Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) Ace owner


Ace owner
addikt

Transformers

Végülis csak most néztem meg, tegnap késő volt hozzá. Ezt én még mindig rohadtul imádom annak ellenére hogy ez volt kb. a 18. alkalom hogy látom. Hihetetlen hogy lassan 10 éves film lesz, ma is nagyon látványos és a harci jeleneteket nagyon jól megcsinálták. Csak a Bay féle gagyi 2000 forintos tüzijáték effektekről kéne leszokni mert nagyon gáz..
Nálam ez 8,5/10 akárki akármit mond.

Ja és várjuk a 4-et. Kiváncsi leszek Marky Mark és Bay bácsi mit hoz ki ebből, remélem nem rontják el. Mondjuk amíg ház méretű robotok püfölik egymást meg hajókat dobálnak rossz nem lehet :D

Galaxy Fold 4

(#42702) Tibiajax válasza Ace owner (#42701) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a 2-őt elrontották, a 3-at muszájból jobbnak kellett megcsinálnia, de az se közelítette meg az elsőt, a negyediket meg nem tudjuk..
de szerintem az is gagyi lesz
viszont legalább látványos

(#42703) Ace owner válasza Tibiajax (#42702) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem megér 1800ft-ot 2 óra látvány orgia és azok a hangok.. 2 tényleg nem volt nagy szám, 3 tetszett viszont.

Galaxy Fold 4

(#42704) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Gravity

Látvány, hangok, zene tökéletes. Színészi játék is hozta az elvárhatót, ennek ellenére nem dobtam hanyatt magam tőle.

7/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42705) VoidXs válasza gyuromoj (#42704) üzenetére


VoidXs
nagyúr

És ultrarövid. Nekem igazából ez volt az egyetlen bajom vele, nálam 9/10.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42706) batai15


batai15
félisten

Így estére valami jó filmet nem tudtok ajánlani? ja és szigorúan ne camos legyen .Köszi!

(#42707) haypro válasza batai15 (#42706) üzenetére


haypro
senior tag

Friss élményként a Véres Gyémántot tudom ajánlani. Vagy ha teljesen új film kell, akkor a Non-Stop-ot nézzd, én is azt fogom ma este! :D

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#42708) Ace owner válasza batai15 (#42706) üzenetére


Ace owner
addikt

The Prisoners? Én ezek gondolkozom, vagy Die Hard 1.

Galaxy Fold 4

(#42709) bigdady válasza Ace owner (#42708) üzenetére


bigdady
nagyúr

Prisoners jó

(#42710) haypro válasza Ace owner (#42708) üzenetére


haypro
senior tag

A Prisoners-t meleg szívvel tudom ajánlani, nekem nagyon bejött. Ezen a filmen felindulva mostanában vadászom a jobbféle thrillereket. :))

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#42711) batai15


batai15
félisten

véres gyémánt meg volt, másik kettőre rákeresek! köszi! :R :R

(#42712) S e t h válasza batai15 (#42706) üzenetére


S e t h
nagyúr

Indul a bakterház.
OMG

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42713) Bad Pritt válasza batai15 (#42706) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Arábiai Lawrence. Abból nem is létezik cam verzió. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42714) callmeakos válasza Ace owner (#42701) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Veled vagyok, minden szavaddal totálisan egyetértek. :))

All→M8

(#42715) Bad Pritt válasza callmeakos (#42714) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Legyetek már kicsit tudatosabb fogyasztók.
Vagy néhány robot meg robbanás tényleg elég? :(

Az első jó volt, az korszakot nyitott, a második atomszar lett, a harmadik talán egy lehellettel lett jobb, de még mindig az év legrosszabb filmjei között volt. És ezek után, miután lehet látni az idei trailerekben, hogy ugyanazt a szart fogják lenyomni a mozinézők torkán, képesek vagytok ezért rajongani?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42716) devil-k válasza batai15 (#42706) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy botrány részletei

- mozi bolondéria -

(#42717) Ace owner válasza callmeakos (#42714) üzenetére


Ace owner
addikt

Galaxis örzői után nem fogod ezt mondani ;] :DD

Galaxy Fold 4

(#42718) batai15 válasza Ace owner (#42701) üzenetére


batai15
félisten

Amúgy ja én is így vagyok vele!

(#42719) rii


rii
nagyúr

sziasztok

tudnátok kérlek valami krimit ajánlani?
ami olyasmi mint a 88 perc
vagy hasonló a true detective-hez
(az csak külön jó, ha olyan elborult elméjű sorozatyilkos van benne, mint a true detective-ben)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42720) callmeakos válasza Ace owner (#42717) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ki tudja, lehet az kivételesen szar lesz :D

HáGé
Egy Transformerstől én nem várok többet. Főleg nem Baytől. A mostani rész már jobb lesz, mert az egyetlen dolog ami irritàlt a korábbiakban azt kukázták (ShiaLaBöff meg az ő isteni ripacskodása)

All→M8

(#42721) Huma válasza Bad Pritt (#42715) üzenetére


Huma
addikt

Az első rész sem volt jó. Látványos volt. Ennyi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42722) Ace owner válasza Huma (#42721) üzenetére


Ace owner
addikt

Ebből is csak 10 percet láttál? :U

Galaxy Fold 4

(#42723) devil-k válasza Huma (#42721) üzenetére


devil-k
nagyúr

Maga a történet és az egész egy nagy fos, csakis a látvány és a hang ami megdolgoztatja a házimozidat, "érzékeidet". Nem sorolnám a best of filmek közé. Nyilván sokan azért szeretik annyira, mert a képregényből "végre" mozifilm lett, de ez mindig így szokott lenni általában.

- mozi bolondéria -

(#42724) Bad Pritt válasza callmeakos (#42720) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez a baj, hogyha megnézed az Armageddon, Sziklát vagy a Szigetet, akkor lehet látni, hogy Bay is képes többre (és direkt kihagytam a Bad Boys-t, hogy ne legyen olyan nagy a kontraszt).
De mivel az embereknek elég a szar is és tódulnak a moziba, ő is ellustul.
Meg fogadjunk, hogy ennél is felültök majd a hype-vonatra, mint a Godzillánál. ;]

devil-k: Elsősorban a vizuális effektek valós környezetbe helyezésében, meg a hangeffektek kidolgozásában és igazításában volt korszakalkotó, ezért érezni sokkal erősebbnek a képi meg hanghatásokat. Jóval érzékenyebb szoftveres háttérrel rendelkezett a stáb, mint korábban bármelyik filmnél.
Meg nem mellesleg: kb minden robotos filmbe bejátsszák a transformerek kattogó csattogó hangeffektjeit azóta is.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42725) Huma válasza Ace owner (#42722) üzenetére


Huma
addikt

Honnan tudtad?

Egyébként mindhárom filmet láttam. Annak ellenére hogy hulladéknak tartom a szériát, egyvalamit elismerek. Nagyon látványos. Ezért is néztem meg az összes részét. Persze nem moziban mert annyit nem ért.

(#42723) devil-k:
Képregényben szerettem a Transformest. Persze abban sem volt nagy szám csak én voltam gyerek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42726) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#42727) spammer válasza rii (#42719) üzenetére


spammer
veterán

Hehe, már majdnem válaszoltam, mire eszembe jutott, hogy anno már írtam egy listát, és a kereső meg is mondta, hogy akkor pont te kérdezted: [link]

A fentieket megnézted azóta?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42728) Ace owner válasza oriic (#42726) üzenetére


Ace owner
addikt

Érdekes hogy a telefonom meg a tabom szinte minden Szirmai uploadnál bejelez.. Más miatt nem is nagyon szokott, érdekes.. :D

Galaxy Fold 4

(#42729) Bad Pritt válasza Ace owner (#42728) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ripacsveszélyre figyelmeztet. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42730) Pali1119 válasza Bad Pritt (#42715) üzenetére


Pali1119
tag

"Legyetek már kicsit tudatosabb fogyasztók."

Mert szerinted a Transformers agybutító? :U Vagy attól leszünk tudatosabb fogyasztók, ha csak a művészfilmeket toljuk magunkba? Mitől számít valaki "tudatos fogyasztónak"? Ki határozza ezt meg? Miért kell lenézni azokat az embereket, akik kikapcsolódás gyanánt megnéznek egy olyan filmet, amiben óriási robotok vannak? Nem butul le az agyam a cgi-től meg a gyenge forgatókönyvtől, mint egy Asylum film esetében.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42731) oriic válasza Bad Pritt (#42729) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem a heti pusztulás után, jól jön egy kis ripacskodás. :D

Live-Die-Respawn

(#42732) Ace owner válasza Bad Pritt (#42729) üzenetére


Ace owner
addikt

A sok agyhalott gyökér után egész héten tényleg jó egy kicsit hallgatni valakinek az elmélkedését aki nem szín 2-vel vergődött át a 8. évzárón. Nekem a stílusával sincs gondom, néha besül 1-2 poén és tényleg sok lehet a stílusa, de én bírom. Dancsótól nem rosszabb, de ezt szerintem épp elégszer kibeszéltük.

Galaxy Fold 4

(#42733) rii válasza spammer (#42727) üzenetére


rii
nagyúr

a hannibal sorozatot még rengetegszer .-)
a zodiákust azért nem, mert azt dok. filmben néztem már meg vagy 50x :D
a B.T.K-ról készült filmet (kegggyetlen egy elborult elméjű sorozatgyilok volt a csávó) sem tudom megnézni épp emmiatt :D
de az utolsó még tényleg nem :)
be is pótolom, köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42734) Bad Pritt válasza Pali1119 (#42730) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja mert nem agybutító? Történet szintjén kb. egy szinten van az Asylum filmekkel amúgy, csak épp több pénz van effektekre, színészekre, reklámra stb. Nem jobb náluk, csak mert szebb vagy mert Jon Voight vagy John Turturro belecameózik.
Mert a művészfilmek és a Transformers filmek között nincs semmi, csak a nagy üres semmi?
Attól lesz valaki tudatos fogyasztó, hogy érzékeli, ha át akarják verni, ugyanazt akarják lenyomni a torkán ezredszer. Pl. a Godzillánál akármennyire tudatos lehettél, nem számított, mert végigvezetett a reklám egy másik vonalon, mint ami a film lett végül.
Nem határozza meg senki, egyéni értékrend alapján történik.
Nem nézek le senkit, mindenkinek megvan a joga, hogy olyan filmeket éltessen, amilyeneket akar. Megszóltam Tibit meg a többieket, mert nekik tetszik a Wall of Wolf Street, nekem meg nem? Nem. Naponta benyögnek ide olyan filmeket, amiket ízekre tudnék szedni, de el kell fogadni, hogy valakinek olyat nyújtott, amit nekem nem.
Te most az egyén szintjéről közelíted meg a kérdéskört, én a társadalom és Hollywood viszonylatában. Mivel Bay, Emmerich meg hasonszőrű társaik megtehetik, hogy buta, agykikapcsoló filmeket csinálnak és a nép kajálja, ezért esélytelen már, hogy komolyabb munkákat lássunk tőlük, pedig nem Bollywood bugyraiból léptek elő ők sem. És aztán ahogy a buta filmek hozzák a pénzt, a társadalom idomul hozzájuk és lassan a szakma is, az igények lejjebb kerülnek szépen lassan. Ami buta film volt 20 éve, az most bőven az átlag fölött lenne, lásd: Jurassic Park. Agyon lett fikázva, hogy milyen szar a könyvhöz képest, egyszerű lett és buta, na idén egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen szintű ötlettel rukkolnak elő. Jó példa még erre az Indiana Jones sorozat, Star Wars, Star Trek, az évtizedek folyamán érzékelhető a látvány kivételével a minőség romlása minden esetben.

Amúgy ez már a sokadik alkalom, hogy belekötsz valamibe, amit írok, készüljek rád a jövőben? ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42735) Huma válasza oriic (#42726) üzenetére


Huma
addikt

Ez jó volt. Mint majdnem mindig, most is egyetértek vele. Pontosan megfogalmazta azt amit már én is többször leírtam itt. Nevezetesen, hogy miért kell kötelezően bugyutának lennie egy népszerű filmnek mikor igazából nincs rá konkrét igény. Szerintem senki sem jelenti ki, hogy ő csakis színvonal alatti, minden mondanivalót vagy/és értelmet nélkülöző filmet szeretne nézni.
Igenis van igény a színvonalasabb filmekre, de ezt Hollywood nem igazán hajlandó kiszolgálni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42736) callmeakos válasza oriic (#42726) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gergő ma sokat unatkozhatott :DDD

All→M8

(#42737) Pali1119 válasza Bad Pritt (#42734) üzenetére


Pali1119
tag

"Amúgy ez már a sokadik alkalom, hogy belekötsz valamibe, amit írok"

Na hogyan, számolod :Y ? Egyébként többet írsz, mint az átlag, így nagyobb a támadható felület. :P Nyilván véleményt fogalmazol meg, arra meg válaszolok.
A Godzilla meg olyan lett, amilyen. Legközelebb majd nem ül fel senki a hypevonatra illetve nem ad annyit a trailer-t készítő brigádra. /látom, Godzi mély nyomot hagyott benned, hogy folyamatosan felemlegeted, még a Rim is megszépült általa, vagy mi ? :)) Ami kb. pont az a kategória, amit fent úgy ekéztél, ala TF /

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42738) oriic válasza callmeakos (#42736) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja, ez a több részre vágott cucc most jó volt.

Live-Die-Respawn

(#42739) Huma válasza Pali1119 (#42737) üzenetére


Huma
addikt

Egyébként nem tudom hogy egyesek mit vártak a Godzillától. Előre borítékolható volt hogy nem lesz a filmművészet ékköve. Aki meg bedől a hype-nak meg pár trailernek az meg is érdemli. Szerencsére én immúnis vagyok az ilyen megtévesztésekre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42740) Bad Pritt válasza Pali1119 (#42737) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jó a memóriám és Te vagy az egyetlen tarisznyarák errefelé, úgyhogy megjegyeztelek. De legalább nem csak trollkodsz, mint mások. :P
Valahol leírtam már, hogy a Godzilla mérhetetlen csalódást okozott, ugyanúgy, mint a TF3, mert megpróbáltak félreterelni a valós produktumtól. És amúgy igen, esküszöm megszépítette a Rimet a szememben, mert az legalább nem akart átejteni.
Amúgy ez pont egy olyan film, amiről beszéltem, még saját magamba is bele tudnék kötni, hogy miért tetszik, mert egyszerűen nem egy jó film, bárgyú, buta, sablonszereplőkkel. Viszont basszus, rockbetétre zúznak benne robotok meg szörnyek, nem tudok nem vigyorogni rajta, olyan elnagyolt és badass. De ha még három részen át ilyen lesz, akkor elpártolok mellőle, mert ami egyszer vicces, az többször nem biztos hogy az.
De figyelj, mindenki arra a hype-vonatra ül föl, amelyikre akar, csak így az általános minőség is esni fog Hollywood részéről. Most nem akarom szítani a hangulatokat, de 2002-ben el nem tudták képzelni az emberek, hogy Pókember élőszereplős CGI filmen működhet, most meg ott tartunk, hogy a nyár egyik legjobban várt blockbusterében egy beszélő mosómedve egy enttel partizik az univerzum túlsó végén. Nem mondom, hogy rossz dolog ez, de szerintem nagyon kétélű tendencia.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42741) Ace owner válasza Huma (#42739) üzenetére


Ace owner
addikt

Mert tényleg nagyon nagy szemétség volt elhitetni az emberekkel hogy ez valami masszív, sötét és mély dolog lesz (nyílván egy látványfilm határaihoz mérten) a nagy Brian Cranstonnal. Aztán tudjuk hogy vele is mi lett. Szóval igen, jól megszivattak minket, de én még így is elégedetten jöttem ki, mert amit vártam azt megkaptam. Részben.
De lehet emiatt engem is szidni hogy micsoda felszínes ember vagyok, pedig engem is letud kötni egy-egy értelmesebb és elgondolkodtatóbb film. Erre megint csak a Hullám c. filmet tudom felhozni, az pl. nagyon tetszett.
Meg aztán ott van még a 40126-os hsz-ben említett angol filmek amiket régóta megszeretnék nézni. (Felírtam a hsz számát, mert akkoriban nem volt időm rá, fel is írom a filmeket mostmár a listára :D )
Úgy tűnik szerencsés vagyok, tudom élvezni a lassú és értelmes filmeket, meg a "bugyuta, szar, látványfilmeket".

Viszont támogatom azokat akik szerint a Galaxis Örzői monnyon le!

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#42742) Huma válasza Ace owner (#42741) üzenetére


Huma
addikt

Én sosem nézek meg filmet anélkül, hogy bele ne kukkantanék a kritikákba.
Trailereknek meg alapból nem hiszek.

A Galaxis Őrzői garantáltan bugyuta film lesz. De a Bosszúállók is az volt és ennek ellenére élvezetes volt a humora és a látványossága miatt. Szóval akár még jó film is lehet a maga módján.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42743) Ace owner válasza Huma (#42742) üzenetére


Ace owner
addikt

Na jó de ebben nem lesz Stark aki elviszi az egész filmet a hátán..

Galaxy Fold 4

(#42744) Bad Pritt válasza Ace owner (#42743) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg Loki. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42745) cyberkind válasza Bad Pritt (#42744) üzenetére


cyberkind
félisten

Loki inkább az új Thor-ban, de abban zseniális, sőt, megpróbálhatnák vele Jokert eljátszatni valamelyik új Batmanben. :)

Paranormal Cocktivity

(#42746) Ace owner válasza Bad Pritt (#42744) üzenetére


Ace owner
addikt

Meg Scarlet Johansson témánál is vagyunk ismét :DDDD

Galaxy Fold 4

(#42747) callmeakos válasza Ace owner (#42743) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én továbbra is azt mondom, ezt a filmet a helyén kell kezelni. Ha nem vagy képes elfogadni azt a tényt hogy egy filmben beszélő mosómedvék, meg fák vannak, akkor ne is erőltesd. :D
Ennyi.

All→M8

(#42748) Ace owner válasza callmeakos (#42747) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem az elfogadással van gond, főleg ma amikor szakállas nők nyernek tehetség kutató versenyeket, hanem ezt fel is kell dolgozni :O

Na mindegy, elkezdtem kölcsönözni az Ill Manorst meg a Harry Brownt.

Galaxy Fold 4

(#42749) callmeakos válasza Ace owner (#42748) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Fura ez az idei év :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#42750) Pali1119 válasza Bad Pritt (#42740) üzenetére


Pali1119
tag

"csak így az általános minőség is esni fog Hollywood részéről."

De miért? A Transformers miatt? Hisz nemrég volt itt nekünk egy Enemy, egy Grant Budapest Hotel, Gravity, 12 years, American Hustle, stb. Attól, hogy Bay ilyen filmeket csinál, a színvonal még nem esik. Esni akkor fog, ha Nolan, Tarantino, Woody, O. Russel, Quarón, Anderson meg a többiek visszavonulnak a filmkészítéstől.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.