Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) fateless válasza ígyvanferi (#43096) üzenetére


fateless
veterán

"a vallás meg mese"

ehe-ehe

van olyan is, de azt hiszem, ilyen téren nem lenne bölcs elindulni, főleg ilyen kijelentéseket tenni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#43102) Bad Pritt válasza Huma (#43100) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondtam, hogy nem írok neked többet, de ezt most megszegem, mert látom, hogy nagyon fogalmatlan vagy.

Nem fogom neked leírni, hogy mit gondolok és hogy értelmezem a Mátrixot, mert hosszú lenne és még megszólnak, de segítek neked: nézd meg a három filmet, utána az Animátrixot. Olvasd el ezt a könyvet, nézd meg ezt az elemzést és ha még lesz kedved és erőd, olvasgathatsz a témában sokat, mert a Mátrixról mindenkinek van véleménye a sarki fűszerestől kezdve Stephen Hawkingig bezárólag. Gondolom azért, mert nem szól semmiről. :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43103) Huma válasza Bad Pritt (#43102) üzenetére


Huma
addikt

A három filmet láttam. Animátrix is már megvolt. Könyvet nem fogom elolvasni mert jobban is el tudom tölteni az időmet. A videó több mint másfél óra? Hát nem biztos, hogy ennyi időt rászánnék a dologra. Egyébként belenéztem, de inkább megmosolyogtató mintsem elgondolkodtató ez az előadás.

"Gondolom azért, mert nem szól semmiről."
Minden szól valamiről. A kérdés csupán az, hogy mennyire értékes dologról. Hogy mennyire elgondolkodtató ill mélyenszántó.
A Mátrix csupán egy ezer éve kitalált elgondolás megfilmesítése. Szóval még csak eredetinek sem mondhatjuk. Az indoklás, hogy miért van szükség az emberekre (energiaforrás) meg önmagában egy hatalmas nagy marhaság. Meg az egész mátrix felépítése, működése inkább meseszerű mint tudományos. Annyira tükrözi a valóságot mint a Harry Potter filmek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43104) KisTücsök válasza Huma (#43100) üzenetére


KisTücsök
addikt

Bizonyos körök szerint az Avatar is az...
__________

Grand Budapest Hotel

:R

Többször nézős, elsőre 9/10. Zseniális színészek, habár legtöbbjüket nem sokat láthatjuk a vásznon, de amennyit igen, akkor brilliroznak. A zenék, a rendezés, és a vágás nagyon rendben volt. A trükkök/effekt már itt-ott nem igazán, ennek nem tudom, mi volt az oka. Esetleg a sajátos stílusú Anderson szólt bele? Hogy ne lehessen annyira komolyan venni.

Ajánlott olvasmány. :)

Akkor egy kilőve az idei várt filmekből. Reméljük a többi is legalább ilyen jó lesz.

(#43105) Bad Pritt válasza Huma (#43103) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tehát nem is akarod megpróbálni értelmezni a Mátrixot, helyette csak nyomod itt a mainstream hülyeséget? Már majdnem meglepődtem. Mindenesetre köszönöm, újból megerősítettél abban, hogy a véleményed fabatkát sem ér. Na most visszazárlak a nemérdekel dobozba, szervusz!

Azért legközelebb próbálkozhatnál valami olyan filmnél trollkodni, ahol nem esik le az első mondatod után, hogy totál azt sem tudod, miről szól az alkotás. Hitelesebb lennél. ;)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43106) Huma válasza Bad Pritt (#43105) üzenetére


Huma
addikt

"totál azt sem tudod, miről szól az alkotás"
Jah. Végül is csak az összes filmet láttam, tehát biztos fogalmam sincs róla hogy miről is szól. :D

Ahhoz képest hogy szerinted milyen jó, tartalmas, mélyenszántó, stb film a Mátrix mégsem tudtad egyetlen szóval sem alátámasztani az állításodat. Csak belinkeltél egy könyvet meg egy borzalmas előadást.

A Mátrix egyszerű mint egy faék. A sztorija pedig gyerekes. Az egyetlen dolog amiben kitűnik az a látvány. Illetve régebben azzal tűnt ki. Manapság viszont már abban is csak hétköznapinak számít.

És ezeket az állításokat én alá is tudom támasztani. Nem csak a levegőbe beszélek. ;)

(#43104) KisTücsök:
Az viszont valóban az.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43107) devil-k válasza KisTücsök (#43104) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont ma kukkantottam bele, esti mozi lesz belőle!

A film 16:9-es vagy 4:3 arányú? Mert amikor belenéztem 4:3-as volt, gondolom direkt? :F

- mozi bolondéria -

(#43108) Huma válasza devil-k (#43107) üzenetére


Huma
addikt

Én is betáraztam. Hamarosan sort fogok keríteni a megnézésére.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43109) HuMarc válasza devil-k (#43107) üzenetére


HuMarc
addikt

Szándékosan 4:3-as.

(#43110) devil-k válasza HuMarc (#43109) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak azért nem értettem, mert az elején megjelenik egy kiírás, hogy a képernyőt állítsa 16:9-es arányra (amikor alapból is úgy van). Köszi!

Huma
Kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz mondani. :)

- mozi bolondéria -

(#43111) somasz válasza KisTücsök (#43104) üzenetére


somasz
addikt

A sajátos trükkök is csak hozzáadnak a hangulathoz. Tegnap néztem meg másodszor, még mindig barmi jó.
Az apró kis finomságok úgy el vannak találva, hogy hihetetlen. Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő filmje.

A 4:3-as képarány is egy eszközvolt a hangulat eléréséhez, bátran használta.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#43112) KisTücsök válasza devil-k (#43110) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem mindenkinek van azon (16:10, 21:9).

A 300-on is gondolkodom, de ahhoz azért erőt is kell vennem magamon.

somasz: Akkor jól sejtettem, szándékos volt. Valóban. Nem igen lehet belekötni. Nagyon jó film.

[ Szerkesztve ]

(#43113) Devid_81


Devid_81
nagyúr

The Grand Budapest Hotel

Pontosan nem tudnam megmondani miert tetszett, de jo film volt.
Mondhatnam, kicsit nehezen indult be, de ugy igazan sehol nem porgott, es annyira megis mozgalmas volt, hogy vegig nezzem.
Kepi vilaga nagyon jo, talan az fogott meg legjobban, ambar nem tudnam megmondani milyen mufajt kepvisel, mindamellett, hogy tudom hova lett sorolva.
Egyszer mindenkeppen erdemes megnezni. :K

7/10

[ Szerkesztve ]

...

(#43114) aizen92 válasza Devid_81 (#43113) üzenetére


aizen92
addikt

Fiennes hozza a szokásos 10/10-et?

Kedvenc színész. Ma nézzük meg :)) várom már, szereplőgárda se semmi.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43115) Devid_81 válasza aizen92 (#43114) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nagyon el kellett gondolkodjak, hogy megis milyen pontot adok majd neki.
Talan a "Her"-hez tudnam hasonlitani, marmint nyilvan nem sztoriban, csak hasonlokeppen fogott meg, de valahogy ezt nem neznem meg ujra, a Her-t meg mar megnezes utan ujra akartam, igy talan a 7 pont realisabb nalam, de ugye lehet most nem is ugy jott at a dolog, sokszor csak jo idozitesen mulik, es az ember olyan kedvben/kedvvel, maskent dont :)
Mindenesetre remek film, engem pl abszolult nem zavart ez a 3 fele keparany, valoszinuleg a moziban uloket sem zavarhatta, max a kezdestol szamitott 5 percig :)
Szereplo garda jo volt benne, talan Jude Law miatt is, de valahogy szamomra ez egy Sherlock film volt :)

...

(#43116) Bad Pritt válasza Devid_81 (#43115) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem fel sem tűnt, hogy más képaránya volt a filmnek. :D

Amúgy sokan azt hiszik, hogy Ralph Fiennes a főszereplő, pedig nem. Bár fontos szereplő ő is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43117) Tibiajax válasza Bad Pritt (#43116) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

-expreience?.. - zero
-education?...- zero
-family?....... - zero

..és az a pofa hozzá

:D :D
egy varázs ez a film

(#43118) Devid_81 válasza Bad Pritt (#43116) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig volt neki, de akkor nyilvan Te is a filmet nezted, mert megfogott :D

...

(#43119) Devid_81 válasza Tibiajax (#43117) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez Lobby Boy az nagyon komoly volt benne :DDD

...

(#43120) Huma válasza devil-k (#43110) üzenetére


Huma
addikt

Azok után hogy mindenki agyondicséri itt, valszeg elég jókat fogok róla mondani. Egyébként miről szól? Ha tippelnem kellene akkor azt mondanám, hogy egy szállodáról.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43121) devil-k válasza Huma (#43120) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nem volt nehéz kitalálni. :D

Rájöttem kire hasonlítasz! A Zabhegyezőből Holden Caulfield-ra. :))

- mozi bolondéria -

(#43122) Huma válasza devil-k (#43121) üzenetére


Huma
addikt

Jó könyv. Háromszor is olvastam. :K

Ha rá hasonlítok akkor az nekem nem túl jó. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43123) madgie válasza Devid_81 (#43115) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy a topikban olvasható vélemények után túl nagy elvárással ültem neki a Her-nek, de valahogy nekem nem került a "megnézem kétévente egyszer" listára.

Sőt, (szégyen nem szégyen) a végére sem emlékeztem pár nap múlva.

Jó film, félre ne értsd, de nálam valahogy nem ütött akkorát.

(#43124) Devid_81 válasza madgie (#43123) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet nalam csak jol idozitett volt a megnezese.
Amikor ugy ulok le, hogy na most megneznek egy dramat...mert olyan hangulatban vagyok, akkor altalaban jobb szajizzel fejezem be, de amikor csak ugy jon, mert epp ez van, es megnezem, akkor nem mindig fog meg :(

...

(#43125) james001


james001
veterán

I, Frankenstein (2014)

Hát nem is tudom,úgy ahogy rendben volt a film,de viszont sok sebből vérzett. Voltak nagyon bénán megcsinált dolgok benne,pl. a démonok irtó gagyik voltak,főleg az öreg fószer démoni alakja,azt hittem annak legalább valami durvább kinézetet adnak,mégis csak ő volt a főboss :D A vízköpők se voltak azok a szépen kidolgozott lények. Aaron Eckhart-tól meg fura ez a szerep,de egész jól hozta a badass figurát. Apropó maga Frankenstein karaktere nekem bejött,de a végén nem tudom minek állították őt be "szuperhősnek"...
Egyszer nézős filmnek elmegy,6/10

The Legend of Hercules (2014)

Erre kár volt pazarolni az időmet. Látványban néha jó volt,de amúgy egy gyenge próbálkozás volt az egész.
The Rock féle Hercules remélem jobb lesz.
3/10

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#43126) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ennek mi értelme van? :DDD

Live-Die-Respawn

(#43127) cyberkind válasza oriic (#43126) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk annyi hogy a sok tudatlan kifizeti a drága IMAX jegyet, mert az minőségi, csak nem a Marvel-nél. :D

Paranormal Cocktivity

(#43128) dokee78


dokee78
félisten

(#43129) oriic válasza dokee78 (#43128) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bezzeg az Eva Green posztert meg betiltották. :D

Live-Die-Respawn

(#43130) dokee78


dokee78
félisten

Contracted 70%
Zombi film egészen más megközelítésben,mint eddig megszoktuk.
Semmi híres színész mégis tetszett.
Azt nem értem az orvosa miért nem vitette kórházba,miután már előjöttek a durvább tünetek?
Helyes csajszi,Claire Forlani jutott eszembe róla.
Szegény lányt nagyon sajnáltam,amin keresztülment és jól megvalósították látványilag is.

Pár cikk,mert szerintem nem rossz film:
http://geekz.blog.hu/
http://horrormirror.blog.hu/
http://kritikusszemmel.blogspot.hu/

(#43131) Ace owner


Ace owner
addikt

Na Transformers 2 elkezdve, csak kell egy kis kaja.
Nem is tudtam hogy ebben The Fray szám is volt, jó volt újra hallani, ezer éve nem hallgattam őket. :))

Galaxy Fold 4

(#43132) Maximum1 válasza dokee78 (#43128) üzenetére


Maximum1
őstag

Yes! : Mickey Rourke

(#43133) cyberkind


cyberkind
félisten

Erről a listáról mely filmeket érdemes 3D-ben megnézni?

Paranormal Cocktivity

(#43134) Ace owner válasza Ace owner (#43131) üzenetére


Ace owner
addikt

Hopp, egy Bad Boys 2 easter egg :DD

Galaxy Fold 4

(#43135) Integra válasza Tibiajax (#43117) üzenetére


Integra
titán

az bizony, parádés az elejétől a végéig :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43136) pohár válasza Ace owner (#43131) üzenetére


pohár
félisten

én is kedvet kaptam hozzá, amúgy is néztem volna a közeljövőben már :D

- elindítom TotalMedia Theatre 6-tal, akadozik, tele van microstutterrel
- elindítom PowerDVD 13-mal, kurva halk
- elindítom KMPlayerrel, nincs feliratlista, így ki se tudom választani a magyart
- elindítom VLC-vel, itt meg kihagy a felirat

ha az MPC-HC-vel se akar normálisan menni, nem tudom mit csinálok, de valamiben kárt fogok tenni :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43137) madgie válasza pohár (#43136) üzenetére


madgie
titán

Rájössz végre, hogy PC-n filmezni sz*póroller :D

(#43138) ViiiiktorOC válasza devil-k (#43082) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Fú, köszönöm szépen. Ilyen leírást kerestem, de Wikit nem dobta ki. Nem is értem mért nem ott néztem meg. :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#43139) Ace owner válasza pohár (#43136) üzenetére


Ace owner
addikt

Én most szinkronnal nézem, VLC-vel :) Fáradt vagyok a felirathoz..
De a látvány az jó még mindig, csak néha súlytalanok a robotok :N

Galaxy Fold 4

(#43140) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kéne egy kis help. kéne nekem ez a what if keanu reeveses meme, amin az van, hogy dicaprio azért nem kap oscart, mert az a totemje. nem találom és szükség van rá :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43141) Huma


Huma
addikt

Megnéztem az új X-ment. Jobbra számítottam, de amúgy nem volt rossz. Lehetett volna benne több akció ha már egyszer látványfilm.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43142) Ace owner


Ace owner
addikt

Szóval akkor Transformers 2

Érezhetően gyengébb mint az előző. De valahogy még mindig imádom. Hiába nevetségesen szar néhol, az egész Bay hangulat amit áraszt a film, az effektek, ez a túlkontrasztos szűrő, a kamera állások, a Linkin Park zenék.. Shia gyerek tényleg idegesítő, meg ezt a cicababa Foxot is nem értem minek kellett ennyire eröltetni, elsőben még nem volt izzadságszagú, itt viszont eléggé elfáradt a karaktere. (Főleg a végére, mindkettő igaz szó szerint, hahaha..)
A kidolgozás mintha itt nem lett volna annyira egyben mint az Egyben. Néhol eléggé elnagyoltnak éreztem, súlytalanul fizikát pofánröhögve repkedtek a több tíztonnás robotkák. A robbanás egyszer volt élethű, amikor megszórták őket a nagy bombákkal, de az sem volt nagy szám. Tipikus Bay tűzijáték ugye..
Egy épkézláb történettel sokkal jobb is lehetett volna, de így is élveztem végig.
Jövőhéten megnézem a 3-at is, emlékeim szerint az jobb volt ettől. Na meg ugye jött az új csajszi aki Foxnál ezerszer rosszabb volt.. :(

Nálam ez 6/10.

Ja és a soundtrack tényleg nagyon jó volt, még a stáblistát is hagytam a háttérben miközben ezt írtam.

Továbbra is várom a 4-et!!

Galaxy Fold 4

(#43143) pohár válasza Ace owner (#43139) üzenetére


pohár
félisten

én felirattal láttam a MOM-ban, de néha átkapcsoltam a robotok hangjához (Megatron, Starscream, Twins, The Fallen), hát egyik szarabb, mint a másik, én nem tudom, hogy hogy lehet ezt így nézni, amikor van opció az angol hangra is :D egyszerűen förtelmes

madgie... általában nincs ilyen problémám, csak kéne egy értelmes fejhallgató és DAC a géphez, aztán azon lehet állítani a hangerőt hardveresen, mert ezen nem :D

jó, azt nem említettem, hogy BD-t néztem, lehet ez is közrejátszott (mondjuk ettől ne szaggasson már a TMT, mikor a PowerDVD meg nem...)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43144) pohár


pohár
félisten

heeeell yeah

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43145) VoidXs válasza pohár (#43144) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vajon mi fog benne felrobbanni? :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43146) bagyulajuve válasza VoidXs (#43145) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Mint általában a Bay filmekben: minden. :)

Resistencia eterna

(#43147) bAtt001 válasza pohár (#43144) üzenetére


bAtt001
addikt

jaj neeee július 4.-e a dátum, ebből is amerika imádat lesz 2 órában, jön a csúnya terrorista hogy megzavarja az ünneplést... erről ennyit, bad boys 2 részes és nincs tovább :U

(#43148) Ace owner válasza pohár (#43143) üzenetére


Ace owner
addikt

Rosszat huztam le,ebben csak magyar hang volt.. Sajna ezzel a nettel nem erdemes 20gb-os fajlokat tolteni mert az 5. Resz is kijon mire letolti.

Galaxy Fold 4

(#43149) callmeakos válasza bagyulajuve (#43146) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

még az is, ami gyakorlatilag nem tud :D

All→M8

(#43150) Huma válasza Huma (#43141) üzenetére


Huma
addikt

Jah és kipróbáltam a csípős fűszeres nachost. Elég tré volt a szósz. Arról nem is beszélve hogy savanyított csípős paprikát szórtak rá ami nem tom kinek az ötlete volt, de nagyon tévúton járt az illető.

Ezentúl maradok a sajtosnál.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.