Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) fateless válasza Bad Pritt (#43591) üzenetére


fateless
veterán

Hogyhogy csalódtál a meccsben? Frederico Chaves Guedes jobb alakítást nyújtott, mint Mila Kunis - mit akarsz még ennél is többet? ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#43602) devil-k


devil-k
nagyúr

Az út

4/10

De unalmas volt... Persze most lehetne boncolgatni az összetartást és hasonló "klisés" dolgokat itt.

noxwill
Teljes mértékben egyetértek veled. Kissé megundorodtam a CGI-től és ezektől a harsány színektől...

fateless
Nem is tudtam, hogy könyv alapján készül a film. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43603) callmeakos válasza devil-k (#43595) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A nem jött be egy picit enyhe kifejezés :D
A 4:3as képarány elméletileg az eredetű műhöz való tisztelgés, ahogy a Szirmai is mondta az egyik videójában. Csak az a baj, hogy ez akkor működne, ha ez a film tisztelné az eredeti Ózt, csakhogy ez ott köpi szemen azt a filmet, ahol csak tudja :D
Nagyon haragszom erre a filmre. Nekem ez az egyik legnagyobb csalódás a tavalyi felhozatalban. Sokkal több is lehetett volna, ha Raimi-t nem kapja el a giccsparádé szele :U

All→M8

(#43604) fateless válasza devil-k (#43602) üzenetére


fateless
veterán

Nagy kár, hogy nem könyvben olvastad először. Bár a filmet nem láttam, de könyvben nagyon jó volt (kivéve, hogy nekem mindig nehéz megszokni Cormac bácsi "írásjel-mentességét").
Persze könyvben szinte minden jobb, mint filmen...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#43605) Tibiajax válasza devil-k (#43602) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

annak idején én is elkezdtem, emlékszem.. valami negyedórát bírtam, aztán lőttem kifele a fszba

(#43606) Huma válasza devil-k (#43602) üzenetére


Huma
addikt

Nem tetszett az út? :Y
Monnyá le!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43607) hoffman_ válasza Tibiajax (#43605) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én moziban néztem anno. egyáltalán nem mondanám unalmasnak, viszont kegyetlen nyomasztó. az egyik legnehezebb film, amit valaha néztem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43608) Huma válasza hoffman_ (#43607) üzenetére


Huma
addikt

A nyomasztóval egyetértek. Ez az igazi világvége hangulat. Nem a Mad Max-es ökörködés.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43609) Tibiajax válasza hoffman_ (#43607) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az égvilágon semmi szükségem nincs ilyenre... filmet azért nézek, h
- szórakozzak, kikapcsoljak
- izguljak
- nevessek nagyokat
ez a film egyikre se volt jó

(#43610) hoffman_ válasza Tibiajax (#43609) üzenetére


hoffman_
nagyúr

teljesen érthető. nem számonkérés volt ám. nekem is nagyon ritka, hogy az ilyen 'esik jól', de volt már rá példa.

én pl horror filmet továbbra sem vagyok hajlandó nézni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43611) devil-k válasza Tibiajax (#43605) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem csodálom... nem lenne rossz az ötlet, de filmben nem jött át, amiről szólt volna eredetileg. :(

Huma
Nem mondok. ;]

hoffman_
Nem volt ez annyira nyomasztó, mint amilyennek szerették volna. Az tény, hogy nem sok színészt kellett alkalmazni. :DDD

Vikthor
Ha már Éli könyve... Napról napra rájövök, hogy az egyik legjobb színészek közé tartozik Gary Oldman. Fantasztikus!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43612) Vikthor válasza Huma (#43606) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az pont olyan film, hogy könyvben jobb sokkal valószínűleg, mert bár én nem olvastam, de ha ilyen kategória, akkor sokkal inkább Book of Eli, Mad Max, Oblivion, 28 Days later, Pandorum, Equilibrium, I am Legend... tudod te ezt. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43613) Tibiajax válasza hoffman_ (#43610) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ejjjj... :) pedig van ám jó horror a filmtörténelemben
na majd kezelésbe veszlek már aztán mutatok egy-két darabot, ami igencsak jó és nem a hentelésen lesz a hangsúly

(#43614) .LnB válasza Vikthor (#43612) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Te ezt úgy értetted, hogy a Book of Eli, Oblivion, Equilibrium, Pandorum ezek jó/jobb poszt-apokaliptikus filmek? Ne adj isten drámák, mint a The Road? :F

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43615) Huma válasza Vikthor (#43612) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem a The Road sokkal jobb világvége film mint amiket felsoroltál. Abban tényleg lehet érezni a kilátástalanságot és az elveszettséget.

Szerintem könyvben szinte minden jobb mint filmben. Most csak egy kivétel jut az eszembe. A Gyűrűk Ura.

(#43609) Tibiajax:
Én szeretem a negatív érzelmeket is átélni. Félelem, kétségbeesés, depresszió, reménytelenség. Nekem szükségem van az ilyen filmekre is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43616) hoffman_ válasza Tibiajax (#43613) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem a hentelés a baj. én parázom az ilyentől, mocskosul, nővel horrort nem is nézek soha, én ugranék az ő nyakába. kétség nem fér hozzá, hogy vannak nagyon jó filmek a témában. nekem pont ez a bajom :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43617) Vikthor válasza Huma (#43615) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pont fordítva, sztem a TLOTR könyvben jobb volt mint PJ féle rendezésben, bár nem rossza film se nagy favoritom.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43618) Tibiajax válasza Huma (#43615) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

á kösz, ezekből az érzésekből kapunk mi épp eleget, elég benézni a topicba és látni a hszeidet

(#43619) Vikthor válasza Tibiajax (#43618) üzenetére


Vikthor
nagyúr

erre meg kb mi szükség volt? :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43620) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Front Page (Szenzáció!)
hd,szinkron
kíváncsi voltam rá, mert Billy Wildertől a van aki forrón szereti-n kívül sokat még nem láttam. sajnos már az újabb szinkronnal sikerült csak megnéznem, nem volt olyan rossz, de hát nyomába sem ér az előbbinek.. se nem fergeteges, se nem igazán lekötő. egyszer jó, de nem szabad éjfél után nekikezdeni, mert könnyen csicsika lesz belőle, sajnos..
6/10

[ Szerkesztve ]

(#43621) Huma válasza Vikthor (#43617) üzenetére


Huma
addikt

Én szeretem a könyveket, de a Gyűrűk Urát félúton abbahagytam. Egyszerűen túlságosan vontatott. Iszonyú sok vers van benne és rengeteg túlzásba vitt leírás erről-arról-amarról.

Azt nem értem, hogy Bombadil Tomát miért hagyták ki a filmbből. :D

Az tudtad, hogy a Legenda vagyok-nak két verziója van?

Spoiler

Az egyikben nem hal meg a főszereplő. A másikban pedig igen.

(#43619) Vikthor:
Ne foglalkozz vele. Mindig is ilyen undi volt velem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43622) devil-k válasza Huma (#43615) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Én szeretem a negatív érzelmeket is átélni. Félelem, kétségbeesés, depresszió, reménytelenség. Nekem szükségem van az ilyen filmekre is."

Egyetértek. Olykor jók az ilyen mozik és utána jó visszatérni a valósághoz.

- mozi bolondéria -

(#43623) Huma válasza devil-k (#43622) üzenetére


Huma
addikt

"Olykor jók az ilyen mozik és utána jó visszatérni a valósághoz."
Ami esetemben ugyanilyen jellegű érzelmekkel van átszőve mint az ilyen filmek. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43624) devil-k válasza Huma (#43623) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor neked mindegy, hogy ilyen jellegű filmeket nézel vagy pedig a valóságban élsz. ;] Bár azt nem gondolom, hogy annyira rossz lenne neked, vagy igen? :Y

- mozi bolondéria -

(#43625) Huma válasza devil-k (#43624) üzenetére


Huma
addikt

"Bár azt nem gondolom, hogy annyira rossz lenne neked, vagy igen?"
Minden reggel arra kelek hogy magam vagyok. Te hogy éreznéd magad ha életfogytig a nap 24 óráját velem kellene töltened? :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43626) Bad Pritt válasza devil-k (#43602) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Klisés? Hát nem tudom, valahogy a The Road az utolsó olyan film, amire azt mondanám, hogy klisés. Hány ilyen van még? Egy sem. Az összetartásról meg annyit, hogy SPOILER a fiát arra tanítja, hogy lője agyon magát, ha elkapják őket a kannibálok, ez azért kicsit morbid szimbóluma lenne az összetartásnak SPOILER

Aki azt mondja, hogy azért nézünk filmet, hogy szórakozzunk, annak igaza van, viszont ettől függetlenül egy piszok erős szociodráma a The Road, egyben az egyik legnyomasztóbb film is, amit valah láttam.

Szerintem olvasd el a könyvet majd valamikor, mert a legjobb 21. századi könyvek között van, kicsit próbáld meg átgondolni, hogy miről is szól, mit jelenthet az egész út, ki az apa, a fia, a felesége, Eli, stb. Utána nézd meg megint a filmet esetleg, mert egy elég jó adaptáció.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43627) madgie válasza Tibiajax (#43618) üzenetére


madgie
titán

Kivételesen igaza van, szvsz a The Road egy baromi jó film, a Book of Eli különösen habkönnyű f*s volt anno utána.

Ez nem azért jó film, mert visszanézed, mert jó poén, hogy egy féllábú, hatmellű maszkulin mosómedvelány két M16-ossal lekaszabolja a papírmasé személyiségű gonoszokat a nagy kiszáradt sivatagban... hanem azért, mert amint nincs ellenőrzés felettünk és főleg üres a gyomor, akkor egy zsák krumpliért gondolkodás nélkül kibelezzük akár a szomszéd nénikét is. És SPOILER meg is esszük. Mert az a büdös helyzet, hogy az ember ilyen, és ezt ábrázolja nagyon korrekt módon ez az "unalmas" film. Lehetne még mit írni, de az biztos, hogy egyszer érdemes megnézni. Többször nem, egyszerre is befordul tőle az, aki véiggondolja.

HáGé: egyetértek, baromi nyomasztó, anno végignéztük, aztán csak ültünk vagy húsz percet a kanapén, szótlanul. Borzasztó erős atmoszférája lett a filmnek.

[ Szerkesztve ]

(#43628) Huma válasza Bad Pritt (#43626) üzenetére


Huma
addikt

A könyvben kiderül, hogy mi történt a világgal? Mert ha igen akkor elolvasom. Bár van egy tippem hogy ott sem derül ki.

Én tudok még egy hasonlóan nyomasztó filmet. Melankólia
Viszont sajnos kb csak az utolsó fél óra az ami tényleg jó a filmből. De az az utolsó fél óra nagyon ott van.

(#43627) madgie:
Pontosan. Nagyon jól összefoglaltad a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43629) devil-k válasza Huma (#43625) üzenetére


devil-k
nagyúr

Magad? Tegyél érte, hogy ne így legyen. ;) Nem vagy Te olyan vészes, mint amilyennek beállítod magad.

A Melankólia borzalmas egy film. Talán, mintha ezt én ajánlottam volna neked. :DDD

HáGé

SPOILER
Igen, az összetartás, amikor a film végén a másik család befogadta és akkor tudatosult a srácban, hogy fingja sincs arról, hogy mi is az a család, testvér, összetartás.
SPOILER VÉGE

Ezek szerint arra célzol, hogy nem fogtam fel, hogy miről szól a film? Lehet, hogy nálam azért nem váltott ki annyira erős hatást, mivel a feléig néztem, aztán 2 nap múlva folytattam a filmet időhiány miatt.

- mozi bolondéria -

(#43630) Huma válasza devil-k (#43629) üzenetére


Huma
addikt

"Nem vagy Te olyan vészes, mint amilyennek beállítod magad."
Tudom én azt. Én majdhogynem tökéletes vagyok. A világgal van baj, nem pedig velem. :K

"A Melankólia borzalmas egy film. Talán, mintha ezt én ajánlottam volna neked."
Te a The Roadot is rossz filmnek tartod. Nem tudom hogy te ajánlottad e vagy sem.

Szerintem sem jó film ha összességében nézzük, de az utolsó fél óra nálam akkorát ütött, hogy nem bántam meg hogy végigszenvedtem az elejét. Szerintem csak az utolsó fél óráért mindenképp érdemes legalább egyszer megnézni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43631) Bad Pritt válasza madgie (#43627) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez az egyik, ez a vászon, amire az író ráfestette a férfi meg a fiú történetét.
Maga az út is már egy fals kép, szerintem mindenki sejtette, hogy rohadtul nem lesz Kánaán, ha elérik a tengert, mert ilyen csak a Legenda vagyokban meg hasonszőrű társaiban van, kell a pozitív visszacsatolás a nézőnek, hogy nem hiába nézte meg a filmet, mert úgyis midnen jobbra fordul. Hát k*rvára nem, ez az út az emberi erőfeszítés szimbóluma, ahogy csinálsz valamit, megszakadsz érte, aztán koppansz egy nagyot a végén. És ugyanígy minden ki van facsarva a történetben.
Valóban sokat lehetne még írni róla, majd talán valamikor, viszont mindenkinek ajánlom, hogy legalább egyszer nézze meg, vagy próbálja meg végignézni. Nehéz, de szerintem muszáj.

(#43628) Huma: Nem derül ki. Nem számít. Utalás van rá.

(#43629) devil-k: Nem tudom, valamit megértettél, valamit nem. Én sem értek mindent ebben a történetben, nagyon sok mindent lehetne boncolgatni, meg a könyvvel kapcsolatban is, nem véletlen kapott érte Pulitzer-díjat McCarthy.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43632) devil-k válasza Huma (#43630) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha megmutatod nekem, hol írtam le, hogy rossz film az Út c. film, akkor meghívlak egy sörre. Annyit írtam, hogy unalmas. A kettő nem ugyanaz. :N

HáGé
Akkor valamit félreértettél a filmben... Nem az volt a cél, hogy megtalálják a tengert, hanem, hogy minél délebbre menjenek. (Rejtett utalás arra, hogy délen minden rendben lenne?! Ez tipikus egyébként) A tenger csak akkor jött be a képbe (és azért volt olyan nagy csalódás), amikor a térképen kérdezte a gyerek, hogy mi az és milyen színű...

A könyv az teljesen más, azt most ne vegyük ide, mert megtéveszt mindenkit (pl. engem is), aki nem olvasta el! Gyanítom, hogy amit a filmben felszínesnek láttam, a könyvben le van írva.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43633) fateless válasza devil-k (#43632) üzenetére


fateless
veterán

A könyv az teljesen más, azt most ne vegyük ide, mert megtéveszt mindenkit (pl. engem is), aki nem olvasta a könyvet!

:F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#43634) Tibiajax válasza madgie (#43627) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

figyelj. nekem ezt nem kell magyarázni, értem én.. régen nem a lövöldöző mosómedvét meg a halálvicces éppen aktuális sztárt felvonultató muzikelt keresem én sem, ha egy filmben van valami, ami megfog -teszem azt, már az első 10percben- akkor nálam auto megkapja a zöld jelzést, nézem, lesem, odaadom az életelemből (meg a vetítőm lámpaidejéből xd) azt a két órát. Ezzel nincs semmi gond persze.
Én arra emlékszem, hogy ezt a Road-ot elkezdtem nézni, csak szürke, esős képre emlékszem, h mentek egy út szélén - addig még oké volt - aztán valami sátorba feküdtek be, volt valami halál érdektelen szöveg, ég világon semmi nem történt és valahol ott mondtam azt, hogy jó, akkor nézzünk mást
Nekem jöhet depressziós film, vagy sötét, komor hangvételű, még ugyan.. de kell benne hogy legyen valami. amit mondjuk ahogy nézek, elhiszem. Amivel tudok csak egy picit is azonosulni, vagy aminek egyszerűen van valami súlya és leköt. Sajnos nekem ez kell.
Az a baj, h mocskos sok film van, egyszerűen el vagyunk árasztva, semmibe nem kerül lekapni beszerezni őket és már rajuk is az arcunk elé, futószalagon.
Régen ez máshogy lehetett, volt a mozi, meg volt a tv, ahol szombat v vas esténként leadtak egy amerikai film-et, és az nagy dolog volt, lehetett szinte bármilyen, nézte az ember. Emlékszem, siheder koromban egy kivételes alkalom volt, amikor megengedték, h fent maradjak késő este és néztem muterral együtt a The Duel-t. Mekkora volt... feliratosan, késő este, a régi színes tévénken, halkan.. szuper volt. mondjuk, ott a film is az volt
De, biztos vagyok benne, 1000%-ig, hogy a Road-ot is megnéztem volna, ha ma is ilyen felállásban élnénk, vagy mittudomén jó, akkor heti egy db film max, és azt az egy db-ot is külsőleg kapnánk, nem mi választanánk meg..
Akkor tuti végigszenvedtem volna.

(#43635) Bad Pritt válasza devil-k (#43632) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát délre, igen, mert ott van a tenger. :D
A térképes rész pont azért volt, hogy belőjük hol vannak és miért akarnak délre menni. Ugye a Férfi egy tanult ember, ő is tudja, hogy a civilizált társadalmak vízpart mentén jöttek létre, úgyhogy ha valahol van még normális élet, az ott lesz. Más kérdés persze, hogy az egész csak egy szimbólum, ezért nem is keresgéltek jobban a part mentén.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43636) Vikthor válasza Huma (#43621) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen megvan, dea murdálós verzió jobban bejön, drámaibb hatást kelt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43637) devil-k válasza fateless (#43633) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy látom, nem frissítettél rá a hozzászólásomra.

Arra gondoltam, hogy nem mindig olvassuk el azokat a könyveket, amiből film készül. S ettől függetlenül a filmben is választ kell, hogy kapjak a kérdésekre, nem lehet azt mondania a rendezőnek, hogy olvasd el a könyvet és akkor megérted a filmem.

HáGé
Okés, hogy a tenger délen van, de szerintem nem az volt a célállomás. Sajnos, nem emlékszem már, hogy melyik filmben is volt pontosan, hogy északon pusztulás volt, délen meg minden happy és mindenki elkezdett dél felé menni.

- mozi bolondéria -

(#43638) Bad Pritt válasza devil-k (#43637) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De a tenger volt a lényeg. :K

Holnaputánban ez volt pl. Ugye befagyott minden Mexikótól északra, ezért kellett lerohanni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43639) #54715584


#54715584
törölt tag

Bakker, ti nem dolgoztok? :D Reggel óta 42 új hsz... :D

[ Szerkesztve ]

(#43640) brownus válasza madgie (#43627) üzenetére


brownus
veterán

próbáld be a the quiet earth-öt, kiv vok tecceni fog-e

bocsi a madzsaromé de sitetősbe vok :D

erre is kiv vok: the rover, idei film

[ Szerkesztve ]

(#43641) devil-k válasza #54715584 (#43639) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én ma szabadnapos vagyok, illetve a munkahelyemen is van internet. :DDD

- mozi bolondéria -

(#43642) #54715584 válasza devil-k (#43641) üzenetére


#54715584
törölt tag

Net nálunk is van, csak idő nincs, mert mi dolgozunk is :P :DDD

(#43643) Vikthor válasza #54715584 (#43642) üzenetére


Vikthor
nagyúr

óóó deszar volt ez... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43644) Huma válasza Vikthor (#43636) üzenetére


Huma
addikt

Én csak azt láttam. De szerintem is jobb úgy, hogy elpatkolt.

(#43632) devil-k:
De arra gondoltál. Ide a sörömmel!

(#43631) HáGé:
Szerintem jobb is így. Ugyan kíváncsi lettem volna rá, de az a jó benne, hogy így legalább nem tudták elrontani valami idiótasággal. Csak nem szeretem a fehér foltokat.

(#43639) monstre:
Én egész héten nem dolgoztam.

(#43643) Vikthor:
Azért van benne valami.
:D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43645) warcat


warcat
veterán

Csak így gyorsan The Road kapcsán:

-sem a könyvben,sem a filmben nem derül ki,mi okozta a katasztrófát.Nem is lényeges,ugyanaz történne,és ennek a bemutatása volt a cél.Persze az ember kíváncsi,vannak teóriák, a két legvalószínűbb az aszteroidabecsapódás illetve egy szupervulkán kitörése.

-a hatás világméretű,a levegőbe került szennyeződés eltakarja a napot,ennek megfelelően elpusztult a növényvilág,amit gyorsan követ-nek/tek az állatok,növényevők,majd ragadozók a kihalási esemény forgatókönyve szerint.A világ nukleáris tél állapotában van,amiből szinte biztosan átlendül egy jégkorszakba.Északon semmi esély a túlélésre,teljesen természetes a dél,mint útirány.

EA: It's in the crate!

(#43646) devil-k válasza warcat (#43645) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi az infókat!

Akkor nem a tenger volt a cél, hanem, hogy minél délebbre kerüljenek?

Huma
Nem jár a sör. :N

- mozi bolondéria -

(#43647) madgie válasza devil-k (#43646) üzenetére


madgie
titán

Az ember ösztönösen a melegebb éghajlat fele húzna ilyenkor, lehetőleg víz mellé.

(#43648) Huma válasza madgie (#43647) üzenetére


Huma
addikt

Én a búsba húznék ösztönösen. De szerencsére le tudom gyűrni az ösztöneimet hisz nem vagyok egy oktalan állat. :)

(#43646) devil-k:
Akkor készülj a bosszúmra! ;]

Látta valaki a Feast című remekművet? Nagyon tuti. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43649) gyuromoj


gyuromoj
veterán


:C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43650) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

hát b+ menten tökön szúrom magam :Y :W

Űűűűrlod baszki értitek. Tükörfordítás. Haha... :U

[ Szerkesztve ]

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.