Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) deniro2 válasza brownus (#42778) üzenetére


deniro2
senior tag

Csatlakozom. Ma néztük, stílusában az utóbbi évek legjobbja az Edge of tomorrow.

(#42802) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Good, The Bad, The Weird

Az ázsiai filmek nem az én világom, de ez most tetszett. Szórakoztató és kellően pörgős volt.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42803) dokee78


dokee78
félisten

Lego Movie 80%
Azt hiszem a Gru/Gru2 és Wreck-It Ralphnál szórakoztam ilyen jól legutóbb.
Vártam is nagyon és hozta a szintet.

(#42804) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Most értem haza a Holnap határáról, hát igen jó film volt. Pörgős volt nagyon, jó volt az alapsztori és látványos. Idén moziban a 300 adott csak ilyen élményt nekem, de inkább a Pacific Rim volt ennyire élvezetes számomra. A filmbe annyira beletudtam élni magam, hogy hihetetlen, teljesen kikapcsolt a külvilág.

(#42805) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Watchmen - Ultimate cut
Azt hittem ennek soha a büdös életbe nem lesz vége: A film még mindig üt, de soha többet ne lássam ezt a verziót. És mostantól minden filmet ignorálok ami 3 óránál egy percnél is több. :D

7/10

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#42806) Integra


Integra
titán

lincoln (2012)

negyedik éve tart a polgárháború, az amerikai rabszolgaság eltörlésének története spielberg rendezésében, ami semmi másról nem szól, csak lincoln és az emberei munkájáról, hogy kiegészítsék az alkotmányt, hogy egyszer s mindenkorra végleg megszüntessék a rabszolgaságot.
régi politikai dráma, csak párbeszédek, hosszú, csöndes film, minden a színészeken múlik. érdekes film, ha adja a tévé, érdemes végignézni. én is most láttam az hobón. daniel day-lewis nagyon tud.
transzformersz meg harcihajó fanoknak nagyon nem ajánlott :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42807) Vikthor válasza callmeakos (#42805) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én anno egy komplett szombatot áldoztam a TLOTR extended cutokra, csak a szükséges kétbetűs volt a filmek között, előre készítettem kaját. De így kell ezt... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42808) oriic válasza callmeakos (#42805) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez az a verzió ami full vágatlan, és benne van a rajzfilm is?

Live-Die-Respawn

(#42809) Integra válasza Vikthor (#42807) üzenetére


Integra
titán

jaja, úgy kell azt, én is imádom az extendedet :)
sőt, harry potter maraton sem rossz dolog... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42810) Bad Pritt válasza Integra (#42806) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha adja a tévé, semmiképp sem érdemes megnézni. Ezt? Szinkronnal?
Ezt a filmet még angolul nem beszélő ismerőseim is felirattal nézték meg, annyira érezni a 150 éves nyelvezet másságát, plusz D. Day-Lewis orgánuma mesteri lett a filmben.
Egyetlen hibát tudnék felróni, Joseph Gordon-Levitt bántóan érdektelen történeti szálját, valahogy a semmiből jött és a semmiben ért véget, nem volt túl sok értelme belerakni szerintem. Ettől függetlenül mestermű. :))

orichalcos: Ez az. Gigantikus. ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42811) callmeakos válasza Vikthor (#42807) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bármilyen csábítóan hangzik, és bármennyire is szeretem a Gyűrűk Urát, nincs az a pénz amiért nekiesnék :D
Bőven elég az alapmű :))

(#42808) orichalcos
:K
4 vagy 5 jelenet van belőle. Nem voltak rosszak. Ami még ütött, az a hancúrozás azon a hajón. Hát azért az nem volt rossz ;] :D

All→M8

(#42812) Integra válasza Bad Pritt (#42810) üzenetére


Integra
titán

én szinkronnal? hol olvastad tőlem, hogy szinkronosan néztem? ha olvasnál, akkor tudhatnád, hogy kifejezetten rühellem a magyar szinkronokat (pár régi film kivételével) és semmit sem vagyok haljandó magyarul nézni.
az hbo hd-nek van angol hangsávja is ;)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42813) Bad Pritt válasza Integra (#42812) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megy még HBO-n? Dehát régi. ;]
Tudom, hogy nem szereted, feltűnt. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42814) Integra válasza Bad Pritt (#42813) üzenetére


Integra
titán

két csatornát nézek a upc-ből, a bbc hd-t meg az hbo hd-t, bár mire az hbo bármit is ad, azt a sky mozicsatornák már rég leadták.. de a lincolnhoz most jött meg a kedvem és egyáltalán nem bántam meg, szeretem nagyon az ilyen filmeket :)
és igen, valóban egy külön kis csoda, hogy ennyire odafigyeltek a nyelvezetre, az akcentusokra, a hitelességre, ha ezt összecsapták volna, óriásit vesztett volna a film az értékéből..
meglepett amúgy, hogy spielberg rendezte, nem tűnt fel. igazából spielberg rendezései sosem tűntek fel. de ez csak most tudatosult bennem :) nem tudok semmilyen sajátosságot hozzá kötni, mint pl anderson vagy mann vagy tarantino esetén, hogy pár példát említsek.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42815) Bad Pritt válasza Integra (#42814) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én a nagyon hosszú expozícióit szoktam felismerni.
Itt van amúgy egy videó a jellegzetességeiről, nem mondom, hogy ezek alapján egyből be lehet lőni, mint mondjuk Wes Andersont, de tényleg vannak olyanok, amik csak rá jellemzőek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42816) brownus


brownus
veterán

aliens poster, szep :R
innen

[ Szerkesztve ]

(#42817) spammer válasza dokee78 (#42779) üzenetére


spammer
veterán

A "rated" eleve azt jelenti, hogy minősítve van (be van sorolva). Minden film rated, ami nem unrated. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42818) bAtt001 válasza spammer (#42817) üzenetére


bAtt001
addikt

gondolom rated R-t szeretne nézni, vagy pg13? :DDD

(#42819) Bad Pritt válasza bAtt001 (#42818) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

PG-13 horror? Gooby pls, ide vele. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42820) Pali1119 válasza Bad Pritt (#42819) üzenetére


Pali1119
tag

"PG-13 horror?"

Pl. a nemrég említett Mama is az. Meg egyébként a Dark Knight is az a komor hangulatával. A PG-13 nem csak lazulást meg gyerekmeséket foglal magába. Ki lehet tolni a határait.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42821) horush válasza Pali1119 (#42820) üzenetére


horush
addikt

Akárcsak A kör.

(#42822) #54715584 válasza horush (#42821) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez milyen jó volt anno moziban, mind a 2 része. :K

(#42823) Integra


Integra
titán

nabakker, ki járt a törzshelyemen tegnap és pont nem voltam..... :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42824) Bad Pritt válasza Pali1119 (#42820) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdekes, nálunk akkor miért 16+-os? :U
Azzal egyenértékű asszem az MPAA-nál nincs is.
Bár mondjuk ezek elég soft horrorok, nem épp egy Ördögűző egyik sem. :D

Integra: Danny DeVito? Ott van a kép szélén, alig fér bele, olyan kicsi. ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42825) VoidXs válasza Pali1119 (#42820) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez az egyetlen PG-13 horror, amit láttam. Sz@@@@@@@@r. 3/10, mert van ennél gyengébb minden téren (Y7 horror valaki? :D )

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42826) hoffman_


hoffman_
nagyúr

X-Men: Days of Future Past
euro 4k hun

spoileres

ezigen. mocskosul élveztem, az elején ahogy bekezdtek az akciójelenetekkel, uhh. a First Class volt a kedvencem eddig, de a helyzet az, hogy ez még rárak egy picit. az időutazás móka mindig összefossa a sztorikat, itt is bele lehet kötni, de nem kell, a film kitalált egy sémát, ahhoz tartotta magát, kicsit kattogtál rajta néha, hogy akkor ez most jó-e így, de elfogadtad, hogy igen, és vitt magával, nézette magát, anélkül h megszólalhattál volna. szuper volt, hogy összerántották a hatalmas gárdát amolyan házon belüli crossover képében, mégis azok vitték a hátukon, akiknek kellett. amúgy nagyjából osztom Integra véleményét a filmről. a Quicksilver Pentagon scene óriási volt.

amin fennakadtam, és nem tiszta a logikája: Wolverine adamantium cuccaival meg úgy alleszusammen vele most mi van, ő az egésznek a kulcsa. egyrészt ott kezdődik, hogy nem volt rá utalás, hogy a zárójelenetben, a gatyába rántott jövőben van-e neki fém, vagy sem. ha azt feltételezem, hogy az újabbik Wolverine film(japán kitérő) az ébredés után játszódik, akkor van. tegyük fel, hogy van. honnan? nem Stryker halászta ki a vízből, hanem Raven. (ez utóbbit nem értettem, miért kellett bele, jó lett volna ha Stryker szedi ki). viszont a Stryker féle vonalat már láttuk az első saját filmjében, így hát nem látom, hogy akkor az most hogy fog ebbe a kimaradt 50 évbe belekerülni.

ja, a sivatagi "Sandneto" ki a mi a fene, lövésem nincs róla, jó hogy odarakták...

legyen 8/10, mint a First Class

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42827) Plexicushio válasza gyuromoj (#42704) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nálam a Gravity ötöt sem ér, nem hogy hetet - a Hold 5 millióból (független film) kontra 100 lazán agyonveri, persze ha csak nem a látványra bukik valaki.

"De a film nagy érdeme mégis az, hogy nem a hamburgerzabáló, kólavedelő hülyegyerekek óriási táborát vette célba, hanem az érzékeny és gondolkodásra érett emberek egyre fogyó törpepopulációját. És ez értékelendő. És mindenképpen jó irány."

(#42828) oriic válasza hoffman_ (#42826) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SPOLER

A Wolverine az Xmen 3 után játszódik. De mivel ezzel a résszel meg nem történté tették a 3. részt, vele együtt a Japán kiruccanása is eltűnt. Ergó nem történik meg, hogy levágják a karmait. Vagyis a megváltozott jövőben ugyanúgy megvan az adamantium csontváza. A kérdés, meg a rejtély most, hogy Raven segítségével lesz meg az adamantium, vagy a valódi Stryker viszi be az X fegyver projectbe. Illetve hog a követekező Xmen film, az Apokalipszis, hány évvel játszodik a mostani rész után, lévén elvileg Rozsomákot is szerepeltetni akarják, amihez az kell hogy már megkaptam a fémkarmokat, viszont úgy meg már nincsenek meg az emlékei, vagyis tök újak lesznek neki a professzorék. Főleg hogy elvileg előbb fognak találkozni, mint a régi idővonalban.

Live-Die-Respawn

(#42829) VoidXs válasza oriic (#42828) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Várjámá, mostan mivan? :DDD Szerintem erre nem gondoltak a reboot készítői. Vagy folytatás, vagy előzmény, vagy akármi, én azt sem tudom, mi van itt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42830) hoffman_ válasza oriic (#42828) üzenetére


hoffman_
nagyúr

x-men spoiler

na erről beszélek, ez keményen össze van kutyulva, ember legyen a talpán, aki ezt jól összetákolja. nem az a bajom h levagdosták neki a japán sztoriban, hanem amit írsz is, amikor megkapta, az a kérdéskör nincs előttem. de akkor nem csak előttem, gyakorlatilag ez megoldandó probléma a jövőben. keressük az egyenletben az x-et, haha.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42831) bAtt001 válasza hoffman_ (#42830) üzenetére


bAtt001
addikt

spójler

én el tudom képzelni azt is hogy raven tud a regenerálódási képességről és tudja h a törpe kísérletezett is és azt is tudja h striker benne volt így viszi magának wolverine-t hogy gyógymódot keressen a professor lábára. de majd az okosok kitalálják :D mondjuk raven és a professor nagyon egyben vannak szóval simán kinézem belőle

(#42832) cyberkind válasza hoffman_ (#42830) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagyis kukázták az Originst és a 2013-as farkast is?

Paranormal Cocktivity

(#42833) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Empire szavazásának eredménye: a 301 legjobb film.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42834) VoidXs válasza Bad Pritt (#42833) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Reálisabb IMDb-nél, de még mindig nem első a Ponyvaregény.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42835) Bad Pritt válasza VoidXs (#42834) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát az nem is nagyon lesz első szerintem.
Ez a lista inkább népszerűségi verseny, nem pedig minőségi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42836) pohár válasza bAtt001 (#42831) üzenetére


pohár
félisten

de nem tudhat róla Raven, hisz az még meg se történt :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42837) Ijk válasza hoffman_ (#42826) üzenetére


Ijk
nagyúr

Spoiler:
Nem akarok belebonyolódni egy ilyen idővonal vitába, de az időrendi sorrend szerintem:
X-men first class->(X-men day of the future past)-> wolverine-> X-men 1-2-3 -> wolverine 2 ->x-men day of the futures past
A mostaniban ugye megbolygatják az idősíkot még a wolverine előtt, tehát a film végén az "új" jövőben nincs fém karma, wolverine-től kezdve az egész idősík megváltozott, tehát új részekkel lehet kitömni. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42838) dokee78 válasza spammer (#42817) üzenetére


dokee78
félisten

Igazad van álmos voltam.
:K

(#42839) devil-k válasza callmeakos (#42805) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig most készülök megnézni ugyanezt a verziót. :D

- mozi bolondéria -

(#42840) callmeakos válasza devil-k (#42839) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem mondom hogy nem fogod élvezni, csak nekem volt egy kicsit húzós :D

All→M8

(#42841) bAtt001 válasza pohár (#42836) üzenetére


bAtt001
addikt

valamiért csak meg akarta öni a törpét szóval szerintem volt már kísérlet és tud is róla :D

(#42842) NEOSIGNAL válasza hoffman_ (#42826) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Spoiler
Én is tegnap néztem meg.Adamantium???Nos szerintem mivel a vege egy harmadik változat es látjuk hogy Jean Grey megis életben van vagyis a Főnixes sztorinak is annyi...úgy vélem nincs vas Farkasban.
Lényegében a vége már egy alternatív valóság.
Egyszóval az író szemszögéből nézve:"Felejsd el amiket eddig láttál,the End" :DD

(#42843) pohár válasza bAtt001 (#42841) üzenetére


pohár
félisten

még jó, hogy meg, el is mondják a filmben, hogy miért

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42844) bAtt001 válasza pohár (#42843) üzenetére


bAtt001
addikt

nah ezaz tudom én :) erre mondtam h tudott mindenről raven és bebillent az agya eric "munkássága" miatt aztán megy szépen kísérletezni :)

(#42845) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Tudja valaki hogy az Európa report c. Filmből pontosan mit akartak kihozni.
Megmondom őszintén hogy volt benne valami mert fenntartotta az érdeklődésemet,csak a kivitelezését nem értem.Tulajdonképpen az ötlet maga sem tiszta de attól még 1x meg lehetett nézni.
szerintem 5/10
valakinek vélemény ezzel kapcsolatban,vagy esetleg jobb értekezés??

(#42846) Bad Pritt válasza NEOSIGNAL (#42845) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

SPOILER

Nem értem magát a kérdést, mi az, hogy mit akartak kihozni? :F
Elmentek az űrhajóval, felfedezték a holdat, megtalálták az idegen életet, visszaküldték az adatokat, a tudósok meg heppik. Kb ennyiről szól, én nem láttam túl sok mögöttes tartalmat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42847) Weeman1


Weeman1
veterán

Pár Star Wars 7 kép.

Xiaomi 11T Pro

(#42848) ViiiiktorOC válasza Weeman1 (#42847) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Anyám borogass, de várom már! :) :)
És nem minden lesz Cgi,ami jó hír. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#42849) bAtt001 válasza Weeman1 (#42847) üzenetére


bAtt001
addikt

látom a csilivili minden új trilógia után visszatértek a szakadt lerobbant világhoz, egyre jobb és jobb dolgok kerülnek ki :K

(#42850) student válasza ViiiiktorOC (#42848) üzenetére


student
őstag

és már csak 563-at kell aludnod .... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.