Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) devil-k válasza zolynet (#42898) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig érdemes! Én rosszabbra számítottam, de hál' Istennek pozitívan is lehet egy ilyen filmben csalódni. :K

- mozi bolondéria -

(#42902) NEOSIGNAL válasza bAtt001 (#42900) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Ne tetézd a bajt! :DD valakinek oxigénre van szüksége az élethez,nekünk SW-re :)

(#42903) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#42904) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Transformers 4 tv spot.

Live-Die-Respawn

(#42905) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Mi inspirálta a Star Warst?

Érdekes egy összeállítás. Mondjuk Lucas sosem tagadta, hogy a Star Wars alapvetően egy jövőben játszódó szamuráj film, vagyis a szamurájfilmekből merített ötleteket....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#42906) gyuromoj válasza oriic (#42904) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt sose értettem, hogy ha a trailer-ek mennek 1080p-ben vagy esetleg néha már 4k-ban, akkor miért kell olyan sokat várni a normális rls megjelenésre? :B
Amúgy látványorgia lesz ismét. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42907) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42908) student válasza gyuromoj (#42907) üzenetére


student
őstag

szerinted se jön vissza a 750milliós költségvetés?
sztem kutya ;] nem fogja nézni moziba a filmesztéta wannabekat leszámítva

(#42909) .LnB válasza callmeakos (#42805) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem csak a animációs mese rész nem illett bele :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42910) spammer válasza .LnB (#42909) üzenetére


spammer
veterán

Azért Ultimate Cut, mert benne van az animációs is. Alapból nincs, meg a rendezőiben sincs.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42911) .LnB válasza spammer (#42910) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudom, nekem is megvan. Nagyon szeretem csak azzal a résszel már elég hosszú. Csak kétszer néztem meg azt a változatot. Az nélkül okés :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42912) Integra válasza gyuromoj (#42907) üzenetére


Integra
titán

a külföldi nézettségre leszek majd kíváncsi, remélem minél jobb lesz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42913) Bad Pritt válasza student (#42908) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem baj, majd a beszélő mókust megnézik. :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42914) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tudjátok hogy mikor jön a Liza a rókatündér hivatalos előzetese? A múltkorira azt mondták hogy nem a valódi trailer, és pár napon belül jön az új.

Live-Die-Respawn

(#42915) Pali1119 válasza gyuromoj (#42907) üzenetére


Pali1119
tag

Külföldön jó kritikákat kap meg jó pár országból komolyan érdeklődnek /vagy már meg is vették a vetítések jogait?/ a vetítések miatt, ezzel szemben mi magyarok meg elkezdjük, hogy "ejj, csak a művészlelkületűek mennek majd be rá" meg stb. Beszarás. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42916) Bad Pritt válasza Pali1119 (#42915) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha jól tudom, Cannes-ban is jár pénzjutalom a díjak mellé, szóval a költségvetést félig már vissza is hozhatta csak a díjakkal. Ez azért nem rossz dolog. :))

orichalcos: Szerintem kövesd a fészbuk oldalát a filmnek, oda tuti kinyomják egyből.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42917) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

nagyon szeretem a régi, ügynökös meséket, tudnátok ajánlani nekem ilyen filmeket? (James Bond sorozaton kívül...)

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#42918) genndy válasza mufi (#42917) üzenetére


genndy
addikt

Tű a szénakazalban. Suszter, szabó, baka, kém.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#42919) Pali1119 válasza Bad Pritt (#42916) üzenetére


Pali1119
tag

Ja hát nem is azért írtam, mert fújolnék rá.
Ettől függetlenül nekem valahogy a trailer alapján nem gyere be + a rendező nyilatkozta, hogy a kutyák végül is átvitt értelemben a "c" betűs kisebbséget fogják megszemélyesíteni. És ez is az egyik problémám, hogy miért nem lehet ezt a dolgot kihagyni és csak egy sima hangulatos katasztrófafilmet csinálni, ahol a kutyák fellázadnak. Miért kell ebbe is ezt beletolni...

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42920) student válasza Pali1119 (#42915) üzenetére


student
őstag

ja gondolom nem lesz szabad hely.
pont mint a rendező előző filmjein ... ;]

viszont a rókatündér "trailer" tetszett abból még akármi lehet

[ Szerkesztve ]

(#42921) aizen92


aizen92
addikt

SW VII - Millennium Falcon lesifotók
+ X-wing

El akarják velünk hitetni, hogy nem lesz CGI dömbing. Nice try J.J., nice try. ;]

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#42922) oriic válasza aizen92 (#42921) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MIllenium Falcon is visszatér. Dejó... Remélem megtömik egy tonna lensflarerrel. :)

Live-Die-Respawn

(#42923) callmeakos válasza aizen92 (#42921) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mert volna JJ kihagyni. ;]

All→M8

(#42924) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Front
hd, pannonia szinkron
folytatván a Woody-kronológiát, ettől egy kicsit visszább lépve muszáj volt bepótolni ezt a darabot is, s mint utólag kiderült, hiba is lett volna elmulasztani. Nagyszerű film az amerikai hidegháborús időkről, a feketelistára rakott betiltott művészekről. ráadásul igazából ez nem is egy Woody-film, hiszen ő csak főszerepet játszik benne..
8/10

(#42925) Realradical válasza gyuromoj (#42907) üzenetére


Realradical
őstag

A mozis trailer tetszett, mi biztosan beülünk rá. Reméljük jó lesz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#42926) HuMarc


HuMarc
addikt

Borat - Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika - Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

Hááát, ez nekem annyira nem tetszett. Voltak benne ízléstelenebb jelenetek is, és a poénok sem voltak olyan jók szvsz. Így az 1 óra 20 percet is alig néztem végig.

5/10

A diktátor - The Dictator (2012)

Na, ez már jobban tetszett, a poénok is jobbak voltak, nem volt annyira ízléstelen. Volt benne sok jó poén, de ezt is sokkal jobban felhype-olták, mint amilyen jó valójában.

8/10

(#42927) callmeakos válasza HuMarc (#42926) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát én pont fordítva vagyok ezzel :D

All→M8

(#42928) james001 válasza HuMarc (#42926) üzenetére


james001
veterán

Ali G a legjobb Sacha Baron Cohan-től szvsz :K

Valami mostanában kijött jó vígjátékot tudtok ajánlani? Rájöttem hogy rég néztem valami jó röhögtetős filmet :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42929) ígyvanferi válasza Tibiajax (#42924) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Örülök, hogy írsz ezekről a Woody Allen filmekről, mert én csak az (lehet, hogy csak nekem) ismertebb darabokat láttam, viszont nagyon szeretem őket, az újakat is. A teljes munkásságát tekintve viszonylag keveset láttam, úgyhogy jegyzem, amikről írsz, és minél hamarabb pótolom a lemaradásom.
Fogd a pénzt és fuss!, Annie Hall, Manhattan, Süti, nem süti, A jade skorpió átka, Match Point, Vicky Cristina Barcelona, Midnight in Paris, To Rome with Love, ezeket láttam egyelőre, talán nem hagytam ki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#42930) Huma válasza Realradical (#42925) üzenetére


Huma
addikt

Én is megnéztem a bemutatót és vágtam is hozzá a wtf fejeket. Ebből a filmből csak egyféleképpen sülhet ki valami jó. Ha valami művészfilm és az egésznek valami szimbolikus, elvont jelentése van. Tehát van valami mélyebb tartalom.
Mert ha csak annyi a sztori, hogy a kutyák fellázadtak és legyőzik az embereket akkor már meg is van az évtized egyik legócskább filmje. Kb olyan szintű mint amikor a paradicsomok próbálják kipusztítani az emberiséget.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42931) Tibiajax válasza ígyvanferi (#42929) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én is így voltam ezzel pontosan, ezért határoztam el, h elkezdem beszerezni nyers nagyfelbontásban amelyiket csak lehet, szépen sorjában, kern-t ráaplikálom aztán, mehet éjjel be a vetítőmbe..

(#42932) devil-k


devil-k
nagyúr

Tron: Örökség
6/10

Nem volt rossz, tetszett. A film 1/3-a nagyon bejött, aztán kissé vontatottá vált számomra, de nagyon látványos, szuper hangkeverés és még szuperebb zene. Különösen a Daft Punkos-báros rész jött be.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42933) VoidXs válasza devil-k (#42932) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Számomra is 6/10 volt, bár a vége nem igazán volt vontatott, és 1 pontot tényleg csak a látvány miatt adok (3D-ben néztem), további 1-et a zenére (főként End of the Line és Derezzed, ahogy te is említetted, de szerintem a stáblista ezeken túltesz). Ha süketen nézném 2D-ben, akkor 4/10.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42934) bAtt001 válasza VoidXs (#42933) üzenetére


bAtt001
addikt

csak 1 pont a zenére? :Y hoffman hallod ezt? :DDD

(#42935) Bad Pritt válasza VoidXs (#42933) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha süketen néznéd a filmeket, nagyon sokat le lehetne pontozni.
A Legacynak volt amúgy szerintem a legjobb 3D-je a poszt-Avatar érából. Kosinski meg nagyon betalál a zenékkel, itt a Daft Punk, Oblivionben az M83 rohadt jó OST-t szállított.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42936) devil-k válasza VoidXs (#42933) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én 2D-ben néztem és abszolút nem hiányzott számomra a 3D. Viszont a hangok, a keverések, effektek, a mélyek nagyon ott voltak. Ennél jobb filmzenét el sem tudtam volna képzelni ehhez a filmhez. :)

- mozi bolondéria -

(#42937) Integra válasza HuMarc (#42926) üzenetére


Integra
titán

diktátor feléig jó, utána csak köldöktől lefelé poénokkal operál, gusztustalan és szar ahogy van. de az első felében fergeteges poénok vannak és nagyon komoly kiszólások is, az a rész ötös.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42938) ígyvanferi válasza Tibiajax (#42931) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy érted, hogy Kernt ráaplikálod a nagyfelbontásúra? A The Frontot és a Hannah and Her Sistert is látom a kölcsönzőben 720p-ben szinkronosan. Vagy a 720p kevés? Igazából FullHD-t nem is látok, szinkron ide vagy oda.

(#42937) Integra: ez jellemző szerintem SBC filmjeire. A Borattal is kb. ugyanez a helyzet. Ali G-t már rég láttam.

[ Szerkesztve ]

(#42939) VoidXs válasza ígyvanferi (#42938) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Előző hsz előtti háromra: valóban ez a rendező találja meg a legjobb zenéket, de azért ott van Ramin Djawadi, Hans Zimmer, és Clint Mansell is. A zenére pedig azért adok max egy pontot, látványra szintén, mert nálam a maradékból egy a hossz, a többi pedig csak a sztori.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42940) cattus válasza VoidXs (#42939) üzenetére


cattus
őstag

Akkor a Pacific Rim-re hogy jött ki a 65%?

Do the thing!

(#42941) Tibiajax válasza ígyvanferi (#42938) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én magamnak csináltam meg a Front-ot, de igazából lényegtelen
ja, csak annyi, h hd-ben igyekszem nézni őket, hha már nagyvászon..
720p elég, nyilván

(#42942) VoidXs válasza cattus (#42940) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a régi rendszer alapján működött, amire rájöttem, hogy hülyeség. A sztori 40%-ot vett ki akkor a tortából, de ténylegesen sokkal többet ér.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42943) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jövőre csúszik a Jupiter Felemelkedése
Hát ez cink, pedig nagyban mentek már a trailerek a moziban.

All→M8

(#42944) devil-k válasza callmeakos (#42943) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes, az IMDB oldalán a magyarországi premier 2014. július 31. A féléves csúszás elég durva lenne...

- mozi bolondéria -

(#42945) callmeakos válasza devil-k (#42944) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mert csak most jelentette be a Warner, azt gondolom még nem frissítették a profilt. Állítólag Wachowskiéknak kell még egy kis idő.

All→M8

(#42946) devil-k válasza callmeakos (#42945) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bírom az ilyet. Mire kell, több marketingre?

- mozi bolondéria -

(#42947) bagyulajuve válasza callmeakos (#42943) üzenetére


bagyulajuve
addikt

számomra a legjobban várt film és ez most elszomorít :(((

Resistencia eterna

(#42948) callmeakos válasza devil-k (#42946) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A szokásos bullshit, amit ilyenkor kötelező ellőni: tökéletesíteni akarják a látványt, itt-ott csiszolnak még a jeleneteket stb. Aminek általában a fele sem igaz. :U

All→M8

(#42949) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Nebraska

10/10

Még több ilyet!

(#42950) lacy86 válasza gyuromoj (#42907) üzenetére


lacy86
addikt

Szerintem tanulsagos film lesz , hogy valojaban milyenne is teszik egyes emberek / csaladok az ember legjobb baratjat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.