Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) kenwood3 válasza ViiiiktorOC (#43049) üzenetére


kenwood3
őstag

Arra megyek moziba :DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#43052) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Edge of Tomorrow
Tényleg nem egy rossz film, és ráadásul nem is a legbutább blockbuster. Mondjuk azzal a kijelentéssel, miszerint ez a nyár eddigi legjobb blockbustere, az picit erős, de valóban TOP3 eddig. Megfogadtam hogy számolom hányszor hal meg Tom bácsi, esélytelen. Sokszor. Nagyon sokszor :D
Akik meg az Oblivionhoz hasonlítják, azok mért teszik? Az egyetlen közös pont Tom, oszt ennyi jónapot. Viszont a vége.....

7/10

All→M8

(#43053) oriic válasza callmeakos (#43052) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amit beszéltünk délután a végéről...Milyen lett?

Live-Die-Respawn

(#43054) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A vége az tuti stúdiónyomásra lett olyan amilyen. Nem lövöm le, menj el és nézd meg, mert élvezni fogod, de majd a végén meglátod hogy mire is gondolom. Nem egy nagy rejtély, egy ponton vége kellett volna lennie a filmnek, de csak továbbmegy... :U

All→M8

(#43055) pohár válasza Ace owner (#43043) üzenetére


pohár
félisten

na takaaaarodj :DDD :DDD :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43056) Ace owner válasza pohár (#43055) üzenetére


Ace owner
addikt

De még a karakterek hangjait is hogy átadja, kész :DD :C

Galaxy Fold 4

(#43057) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na jó, most összezavarodtam :D
Majom egy lovon, kezében egy gépfegyverrel. DAFUQ? :DDD

All→M8

(#43058) oriic válasza callmeakos (#43057) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most erről a TF4 jutott az eszembe. Robot harcos a robot dínón, robot karddal robotokat kaszabol miközben a robot dínó tüzet okád. :D
Ahhoz képest ezt még simán vállalható. :)

Live-Die-Respawn

(#43059) dokee78


dokee78
félisten

I, Frankenstein 60%

Mielőtt elkezdtem azon gondolkodtam,hogy a filmek többségét talán túlértékelem,
vagy nem vagyok elég kritikus velük szemben.
De lehet a Filmbarátok podcastek tettek rám jó benyomást,mert pár napja kaptam rájuk. :K

A vízköpők például,miért emberi formában mutatkoztak a kastélyukban?
Ezek a démonok meg roppant gagyik voltak.
Mert az ok,hogy az emberek közt emberi formában tevékenykednek,de az otthonukban miért?
Two Face Eckhart egyáltalán,miért vállalta el?

Ez a film olyan volt számomra,mint egy magasabb költségvetésű Asylum film.

(#43060) aizen92 válasza oriic (#43058) üzenetére


aizen92
addikt

Ti se láttátok a régi részeket mi? :) ott lovagoltak elég sűrűn.
Ez most kicsit fail volt. :P pedig csak 45 éves filmekről beszélünk :U :DDD

Ezen a képen még puska is van náluk

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43061) #54715584 válasza callmeakos (#43057) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most miért? Az régi filmekben is voltak hasonló dolgok, de legalábbis egészen szép kis társadalmat építettek fel :)

(#43062) devil-k


devil-k
nagyúr

Végtelen szerelem
1/10

Asszonyos, barátnős film. Egy nagy adag fing, senki ne nézze meg.
Klisés, unalmas, szánalmas, nevetséges.

Nem vagyok a romantikus filmek ellen, de ez a leggyengébbek csúcsa.

A szikla
5/10

TV filmnek OKÉ!
Nosztalgiának OKÉ!

De ennyi, klisés és unalmas, előre kiszámítható. Azért 1996 körül csináltak egy pár jó filmet, de ezt nem sorolnám közéjük. Borzasztó hangkeverés van a BD-n.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43063) dokee78 válasza devil-k (#43062) üzenetére


dokee78
félisten

The Rock 5/10
Na ne csináld.
Ed Harris,Sean Connery nagyon jók benne.
A film sem rossz.

(#43064) pohár válasza dokee78 (#43063) üzenetére


pohár
félisten

pontosan, minimum 8/10-es film

ennek örömére meg is nézem, ha már lekaptam BD-n :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43065) devil-k válasza dokee78 (#43063) üzenetére


devil-k
nagyúr

A színészi játékuk valóban jó! Szuper kis gárdát hoztak össze, elismerem, de a történet nekem unalmas volt. Sőt, Ed Harris az egyik kedvencem, nagyon jó színész.

- mozi bolondéria -

(#43066) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na most jól megkaptam :DDD
Annyira sosem kötött le ez az egész Majmok Bolygója dolog. Az előző rész tetszett, de nem annyira, hogy arra késztetett hogy most ledaráljam az előző kb. tucat előző részt. :U
És még ezzel sem vagyok egyenlőre jóban. Erősen gondolkozom hogy moziban nézzem e meg. Inkább most megvárom a visszhangot, milyen lett. :U

All→M8

(#43067) devil-k válasza callmeakos (#43066) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem a régi és új Majmok bolygója mindegyik jól sikerült, kivéve a 2001-es, Tim Burton féle. Az egy okádék. Én is most akarom újranézni a 2011-est itthon, ma belenéztem, jól sikerült a BD kiadvány. :K

- mozi bolondéria -

(#43068) #54715584 válasza devil-k (#43067) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem az is tetszett :K

(#43069) devil-k válasza #54715584 (#43068) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor csak nekem van ilyen bolond ízlésem. ;]

Más:

Clint Eastwood új filmje (Jersey Boys) eléggé meglepő műfajú. Nem tudom, hogy ismeritek-e a zenéjüket, tipikus Broadway musical, ami egyébként nem rossz, nekem nagyon bejön. Viszont nem tudom elképzelni Eastwood-ot, hogy otthon rázza a csípőjét erre és jön az ihlet, hogy csináljunk egy filmet a Jersey fiúkból! Bár szerintem nem csak színészként kiváló, de rendezőként is, szóval nem hiszem, hogy csalódást fog okozni.

Más 2. :

Sráckor. Ez is izgalmas lehet a maga műfajában, 164 perc. :Y Richard Linklater-től.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43070) genndy válasza #54715584 (#43068) üzenetére


genndy
addikt

Nekem is :)
Maszkok rohadt jók lettek, meg Tim Roth nagy kedvencem (ő volt a főgonosz csimpánz, bár nem nagyon látszott az arca). HBC meg szintén kedvenc, itt is aranyos és jó volt.
Már a régi filmben is félelmetesen jó munkát végeztek a maszkmesterek (asszem Oscart is ért a munkájuk), de az újban még sokkal jobb lett. És hogy megcsinálták kézzel, valóságosan, nem "spórolták" el CGI-vel - mondjuk Andy Serkis is jól nyomta.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43071) TESCO-Zsömle válasza devil-k (#43069) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem az idő a probléma. Az rendben van, hogy ma klisés, de vajon akkor is klisés volt, amikor megjelent, vagy csak az azóta eltelt 20 év filmjei éreztetik ezt veled? Mikor megnézel egy régi filmet, vajon ki tudod-e szűrni az időrendben későbbiek tapasztalatait/élményeit?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43072) devil-k válasza TESCO-Zsömle (#43071) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont ezen gondolkoztam, hogy annak idején, ezek a filmek maguk voltak a "best of forever", a legek legje, a videótékák legtöbbet kölcsönzött mozijai... de nem mindegyik állja ki az idő próbáját. Mást jelent egy film gyerekként, kamaszként, felnőttként és öregként is.

Jól megfogalmaztad egyébként. :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43073) ígyvanferi válasza devil-k (#43069) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy utálom ezt a reference nézetet IMDb-n...

(#43074) TESCO-Zsömle válasza devil-k (#43072) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom. ;)

Sok film/sorozat van, amit gyerekként szájtátva vagy rettegve néztem, ma meg már az is fáj, ha a beharangozót meghallom. Szerintem egy film időtállóságának az alapvető minőségen túl két kulcspontja van. Az egyik, hogy olyan mélyebb mögöttes tartalma legyen, ami önmagában időtálló, vagy tanulsággal szolgál a jövő generációinak is. A másik a kivitelezés eredetisége, hogy mennyire tizenkettő egy tucat. Ezért gondolom, hogy pl a Matrix az 20 év múlva is Matrix lesz, ami szintén a lélek mibenlétét feszegeti, és ilyen szempontból -szerintem- az Animatrix még inkább mérvadó. Bár a mondanivalója nem új keletű, hisz az alapokat Asimov és társai fektették le évtizedekkel azelőtt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43075) pohár válasza ígyvanferi (#43073) üzenetére


pohár
félisten

+1

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#43076) horush válasza ígyvanferi (#43073) üzenetére


horush
addikt

Teljesen átláthatatlan szerintem is.

(#43077) hoffman_


hoffman_
nagyúr

I Origins, volt már?

nagyon érdekesnek tűnik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43078) aizen92 válasza hoffman_ (#43077) üzenetére


aizen92
addikt

Nem volt!!! Köszi :R Van benne valami. A trailer abszolút megfogott.

+ Michael Pitt-et Hannibal sorozatban, nagyon megkedveltem. Zseniális színész.

[SPOILER] Hannibal utolsó évad & 18+ és undorító :DDD
A sorozatban egy kicsit mááááás volt a karaktere.

[/SPOILER]

(#43079) orichalcos: én 5ről tudok. + a 2001-es amiről ne beszéljünk inkább, mert tragédia volt.
"Csak" ennyi.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43079) oriic válasza aizen92 (#43060) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sose szerettem túlzottan a régi filmeket. :D Pedig szerintem az összeset láttam anno. Nem is tudom, hány rész van. Talán 7? ( nem most nem fogom gooooogle-t használni, reggel van nagyon )

Live-Die-Respawn

(#43080) TESCO-Zsömle válasza oriic (#43079) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

5. Pentalógia.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43081) ViiiiktorOC válasza TESCO-Zsömle (#43080) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hogy is van az az 5 rész?

Ez az 5 tartozik egyhez, és az új 3 film? Az már nem tartozik a régiekhez?
A majmok bolygója 68'
A majmok bolygója II. 70'
A majmok bolygója III.A menekülés 71'
A majmok bolygója IV.A hódítás 72'
A majmok bolygója V. A csata 73'

Ez meg az új? És összeköttetés?
A majmok bolygója 01'
A majmok bolygója: Lázadás 11'
A majmok bolygója 2: Forradalom 14'

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#43082) devil-k válasza ViiiiktorOC (#43081) üzenetére


devil-k
nagyúr

A majmok bolygója 68'
A majmok bolygója II. 70'
A majmok bolygója III.A menekülés 71'
A majmok bolygója IV.A hódítás 72'
A majmok bolygója V. A csata 73'

A majmok bolygója 2001

A majmok bolygója: Lázadás 11'
A majmok bolygója 2: Forradalom 14'

Így dolgozták fel őket. Összefüggés az első 5 között van. Illetve az utolsó kettő.

!!! SPOLIER !!!
Az első 5 olyan, mint 1 körforgás. ;)

Itt a pontos kronológia.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43083) brownus


brownus
veterán

(#43084) Ijk


Ijk
nagyúr

Ez a Birodalom hajnala arra volt jó hogy felértékelje a 300-at.
Szörnyű, nem gondoltam hogy lesz valaha olyan film amiben Eva Green produkálja a legjobb színészi alakítást. És ezt nem azért mondom mert az olyan jó volt. Borzasztó gyenge volt a főkarakter.
Értem én hogy képregényfilm, de ennyi baromságot már ebben a műfajban sem lehet lenyelni.
Egyetlen pozitívum hogy a CGI-vel sokat melóztak, de elég baj hogy lassan minden látványprodukciónál ennyit lehet kiemelni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43085) Bad Pritt válasza Ijk (#43084) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szigorúan véve ez nem képregényfilm, mert a képregény és a film munkálatai párhuzamosan zajlottak sokáig (vagy végig, ezt nem tudom). Ez egy ilyen semmi, egy vicc.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43086) madgie válasza Bad Pritt (#43085) üzenetére


madgie
titán

A végén a szereplők felsorolása alatt futó animáció-szerűség többet ér, mint az egész film.

És ez nem az animáció dicsérete :(

(#43087) Pali1119 válasza Bad Pritt (#43085) üzenetére


Pali1119
tag

Pontosan, ezt Miller mostanában írta meg. Remélem a Sin City 2 nem fog erre a sorsra jutni /az is új írása/ plusz ott asszem teljes társrendező is.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#43088) Ijk válasza Bad Pritt (#43085) üzenetére


Ijk
nagyúr

A forgatókönyv külön szépség. Xerxész bosszúból támadja meg Hellászt, Artemiszia bosszúból kaszabolja a görögöket, majd a végén bosszúból jönnek segíteni a spártaiak. Még szerencse hogy Themisztoklésznek nem halt meg hozzátartozója. :DDD
A hoplitákról pedig ismét lemaradt a mellvért, de az előző rész még legalább valamit visszaadott a harcmodorból, falanxból, most mindenki folyamatosan berserk módba váltott.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43089) TESCO-Zsömle válasza ViiiiktorOC (#43081) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az első öt rész a majmok bolygója. Ami utána van, azok már csak respin-ek, feldolgozások. A témájukon kívül semmi közük az eredeti pentalógiához.

Mint ahogy a Dark Knight trilógiához se csapjuk hozzá az előtte és utána forgatott 5-6 batman filmet, vagy a két Tim Burton-félét is külön kezeljük.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43090) Bad Pritt válasza Ijk (#43088) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az első 300-ra van egy teória, amit én is osztok: ugye az egész Diliosz elbeszélése a csatáról, aminek a végét nem is látta, úgyhogy kellően kiszínezte meg hozzáköltött dolgokat.
Az egész filmben látszott ez a költői túlzás (a nyílzápor, a halhatatlanok deformáltsága meg az óriási szörnyük, az állatok is jóval nagyobbak voltak, mint a valóságban). Ez az amit Snyder nagyon jól megértett a képregényben szerintem és aztán tovább gondolta a filmben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43091) Bad Pritt válasza TESCO-Zsömle (#43089) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bizony, a Burton-féle egy komplett reboot akart volna lenni. Aztán szerencsére nem lett belőle semmi. A mostasni Majmok bolygója sokkal jobb, meg az a jó benne, hogy meghatároz egy korszakot: az eredeti filmeket meghatározó maszkos filmeknek tartják, amik új szintre emelték a technológiát, a mostani pedig a mocappel lesz úttörő.

Batmannél az első négy film egy világ ( ezt nevezik Batman: The Motion Picture Anthology-nak), a Nolan-féle pedig a második (ez a Dark Knight Trilogy), ami most jön azt nem hivatalosan Justice League Universe-nek nevezik még.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43092) Huma válasza TESCO-Zsömle (#43074) üzenetére


Huma
addikt

Azért a minőség is fontos. A színészi alakítások, a koreográfia, látványvilág, stb
Pl a régi filmek műbunyóit/küzdelmeit nézve olykor elkap a röhögőgörcs.

A Mátrixot mondjuk pont nem tartom túl jó filmnek. Csak a látványra gyúr rá. Nincs semmi mélyebb mondanivalója és a sztorija sem túl eredeti ill egyáltalán nem reális.

más:
Vettem egy könyvet ami a nevemet viseli. Olyan mintha rólam szólna. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43093) genndy válasza Huma (#43092) üzenetére


genndy
addikt

"A Mátrix sztorija nem túl eredeti ill egyáltalán nem reális."
Azt ugye tudod, hogy kozmológusok között abszolút elfogadott és valós lehetőség, hogy az Univerzum amiben élünk, nem más, mint egy számítógép generálta világ? Ergo 'a Mátrixban élünk'.
Más kérdés hogy ha ez igaz is, ellenőrizni nem lehet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43094) Huma válasza genndy (#43093) üzenetére


Huma
addikt

A vallásosok szerint meg az az elfogadott hogy valami felsőbb hatalom teremtette a világot. De hogy jön ez ide?
Ettől még nem lesz reális a Mátrix sztorija.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43095) HuMarc válasza genndy (#43093) üzenetére


HuMarc
addikt

A kozmológusok alatt az orosz űrkutatókat kell érteni?

(#43096) ígyvanferi válasza Huma (#43094) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De a kozmológia egy tudományág, a vallás meg mese.
És a Mátrixnak igenis semmi gond a történetével, a koncepcióval, nem véletlen lett kultuszfilm az első része.

(#43097) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#43096) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem ne etessétek... Mikor láttam, hogy azt írja, a Mátrixnak nincs jó sztorija meg mélyebb mondanivalója, már elkönyveltem újabb troll hozzászólásnak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43098) genndy válasza HuMarc (#43095) üzenetére


genndy
addikt

Nem. Azok a kozmonauták.
A kozmológus kozmológiával foglalkozik, ami "a Világegyetemmel mint egésszel foglalkozó tudomány".

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43099) Bad Pritt válasza genndy (#43098) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A kozmonauta ki is megy az űrbe.
Nem minden űrkutató kozmonauta, de minden kozmonauta űrkutató. :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43100) Huma válasza ígyvanferi (#43096) üzenetére


Huma
addikt

Azért lett kultfilm mert látványos volt. Valamint volt annyira valóságtól elrugaszkodott a sztorija, hogy az egyszeri embert gondolkodóba ejtse. Ennyi.

Nem kell egy filmnek sokat felmutatnia ahhoz hogy népszerű legyen. Csak elég széles tábort kell megszereznie. Bizonyos körök szerint pl az Alkonyat filmek a világ legjobb filmművészeti alkotásai.

(#43097) HáGé:
Miért? Milyen mélyebb mondanivalója van? A sztorija meg ezer sebből vérzik és épp ezért hiteltelen, tehát nem jó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.