Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) bAtt001


bAtt001
addikt

új Xmen legyen 8/10, jól nézett ki történet is jó volt, az elején a kis harc nagyon látványos jah és quicksilver nálam vitte a filmet :D

Spoiler

na de most h striker kitudja hol van és nem üldözik a mutánsokat akkor így most wolverine-nek hogyan lesz adamantium csontváza meg miegymás? erre nem tudtam rájönni, vártam a végén h megnézze a karmait de sajnos hiába :U

(#42402) Tibiajax válasza Integra (#42400) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen. szóval, a rendező tökéletesen tisztában volt vele és zsigerből azt adja nekünk, amit kell. a tök abszurd, irreális, de mégis csodálatos eseménysort, ami -jelen esetben- egy csodás szánüldözési jelenet :D
istenem, mi van az összes többi filmben? minél életszerűbb, minél látványosabb, minél több lövöldözéssel tarkított lenne, én annál jobban ásítok csak rajta és kezdek el fészkelődni a székben.. míg egy ilyennél egyszerűen csak vigyorgok mint jackson, és ennyi a történet.....
ez kell

(#42403) Weeman1 válasza Realradical (#42364) üzenetére


Weeman1
veterán

+1 :)

Xiaomi 11T Pro

(#42404) Bad Pritt válasza Integra (#42400) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

SPOILER

Én a macskán röhögtem nagyon sokat. Az a tipikus Willem Dafoe fej mikor kihajíta...
Meg aztán Jeff Goldblum cipeli egy zacsiban, nagyon morbid. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42405) #54715584


#54715584
törölt tag

:DDD

(#42406) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Beszéltetek tegnap arról, hogy a Torrente meg a többi vígjátékok jók, nem jók.

Na itt egy csávó jól összefoglalta, hogy Edgar Wright miért az egyik legjobb vígjátékrendező. Torrente a susnyásban sincs mellette.

How to do visual comedy

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42407) Integra válasza Bad Pritt (#42404) üzenetére


Integra
titán

fú, a macskás résznél azért anyáztam egyet, mivel lassan 30 éve macskás vagyok már.. :DDD
jah, dafoe-nél pont azon röhögtünk, hogy a palinak green goblinná sem kell változnia, így normálban sem százas... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42408) Vikthor válasza #54715584 (#42405) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mi ez vmi T-Systems hős? :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42409) #54715584 válasza Vikthor (#42408) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lehet ez egy bújtatott reklám :D

(#42410) leikomessi válasza Bad Pritt (#42406) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Szerintem teljesen felesleges ilyen filmekhez hasonlítani a Torrente sorozatot. Egyszerűen nincs létjogosultsága. Más kategória egy amerikai vígjáték meg egy spanyol akármi :)

Torrente nem sok helyen örvend ekkora népszerűségnek, mint kis hazánkban. Talán népszerűbb itthon, mint Spanyolországban. Ennek a legfőbb oka, a szinkron. Ez teszi a karaktert, a filmet, a helyzeteket szerethetővé, élvezhetővé. Legalább is számomra. Kicsit olyan, mint az Üvegtigris, kicsit. Talán Csuja Imre kettős jelenléte miatt mondható el ez a párhuzam. Szerintem ez olyan, ha bejön ez a stílus, nem fordul fel a gyomrod a fingós, gusztustalan poénoktól, akkor élvezni fogod. Irónia az egész. Egy lecsúszott, szánalmas, gusztustalan féreg minden részben talál nálánál esetlenebbeket, szerencsétlenebbeket, akik istenként tekintenek rá. Már ez lehet visszataszító, de nem kell messzire menni, itthon is találunk ilyet szép számmal. Olyan életszerű.
Kár ragozni tovább, akinek ez a stílus bejön, képes átérezni kicsit a helyzetet, nevetni tud a poénokon az jól fog szórakozni. Ettől függetlenül én szeretem Edgar Wright filmjeit is, értékelem a filmeket, élvezem őket.
De párhuzamot vonni a két vígjáték stílus között felesleges. Nem egy kategória.

(#42411) oriic válasza bAtt001 (#42401) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SPOILER

Mivel kevertek az idővel, vélhetőleg ugyanúgy megkapja a fémkarmokat mint a másik idősíkban, max nem közvetlenül Stryker-től, hanem Raven-től.

SPOILER

(#42412) Integra

De még mindig ott van, hogy miért Mistiq-et látjuk a film végén. Vagy együtt van Strykerrel? Vagy talán csak így menti meg Rozsit, hogy aztán később ő meg találkozzon Strykerrel az X fegyver program miatt.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42412) Integra válasza oriic (#42411) üzenetére


Integra
titán

spoiler:
szvsz stryker csak most kezdi majd el beszervezését, hogy aztán a kádban megfúrják

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42413) oriic válasza oriic (#42411) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk ezzel a filmmel a Wolverine film történetét is eltörölték, ergó nincsenek levágott adamantium karmok.

Live-Die-Respawn

(#42414) bagyulajuve válasza leikomessi (#42410) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Spanyolországban is imádják, a 4. rész, ha jól tudom minden idők legjobb nyitását produkálta az ottani mozikban

Resistencia eterna

(#42415) Bad Pritt válasza leikomessi (#42410) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ez a lényeg, hogy Wright engrish. :D
Meg igazából a kreativitásról beszél a csávó, ami a Torrentékben nincs igazán. Sajátos poénok vannak, amiket vagy elfogadsz vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42416) Tibiajax válasza leikomessi (#42410) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jól beszélsz.

(#42417) genndy válasza Bad Pritt (#42406) üzenetére


genndy
addikt

Annyi kiegészítéssel, hogy én nem azt állítottam hogy "nem jó", csupán azt hogy "nem tetszik", mert nagyon nem jön be a stílusa. De tudom, látom hogy sok embernek tetszik. Direkt nem akartam explicit kijelentéseket tenni, nézze nyugodtan aki szereti, meg jónak tartja, de én nem fogom.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#42418) leikomessi válasza Bad Pritt (#42415) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Scott Pilgrim miatt nekem Amerika rémlett. Ha jól tudom az már amerikai produkció. A többinél tévedtem, de gyanús volt :)

Azért annyira nem ötlettelen a Torrente sem. Sok olyan dolgot látni benn, ami nem éppen tucatfilmekre jellemző. Sok apró kis részlet van benn, ami felett elsőre elsiklik a szem vagy nem megfelelően értelmez egy-egy szituációt. Szó se róla, nem egy filmtörténeti remek, nem ajnározni akarom, meg lenyeletni mindenkivel, de láttunk már ennél sokkal rosszabb "vígjátékokat", ahol a fingós poénok mögött semmi nincs. Az szerintem sokkal nagyobb gáz.

@bagyulajuve: Ezt nem is tudtam. Magyarország biztosan benn van a top háromban.
Külön pozitívum, hogy feltűnnek benn labdarúgók. A négyben például Agüero, nem kis oltást kap az öregtől.
Kíváncsi leszek az ötben ki kap szerepet.

(#42419) gzbotii


gzbotii
veterán

X-Men: Days of Future Past

Tegnap láttam moziban, 3D. Gyenge.
3D szinte semmit nem tett hozzá (Az első 10p amiben volt értelmes 3D), csak a képminőség volt gyengébb legalább :U.

Quicksilver jelentei voltak viccesek, ezen kívül story elég lapos. Többet vártam.

3/10

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42420) pohár válasza oriic (#42411) üzenetére


pohár
félisten

SPOILER

szerintem csak simán megmentette, így maradnak a csontkarmok, de majd kiderül pár év múlva :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42421) madgie válasza gzbotii (#42419) üzenetére


madgie
titán

Nem te adtál az Ender's Game-re hatot? Magyarul kétszer olyan jó film az?

Nem támadok, csakkérdem.

(#42422) gzbotii válasza madgie (#42421) üzenetére


gzbotii
veterán

De. Nem kétszer jobb, igazából számomra ott az a 6 pontból 3 megy a látványra és 2 az alapsztorira, amit végül több apró dologgal ekurtak. Szerintem.

Én elég nagy X-Men fan vagyok, minden filmet láttam, véleményem szerint ez a leggyengébb. De persze, a történet még így is veri a EG-t.

szerk.: meg ha nem lettem volna fan és nem várok el egy bizonyos szintet egy X-Men filmtől, lehet magasabb lenne az a pontszám :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42423) madgie válasza gzbotii (#42422) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a harmadik X-Men és természetesen a Rozsis részek is jóval gyengébbek, mint ez, hovatovább ennek a sorozatnak is jót tett a reboot.

(#42424) Bad Pritt válasza leikomessi (#42418) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nagyon sok rossz vígjáték van, amiken nem lehet nevetni sem, mert egyszerűen szánalmasak. A Torrentét ha sikerül befogadni, akkor vicces lehet, de olyan kicsit, mint Sacha Baron Cohen: az alpárisága elviszi egyszer-kétszer, de nem nagy dózisban.
Én mondjuk semmit nem tudnék belemagyarázni, azonkívül, hogy nagyon tapló, max azt, hogy jó fricskát mutat, meg kifiguráz egy viselkedésformát.
Ennél többet ráhúzni nekem olyan, mint a Frozenbe belemagyarázni, hogy leszbifilm, meg hogy az X-Men a buzik jelképe. :D
Meg technikai értelemben is faék egyszerűségű, nem úgy mint Wright filmjei például. Azok sem tökéletesek, de sokkal egyedibbek.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42425) brownus válasza gzbotii (#42419) üzenetére


brownus
veterán

tízből hármat, ahha... nekem aztán mindegy, de ennyire azért ne legyünk már elkeseredve, hogy neked nem azt nyújtotta amit... :D

mind e

[ Szerkesztve ]

(#42426) gzbotii válasza brownus (#42425) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem is kell elkeseredni. Ki mondta, hogy el kell keseredni? Vagy valakit is le akartam beszelni, hogy ne nezze meg? Mondtam, hogy neked nincs igazad me' ez igen is egy szar film?

A pontozas az en (magan) velemenyemen alapult. Most akkor hol a baj? Vagy nem szabad ilyen kicsi pontszamot adni, ha szerinted jobb film?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42427) brownus válasza gzbotii (#42426) üzenetére


brownus
veterán

nem, persze, csak azon mosolyogtam, hogy egy enders game-re 6ot adtál, meg gyorsba rákerestem, mikre adtál még több pontot. ennyi. (nekem azért tetszett az enders game, mert olvastam a regényt is, és általában azok pontozták alul akik nem, mert nem értették a filmben történteket)

és igazad van, mert nem humáztál! :D :R

(#42428) gzbotii válasza brownus (#42427) üzenetére


gzbotii
veterán

Persze, ha most kellene pontot adni az Enders Game nem kapna annyit :P
És mint írtam, a csalódottság miatt (is) lett 3 ;) :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42429) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Az új McFarlane filmet lehúzzák, mint a sz*rt. :(
Moziéjszakán az lett volna az egyik filmünk, de így lehet átgondolom. Pedig Badass Liam is benne van.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42430) brownus válasza gzbotii (#42428) üzenetére


brownus
veterán

értem, én meg a túllelkesedésem miatt adtam neki rögtön a mozi után 10/10et, azért ez már lement 9/10re :D
de még mindig a legjobb x-men film, számomra

(#42431) Huma válasza brownus (#42427) üzenetére


Huma
addikt

Ki az aki nem értette az Ender's Game-t? Én nem olvastam a könyvet, de a film kétharmadánál már sejtettem hogy mi lesz a vége. Annyira egyszerű és kiszámítható volt.
Amúgy nem túl jó film. Tipikus gyerekeknek/kamaszoknak szóló alkotás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42432) oriic válasza pohár (#42420) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De miért pont Stryker bőrében? Sunyulás van ott úgy érzem. :)

Live-Die-Respawn

(#42433) callmeakos válasza Bad Pritt (#42429) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én mindenképpen megfogom nézni, tojok a Rottenre :))

All→M8

(#42434) Bad Pritt válasza callmeakos (#42433) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én lehet inkább abban a sávban akkor a Godzillát nézem meg 3D-ben. ;]

Kifaggattam amúgy több ismerőst, akik premier előtt meg ma nézték a Holnap határánt és úgy döntöttem, ez nem ér mozit. Agyatlan látványfilm, abból meg volt már idén, meg lesz is még sok asszem. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42435) Huma válasza Bad Pritt (#42406) üzenetére


Huma
addikt

Utánaolvastam hogy Edgar Wright keze mely filmekben volt benne. Nagyon messze áll a legjobb vígjátékrendezőktől. Eléggé elfogult az ipse ha tényleg úgy gondolja, hogy Edgar Wright jó vígjáték rendező és forgatókönyvíró.

Egyébként tényleg nem érdemes összehasonlítani a Torrentével a vígjátékait. Nem egy ligában játszanak.

Pl hol van egy Torrentétől a The World's End, Hot Fuz vagy a Shaun of the Dead? Mindet láttam de nem jöttek be. Számomra túlságosan erőltetettek és elcsépeltek voltak. A Torrentében sokkal több eredeti poén van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42436) Ace owner


Ace owner
addikt

Ti miket néztek moziéjszakán? Mi az időrendetek?

Galaxy Fold 4

(#42437) Integra válasza Ace owner (#42436) üzenetére


Integra
titán

semmit, alszunk, tömegbe nem megyünk :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42438) bAtt001 válasza Integra (#42437) üzenetére


bAtt001
addikt

+1 :DDD nekem elég az a tömeg ami momban szokott lenni OV vetítéseken a sok külföldi oda tömörül :D tegnap is vikingek voltak ott vagy mi a fene olyan szakállal :D

[ Szerkesztve ]

(#42439) pohár válasza oriic (#42432) üzenetére


pohár
félisten

most mondtam volna, hogy azért, mert tudja, hogy ő lesz majd az, aki elvégzi a kísérletet, de rájöttem, hogy ez hülyeség, honnan tudná? :DDD

legalább van 1 nyitott kérdés a következő részig :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42440) Bad Pritt válasza Ace owner (#42436) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kompromisszumra kellett törekednem, szóval:
Szépség és a Szörnyeteg
Ted
LEGO (3D)
Demóna (3D)
Pók (3D)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42441) callmeakos válasza Ace owner (#42436) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Rossz Szomszédság
A Million Ways To Die In The West (nem vagyok hajlandó a magyar címet használni :D)
Lego Kaland
Grand Budapest Hotel
és ha még bírom akkor Amcsikapitány2 :D

All→M8

(#42442) oriic válasza pohár (#42439) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez az. :D Lévén a múltban Mistiq-nek fogalma sincs, legalábbis nem kellene tudnia róla, hogy kicsoda Logan, ezért sem értem a tettét. :)

Live-Die-Respawn

(#42443) Ace owner válasza Bad Pritt (#42440) üzenetére


Ace owner
addikt

Én szerintem most pótolom be a blockbustereket, kapitány, píterman. Aztán nem tudom. Lehet bepróbáljuk ezt a tedet.
Meg jó lenne a Lego, Grand BP
Nekem hajnali 4-esre is be kell ülni mert Endrére nem indul szar se hajnali 1-2kor.. :U Mindegy alszok egy jót majd :DD

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#42444) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azt egyébként lehet tudni hogy a moziéjszakára szabad e vinni külsős kaját, vagy csempészni kell jó magyar módjára? :D

All→M8

(#42445) oriic válasza callmeakos (#42444) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lehet. EZ persze nem azt jelenti, hogy nem megoldható a dolog. :D

Live-Die-Respawn

(#42446) dokee78 válasza madgie (#42423) üzenetére


dokee78
félisten

+1

(#42447) Ace owner válasza callmeakos (#42444) üzenetére


Ace owner
addikt

Kilehet menni a moziból kajálni valamelyik fos gyorskajáldába?

Galaxy Fold 4

(#42448) callmeakos válasza Ace owner (#42447) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ha rajtad van a karszalag, akkor azért csak visszaengednek :D

(#42445) orichalcos
Na ez az.:D

All→M8

(#42449) Pali1119 válasza callmeakos (#42441) üzenetére


Pali1119
tag

"A Million Ways To Die In The West (nem vagyok hajlandó a magyar címet használni :D)"

Miért rossz a magyar cím? A plakáton már nem lesz kiemelve a ted.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42450) oriic válasza Pali1119 (#42449) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Miért rossz a magyar cím? "

Mert semmi köze a filmhez, egyszerűen a hülye magyar fejébe akarják verni, hogy ez az új filmje a srácnak aki a TED-et csinálta.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.