Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Ace owner válasza cyberkind (#64500) üzenetére


Ace owner
addikt

Sick bastard zártosztályon a helyed :DDD

Galaxy Fold 4

(#64502) spiky03


spiky03
veterán

Érdekesek.
18 tény a Halálos Iramban filmekről

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#64503) PuMbA válasza bAtt001 (#64497) üzenetére


PuMbA
titán

Vannak rossz vélemények is, szóval vannak akik bevallják:

"AGE OF ULTRON: Liked, didn't love. A lot more bleak than the first. Excellent banter, great action, SO MUCH HAPPENING.

Avengers: Age Of Ultron is bigger, more complex, darker, more action packed than the first film, but ultimately not as much fun.

AVENGERS: AGE OF ULTRON: Way, WAY, way too many characters & way too much going on. Marvel's answer for Spidey 3? i may have had a seizure.."

:) Mondjuk az első filmen is halálra untam magam, szóval ha ez tényleg még annyira se szórakoztató, akkor nem tudom, hogy milyen lesz :DDD Kiderül a moziban...

[ Szerkesztve ]

(#64504) Tibiajax válasza PuMbA (#64503) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az első filmen is halálra untam magam

nem fog akkor ez se működni nálad nagy valószínűséggel...
de hát persze, nem okoskodni szándékozok.. csak egy megérzés : )

(#64505) callmeakos válasza PuMbA (#64503) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A második az miért negatívum. Tudtommal a TDK sem volt "Fun", ha már valami "dark" :D

All→M8

(#64506) cyberkind válasza callmeakos (#64505) üzenetére


cyberkind
félisten

Felesleges összehasonlítani a TDK-tal, meg nem is lehet, teljesen más kategória, és az is marad, de jó hogy megemlítetted, estére meg is nézem. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64507) callmeakos válasza cyberkind (#64506) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azért hoztam fel, mert közkedvelt hivatkozási alanya a TDK sorozat, ha valamelyik képregényfilm "dark".
Egyébként nem tudom mit várnak az emberek a filmtől. Egyértelmű hogy ez a kanyarban nem lesz az előzőhőz képest. Azóta túl sok minden történt. Ez nem az a film lesz, mint az elsőnél hogy egysorosokat puffogtatnak, meg körbeállnak. Az ellenség is vagy 3 fokkal komolyabb (bocs Loki, de még csíplek azért). A Winter Soldier id azért működött mert az teljesen más volt, komolyabb mint az első rész.

All→M8

(#64508) cyberkind válasza callmeakos (#64507) üzenetére


cyberkind
félisten

Komolyabb lesz, de messze nem annyira mint egy TDK, a Batman vs Szupcsiment fel se hozom, az mindent tarolni fog ahogy annak rendje és módja.
Valahogy ezt a Bosszúállók 2-t abszolút nem várom mint anno az 1-et.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64509) marilllyo válasza callmeakos (#64505) üzenetére


marilllyo
veterán

Trailer is elég szomcsis...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#64510) .LnB válasza callmeakos (#64507) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

a TDK annyiban hivatkozási alany (összehasonlítási alap), hogy az A jó képregényfilm.. a Bosszúállók meg hát....tudod...na. ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64511) callmeakos válasza .LnB (#64510) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Neked az A képregényfilm, nekem meg ez. Ettől még nincs eldöntve melyik a "jobb".
Persze az emberek 99%ának tele a töke a Marvellel, mert minden képregényfilm Marvel. Tudjuk. Lerágott csont. Akkor hozzuk fel ezt témát, ha eljön a Batman v. Superman. Vagy inkább akkor se, mert ez olyan dolog, amibe nem megyek bele. Pusztán fanboysági alapon nem fogok ítélkezni, meg beszólogatni. Ez nem én vagyok. :)

All→M8

(#64512) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Watchmenhez hasonló filmek vannak amúgy?
Eyecandynek megnézem ezt a sok, manapság divatos szuperhősös/képregényfilmet, de hangulatában eddig csak az fogott meg igazán.

(#64513) callmeakos válasza FoxiestFox (#64512) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Talán a Daredevil sorozat, ami most jött ki. Talán az elég közel áll ahhoz hangulatában.

All→M8

(#64514) .LnB válasza callmeakos (#64511) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

(O bakker,) én nem gondoltam ennyire komolyan. Ne húzd fel magad! csak kicsit cukkolni akartalak mert általában te érted a poént. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64515) callmeakos válasza .LnB (#64514) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Rosszabb napjaimon olyan vagyok mint egy karót nyelt gyászhuszár. A macskás videók poénjai se jönnek át, nemhogy az ilyenek. :D
De na, értjük mi egymást. :))
Találkozunk jövőre ;]

All→M8

(#64516) FoxiestFox válasza callmeakos (#64513) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, azt szándékomban áll letölteni amint lesz helyem. :D
Hm, a trackerem szerint az egész első évad egyben jött ki, mint a House Of Cards szokott?

[ Szerkesztve ]

(#64517) Pearce válasza FoxiestFox (#64516) üzenetére


Pearce
aktív tag

Mivel Netflix-es sorozat.

(#64518) pohár válasza Pearce (#64517) üzenetére


pohár
félisten

meg is lepődtem a főszereplőn, kellemes meglepetés volt látni a néhai Owen Slatert :))
mondjuk azóta feltűnt A mindenség elméletében is, ott legalább nem ölt meg senkit :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64519) FoxiestFox válasza Pearce (#64517) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tudtam. Zsír. :)

(#64520) oriic válasza .LnB (#64510) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Napersze. A JÓ képregényfilm a Watchmennél kezdődik, aztán Avengers, aztán valahol ott van a Setét Lovag is. ;]

Live-Die-Respawn

(#64521) marilllyo


marilllyo
veterán

Én azért egy újragondolt Spawn-nak is tudnék örülni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#64522) brownus válasza FoxiestFox (#64512) üzenetére


brownus
veterán

két nagy kedvencem a constantine (2005), és a v for vendetta. ezt a kettőt bátran merem ajánlani

#64521) marilllyo, én is.

[ Szerkesztve ]

(#64523) FoxiestFox válasza brownus (#64522) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Előbbi nem tetszett, utóbbi már jobban. :)

(#64524) aizen92


aizen92
addikt

Ex-keleti blokk Halálos Iramjának trailere :DDD
Van itt minden! Trabant, lada, SZTK keretes szemüveg,mackó naci.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#64525) oriic válasza aizen92 (#64524) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

I have family résznél hangosan visítva felröhögtem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#64526) ígyvanferi válasza oriic (#64525) üzenetére


ígyvanferi
addikt

I've got family.
Nagyon durva fazonok. Lehet érdekesebb lenne, mint az eredeti. ;]

(#64527) cyberkind


cyberkind
félisten

Egy kis észrevétel.

Megnéztem tegnap a trilógia Transformers-t, igen, ledaráltam egymás után, és rohadt jó volt, emellett figyelmes lettem hogy az Imax kamera, mindennél jobb képminőséggel rögzít, csak kerestem az államat ezeknél a jeleneteknél, de főleg akkor amikor Optimus-t legyőzték, hihetetlen, szívesen megnéznék egy ilyesmi filmet úgy hogy csak Imax kamerával vették fel.
Még egy dolog, viszont itt az Imax kamerás részeknél már látszott nagyon a CGI, ez meg nem tetszett.

3 rész egymás után, ma jön a 4. ;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64528) devil-k válasza cyberkind (#64527) üzenetére


devil-k
nagyúr

Keményen tolod ám. :) Ilyen szép időben inkább kint lennél és csajoznál. :D

- mozi bolondéria -

(#64529) cyberkind válasza devil-k (#64528) üzenetére


cyberkind
félisten

Az most nem, most regenerálódás és egyéb jó dolgok vannak, + utálom a meleget, meg a jó időt, télen voltam kint sokat. :)

Meg persze TF maraton. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64530) Pearce válasza cyberkind (#64527) üzenetére


Pearce
aktív tag

A 4. résznél a cgi még jobban észrevehető, nem tudom, hogy annyi pénzből ezt miért nem lehetett egy kicsit jobban megcsinálni /főleg a "huzalos" résznél meg amikor a másik robot elkapja Optimust és Wahlberg lánya bent ragad a kocsiban...meg amikor az egyik épületnél mutatják az embereket, aztán hirtelen betörnek a robotok és mintha fáziskéséssel később kezdenének az emberek menekülni, ezt is miért nem lehetett jobban összehangolni. Ellenpéldának meg ott vannak a dinóbotok, amiket meg tényleg b.szott jól meganimáltak./

(#64531) Pearce


Pearce
aktív tag

KIB.SZOTT NAGY FUCK YEAAAH!!! :

"a klasszikusok újrázására szakosodott Pannónia Szolgáltató Kft. június 18-án ugyanis újra bemutatja a Harcosok Klubját, méghozzá eredeti nyelv+feliratos ÉS szinkronizált változatban is. Budapesten a film a Corvin és a Művész mozikban lesz látható, a vidéki vetítések pedig egyeztetés alatt állnak." - via Ae

[ Szerkesztve ]

(#64532) cyberkind válasza Pearce (#64531) üzenetére


cyberkind
félisten

Én meg itthon akármikor akárkinek bemutatom. :D

Paranormal Cocktivity

(#64533) Pearce válasza cyberkind (#64532) üzenetére


Pearce
aktív tag

Mozis nagyságú vászonról? ;]

(#64534) pohár válasza Pearce (#64533) üzenetére


pohár
félisten

miért, attól jobb lesz? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64535) callmeakos válasza Pearce (#64533) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Igényli ez a film a nagyvásznat? Nem is tudtam :D

All→M8

(#64536) emiki6 válasza callmeakos (#64535) üzenetére


emiki6
veterán

Tipikusan nem látványfilm, xvid-ben is ugyanolyan jó :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#64537) cyberkind válasza Pearce (#64533) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja mert ettől lesz jó egy film.

Paranormal Cocktivity

(#64538) Pearce válasza cyberkind (#64537) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem, nem attól lesz jó egy film, csak nyilván egy mozis vászonnal semelyik otthoni tv, laptopképernyő, monitor vagy akár vászon nem tud versenyezni. A Fight Club meg egy alapmű és aki most szeretné, az megnézheti nagyvásznon. Vagy most komolyan olyan k.rva nehéz értelmezni, hogy miért király az, hogy ezeket a filmeket újra moziba küldik? Én is megnézném, ha lenne időm rá és nem csak este 1 időpontban adnák őket, hiába lennének meg kéken.

(#64536) emiki6

Miért, csak a látványfilmeket érdemes moziban nézni?

[ Szerkesztve ]

(#64539) cyberkind válasza Pearce (#64538) üzenetére


cyberkind
félisten

Valahogy én tökéletesen megvagyok a 40"-os tv-vel elégedve itthon, a kényelemben, a nyugiban, senki nem pofázik, senki se késik, és ami a legfontosabb, senki se zabál mint a disznó, + döglök az ágyban, ezeket semmi nem tudja felülmúlni, még az Imax se, mert hiába nagy a vászon, ha a kamera nem Imax ahogy írtam is, meg az ilyen filmeket amik már kint vannak BD50-ben nem fogok elmenni megnézni a moziba, pedig ezt se láttam még, csak itt van a gépen.
Még egy új film esetében oké, mert nincs kint lemezen, de mint ennél is...

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64540) devil-k válasza cyberkind (#64539) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt írják azok akik 40"-s TV-n nyomulnak. :D Amíg 46"-s TV-n moziztam, addig én sem éreztem, hogy kicsi lenne. ;]

- mozi bolondéria -

(#64541) cyberkind válasza devil-k (#64540) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam a következő 50 vagy 55-ös lesz, igaz 20 négyzetméterre már elég lenne bőven mindkettő, csak még drága a tizen-es Samsung. :)

Paranormal Cocktivity

(#64542) devil-k válasza cyberkind (#64541) üzenetére


devil-k
nagyúr

20 nm2-n? Viccelsz? :D

15 nm2-n vetítek egy 83"-as vászonra. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#64543) cyberkind válasza devil-k (#64542) üzenetére


cyberkind
félisten

Ó hát akkor a határ a csillagos ég, de nem projektorral, nincs arra pénzem hogy gyakran cserélgessem az égőt, nálam a tv rengeteget megy, és még a monitorom is ez.

Na de, mentem is nézni tovább a TF 4-et, majd gyövök. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64544) devil-k válasza cyberkind (#64543) üzenetére


devil-k
nagyúr

3000 óra az gyakran? :D
A vetítős topikban a közkedvelt vetítő a BenQ W1070 ami kb. 220.000 Ft. Ennyiért nem kapsz normális 55"-s TV-t. Szelektálni kell. Mozi, PS4 vetítő, minden más egy kis gagyibb TV vagy monitor.

- mozi bolondéria -

(#64545) cyberkind válasza devil-k (#64544) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennyiért már van jó 55-ös tv, de én 200 alatt keresek, ott még csak 50-es van, nem tudom, de a tv naponta bőven több mint 12 órát megy.

Paranormal Cocktivity

(#64546) atike válasza aizen92 (#64524) üzenetére


atike
nagyúr

Minden elismerésem a készítőknek, nagyon rendben van technikailag... Vágás, képi beállítások... Profi.

De... Én inkább sírtam mint nevettem... :) Paródia, de azok a szemüvegek... Eh... Legtöbbször sok volt ez a kis alkotás...

...és betegek akik csinálták. Ügyesek, de betegek... :DDD

(#64547) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

The Help - 7/10

Na ez egy jó film volt. Anélkül mutatja be az 50-es évekbeli elnyomását a feketéknek, hogy elmenne az egész white guilt csöpögésbe. És akkor a kifogástalan színészi munkát még nem is említettem.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#64548) emiki6


emiki6
veterán

Mátrix: Újratöltve

Ez akció szempontjából felülmúlja az első részt és itt Neo tevékenységére gondolok elsősorban.

Az meg mekkora már, hogy egy sütivel orgazmust hoz a nőnek az egyik program (nem tudom a nevét). :DDD

A korábbi témára visszatérve:
Én azt nem értem, hogy Smith hogy élte túl, ha lényegében elpusztult, bitjeire esett szét. :F
Abban egyet kell értsek, hogy Bain nem volt kifejezetten különleges, csak abból a szempontból, hogy ő volt az első olyan, akit a felszabadítottak közül először megfertőzött Smith.
Neo szerintem nem csak a mátrix-ban kiválasztott, mivel a "polipokat" úgy intézte el, mintha egy EMI-t robbantott volna és más értelmes magyarázatot nem is nagyon látok rá.

Kíváncsi vagyok milyen élmény lehetett 1999-ben beülni az első részre, úgy, hogy semmit nem tudtál előtte a filmről.
Én kiskoromban azon voltam meglepődve többek között, hogy miért van tele Morfeusz arca "kráterekkel". :D
Vajon okozott fejfájást a színészeknek és szinkronszínészeknek a "nabukodonozor" szó? Úgy hangzik, mint egy nyelvtörő :)

Valamikor majd megnézem a harmadik részt is újra, bár azt annyira nem szerettem, mert inkább a "jelenre" koncentrált, de a végső harc azért nem volt rossz szmisszel. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#64549) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Családos Iramban 7

Azért erre nem lehet azt mondani, hogy nincs összerakva :D

All→M8

(#64550) oriic válasza callmeakos (#64549) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most végeztem vele. :D Nagyon idióták. :DDD

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.