Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) devil-k válasza #75912448 (#43700) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt miért nekem írtad kolléga? :D

Update:

Beowulf-ra gondolsz?

madgie

Nah de ennyire? :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43702) #75912448 válasza devil-k (#43701) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mert mindent kiad magából a T-12-d ha ráengeded a repülő tőröket. :K

[ Szerkesztve ]

(#43703) madgie válasza devil-k (#43701) üzenetére


madgie
titán

Mert az ördög a részletekben rejlik :D

(#43704) Bad Pritt válasza #75912448 (#43700) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ismerem, miután megnéztem a Hőst, tartottam egy Zhang Yimou napot, az Aranyvirág átkával bezárólag megnézve majdnem minden filmjét (amihez találtam english feliratot).
Kicsit lemaradtam a munkásságában, a Christian Bale-lel közös filmjét mindenképpen be akarom pótolni a napokban. Bár azt hallottam, nem lett akkora durranás, de mégiscsak. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43705) callmeakos válasza hoffman_ (#43691) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az utolsó kettő nagyon ott van :D
Gary Oldman meg hozza a formáját :D

All→M8

(#43706) #75912448 válasza Bad Pritt (#43704) üzenetére


#75912448
törölt tag

Erre sort kerítek én is, eddig hiányzott ...

(#43707) McSzaby


McSzaby
őstag

Háj,

Need For Speed kb. mikor lesz bluerayen, nem tudni?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#43708) devil-k válasza McSzaby (#43707) üzenetére


devil-k
nagyúr

Augusztus 5. a hivatalos külföldi BD megjelenés. De általában 2-3 héttel előtte már kikerül(het), szóval július közepe-vége.

- mozi bolondéria -

(#43709) McSzaby válasza devil-k (#43708) üzenetére


McSzaby
őstag

Bööööhhh... az még sokára lesz. Köszönöm! :R :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#43710) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Warrior

A Rocky óta nem volt ilyen jó bunyós film és ez bizony sok idő. Stallone ugyan a Rocky Balboával villantott egyet, a családi szálat előtérbe helyezve, ugyanakkor a film lényege maradt szinte ugyanaz, mint az első filmben.
A verekedős filmek azok sajnos, amik gyakorlatilag képtelenek voltak az évek alatt fejlődni, mostanában ha láttál egyet, láttad az összeset eltekintve és ez a 2000-es években odáig fajult, hogy már ikonikus karaktereket sem tudtak kitermelni, mint amilyen Rocky vagy Apollo Creed. A játékok adaptációi egy petákot nem érnek, minden téren szörnyűek, az új generáció pedig a Point Break által felépített sablonokat hasznosította újra meg újra. Na ezt az állóvizet zavarta meg előbb a The Fighter (ami sokkal inkább dráma volt) és a Warrior.
A Warrior sem váltja meg a világot, nem hoz újat a műfajnak, viszont a történet paneljei más műfajokból lettek ügyesen átemelve, teret engedve a dráma folyamatos fokozásának, amihez a relatív sok karakter is remekül asszisztált. A rendező (Gavin O'Connor, Csoda a jégen, valaki?) biztos kézzel irányította a színészeit, Nick Nolte rég volt ilyen jó, Tom Hardy és Joel Edgerton pedig simán fel tudtak nőni hozzá a drámai jelenetekben (eredeitleg pont fordítva voltak a szerepek). lehetne azon vitatkozni, hogy mennyire kliséhalmaz a sztori, viszont azt se felejtsük el, hogy már ezzel is bőségesen túltejesítette a műfaj kvótáit, sokkal több játékidőt használva fel a cselekmény kibontására, karakterek háttereinek bemutatására és a dialógusokra, mint más filmek. A főszereplők mindegyike idealizált, nincs igazán "gonosz" a történetben, és ez nem csak egy mosolygós biccentésben nyilvánul meg a film végén (Never Back Down), hanem ténylegesen felépített karakter közti interakciók formájában.
A bunyó jelenetei viszont elképesztőek lettek. A film folyamatosan fokozza a verekedések intenzitását, elérve a végső párbaj csúcspontjáig, ehhez nagyon kellett az értő operatőri munka, ami kicsit élő közvetítésként próbálta bemutatni az akciókat, sikerrel. Ami talán kicsit visszás dramaturgiai szempontból, hogy a Koba és Brendan közti küzdelem a Kobát megelőző nagy hype miatt talán túl nagy odaadást kapott, szinte felért a döntővel, ami végülis nem baj, mert mindkettő fantasztikus párharc lett.
Összességében egy korrekt történetet kapunk, amit az értő rendezés és operatőri munka, a remek színészek és a tökéletes zene emel ki (ahogy látom mindenki szerint, 8.3 bunyós filmnek nagyon jó eredmény IMDb-n) a műfajon belül.

Koba belépőjétől pedig a mai napig kiráz a hideg, Kurt Angle-ről tényleg elhiszed, hogy puszta kézzel tépi ketté a vacsorának való grizzly-t. Iszonyatos ember.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43711) hoffman_ válasza Bad Pritt (#43710) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a Warrior és a Fighter nagy kedvenceim, mindkettő pazar darab. viszont nem csak Európában meg USA-ban kéne nézelődnöd. ha igazán egyedi és hihető bunyós és filmélményt akarsz egyben, akkor a követezőket mielőbb pótold:

Yip Man, Ong Bak, The Raid

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43712) Bad Pritt válasza hoffman_ (#43711) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen ezt elfelejtettem beleírni, hogy a nyugati bunyós filmeknél van csak probléma. Mondjuk az ázsiaiak sem fejlődnek, viszont az átlag színvonal sokkal, de sokkal magasabb, meg látványosabbak a koreográfiák. Yip Man 1-2 elég etalon a Távol-Keleten (mondjuk rohadt jó is), Tony Jaa meg örök kedvenc lett emiatt. Ezen behaltam. :C

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43713) hoffman_ válasza Bad Pritt (#43712) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor jó, ha nem mondtam újat. amúgy az ázsiai filmeket én alapból nagyon megszerettem, 1-2 éve itt a topicban dobtak pár címet, és azok után rájuk kaptam, mocskosul jókat tudnak csinálni. persze a legtöbb ilyen 18+os.

szerk.:

az ilyen típusú jelenetekről mindig ez jut eszembe. ez a non plus ultra :D imádom az összes filmjüket.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43714) pohár válasza Bad Pritt (#43712) üzenetére


pohár
félisten

legjobb :D
úgy tudom, hogy itt rendesen törtek ám a csontok, bár lehet másik filmre emlékszem

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43715) Bad Pritt válasza hoffman_ (#43713) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaj ez mekkora volt! :C
Nálam ez az etalon, nem verekedős, de mégiscsak ugyanaz a lényeg. ;]

pohár: Lehet, nem tudom. Tom Yum Goong-ban volt ez a jelenet, ahol ami eltörhetett, az el is tört. :DD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43716) hoffman_ válasza Bad Pritt (#43715) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ja hát igen, ez klasszik :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43717) pohár válasza Bad Pritt (#43715) üzenetére


pohár
félisten

á, ez már túl kamu, sok a ts, kzs, dzs, pzs effekt :DDD

de amikor dob egy hátraszaltót, és úgy rúgja fejbe a két jóembert, az tényleg rúgás volt, az ilyenekre értettem a dolgot, meg ugye az első részben, amikor az "arénában" vannak (meg később, amikor a bukósisakot lerúgja a motoros fejéről)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43718) Bad Pritt válasza pohár (#43717) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát igazából az Ong Bak sorozat is elment már egy ilyen hihetetlen irányba. Mondjuk baromi jól néz ki ettől függetlenül, csak Tony Jaa tanulna meg színészkedni mellé legalább annyira, mint Jet Li vagy Jackei Chan és nemzetközi karrierje lehetne.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43719) james001


james001
veterán

A Haunted House (2013)

Scary Movie ivadék,de sokkal jobb nála (mármint az 5-dik résznél biztos jobb,de az első 2 Scary Movie-nál azért gyengébb),ez a Marlon Wayans meg hatalmas forma :D Sokat röhögtem rajta,bár volt egy-két "vontatott/erőltetett" rész benne,pl. az ördögűzős rész. Kíváncsian várom a 2-dik részt,az a trailer alapján még jobb lesz (csak sajnos még kamerás verzió van csak belőle)
8/10

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#43720) aizen92 válasza james001 (#43719) üzenetére


aizen92
addikt

ez egy akkora egy beteg film. :DDD Imádtam! Scary movie utóbbi pár részét csúnyán alázza.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43721) spammer válasza james001 (#43719) üzenetére


spammer
veterán

"2-dik"

:O

;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43722) Pali1119


Pali1119
tag

Jason Momoa lesz Aquamen

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#43723) pohár válasza spammer (#43721) üzenetére


pohár
félisten

5-dik :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43724) james001


james001
veterán

Movie 43 (2013)

Hát izé... Voltak poénos jelenetek amin nevettem,de sok olyan is volt ami eléggé gyenge volt. Pl. a gyerekek a gépeken belül? Eléggé baromság.
A szuperhősös paródia jó volt,meg a Johnny Knoxville+Stifler féle koboldos agymenés,meg talán még a herenyakú Hugh Jackman is. De talán ennyi,előzetesből sokkal jobbnak tűnt.
5/10

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#43725) devil-k válasza james001 (#43724) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ilyen értékelésű filmet nem is szabadna elindítani a lejátszón. ;]

- mozi bolondéria -

(#43726) pohár válasza james001 (#43724) üzenetére


pohár
félisten

én addig a szaros részig bírtam, utána töröltem a picsába, valami iszonyat fos volt ez a film :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43727) james001 válasza pohár (#43726) üzenetére


james001
veterán

Én ritkán nyomok ki filmet,ha már elindítottam meg is nézem.
A szaros rész is elég gyenge volt,de jobb volt mint a gyerek akit a szülei "iskoláztattak" :D
Ez a film nyerte el tavaly a legrosszabb film díját ugye? Nem csodálom. :D Bár ha én adtam volna a díjat,inkább 8 Oscar-t nekik ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#43728) ígyvanferi válasza spammer (#43721) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Miért, hát nem létező szó az, hogy máso?

(#43729) batai15 válasza hoffman_ (#43711) üzenetére


batai15
félisten

Ong bak? :F :F

(#43730) hoffman_ válasza batai15 (#43729) üzenetére


hoffman_
nagyúr

google? :F :F

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43731) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#43732) devil-k válasza bobalazs (#43731) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez hogy a p*csába kapcsolódik a Filmvilághoz?

VoidXs

Egy olyan kép volt ott, aminek semmi köze ehhez a topichoz.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43733) VoidXs válasza devil-k (#43732) üzenetére


VoidXs
nagyúr

És miért van egy link képként beszúrva? :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43734) bobalazs válasza VoidXs (#43733) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elb*tam valamit, na, nem ide, nem így akartam, tessék tovább lépni...

(#43735) devil-k válasza bobalazs (#43734) üzenetére


devil-k
nagyúr

Viszont nem találom ezeknek a GIF-eknek topicját a fórumon, pedig múltkor megvolt. Ha esetleg tudod, hogy hol van, linkeld be. Köszi! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43736) aizen92 válasza devil-k (#43735) üzenetére


aizen92
addikt

OFF és itt vannak

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43737) madgie válasza brownus (#43640) üzenetére


madgie
titán

The Quiet Earth pipa, az első fele kellően nyomott es hihető (spoiler a lassú bekattanás főleg), de a csajtól elég izzadságszagú lett ,kár érte.

(#43738) haly válasza Huma (#43425) üzenetére


haly
őstag

Donnie Darkot láttam már, és meg kell hogy mondjam nem tetszett igazán. Egyik barátom ajánlotta, nagyon dicsérte, de nem hozta azt, amit elvártam volna tőle. Nekem a Viharsziget végén sokkal nagyobbat koppant az áll. :K
Közben sort kerítettem az Enemyre, és jön többi is majd. Nem volt rossz film.
Spoiler
Végig azt hittem én, hogy skizofrén a srác és biztos ez fog kiderülni, de így is jó volt a vége. :))

(#43739) dokee78


dokee78
félisten

A Haunted House 60%
Fiatalabb koromban jobban szerettem ezeket a beteg vígjátékokat,manapság már nem igazán jön be.
Volt pár poén amin hangosabban felnevettem,de ez sem menti meg a filmet.

(#43740) Tibiajax válasza dokee78 (#43739) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem látom, van már szinkronnal?

(#43741) dokee78 válasza Tibiajax (#43740) üzenetére


dokee78
félisten

feliratos

(#43742) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na most tartok egy előadásnyi szünetet a moziéjszakában, úgyhogy van időm megosztani mit láttam.

Rossz Szomszédság
Erre nem fecsérlése sok karaktert. Ez egy Projekt X törpe nélkül. Egyszer élmény, emlékezni nagyon nem fogok rá.

6/10

viszont.......

Hogyan rohanj a veszTEDbe
Aggódtam hogy a sok lehúzó kritika végül szöget üt a film koporsójába. Plusz itt ez a magyar cím is, de tudjátok mit, meg van bocsájtva, mert ez a film k#rva jó :DDD
nem tudom mikor röhögtem ennyit filmen utoljára, de ez nagyon ott volt. Igaz voltak jelenetek amik már egyszwrue egyszerűen sok volt, de összesen egy kafa film olyan cameokkal hogy az valami eszméletlen. Egyet asszem már linkelt valaki, de ezen kívül van még kettő, ezek közül a legutolsó a durva, ami egy extra jelenetben van benne. Megmerem kockáztatni hogy az év cameoja. Nem vicc! :D
Szóval azt tudom mondani hogy menjetek és nézzétek meg, megéri :D

8/10

All→M8

(#43743) haypro válasza callmeakos (#43742) üzenetére


haypro
senior tag

A Hogyan rohanj a vesztedbe című "mesterművet" magyarul nézted? Milyen a szinkron? A Tedben elég jó volt...

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#43744) callmeakos válasza haypro (#43743) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szinkronosan.
Maga a fordítással nem volt különösebb bajom, egyszerűen csak nem a legjobb színészeket alkalmazta a forgalmazó. Pl.: Liam Neeson. Nem a megszokott színész adta a magyar hangját. Sokkal rekedtesebb volt. Nem is ismertem fel az embert. Viszont ha már Neeson. Ez a pacák egy zseni, amilyen jól hozza megint a gonosz arcot :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#43745) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Grand Budapest Hotel
Ez is beficcent a felhozatalba. Valóban egy remek film remek hangulattal és látvánnyal. A színészek sem voltak kevesebbek.

7/10

All→M8

(#43746) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Transformers: Age of Extinction – Exclusive Dinobots TV Spot!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43747) batai15


batai15
félisten

Mikorra is várható a transfomers a mozikba?

(#43748) devil-k válasza batai15 (#43747) üzenetére


devil-k
nagyúr

Június 26.
[link]

- mozi bolondéria -

(#43749) HuMarc válasza batai15 (#43747) üzenetére


HuMarc
addikt

Csütörtökre. ;]

Amúgy június 26. [link]

(#43750) batai15


batai15
félisten

Huh el kellene akkor menni megnézni.. meddig vetítik? 2-3 hét?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.