Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Huma válasza devil-k (#42297) üzenetére


Huma
addikt

Hmm. Akkor lehet hogy ott a helyem. :)

Más:
Ma hallgattam a rádiót és a Class Fm-en vagy min és mit hallottam? A Conan zenéjét játszották. Onnét ismertem fel, hogy kb rongyosra hallgattam anno.

Valamint olcsó megoldás otthoni full hd filmnézésre tv-n. Egy 1500Ft-os kábel és egy okosteló. Nemrég érkezett meg Kínából és tökéletesen működik. Mondjuk kicsit rövid, de ez legyen a legnagyobb gond. Szerencsére van USB hosszabbítóm csak meg kell találnom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42302) devil-k válasza Huma (#42301) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ugye tudod, hogy ennek köze nem lesz a FHD-hoz? :D

(#42303) Huma
Pl. azért, mert bajosan tudnál a telóról lejátszani BD50-es tartalmat és úgy átküldeni a TV-re, hogy ne legyen minőségromlás. Technikailag nem tudod megoldani.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42303) Huma válasza devil-k (#42302) üzenetére


Huma
addikt

Miért?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42304) cyberkind


cyberkind
félisten

:D

Paranormal Cocktivity

(#42305) Huma válasza devil-k (#42302) üzenetére


Huma
addikt

Full HD-ról volt szó. Azt minden további nélkül le lehet játszani egy középkategóriás telefonon.

Egyébként milyen minőségromlás lép fel ami egy multimédiás lejátszónál nem jelentkezik?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42306) devil-k válasza Huma (#42305) üzenetére


devil-k
nagyúr

HDMI kábel? BD 50 lejátszás? Kadenciahelyes lejátszás?

Én is a FHD-ra írtam. (FHD = FULL HD)

- mozi bolondéria -

(#42307) cyberkind


cyberkind
félisten

A Legrosszabb Film: Birdemic
:D

Paranormal Cocktivity

(#42308) Huma válasza devil-k (#42306) üzenetére


Huma
addikt

Ja, HDMI kábel. 1080p-s MKV.
Kadenciahelyesség nem tudom, hogy milyen akadályba ütközik a telefon miatt. Miben rosszabb e téren egy lejátszónál?

"Én is a FHD-ra írtam. (FHD = FULL HD)"
Tudom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42309) Bad Pritt válasza cyberkind (#42307) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aláz. :DD Kislány volt a legjobb. :C

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42310) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ez fél off, de nem bírom ki :D egy órája beleakadt egy cimbi egy honlapba, ahol gyerekjáték ilyeneket kreálni. naggyon produktív időtöltés, egy órája ezzel ökörködünk, volt már itt gyakorlatilag minden létező baromság, az egyik legjobb viszont szerintem ez lett, ezen kifeküdtem, nem bírom :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42311) pohár


pohár
félisten

kemény 13 év lehetett :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42312) hoffman_ válasza pohár (#42311) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42313) oriic válasza pohár (#42311) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja hiba, de képregény cucc, bármit be tudnak magyarázni. Amúgy is az új X-men filmmel törölték az X-men 2-3 történetét. Ergó nem számit.

Live-Die-Respawn

(#42314) sarkanyolo2 válasza Bad Pritt (#42084) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Most néztem meg én is, hát csak ülök itt. Nagyon jó film volt, simán újranézős! Aki még nem látta, ne várjon tovább, kötelező!

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#42315) .LnB válasza Bad Pritt (#42298) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fel is került a várólistámra, van benne legalább egyediség ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42316) callmeakos válasza pohár (#42311) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:D

All→M8

(#42317) devil-k válasza pohár (#42311) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az még oké, hogy kihullott a haja, illetve, hogy semennyire nem hasonlítanak, dehogy 13 év alatt megváltozik a szemgolyója is?! Erre is van magyarázat a filmben? :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42318) student


student
őstag

Liza a rókatündér
Ez bizony egy újabb oszkárbácsi gyanús magyar film

(#42319) J0shu4M1ll3r válasza oriic (#42313) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Miért törölték?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#42320) oriic válasza J0shu4M1ll3r (#42319) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Néz meg az új filmet és meglátod.

Live-Die-Respawn

(#42321) J0shu4M1ll3r válasza oriic (#42320) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Az sajna nem a közeljövőben lesz, de gondolom arra gondolsz, hogy megváltoztatják az eseményeket.
De elvileg a jövőbeli szereplők nem a saját idővonalból vannak (legalább is képregény szerint).

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#42322) oriic válasza J0shu4M1ll3r (#42321) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A képregény az csak egy alap.A filmek más univerzumban játszódnak mint a képregények, azok csak az alapokat adják.

Live-Die-Respawn

(#42324) horush válasza brownus (#42323) üzenetére


horush
addikt

Boyhood + Sin City, esetleg még a Lucy, ami megérhet egy mozit. De hogy a többi kötelező lenne? :DDD

(#42325) ígyvanferi válasza brownus (#42323) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egyértelműen Sin City a legjobban várt ezek közül.

(#42326) Bad Pritt válasza horush (#42324) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ezek közül nekem a majmok meg Jupiter az ami igazán várós, a többi annyira nem. Boyhood merengős film, azt inkább itthon, nem egy lármás plázában.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42327) bAtt001 válasza brownus (#42323) üzenetére


bAtt001
addikt

de jól sikerült az a sin city magyar alcím :DDD :C :N na de ettől még kötelező a film :B

noxwill nálam pont fordítva :D előző rész alapján annyira nem kell, nem volt rossz de egy elég volt, de trailerek alapján nagyon király lesz szerintem

[ Szerkesztve ]

(#42328) callmeakos válasza brownus (#42323) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Majmok Bolygóját még mindig nem nagyon tudom hova tenni. Ha az előző részből indulok ki akkor nagyon várós, de valahogy az eddigi trailerek nem igazán győztek meg. Legalább annyi érdekes van benne, hogy Gary Oldman végre egy főköcsög szerepét alakítja majd :D

All→M8

(#42329) Bad Pritt válasza callmeakos (#42328) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Úgy érted végre megint főköcsög? :P
Leon
Hannibal
5. elem
Eli könyve
És ezek csak azok, amiket láttam. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42330) callmeakos válasza Bad Pritt (#42329) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

No ja, bár nem tudom a Hannibal mennyire számít teljes értékű főköcsögnek, mert úgy szétbarmolták a fejét, fel se lehetett ismerni, plusz túl sok mindent nem tudott csinálni :D

All→M8

(#42331) Huma válasza callmeakos (#42328) üzenetére


Huma
addikt

Én még mindig nem értem, hogy miért csinálnak filmet egy olyan vér gagyi történetből mint a majmok bolygója. Nulla realitása van. Az első filmnek ott lett volna vége, hogy az összes mutáns majmot levadásszák és lelövik.

Az emberek és a majmok összecsapásából meg egyértelmű hogy a modern lőfegyvereket használó emberek kerülnének ki győztesen.

Arról nem is beszélve, hogy az emberszabású majmokból olyan kevés van, hogy egy nagy járvány után is több ember maradna mint majom. Teljesen esélytelen lenne hogy ők kerüljenek túlerőbe.

És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy hogyan is lesznek intelligensek a majmok és hogy tanulnak meg beszélni. Ehhez jelentős fizikai változásokon is át kell esniük. Ilyet viszont nem láthattunk a filmben. Csak kaptak egy kicsit a varázsszerből és hipp-hopp intelligensek lettek. Ez azonban nem így működik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42332) ígyvanferi válasza Huma (#42331) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Na'vik is elpáholták az igen erőteljes lőfegyvereket, baszottnagy tankokat, helikopterféléket, exoskeletont használó embereket. Just sayin'...

(#42333) bagyulajuve válasza brownus (#42323) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Jupiter és Sin city (ez utóbbi alatt az új kedvenc zeném megy: The glitch mob)

Resistencia eterna

(#42334) oriic válasza Huma (#42331) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az emberek és a majmok összecsapásából meg egyértelmű hogy a modern lőfegyvereket használó emberek kerülnének ki győztesen."

Volt már szó róla korábban. Nagy egészében nem a majmok, vagy nem csak ők nyirják ki az embereket, hanem a vírus.

Live-Die-Respawn

(#42335) Huma válasza ígyvanferi (#42332) üzenetére


Huma
addikt

De az reális volt. Én is simán széttépek egy tankot, ha kell.
Egyébként az alienek is elég jól aprítanak puszta kézzel.

De itt most majmokról van szó. Olyan majmokról amiknek nincs semmilyen különleges képességük vagy erejük. Csupán annyi hogy emberi intelligenciával rendelkeznek. De ettől nem lesznek erősebbek vagy gyorsabbak. És mivel semmi tapasztalatuk sincs a modern hadviselésben és sosem használtak még lőfegyvert ezért behozhatatlan hátrányuk van az emberekkel szemben. Még ha tízszer többen is lennének mint az emberek, akkor sem győzhetnének.

(#42334) orichalcos:
Igen. De rengeteg túlélő maradt. Illetve egy vírus ellen elég könnyű védekezni, szóval még ha a civil lakosság nagyrésze meg is fertőződik bizonyos helyeken rengeteg ember túlélne egy ilyen vírusjárványt.
Ha csak egymilliárd ember éli túl (és annyi biztos hogy túlélne egy ilyen járványt) akkor is hatalmas túlerőben vannak a majmokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42336) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#42332) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk ez pont nem igaz. :D Az emberek elpicsázták a Na'vikat, de aztán Pandora is beköszönt.
A majmoknál is pont ez a helyzet, csak ott nem a bolygó segít, hanem a vírus pusztít ki mindenkit (majdnem).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42337) devil-k válasza Huma (#42331) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nulla realitása? Nem biztos ez annyira. :N
Olvastad a könyvet? Láttad a régi (1968-tól) verziókat? Szerintem nem kevésbé valószínűtlen, mint a földönkívüliek.

- mozi bolondéria -

(#42338) Huma válasza Bad Pritt (#42336) üzenetére


Huma
addikt

Emlékszem, hogy amikor először láttam akkor szinte biztos voltam benne hogy nagyon elcseszik a dolgot. Nem sok esélyét láttam, hogy kitalálnak valami jó megoldást arra, hogy hogy lehet legyőzni a sokkal fejlettebb földi haderőt. Viszont kellemeset csalódtam mert remekül megoldották.

Amúgy azt sem szabad elfelejteni, hogy csak egy bányászkolóniához kirendelt kisszámú helyőrségről volt szó aminek csak az volt a feladata, hogy megvédje az emberi kolóniát a helyi veszélyektől. Az emberiségnek esze ágában sem volt letarolni a bolygót. Ha az lett volna a célja akkor gond nélkül megteszi. Odaküldi a hadseregét és három Pandora sem tudja őket megállítani.

(#42337) devil-k:
Megvoltak. Továbbra is fenntartom, hogy nulla realitással rendelkezik a sztori.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42339) dokee78 válasza Huma (#42335) üzenetére


dokee78
félisten

Nem szuper intelligenciával rendelkeznek?
Azaz intelligensebbek az emberektől?

(#42340) Huma válasza dokee78 (#42339) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem nem intelligensebbek az embernél. Mondjuk már nem emlékszem a részletekre a filmből. Az biztos, hogy az eredeti sztori szerint nem intelligensebbek a mostani embereknél. Ott, ha jól emlékszem az emberek lettek hülyébbek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42341) james001 válasza pohár (#42311) üzenetére


james001
veterán

A másodikon miért néz ki úgy mintha egy CGI filmből lépett volna elő? :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42342) Bad Pritt válasza james001 (#42341) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát mert abból lépett elő. :D
Ez ugye a harmadik rész flashback jelenetéből van, mikor Magneto meg Prof elmentek a gyerek Jean Grey-ért. Digitálisan fiatalítottak rajtuk vagy 20 évet.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42343) james001 válasza Bad Pritt (#42342) üzenetére


james001
veterán

Jaa azt hittem a második is az új filmből van. Már rég láttam a 3-dik részt,nem is emlékszem már erre a részre :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42344) pohár válasza Bad Pritt (#42342) üzenetére


pohár
félisten

meg kicsit olyan, mintha a kamerás verzióból vágták volna ki a képet... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42345) Bad Pritt válasza pohár (#42344) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kicsit nagyon abból vágták ki. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42346) AkosAkos válasza hoffman_ (#42310) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Melyik honlap ez?

(#42347) AkosAkos válasza AkosAkos (#42346) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Ja, megvan, azt hittem más képek is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42348) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Torrente 5 :P

Resistencia eterna

(#42349) atike válasza bagyulajuve (#42348) üzenetére


atike
nagyúr

Aztakomoly... :)

(#42350) james001


james001
veterán

The Nines (2007)

Ez nagyon király film volt,végig izgalomban tartott és gondolkodásban hogy akkor most mi is folyik a képernyőn :D Igaz a végére "futurisztikussá" vált az egész,de mégis jól megvolt csinálva.
Viszont valamit nem értek:
SPOILER
Ahogy kivettem,Ryan Reynolds egy félisten szerűség volt és újrateremtette az univerzumokat. De a végén mire értette a csaj hogy "drogos vagy"? Akkor csak flashelte az egészet? Vagy a drogok miatt teremtett újra univerzumokat?
SPOILER VÉGE

Enemy mondjuk jobb volt,de egy 9/10-et simán ér (érted,mert a filmben is a 9-es szám van középpontban ;] ) :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.