Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) Bad Pritt válasza haypro (#64100) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az elvitathatatlan a srácoktól, hogy tisztelettel fordultak Walker emléke felé és tényleg látszik, hogy évtizedes barátságok szövődtek itt, ami szépen átjutott a vászonra is az elmúlt pár filmben. Nehéz lehetett nekik, a fanoknak pedig nagyon egyedi... élmény ez a film. Én is kedveltem Walkert, mint embert, szimpatikus volt a hozzáállása és hogy nem volt nagyképű celeb, de mint színész inkább középszerűnek mondanám, a Runner, Runner-ön kívül nem volt értékelhető szerepe, ezért sem akkora katarzis ez a film, mint mondjuk Ledger vonatkozásában az a bizonyos Batman.
Mindenesetre ha könnyen elkap a szentimentális szellem, akkor érdemes lehet a mozira áldozni pár ezrest, mert szép tribute filmet hoztak össze a srácok, ettől eltekintve viszont ugyanolyan minősíthetetlen ez a film is sajnos, mint az előző volt. Pedig az ötödiket kifejezetten kedvelem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64102) james001


james001
veterán

Fast & Furious 7

Wow na ebbe aztán beledobtak mindent ami akció és látvány :D Élveztem minden percét,pörgős volt nagyon. Statham kissé fura volt mint gonosz,de hozta a szokásos formáját,ahogy a többi karakter is. Tony Jaa is király volt csak keveset szerepelt,de legalább többet mint Lucas Black,azért őt gyorsan "lerendezték"...
A vége meg... Én szerettem Paul Walker-t mint színész,sajnáltam is nagyon amikor elhunyt,így azért én is elérzékenyültem kicsit. Nagy respect a rendezóknek és Vin Diesel-nek hogy ezt belerakták.
És itt azért kicsit úgy érzem,hogy felesleges tovább fokozni ezt a filmet,ez egy gyönyörű lezárása lenne ennek a szériának,de nem,már csinálják is a 8-at és utána jön a 9 is,minek azt nem értem :(

A szinkron amúgy nem volt vészes,de volt egy-két vicces rész ami gondolom angolul tök mást jelent,plusz Rock-nak volt egyedül sz*r szinkronja (szerintem).

Mint fan,nekem tetszett nagyon,az akciófilmes trilógiából a legjobb. Persze az első három résznél jobb már úgyse lesz. :D

Azt meg csak úgy megjegyezném hogy még mindig utálok moziba járni,vagyis inkább a moziba járó seggfejeket utálom,akik egész film alatt pofáznak,nyitott szájjal csámcsogva tömik magukba a büdös nachos-t,stb. :U Ráadásul pont egy ecsetfejű csávó ült be elém,az alját takarta a vászonnak :DDD Na mindegy.

https://psnprofiles.com/kazama001

(#64103) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nagy zűr Kis-Kínában

Erről nem írok, itt egy gif, ez mindent elmond. :DDD
[link]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64104) Pearce válasza Bad Pritt (#64101) üzenetére


Pearce
aktív tag

"ezért sem akkora katarzis ez a film, mint mondjuk Ledger vonatkozásában az a bizonyos Batman."

Remélem ezzel nem azt akarod mondani, hogy a Sötét lovag Ledger halála miatt lett csak nagy siker és kaszált elég sokat. :))
Csak mert nem 1-2 helyről ezt hallottam megjegyzésként és nálam ez eléggé wtf.

[ Szerkesztve ]

(#64105) gyuromoj válasza james001 (#64102) üzenetére


gyuromoj
veterán

Így egy nap elteltével, én is úgy érzem hogy szép lezárást kaptunk és már felesleges lenne a folytatás. Hiába nézném a végtelenségig. :B :O

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64106) Bad Pritt válasza Pearce (#64104) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem csak amiatt. De ugyanekkora wtf lenne kijelenteni, hogy semmi köze nem volt hozzá.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64107) diablo1984 válasza james001 (#64102) üzenetére


diablo1984
veterán

mennyire vészes walker helyettesítése? vagy jól megoldották cgi-vel?

(#64108) gyuromoj válasza diablo1984 (#64107) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha nem keresed konkrétan akkor tökéletes. Én mint rajongó illetve film "esztéta" 2-3 helyen vettem észre a CGI-t, azon kívül dublőrrel tökéletesen oldották meg a helyettesítést.

Heath Ledger olyat tett le az asztalra színészként a Batman 2. részében hogy nagyon sokan megirigyelhetnék a mai "elit" színész társadalomból. Felesleges összehasonlítani a két filmet/színészt mert ritka hogy tetsszen mindenkinek a két alakítás/film, mint például nekem.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64109) Pearce válasza Bad Pritt (#64106) üzenetére


Pearce
aktív tag

Vagyis?
Sokan, akik amúgy fullra nem szeretik Batmant, elmentek a filmre, mert meghalt Ledger és látni akarták, hogy hogy brillírozik az utolsó szerepében?
Ilyen alapon ennek az utolsó Gandolfini filmnél is meg kellett volna jelennie, hisz ő is egy ismert és tehetséges színész volt.

(#64110) diablo1984 válasza gyuromoj (#64108) üzenetére


diablo1984
veterán

és a végén kinyírják a szerepét, vagy csak elszálguldanak a naplementébe?

(#64111) gyuromoj válasza diablo1984 (#64110) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én részemről tökéletes lezárást kaptam, mert azt hittem hogy meghal a karaktere. Ettől függetlenül szépen lezárták/elbúcsúztak tőle. Az utolsó cirka 5 perc tökéletesen emléket állított Paul Walker karakterének illetve emberi lénynek. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64112) Bad Pritt válasza Pearce (#64109) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval egy alapvetően kisköltségvetésű parkolópályán készülő krimit vagy romantikus drámát (attól függően Gandolfini melyik filmjére gondolsz) akarsz hasonlítani a képregény hype közepén bemutatott Batman filmhez?
A Dark Knight marketing utolsó fél éve erősen ráment arra, hogy Ledger Joker szerepét ajnározza és kihangsúlyozza, hogy ez az utolsó film, amiben teljes egészében ő szerepel. Egy színésztől nem lesz milliárdos bevétele egy filmnek, halott vagy sem, de a Ledger körüli felhajtás januártól kezdve gyakorlatilag a film bemutatójáig kitartott, folyamatosan foglalkoztak vele a szakportálok és ez számított főleg az első pár hét bevételeinél. Ne hidd azt, hogy egy közepesen sikeres első rész után hirtelen mindenki Batman fan lett és emiatt dobott egy 150 milkás hétvégét a film. Az általános minőség, a Jokerre kihegyezett marketing ÉS a Ledger körüli felhajtás és folyamatos hype kellett hozzá.
(Plusz ekkor még Nolan sem volt akkora hipersztár, mint most, a Tökéletes Trükk kifejezetten csalódást keltő eredményeket hozott a Kezdődik! után.)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64113) oriic válasza diablo1984 (#64110) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyik sem. A családjával játszanak a tengerparton, majd mikor Dom elmegy búcsú nélkül, egy hófehér Suprával beáll mellé a kereszteződésben, hogy "nem engedi el csak úgy köszönés nélkül", majd jön a visszaemlékezés, közben szépen egymás mellett autóznak, nem versenyeznek, majd a megemlékezés végén a két kocsi két különböző irányba halad tovább... Így leírva furán hangozhat, vásznon nekem nagyon megható volt, valszeg csak ezért az utolsó 5-10 percért nem egyszer újranézem majd a filmet.

Live-Die-Respawn

(#64114) diablo1984 válasza oriic (#64113) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor az zsír, lehet a hétvégén elugrunk a moziba egy kis kikapcsolódásra! :K

(#64115) gyuromoj válasza oriic (#64113) üzenetére


gyuromoj
veterán

Főleg hogy a fehér szupra szerintem egy angyalt képsviselt és a napfénybe hajtás az hogy a menyországba került. :B

Faszom itt hallgatom az ST-t és sírok mint egy kisgyerek... :O :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64116) oriic válasza gyuromoj (#64115) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezért mondtam tegnap hogy a Supra tuti nem véletlenül volt fehér, és esküszöm hogy fehér fényárban úszott az egész kocsi...( vagy csak tényleg hallucináltam már :D )

Live-Die-Respawn

(#64117) #54715584 válasza gyuromoj (#64108) üzenetére


#54715584
törölt tag

Konkrétan a testvére arcát változtatták át CGI-vel, ha jól tudom.

(#64118) james001 válasza diablo1984 (#64107) üzenetére


james001
veterán

Én észre se vettem az egész film alatt hogy bármilyen CGI vagy kaszkadőr lenne helyette,pedig kicsit még próbáltam is kivenni hol nem ő van. :D Talán amikor Tony Jaa-val bunyózik a vége felé ott szerintem nem ő volt,mert eleve elég sötét a hely meg nem is mutatják őket közelről.

(#64116) orichalcos: Én is mintha úgy láttam volna,szerintem nem véletlenül lett így "megvilágítva" :) Mindenképp egy tiszteletre méltó gesztus volt ez az egész lezárás tőlük.

[ Szerkesztve ]

https://psnprofiles.com/kazama001

(#64120) oriic válasza james001 (#64118) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meg szerintem ő nem is tudott így bunyózni. :DDD

Live-Die-Respawn

(#64121) gyuromoj válasza #54715584 (#64117) üzenetére


gyuromoj
veterán

Tegnap írtam is hogy én 2-3 jelenetnél vettem észre CGI arcot illetve szerintem ahol nem közeli felvétel volt, ott vagy valamelyik testvére, esetleg dublőr játszotta.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64122) radi8tor válasza james001 (#64102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is ezért gondolom meg 20x hogy menjek-e. :(

⭐ Stella

(#64123) gyuromoj válasza radi8tor (#64122) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha rajongó vagy, esetleg tetszettek az eddigi részek, akkor menj el.
Ha nem tetszik akkor kifizetem az mozijegyed árát. :B (nem viccelek ;) )

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64124) radi8tor válasza gyuromoj (#64123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem konkrétan erre a filmre gondolok. Úgy általában minden filmnél vannak olyan egyének, akik nem bírnak disztingválni.
Többször inkább kifizetem a VIP felárat, mert ott csak 24 szék van, kisebb az esélye az ilyen arcok előfordulásának.

⭐ Stella

(#64125) emiki6 válasza radi8tor (#64122) üzenetére


emiki6
veterán

Én betiltanám a moziban evést (pláne azokat a ropogós "rágcsálnivaló"-kat, már maga a szó is rosszat sejtet, de persze mindenki azt tolja... popcorn, nachos, chips, kréker, ilyenolyan száraz, felfújt, sózott, jó zsíros és "egészséges" kaják). Inni max vizet. Mindenkinek jobb lenne. :W

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64126) oriic válasza emiki6 (#64125) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én megelégednék annyival, hogy nem engedik már be azt, aki a film kezdése után negyed órával ( nem a reklámoknál, a konkrét film kezdése után) jelenik meg és keresi a helyét. Nem érdekel hogy kifizette a jegyét, ha nem tud időben megjelenni, ne járjon moziba...

Live-Die-Respawn

(#64127) radi8tor válasza oriic (#64126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokszor szidják az amerikaiakat, de ott aki megszólal a moziban úgy leugatják a többiek, hogy csak na. Itthon ilyet nem lehetne megtenni, mert még annak áll feljebb, aki nem a filmet akarja nézni.

⭐ Stella

(#64128) emiki6 válasza radi8tor (#64127) üzenetére


emiki6
veterán

Kezdem érteni miért volt lövöldözés kint a mozikban...

Jó, ez kicsit erős volt, de na. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64129) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Survivor, jó újra látni a "régi" arcokat :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#64130) #54715584 válasza radi8tor (#64127) üzenetére


#54715584
törölt tag

Anno a Silent Hillt néztük a párommal, nem messze tőlünk 2 srác pofázott folyamatosan, mert az egyik idiótája leszedte camos verzióban, és mindig szólt a másiknak, hogy mi fog történni, hangosan röhögcsélve.
Egyszer egy nagy bácsi felpattant a székéről és a támlákon ugrálva ment a 2 sráchoz.
A vásznon szó szerint elfogyott/lepergett a filmszalag, felnyomták a villanyt és kivitték a 2 idiótát.
Aztán ment minden tovább nyugiban :D
Na én ezért sem/nem járok moziba, de volt már rossz élményem másik 7 emberrel is majdnem üres moziban, nem is egyszer...

(#64131) james001


james001
veterán

The Double (2013)

Érdekes film volt,kissé olyan mint az Enemy és a Fight Club összekavarva. Nagyjából értettem mi történt,de egy-két dolog nem világos,pl. amikor beviszi Hannah-t a kórházba mert öngyilkos akart lenni és ott a nigger biztonsági őr az orvos,meg valami elvetélésről beszélt... Ott egy kicsit pislogtam hogy akkor most mivan :D
Amúgy jó a "stílusa" is a filmnek,eléggé elvont,meg bár ez a Jesse Eisenberg nem kedvencem,itt nem volt rossz. De az Enemy (meg a Fight Club is) jobb szerintem.

8/10

https://psnprofiles.com/kazama001

(#64132) brownus


brownus
veterán

(#64133) atike válasza brownus (#64132) üzenetére


atike
nagyúr

.......és megint talált... :DDD :DDD

(#64134) Vikthor válasza brownus (#64132) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Torrente for president! :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64135) Tibiajax válasza brownus (#64132) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jövő hónapban itt az 5 Csujával, mehetünk végre arra is..
:)

(#64136) #51177472


#51177472
törölt tag

Kéjlak (2014):

Jó volt, de valahogy nem volt az igazi.
Wentworth Millert öröm volt látni. :K

(#64137) dokee78 válasza #51177472 (#64136) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt láttad?
Loft 2010
Ehhez képest milyen,mert ez nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#64138) Ace owner


Ace owner
addikt

End of watch

Éjjeli féreg óta fent van a listán, most került rá sor. Szokásos Gyllenhaal minőség. A történet nem valami bonyolult, de az előadásmód, a operatőri munka, vagyis annak hiánya, a szereplők és a kapcsolat közöttük. Nagyon jól működtek együtt, jó volt nézni, teljesen természetesnek hatott, mintha tényleg valami kandikamerás rendőrműsort néznék. A végére számítottam, nem lepett meg igazán. Engem abszolút elkapott a hangulata.

8,5/10

Beleolvastam a többiek hsz-eibe a filmről és eszembe jutott hogy kihagytam valamit. Anna Kendrick <3

Azthiszem a héten újranézem a Savagest is, meghozta a kedvem ez a film. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#64139) devil-k


devil-k
nagyúr

Vadon
Wild

5/10

Nem volt rossz, a hangulata mindenképp dicséretes. Viszont nem hagyott bennem annyira mély nyomot az egész. Amikor lehetett volna tovább "facsarni" a lelki részeket, akkor hirtelen elvágtak mindent. Egyik karaktert sem lehetett megszeretni, megutálni, mert időt nem hagytak rá. Ami számomra kissé furcsa volt, hogy a drogos, mindenkivel lefekszem nő elment, hogy háta mögött hagyja az eddigi életének rossz éveit, de azért visz magával 12 db óvszert, mintha valami gruppen partyba menne.

- mozi bolondéria -

(#64140) brownus válasza devil-k (#64139) üzenetére


brownus
veterán

ezt hívják érett gondolkodásnak, elővigyázatosságnak! :) még nem láttam, de már kikölcsönöztem.

tegyük fel az utolsó pár alkalommal pszichedelikus drogokat is tolt, és megvilágosodott! van ilyen

[ Szerkesztve ]

(#64142) devil-k válasza brownus (#64140) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annak, hát. :D

Kíváncsi leszek majd a véleményedre!

- mozi bolondéria -

(#64143) pohár


pohár
félisten

Harry Potter - Ne ítélj cím alapján!

nem mai videó, de félvér hercegnél kifakadtam de mocskosul :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64144) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Echoes
látta már ezt valaki?

(#64145) radi8tor válasza Tibiajax (#64144) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bemutató dátuma: 14 April 2015
;)

⭐ Stella

(#64146) Tibiajax válasza radi8tor (#64145) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

már landolt a hd virágboltba.. de én kérek elnézést
;)

(#64147) emiki6 válasza pohár (#64143) üzenetére


emiki6
veterán

Azt nem értettem. Mi volt az a "lény"?
Mire utal itt a félvér?

(Vidman amúgy talán a legszínvonalasabb magyar youtubeos. Talán mint amilyen dancsó volt régen)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64148) #54715584 válasza Tibiajax (#64144) üzenetére


#54715584
törölt tag

Végre vmi, ami jónak tűnik, már csak a téma miatt is, főleg annak, aki tudja mi fán terem a lucid dreaming. :)

(#64149) Tibiajax válasza #54715584 (#64148) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kíváncsi lennék rá, de ezt se merem megnézni szerintem..
mindegy, kedd este lazarus effect

(#64150) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Furious 7 / Velocidade Furiosa 7
mom ov

nem tudtam megnézni premieren, lévén pont repültem hazafele Lisboaból, pedig volt egy nagyon briliáns tervem rá, hogy amíg kint vagyok, pont elkapom a cimborámmal. na ott nincs gond a nyelvvel, nem szaroznak a szinkronnal, mindenből nyomnak eredetit mindig. piros pont. itthon az első dolgom volt ma pótolni. sokat nem fogok ömlengeni róla, egyesek tudják, hogy én vagyok a topic legnagyobb F&F rajongója, vártam, mint egy karácsonyt. mivel volt ov, így semmi nem rontotta el az élményt (azért az Interstellar esetén örülök, hogy megvártam a feliratot).
ha el kéne helyezzem, akkor nagyjából a 6 szintjét tudta hozni, a 4 és 5 még mindig jobban prezentálja nálunk az eredeti érzést, aminek nyilván az első az alapja. persze így 7 rész után azért a 2. és 3. rész is szívemnek kedves, pláne a szereplők beiktatása miatt, akik nélkül ma nem is lenne már ugyanaz. az eddigiekkel ellentétben itt nem egy-kettő, hanem ha jól számoltam négy vagy öt scifi jelenet volt, tobzódtunk a mámorban. nekem nagyon odapirított, én ugráltam mélyen belül, mint egy kisgyerek, de be kell valljam, hogy pont emiatt tűntek el kicsit a tradicionális érzések. összességében, nem meglepő módon, baromira élveztem. alig várom, hogy újra lássam.
az utolsó pár percről néhány szót én is ejtenék. engem nagyon eltalált, vártam is, hogy ez fog történni. amikor Vin monológja haladt és bevágtak mind a 6 részből, azzal annyira megfogták, amit szeretek bennük, számomra tökéletes volt. technikailag a film volt, gyakorlatilag viszont sokkal inkább szólt ez Paul-nak, Vin és a többiek részéről, nagyon szép volt. rongyosra fogom nézni yt-n. (apróság, hogy olvastam a hírt, miszerint jön a 8-9. ennek nagyon nem örülök, bár április 1-én jött a cikk, félek, hogy nem tréfa. érthetetlen számomra a Vin által tett nyilatkozatok után. remélem, hogy nem készül több, bár a nyitó számokat nézve kezdek elbizonytalanodni.)

természetesen hoffman_approved

***

köszi BITBOYS-nak a Tron linkért, ennek nagyon megörültem, meglássuk. imádom az első kettőt. bár nem hiszem, hogy lesz köze hozzá a Daft Punk-nak, azért egy kis cameo jöhetne ost és vizuál terén is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.