Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) pohár válasza devil-k (#42946) üzenetére


pohár
félisten

vágások & trükkök finomítása, ezért kért halasztást a két tezsvíííír

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42952) Bad Pritt válasza callmeakos (#42943) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az úgy jó. A legjobban várt játékom csúszik, a legjobban várt filmem csúszik... :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42953) callmeakos válasza Bad Pritt (#42952) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Arkham Knight?

Amúgy fel a fejjel, a jövő év egy ütős év lesz :D

All→M8

(#42954) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Miért baj az, ha csúszik egy film azért, mert még tovább csiszolják? Tovább dolgoznak rajta. Amik újabban jönnek ki, a nagyrészükre még bőven ráfért volna, ha kicsit tovább dolgoznak rajta.

Nincs időtök kivárni?

(#42955) Bad Pritt válasza callmeakos (#42953) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, Arkham Knight.

Ütős lesz, de mire azt megérem...
Mondjuk az idei is elég húzós, látványfilmekből eléggé betáraztak a stúdiók.

Kistücsök: Ha várok valamit és már csak egy hónap van addig, akkor jó lenne, ha nem tolnák el több, mint fél évvel. A csiszolnak rajta bullshitet meg szerintem hanyagoljuk.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42956) devil-k válasza KisTücsök (#42954) üzenetére


devil-k
nagyúr

HáGé mindent leírt amivel én is egyetértek. Egyébként a mozialkotók a vevőkből élnek, ne feledd. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42957) KisTücsök válasza devil-k (#42956) üzenetére


KisTücsök
addikt

Július végén nem jön semmi, amitől félniük kellett volna. Vagy? Fél évvel csúsztatni csak marketing miatt? Túl sok az...
______

peszifik rim második újranézés után is szar. Pedig nagyon szerettem volna. Egy-egy jelenetnél már majdnem elhittem, hogy annyira mégsem vészes, de aztán a következővel egyből felébresztett.

(#42958) Integra


Integra
titán

a.c.a.b.: all cops are bastards (2012)

olaszország, bevándorló probléma, készenlétisek akik nincsenek megbecsülve és éhbérért dolgoznak, helyi fajgyűlőlő banda, a társadalmi feszültség minden sarkon, a munka átszivárog a magánéletbe és megmérgezi azt, káosz és keserűség mindenkinél, viperák, vér, brutalitás, realitás, becsület, árulás, elvek.
az ilyen filmeknek van valódi életszaga. komoly témájú európai film kedvelőknek tetszeni fog, nem kiemelkedő film, viszont bőven az érdemesek között van és van mondandója bőven, amire igazából válszt sem tud adni, mert mai napig nem megoldott sehol a probléma.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42959) devil-k válasza KisTücsök (#42957) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mindegy, a lényeg az, hogy nem jön. :DDD Pedig a Felhőatlaszból kiindulva, reméljük, hogy jó film lesz ez is.

Nálam a Pacfic Rim egyszer nézős mozi lett. A látvány tetszett, de a film története mellőzhető.

- mozi bolondéria -

(#42960) Bad Pritt válasza KisTücsök (#42957) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Február viszont sűrű lesz, főleg egy ilyen új ötlet első részének. :(

Amúgy tényleg: azt tudja valaki, hogy saját ötlet lesz a film, vagy valami képregény/regény adaptáció?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42961) madgie válasza Integra (#42958) üzenetére


madgie
titán

Na ezt be fogom tárazni, köszi!

(#42962) devil-k válasza Bad Pritt (#42960) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csodálkozom, hogy ezt pont Te kérdezed meg. ;] Az IMDB-n az íróknál ott van a két tesó neve, ugyanis ha könyvből születik a dolog, akkor feltüntetik az író nevét is, "xyz book" ;)

Példa:

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42963) Bad Pritt válasza devil-k (#42962) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem néztem meg, mostanában IMDb a pofámba tolja a spoileres infóit, úgyhogy inkább kerülöm.
Akkor még szomorúbb vagyok, mert még a könyvet sem tudom elolvasni addig, mert nincs. :((

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42964) devil-k válasza Bad Pritt (#42963) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is itt van 1-2 könyv amit el kellene olvasnom, mert anélkül nem akarom megnézni a filmet.
Pl.: Végjáték, Árvák hercege

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42965) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre valami film.
Ma este ha minden jól megy A Grand Budapest Hotel ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42966) Bad Pritt válasza devil-k (#42964) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ender's Game nagyon jó könyv, kevésbé jó film, a másikból nem is tudtam, hogy készült film, de most hogy nézem Lasse Hallström csinálta, az már egy jó pont. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42967) genndy válasza devil-k (#42964) üzenetére


genndy
addikt

Végjátékot érdemes film előtt elolvasni, sokkal jobban érthető a történet, sok mindent kispóroltak, rövidítettek, csak a filmből nehezebben áll össze.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#42968) Tibiajax válasza .LnB (#42965) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jujj, csak ne pacificrimet várj tőle majd...

(#42969) .LnB válasza Tibiajax (#42968) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pfff... ez akkor most ilyen leszólás féle akart lenni, hogy az én szintem a Pacific Rim? :F :(((
Talán láttam a Holdfény királyság-ot, és rohadtul tetszett. Nehéz elképzelni? vagy mi?

(#42970) Tibiajax Ja ok, nekem az előzetesek alapján nagyon fog tetszeni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42970) Tibiajax válasza .LnB (#42969) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

isten ments. csak segítő szándék, de nemcsak neked, mindenki másnak is, nyilván
úgyis olvassák rengetegen a hsz-eket. rídonliban milliók járnak ebbe a topicba is........

(#42971) bAtt001 válasza Tibiajax (#42968) üzenetére


bAtt001
addikt

pedig látványban még jobb is :P

(#42972) brownus


brownus
veterán

(#42973) Devid_81


Devid_81
nagyúr

300: Rise of an Empire

Errol nehez barmi jot irni, Sullivan Stapleton-t kernem vissza a Strike Back-be ott legalabb jol all neki a raruhazott szerep, meg ha nem is tokeletes.
A szepsegkent "beharangozott" Eva Green-hez meg a vilag osszes alkoholkeszletenek legalabb a fele kellene, hogy valoban szepnek lehessen talalni, de legalabb jok a mellei ;]
A filmet valojaban nem ajanlom meg esos vasarnap delutanokhoz sem, inkabb olvassatok konyvet, vagy legyetek a csaladdal, baratokkal e helyett.

2/10

...

(#42974) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Non-Stop

Fokkal jobb volt mint vartam, hiszen nagyon kis elvarasaim voltak a filmmel kapcsolatban.
Neha tudott kellemes meglepeteseket okozni.
Szinte minden, elejeteol a vegeig kiszamithato volt, pedig mindent elkovettek, hogy ez ne igy tortenjen.
De valahogy ezek a nagy csattanok ezt a filmet nem jellemeztek.
Vasarnap estere tokeletes, ha az idojaras zord kinn.

5/10

ui: Liam Neeson tud ettol jobbat, meg ha nem is mindig rajta mulik.

...

(#42975) devil-k válasza genndy (#42967) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is így gondolom, ezért nem volt szívem megnézni még a filmet. :O :DDD

Devid_81

Pont ma néztem meg pedig az első részt, amit eddig nem láttam, mert nem nagyon érdekelt. Kifejezetten tetszett ez a rész, nagyon jó hangkeverések, effektek voltak benne, s Gerard Butlernek jól állt egy komolyabb szerep, nem pedig ezek a limonádé lánymozik főmacsója... A képvilága az viszont abszolút nem jött be, szerintem borzasztó ilyen téren a film. Nyilván, nem most játszódik stb, de le sem tagadhatná a rendező, hogy a nevéhez fűződik az Acélember is... Ott sem jött be a látvány. Bár kíváncsi vagyok, hogy mennyi a "kamuizom" a szereplőkön, mennyi a számítógép. Hiába is kerestem a neten erről fotót, nem találtam.

- mozi bolondéria -

(#42976) bAtt001 válasza Devid_81 (#42973) üzenetére


bAtt001
addikt

hú de gagyi volt istenem, most fejeztem be én is a percen :D ezt moziba nem mertem volna beengedni max dvd-re. fele ilyen hosszú lehetett volna ha nem lett volna ennyi lassítás, vér helyett meg valami trutyi repkedett állandóan de a legkisebb karcolásból is 5 liternyi :D nem mentette meg ezt a filmet semmi sem, ne nézze meg aki jót akar magának

(#42977) devil-k válasza bAtt001 (#42976) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek szerint akkor ne akarjam majd BD-ben kikölcsönözni? :D

- mozi bolondéria -

(#42978) bAtt001 válasza devil-k (#42977) üzenetére


bAtt001
addikt

kár a sávszélességért amit rá pazarolnál... :D

(#42979) Pali1119 válasza devil-k (#42975) üzenetére


Pali1119
tag

"Bár kíváncsi vagyok, hogy mennyi a "kamuizom" a szereplőkön, mennyi a számítógép. Hiába is kerestem a neten erről fotót, nem találtam."

Hát persze, hogy nem találtál, mert ezek nem kamuizmok. :DDD Még anno fent volt az edzéstervük a szereplőknek, hát, nem egy p#nalegyezés. Ahogy az Acélembernél a Henry gyerek is kigyúrta magát, úgy itt se az volt, hogy "jó srácok, majd cgi-vel bombatestetek lesz". Max. a fényekkel játszottak cgi-vel.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#42980) Devid_81 válasza devil-k (#42975) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha az elso reszet megnezted, ami szvsz nem olyan rossz, jo eros kozepes, akkor kerlek itt allj meg, es ne menj tovabb :DDD ;]
Persze megnezheted, hatha neked bejon ennyi negativ kritika utan max nem varsz tole sokat, es majd ahhoz kepest akar jo is lehet, bar ketlem :B

(#42976) bAtt001 talan az egeszet az menthette volna meg, ha masfel oranyi vernek latszo valamit mutattak volna, mindenfele cselekves, es szereplok nelkul :D
Meg visszagondolni ra, hogy megneztem, is borzalom...de epp semmi dolgok nem akadt... :W

...

(#42981) devil-k válasza Pali1119 (#42979) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor minden tiszteletem a színészeké! Nem semmi! :Y

- mozi bolondéria -

(#42982) Devid_81 válasza Pali1119 (#42979) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig volt a filmben p#nalegyezes is :DDD ;]

...

(#42983) hoffman_ válasza bAtt001 (#42934) üzenetére


hoffman_
nagyúr

á, elkönyveltem mán rég, hogy tele van a placc dilettánsokkal :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42984) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Spoiler!!!

Thanost is láthatjuk majd A galaxis őrzőiben
Na, így akkor még jobban várom ezt a filmet. :)

Scott Derrickson rendezi a Dr. Strange mozifilmet

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#42985) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Az Alien-filmek főszereplője, Sigourney Weaver beszélt megint arról, hogy de jó lenne egy Alien 5.
"Ha csináltunk volna egy ötödiket, abban [Ripley] biztosan megleli magában emberséget. Van még mit mesélnünk. Az univerzum olyan távoli szegletébe mehetnénk, ahova épelméjű ember sose. Csak nagyon kevés filmrendező állna ki ilyesmi mellett. A rajongók is vágynak a sztori végére. El tudom képzelni, hogy befejezzük a történetet. Szerintem, nagy elégedettséggel töltene el. Legalábbis engem."

Folytatták a Fast & Furious 7 forgatását, Vin posztolt is egy hivatalos képet:

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42986) hoffman_ válasza gyuromoj (#42985) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:C

go Toretto, go go, jöjjön mááá :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42987) james001 válasza gyuromoj (#42985) üzenetére


james001
veterán

Alien 5-nek örülnék,de előbb jöjjön egy Prometheus 2 ahol magyarázzák el mi történt az elsőben :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42988) Ace owner válasza james001 (#42987) üzenetére


Ace owner
addikt

Szerintem csak újabb 15125 kérdést vetnének fel és még az előzőeket sem válaszolnák meg.. Amúgy szerintem ők sem tudják :DD

Galaxy Fold 4

(#42989) Huma


Huma
addikt

Beleolvastam a "A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt" című könyvbe. Egész jónak tűnik. Viszont nem tudom, hogy a filmbe mennyire tudták átvinni a könyvet.

Azért a forgatókönyvírás könyvből elég durva meló lehet. Nekem tuti nem menne. A szelektálással mindig is gondjaim voltak. Az egész könyvet át akarnám vinni a filmbe, viszont ez eredményezne egy legalább tízórás filmet. Nem tudnám eldönteni, hogy mit hagyjak benne és mit húzzak ki. A közértben is zavarba jövök ha két májkrém (vagy bármi más) közül kell dönteni. :)

Az biztos, hogy meg fogom nézni ezt a filmet. De az is biztos hogy nem moziban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42990) oriic válasza gyuromoj (#42985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aztán milyen története lett volna az 5. résznek.

[SPOILER]
Főleg hogy klónként szerepelt volna továbbra. Ezért is nem tetszett a 4. rész.
[/SPOILER]

Live-Die-Respawn

(#42991) #54715584 válasza oriic (#42990) üzenetére


#54715584
törölt tag

Már a 3. vagy a 4. rész is úgy indult, nem?

(#42992) Bad Pritt válasza #54715584 (#42991) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

3.-ban hal meg, 4.-ben klón. 5. szerintem 100% hogy belátható időn belül nem lesz, a stúdió foglalkozik a franchise-szal, ezt nevezik Prometheusnak, csak ez sokaknak nem tetszik. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42993) james001 válasza Bad Pritt (#42992) üzenetére


james001
veterán

Nekem tetszett a Prometheus,csak nem értettem konkrétan mi is történt benne :D
Szerintem sajnos egy AVP-t előbb látunk mint egy sima Alien 5-öt...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42994) #54715584 válasza Bad Pritt (#42992) üzenetére


#54715584
törölt tag

Örülnék, ha lenne 5. rész :)

(#42995) oriic válasza james001 (#42993) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk a nagy többség utálatának ellenére nekem tetszett mindkét AVP film. De csak a rendezői változatuk.

Live-Die-Respawn

(#42996) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Tudnatok ajanlani pl a Da Vinci kod, vagy Angyalok es Demonok, esetleg a Kilencedik kapu-hoz hasonlo filmeket? Koszonom.

(#42997) Realradical válasza lacy86 (#42950) üzenetére


Realradical
őstag

Erről jut eszembe egy másik film amit régebben láttam: [link]
Ahogy nézem nincs agyonpontozva, de nekem anno nagyon tetszett.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#42998) james001 válasza oriic (#42995) üzenetére


james001
veterán

Az első rész nekem is tetszett úgy-ahogy,a második már nem annyira. A 2. AVP kicsit olyan volt mint a Predator 2,fura volt hogy a városban ott ugráltak. Meg az AVP2 végén volt egy utalás az egyik Alien filmre is asszem,ugye? Pedig állítólag ennek a filmnek nincs köze az origi Alien-hez...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42999) Huma válasza Realradical (#42997) üzenetére


Huma
addikt

Anno? Kisgyerekként? :D

Én a Teletubbiest néztem régen. Mondjuk akkor már elmúltam húsz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43000) oriic válasza james001 (#42998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem a mozis verzió a 2. részből nem jött be, aztán az uncut verzióban másképp voltak a vágások, meg volt vér, úgy már komáltam. Persze teli volt hibával de azért jó volt.

Alien filmre utalás? Mire gondolsz,

[SPOILER]
Yutani kisasszonyra?
[/SPOILER]

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.