) .LnB válasza pohár (#64252) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem nem kell már oda se beírnom. Tudja itt mindenki rólam, hogy merre húz a szívem. :) És néha jó húzni itt egymást. Ez csak egészséges trashtalk. Ha valaki megsértődik, az magára vessen. nem?

Nekem nem jelenik meg a kép. Rossz a link?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64254) pohár válasza .LnB (#64253) üzenetére


pohár
félisten

hm, tényleg eltűnt a kép, ez lenne az:

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64255) cyberkind válasza pohár (#64254) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez most komoly? :DDD

Paranormal Cocktivity

(#64256) pohár válasza cyberkind (#64255) üzenetére


pohár
félisten

eléggé, a release is elég friss még :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64257) mayday00 válasza pohár (#64254) üzenetére


mayday00
őstag

:C :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#64258) Ispy válasza LOTR (#64184) üzenetére


Ispy
veterán

Itt próbáld megkérdezni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64259) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Box office report: Furious 7 breaks records with $143.6 million debut :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64260) cyberkind válasza gyuromoj (#64259) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez igen! :Y

Persze tudjuk miért. :)

Paranormal Cocktivity

(#64261) Pitterix válasza gyuromoj (#64259) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor az árát már behozta.
Jól tudom, hogy 250m volt a költségvetés reklámokkal együtt?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#64262) callmeakos válasza Pitterix (#64261) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egy Bosszúállók vagy csak gy Interstellar ára. Azért az a nem mindegy :D
Kicsit elszaladt a gyeplő a költségvetési osztályon :D

All→M8

(#64263) cyberkind válasza callmeakos (#64262) üzenetére


cyberkind
félisten

Sokba került a CGI Blájen. :D

Paranormal Cocktivity

(#64264) Pitterix válasza callmeakos (#64262) üzenetére


Pitterix
őstag

De megérte nekik.
Ilyenkor vajon a színészek píze is benne van a költségvetésben, vagy az majd....
Mert Gondolom, se Vin úrfi, se Szikla bácsi nem dolgozik 5milla alatt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#64265) callmeakos válasza cyberkind (#64263) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az tény hogy az újraforgatás megnövelte a büdzsét pár millióval, de azért ez a 250 még így is meredek egy ilyen filmnél.

Pitterix
Nem is sajnálok egy pennyt se ettől a filmtől, mert látszik hogy ez azon kevés filmek egyike, ami szívvel készült, főleg most Walker miatt. Az ilyen pedig egy ilyen világban figyelemreméltó.

All→M8

(#64266) #54715584 válasza Bad Pritt (#63850) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jejeje, megnéztem a trailert és nagyon jónak tűnik. Legalábbis nekem nagyon tetszik :K

(#64265) noxwill Ehhez csak annyit, hogy szív ide vagy oda, a stúdió meglovagolta ezt a tragédiát, és azért, hogy behozza az árát és sikeres legyen a film, mindent be kellett vetni...Ez inkább undorító, mint szívmelengető...
Lehet fújolni, de tegyük ezt is a mérlegre.

[ Szerkesztve ]

(#64267) haypro válasza devil-k (#64212) üzenetére


haypro
senior tag

Hát, ez te vagy.. :B Nem a két rendezőről beszélünk, hanem két filmről, márpedig egy Jackie Brown és egy Aljas utcák között nem sok minőségbeli különbség van..
Scorsese talán a világ egyik valaha élt legnagyobb rendezője, de vannak gyengébb filmjei is, amiknél egy Ponyvaregény klasszisokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#64268) callmeakos válasza #54715584 (#64266) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez nem suprise, a stúdiók mindig megtesznek mindent mindent hogy több pénzt csikarjanak ki az adott esetből.

All→M8

(#64269) cyberkind válasza callmeakos (#64268) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondhatnám hogy mint a Batman-nél, de érdekes módon a 3 is rakat pénzt hozott, és senki se halt meg abból a stábból.

Paranormal Cocktivity

(#64270) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Jön egy Predator fan film a középkorban, érdemes lehet figyelemmel kísérni. [link]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64271) Ace owner válasza Bad Pritt (#64270) üzenetére


Ace owner
addikt

Újra kéne néznem az eredetit.. :)

Galaxy Fold 4

(#64272) gerii válasza Bad Pritt (#64270) üzenetére


gerii
addikt

Az a kard kicsi lesz.

(#64273) #54715584 válasza Bad Pritt (#64270) üzenetére


#54715584
törölt tag

Na akkor most nézzük meg az AVP-t :D

(#64274) devil-k válasza haypro (#64267) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mind a kettő zseniális rendező és nagy kedvenc, ezt nem is vitatom, de nekem nem egy kalap. Való igaz, hogy a Jackie Brown és az Aljas utcák hasonló "csapásvonal".

- mozi bolondéria -

(#64275) Ace owner


Ace owner
addikt

Kellemes húsvéti ünnepeket :DD


Galaxy Fold 4

(#64276) devil-k válasza Ace owner (#64275) üzenetére


devil-k
nagyúr

A 2. kép valami eszméletlen! :R

- mozi bolondéria -

(#64277) Pearce


Pearce
aktív tag

(#64278) oriic válasza .LnB (#64213) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hé dude, túlélted?? Ugye megmaradsz? Ugye? Mi lenne velünk nélküled? :DDD

Live-Die-Respawn

(#64279) Ace owner válasza oriic (#64278) üzenetére


Ace owner
addikt

Kivel mennénk Bosszúállók premierre :C

Galaxy Fold 4

(#64280) oriic válasza Ace owner (#64279) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, adtál egy ötletet. Szerintem meghívom Avengers 2 IMAX premierre. :DDD

Live-Die-Respawn

(#64281) eeXaa válasza Pearce (#64277) üzenetére


eeXaa
addikt

..ki ez a poof-ancs?

(#64282) devil-k válasza eeXaa (#64281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem hiszem el, hogy nem ismered fel. :N

- mozi bolondéria -

(#64283) Bad Pritt válasza eeXaa (#64281) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sylvester Stallone.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64284) diablo1984 válasza Bad Pritt (#64283) üzenetére


diablo1984
veterán

ez Swarczi, Sly ki van vasalva, a botox meg nem hajlik!

(#64285) gyuromoj


gyuromoj
veterán

TOPLISTA: A FILMTÖRTÉNELEM 10 LEGRÉMÜLETESEBB NYULA

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64286) eeXaa válasza Bad Pritt (#64283) üzenetére


eeXaa
addikt

akkor mostmár be is állhat középre

(#64287) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Avengers 2 trailer Van néhány új jelenet.

Live-Die-Respawn

(#64288) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Taken 3

Az eleje nagyon bugyuta, béna, kiszámítható. De aztán beindul, annyira azért nem borzasztó, egyszer simán meg lehet nézni. Az akciódúsabb jeleneteknél elképesztően bosszantó hogy ide-oda rángatják a kamerát, konkrétan zsibbasztja az agyat. Biztos nem lettem volna a vágó ennél a filmnél. 6/10

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#64289) gyuromoj válasza oriic (#64287) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ezért a filmért lehet fel kéne menni az Arénába IMAX vetítésre. :B

(#64290) orichalcos
Jó lenne, lehet sikerül haverokat rábeszélni. Mert egyedül eléggé költséges (10k+) lenne.
Akkor már Tibit se hagyjuk ki a jóból. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64290) oriic válasza gyuromoj (#64289) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyere. Visszük LnB kollegát is, buli lesz. :)

Live-Die-Respawn

(#64291) S e t h válasza diablo1984 (#64284) üzenetére


S e t h
nagyúr

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#64292) callmeakos válasza oriic (#64287) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egy képkockával se többet premierig :D

All→M8

(#64293) Tibiajax válasza gyuromoj (#64289) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem vagyok semmi jónak elrontója
röffenjük össze majd, részemről egy biztos, imaxben nézem és az első napok egyikén - amennyiben sikerül a foglalás, normálisabb helyre
csináljuk, de nagyon rá kell majd mozdulni az online foglalás részére mert kegyetlenül rajta lesz mindenki

ha akarunk valamit, ez a rész lesz a kulcs. valamelyikünknek be kell tudni majd vinni az x számú helyfoglalást még időben, ahogy aktíválja a cinemacity

noxwill +1 ezt már meg se nézem
3hét.

[ Szerkesztve ]

(#64294) oriic válasza Tibiajax (#64293) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én benne vagyok, csak össze kell dobni hányan mennénk, és azonnal lefoglalni a jegyeket, amint lesz rá lehetőség. Ehhez olyan kellene, aki szinte non-stop a gép előtt tud lenni egy héttel a premier előtt. Valamikor akkor szokták a foglalást megnyitni. (mondanám hogy én bevállalom, de van hogy egész nap gép előtt vagyok hírszerkesztés miatt, de van hogy csak reggel és este.)

Live-Die-Respawn

(#64295) pohár válasza Ace owner (#64275) üzenetére


pohár
félisten

nem tudom, hogy húsvéti rész volt-e, de pfu :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64296) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

FF7

Nehéz erről írnom. Mert igazából most nekem az is sokat számított, hogy kikkel mentem moziba. Hármunk közül csak én nem bírom elviselni az utóbbi FF filmeket. MEg lett beszélve, hogy középre kell ülnöm és úgy kapom majd jobbról és balról is az "aztaaa" "dejóó" beszólásokat. Szóval már jó hangulatban vágtam neki a filmnek. Elkövettem egy kisebb hibát. A kabátomat nem hagytam kint a kocsiba. És még bosszankodtam is, hogy foghatom végig, és kényelmetlen fogni. Aztán mint majd később kiderül, jól tettem, hogy magammal vittem. Elöljáróban elmondom, hogy nagyon jó moziélmény volt. Egész hazáig kitartott a jókedv. Mert én konkrétan végignevettem a filmet. Mitöbb volt mikor a könnyem kicsordult! És ezt nem csak mondom, konkrétan törölgetnem kellett a könnyeimet. Nem akarom és nem is fogom bántani a filmet mert felesleges. De annyi jó jelenet megmaradt bennem.. Már az elején az a jelenet mikor Hobbs atlétában, csillogós izmos testel pecsélgeti a kartonokat, de ehez olyat feszít, hogy azt hittem a pecsételőt átnyomja az íróasztalon. :) Az egész film bűzlik a kő kemény tesztoszterontól az elejétől a végéig. Mikor Hobbs és Elena kirepül az ablakon...nyilván egy ott parkoló autóra zuhantak. :) És ez csak az első furcsa dolog volt. Az érdekes az, hogy a film mindig fölül tudja múlni magát ilyen hülyeségekben. Ráadásul a főszereplők szuperhősök. Gyorsabban csukja be a kisbusz ajtaját egy robbanásnál mint, hogy a lökéshullám odaérjen. :) Fejbe verik egymást villáskulcsa, olyat koppan a feje mint egy vas cső (konkrétan olyan hang effekt is volt), de nem lesz semmi bajuk. Zuhannak, borulnak, repülnek, becsapódnak és golyóállóak (Kurt Russel csak 90%-ban). Rengeteget nevettem, és a nézők egyharmada szintén így tett. :) Szinte az egész film alatt hangos nevetgélés volt. Én próbáltam visszafogni magam. De mikor Ramsey-t először teszik át egyik autóból a másikba ott már nem bírtam magammal. Jól is jött a kabát, mert rögtön az arcom elé kaptam hangcsillapítónak. :D De komolyan, az szenzációs (marhaság) már! Ja de volt, a gipszes jelenet! Ott a fél mozi hangosan röhögött. Előtte még tetszett mikor Ramsey a motorháztetőn volt és 100-140lm/h-nál egy laza gázfröccsel megbiccenti az autó elejét és a csaj a tetőablakon keresztül belehuppan az ülésbe (szigorúan menetiránnyal szemben, ahogy kell). Letty kocsiját seggbe lövik egy RPG-vel, de annak semmi baja nem lesz. És mentővel, drón-t leszedni már mindennapos feladat nekik. Csak úgy mint M61 Vulcan-al csipőből tüzelni. Na jó mindet nem szeretnék leírni mert az egész film ilyen jelenetekből áll szépen egymás mogé fűzve.
Vin Diesel mimikája és drámai érzéke külön szót érdemel. Nem tudom ki tudja komolyan venni azt a 2-3 szavas fapofával előadott monológot a családról és a barátságról.

A moziba úgy mentünk be, hogy 2FF fan+én. De úgy jöttünk ki, hogy 1FF fan és egy kiábrándult rajongó+én. Egyik barátomnak ez már sok volt. Végig nagyon jó kedvünk volt, nagyon élveztem. Remélem senkit nem zavartunk a teremben (bár volt aki nagyon rajtunk kívül sok néző, aki sokkal jobban visított). Nem úgy kell elképzelni, hogy hülye tinik módjára visongtunk mi is végig. Csak szépen visszafogottan.

És akkor itt a bónusz! Hazafele megvilágosodtunk. Mi rájöttünk arra, hogy mi lesz a folytatás. Teljesen kézenfekvő. Jön majd Stalone és a feláldozhatóak és kimentik Statham-et a börtönből. Aztán kezdetét veszi egy végeláthatatlan harc. Gondoltam rá, hogy rövid cameo erejéig még a Bosszúállók is beugorhatnának. :)

A filme egyetlen pozitívuma Paul-tól való búcsú. Az tényleg nagyon jó volt! El nem érzékenyültem, mint ahogy itt korábban írták páran. De szép volt. És plusz még a zene is végig fasza volt.

Mint film számomra ez 1/5 Nem vagyok én se sznob, se elitista, de ez nálam sok. Egy pillanatig sem lehet komolyan venni, ez a film már önmaga paródiája. És nekem nem ilyen egy jó akciófilm. Viszont élveztem végig, komolyan. És amiket leírtam fentebb azt úgy olvassátok, hogy széles mosollyal a számon írtam végig. Nem vagyok a filmre dühös, nem utálom. Csak egyszerűen ez nevetséges. Valószínűleg sose néztem volna meg itthon. De így egy nagyon jó estét okozott számomra. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64297) oriic válasza .LnB (#64296) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És igen. 100%-ig biztos voltam benne, hogy ilyesmit fogsz írni. :)

Mit szólsz a fenti ajánlathoz? Jössz megnézni Avengers 2-t? :) IMAX premier, közép-közép székek, én fizetem jegyed. :) :DDD

Live-Die-Respawn

(#64298) gerii válasza .LnB (#64296) üzenetére


gerii
addikt

Így visszagondolva az 1-2. részekre, tényleg nagyon elment a szuperhősök felé a történet, az 5. még tartalmazott némi valószerűséget, de a 7 totál irrealitás volt. Kedvencem a leszakított tár nélküli forgócsövessel 5 percig való zúzás volt :N
A vége valóban szép lett, jó befejezés lett Paulnak.

(#64299) .LnB válasza oriic (#64297) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Premier az hétköznap ugye? Mert az nekem semmilyen szempontból nem jó :(
Pedig eskü benne lennék! Nagy poén lenne! :DDD
Rossz, hogy vidéki vagyok. És kocsi sincs jelenleg. :/

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64300) Jhonny06 válasza .LnB (#64296) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Vin Diesel mimikája és drámai érzéke külön szót érdemel. Nem tudom ki tudja komolyan venni azt a 2-3 szavas fapofával előadott monológot a családról és a barátságról."

Annak ellenére, hogy ez a rész tetszett, erre raknék egy +1-et, tényleg baromi nehéz komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.