Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) devil-k válasza ViiiiktorOC (#43450) üzenetére


devil-k
nagyúr

De fogja ezt imádni a házimozim, főleg a szubládám. :C :D

- mozi bolondéria -

(#43452) Huma válasza devil-k (#43451) üzenetére


Huma
addikt

Most fölvágsz hogy van olyanod?

Én saját magamnak csinálom az effekteket. Pl robbanásnál rázom magam alatt a széket. Vizes jeleneteknél meg innivalóval locsolom magam. Ami mondjuk gáz ha épp nem víz van a pohárban.

Kellene valami jó film. Van valami ajánlatod?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43453) devil-k válasza Huma (#43452) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen aktív vagy mostanában! :DDD Ha gondolod, szívesen meghívlak 1 mozizásra. ;) El tudlak képzelni, hogy a kanapén dobálod magad. A pofozós részeknél magadat ütöd? :P

Amit ajánlok, hátha nem láttad még:

- Antwone Fisher törénete
- Cape Fear- A rettegés foka (Ez tuti tetszene neked)
- A szomszéd

- mozi bolondéria -

(#43454) Tibiajax válasza aizen92 (#43447) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor már két trollunk van?
:DDD

(#43455) Huma válasza devil-k (#43453) üzenetére


Huma
addikt

"A pofozós részeknél magadat ütöd?"
Szerinted miért nem nézek évek óta Bud Spencer filmeket? ;)

Kösz az ajánlásokat!
A szomszéd már megvolt. A másik kettő nem rémlik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43456) rt06 válasza Integra (#43445) üzenetére


rt06
veterán

eltelik felev, es semmi nem valtozott

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#43457) Huma válasza rt06 (#43456) üzenetére


Huma
addikt

Dehogynem. Pl újra van poltopic. Vagy csak a filmes topicra gondoltál?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43458) hoffman_ válasza rt06 (#43456) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nézzenek oda, jó reggelt :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43459) Tibiajax válasza rt06 (#43456) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez van....

(#43460) lenox válasza rt06 (#43456) üzenetére


lenox
veterán

Ja latom...

[ Szerkesztve ]

(#43461) ben11


ben11
őstag

Nem volt még?

Dumb és Dumber 2 trailer

[ Szerkesztve ]

(#43462) #54715584 válasza ben11 (#43461) üzenetére


#54715584
törölt tag

Néztem reggel és hááát....jó lesz ez?

(#43463) Bad Pritt válasza Huma (#43433) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk ebben nem értek veled egyet, meglepő. Nem lehetünk barátok. :(

Az akciójelenetei nem tudom, miért nem tetszettek, egyrészt nagyon feszesre voltak vágva, több szinten zajlott a cselekmény és lehet pont emiatt fenn tudta tartani az érdeklődést. Szerintem rohadt jó lett.
Nolanben még az a jó, minden filmjében felépít egy grandiózus vázat, amire aztán ráhúzza az egyén (vagy egyének) tragédiáját, úgy, hogy sikerül mindkettő iránt fenntartania az érdeklődést.
Ez történt a Mementóban, ahogy a nyomozás fokozatosan átalakul felismeréssé, a Tökéletes trükkben, ahol a két mágus versengése közben rájövünk, hogy mindkettejük defektes egy kicsit, a Batmanekben meg ugye Gotham sorsa összekötődött Wayne-ével, bemutatva, hogy nem éppen papsajt az önbírárkodó élet.
Az Eredetben ugyanígy megvan ez a keret. Ahogy haladunk előre történetben és az álomszintekben, úgy válik Cobb egyre inkább központi karakterré, míg végül csak ő marad, meg a felesége. Amit sokan nem értenek meg, vagy nem gondolnak bele, az az, hogy nem a pörgettyű a lényeg, eldől-e vagy sem, hanem pont az előtte lévő jelenet, mikor a Limbóban ülnek a feleségével és le kell zárnia magában ezt a korszakot. Két akadálya van annak, hogy a gyerekeit láthassa, az egyik a kitiltás az Államokból, a másik meg önmaga, mindig csak azt látjuk a gyerekekből, ahogy háttal elszaladnak, mert egyszerűen nem is képes rájuk gondolni, a saját önmarcangolása miatt. Le kellett zárnia a múltat, amit megtett a Limbóban és igazából ez a lényege a filmnek, nem a hülye pörgettyű, az csak elterelés. Hogy utána álomban, vagy valóságban láthatja a gyerekeit, teljesen mindegy, ami fontos, hogy előtte nem volt képes rá, mostmár viszont igen.
A vége meg... zseniális. Egyrészt a zene, ahogy egymás után csatlakoznak be a hangszerek a zongora mellé, ugyanannyi, ahány tagból a csapat állt, majd a végén csak a zongora és Cobb marad.
Ja, meg egy érdekesség:
Dom
Robert
Eames
Ariadne/Arthur
Mal
Saito
Az ilyen apróságok miatt és azért, mert Nolan tökéletesen összefogta az egész stábot, több az Inception, mint az Avatar, vagy a filmek további 90%-a.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43464) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mila Kunis Against Men Saying "We Are Pregnant"
Hát én imádom ezt a csajt még mindig. Jobban mint Scarlettet, bár ezt említettem már. Azt mondjuk nem tudtam hogy terhes. Lepacsizhatnak az előbb említett hölgyeménnyel :D
Egyébként a fene mondaná meg a beszéde alapján hogy Ukrán. Olyan jól tolja az angolt hogy szinte már nincs is akcentusa, vagy nagyon minimális. És ez, teljesítmény. Amellett hogy még nem is rossz színész, plusz iszonyat dögös :))

All→M8

(#43465) S e t h válasza callmeakos (#43464) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mikor recskáztál utoljára?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43466) brownus válasza S e t h (#43465) üzenetére


brownus
veterán

erre a nőre nehezen tudnék recskázni, mert amint meghallom a hangját rögtön meg ugrik be a family guy -ból:D

(#43467) callmeakos válasza S e t h (#43465) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Erre milyen választ vársz? Ha azt mondom tegnap, elégedett leszel? :U

brownus
Most mért, Meg is jó csaj. Valahol... Lásd. Multiverzumos rész. :D

All→M8

(#43468) Huma válasza Bad Pritt (#43463) üzenetére


Huma
addikt

Az akciójelenetek azért nem tetszettek mert erőltetettek voltak. Nem illettek bele a filmbe. Látszott hogy csupán nézőcsalogató töltelékként alkalmazták őket.

Maga a drámai szál nem volt rossz. Azzal semmi probléma sincs. A tudománytalansággal viszont annál inkább. Egy sci-fitől joggal várhatja el az ember hogy valamennyire azért maradjon a tudomány talaján és ne szálljon el a fellegekbe a pegazusokkal.

A Mementót már régen láttam és ezért nem is nyilatkoznék róla, de a Tökéletes trükk az egyik kedvenc filmem. Nagyon jó és szerintem sokkal átgondoltabb alkotás mint az Eredet. Nem hemzseg az ellentmondásoktól és jóval mélyebb a története és a mondanivalója.

A zenében egyetértünk. Szerintem is nagyon jó.

A fentebb leírtak miatt én jobbnak tartom az Avatart. Szimplán csak azért mert abban nincsenek jelen ezek a hibák.

Az Inception tipikus esete a túl sokat akart a szarkának.
Ha reálisabbra veszik a figurát és az erőszakkal beleszuszakolt akciójelenetek helyett inkább rágyúrnak a drámai szálra valamint több filozofálgatást raktak volna bele akkor sokkal jobb film lett volna belőle. Persze egy ilyen, nehezen emészthető és akciómentes film sokkal kevesebb embert vonzott volna be a mozikba. Ékes példája annak, hogy milyen az amikor a bevétel írja a forgatókönyvet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43469) Bad Pritt válasza Huma (#43468) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miért lettek volna erőltetettek? Volt belőlük három 150 percre, ha nem vesszük a Saito álmot az elején, plusz meg is lett magyarázva, hogy ezek a személyek csupán az elme kivetülései, emberi formát öltött védekező mechanizmus, ebbe bele sem lehet kötni. Nem volt sok szerintem, plusz, ami volt, az legalább egyedi volt (folyosós elég epic lett). Az, hogy el lettek túlozva nem érv, mert a filmekben (még az Avatarban is) szándékosan el vannak túlozva, hogy látványos legyen, ne und magad a lövöldözés közepén. Mondjuk megint veled vitatkozom, amikor tudom, hogy nem szabad, de mindegy. :D

Ékes példája annak, hogy milyen az, amikor a bevétel írja a forgatókönyvet.

Ide az Iron Man 2-3 inkább beillene.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43470) Tibiajax válasza Bad Pritt (#43469) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hagyjad már..
[link]

(#43471) Huma válasza Bad Pritt (#43469) üzenetére


Huma
addikt

Nem a gyakoriságuk miatt voltak erőltetettek hanem azért mert egyáltalán nem illettek a filmbe. Csak azért rakták bele hogy legyen benne. Az egyetlen konkrét cél a jobb eladhatóság volt.

"ebbe bele sem lehet kötni"
Úgy gondolod? ;]
Egyébként számomra ez egy meglehetősen erőltetett magyarázatnak tűnik.

"Az, hogy el lettek túlozva nem érv, mert a filmekben (még az Avatarban is) szándékosan el vannak túlozva, hogy látványos legyen, ne und magad a lövöldözés közepén."
Nekem ezzel semmi problémám sincs. Legyen izgalmas és látványos egy akciójelenet.

"Ide az Iron Man 2-3 inkább beillene."
Ezt nem vitatom. És még jó néhány filmet be lehetne tolni az Eredet elé ezen szempont alapján.
Amit írtam a bevételről az kb a filmek 90%-ra igaz. Az Avatarra is. Csak nem mindegy hogy mennyire megy egy film rovására.

Az Inception az a film ami igazi mestermű lehetett volna. Egy olyan film ami méltán érdemel ki egy örökös helyet a legjobb filmek listáján. Épp ezért bosszantó hogy pár dologgal ennyire elrontották.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43472) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Dumb és Dumber To trailer

Hát izé. :DDD

Live-Die-Respawn

(#43473) ben11 válasza oriic (#43472) üzenetére


ben11
őstag

Vótmá :B

(#43474) brownus válasza ben11 (#43473) üzenetére


brownus
veterán

kurvára uncsi már ez az állandó vótmázozás minden topikban, f.sz.k.v.n., egy-egy ismétlés nem fér el, de a k.b.sz.tt. vótmá igen?
én lemaradtam róla, nekem nemvótmeg, és jól jött, hogy belinkelte, bele is pörgettem, sztem vicces lesz

ezeket látta valaki?
- crystal fairy, bár erre mindegy ki mit mond, kötelező, hehe, jó ez a poster:d
- borgman
- cheap thrills

[ Szerkesztve ]

(#43475) oriic válasza brownus (#43474) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tényleg nem láttam pedig hogy volt már, csak átpörgettem az utóbbi hozzászólásokat(Huma-Avatar szerelem, Noxwill szerelmi élete stb. :D )

Live-Die-Respawn

(#43476) brownus válasza oriic (#43475) üzenetére


brownus
veterán

mondom, engem nem zavar. a vótmá-zozás inkább! nem értem miért kell beírni?? pláne, hogy már 10000millió hsz lehet egy topikban...

találtam még egy filmet, ez is jónak ígérkezik: out of the furnace, ezt láttátok?
(gyűjtögetem a filmeket, mert beindulnak a hétvégi bringázások, +vonatozás a szálláshelyig (és a máv ami mindig időben indul és érkezik:d kellenek a filmek elütni az időt)

[ Szerkesztve ]

(#43477) zolynet


zolynet
addikt

Labor Day / Nyárutó
2/10
szörnyű volt, bitangul szenvedtem, kidobhatták volna a forgatókönyvet :((

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#43478) Pali1119 válasza brownus (#43476) üzenetére


Pali1119
tag

"out of the furnace, ezt láttátok?"

Ezt már ki is adták A harag tüze címmel. Bale, Woody meg a tesó Affleck. Egy olyan átlag 6/10-et megér.

Jackman lesz Feketeszakáll a Pan c. Pán Péter filmfeldolgozásban. Szóval le is borotválta a haját.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#43479) .LnB válasza oriic (#43472) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem tetszik, én sokat kuncogtam már ezen a traileren is :D

(#43478) Pali1119: Ilyen fejjel simán szerepelhetne a csúcsfejek folytatásában is ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43480) Tibiajax válasza brownus (#43474) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de ez is vótmá
xd

(#43481) brownus válasza Tibiajax (#43480) üzenetére


brownus
veterán

(#43482) hoffman_ válasza Tibiajax (#43480) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt én is akartam írni:D

rdj-re lehet akármit mondani, túljátszás, erőltetett, és társai, szerintem bullsit, így jó ez a csávó és így működik, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43483) S e t h válasza Huma (#43471) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43484) #54715584 válasza S e t h (#43483) üzenetére


#54715584
törölt tag

:DDD

(#43485) .LnB válasza S e t h (#43483) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezért 3pont jár a GIFfendale-nek :C

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43486) Huma válasza S e t h (#43483) üzenetére


Huma
addikt

Ez elismerés akar lenni? :F

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43487) Tibiajax válasza Huma (#43486) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen
azért lepődött meg ő is, végre okosat írtál

(#43488) S e t h válasza Huma (#43486) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43489) Huma válasza Tibiajax (#43487) üzenetére


Huma
addikt

Mintha az olyan meglepő lenne.

(#43488) S e t h:
Ez melyik filmből van?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43490) S e t h válasza Huma (#43489) üzenetére


S e t h
nagyúr

Indul a bakterház

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43491) Tibiajax válasza Huma (#43489) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

látod ez a szomorú, h még ezt se tudod..

mit keresel te tulajdonképpen ebben a topicban?

(#43492) aizen92


aizen92
addikt

Csak, hogy ON is legyen. Nesztek szuperhősös film!

Fantasztikus négyes 2015

(#43493) hoffman_: kb. :DDD ez jó volt.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43493) hoffman_ válasza aizen92 (#43492) üzenetére


hoffman_
nagyúr

uhh, az bátor. instant kuka.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43494) VoidXs válasza aizen92 (#43492) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Oh god why

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43495) Bad Pritt válasza aizen92 (#43492) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lol. Senki nem szólt nekik, hogy a két Stormnak nem poénból ugyanaz a neve? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43496) hoffman_ válasza Bad Pritt (#43495) üzenetére


hoffman_
nagyúr

annyira lekötött az, hogy a korukkal voltam elfoglalva, hogy ezen át is siklottam.

lol :DDD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43497) aizen92 válasza Bad Pritt (#43495) üzenetére


aizen92
addikt

Most veszem csak észre! :DDD Ez kész. :C

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43498) ígyvanferi válasza aizen92 (#43492) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Konkrétan mi is itt a gond a színészekkel? Azon túl, hogy a testvérpár egyik tagja néger, a másik meg fehér. Ez persze adhat okot aggodalomra. Kate Maraval meg Jamie Bellel, mint színészekkel pl. semmi gond szerintem. A másik kettőt nem ismerem. Vagy szerintetek egy Gruffudd vagy Alba ennyivel jobb színész lenne?:N Bell mondjuk fele akkora, mint Chiklis, apróság, majd szétkokszolják. Amúgy is közepesen szar a két fantastic four film, úgyhogy én még örülök is a rebootnak.

Ami pedig a 4 főszereplő életkorát illeti: 2005-ben az első ff filmnél 30 volt az átlagéletkoruk (ezt is Chiklis 42-je dobta meg), míg az újnál 29. Hatalmas probléma, valóban.

[ Szerkesztve ]

(#43499) Huma válasza Tibiajax (#43491) üzenetére


Huma
addikt

Ami nem Avatár azt nem ismerem fel. :D
Egyébként azért vagyok itt mert más topicokból ide küldtek mondván, hogy itt nagyobb szükség van rám.

Esetleg Ponyvaregény?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43500) VoidXs válasza Bad Pritt (#43495) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nanneeee :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.