Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Van olyan aki filmposztereket nyomtattatott ki? Dancso Peter videoiban a szoba fala tele van, es ahogy tudom, nem kulon rendelte forgalmazotol vagy vette mozitol, hanem o maga nyomtatta vag, nyomtattatta ki. A kerdesem hogy hol erdemes Budapesten ilyet es kb mennyibe kerul?

(#43152) devil-k válasza Huma (#43150) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem is a sajtos a finom. Én szeretem (egyesen imádom) a csípős dolgokat, de amit a moziban adnak, annak köze nincs az "élvezethez". ;]

- mozi bolondéria -

(#43153) devil-k válasza geckowize (#43151) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pl. itt

Bár ez nem nyomtatós dolog.

Huma

Nem tudlak elképzelni, ahogy ez moziban ücsörögsz és nahost burkolsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43154) Huma válasza geckowize (#43151) üzenetére


Huma
addikt

Elég sok helyen lehet és valszeg drága mivel színes és nagy. Plusz ha nem sima papírra akarod nyomtatni akkor az plusz költség.
Egyébként mekkora méretre gondolsz? A3, A2, A1?

(#43152) devil-k:
Én is elvagyok a csípős dolgokkal, de az a szósz amit csípősként árultak a legkevésbé sem volt csípős. A savanyított paprika már annak volt tekinthető, de azt kidobtam a kukába mielőtt teljesen eláztatta volna a nachost. A sajtos fényévekkel jobb.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43155) HuMarc válasza geckowize (#43151) üzenetére


HuMarc
addikt

Kb. ilyen árak lehetnek máshol is. [link]

(#43156) genndy válasza geckowize (#43151) üzenetére


genndy
addikt

Kérdezd meg tőle ;)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43157) devil-k


devil-k
nagyúr

Marvel buzik pedig innen válogassanak. :C :DDD

- mozi bolondéria -

(#43158) KisTücsök válasza devil-k (#43157) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kár, hogy a keretezés olyan rohadt drága. 1-2-t jó lenne kiakasztani a falra. Persze nem ilyen óvis marveles cuccot.
____________

Alien

A hangulat nagyon átjött. Szépen, lassan építette fel ezt az egészet. Nagyobb baromságra számítottam. Weaver a végén tetszett ( :DDD ). Egy kicsit azért mutathatták volna többet az Alient. Jó volt.

7.5/10

Ma lehet letudom a Cameron-félét.

(#43159) devil-k válasza KisTücsök (#43158) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, az kerül a legtöbbe, ha olyat keretet szeretnél, ami jól is mutat.

A Prometheust láttad már?

- mozi bolondéria -

(#43160) KisTücsök válasza devil-k (#43159) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem. A végére tervezem. Előbb ezt a négyet. illetve a negyediket már láttam régen, nem tetszett, de azért kap még egy esélyt.

(#43161) Huma válasza KisTücsök (#43158) üzenetére


Huma
addikt

Te hány éves vagy?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43162) genndy válasza KisTücsök (#43158) üzenetére


genndy
addikt

Szigorúan a bővítettet!

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43163) S e t h válasza Huma (#43161) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szeptembertől társad a hóvirág csoportban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43164) Huma válasza S e t h (#43163) üzenetére


Huma
addikt

Arra célzol hogy óvodások vagyunk?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43165) HuMarc válasza Huma (#43164) üzenetére


HuMarc
addikt

Nyilván nem erre céloz.

(#43166) Huma válasza HuMarc (#43165) üzenetére


Huma
addikt

Akkor megnyugodtam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43167) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Néhány film röviden:

The Secret Life of Walter Mitty

A tavalyi év egyik leghangulatosabb előzetese után csalódás volt egy ilyen érdektelen filmet látni. Nagyon erős szimbolikát tett Ben Stiller a film mögé, ami az én szememet már bántotta, ugyanakkor a dráma és komédia között lavírozott, két szék között a földre guppant sajnos. Nagyon hosszú, elnyújtott jelenetek, közepes szövegkönyv és színészi játék, kissé foghíjas sztorival, ugyanakkor a zenékért és a tájért, fényképezésért érdemes lehet egyszer bepróbálni, erősen hangulatfilm.

The Heat

Először is, szégyen felhasználni ezt a címet bármilyen formában a Michael Mann-i hagyatékot semmibe véve. Másrészt, tipikus amerikai vígjáték, rengeteg trágár altáji poénnal. Melissa McCarthy Hollywood újab szörnyszülöttje, kövér, ronda, cserébe tehetségtelen, mégis nyomják, évente pumpálja ki magából a B vígjátékokat. Vannak jó poénok benne, de több az ízléstelen humor sajnos, Sandra Bulldog pedig jó, hogy ilyenekkel járatja le magát, még véletlenül se lehessen komolyan venni. Természetesen jön a folytatás.

Due Date

Na ez a másik, a Másnaposok farvizén evező igénytelenség. Zach Galifika kis dózisban elmegy, egész filmeket ráépíteni óriási baklövés, Robert Downey Jr. meg hozza azt, amit 6 éve minden filmben: laza és jóképű. Félreértés ne essék, bírom a formát, de nem a Marvel érában játszott szerepe miatt, hanem azért, amit előtte letett az asztalra. Az Iron Man óta szerintem erős közepes, mindig ugyanazt hozza egy kivételtől eltekintve. Unalmas.

The Hunger Games: Catching Fire

Az Éhezők viadala egyértelműen kiemelkedik a poszt Harry Potter ijfúsági adaptációk érájában, de még így is max erős közepes. Ami miatt nem süllyed az Alkonyat, Beavatott meg Tökömtudjamégmi szintjére az a korrekt rendezők jelenléte, akik nem teljesen fogalmatlanok és az okos színészválasztás, a "ripacsok" (Stanley Tucci, Toby Jones, Elizabeth Banks) láthatóan lubickolnak 2D szerepeikben, a főszereplők is korrektek, legalábbis nem olyan faarcú bagázs, mint az Alkonyzóna teremtményei. A baj az, hogy az a mélység, epikusság hiányzik ezekből, ami még a kisgyerekeknek szánt Narniában is megvan, a Gyűrűk Urában meg Harry Potterben pedig ezerszeres dózisban található. Bármennyire is kiakasztja a box office figyelőket a nyitó hétvégékkel, nem lesz klasszikus, ahhoz nem elég egyedi és eredeti, a látvány nem elég sajna.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43168) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok!

Könnyed kis kikapcsolódást esetleg tudtok ajánlani?

Akció vagy vígjáték esetleg akcióvígjáték érdekelne (lehet sci-fi-re is ráveszem asszonyt)

nem muszáj túl újnak lennie, ha kölcsönözhető az sem baj :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43169) hoffman_ válasza pzstm (#43168) üzenetére


hoffman_
nagyúr

moziban most az x-men és az edge of tomorrow nagyon jól sikerültek. otthonra mondjuk 2 guns, we're the millers? the island régebbi, de nagyon klassz kis akció múvi, pici sci fi beütéssel. első blikkre :)

mod:

igen, az a fánkos :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43170) pzstm válasza hoffman_ (#43169) üzenetére


pzstm
titán

lehet mozi lesz :)

2 guns megvolt :B (leginkább azért mert múlthéten új TV-t megvettem és most nézném végig az első filmet rajta :B ) (2 guns a bankkal szembeni fánkos ugye?:))

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43171) devil-k válasza Bad Pritt (#43167) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azon gondolkoztam, hogy mi alapján írtál most ezekről a filmekről. Ezeket nézted meg mostanság vagy csak nosztalgiázol?

The Hunger Games: Catching Fire

Nagy butaság az Alkonyathoz bármilyen szinten is hasonlítani. Érdemes elolvasni a könyvet, de mint minden könyvből készült film sosem lesz egyenlő az olvasottakkal.

Due Date

Igénytelenség? Nagyon erős szavakat használsz. A Ted (vagy a Női szervek) c. film az egy borzasztó igénytelen és alpári alkotás. Ez egy olyan film, amin lehet nevetni egy jót. Na, nem mondom, vannak benne vontatott részek, de szerintem megállja a helyét, főleg úgy, hogy Zach Galifianakis jól alakít benne.

The Heat

Borzasztó film. Ebben a filmben nekem nagyon sok volt Melissa McCarthy. Úgy emlékszem, hogy Michael Mann nem védette le a "Heat" szót.

Szemtől szemben= Heat
Női szervek= The Heat

Hülyeség bármilyen összefüggést keresni/asszociálni a két kifejezés között. Főleg úgy, hogy a "heat" jelenthet meleget, forróságot, illetve felindulást, dühöt is.

The Secret Life of Walter Mitty

Nem volt rossz, csak kikapcsoltam az agyam és néztem. A mai napig ha eszembe jut ez a film, elgondolkozok rajta. Nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43172) Bad Pritt válasza pzstm (#43168) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hot Fuzz
21 Jump Street
The Bucket List
Intouchables

Más: Ma 62 éves Liam "Badass" Neeson. Legnagyobb formák egyike. :C

devil-k: Ja ezek mostani termések. Hunger Games-ből a könyv sem nagy eresztés az a baj, a hype nagy körülötte, de nincs mögöttes tartalom. Olyan alap dolgokra gondolok, mint a nevek jelentése, az összefüggések karakterek között, a háttértörténetek, amiket a szerző elhint az egész világba, amik igazán nagyyá tették a Harry Pottert az ebből hiányzik. Megvan a szokásos két fél, a kiválasztott, az áldozatok, minden úgy alakul, ahogy máshol. Abból a szempontból érdemes csak összehasonlítani bármivel is, hogy ez is egy trend terméke, amibe beletartozik.
Ha a Ted meg a Női szervek igénytelen, akkor a Terhes Társaság miért nem? Zach Gali kiveri a kocsiban a haverja mellett és utána a kutyája is? Több, mint egy perces jelenet. Tele van alpári szövegekkel, a poén a veteránnal ugyanolyan kritikán aluli amerikai humor, mint a Sandra Bullock filmben az albínóval való poénkodás. Néhány geg jó volt, de összességében nem emeli ki semmi a többi hasonló alpári vígjáték közül szerintem. Plusz mostanában nagy divat lett egy ilyen szókimondó főszereplőt alkotni, épp csak semmi rételme nincs, mert a folyamatos káromkodás nem vicces.
A Nő szerveket hagyjuk, szót sem érdemel.
Walter Mittyvel az a bajom, hogy amit a való életben szimbólumértékkel ruházol föl (mint a színeket, zenéket, stb.) az itt bántóan az arcodba van tolva: ami szürke, az nagyon szürke, ami színes az nagyon színes, az utalások túlságosan indiszkrétek. Az a bajom vele, hogy végig kézen vezet, nem hagy gondolkodni, elmesél mindent, amit nagyon szépen teszi, de egyrészt túl hosszú, másrészt bántóan nem hagy semmit a háttérben. Gondolok itt pl. Todra, aki tök jó volt, míg a telefon másik feléről hallottuk, minek kellett behozni? Az volt a lényege, hogy Walter csak egy olyan emberrel tud tartósan ebszélgetni, aki nincs ott, erre mégis ott lesz, elveszti az értékét a karakter. Plusz a klisék, karakterekben és történésekben. Valami újszerűt vártam, de sajna csak a szokásosat kaptam, épp csak színesben. Viszont az opening credits fasza lett, az kreatív.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43173) pzstm válasza Bad Pritt (#43172) üzenetére


pzstm
titán

Hot Fuzz-nak utánanézek, többit már láttam/láttuk :B :R

zseniális a fazon :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43174) spammer


spammer
veterán

SPOILER funkció és SPOILER gomb a fórumhoz, avagy így spoilerezz!

Innentől rajtatok áll a dolog. :) Bármiféle kommentárt oda, ne ide, ne offoljunk itt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43175) KisTücsök válasza genndy (#43162) üzenetére


KisTücsök
addikt

A Prometheusra gondolsz, ugye?

(#43161) Huma: Fél tizennégy múltam. Hát kend? Hátha hasonló korban vagyunk. Kitudja... bármi lehet még...

(#43176) Huma válasza KisTücsök (#43175) üzenetére


Huma
addikt

Én is majdnem. :D

(#43172) HáGé:
Elég erős így leszólni a Női szerveket ami az utóbbi évek egyik legjobb vígjátéka. Legalább tiszteletben tarthatnád mások ízlését annyira hogy inkább csak azt írod, hogy neked nem tetszett. :((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43177) pohár válasza pzstm (#43168) üzenetére


pohár
félisten

Bad Boys 2, ha már akcióvígjáték :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43178) pzstm válasza pohár (#43177) üzenetére


pzstm
titán

valóban, csak már megvolt :B

De lehet Transofrmers lesz belőle, rákészülve a negyedik részre :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43179) #54715584 válasza Huma (#43176) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem az egyik legrosszabb. Baromira klisés, sablonos, semmi eredetiség nincsen benne, 20 éve is ugyanezekre a szar poénokra nevettünk...

(#43180) pohár válasza pzstm (#43178) üzenetére


pohár
félisten

én is minimum 15x láttam már, de nem lehet megunni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43181) Bad Pritt válasza Huma (#43176) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Női szervek rossz. Nagyon messze van attól, hogy akár csak átlagos vígjátéknak lehessen nevezni, az utóbbi évek legjobbjától meg fényévekre van.
Hogy miért rossz?
- Kreativitás teljes hiánya a film minden szintjén
- Klisés karakterek
- Rossz színészek (ahol a legjobb férfiszínész egy Wayans, az már sokat elárul a produkcióról)
- Alpári poénokon kívül semmi más nincs benne (használt koton a tűzjelzőben, Melissa McCarthy erőltetett, undorító csókjelenete, folyamatos káromkodás)
- Unalmas, sokadszorra felhasznált történet elemek
- És a kedvencem, ami egy ilyen filmből nem hiányozhat: a női emancipáció sulykolása másfél órán keresztül.
Nem volt az egész filmben egy olyan momentum, ami kiemelné a szartömegből. Ennél még a Torrente is jobb, mert annak van egy stílusa, ami egy ilyen tucat amerikai ipari hulladékról nem mondható el. És ez nem vélemény, egy ilyen kőbunkó egyszerűségű filmnél midnenki észreveszi azt az ezer sebet, amiből vérzik szerencsétlen.

Amúgy ha lenne kialakult ízlésed, azt tiszteletben tartanám. De mivel csak trollkodsz, így mosom kezeim. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43182) Huma válasza Bad Pritt (#43181) üzenetére


Huma
addikt

Nem azt írtad, hogy többet nem válaszolsz?

(#43179) monstre: :O

Szerintem voltak benne jó poénok. Pl mikor összefosta magát az út közepén a csajszi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43183) devil-k válasza Huma (#43182) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az a Koszorúslányok... :N

video

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43184) Ace owner válasza pzstm (#43178) üzenetére


Ace owner
addikt

Tf mehet,en most neztem oket,csak a 3. Maradt.
Na meg ugye a 4. :))

Galaxy Fold 4

(#43185) Bad Pritt válasza Huma (#43182) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Zavar, hogy mégis válaszolok? Azt hitted, hogy csak úgy hagyom a baromságodat levegőben lógni, mi? ;]
De tudod, mit, hagyhatlak, ha nagyon szeretnéd. :))

devil-k: Na az még egy gyöngyszeme az ilyen senkiházi aljafilmeknek. Mit ad isten, Melissa McCarthy tehetségtelenkedik abban is. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43186) Huma válasza devil-k (#43183) üzenetére


Huma
addikt

Ja tényleg. Összekevertem. A Női szervek tényleg borzalmas. :D

(#43185) HáGé:
Zavar mert megszoktam hogy nem válaszolsz és nem szeretem a változásokat. Így hát kérem. Sőt követelem, hogy ignorálj!

De ha már vígjátékok. Nem tudtok valami jót ajánlani? Sajna épp végeztem az összes jó vígjáték sorozatommal így fogalmam sincs hogy mivel kössem le magam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43187) devil-k válasza Bad Pritt (#43185) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem neked titokban tetszik Melissa! :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43188) aizen92


aizen92
addikt

Súlyosan megsérült Tracy Morgan :(

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43189) Huma válasza aizen92 (#43188) üzenetére


Huma
addikt

Fogalmam sincs arról hogy ki ez az ürge...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43190) ígyvanferi válasza Huma (#43189) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tracy Morgan. A stúdió és a Saturday Night Live sztárja. Játszott A csontdarálóban, az Államfőnökben és A két kopperben is.

(#43191) devil-k válasza ígyvanferi (#43190) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem csoda, hogy nem ismeri Huma, én sem ismerem a munkásságát. De ahogy elnézem, elég limonádé filmekben játszott eddig.

- mozi bolondéria -

(#43192) genndy válasza KisTücsök (#43175) üzenetére


genndy
addikt

Dehogyis, azt meg se nézd... (jó, nézd meg nyugodtan, de én sírtam rajta annyira borzasztó volt)

Aliens. Abból is van egy jó pár perccel hosszabb rendezői, benne vannak azok a jelenetek amik a könyvben is benne voltak, de a mozisból kivágták.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43193) callmeakos válasza aizen92 (#43188) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Lego Movie
Ez tényleg állat kis film, és tényleg nem nagyon gyerekeknek való. Persze ők elvannak a figurákkal, de a sok popkultúrális utalást biztos nem fogják érteni. A Unikittytől meg kész voltam, főleg mikor kiborul :D
Az Everithing is Aweosome zene meg.... Nem tudok tőle szabadulni :O :D
8/10

(#43188) aizen92
Gyors felépülést neki. Ugyan csak a Két Kopperben láttam, de amit ott leművelt (főleg a kihallgatásos rész) az fenomenális volt :))

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#43194) Ace owner


Ace owner
addikt

Ma este Milánói és Die Hard 1 a menü, majd írok hogy mennyire nagyon jó még mindig. :))

Galaxy Fold 4

(#43195) Samus


Samus
addikt

Srácok, segítség kellene. Nem jut eszembe egy film címe. Egy kamasz srácról szól, akit az új mostohaapja elvisz nyaralni. A srác elég visszahúzódó, de végül egy vízi parkban kap munkát a nyár alatt, itt úgy ismerik majd meg, mint "Rongyláb".

Valakinek ötlet?

Közben megtaláltam, The Way Way Back - Az első igazi nyár

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#43196) devil-k válasza Samus (#43195) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az első igazi nyár

- mozi bolondéria -

(#43197) genndy válasza Ace owner (#43194) üzenetére


genndy
addikt

A milánói? Az mindig jó :D

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43198) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Malefiftycent :DD

Live-Die-Respawn

(#43199) Bad Pritt válasza Samus (#43195) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

The Way Way Back?

Akkor tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43200) Integra válasza oriic (#43198) üzenetére


Integra
titán

holnap nézem, szerencsére van feliratosban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.